Golf 2 BENZINAC gubi snagu, teško ide u rikverc.....

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

User avatar
eldžo
Posts: 76
Joined: 28/06/2009 17:26
Location: Sarajevo
Contact:

#1 Golf 2 BENZINAC gubi snagu, teško ide u rikverc.....

Post by eldžo »

Golf 2, 290 000 km.. vozim ga pola godine.. u početku je uglavnom bio u redu i promijenio sam par stvari (auspuh prvi i zadnji dio, ulje i filter za ulje)

E sad kad vozim na otvorenom, ne može brže od 90 km.. to mu je vrh.

Dalje, ako hocu nazad u rikverc ako je i najmanja uzbrdica nema snage da povuce, jednostavno :

- puca iz auspuha
- crni dim
- ugasi se

Malo sam testirao po ovom snijegu.. Ako ubacim u prvu i pritisnem gas do kraja i pustim kvačilo šlajdra :mrgreen: , al se ne gasi. Znači to je uredu.. al Kad ubacim u rikverc jedva ga izvučem.. moram dodavati gas do kraja i pustati kvačilo brzo i tako ga pomalo cimati naizmjenično da ga izvučem

U zadnjih par dana mi se desilo dva puta da se "ugasi" u pola grada na par sekundi.. ja pritisnem gas al nista se ne desava, mijenjam brzine nista.. al nakon par sekundi sam ga uspio nekako "povratiti"... ujutro se ne pali iz prve al se upali relativno lako.. tako da mislim da nisu svjecice i da nije lamela.

Pretpostavljam da ovdje ima vise dijelova koje bi trebalo zamijeniti.. a ne samo jedan. . Ima ko kakvih savjeta :bih:
530i
Posts: 9169
Joined: 08/12/2009 17:31

#2 Re: Golf 2 BENZINAC gubi snagu, teško ide u rikverc.....

Post by 530i »

Promjeni auto?
Pokušavam da se našalim...ali napiši tačno koji motor i koje ubrizgavanje pošto ima različitih golfova benzinaca.
goran16v
Posts: 10140
Joined: 20/09/2011 09:02

#3 Re: Golf 2 BENZINAC gubi snagu, teško ide u rikverc.....

Post by goran16v »

Ako je benzinac sve govori na lose sagorjevanje, a to moze biti iz puno razloga. Najjednostavniji su lose gorivo, prljav filteri goriva (ako ga ima) i zraka, lose svjecice, kablovi, lose podeseno paljenje, razvodna kapa, finger, pa dalje manje jednostavni, idu razvodnik, karburator, zacepljen katalizator, pa sve do problema sa samim motorom.
Gdje si mjenjao auspuh, da nije postavljen kakav divlji ili home made koji gusi i pravi probleme?
User avatar
klaki
Posts: 2303
Joined: 15/02/2013 17:49
Location: 榛名山峠

#4 Re: Golf 2 BENZINAC gubi snagu, teško ide u rikverc.....

Post by klaki »

A moze biti i da se EGR ventin zaprljao
User avatar
eldžo
Posts: 76
Joined: 28/06/2009 17:26
Location: Sarajevo
Contact:

#5 Re: Golf 2 BENZINAC gubi snagu, teško ide u rikverc.....

Post by eldžo »

Hajd da vas ne citiram obojicu.
:D
Sto se tice auta, solidno radi, ne trese se.. samo me taj rikverc muci

Ne znam koje ubrizgavanje, motor je 1.3, cini mi se 40 kw, 86 godište

Mijenjao sam filter zraka (a za filter goriva ne znam ni gdje se nalazi ).


Auspuh - zadnji dio - eksplodirao - zamijenjen sa novim u servisu (original valjda), poslije toga prestalo pucanje al ne i kad vozim u rikverc

Sto se tice auspuha - prednji dio (ispod motora), kupljen i postavljen od strane auto servisa/otpada, odmah nakon postavljanja cinilo mi se da je problem rijesen.. medjutim i dalje vidim da nesto nije ok.

Gorivo tocim kod cavkunovica..
Last edited by eldžo on 30/11/2013 12:09, edited 2 times in total.
goran16v
Posts: 10140
Joined: 20/09/2011 09:02

#6 Re: Golf 2 BENZINAC gubi snagu, teško ide u rikverc.....

Post by goran16v »

klaki wrote:A moze biti i da se EGR ventin zaprljao
Nisam siguran da ga Golf 2 ima.
User avatar
Optimist
Posts: 13641
Joined: 08/02/2010 19:01
Location: Sarajevo

#7 Re: Golf 2 BENZINAC gubi snagu, teško ide u rikverc.....

Post by Optimist »

Sta je ovo svako malo tema o problemima na golfu 2. Izgleda ovi minusi i zahladjenje im dohakali. :sad:
goran16v
Posts: 10140
Joined: 20/09/2011 09:02

#8 Re: Golf 2 BENZINAC gubi snagu, teško ide u rikverc.....

