Google AdSense

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
MasHe
Posts: 6
Joined: 22/03/2011 16:03

#801 Re: Google AdSense

Post by MasHe »

Molio bih nekoga ko ima adsense racun i da mu je povezan sa youtube kanalom da mi se javi na privat imam par nekih pitanja. Unaprijed se zahvaljujem.
Kataklinger
Posts: 1564
Joined: 23/12/2013 11:02

#802 Re: Google AdSense

Post by Kataklinger »

Hoce'l ko kupit Adsense racun star 3 godine, full aktivan, isplacivano vec preko njega ali ne radi se podugo....
papebih
Posts: 221
Joined: 08/03/2005 23:47

#803 Re: Google AdSense

Post by papebih »

Zarada 74€ u banku uplaceno 56€. Da li neko zna gdje je nestalo 18€ na putu od Goolge Ireland BBI banka BiH? Neki email da se kontaktira google ad sense? Hvala
User avatar
arnes_king
Posts: 7655
Joined: 01/03/2011 00:43
Location: Bosna

#804 Re: Google AdSense

Post by arnes_king »

papebih wrote:Zarada 74€ u banku uplaceno 56€. Da li neko zna gdje je nestalo 18€ na putu od Goolge Ireland BBI banka BiH? Neki email da se kontaktira google ad sense? Hvala
Prije ce biti da je nestalo negdje kod bbi banke :) vjeruj, znam iz iskustva nikada mi od google ni cent nine falio a u banci su mi za jednu cijelu isplatu govorili da je nema dok ja nisam eskalirao na veci nivo pa su ih "pronasli". Nije bbi bila u pitanju ali tu su oni svi negdje.

Jedino mozda da ti nije kakva prozivija sa adsense na tu vrtsu isplate ali to bi ti pisalo na racunu?
papebih
Posts: 221
Joined: 08/03/2005 23:47

#805 Re: Google AdSense

Post by papebih »

arnes_king wrote:
papebih wrote:Zarada 74€ u banku uplaceno 56€. Da li neko zna gdje je nestalo 18€ na putu od Goolge Ireland BBI banka BiH? Neki email da se kontaktira google ad sense? Hvala
Prije ce biti da je nestalo negdje kod bbi banke :) vjeruj, znam iz iskustva nikada mi od google ni cent nine falio a u banci su mi za jednu cijelu isplatu govorili da je nema dok ja nisam eskalirao na veci nivo pa su ih "pronasli". Nije bbi bila u pitanju ali tu su oni svi negdje.

Jedino mozda da ti nije kakva prozivija sa adsense na tu vrtsu isplate ali to bi ti pisalo na racunu?
Bbi je od tih 56e uzeo 5e provizije i to mi je ok. Sluzbenica mi je pokazala u njihovom softveru i stvarno pise primitak 56e. Nez, moze li biti da postoji neka posrednicka banka iki nesto

Edit: BBI banka medjunarodne uplate prima preko posrednickih banaka i ta posrednicka je uzela sebi 18e. Vracam se na UniCredit, kod njih nikad nisam dizivio da ima i neko treci u poslu, ljudi uzmu svojih 0.5 ili 1% i znas na cemu si.
Last edited by papebih on 26/04/2018 14:19, edited 1 time in total.
jahh
Posts: 1501
Joined: 20/08/2010 12:41

#806 Re: Google AdSense

Post by jahh »

papebih wrote:Zarada 74€ u banku uplaceno 56€. Da li neko zna gdje je nestalo 18€ na putu od Goolge Ireland BBI banka BiH? Neki email da se kontaktira google ad sense? Hvala
To ti je $74 bila zarada, taman bude 61€ - 5 provizija i to je to.
Kataklinger
Posts: 1564
Joined: 23/12/2013 11:02

#807 Re: Google AdSense

Post by Kataklinger »

Mozda ti je na dashbaordu zarada 74E ali kad odes na payments, ima i ono "invalid traffic" pa ti odbije neki postotak od onog sto dashboard pokazuje. Vjerovatno si ispusio 13E na invalid traffic, -5E banka i eto te na 56E.

Hocel ko kupit adsense acc, star je cca 2 godine, full aktivan. Isplacivano preko njega lijepih para :)
Sad mi dzaba stoji...
papebih
Posts: 221
Joined: 08/03/2005 23:47

#808 Re: Google AdSense

Post by papebih »

Kataklinger wrote:Mozda ti je na dashbaordu zarada 74E ali kad odes na payments, ima i ono "invalid traffic" pa ti odbije neki postotak od onog sto dashboard pokazuje. Vjerovatno si ispusio 13E na invalid traffic, -5E banka i eto te na 56E.

