Google AdSense

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

User avatar
Salah ad-Din
Posts: 1321
Joined: 05/05/2012 15:08

#851 Re: Google AdSense

Post by Salah ad-Din »

Nažalost moguće je, ranije je AdSense bio izuzetno isplativ iz razloga što nije postojalo toliko stranica, danas čitam da se svi žale, čak i vlasnici stranih sajtova. Oglašivači nisu više toliko zainteresovani za banere, nisu baš uočljivi, rijetko ljudi klikču na njih i slično, tako da plaćaju manje za te reklame a više izdvajaju za video-in reklame (npr. Youtube) jer korisnik mora pogledati klip i vidjeti poruku da bi mogao nastaviti na video.

Druga stvar, razmisli koliko tvojih posjetitelja ima uključen Adblock. Masa ljudi danas to korsiti jer su na pojedinim sajtovima reklama i popup-ovi nesnosni. Ukoliko tvoj posjetilac ima uključen AdBlock logično nećeš dobiti novac ni za impresiju. Sve u svemu reklame na sajtovima se jako teško isplate, Youtube je još uvijek isplativ ali pitanje je do kada.

Imam i ja pitanje za Vas, počeo sam opet raditi sa AdSensom, imam otvoren račun u RF banci (obični račun preko kojeg primam platu), kada uđem na internet bankarstvo kao opciju imam ponuđeno da dobijem sve podatke za ino uplatu i kada kliknem na to prikaže mi se i SWIFT kod i IBAN itd. da li je to dovoljno ili moram izvaditi poseban devizni račun kako bi primao uplate od Adsensa? Sa Paypala sve ide super.

Pozzz
User avatar
un1ted
Posts: 9957
Joined: 20/10/2012 13:29
Location: Tema onih koji zaradjuju do 500KM viewtopic.php?f=77&t=82867&p=17676078#p17676

#852 Re: Google AdSense

Post by un1ted »

Salah ad-Din wrote: 27/07/2020 15:51 i kada kliknem na to prikaže mi se i SWIFT kod i IBAN itd. da li je to dovoljno
Dovoljno je.
dragan53
Posts: 275
Joined: 29/12/2012 10:19

#853 Re: Google AdSense

Post by dragan53 »

Pozdrav,

da li neko čeka poštu od google za potvrdu naloga na ad sense. Koliko dugo ste čekali i kako to sad fercera s obziron na ovu situaciju sa koronavirusom. Odakle uopšte šalju? Tek sam počeo, i čim je zarada prešla 10 dolara oni su mi poštom poslali kod na adresu koju sam ostavio. Piše da su poslali pin i da će stićiu za 2-4 nedelje ali ne stiže . Da li šalju brzom poštom, preko ovih državnih pošti ili kako već? Prešao sam prag ali ne mogu isplatiti dok ne unesem taj pin koji su poslali. Prava glupost...
arhivasvega
Posts: 201
Joined: 27/05/2014 12:50

#854 Re: Google AdSense

Post by arhivasvega »

dragan53 wrote: 05/09/2020 16:23 Pozdrav,

da li neko čeka poštu od google za potvrdu naloga na ad sense. Koliko dugo ste čekali i kako to sad fercera s obziron na ovu situaciju sa koronavirusom. Odakle uopšte šalju? Tek sam počeo, i čim je zarada prešla 10 dolara oni su mi poštom poslali kod na adresu koju sam ostavio. Piše da su poslali pin i da će stićiu za 2-4 nedelje ali ne stiže . Da li šalju brzom poštom, preko ovih državnih pošti ili kako već? Prešao sam prag ali ne mogu isplatiti dok ne unesem taj pin koji su poslali. Prava glupost...
Jesil dobio?? I ja cekam...
Demonijak
Posts: 343
Joined: 14/03/2017 20:01

#855 Re: Google AdSense

Post by Demonijak »

Pitanje jedno za raju koja vec radi sa adsensom, nisam imao prilike do sada da radim s adsensom ali volio bih nesto da probam, sto se kaze cisto da imam neku zanimaciju a ako se sta zaradi jos bolje. Zanima me konkretno kakvi sajtovi se prihvacaju? Koliko sam upoznat (citao sam prije par godina malo o tome) sustina je napraviti web site i onda taj website prijavis i on ide na "pregled" pa ti na kraju odobre ili ne odobre google adsense, jel da? Sad, zanima me kakvi sajtovi se prihvataju a kakvi malo manje? (znam za sexualni kontent, pedofilija itd. da se logicno ne odobravaju), koja tematika sajta mi je sigurica za odobravanje oglasa? Jer sam cuo i od neke raje da na jednom sajtu kad ti odobre adsense onda mozes i na drugim sajtovima koristiti adsense preko istog accounta? Radio sam nekad kao mladji u wordpressu pa bih vjerovatno opet pravio nesto preko njega, nesto simple, nista komplikovano ali eto da bude zanimljivo. Trebam li jos nesto znati prije nego se upustim u ovo? Svaki savjet je dobrodosao, bolje da naucim na vasim greskama :D Takodje, volio bih da mi posaljete u pp linkove vasih sajtova da malo pogledam i da vam kliknem reklamicu :mrgreen:
dragan53
Posts: 275
Joined: 29/12/2012 10:19

