Goldman Sachs: Vladar svijeta!

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

Diox
Posts: 290
Joined: 15/08/2012 02:16

#1 Goldman Sachs: Vladar svijeta!

Post by Diox »

To nije obicna investiciona banka sa nadimkom "The Firm". Iskljucivo rade sa drzavama, tacnije kreditiraju ih, ubacuju svoje ljude na najvece pozicije, kako bi preuzeli kontrolu i to ne samo sa banana drzavama, nego pod njihovom kontrolom je i Amerika i EU i to nakon sto su razvalili Grcku kao najslabiji link u Eurozoni, u cilju razvaljivanja Eurozone.

Goldman Sachs - Owner of Europe AND USA


How Goldman Sachs Came to Rule the World


Za one koji znaju Francuski, odlicna emisija o Goldman Sachsu, koja dosta toga objasnjava, nedavno emitovana na njemacko-francuskom TV kanalu "Arte".

Goldman Sachs - La banque qui dirige le monde 1/2


Prema rijecima jednog grckog ekonomiste, "kad mi dodjemo na naplatnu rampu na nekoj od grckih autocesta, mi placamo ne samo za koristenje autoceste i usput smo prisiljeni placati Goldman Sachsu, kad placamo trajekt, placamo i Goldman Sachsu ...
Diox
Posts: 290
Joined: 15/08/2012 02:16

#2 Re: Goldman Sachs: Vladar svijeta!

Post by Diox »

Goldman-Sachs uloga u Grckoj financijskoj krizi

Diox
Posts: 290
Joined: 15/08/2012 02:16

#3 Re: Goldman Sachs: Vladar svijeta!

Post by Diox »

Image
Avetinho
Posts: 7135
Joined: 07/09/2012 21:22
Location: Ja sam odavle

#4 Re: Goldman Sachs: Vladar svijeta!

Post by Avetinho »

Ja, pa sta? Zijev. Niko te ne tjera da koristis trajekt ili auto-cestu. Ako mozes bez njih -- bujrum. Ako mozes izgraditi bez njihovih para, pa koristiti besplatno, opet -- bujrum. Ako TI mozes izgraditi pa naplacivati drugima -- opet bujrum.

Grcka u dugovima, kriv neko drugi. Euro u krizi, kriv neko drugi. Zijev.
User avatar
dimenzija12
Posts: 112
Joined: 05/10/2012 21:59

#5 Re: Goldman Sachs: Vladar svijeta!

Post by dimenzija12 »

Ja Sam Odavle wrote:Ja, pa sta? Zijev. Niko te ne tjera da koristis trajekt ili auto-cestu. Ako mozes bez njih -- bujrum. Ako mozes izgraditi bez njihovih para, pa koristiti besplatno, opet -- bujrum. Ako TI mozes izgraditi pa naplacivati drugima -- opet bujrum.

Grcka u dugovima, kriv neko drugi. Euro u krizi, kriv neko drugi. Zijev.
jarane jel to ti ozbiljno :lol:
Avetinho
Posts: 7135
Joined: 07/09/2012 21:22
Location: Ja sam odavle

#6 Re: Goldman Sachs: Vladar svijeta!

Post by Avetinho »

dimenzija12 wrote:
Ja Sam Odavle wrote:Ja, pa sta? Zijev. Niko te ne tjera da koristis trajekt ili auto-cestu. Ako mozes bez njih -- bujrum. Ako mozes izgraditi bez njihovih para, pa koristiti besplatno, opet -- bujrum. Ako TI mozes izgraditi pa naplacivati drugima -- opet bujrum.

Grcka u dugovima, kriv neko drugi. Euro u krizi, kriv neko drugi. Zijev.
jarane jel to ti ozbiljno :lol:
I sam se pitam sto mi treba na ovakvim temema pisati.

Cemu sluzi banka nego da pravi profit. Pa nije dobrotvorno drustvo.
User avatar
dimenzija12
Posts: 112
Joined: 05/10/2012 21:59

#7 Re: Goldman Sachs: Vladar svijeta!