Post by goran16v »

eldžo wrote:Hajd da vas ne citiram obojicu.
:D
Sto se tice auta, solidno radi, ne trese se.. samo me taj rikverc muci

Ne znam koje ubrizgavanje, motor je 1.3, cini mi se 40 kw, 86 godište

Mijenjao sam filter zraka (a za filter goriva ne znam ni gdje se nalazi ).


Auspuh - zadnji dio - eksplodirao - zamijenjen, poslije toga prestalo pucanje al ne i kad vozim u rikverc

Sto se tice auspuha - prednji dio (ispod motora), kupljen i postavljen od strane auto servisa/otpada, odmah nakon postavljanja cinilo mi se da je problem rijesen.. medjutim i dalje vidim da nesto nije ok.
Crn dim je znak loseg sagorjevanja tako da ti uzroci mogu biti oni koje sam ti napisao. Taj auto ima karburator i nema filtera girova, odnosno mozda ima onaj ubiverzalni protocni ako ga je neko stavio. U svakom slucaju treba ga staviti. Rikverc te muci jer ima drugacije prenosne odnosne od 1. brzine pa treba vise snage motoru da pokrene auto.
530i
Posts: 9169
Joined: 08/12/2009 17:31

#9 Re: Golf 2 BENZINAC gubi snagu, teško ide u rikverc.....

Post by 530i »

Počni od karburatora i paljenja, sve to treba fino uštimati i neispravne i potrošene dijelove zamijeniti novim.
citroen xm
Posts: 18092
Joined: 17/04/2012 22:57

#10 Re: Golf 2 BENZINAC gubi snagu, teško ide u rikverc.....

Post by citroen xm »

Ja bi počeo od paljenja koje je po svemu sudeći loše namješteno. Karburator ne bih dirao dok ostalo ne provjerim.
User avatar
Ecci
Posts: 441
Joined: 03/06/2010 22:33
Vozim: Biciklam

#11 Re: Golf 2 BENZINAC gubi snagu, teško ide u rikverc.....

Post by Ecci »

Optimist wrote:Sta je ovo svako malo tema o problemima na golfu 2. Izgleda ovi minusi i zahladjenje im dohakali. :sad:
Godina proizvodnje...
User avatar
drndalo
Posts: 22805
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#12 Re: Golf 2 BENZINAC gubi snagu, teško ide u rikverc.....

Post by drndalo »

Ovim redosljedom, uzubljenje, paljenje/predpaljenje... To bi trebalo rijesiti vecinu problema, onda mozda nadgradnja sa nekim novim dijelovima za struju, ako trebadne...
Nermin_BH
Posts: 1166
Joined: 03/01/2011 18:07

#13 Re: Golf 2 BENZINAC gubi snagu, teško ide u rikverc.....

Post by Nermin_BH »

Sve su prilike da si sprzio lamelu. Kako ide auto u 3 brzini ?
goran16v
Posts: 10140
Joined: 20/09/2011 09:02

#14 Re: Golf 2 BENZINAC gubi snagu, teško ide u rikverc.....

Post by goran16v »

Nermin_BH wrote:Sve su prilike da si sprzio lamelu. Kako ide auto u 3 brzini ?
Zbog lamele se nece gasiti i izbacivati crni dim.
goran16v
Posts: 10140
Joined: 20/09/2011 09:02

#15 Re: Golf 2 BENZINAC gubi snagu, teško ide u rikverc.....

Post by goran16v »

drndalo wrote:Ovim redosljedom, uzubljenje, paljenje/predpaljenje... To bi trebalo rijesiti vecinu problema, onda mozda nadgradnja sa nekim novim dijelovima za struju, ako trebadne...
Prvo svjecice. Ako ne valjaju svjecice od podesenog paljenja nema nista.
User avatar
drndalo
Posts: 22805
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#16 Re: Golf 2 BENZINAC gubi snagu, teško ide u rikverc.....

Post by drndalo »

A ako baca varnicu 8 stepeni prerano, dzaba mu i iridijumske...
goran16v
Posts: 10140
Joined: 20/09/2011 09:02

#17 Re: Golf 2 BENZINAC gubi snagu, teško ide u rikverc.....

Post by goran16v »

drndalo wrote:A ako baca varnicu 8 stepeni prerano, dzaba mu i iridijumske...
I obratno, ako ne valjaju svjecice mozes da vrtis razvodnik do sudnjeg dana al ga ne nastima! :D
User avatar
eldžo
Posts: 76
Joined: 28/06/2009 17:26
Location: Sarajevo
Contact:

#18 Re: Golf 2 BENZINAC gubi snagu, teško ide u rikverc.....

Post by eldžo »

Hvala svima na informacijama ;)

Jos da dodam (ako sta pomaze), ne baca crni dim uvijek.. Vec ubacim u rikverc, i pritiscem gas, pustam kvacilo. Eh sad ako pustim kvacilo skoro pa do kraja, auto zasumi na sekund-dva i onda pukne iz auspuha uz crni oblak. Ako pritisnem kvacilo u tih 2 sekunde dok se "gusi", nema crnog dima nit puca, al onda naravno nikakve koristi kad nema kretanja... Najvjerovatnije da cu prvo zamijeniti svijecice


Eh sad da nije mozda ta turbina jer nema snage da nabije vazduh pa je slaba smjesa pa na kraju bude crnog dima..