Hocel ko kupit adsense acc, star je cca 2 godine, full aktivan. Isplacivano preko njega lijepih para :)
Sad mi dzaba stoji...
Pise na transakciji 74e da mi je isplaceno ima i broj transakcije. Na izvodu imam da je banka 5e uzela od 56
EliasVeskot
Posts: 783
Joined: 16/05/2007 11:02

#809 Re: Google AdSense

Post by EliasVeskot »

Ima li neko da je prebacio Adsense na business account? Procitah da sve treba deaktivirati pa tek onda napraviti novi..Kome se u tom slucaju salje racun?
kazo
Posts: 1514
Joined: 08/03/2012 19:57

#810 Re: Google AdSense

Post by kazo »

Za koliko se moze prodati adsense account sa 20 eura na racunu i imali neko zainteresovan? Svaki mjesec bude po 3-5 eura pa mi mrsko cekati da se nakupi :-D
selle90
Posts: 2
Joined: 17/12/2018 20:12

#811 Re: Google AdSense

Post by selle90 »

Molim Vas za pomoc, imam adsens racun vec 6 mjeseci prosle sedm mi spamovali domenu pa sam morao mijenjati, medjutim sad novo pravilo treba adsens da prihvati domenu, vec 4 puta me odbija i kao razlog odbijanja mi navodi da je vrijedan oglasni prostor bez sadrzaja :( . Molim pomoc ko zna...
:?
kazo
Posts: 1514
Joined: 08/03/2012 19:57

#812 Re: Google AdSense

Post by kazo »

Nema pomoci, svima je tako.
selle90
Posts: 2
Joined: 17/12/2018 20:12

#813 Re: Google AdSense

Post by selle90 »

Zasto je to sad promijenjeno i koliko se ceka da ti odobre, ovi koji rade rich katastrofa :(
User avatar
soul_eclipse
Posts: 645
Joined: 10/03/2012 14:04

#814 Re: Google AdSense

Post by soul_eclipse »

Ovo novo pravilo nidje veze,citam forume jedva odobre.
jahh
Posts: 1501
Joined: 20/08/2010 12:41

#815 Re: Google AdSense

Post by jahh »

Pitanje, samo sam par puta isplacivao adsense po 70-80 eura i evo dosao cek ponovo da naplatim.

Prije su mi u UniCredit odmah isplacivali, uzmu sebi neku proviziju 5-6KM i to je to.

Sad sam isao u RF i UniCredit, traze da otvorim devizni racun u eurima i da cekam 2 mjeseca.

Ima li bolja opcija? Sta mi je raditi?
User avatar
arnes_king
Posts: 7655
Joined: 01/03/2011 00:43
Location: Bosna

#816 Re: Google AdSense

Post by arnes_king »

Ne kontam ove sto pisu da prodaju account, koja je svrha toga kada svako sebi moze napraviti acc?

Imam i ja account na kojem sam prije mjesecno 1000-4000$ zaradjivao, pa kakve mi koristi od njega kad sad vise ne zaradjujem...
User avatar
un1ted
Posts: 9957
Joined: 20/10/2012 13:29
Location: Tema onih koji zaradjuju do 500KM viewtopic.php?f=77&t=82867&p=17676078#p17676

#817 Re: Google AdSense

Post by un1ted »

jahh wrote:Pitanje, samo sam par puta isplacivao adsense po 70-80 eura i evo dosao cek ponovo da naplatim.

Prije su mi u UniCredit odmah isplacivali, uzmu sebi neku proviziju 5-6KM i to je to.

Sad sam isao u RF i UniCredit, traze da otvorim devizni racun u eurima i da cekam 2 mjeseca.

Ima li bolja opcija? Sta mi je raditi?
Nemoj koristiti cek, koristi opciju isplate na bankovni racun pobogu! Novac bude 22. na racunu.
arnes_king wrote:Ne kontam ove sto pisu da prodaju account, koja je svrha toga kada svako sebi moze napraviti acc?

Imam i ja account na kojem sam prije mjesecno 1000-4000$ zaradjivao, pa kakve mi koristi od njega kad sad vise ne zaradjujem...
Za balkan je sada malo teze dobiti odobrenje za racun. Pored toga imas varalica kojima treba 10tak racuna, jer ih google stalno banuje, pa mu se isplati dati 50-100KM za vec spreman racun, nego raditi na tome da se odobri.
User avatar
soul_eclipse
Posts: 645
Joined: 10/03/2012 14:04

#818 Re: Google AdSense

Post by soul_eclipse »

un1ted wrote:
jahh wrote:Pitanje, samo sam par puta isplacivao adsense po 70-80 eura i evo dosao cek ponovo da naplatim.

Prije su mi u UniCredit odmah isplacivali, uzmu sebi neku proviziju 5-6KM i to je to.