Post by dimenzija12 »

Ja Sam Odavle wrote:
dimenzija12 wrote:
Ja Sam Odavle wrote:Ja, pa sta? Zijev. Niko te ne tjera da koristis trajekt ili auto-cestu. Ako mozes bez njih -- bujrum. Ako mozes izgraditi bez njihovih para, pa koristiti besplatno, opet -- bujrum. Ako TI mozes izgraditi pa naplacivati drugima -- opet bujrum.

Grcka u dugovima, kriv neko drugi. Euro u krizi, kriv neko drugi. Zijev.
jarane jel to ti ozbiljno :lol:
I sam se pitam sto mi treba na ovakvim temema pisati.

Cemu sluzi banka nego da pravi profit. Pa nije dobrotvorno drustvo.
vidi, niti jedna kriza ne moze nastati jer se sve radi kako treba, niti je grcka u ovoj situaciji zato sto su neki ljudi nesposobni, niti je BiH u ovakvoj situaciji zato sto su celni ljudi nesposobni i to vazi za sve drzave.

svi problemi nastaju kada neko zeli prevarom doci do moci, nije ni novac krajnji cilj nego MOC. novac je samo jedan od sredstava za moc

nije se u grckoj desilo to sto ti zamisljas.. dosla banka dala pare da se izgradi i sad narod kuka sto moraju banci davati % profita :lol:
User avatar
Entropio
Posts: 7799
Joined: 21/11/2010 21:49

#8 Re: Goldman Sachs: Vladar svijeta!

Post by Entropio »

.
Avetinho
Posts: 7135
Joined: 07/09/2012 21:22
Location: Ja sam odavle

#9 Re: Goldman Sachs: Vladar svijeta!

Post by Avetinho »

dimenzija12 wrote:
nije se u grckoj desilo to sto ti zamisljas.. dosla banka dala pare da se izgradi i sad narod kuka sto moraju banci davati % profita :lol:
Sto ja zamisljam? Ili imas pogresnu ideju o vlastitim natprirodnim mocima, ili si me pobrkao s nekim drugim.
Diox
Posts: 290
Joined: 15/08/2012 02:16

#10 Re: Goldman Sachs: Vladar svijeta!

Post by Diox »

Ja Sam Odavle wrote:
I sam se pitam sto mi treba na ovakvim temema pisati.

Cemu sluzi banka nego da pravi profit. Pa nije dobrotvorno drustvo.
Jarane, je li tebi dobro? Naravno da Grcka snosi odgovornost, tacnije pola, pola sa Goldman Sachsom.

Naravno da banka sluzi da pravi profit, to i jeste poenta kod "the firm", sto oni ne prave profit na legalan, nego na kriminalan nacin. Ubace svoje ljude na visoke pozicije u vlade i tamo gdje se odlucuje o finansijama, pa onda dobivaju milijarde ili korisne informacije. Medjutim poenta je isto tako da ti nemas pojma o cemu pises i slazem se s tobom, sta ti treba da na ovakvim temama pises?

Znas ko je bio najveci konkurent Goldman Sachsa? Lehman Brothers. Znas ko je odlucio o sudbini Lehman Brothersa tokom US Credit Cruncha 2008, tacnije hoce li prezivjeti ili ici u bankrot? Henry Paulson, ministar trezora SAD. Znas gdje je radio Paulson prije nego je usao u vladu SAD i prije nego je odlucio koja banka ce propasti, a koja nece? Znaci za koju banku je on odlucio da ce propasti, ona je propala, za koju banku je odlucio da ce prezivjeti, njoj je dao pomoc izrazenu u milijardama i ona je prezivjela? Bio je CEO Goldman Sachsa. Znas zasto je Paulsen spasio americki AIG? Zato sto je Goldman Sachs ulozio u njega veliku lovu prije toga, pa da bi se izvukao Goldman Sachs, morao se izvuci AIG. Znas ko je dobio najvecu sumu iz bailouta za americke banke? Goldman Sachs.

Znaci nije poenta sto neko pravi profit, nego kako ga pravi.
Avetinho
Posts: 7135
Joined: 07/09/2012 21:22
Location: Ja sam odavle

#11 Re: Goldman Sachs: Vladar svijeta!