Hvala svima jos jednom
goran16v
Posts: 10140
Joined: 20/09/2011 09:02

#19 Re: Golf 2 BENZINAC gubi snagu, teško ide u rikverc.....

Post by goran16v »

eldžo wrote:Hvala svima na informacijama ;)

Jos da dodam (ako sta pomaze), ne baca crni dim uvijek.. Vec ubacim u rikverc, i pritiscem gas, pustam kvacilo. Eh sad ako pustim kvacilo skoro pa do kraja, auto zasumi na sekund-dva i onda pukne iz auspuha uz crni oblak. Ako pritisnem kvacilo u tih 2 sekunde dok se "gusi", nema crnog dima, al onda naravno nikakve koristi kad nema kretanja... Najvjerovatnije da cu prvo zamijeniti svijecice
Puca iz auspuha i baca crn dim zbog loseg sagorjevanja kad je motor pod opterecenjem zato prestane kad pritisnes kvacilo i rasteretis motor.
User avatar
sorcerer
Posts: 2850
Joined: 26/02/2012 12:11
Location: boljakov potok
Contact:

#20 Re: Golf 2 BENZINAC gubi snagu, teško ide u rikverc.....

Post by sorcerer »

otkud na 1.3 benzincu turbina?
Great Cornholio
Posts: 11713
Joined: 17/06/2010 23:40

#21 Re: Golf 2 BENZINAC gubi snagu, teško ide u rikverc.....

Post by Great Cornholio »

Sve su prilike da ćeš ti morat' pola auta zamijenit', ali eto dok god motor skroz ne "rikne" može se sve ostalo na "dvojci" sredit' za male pare. Jest da nema kvalitetnih dijelova, nema šanse da neki rezervni dio kojeg prave "kinezi", "mađari" ili neko drugi, bude i blizu originalnom dijelu, tako da će ti novi dijelovi trajati najmanje pet puta kraće od originalnog dijela kojeg je pravio "wolkswagen".

Ali opet, ko nema puno para, a hoće da vozio auto i da se previše ne sekira ako se nešto pokvari, "dvojka" ga može zadovoljiti.
Great Cornholio
Posts: 11713
Joined: 17/06/2010 23:40

#22 Re: Golf 2 BENZINAC gubi snagu, teško ide u rikverc.....

Post by Great Cornholio »

Optimist wrote:Sta je ovo svako malo tema o problemima na golfu 2. Izgleda ovi minusi i zahladjenje im dohakali. :sad:
Vidjećemo kako će se ponašati ova sadašnja nova vozila kad napune 30 godina i pređu 500 000 kilometara :D

Nego, "dvojke" su se počele praviti 1983., a prestale praviti 1991. Čim ih prestadoše praviti kod nas se zarati :cry: :lol:

Šalim se, ima i dan danas dvojki koji su odlično očuvane, a ima i onih koje su odavno trebale biti na otpadu, i velika je razlika između dvojki koje su pravljene 83. i onih koje su pravljene 90-91, ove druge imaju servo volan, mjenjač sa pet brzina, a postoji i kogućnost da se može postaviti klima uređaj , tako da takve dvojke uopšte nisu prevaziđena auta.
goran16v
Posts: 10140
Joined: 20/09/2011 09:02

#23 Re: Golf 2 BENZINAC gubi snagu, teško ide u rikverc.....

Post by goran16v »

Great Cornholio wrote:koje su pravljene 90-91, ove druge imaju servo volan, mjenjač sa pet brzina, a postoji i kogućnost da se može postaviti klima uređaj , tako da takve dvojke uopšte nisu prevaziđena auta.
Jok nisu! :D
Great Cornholio
Posts: 11713
Joined: 17/06/2010 23:40

#24 Re: Golf 2 BENZINAC gubi snagu, teško ide u rikverc.....

Post by Great Cornholio »

goran16v wrote:
Great Cornholio wrote:koje su pravljene 90-91, ove druge imaju servo volan, mjenjač sa pet brzina, a postoji i kogućnost da se može postaviti klima uređaj , tako da takve dvojke uopšte nisu prevaziđena auta.
Jok nisu! :D
Šta će ti ba parking senzori, kad je karambolka 30 maraka :D

Ova nova auta kad se pokvare treba zvat' Teslu da ih popravi :twisted: :D
User avatar
sorcerer
Posts: 2850
Joined: 26/02/2012 12:11
Location: boljakov potok
Contact:

#25 Re: Golf 2 BENZINAC gubi snagu, teško ide u rikverc.....

Post by sorcerer »

Great Cornholio wrote: Ova nova auta kad se pokvare treba zvat' Teslu da ih popravi :twisted: :D
sva nova auta su sranje,sat vremena skidas plastike da dodjes do zupcastog ili mjenjaca.....
Post Reply