#856 Re: Google AdSense

Post by dragan53 »

arhivasvega wrote: 25/09/2020 19:53
dragan53 wrote: 05/09/2020 16:23 Pozdrav,

da li neko čeka poštu od google za potvrdu naloga na ad sense. Koliko dugo ste čekali i kako to sad fercera s obziron na ovu situaciju sa koronavirusom. Odakle uopšte šalju? Tek sam počeo, i čim je zarada prešla 10 dolara oni su mi poštom poslali kod na adresu koju sam ostavio. Piše da su poslali pin i da će stićiu za 2-4 nedelje ali ne stiže . Da li šalju brzom poštom, preko ovih državnih pošti ili kako već? Prešao sam prag ali ne mogu isplatiti dok ne unesem taj pin koji su poslali. Prava glupost...
Jesil dobio?? I ja cekam...
Nisam ... zahtjev poslao 6.9.
User avatar
PlusSA
Posts: 3167
Joined: 13/07/2011 16:51

#857 Re: Google AdSense

Post by PlusSA »

Jel i dalje raja zarađuje lažiranjem klikova dok ih google ne uhvati tj banuje :mrgreen:
bubobih
Posts: 124
Joined: 11/09/2014 21:59

#858 Re: Google AdSense

Post by bubobih »

dragan53 wrote: 27/06/2020 23:03
mirsek wrote: 27/06/2020 22:53
dragan53 wrote: 27/06/2020 22:27

Nisam siguran da sam vas baš najbolje shvatio. Uglavnom stvari stoje ovako. Na mojih 100 000 pregleda mjesečno Bosna je samo 35%... Amerika 12%, Njemačka 10% i tako dalje... U tom omjeru danas sam recimo imao oko 5 000 posjeta (4 000 impresija) i zaradio 0,07 evra jer sam imao samo tri klika na reklame 1 klik iz Njemačke i dva iz BIH (vjerovatno moja :D) .. Čuo sam da ljudi na manje pregleda zarađuju puno više... i dalje kontam da nešto nisam uradio dobro. auto ads je uključen sajt je pun oglasa al nema klikova...
Ukratko, da postoje 2 vrste placanja, po kliku i po pregledu stranice, i to koliko se sjecam neko mora biti bar 30 sekundi na stranici da bi se to prihvatilo kao 1 impresija.
Kad neko iz amerike ode na vasu stranicu ili klikne na reklamu visestruko vise zaradjujete nego kad to radi neko iz balkanskih zemalja ili npr. indije.
Vi zaradjujete i kad neko ne klikne na vasu reklamu, cim je vidi tj. ima impresiju vi zaradjujete neke sitne novce, najvise zaradjujete kad neko klikne na vasu reklamu, mnogo vise nego da je samo imao impresiju.
Takodjer zarada zavisi i od oblasti kojom se stranica bavi na na osnovu cega google prilagodjava koje ce se reklame pojavljivati.
Reklame za osiguranja, hipoteke, kredite imaju ogromnu zaradu, mislim da im je preko 20 $ po kliku ako je klik iz amerike ali je mali broj posjeta takvim stranicama pa morate pazljivo da birare hocete li oblast koja je vise popularna ali mala cijena po kliku ili mala popularnost ali veca zarada po kliku.
Hvala na odogvoru. Šta vaše iskustvo kaže jel realno da na 100 000 posjeta zaradite par eura...?
Uglavnom ad sense sam aktivirao prije neki dan i koliko vidim iz izvještaja nikakvu zaradu nemam od impresija iako samo od ovih par klikova. ako neko ima nekakvu šemu računanja zarade klikova i impresija neka postavi.
Prije 2019 sam na 300 000 posjeta i po 500 klikova na reklame dnevno uzimao po 3000e mjesecno, od decembra 2018 google je promjenio nesto i svima je odjednom sve palo. Ja mislim da oni kradu i fixiraju to sve. Razlog tome je sto sam uzeo random telefon u gradu otisao na google pretrazio svoj sajt usao na sajt blejao blejao kliknuo na reklamu blejao na reklamnom sajtu, i pratio klik iz bosne. Nakon par minuta pojavio se klik u adsensu, da bi do kraja dana nestao i vratio se na klik manje. Mnogo muljaju i niko ne zaradjuje vise od adsensa kako treba. Mnogi su i odustali i presli na cini mi se amazon ili tako neki koji je kazu bolji.
dragan53
Posts: 275
Joined: 29/12/2012 10:19