Post by Avetinho »

Diox wrote:
Ja Sam Odavle wrote:
I sam se pitam sto mi treba na ovakvim temema pisati.

Cemu sluzi banka nego da pravi profit. Pa nije dobrotvorno drustvo.
Jarane, je li tebi dobro? Naravno da Grcka snosi odgovornost, tacnije pola, pola sa Goldman Sachsom.

Naravno da banka sluzi da pravi profit, to i jeste poenta kod "the firm", sto oni ne prave profit na legalan, nego na kriminalan nacin. Ubace svoje ljude na visoke pozicije u vlade i tamo gdje se odlucuje o finansijama, pa onda dobivaju milijarde ili korisne informacije. Medjutim poenta je isto tako da ti nemas pojma o cemu pises i slazem se s tobom, sta ti treba da na ovakvim temama pises?

Znas ko je bio najveci konkurent Goldman Sachsa? Lehman Brothers. Znas ko je odlucio o sudbini Lehman Brothersa tokom US Credit Cruncha 2008, tacnije hoce li prezivjeti ili ici u bankrot? Henry Paulson, ministar trezora SAD. Znas gdje je radio Paulson prije nego je usao u vladu SAD i prije nego je odlucio koja banka ce propasti, a koja nece? Znaci za koju banku je on odlucio da ce propasti, ona je propala, za koju banku je odlucio da ce prezivjeti, njoj je dao pomoc izrazenu u milijardama i ona je prezivjela? Bio je CEO Goldman Sachsa. Znas zasto je Paulsen spasio americki AIG? Zato sto je Goldman Sachs ulozio u njega veliku lovu prije toga, pa da bi se izvukao Goldman Sachs, morao se izvuci AIG. Znas ko je dobio najvecu sumu iz bailouta za americke banke? Goldman Sachs.

Znaci nije poenta sto neko pravi profit, nego kako ga pravi.
Vidim mnogo si se zabrinuo za mene. Tema medjutim nisam ja.
"Kriminalan nacin", bar kako si ga ti opisao, nije imati ljude na uticajnim pozicijama, nego je to u svakom, u svakom, u svakom, biznisu pozeljno i zakonom dopusteno (jer nije zabranjeno).

Slusaj, ako ce ti biti lakse, pa i dalje mislis da sam ja tema, i ja osjecam gadjenje na ideju da se profit ostvaruje po svaku cijenu.

Ali to nije nelegalno. Mozda na nekom drugom nivou nije moralno, ali sigurno nije protiv zakona.
detroit-mercy
Posts: 15991
Joined: 07/04/2009 16:54
Location: povis jajca

#12 Re: Goldman Sachs: Vladar svijeta!

Post by detroit-mercy »

dimenzija12 wrote:
Ja Sam Odavle wrote:
dimenzija12 wrote:
jarane jel to ti ozbiljno :lol:
I sam se pitam sto mi treba na ovakvim temema pisati.

Cemu sluzi banka nego da pravi profit. Pa nije dobrotvorno drustvo.
vidi, niti jedna kriza ne moze nastati jer se sve radi kako treba, niti je grcka u ovoj situaciji zato sto su neki ljudi nesposobni, niti je BiH u ovakvoj situaciji zato sto su celni ljudi nesposobni i to vazi za sve drzave.

svi problemi nastaju kada neko zeli prevarom doci do moci, nije ni novac krajnji cilj nego MOC. novac je samo jedan od sredstava za moc

nije se u grckoj desilo to sto ti zamisljas.. dosla banka dala pare da se izgradi i sad narod kuka sto moraju banci davati % profita :lol:
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: Ovo je za boldirano :mrgreen: .

