Google Pixel

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

User avatar
Cossack
Posts: 7146
Joined: 22/12/2002 00:00
Location: Sarajevo
Vozim: Astrilaka

#26 Re: Google Pixel

Post by Cossack »

arnes_king wrote:
konoplja wrote:Pozz ekipa,
Ima li ko da koristi neki od google pixela? Ja sam tricu uzeo ima 3 mjeseca i ne mogu se pozaliti. Brz, fluidan, pouzdan a kamera je vanserijska. Nisam do sada bio zadovoljan ni sa jednim telefonom ko sa pixelom. Eto, nadam se da ce tako i ostati, a trebalo bi sa obzirom da su update-i redovni i zagarantirani za 2. god OS-a i 3 god. security-a.
Zar google ne nudi duzu podrsku i vise azuriranja? Te dvije godine velikih azuriranja i 3 godine security nista ne odudara od drugih.
Razlika je u tome što ko Google-a novi softver dobiješ odmah a kod ostalih tek za par mjeseci do godinu.
User avatar
arnes_king
Posts: 7655
Joined: 01/03/2011 00:43
Location: Bosna

#27 Re: Google Pixel

Post by arnes_king »

Cossack wrote:
arnes_king wrote:
konoplja wrote:Pozz ekipa,
Ima li ko da koristi neki od google pixela? Ja sam tricu uzeo ima 3 mjeseca i ne mogu se pozaliti. Brz, fluidan, pouzdan a kamera je vanserijska. Nisam do sada bio zadovoljan ni sa jednim telefonom ko sa pixelom. Eto, nadam se da ce tako i ostati, a trebalo bi sa obzirom da su update-i redovni i zagarantirani za 2. god OS-a i 3 god. security-a.
Zar google ne nudi duzu podrsku i vise azuriranja? Te dvije godine velikih azuriranja i 3 godine security nista ne odudara od drugih.
Razlika je u tome što ko Google-a novi softver dobiješ odmah a kod ostalih tek za par mjeseci do godinu.
Pa i nije im to onda neka ogromna prednost, pogotovo jer dosta proizvodjaca sad vec ranije u svojim softverima ima funkcije koje tek poslije dolaze u stock android.
getriba
Posts: 391
Joined: 02/08/2014 09:40

#28 Re: Google Pixel

Post by getriba »

arnes_king wrote:
konoplja wrote:Pozz ekipa,
Ima li ko da koristi neki od google pixela? Ja sam tricu uzeo ima 3 mjeseca i ne mogu se pozaliti. Brz, fluidan, pouzdan a kamera je vanserijska. Nisam do sada bio zadovoljan ni sa jednim telefonom ko sa pixelom. Eto, nadam se da ce tako i ostati, a trebalo bi sa obzirom da su update-i redovni i zagarantirani za 2. god OS-a i 3 god. security-a.
Zar google ne nudi duzu podrsku i vise azuriranja? Te dvije godine velikih azuriranja i 3 godine security nista ne odudara od drugih.
Koje druge stavljaš u isti koš sa google pixel (osim iphone). Drugi dobiju nekoliko mjesečnih update a o update-u androida da ne govorim. Možda jedan, ako ga dočekaš :)

Inače sa PIXEL 2 XL prezadovoljan kao i svakim prijašnjim NEXUS modelima :)
User avatar
arnes_king
Posts: 7655
Joined: 01/03/2011 00:43
Location: Bosna

#29 Re: Google Pixel

Post by arnes_king »

getriba wrote:
arnes_king wrote:
konoplja wrote:Pozz ekipa,
Ima li ko da koristi neki od google pixela? Ja sam tricu uzeo ima 3 mjeseca i ne mogu se pozaliti. Brz, fluidan, pouzdan a kamera je vanserijska. Nisam do sada bio zadovoljan ni sa jednim telefonom ko sa pixelom. Eto, nadam se da ce tako i ostati, a trebalo bi sa obzirom da su update-i redovni i zagarantirani za 2. god OS-a i 3 god. security-a.
Zar google ne nudi duzu podrsku i vise azuriranja? Te dvije godine velikih azuriranja i 3 godine security nista ne odudara od drugih.
Koje druge stavljaš u isti koš sa google pixel (osim iphone). Drugi dobiju nekoliko mjesečnih update a o update-u androida da ne govorim. Možda jedan, ako ga dočekaš :)

