Google AdSense

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
User avatar
nermin9200
Posts: 331
Joined: 10/12/2010 22:21

#1 Google AdSense

Post by nermin9200 »

Koliko je Google Adsense uistinu pouzdan? Da li je to zaista nacin koji vam pomaze u zaradi novca na netu, ili je to jos jedna prevara? Imam web stranicu i razmisljam o ovome kao o nacinu da si dodam koju marku na racun, ali ipak zelim prvo da se raspitam. Ima li ko ikakva iskustva s ovime? Zahvaljujem :)
User avatar
Priorat
Posts: 1451
Joined: 07/04/2009 09:43
Location: Naučio sam krajnje oprezno upotrebljavati riječ nemoguće...

#2 Re: Google AdSense

Post by Priorat »

ako imas mali budzet nepokusavaj. ako mozes mjesecima ih finasirati (citaj dobar budzet) slobodno uzmi. nepitaj me zasto, uglavnom nije preporucljivo za mali budzet!!
User avatar
nermin9200
Posts: 331
Joined: 10/12/2010 22:21

#3 Re: Google AdSense

Post by nermin9200 »

hajmo rec da nemam ni feninga :D sto se tice kakvih mojih ulaganja, to bi bilo max. 50 maraka :D tako da sto se toga tice, budzet mi je minimalan. al et citam po netu da se moze skupit nesto love, salju ti cekovima, al ipak da provjerim prvo na forumu :D
mirzasila
Posts: 140
Joined: 03/05/2007 17:00

#4 Re: Google AdSense

Post by mirzasila »

da bi imao bilo kakvu zaradu od toga tvoj sajt mora biti veoma posjecen. Tu govorimo o min nekoliko stotina posjeta dnevno pa navise...
Nermin_BH
Posts: 1166
Joined: 03/01/2011 18:07

#5 Re: Google AdSense

Post by Nermin_BH »

Priorat wrote:ako imas mali budzet nepokusavaj. ako mozes mjesecima ih finasirati (citaj dobar budzet) slobodno uzmi. nepitaj me zasto, uglavnom nije preporucljivo za mali budzet!!
Šta se prosipaš, na google se registruješ i dodje ti onaj kod na adresu za mjesec dana i onda ukucas aktiviraš acc i zarađuješ pare na klikovima.
User avatar
Priorat
Posts: 1451
Joined: 07/04/2009 09:43
Location: Naučio sam krajnje oprezno upotrebljavati riječ nemoguće...

#6 Re: Google AdSense

Post by Priorat »

Nermin_BH wrote:
Priorat wrote:ako imas mali budzet nepokusavaj. ako mozes mjesecima ih finasirati (citaj dobar budzet) slobodno uzmi. nepitaj me zasto, uglavnom nije preporucljivo za mali budzet!!
Šta se prosipaš, na google se registruješ i dodje ti onaj kod na adresu za mjesec dana i onda ukucas aktiviraš acc i zarađuješ pare na klikovima.
dal` si ti ok? stima sve sa tobom? o cemu pricas ti?
ti placas po posjeti a ne kasiras? jes ti siso vesle?
imas stranicu stave te na preporuku i ko god dodje odbija ti od uplacenog novca!!
svasta na ovom sajt-u majko moja!!!
User avatar
nermin9200
Posts: 331
Joined: 10/12/2010 22:21

#7 Re: Google AdSense

Post by nermin9200 »

dal` si ti ok? stima sve sa tobom? o cemu pricas ti?
ti placas po posjeti a ne kasiras? jes ti siso vesle?
imas stranicu stave te na preporuku i ko god dodje odbija ti od uplacenog novca!!
svasta na ovom sajt-u majko moja!!!
hahaha :D
e moj boze... drug, zamijenio si google adsense i adwords... adwords je to sto ti opisujes, a adsense sluzi za zaradu, kao sto je naveo moj imenjak :D
sad mene zanima, funkcionira li to zaista? da li se moze registrovati ovdje u bih? moze li kako taj novac dolaziti na bankovni racun, a ne na kucnu adresu?
flyawayll
Posts: 211
Joined: 16/05/2011 22:17

#8 Re: Google AdSense

Post by flyawayll »

.Da je to tako lahko zaradjivati, svi bi tako zato, lopatu u ruke :D
User avatar
Priorat
Posts: 1451
Joined: 07/04/2009 09:43
Location: Naučio sam krajnje oprezno upotrebljavati riječ nemoguće...