Samo mi nemoj reci da je Nerko, Maticar iz Samca, Brijezonja iz laktasa i onaj sto se cirilicom potipisivao sposoban. O armiji dupelizaca koja stoji iza njih i njihovim sposobnostima je iluzorno pricati.
znaci nisu vise ni cionisti, sada smo suzili izbor glavnog krivca za sve pa i Damirove hanume novo auto i Berluskocnijeve bunga bunga partije na Goldamn Sachs :mrgreen:.
User avatar
Comrad
Posts: 4326
Joined: 17/04/2007 12:40
Location: C:\Program files

#13 Re: Goldman Sachs: Vladar svijeta!

Post by Comrad »

Pozdravljam svaku temu i istrazivanje. Medjutim, mene nervira to sto niko ne rasrkinka vladare BiH. Pa jbt meni je milion puta cudnije da tamo neki Brankovici, Izetbegovici, Ganici koji nemaju kako treba dana rada imaju milione, nije mi cudo za ove likove lehmane, sachse jbt ljudi imaju banke, konglomerate, milione firmi, bave se investicijama...a sta pomenuti rade? Politicari. Eto to im je poso.

Meni je to smijesno. Jer znam brdo likova koji znaju napamet sta tamo neki jevrej radi, koje dionice kupuje, a ne vidi ovdje kako mu pred nosom neko uzima hljeb iz ruku.

Nadam se da ce malo mladje generacije vise raditi na tome da pokusaju malo napasti domace glavonje. JEr se to moze i uraditi samo na vlastitiu incijativu ili incijativu manje grupe. Ocekivate od nasih lafo nezavisnih televizija da to naprave je smijesno. Internet je tu, podaci su dostupniji nego ikad, a mi opet nemamo pojma sta nasi vladari posjeduju, koliko imaju novca, jer kriju i niko im nista ne smije.

sorry na off-u
Diox
Posts: 290
Joined: 15/08/2012 02:16

#14 Re: Goldman Sachs: Vladar svijeta!

Post by Diox »

detroit-mercy wrote: Samo mi nemoj reci da je Nerko, Maticar iz Samca, Brijezonja iz laktasa i onaj sto se cirilicom potipisivao sposoban. O armiji dupelizaca koja stoji iza njih i njihovim sposobnostima je iluzorno pricati.
znaci nisu vise ni cionisti, sada smo suzili izbor glavnog krivca za sve pa i Damirove hanume novo auto i Berluskocnijeve bunga bunga partije na Goldamn Sachs :mrgreen:.
Koliko je ono kredita dobila Bosna prije neki dan od IMF-a i zasto se u opce uzelo 800 miliona? Inace imas li ti auto i placas li gorivo za njega, nije bitno gdje, moze i u Tanzaniji?
User avatar
dimenzija12
Posts: 112
Joined: 05/10/2012 21:59

#15 Re: Goldman Sachs: Vladar svijeta!

Post by dimenzija12 »

detroit-mercy wrote:
dimenzija12 wrote: vidi, niti jedna kriza ne moze nastati jer se sve radi kako treba, niti je grcka u ovoj situaciji zato sto su neki ljudi nesposobni, niti je BiH u ovakvoj situaciji zato sto su celni ljudi nesposobni i to vazi za sve drzave.

svi problemi nastaju kada neko zeli prevarom doci do moci, nije ni novac krajnji cilj nego MOC. novac je samo jedan od sredstava za moc

nije se u grckoj desilo to sto ti zamisljas.. dosla banka dala pare da se izgradi i sad narod kuka sto moraju banci davati % profita :lol:
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: Ovo je za boldirano :mrgreen: .

Samo mi nemoj reci da je Nerko, Maticar iz Samca, Brijezonja iz laktasa i onaj sto se cirilicom potipisivao sposoban. O armiji dupelizaca koja stoji iza njih i njihovim sposobnostima je iluzorno pricati.
znaci nisu vise ni cionisti, sada smo suzili izbor glavnog krivca za sve pa i Damirove hanume novo auto i Berluskocnijeve bunga bunga partije na Goldamn Sachs :mrgreen:.
de mi reci sta je smijesno i ja bih da se smijem :D
Diox
Posts: 290
Joined: 15/08/2012 02:16

#16 Re: Goldman Sachs: Vladar svijeta!