Inače sa PIXEL 2 XL prezadovoljan kao i svakim prijašnjim NEXUS modelima :)
Samsung dobije 2 velike android nadogradnje (npr sa 7-8-9), odnosnosno 2 godine dolaze azuriranja androida te poslije toga jos godinu sigurnosne zakrpe (ako ne i duze). A da ne govorim o tome kako funkcije koje stock android donosi u novim verzijama ovdje postoje vec i u starijim.
User avatar
FoolControl
Posts: 157
Joined: 10/10/2018 02:02

#30 Re: Google Pixel

Post by FoolControl »

Što se tiče pixel3, sviđa mi se (xl sa zubom je smeće, da se razumijemo) jedini razlog što ga nisam kupio je bila baterija, 2915 mAh je premalo. Kakva su iskustva kod vas koji imate ovaj telefon, kakav je SOT? btw. pročitao sam da telefon puno troši bateriju kad je u idl-u. Sve u svemu, čekat ću da vidim kakva će biti 4.
User avatar
konoplja
Posts: 2414
Joined: 12/09/2018 19:31

#31 Re: Google Pixel

Post by konoplja »

Ko prvo da navedem da bi sebe opisao ko moderate user-a. Nije mi potrebno da je otvoreno 10 aplikacija i da stoje u ramu. Igre ne igram nikako. Manje vise sve se svodi na komunikaciju, slusanje muzike, pregledavanje weba i naravno ono sta je po meni najveca prednost pixela fotkanje.

@djama
Koliko znam taj problem sto je mkbhd imao je bio vezan specificno za jedan batch Pixel telefona na kojem su zajebali nesto sa SOC-om pa je dolazilo do tog laga. Mozes taj podatak vrlo lako provjeriti i 100% sam siguran da je tacan. Google ima groznu provjeru kvalitete i nadzora proizvodnje. Ali boze moj tek im je treca generacija Pixela, a P3 i P3XL su prvi koji je njihov tim inzinjera dizajnirao. Vecina ostalih igraca rade telefone po 10+ godina.
Inace, mislim da se jako malo se osjeti gubitak fluidnosti kroz godine. Ne mogu iz licnog iskustva to potvrditi al' znam par ljudi koji su na kecevima i nemaju primjedbi.

@arnes_king
2 generacije Android os-a i 3 security-a je zagarantovano od Google-a. Trenutno je P1 na posljednjoj zagarantovanoj pa evo vidit cemo hoce li dobiti android Q kad izadje. Razlika je ta sto Pixel odmah dobije novu verziju, a minor updati su svaki prvi ponedjeljak u mjesecu. Evo npr. Samsung Galaxy S8 je jos uvijek na Android Oreo, a Pie je oficijalno dostupan ima vec pola godine.

@FoolControl
ne znam koliki mi je SOT. Mislim da je to jedan podatak koji je apsolutno nebitan jer ovisi o tome kako ko koristi telefon. Meni baterija traje cijeli dan, ali ko sto sam naveo ranije, nisam neki heavy user i ne visim po telefonu po cijeli dan.

