Google.com otvara u Google.ba

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
User avatar
am0niman
Posts: 1337
Joined: 04/06/2012 11:48
Location: Beyond the Wall

#1 Google.com otvara u Google.ba

Post by am0niman »

Ovo sam danas primjetio. Kad god odem u mod "Private Browsing" na Firefox, "Incognito window" na Chrome ili "InPrivate Browsing" na IExplorer i pokusam otvoriti "www.google.com" prebaci me na "www.google.ba". Cak kad mi je otvoren google.ba i odem u donji desni cosak da izaberem "Google.com" vrati me na "www.google.ba".

Nije ovo nista strasno, ali bih volio znati u cemu je fol. Jel do mene, do Google-a, do providera....

EDIT:

Ipak je u svim modovima tako, jednom kad izaberem google.ba nece mi vise da prebaci/otvori google.com
Last edited by am0niman on 17/06/2012 17:02, edited 1 time in total.
User avatar
Kio
Posts: 492
Joined: 24/08/2010 23:10

#2 Re: Google.com otvara u Google.ba

Post by Kio »

am0niman wrote:Ovo sam danas primjetio. Kad god odem u mod "Private Browsing" na Firefox, "Incognito window" na Chrome ili "InPrivate Browsing" na IExplorer i pokusam otvoriti "www.google.com" prebaci me na "www.google.ba". Cak kad mi je otvoren google.ba i odem u donji desni cosak da izaberem "Google.com" vrati me na "www.google.ba".

Nije ovo nista strasno, ali bih volio znati u cemu je fol. Jel do mene, do Google-a, do providera....
isto, samo sto je kod mene na hrvatskom :shock:
Xarfaxuss
Posts: 55
Joined: 03/05/2012 15:30

#3 Re: Google.com otvara u Google.ba

Post by Xarfaxuss »

am0niman wrote:Ovo sam danas primjetio. Kad god odem u mod "Private Browsing" na Firefox, "Incognito window" na Chrome ili "InPrivate Browsing" na IExplorer i pokusam otvoriti "www.google.com" prebaci me na "www.google.ba". Cak kad mi je otvoren google.ba i odem u donji desni cosak da izaberem "Google.com" vrati me na "www.google.ba".

Nije ovo nista strasno, ali bih volio znati u cemu je fol. Jel do mene, do Google-a, do providera....
Pa dokle vise glupa pitanja i glupe teme na ovom forumu :x :x :x
User avatar
Gologuzija
Posts: 76
Joined: 03/01/2012 13:57

#4 Re: Google.com otvara u Google.ba

Post by Gologuzija »

svakakvih mazluma
User avatar
am0niman
Posts: 1337
Joined: 04/06/2012 11:48
Location: Beyond the Wall

#5 Re: Google.com otvara u Google.ba

Post by am0niman »

Decki ohladite malo.
Forum je tu da se vode diskusije/rasprave, postavljaju pitanja, ma koliko god da zvuce nekom glupa. Ako niste shvatili to produzite dalje....
User avatar
fidoremilienko
Posts: 9568
Joined: 17/08/2010 10:34
Location: You are here!

#6 Re: Google.com otvara u Google.ba

Post by fidoremilienko »

Mislim da tu nije nista cudno, s obzirom da svaki racunar ima IP adresu i da te na osnovu toga identifikuju serveri u svijetu. IP adresa se moze sakriti, a kako i na koji nacin, Google zna. :)
User avatar
HardCore
Posts: 2373
Joined: 17/05/2011 21:46

#7 Re: Google.com otvara u Google.ba

Post by HardCore »

hiddemyass i ne znaju odakle si :D
User avatar
I am Happy
Posts: 10216
Joined: 25/04/2011 14:19
Location: Profil/Postavke. Vracam avatar koji mi klix redovno izbrise

#8 Re: Google.com otvara u Google.ba

Post by I am Happy »

Google zna da si iz BiH, zato sto BH Telecom i svi ostali internet provideri kupuju odredjene blokove ip addressa :) koji se naravno dodjeluju nama obicnim korisnicima :)
Sve se zna, racunar ti je kao licna :-D samo sto ima tih fora da sakrijes ip addressu i mac... ali nebitno, tebi to sigurno ne treba

EDIT:
http://www.iana.org/numbers/

Pogledaj tu stranicu ako te vise interesuje
User avatar
am0niman
Posts: 1337
Joined: 04/06/2012 11:48
Location: Beyond the Wall