Post by Diox »

Comrad wrote:Pozdravljam svaku temu i istrazivanje. Medjutim, mene nervira to sto niko ne rasrkinka vladare BiH. Pa jbt meni je milion puta cudnije da tamo neki Brankovici, Izetbegovici, Ganici koji nemaju kako treba dana rada imaju milione, nije mi cudo za ove likove lehmane, sachse jbt ljudi imaju banke, konglomerate, milione firmi, bave se investicijama...a sta pomenuti rade? Politicari. Eto to im je poso.

Meni je to smijesno. Jer znam brdo likova koji znaju napamet sta tamo neki jevrej radi, koje dionice kupuje, a ne vidi ovdje kako mu pred nosom neko uzima hljeb iz ruku.

Nadam se da ce malo mladje generacije vise raditi na tome da pokusaju malo napasti domace glavonje. JEr se to moze i uraditi samo na vlastitiu incijativu ili incijativu manje grupe. Ocekivate od nasih lafo nezavisnih televizija da to naprave je smijesno. Internet je tu, podaci su dostupniji nego ikad, a mi opet nemamo pojma sta nasi vladari posjeduju, koliko imaju novca, jer kriju i niko im nista ne smije.

sorry na off-u
Dobrodosao!
http://www.klix.ba/forum/slike-i-podaci ... 04496.html
detroit-mercy
Posts: 15991
Joined: 07/04/2009 16:54
Location: povis jajca

#17 Re: Goldman Sachs: Vladar svijeta!

Post by detroit-mercy »

Comrad wrote:Pozdravljam svaku temu i istrazivanje. Medjutim, mene nervira to sto niko ne rasrkinka vladare BiH. Pa jbt meni je milion puta cudnije da tamo neki Brankovici, Izetbegovici, Ganici koji nemaju kako treba dana rada imaju milione, nije mi cudo za ove likove lehmane, sachse jbt ljudi imaju banke, konglomerate, milione firmi, bave se investicijama...a sta pomenuti rade? Politicari. Eto to im je poso.

Meni je to smijesno. Jer znam brdo likova koji znaju napamet sta tamo neki jevrej radi, koje dionice kupuje, a ne vidi ovdje kako mu pred nosom neko uzima hljeb iz ruku.

Nadam se da ce malo mladje generacije vise raditi na tome da pokusaju malo napasti domace glavonje. JEr se to moze i uraditi samo na vlastitiu incijativu ili incijativu manje grupe. Ocekivate od nasih lafo nezavisnih televizija da to naprave je smijesno. Internet je tu, podaci su dostupniji nego ikad, a mi opet nemamo pojma sta nasi vladari posjeduju, koliko imaju novca, jer kriju i niko im nista ne smije.

sorry na off-u
Nije off uopste, jer lakse je palamuditi o cionistima, goldman saxovcima :mrgreen: , CIA, masonima i drugim, nego zasto nam je obrazovanje gdje jeste, zasto smo jedna od poslovno najnekonkurentnijih zemalja u svijetu, sto nam je naucno istrazivacki rad u kurcu, sto nam je politika najperspektivnije zanimamanje, ulice prljave, dvorista zapustena, sume gore dok je vozna ergela establismenta vrijedna na stotine kanadera :mrgreen: .
Naravno da je za sve kriv Goldman Sachs :mrgreen:. Dobro je neko rekao na jednoj od tema (mrsko mi sad traziti), dok dvadesetak probranih familija iz Federacije skoluje buduce vladare (svoju djecu) u inostranstvu, dolte se raja iscrpljuje rasparavama o vjeronauci u skolama ili ko je sjebao Grcku :mrgreen: .
detroit-mercy
Posts: 15991
Joined: 07/04/2009 16:54
Location: povis jajca

#18 Re: Goldman Sachs: Vladar svijeta!