Za kraj mislim da bi dobro bilo za razjasniti da Pixel telefoni ne koriste bas stock Android ili barem se tako vodi neka rasprava na ostalim forumima. Iako nema zvanice potvrde za to i imena za skin, medju rajom je poznat kao Pixel UI. Istina je da mnogi drugi proizvodjaci stave dodatne funkcije koje nema na Pixelima. Ali isto tako Pixeli imaju neke funkcije koje drugi nemaju u svom software-u, pocevsi od daleko najbolje integracije google assitant-a, do google duplex-a, call screening-a itd.
User avatar
konoplja
Posts: 2414
Joined: 12/09/2018 19:31

#32 Re: Google Pixel

Post by konoplja »

oof
Last edited by konoplja on 13/03/2019 16:43, edited 1 time in total.
User avatar
konoplja
Posts: 2414
Joined: 12/09/2018 19:31

#33 Re: Google Pixel

Post by konoplja »

...
User avatar
konoplja
Posts: 2414
Joined: 12/09/2018 19:31

#34 Re: Google Pixel

Post by konoplja »

Jucer su objavili da ce i orginalni Pixel dobiti Android Q update. To ce biti treci OS update. Znaci Google je premasio svoje obecanje od dva. Dobra vijest za sve koji zele da imaju redovan update na duze vrijeme.
User avatar
Jimmy McNulty
Čiča Gliša
Posts: 6520
Joined: 11/04/2012 11:32

#35 Re: Google Pixel

Post by Jimmy McNulty »

konoplja wrote:Pozz ekipa,
Ima li ko da koristi neki od google pixela? Ja sam tricu uzeo ima 3 mjeseca i ne mogu se pozaliti. Brz, fluidan, pouzdan a kamera je vanserijska. Nisam do sada bio zadovoljan ni sa jednim telefonom ko sa pixelom. Eto, nadam se da ce tako i ostati, a trebalo bi sa obzirom da su update-i redovni i zagarantirani za 2. god OS-a i 3 god. security-a.
Koristim Pixel 1, 128 GB interne i 4 Rama. Kamera nestvarna, ne razumijem se bas u mobitele i prije ovog sam imao Iphone 6 i Pixel je po meni 3 puta bolji. Kad ovom istekne vrijeme prelazim na 2 abd, a trica nekad tamo :D

Fluidnost telefona je na nestvarnom nivou, makina.
User avatar
Quaresma
Posts: 6697
Joined: 19/07/2010 16:37

#36 Re: Google Pixel

Post by Quaresma »

konoplja wrote:Jucer su objavili da ce i orginalni Pixel dobiti Android Q update. To ce biti treci OS update. Znaci Google je premasio svoje obecanje od dva. Dobra vijest za sve koji zele da imaju redovan update na duze vrijeme.
nije premasio, kad je izasao prvi pixel, rekli su da ce svi pixeli dobijati po 3 velike nadogradnje, + jedna godina za security apdejte.
User avatar
konoplja
Posts: 2414
Joined: 12/09/2018 19:31

#37 Re: Google Pixel

Post by konoplja »

Quaresma wrote:
konoplja wrote:Jucer su objavili da ce i orginalni Pixel dobiti Android Q update. To ce biti treci OS update. Znaci Google je premasio svoje obecanje od dva. Dobra vijest za sve koji zele da imaju redovan update na duze vrijeme.
nije premasio, kad je izasao prvi pixel, rekli su da ce svi pixeli dobijati po 3 velike nadogradnje, + jedna godina za security apdejte.
Ne, to nije istina. Vec sam napisao iznad. Dvije godine OS update, a tri godine security.

https://www.xda-developers.com/pixel-an ... ober-2018/
User avatar
konoplja
Posts: 2414
Joined: 12/09/2018 19:31

#38 Re: Google Pixel

Post by konoplja »

Stigao je April update. Fercera drama i bez ikakvih problema za sada.
carpathia
Posts: 51
Joined: 13/01/2019 09:26

#39 Re: Google Pixel

Post by carpathia »

Pixel 2xl. Ne radi notifikacijski bar,odnosno radi ali u njega ne mogu staviti ni temperaturu ad vremenske aplikacije,ni viber ikonicu,jednostavno sr ne pojavljuju. Kako rijesiti
Rijesio. U nacinu rada "ne ometaj" se sve zivo gasi
User avatar
konoplja
Posts: 2414
Joined: 12/09/2018 19:31

