Golubovi

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

high_volume
Posts: 5916
Joined: 09/06/2010 22:51

#1 Re: Golubovi

Post by high_volume »

sherbett wrote: 12/06/2020 01:06 Imam susjeda koji hrani zivine po dvoristu, a osobito golubove
Golubovi su svuda
Na krovu, na klupicama od prozora, na terasama po dvoristu.. svuda! I naravno, sce je zasrano od njih.
Debil ih ne planira prestat hranit i uzgajat, a raspalimo li jos jednom kosilicu dok ih okuplja ko kod Sebilja, mislim da ce nam bacit bombu.

Kako se zastiti od gamadi?
Ok su mi dok lete i gugucu, al gadi mi se cistit i gledat govna.

Kako se rjesiti golubova?
Morate se najprije riješiti susjeda :D
User avatar
muha_sa
Posts: 128645
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#2 Re: Golubovi

Post by muha_sa »

Evo naše Behke--maskote Sebilja i najveća golublja ljubav :D

Image
Skoro cjeli život provela uz golubove i starost hraneci golubove doživjela anikad kahnula nije :D

Zato šerbo--opusti se i uživaj u životu :kiss:
Naslovnica
Posts: 27904
Joined: 20/03/2013 15:38

#3 Re: Golubovi

Post by Naslovnica »

sherbett wrote: 12/06/2020 01:06 Imam susjeda koji hrani zivine po dvoristu, a osobito golubove
Golubovi su svuda
Na krovu, na klupicama od prozora, na terasama po dvoristu.. svuda! I naravno, sce je zasrano od njih.
Debil ih ne planira prestat hranit i uzgajat, a raspalimo li jos jednom kosilicu dok ih okuplja ko kod Sebilja, mislim da ce nam bacit bombu.

Kako se zastiti od gamadi?
Ok su mi dok lete i gugucu, al gadi mi se cistit i gledat govna.

Kako se rjesiti golubova?
Ma ona neka ultrazvučna naprava što ih rastjeruje, probati sa tim.
Ili se preseliti.
dert
Posts: 6543
Joined: 28/09/2011 07:35
Location: dert

#4 Re: Golubovi

Post by dert »

sherbett wrote: 12/06/2020 01:06 Imam susjeda koji hrani zivine po dvoristu, a osobito golubove
Golubovi su svuda
Na krovu, na klupicama od prozora, na terasama po dvoristu.. svuda! I naravno, sce je zasrano od njih.
Debil ih ne planira prestat hranit i uzgajat, a raspalimo li jos jednom kosilicu dok ih okuplja ko kod Sebilja, mislim da ce nam bacit bombu.

Kako se zastiti od gamadi?
Ok su mi dok lete i gugucu, al gadi mi se cistit i gledat govna.

Kako se rjesiti golubova?
a kako se rijesiti politicara sto seru i to bas seru :roll: pitanje je sad
broj dva
Posts: 4549
Joined: 15/07/2014 20:59
Location: Šeher Oslo

#5 Re: Golubovi

Post by broj dva »

Vazdusom puskom upucaj 5-10 komada, objesi ih da vise na balkonu a ostali ce valjda skontat...nema sa ticama i kretenskim komsijama u fino,
ne ide...
User avatar
staxx
Posts: 508
Joined: 09/02/2008 23:57

#6 Re: Golubovi

Post by staxx »

sherbett wrote: 12/06/2020 01:06 Imam susjeda koji hrani zivine po dvoristu, a osobito golubove
Golubovi su svuda
Na krovu, na klupicama od prozora, na terasama po dvoristu.. svuda! I naravno, sce je zasrano od njih.
Debil ih ne planira prestat hranit i uzgajat, a raspalimo li jos jednom kosilicu dok ih okuplja ko kod Sebilja, mislim da ce nam bacit bombu.

Kako se zastiti od gamadi?
Ok su mi dok lete i gugucu, al gadi mi se cistit i gledat govna.

