Gold Mignon 'tal' firma, ko su vlasnici

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Trebam te
Posts: 2006
Joined: 26/10/2010 13:53

#76 Re: Gold Mignon 'tal' firma, ko su vlasnici

Post by Trebam te »

iz zadnje klupe wrote:Upoznao sam dotičnog gospodina,ima više firmi, nisam znao da se bavi i prehranom, neodoljivo me podsjeća na Zijada Blekića, nisam mislio likom...

BTW, Esma mu je žena...

:lol: :lol: :lol:
User avatar
agnostic_front
Posts: 6325
Joined: 14/04/2010 21:45
Location: Grbavica

#77 Re: Gold Mignon 'tal' firma, ko su vlasnici

Post by agnostic_front »

I treba se zaboraviti, to je bio jedan mali propust, ova firma sigurno misli najbolje bošnjačkom narodu.
User avatar
KatarinaKosaca
Posts: 20066
Joined: 30/08/2008 17:28
Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova

#78 Re: Gold Mignon 'tal' firma, ko su vlasnici

Post by KatarinaKosaca »

Direktor potpisuje tender i odlučuje o dobavljaču, da li komisijski ili samostalno. Nikako, baš nikako direktorica vrtića ne može izbjeći odgovornost za trovanje djece. Da li je kuhala? Nije. Da li je odgovorna? Jeste
Licemjerna je i drska njena izjava da se osjeća odgovorna kao čovjek i roditelj, a ne kao direktor :? Pri tom me uopće ne zanima da li se zove Arzija ili Mirjana ili Dolores. Kao direktor je odgovorna.
User avatar
MJAU - da
Posts: 1390
Joined: 04/09/2013 12:49

#79 Re: Gold Mignon 'tal' firma, ko su vlasnici

Post by MJAU - da »

Ma jook, ima tu kako je ono rekla, čitav lanac odgovornoati, iako je ona, pazi, na čelu tog lanca. Moralna ostavka, minimum, djeca se pitanju sve im po spisku fukarsku.
User avatar
KatarinaKosaca
Posts: 20066
Joined: 30/08/2008 17:28
Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova

#80 Re: Gold Mignon 'tal' firma, ko su vlasnici

Post by KatarinaKosaca »

MJAU - da wrote:Ma jook, ima tu kako je ono rekla, čitav lanac odgovornoati, iako je ona, pazi, na čelu tog lanca. Moralna ostavka, minimum, djeca se pitanju sve im po spisku fukarsku.
Posao direktora nije da 8h dnevno knjiži, ili kuha ili čisti ili radi sa djecom. Nego upravo kontrola i upravljanje uposlenim. Utoliko je odgovorna, jer, eventualno nije na vrijeme vidjela ko je najslabija karika, ko ne radi, ne preuzima odgovornost i smjenila ili zamjenila.. Direktor je prvi odgovoran.
User avatar
MJAU - da
Posts: 1390
Joined: 04/09/2013 12:49

#81 Re: Gold Mignon 'tal' firma, ko su vlasnici

Post by MJAU - da »

KatarinaKosaca wrote:
MJAU - da wrote:Ma jook, ima tu kako je ono rekla, čitav lanac odgovornoati, iako je ona, pazi, na čelu tog lanca. Moralna ostavka, minimum, djeca se pitanju sve im po spisku fukarsku.
Posao direktora nije da 8h dnevno knjiži, ili kuha ili čisti ili radi sa djecom. Nego upravo kontrola i upravljanje uposlenim. Utoliko je odgovorna, jer, eventualno nije na vrijeme vidjela ko je najslabija karika, ko ne radi, ne preuzima odgovornost i smjenila ili zamjenila.. Direktor je prvi odgovoran.
Upravo. Ovo gore je sarkazam.
User avatar
Reisova
Posts: 1008
Joined: 15/08/2011 16:28

#82 Re: Gold Mignon 'tal' firma, ko su vlasnici

Post by Reisova »