#40 Re: Google Pixel

Post by konoplja »

Stigla desetka. Dark mode on i privikavam se na navigaciju. Za sada sve radi glat.
User avatar
arnes_king
Posts: 7655
Joined: 01/03/2011 00:43
Location: Bosna

#41 Re: Google Pixel

Post by arnes_king »

konoplja wrote:Stigla desetka. Dark mode on i privikavam se na navigaciju. Za sada sve radi glat.
Moze koji screenshot i sta su ubacili sada novo da je bas vrijedno spomena?
User avatar
diablobih
Posts: 8257
Joined: 28/12/2015 02:17

#42 Re: Google Pixel

Post by diablobih »

arnes_king wrote:
konoplja wrote:Stigla desetka. Dark mode on i privikavam se na navigaciju. Za sada sve radi glat.
Moze koji screenshot i sta su ubacili sada novo da je bas vrijedno spomena?
Imas na android temi.

Sto se tice gestures, je li samo imaju te nove na pixelu ili imaju i one normalne ?
User avatar
konoplja
Posts: 2414
Joined: 12/09/2018 19:31

#43 Re: Google Pixel

Post by konoplja »

diablobih wrote:
arnes_king wrote:
konoplja wrote:Stigla desetka. Dark mode on i privikavam se na navigaciju. Za sada sve radi glat.
Moze koji screenshot i sta su ubacili sada novo da je bas vrijedno spomena?
Imas na android temi.

Sto se tice gestures, je li samo imaju te nove na pixelu ili imaju i one normalne ?
Malo drugaciji izgled, detalji neki. Nista posebno. System wide dark mode i gesture navigation je jedino sto me zanima, ne geekujem se previse oko toga :D
Dosta neki tehnicki poboljsanja u vezi sigurnosti, privatnosti itd.
Ako ti bas treba screenshot mogu okaciti koji kada kuci budem.

Mozes odabrati tri tipa navigacije. Klasicni 3 button navi (back, home, recent apps), Pill navigation sa prosle Android verzije i ovaj novi swipe gestures.
User avatar
arnes_king
Posts: 7655
Joined: 01/03/2011 00:43
Location: Bosna

#44 Re: Google Pixel

Post by arnes_king »

Nema veze, lakse mi je naci na google nego tebe smarati da prebacujes i postavljas. Hvala na odgovoru, samo mi zape za oko to oko dark mode, zar je na stock android tek sada stigao sistemski dark mode?
User avatar
konoplja
Posts: 2414
Joined: 12/09/2018 19:31

#45 Re: Google Pixel

Post by konoplja »

arnes_king wrote:Nema veze, lakse mi je naci na google nego tebe smarati da prebacujes i postavljas. Hvala na odgovoru, samo mi zape za oko to oko dark mode, zar je na stock android tek sada stigao sistemski dark mode?
Da, tek sada xD
User avatar
diablobih
Posts: 8257
Joined: 28/12/2015 02:17

#46 Re: Google Pixel

Post by diablobih »

konoplja wrote:
Malo drugaciji izgled, detalji neki. Nista posebno. System wide dark mode i gesture navigation je jedino sto me zanima, ne geekujem se previse oko toga :D
Dosta neki tehnicki poboljsanja u vezi sigurnosti, privatnosti itd.
Ako ti bas treba screenshot mogu okaciti koji kada kuci budem.

Mozes odabrati tri tipa navigacije. Klasicni 3 button navi (back, home, recent apps), Pill navigation sa prosle Android verzije i ovaj novi swipe gestures.
Meh, ne svidja i se taj novi swipe gestures nikako, srecom OP ce ostaviti i ovaj sadasnji gestures sistem koliko ja znam.
User avatar
konoplja
Posts: 2414
Joined: 12/09/2018 19:31

#47 Re: Google Pixel

Post by konoplja »

diablobih wrote:
konoplja wrote:
Malo drugaciji izgled, detalji neki. Nista posebno. System wide dark mode i gesture navigation je jedino sto me zanima, ne geekujem se previse oko toga :D
Dosta neki tehnicki poboljsanja u vezi sigurnosti, privatnosti itd.
Ako ti bas treba screenshot mogu okaciti koji kada kuci budem.