Kako se rjesiti golubova?
Nabaviš ti sad mačke, u dvorište i hraniš ti sad mačke... jer imaju svoju ulogu u prehrambenom lancu i imaju bitnu ulogu za održanje balansa na planeti :lol: :lol: :lol:
broj dva
Posts: 4549
Joined: 15/07/2014 20:59
Location: Šeher Oslo

#7 Re: Golubovi

Post by broj dva »

Ovde ljudi masovono kace neke "zmajeve na stapu" radi ptica.
Kao neki "zmaj" u obliku ptice grabljivice, montiran na stangu i kada vjetar puse zmaj leti i strasi stetocine poput golubova.

https://www.watski.no/Fgelskrmma-drake-112e5
Bobi
Forum administrator
Posts: 32167
Joined: 30/10/2002 00:00
Location: http://www.klix.ba
Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
Vozim: TDI sve crveno
Contact:

#8 Re: Golubovi

Post by Bobi »

1.Mace
2.Petarde :mrgreen:
3.One zmajeve...nisu golubovi glupi, skontaju brzo :D
4. Nabavi jastreba :mrgreen:
dert
Posts: 6543
Joined: 28/09/2011 07:35
Location: dert

#9 Re: Golubovi

Post by dert »

Bobi wrote: 12/06/2020 08:48 1.Mace
2.Petarde :mrgreen:
3.One zmajeve...nisu golubovi glupi, skontaju brzo :D
4. Nabavi jastreba :mrgreen:
kada mi Serbo da adresu poslat cu joj ovaj par jastrebova sto su mi napravili gnijezdo u avliji ..........nidje druge 'tice kilometar okolo :shock:
baja
Posts: 1016
Joined: 23/02/2002 00:00

#10 Re: Golubovi

Post by baja »

za klupice na prozoru ferceraju oni šiljci koji se montiraju sto radi recimo alibeg firma.
Jeftinije je da sam kupis i montiras (FIS halilovici, OBI i sl).
Mafioso
Posts: 151
Joined: 10/08/2009 09:29

#11 Re: Golubovi

Post by Mafioso »

sherbett wrote: 12/06/2020 01:28 I ima briju da svakanzivotinja ima smisao i ulogu u hranidbenom lancu i da ih se treba pomagati tj.hraniti kako bi opstale i ispunile ulogu
Baš zato ih ne hraniš jbt. Kad ih hraniš gubi se ta uloga i oštećuješ eko sistem jer ono čime se oni hrane dobija na broju a ono što taj neki jede gubi jer je ovih onda previše...

Mačke zakon. Treb'o bi ti Đuru od gazdinog brata poslat kako je taj hvatao na 50m se zaleti i sprca ga, ne pojede samo prikolje do pola pa ga mi drmnemo čekićem u glavu da se ne pati crkajući dva dana.

Trovat i to, nije to humano bjež, najbolje komisije zvat... Pičite s tom kosilicom ako pali dok ne pođe bit nasilan onda mu složite krivičnu :)
Heller
Posts: 4404
Joined: 02/05/2012 22:32
Location: Tuzla

#12 Re: Golubovi

Post by Heller »

Jel ima još neko u komšiluku da mu smetaju golubovi? Ako ima i vi idite kod komše. I ljudi su životinje pa jedite sve redom u frižideru. Nestaće mu para za golubove.
espn
Posts: 1478
Joined: 27/06/2018 19:01

#13 Re: Golubovi

Post by espn »

staxx wrote: 12/06/2020 08:36
sherbett wrote: 12/06/2020 01:06 Imam susjeda koji hrani zivine po dvoristu, a osobito golubove
Golubovi su svuda
Na krovu, na klupicama od prozora, na terasama po dvoristu.. svuda! I naravno, sce je zasrano od njih.
Debil ih ne planira prestat hranit i uzgajat, a raspalimo li jos jednom kosilicu dok ih okuplja ko kod Sebilja, mislim da ce nam bacit bombu.

Kako se zastiti od gamadi?
Ok su mi dok lete i gugucu, al gadi mi se cistit i gledat govna.

Kako se rjesiti golubova?
Nabaviš ti sad mačke, u dvorište i hraniš ti sad mačke... jer imaju svoju ulogu u prehrambenom lancu i imaju bitnu ulogu za održanje balansa na planeti :lol: :lol: :lol:
Nije losa ideja, ali sta u vezi zaraze, sad je koronavirus, bjesnilo u Srebrenici.
User avatar
dobar osjecaj
Posts: 3957
Joined: 01/08/2014 11:31

#14 Re: Golubovi

Post by dobar osjecaj »

sherbett wrote: 12/06/2020 01:06
Kako se zastiti od gamadi?
Ok su mi dok lete i gugucu, al gadi mi se cistit i gledat govna.