Sad sam isao u RF i UniCredit, traze da otvorim devizni racun u eurima i da cekam 2 mjeseca.

Ima li bolja opcija? Sta mi je raditi?
arnes_king wrote:Ne kontam ove sto pisu da prodaju account, koja je svrha toga kada svako sebi moze napraviti acc?
EDTI 2 : Dobro se sada treba voditi računa kada hoćeš zahtjev da pošalješ.Sve se gleda.
developer10
Posts: 785
Joined: 12/12/2012 13:45
Location: München, DE

#819 Re: Google AdSense

Post by developer10 »

Izdavanje ceka nije uspjelo ovaj put, ima neki problem. Samo se navodi da provjerim sa svojom bankom ali posto je metod isplate cek, nije navedena nikakva banka.

Do sada sam unovcio u UniCredit banci veliki broj cekova, nikad nikakvih problema. Prvo mi je krajem prosle godine izostao jedan cek, nikad nije dosao. U Dashboard-u je stajalo da je izdan, a onda nakon 5 dana ponistena transakcija. Nakon par mjeseci sam uradio zahtjev da mi se vrati novac sa tog ceka i to se desilo evo tek juce. Sad dakle nece novi cek da se izda nikako.

Vec sam dvije godine u Njemackoj, a adresa za slanje ceka je moja bh adresa. Mozda ima s tim veze.
User avatar
un1ted
Posts: 9957
Joined: 20/10/2012 13:29
Location: Tema onih koji zaradjuju do 500KM viewtopic.php?f=77&t=82867&p=17676078#p17676

#820 Re: Google AdSense

Post by un1ted »

To sto pokusavas cekom zaobici placanje poreza samo da znas da nece biti uspješno :D I cek se veze za tvoje ime i biljezi u "bazi".

Za unovcavanje ceka apsolutno ti niko ne moze odgovoriti, osim banke, jer je zastupljenost cekova u BIH toliko mizerna (ispod 10 mjesecno na nivou drzave) da moze biti nesto banalno, do banke.... Za izdavanje ceka, moras kontaktirati adsense suport i s njima direktno provjeriti.

Rjesenje? Stavi racun kao isplatu, plati 11% poreza i uzivaj bez brige.
developer10
Posts: 785
Joined: 12/12/2012 13:45
Location: München, DE

#821 Re: Google AdSense

Post by developer10 »

un1ted wrote:To sto pokusavas cekom zaobici placanje poreza samo da znas da nece biti uspješno :D I cek se veze za tvoje ime i biljezi u "bazi".

Za unovcavanje ceka apsolutno ti niko ne moze odgovoriti, osim banke, jer je zastupljenost cekova u BIH toliko mizerna (ispod 10 mjesecno na nivou drzave) da moze biti nesto banalno, do banke.... Za izdavanje ceka, moras kontaktirati adsense suport i s njima direktno provjeriti.

Rjesenje? Stavi racun kao isplatu, plati 11% poreza i uzivaj bez brige.
Ne pokusavam ja nista, od samog pocetka metod isplate je cek. U zadnjih par godina prihod se drasticno smanjio jer ne odrzavam sajt itd. Vec dvije god nisam u BiH ali povremeno su cekovi stizali a ja kad dodjem, unovcim ga i to je to. Sjecam se da sam u pocetku htio postaviti racun za isplatu ali tada nije islo, probam sad.
seldzuk
Posts: 2824
Joined: 04/06/2007 18:51

#822 Re: Google AdSense

Post by seldzuk »

Pozdrav poštovanim forumašima
Pravim neki sajt. Planiram ga, aBd, prikačiti na AdSeense.
Hoće li mi trebati devizni račun za primanje uplata?
seldzuk
Posts: 2824
Joined: 04/06/2007 18:51

#823 Re: Google AdSense

Post by seldzuk »

seldzuk wrote:Pozdrav poštovanim forumašima
Pravim neki sajt. Planiram ga, aBd, prikačiti na AdSeense.
Hoće li mi trebati devizni račun za primanje uplata?
Iko?
Hvala unaprijed.
User avatar
MTV
Posts: 14319
Joined: 21/08/2013 19:39

#824 Re: Google AdSense

Post by MTV »

Hoce ako ces dizati na cekove. Ako ces ici uplatu direktno na karticu onda nece.
I to sve ako ti odobre sajt. Sretno.
seldzuk
Posts: 2824
Joined: 04/06/2007 18:51

#825 Re: Google AdSense

Post by seldzuk »

MTV wrote:Hoce ako ces dizati na cekove. Ako ces ici uplatu direktno na karticu onda nece.
I to sve ako ti odobre sajt. Sretno.
Zahvaljujem. Sve najbolje!
Post Reply