#9 Re: Google.com otvara u Google.ba

Post by am0niman »

Yahel wrote:Google zna da si iz BiH, zato sto BH Telecom i svi ostali internet provideri kupuju odredjene blokove ip addressa :) koji se naravno dodjeluju nama obicnim korisnicima :)
Sve se zna, racunar ti je kao licna :-D samo sto ima tih fora da sakrijes ip addressu i mac... ali nebitno, tebi to sigurno ne treba
Ma stos je u tome sto vise volim da pretrazujem sa "google.com" zbog onih rezultata sto ti odma izbaci (instant search). Na Google.ba nema toga. Sad kako sam prebacio na Google.ba i hocu da vratim na Google.com , vraca me na Google.com.

Sve do danas (danas sam barem primjetio) sam mogao da prebacujem izmedju BA i COM.
E to je bit problema, a ne da anonimno surfam :D.
User avatar
madtv
Posts: 4562
Joined: 11/04/2009 00:31
Location: cvajta

#10 Re: Google.com otvara u Google.ba

Post by madtv »

ukucaj www.google.com/ncr

i rijesen problem

NCR - No Country Redirect
User avatar
slobodann
Posts: 203
Joined: 20/05/2012 10:32

#11 Re: Google.com otvara u Google.ba

Post by slobodann »

Jel iko zna kako ovo ispraviti, ne zelim google.ba - navikao sam na google.com
User avatar
slobodann
Posts: 203
Joined: 20/05/2012 10:32

#12 Re: Google.com otvara u Google.ba

Post by slobodann »

madtv wrote:ukucaj http://www.google.com/ncr

i rijesen problem

NCR - No Country Redirect
Hvala, odlicno.

http://www.google.com/ncr
User avatar
fidoremilienko
Posts: 9568
Joined: 17/08/2010 10:34
Location: You are here!

#13 Re: Google.com otvara u Google.ba

Post by fidoremilienko »

am0niman wrote:
Yahel wrote:Google zna da si iz BiH, zato sto BH Telecom i svi ostali internet provideri kupuju odredjene blokove ip addressa :) koji se naravno dodjeluju nama obicnim korisnicima :)
Sve se zna, racunar ti je kao licna :-D samo sto ima tih fora da sakrijes ip addressu i mac... ali nebitno, tebi to sigurno ne treba
Ma stos je u tome sto vise volim da pretrazujem sa "google.com" zbog onih rezultata sto ti odma izbaci (instant search). Na Google.ba nema toga. Sad kako sam prebacio na Google.ba i hocu da vratim na Google.com , vraca me na Google.com.

Sve do danas (danas sam barem primjetio) sam mogao da prebacujem izmedju BA i COM.
E to je bit problema, a ne da anonimno surfam :D.
Instant search ima i na google.ba :-) To uopste nije vezano za domenu, vec za postavke u Browseru!
User avatar
am0niman
Posts: 1337
Joined: 04/06/2012 11:48
Location: Beyond the Wall

#14 Re: Google.com otvara u Google.ba

Post by am0niman »

madtv wrote:ukucaj http://www.google.com/ncr

i rijesen problem

NCR - No Country Redirect
To je to care, hvala :D
User avatar
I am Happy
Posts: 10216
Joined: 25/04/2011 14:19
Location: Profil/Postavke. Vracam avatar koji mi klix redovno izbrise

#15 Re: Google.com otvara u Google.ba

Post by I am Happy »

eto madtv ti je dao rjesnje 8-)
User avatar
am0niman
Posts: 1337
Joined: 04/06/2012 11:48
Location: Beyond the Wall

#16 Re: Google.com otvara u Google.ba

Post by am0niman »

fidoremilienko wrote:
am0niman wrote:
Yahel wrote:Google zna da si iz BiH, zato sto BH Telecom i svi ostali internet provideri kupuju odredjene blokove ip addressa :) koji se naravno dodjeluju nama obicnim korisnicima :)
Sve se zna, racunar ti je kao licna :-D samo sto ima tih fora da sakrijes ip addressu i mac... ali nebitno, tebi to sigurno ne treba
Ma stos je u tome sto vise volim da pretrazujem sa "google.com" zbog onih rezultata sto ti odma izbaci (instant search). Na Google.ba nema toga. Sad kako sam prebacio na Google.ba i hocu da vratim na Google.com , vraca me na Google.com.