Post by detroit-mercy »

dimenzija12 wrote:
detroit-mercy wrote:
dimenzija12 wrote: vidi, niti jedna kriza ne moze nastati jer se sve radi kako treba, niti je grcka u ovoj situaciji zato sto su neki ljudi nesposobni, niti je BiH u ovakvoj situaciji zato sto su celni ljudi nesposobni i to vazi za sve drzave.

svi problemi nastaju kada neko zeli prevarom doci do moci, nije ni novac krajnji cilj nego MOC. novac je samo jedan od sredstava za moc

nije se u grckoj desilo to sto ti zamisljas.. dosla banka dala pare da se izgradi i sad narod kuka sto moraju banci davati % profita :lol:
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: Ovo je za boldirano :mrgreen: .

Samo mi nemoj reci da je Nerko, Maticar iz Samca, Brijezonja iz laktasa i onaj sto se cirilicom potipisivao sposoban. O armiji dupelizaca koja stoji iza njih i njihovim sposobnostima je iluzorno pricati.
znaci nisu vise ni cionisti, sada smo suzili izbor glavnog krivca za sve pa i Damirove hanume novo auto i Berluskocnijeve bunga bunga partije na Goldamn Sachs :mrgreen:.
de mi reci sta je smijesno i ja bih da se smijem :D
Haman samo tebi nije jasno da je BiH u ovakvoj situaciji ne sto njome vladaju sposobni nego podobni :mrgreen: . Goldman Sachs ti nije kriv sto jebenu obilaznicu oko Sarajeva ne mozes napraviti vec 17 godina od zavrsetka rata.
Samo to ti je jedan od pokazatelja kako su sposobni ovi sto vladaju :mrgreen: , o restrikcijama vode u Sarajevu u drugoj dekadi 21 vijeka, bolje da ne pricamo :mrgreen: .
Ali ako ti mislis da su sposobni, so be it :mrgreen: .
detroit-mercy
Posts: 15991
Joined: 07/04/2009 16:54
Location: povis jajca

#19 Re: Goldman Sachs: Vladar svijeta!

Post by detroit-mercy »

Diox wrote:
Comrad wrote:Pozdravljam svaku temu i istrazivanje. Medjutim, mene nervira to sto niko ne rasrkinka vladare BiH. Pa jbt meni je milion puta cudnije da tamo neki Brankovici, Izetbegovici, Ganici koji nemaju kako treba dana rada imaju milione, nije mi cudo za ove likove lehmane, sachse jbt ljudi imaju banke, konglomerate, milione firmi, bave se investicijama...a sta pomenuti rade? Politicari. Eto to im je poso.

Meni je to smijesno. Jer znam brdo likova koji znaju napamet sta tamo neki jevrej radi, koje dionice kupuje, a ne vidi ovdje kako mu pred nosom neko uzima hljeb iz ruku.

Nadam se da ce malo mladje generacije vise raditi na tome da pokusaju malo napasti domace glavonje. JEr se to moze i uraditi samo na vlastitiu incijativu ili incijativu manje grupe. Ocekivate od nasih lafo nezavisnih televizija da to naprave je smijesno. Internet je tu, podaci su dostupniji nego ikad, a mi opet nemamo pojma sta nasi vladari posjeduju, koliko imaju novca, jer kriju i niko im nista ne smije.

sorry na off-u[/quot
Dobrodosao!
http://www.klix.ba/forum/slike-i-podaci ... 04496.html
Tema jedva nakupila dvije stranice (nepotpune) i vec danima nema postova ali zato teme kao sto su "ko je sjebao Gcku", "masoni", "bjelosvjestke zavjere", prste od interesanata :mrgreen: .
User avatar
dimenzija12
Posts: 112
Joined: 05/10/2012 21:59

#20 Re: Goldman Sachs: Vladar svijeta!

Post by dimenzija12 »

detroit-mercy wrote: Haman samo tebi nije jasno da je BiH u ovakvoj situaciji ne sto njome vladaju sposobni nego podobni :mrgreen: . Goldman Sachs ti nije kriv sto jebenu obilaznicu oko Sarajeva ne mozes napraviti vec 17 godina od zavrsetka rata.
Samo to ti je jedan od pokazatelja kako su sposobni ovi sto vladaju :mrgreen: , o restrikcijama vode u Sarajevu u drugoj dekadi 21 vijeka, bolje da ne pricamo :mrgreen: .
Ali ako ti mislis da su sposobni, so be it :mrgreen: .
jarane ti si pobrko loncice zestoko :D

prvo ja nisam nigdje spomenuo da je GS kriv za situaciju u BiH, a "vladari" u BiH su itekako sposobni samo svoju sposobnost koriste radi ostvarivanja licnih interesa, a ne za dobrobit gradjana
User avatar
Comrad
Posts: 4326
Joined: 17/04/2007 12:40
Location: C:\Program files

#21 Re: Goldman Sachs: Vladar svijeta!