#859 Re: Google AdSense

Post by dragan53 »

Kod mene prošli mjesec 65 eura na 130 000 pregleda i 2 000 klikova. Jest malo koliko je teško postići ovo al ja sam tek počeo četvrti mjesec pa ću vidjeti. Još nisam ni kod dobio da mogu vršiti isplate. Probao sam ubacviti onaj Monadplug i zajebo se najstrašnije...prvo mi je google prepolovio zaradu a od njih nisam dobio ni 2% od onog što su rekli da je prosječna zarada kod njih. Na 200 000 pregleda od njih sam dobio 16 dolara i treba mi godina dana da pređem prag od 100 dolara :D ... užas. Tako da mi se sad ne pokušava ništa drugo. Koliko ti u prosjeku imaš od amazona?
dragan53
Posts: 275
Joined: 29/12/2012 10:19

#860 Re: Google AdSense

Post by dragan53 »

Pozdrav ljudi... Vidi vašu rasporavu od prije dvije godine. Dali je neko u međuvremenu pronašao banku koja ne naplaćuje ovih 18 eura provizije. KOliko sam po vašim komentarima vidio oni naplate 18 eura bez obzira na iznos isplate. U tom slučaju rješenje je odgoditi plaćanje na bar 6 mjeseci...
tarik4
Posts: 3
Joined: 27/11/2020 00:23

#861 Re: Google AdSense

Post by tarik4 »

pinkpanter7593 wrote: 30/11/2019 12:27 E to :) Hvala sto pojasni jbg ne razumijem se u ove kodove i to
Ovo je meni pocelo od Decembra 2018, ovo naplacivanje od strane posrednicke banke.
Za sada koliko znam, oni tvrde da oni nista nisu promjenili, a ne znam tacno na koju godinu mislis kad kazes nekad davno.

Najednostavnije da se javim banci i trazicu Swift poruku od neke uplate prije Decembra 2018 pa da vidim jel to slucaj, da je Adsense stvarno prije pisao OUR u polje 71A.
pinkpanter7593 wrote: 30/11/2019 12:27 E to :) Hvala sto pojasni jbg ne razumijem se u ove kodove i to
Ovo je meni pocelo od Decembra 2018, ovo naplacivanje od strane posrednicke banke.
Za sada koliko znam, oni tvrde da oni nista nisu promjenili, a ne znam tacno na koju godinu mislis kad kazes nekad davno.

Najednostavnije da se javim banci i trazicu Swift poruku od neke uplate prije Decembra 2018 pa da vidim jel to slucaj, da je Adsense stvarno prije pisao OUR u polje 71A.
dragan53 wrote: 10/10/2020 19:10 Kod mene prošli mjesec 65 eura na 130 000 pregleda i 2 000 klikova. Jest malo koliko je teško postići ovo al ja sam tek počeo četvrti mjesec pa ću vidjeti. Još nisam ni kod dobio da mogu vršiti isplate. Probao sam ubacviti onaj Monadplug i zajebo se najstrašnije...prvo mi je google prepolovio zaradu a od njih nisam dobio ni 2% od onog što su rekli da je prosječna zarada kod njih. Na 200 000 pregleda od njih sam dobio 16 dolara i treba mi godina dana da pređem prag od 100 dolara :D ... užas. Tako da mi se sad ne pokušava ništa drugo. Koliko ti u prosjeku imaš od amazona?
Nista google nije promijenio i dalje uzima isto zavisi od banke do banke od 14-21 euro i to je to...