Mozes odabrati tri tipa navigacije. Klasicni 3 button navi (back, home, recent apps), Pill navigation sa prosle Android verzije i ovaj novi swipe gestures.
Meh, ne svidja i se taj novi swipe gestures nikako, srecom OP ce ostaviti i ovaj sadasnji gestures sistem koliko ja znam.
Meni je dobar i vec sam se navikao. Ne znam kakav je u ostalih gestures system. Po onome sto sam procitao ovaj koji Android 10 koristi je jako slican gestursima koje Apple koristi.
Vjerovatno ce OP ostaviti mogucnost da se odabere.
User avatar
diablobih
Posts: 8257
Joined: 28/12/2015 02:17

#48 Re: Google Pixel

Post by diablobih »

Dosta bolji nego od toga da ne mozes kako treba povuci nesto sa lijeve ili desne strane :D
CoffeeMan
Posts: 84
Joined: 02/03/2017 00:04

#49 Re: Google Pixel

Post by CoffeeMan »

Sta mislite jel vrijedi Pixel 4 (ne XL, jer mi odgovara velcina "obicne" cetvorke) nekih 550€, za koliko se trenutno moze kupiti na Amazonu (imam opciju preuzimanja u EU...).

Meni se telefon dimenzijama, kamerom i ostalim sitnicama bas svidja, ali kao i za sve na netu jako je tesko skontati da li je nesto dobro ili ne jer imas recenzije od katastrofe pa do kovanja u zvijezde....

Ja od telefona ne trazim nista posebno, ne igram igrice, ponekad pogledam neki video ali nista strasno zahtijevno. Volim fotografisati ali sam totalni kreten za fotografiju i zbog toga mi se ovaj telefon dodatno svidja jer ima perfektnu kameru koja moje neznanje oko fotkanja moze koliko toliko ispraviti. Ja telefon koristim 60% za razgovore i viber/whatssap i 30% za surfanje i 10% za igricu dok nesto cekam ili me uhvati zelja za igranjem (ali to su uglavnom bezvezne igrice, nista PUBG i to).

Meni je OK ako telefon moram puniti svaku noc, tako da mi ova pomala baterija (ako moze izdrzati toliko) ne predstavlja problem. Ali ako baterija objektivno ne moze izdrzati cijeli dan to bi mi bio mozda diskvalifiatorni element.

I sta je sa ovih na olx? Traze za ovaj telefon od 1.600 do 1.800KM?
I znate li da li je izgledno da se eSim pojavi u BHtelecomu uskoro? Ovo pitam jer vidim da ni Hrvati ne podrzavaju tu tehnologiju osim T-Coma. Pa ocigledo je to neka visa matematika kad A1 i tele2 nemaju u ponudi. A ovo mi je bitno jer imam potrebu za dual sim telefonom posto koristim dva broja.
User avatar
Jimmy McNulty
Čiča Gliša
Posts: 6520
Joined: 11/04/2012 11:32

#50 Re: Google Pixel

Post by Jimmy McNulty »

Ja imam Pixel 1 od 4GB ram i 128 interne. Za te tvoje potrebe i 2 je Ćaba, kamoli 4. Nećeš se definitivno pokajat.

Vjeruj da svog keca ne bih mijenjao za ne znam ti šta sad da mi ponude. Mobitel je toliko fluidan ma boli glava.

Jedina mana je baterija :D ali to je na mom. Sestra ima dvojku i njena je dosta bolja. Mislim da je taj problem savladan do 4.
Post Reply