#9 Re: Google AdSense

Post by Priorat »

jbg, vi stvarno niste normalni...
cuj , zaradjivati, naravno, google se ubi placanjem...
zato su najbogatiji...
joooj, kud se upisa na ovu temu!!
sa srecom u svakom slucaju!!!
Dadony
Posts: 3
Joined: 28/08/2009 10:17

#10 Re: Google AdSense

Post by Dadony »

Evo komentar i od mene sto se tice zarade od adsense-a.

Svakako da se moze i vise nego dobro zaraditi od googla, odnosno od google-ovih reklama.

Zvanicni podatak je da google mjesecno raznoraznim vlasnicima site-ova isplati oko 400 mil. $. (mozes zamisliti koliko oni zarade)

i sam sam :) clan adsense programa, a u bih ih ima na stotine. Neki cak zaradjuju 1000+ $ mjesecno. Licno moj rekord je bio novembar 2010. malo jace od 700$.

U principu ako vec imas site koji ima koliko-toliko posjetilaca onda ima smisla da se prijavis u program, a ako mislis da pravis site pa da od njega zaradjujes neke velike pare, to je greska.

za pocetak treba da se registrujes. U prijavi upisujes i adresu site-a na koji mislis da stavljas reklame. savjet nekoliko puta procitaj google-ova pravila. Nakom par dana ti jave da li je tvoja prijava prihvacena ili ne. Ako je prihvacena odmah mozes da postavis kod na site i pratis statistike i zaradu. nakon sto skupis 50$ na racunu, na adresu ti dolazi koverta od google-asa jednim kodom koji finalno verifikujes svoj account. isplata je nakon zaradjenih 100$. dobijas cek koji unovcis u bilo kojoj banci.

jos jedan savjet: NIKADA ali bas NIKADA nemoj kliktati na reklame na svom sajtu. Jer ces automatski biti izbacen i sve pare koje si zaradio propadaju. Google nije glup.

A sto se tice zarade s postovanjem bih spomenuo Najpoznatijeg blogera Darrena Rowsa koji je za jedan mjesec zaradio nevjerovatnih 130.000 $ za jedan mjesec.

Samo naprijed uvijek vrijedi probati.
User avatar
arnes_king
Posts: 7655
Joined: 01/03/2011 00:43
Location: Bosna

#11 Re: Google AdSense

Post by arnes_king »

Nadji sebi reklame kakve treba, koje placaju kako treba, a ne google, tu ces se patit feninzima dok kod drugih ako imas dosta posjecen sajt mozes ne extra nego odlicno zaradjivati :)
User avatar
burekodsira
Posts: 3535
Joined: 09/07/2006 00:23

#12 Re: Google AdSense

Post by burekodsira »

treba li kome adwords kredita?
imam 75€ kupon koji se mora aktivirati do kraja godine pa da cujem ko sta nudi :D
User avatar
burekodsira
Posts: 3535
Joined: 09/07/2006 00:23

#13 Re: Google AdSense

Post by burekodsira »

vidi sve neki maheri pa nikome ne treba :D
casanova123
Posts: 1495
Joined: 04/04/2011 22:16

#14 Re: Google AdSense

Post by casanova123 »

burekodsira wrote:treba li kome adwords kredita?
imam 75€ kupon koji se mora aktivirati do kraja godine pa da cujem ko sta nudi :D
dat cu ti ja 20 KM za to :D

jel moze?
User avatar
burekodsira
Posts: 3535
Joined: 09/07/2006 00:23

#15 Re: Google AdSense

Post by burekodsira »

casanova, lave, jesi li jos zainteresovan?
Post Reply