Nije to kod vas nesto dobro,
Ja zaradjujem jako dobro.
na150 hiljda posjetza mogu izac na 250 eura
tarik4
Posts: 3
Joined: 27/11/2020 00:23

#862 Re: Google AdSense

Post by tarik4 »

bubobih wrote: 10/10/2020 13:13
dragan53 wrote: 27/06/2020 23:03
mirsek wrote: 27/06/2020 22:53
Ukratko, da postoje 2 vrste placanja, po kliku i po pregledu stranice, i to koliko se sjecam neko mora biti bar 30 sekundi na stranici da bi se to prihvatilo kao 1 impresija.
Kad neko iz amerike ode na vasu stranicu ili klikne na reklamu visestruko vise zaradjujete nego kad to radi neko iz balkanskih zemalja ili npr. indije.
Vi zaradjujete i kad neko ne klikne na vasu reklamu, cim je vidi tj. ima impresiju vi zaradjujete neke sitne novce, najvise zaradjujete kad neko klikne na vasu reklamu, mnogo vise nego da je samo imao impresiju.
Takodjer zarada zavisi i od oblasti kojom se stranica bavi na na osnovu cega google prilagodjava koje ce se reklame pojavljivati.
Reklame za osiguranja, hipoteke, kredite imaju ogromnu zaradu, mislim da im je preko 20 $ po kliku ako je klik iz amerike ali je mali broj posjeta takvim stranicama pa morate pazljivo da birare hocete li oblast koja je vise popularna ali mala cijena po kliku ili mala popularnost ali veca zarada po kliku.
Hvala na odogvoru. Šta vaše iskustvo kaže jel realno da na 100 000 posjeta zaradite par eura...?
Uglavnom ad sense sam aktivirao prije neki dan i koliko vidim iz izvještaja nikakvu zaradu nemam od impresija iako samo od ovih par klikova. ako neko ima nekakvu šemu računanja zarade klikova i impresija neka postavi.
Prije 2019 sam na 300 000 posjeta i po 500 klikova na reklame dnevno uzimao po 3000e mjesecno, od decembra 2018 google je promjenio nesto i svima je odjednom sve palo. Ja mislim da oni kradu i fixiraju to sve. Razlog tome je sto sam uzeo random telefon u gradu otisao na google pretrazio svoj sajt usao na sajt blejao blejao kliknuo na reklamu blejao na reklamnom sajtu, i pratio klik iz bosne. Nakon par minuta pojavio se klik u adsensu, da bi do kraja dana nestao i vratio se na klik manje. Mnogo muljaju i niko ne zaradjuje vise od adsensa kako treba. Mnogi su i odustali i presli na cini mi se amazon ili tako neki koji je kazu bolji.
Nema toga vise...Google je poostrio mjere sto se tice prevara VPN I svega drugog..
Vrijeme prije 2 god je bilo drugacije..
Google je postavio nove seme zarade i onova pravila...
Na mjesecnom nivou moras dryzat konstantu sa impresijama i posjetama da bi ti sljedeci mjesec povecao zaradu na citanju za nekih par centi i tako svaki mejsec povecava.
Ja na 5000 posejta zaradim oko 12 eura s tim da ima tu i klokova oko 50 ali to su klikovi od 05-30 centi otp.
tako da google je malo postrio cisto zbg prevara,,,, prije sam koristio cookie i zaradis 500 eura za 4 dana i odjavis adnses i onda ti oni moraju posalt ispaltu jer je iznad 10 eura..
Imali smo grpu u kojoj smo klikali jedan drugom i tako je hodalo ali smo imali po 3-4 naloga adsemsa
tarik4
Posts: 3
Joined: 27/11/2020 00:23

#863 Re: Google AdSense

Post by tarik4 »

pinkpanter7593 wrote: 25/09/2019 11:57 Evo danas sam bio u banci i izvadila mi je zena potvrdu o primanju kroz taj SWIFT sta vec (..."trough S.W.I.F.T. incoming payment order.")
I pise u detaljima placanja da je Adsense tj Google ustvari poslao tacan iznos i da je skinuto 12 eura.

"Detail of Payment : FBCH EUR 12, GOOGLE ADVERTISING PAYM ENT EUR 100,56 LESS CHGS"


Sta sad ovo znaci i ko je to uzeo pitam ja vas, oni u banci to ne uzimaju, Google je dobro poslao, a ko je naplatio ovo 12 eura ?
Izmedju adsensa i Uni credit banke imas 3 posrednika i svaki posrednik uzimaodredjni dio jer ti cini uslugu tako da je najbolja banka za ispalatu spar casse 8 eura proviztija
nepoznati_korisnik
Posts: 3
Joined: 26/12/2020 11:25

#864 Re: Google AdSense

Post by nepoznati_korisnik »

Pozz svima. Novi sam na forumu. Ovako, nedavno sam otvorio svoj blog, i sve sam korake uradio što se tiče bloga, da ga povežem sa AdSensom. I uključio sam da mi se prikazuju reklame na blogu, međutim, neki dan sam slučajno isključio, i sad ne mogu da ga ponovo uključim/aktiviram. Dakle kada ga uključim, traje par sekundi plavo(da sam uključio), i odma se zatim ugasi.. Probavao sam više puta uključiti te reklame, ali neće, ko uz inat.. Evo i slike, da bude jasnije.
hadisneslanovic
Posts: 19
Joined: 08/03/2012 21:08