Post by Comrad »

[/quote]
Tema jedva nakupila dvije stranice (nepotpune) i vec danima nema postova ali zato teme kao sto su "ko je sjebao Gcku", "masoni", "bjelosvjestke zavjere", prste od interesanata :mrgreen: .[/quote]
To je ono sto ja govorim. Isto ko oni mamlazi, ufatili se onog Zeitgeista ko pijan plota. To svi zabrinuti za amere sta im rade, a ovamo im njihovi lopatom uzimaju, a oni kao ono pokusavaju amerikancima pokazati kako njih kradu i da zive u zabludi i zavjerama.. :-)
User avatar
hrastov žižak
Posts: 4942
Joined: 31/07/2012 02:00

#22 Re: Goldman Sachs: Vladar svijeta!

Post by hrastov žižak »

naslov je pretenciozan, al da su gadni, jesu.
juzna_strana
Posts: 498
Joined: 26/03/2012 20:41

#23 Re: Goldman Sachs: Vladar svijeta!

Post by juzna_strana »

Ovo k'o u 'Nicijoj zemlji' kad na lik na prvoj liniji kaze : Ja sranja u Ruandi :D
detroit-mercy
Posts: 15991
Joined: 07/04/2009 16:54
Location: povis jajca

#24 Re: Goldman Sachs: Vladar svijeta!

Post by detroit-mercy »

Tema jedva nakupila dvije stranice (nepotpune) i vec danima nema postova ali zato teme kao sto su "ko je sjebao Gcku", "masoni", "bjelosvjestke zavjere", prste od interesanata :mrgreen: .[/quote]
To je ono sto ja govorim. Isto ko oni mamlazi, ufatili se onog Zeitgeista ko pijan plota. To svi zabrinuti za amere sta im rade, a ovamo im njihovi lopatom uzimaju, a oni kao ono pokusavaju amerikancima pokazati kako njih kradu i da zive u zabludi i zavjerama.. :-)[/quote]
Za sopstvene neuspijehe je uvije najlakse okriviti druge :mrgreen: .
Btw, medju dosta raje na ovom forumu preovladava misljenje da debeli/glupi amerikanci samo zderu hamburgere po vas cio dan, pored sto se izlezavaju i pljackaju sirotinju, pri tome ne radeci nista.
Vecina previdja da je americki radnik jedan od najproduktivnijih u svijetu, da rade veliki broj sati (ne samo fizikaneri nego i svi ostali), da su jedna od najboljih drzava za strana ulaganja, da su godinama u vrhu po stranim investicijama, da vrednuju naucno istrazivacki rad, da je proces registracije firmi jedan od najkracih u svijetu, da su prvi po broju objavljenih naucno istrazivackih radova, da su veoma samoinicijativni (ne cekaju da drzava nesto uradi za njih) i dr stvari.
Nasuprot njima stavis Grcku sa socijalnim izdavanjima (rani odlazak u penziju, kratko radno vrijeme, i dr) koje ni jace ekonomije ne bi mogle podnijeti, sa enrmnim budzetskim troskovima, beneficijama i onda krivis drugog za krah Grcke.
juzna_strana
Posts: 498
Joined: 26/03/2012 20:41

#25 Re: Goldman Sachs: Vladar svijeta!

Post by juzna_strana »

predrasude.. Glupi Amerikanci,hladne Svabe,ludi Japanci,lopovi Italijani itd.. Samo smo eto mi 'hadzije'
Grci se sad bune,a dok su trosili s kamare nisu se bunili. Jbg dos'o cejf na naplatu.
Post Reply