Kako se rjesiti golubova?
Iz mog iskustva - nikako. Imam iskustva zivota i boravka u vise razlicitih domova. Negdje se u istim uslovima ne pojavljuju a negdje se jednostavno odluce stalno vracati bez obzira sto ih niko (bar ne ocito) ne hrani.
Na jednom nasem balkonu i duz cijele jedne strane stana svakodnevno na prozorskim klupicama guguču, prljaju, svuda je njihov izmet i perje.
S druge strane stana i na drugom balkonu je teritorij vrana. Tu u krosnji drveca svake godine imaju gnijezdo, a dok prave gnijezdo unistavaju sve sto nadju na balkonu. Da nismo visoko od tla cesto bih pomislila da nam je neko ljudsko bice bilo na balkonu po obimu razbacanosti i stete koju naprave. Platno na vrtnim stolicama je izrezano kao makazama i izvuceno punjenje slicno vati. Danas sam detaljno cistila taj balkon i po ko zna koji put bacala stvari a u vrtnoj stolici na mjestu gdje je izvuceno punjenje vate sam nasla krisku sudzuke.
S golubovima sam probala sve, vise i ne bjeze kad krenes prema njima dok bas ne dodjes skroz blizu. Pisala sam nedavno kako sam nasula pazljivo domestos po klupici prozora da je ocistim. Dok sam otisla do kupatila i vratila se vec su dva goluba sletila u taj domestos i gu gu gu. Ni smrad domestosa im ne smeta. Ne pada mi na pamet nikakvo humano rjesenje tako da sam odustala.
Mafioso
Posts: 151
Joined: 10/08/2009 09:29

#15 Re: Golubovi

Post by Mafioso »

Negdje čitam da bi ih naftalin trebao rastjerati. Jedno 50L kupit i posut ko đubriva po njivi.
allem_77
Posts: 3422
Joined: 17/09/2015 15:46

#16 Re: Golubovi

Post by allem_77 »

User avatar
victom
Posts: 4062
Joined: 04/04/2012 17:15

#17 Re: Golubovi

Post by victom »

sherbett wrote: 13/06/2020 22:47 Uzas! Stvarno su gamad
Mozda postoje suzbe za deratizaciju ja ne znam kako al mora bit neki nacin
deratizacija golubova ?
Last edited by victom on 01/03/2021 02:35, edited 2 times in total.
high_volume
Posts: 5916
Joined: 09/06/2010 22:51

#18 Re: Golubovi

Post by high_volume »

sherbett wrote: 13/06/2020 22:47
dobar osjecaj wrote: 12/06/2020 20:11
sherbett wrote: 12/06/2020 01:06
Kako se zastiti od gamadi?
Ok su mi dok lete i gugucu, al gadi mi se cistit i gledat govna.

Kako se rjesiti golubova?
Iz mog iskustva - nikako. Imam iskustva zivota i boravka u vise razlicitih domova. Negdje se u istim uslovima ne pojavljuju a negdje se jednostavno odluce stalno vracati bez obzira sto ih niko (bar ne ocito) ne hrani.
Na jednom nasem balkonu i duz cijele jedne strane stana svakodnevno na prozorskim klupicama guguču, prljaju, svuda je njihov izmet i perje.
S druge strane stana i na drugom balkonu je teritorij vrana. Tu u krosnji drveca svake godine imaju gnijezdo, a dok prave gnijezdo unistavaju sve sto nadju na balkonu. Da nismo visoko od tla cesto bih pomislila da nam je neko ljudsko bice bilo na balkonu po obimu razbacanosti i stete koju naprave. Platno na vrtnim stolicama je izrezano kao makazama i izvuceno punjenje slicno vati. Danas sam detaljno cistila taj balkon i po ko zna koji put bacala stvari a u vrtnoj stolici na mjestu gdje je izvuceno punjenje vate sam nasla krisku sudzuke.
S golubovima sam probala sve, vise i ne bjeze kad krenes prema njima dok bas ne dodjes skroz blizu. Pisala sam nedavno kako sam nasula pazljivo domestos po klupici prozora da je ocistim. Dok sam otisla do kupatila i vratila se vec su dva goluba sletila u taj domestos i gu gu gu. Ni smrad domestosa im ne smeta. Ne pada mi na pamet nikakvo humano rjesenje tako da sam odustala.
Uzas! Stvarno su gamad
Mozda postoje suzbe za deratizaciju ja ne znam kako al mora bit neki nacin
Već sam ti pisao da je rješenje da se riješiš susjeda :D

Mi smo donedavno u Sarajevu imali odluku o kućnom redu, i jednim njenim članom bilo je zabranjeno hranjenje golubova, čak i propisana novčana kazna, npr. za fizička lica 30-50 maraka.