#866 Re: Google AdSense

Post by hadisneslanovic »

Ima li neko da prima uplate na BBI banku sa adsense, koliko treba da legne uplata? Hvala
semsasuljakovic
Posts: 1999
Joined: 02/08/2015 21:30

#867 Re: Google AdSense

Post by semsasuljakovic »

Ja sam na UniCredit isplatio 150 KM, lopovi su mi dali 100 KM na ruke tj. uzeli 50 KM provizije. Zabolilo je.
dejan14712
Posts: 6
Joined: 28/12/2020 08:58

#868 Re: Google AdSense

Post by dejan14712 »

Pozdrav, dobio sam ček od Adsense za zaradu na you tube kanalu. Dobio sam ček ali se u Hrvatskoj gdje sam prijavljen ne može unovciti ni u jednoj banci. Mogu li kao državljanin Hrvatske probati unovciti ček u nekoj od BIH banaka?
Android Knego
Posts: 1557
Joined: 13/03/2012 08:11

#869 Re: Google AdSense

Post by Android Knego »

semsasuljakovic wrote: 22/02/2021 19:52 Ja sam na UniCredit isplatio 150 KM, lopovi su mi dali 100 KM na ruke tj. uzeli 50 KM provizije. Zabolilo je.
Je li to njihova uobičajena tarifa?
arhivasvega
Posts: 201
Joined: 27/05/2014 12:50

#870 Re: Google AdSense

Post by arhivasvega »

Pozdrav

Da li je neko ovih dana dobio mail vezano za porez za youtube kanal?? Neko novo pravilo kao 24% ce uzimati...
User avatar
diablobih
Posts: 8257
Joined: 28/12/2015 02:17

#871 Re: Google AdSense

Post by diablobih »

Eto, sad se mora placati i amerikancima porez, doduse samo za americke gledaoce. Valja i to racunati kreatorima. Ako vam se ne da, onda uzmu 24% i boli ih.
arhivasvega
Posts: 201
Joined: 27/05/2014 12:50

#872 Re: Google AdSense

Post by arhivasvega »

diablobih wrote: 09/03/2021 23:01 Eto, sad se mora placati i amerikancima porez, doduse samo za americke gledaoce. Valja i to racunati kreatorima. Ako vam se ne da, onda uzmu 24% i boli ih.
Hmmm morat cu pitati u poreznoj kako dalje sa porezeom, ja ga placam redovno poslije svake uplate. Po nekoj logici ako platim porez za americke gledaoce trebao bi nekako ovdje manje placati...
User avatar
diablobih
Posts: 8257
Joined: 28/12/2015 02:17

#873 Re: Google AdSense

Post by diablobih »

arhivasvega wrote: 10/03/2021 11:29
diablobih wrote: 09/03/2021 23:01 Eto, sad se mora placati i amerikancima porez, doduse samo za americke gledaoce. Valja i to racunati kreatorima. Ako vam se ne da, onda uzmu 24% i boli ih.
Hmmm morat cu pitati u poreznoj kako dalje sa porezeom, ja ga placam redovno poslije svake uplate. Po nekoj logici ako platim porez za americke gledaoce trebao bi nekako ovdje manje placati...
Aham.
fokus2000
Posts: 31
Joined: 20/08/2015 11:58

#874 Re: Google AdSense

Post by fokus2000 »

Pozz, koji je bolji način za isplatu, preko čeka ili preko bankovnog računa?
User avatar
zdravo
Posts: 39
Joined: 22/08/2007 14:50
Location: Mostar, Absurdistan

#875 Re: Google AdSense

Post by zdravo »

Pozdrav ljudi, evo da javim trenutno stanje sa isplatom Google AdSense čeka u hercegovini.
Ja sam u mostaru i redom sam išao u neke banke a neke sam kontaktirao mailom.
Stanje je ovako;
UniCredit - ne rade sa čekovima
Intesa - ne rade sa čekovima
Reifaissen - ne rade sa čekovima
NLB - ne rade sa čekovima
Nova Banka - ne rade sa čekovima
Sparkasse - ne rade sa čekovima

Jedina banka koja radi sa čekovima na području hercegovine je Ziraat banka

Eto da se zna da ne tražite bez veze.

Kada mi stigne ček i unovčim ga, javim se sa detaljima oko provizije i ostalog.
Post Reply