Sve do danas (danas sam barem primjetio) sam mogao da prebacujem izmedju BA i COM.
E to je bit problema, a ne da anonimno surfam :D.
Instant search ima i na google.ba :-) To uopste nije vezano za domenu, vec za postavke u Browseru!
Ako mislis na toolbar u firefox, ne volim to nesta koristiti. U svakom slucaju kolega je rijesio moj problem, hvala i tebi. :D
User avatar
am0niman
Posts: 1337
Joined: 04/06/2012 11:48
Location: Beyond the Wall

#17 Re: Google.com otvara u Google.ba

Post by am0niman »

Jel' ovo iko drugi primjetio osim mene. Bog me ne ubio ako nisam do neki dan bez ovog fola "http://www.google.com/ncr" mogao prebacivati. :D
User avatar
I am Happy
Posts: 10216
Joined: 25/04/2011 14:19
Location: Profil/Postavke. Vracam avatar koji mi klix redovno izbrise

#18 Re: Google.com otvara u Google.ba

Post by I am Happy »

Ja nisam mogao niti mi je trebalo :-D
User avatar
fidoremilienko
Posts: 9568
Joined: 17/08/2010 10:34
Location: You are here!

#19 Re: Google.com otvara u Google.ba

Post by fidoremilienko »

am0niman wrote: Ako mislis na toolbar u firefox, ne volim to nesta koristiti. U svakom slucaju kolega je rijesio moj problem, hvala i tebi. :D
Ne znam kako je u firefoxu, na Chrome-u ti ne treba toolbar. samo u postavkama oznacis "Instant search" i to je to. ;)

U zdravlje :D
User avatar
mousstapha
Posts: 4181
Joined: 14/07/2008 03:13
Location: Stuttgart

#20 Re: Google.com otvara u Google.ba

Post by mousstapha »

Ja sam cuo da kada se u google ukuca "google", srusi se internet. Ja ne smijem ni probat, to mi je jaran pricao.

Da li neko zna jel' ovo tacno? :? :shock:
User avatar
harač
Posts: 5274
Joined: 13/02/2006 13:30

#21 Re: Google.com otvara u Google.ba

Post by harač »

am0niman wrote:Jel' ovo iko drugi primjetio osim mene. Bog me ne ubio ako nisam do neki dan bez ovog fola "http://www.google.com/ncr" mogao prebacivati. :D
i mene je to nerviralo, ali sam riješio tako što sam, pazi sad, progooglao odgovor :D
User avatar
am0niman
Posts: 1337
Joined: 04/06/2012 11:48
Location: Beyond the Wall

#22 Re: Google.com otvara u Google.ba

Post by am0niman »

harač wrote:
am0niman wrote:Jel' ovo iko drugi primjetio osim mene. Bog me ne ubio ako nisam do neki dan bez ovog fola "http://www.google.com/ncr" mogao prebacivati. :D
i mene je to nerviralo, ali sam riješio tako što sam, pazi sad, progooglao odgovor :D
Ako nista, kad neko bude imao isti problem i progoogla o ovome, naci ce ovu temu :D
gigamen
Posts: 43
Joined: 11/05/2012 16:07
Contact:

#23 Re: Google.com otvara u Google.ba

Post by gigamen »

mousstapha wrote:Ja sam cuo da kada se u google ukuca "google", srusi se internet. Ja ne smijem ni probat, to mi je jaran pricao.

Da li neko zna jel' ovo tacno? :? :shock:

HAHAHAHA plačem :lol: :lol:
User avatar
bordo gandalf
Posts: 9902
Joined: 15/05/2009 12:07
Location: Mi smo Saraj'vo, izvolite se braniti
Grijem se na: Gree Hansol 12

#24 Re: Google.com otvara u Google.ba

Post by bordo gandalf »

mousstapha wrote:Ja sam cuo da kada se u google ukuca "google", srusi se internet. Ja ne smijem ni probat, to mi je jaran pricao.

Da li neko zna jel' ovo tacno? :? :shock:
Jarane fura te neko opasno...ja sad kuco gugl i nista





:mrgreen:
User avatar
madtv
Posts: 4562
Joined: 11/04/2009 00:31
Location: cvajta

#25 Re: Google.com otvara u Google.ba

Post by madtv »

mousstapha wrote:Ja sam cuo da kada se u google ukuca "google", srusi se internet. Ja ne smijem ni probat, to mi je jaran pricao.

Da li neko zna jel' ovo tacno? :? :shock:
ima cak i dokumentovano :D

Post Reply