Zagreb nema precizno definiranu zabranu hranjenja golubova, ali ima druge zabrane onečišćenja javnih površina. Predlažem da napišeš prijavu nadležnoj gradskoj komunalnoj inspekciji, pa ponovo ako kazne tvog susjeda, a on nastavi, pa opet, i sve tako dok konačno ne prestane. Odluka je ispod..

http://www1.zagreb.hr/zagreb/slglasnik. ... enDocument
high_volume
Posts: 5916
Joined: 09/06/2010 22:51

#19 Re: Golubovi

Post by high_volume »

Samo ti njega prijavljuj, ne brini za pravni osnov, inspekcija će već naći način da ga kazni i zagorča mu novčanik :D
User avatar
victom
Posts: 4062
Joined: 04/04/2012 17:15

#20 Re: Golubovi

Post by victom »

high_volume wrote: 14/06/2020 00:06 Samo ti njega prijavljuj, ne brini za pravni osnov, inspekcija će već naći način da ga kazni i zagorča mu novčanik :D
1) pa prijavljivaće i on nju. možda i eskalira fizički. tužakanje nije rješenje.
2) meni golubovi kake po autu , a niko ih ne hrani. I golub je živo biće i mora kakiti.
3) čak i da ih prestane hraniti, nije garant, da neće kakati opet.. oni nađu sebi hranu, sami.
Last edited by victom on 01/03/2021 02:35, edited 2 times in total.
User avatar
victom
Posts: 4062
Joined: 04/04/2012 17:15

#21 Re: Golubovi

Post by victom »

ako ih on hrani, a tebi kake, probaj obratnu taktiku.. Probaj da ih ti hraniš, možda će onda njemu kakiti....
Last edited by victom on 01/03/2021 02:35, edited 2 times in total.
Mafioso
Posts: 151
Joined: 10/08/2009 09:29

#22 Re: Golubovi

Post by Mafioso »

victom wrote: 14/06/2020 00:22 1) pa prijavljivaće i on nju. možda i eskalira fizički. tužakanje nije rješenje.
Kad eskalira fizički uzmeš advokata složiš mu krivičnu i tjt. To i čekaš, provociraš.
sherbett wrote: 17/06/2020 02:06 Tuzio se na zvucne frekvencije bojlera koje lose djeluju na zivcani sustav :-)
Image
User avatar
victom
Posts: 4062
Joined: 04/04/2012 17:15

#23 Re: Golubovi

Post by victom »

Mafioso wrote: 17/06/2020 20:24 Kad eskalira fizički uzmeš advokata složiš mu krivičnu i tjt. To i čekaš, provociraš.
nije to bas tako, ko na zapadu i u filmovima... nema moj brate pravde na sudu na našim prostorima, a možeš lako deblji kraj izvući..
Last edited by victom on 01/03/2021 02:35, edited 2 times in total.
shandrprcSA
Posts: 9797
Joined: 23/02/2013 08:16

#24 Re: Golubovi

Post by shandrprcSA »

dobar osjecaj wrote: 12/06/2020 20:11
sherbett wrote: 12/06/2020 01:06
Kako se zastiti od gamadi?
Ok su mi dok lete i gugucu, al gadi mi se cistit i gledat govna.

Kako se rjesiti golubova?
Iz mog iskustva - nikako. Imam iskustva zivota i boravka u vise razlicitih domova. Negdje se u istim uslovima ne pojavljuju a negdje se jednostavno odluce stalno vracati bez obzira sto ih niko (bar ne ocito) ne hrani.
Na jednom nasem balkonu i duz cijele jedne strane stana svakodnevno na prozorskim klupicama guguču, prljaju, svuda je njihov izmet i perje.
S druge strane stana i na drugom balkonu je teritorij vrana. Tu u krosnji drveca svake godine imaju gnijezdo, a dok prave gnijezdo unistavaju sve sto nadju na balkonu. Da nismo visoko od tla cesto bih pomislila da nam je neko ljudsko bice bilo na balkonu po obimu razbacanosti i stete koju naprave. Platno na vrtnim stolicama je izrezano kao makazama i izvuceno punjenje slicno vati. Danas sam detaljno cistila taj balkon i po ko zna koji put bacala stvari a u vrtnoj stolici na mjestu gdje je izvuceno punjenje vate sam nasla krisku sudzuke.
S golubovima sam probala sve, vise i ne bjeze kad krenes prema njima dok bas ne dodjes skroz blizu. Pisala sam nedavno kako sam nasula pazljivo domestos po klupici prozora da je ocistim. Dok sam otisla do kupatila i vratila se vec su dva goluba sletila u taj domestos i gu gu gu. Ni smrad domestosa im ne smeta. Ne pada mi na pamet nikakvo humano rjesenje tako da sam odustala.
mislim da bi par cd-ova rijesilo problem :D
User avatar
Snake Eyes
Posts: 5190
Joined: 12/04/2013 14:02

#25 Re: Golubovi

Post by Snake Eyes »

Post Reply