MJAU - da wrote:
KatarinaKosaca wrote:
MJAU - da wrote:Ma jook, ima tu kako je ono rekla, čitav lanac odgovornoati, iako je ona, pazi, na čelu tog lanca. Moralna ostavka, minimum, djeca se pitanju sve im po spisku fukarsku.
Posao direktora nije da 8h dnevno knjiži, ili kuha ili čisti ili radi sa djecom. Nego upravo kontrola i upravljanje uposlenim. Utoliko je odgovorna, jer, eventualno nije na vrijeme vidjela ko je najslabija karika, ko ne radi, ne preuzima odgovornost i smjenila ili zamjenila.. Direktor je prvi odgovoran.
Upravo. Ovo gore je sarkazam.
Ništa od pravne države da se pohapse svi i to....Joj Tito što nisi još stoju živio...
User avatar
hrasno38
Posts: 31485
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#83 Re: Gold Mignon 'tal' firma, ko su vlasnici

Post by hrasno38 »

KatarinaKosaca wrote:Direktor potpisuje tender i odlučuje o dobavljaču, da li komisijski ili samostalno. Nikako, baš nikako direktorica vrtića ne može izbjeći odgovornost za trovanje djece. Da li je kuhala? Nije. Da li je odgovorna? Jeste
Licemjerna je i drska njena izjava da se osjeća odgovorna kao čovjek i roditelj, a ne kao direktor :? Pri tom me uopće ne zanima da li se zove Arzija ili Mirjana ili Dolores. Kao direktor je odgovorna.
Kato...nikako ama bas nikako ne moze biti odgovorna direktorica ako je inspekcija utvrdila da je u kuhinji sve po propisima i da su ljudi koji rade u kuhinji zdravi. Da je drukcije ona bi imala direktnu krivicu. Za tender ide komisija pa tek onda direktor ako cemo bas u detalje a nisam siguran da sto se tice opskrbe nema direktne veze i samo minsitarstvo obrazovanja posto se radi o firmi koja ne opskrbljuje samo onoga ko se nije prijavio.
E sad ono retoricko pitanje...kupis konzervu u prodavnici ili majonezu na kojoj je datum OK i fasujes salamonelu. Jesi li ti kriva za to???? Normalno da nisi jer nisi vidovita. U Pomodorinu je 500 ljudi jelo i niko nije osjetio da je majoneza pokvarena. Salamonela se moze fasovati svugdje i cini mi se da sam cuo ili procitao da su je nasli i u spinatu. Ako je tako onda je jedan jedini krivac za to a zove se dobavljac.
User avatar
zunazu
Posts: 1429
Joined: 02/11/2014 11:20

#84 Re: Gold Mignon 'tal' firma, ko su vlasnici

Post by zunazu »

Reisova wrote:Joj Tito što nisi još stoju živio...
Da je živio ti sad ne bi ovo pisao i ne bi mogao slušati muziku sa YouTube-a usput jer bi pola stranica bilo blokirano. :D

Zato šuti i ne prizivaj zlo. Bilo i ne ponovilo se.
User avatar
KatarinaKosaca
Posts: 20066
Joined: 30/08/2008 17:28
Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova

#85 Re: Gold Mignon 'tal' firma, ko su vlasnici

Post by KatarinaKosaca »

hrasno38 wrote:Kato...nikako ama bas nikako ne moze biti odgovorna direktorica ako je inspekcija utvrdila da je u kuhinji sve po propisima i da su ljudi koji rade u kuhinji zdravi. Da je drukcije ona bi imala direktnu krivicu. Za tender ide komisija pa tek onda direktor ako cemo bas u detalje a nisam siguran da sto se tice opskrbe nema direktne veze i samo minsitarstvo obrazovanja posto se radi o firmi koja ne opskrbljuje samo onoga ko se nije prijavio.
E sad ono retoricko pitanje...kupis konzervu u prodavnici ili majonezu na kojoj je datum OK i fasujes salamonelu. Jesi li ti kriva za to???? Normalno da nisi jer nisi vidovita. U Pomodorinu je 500 ljudi jelo i niko nije osjetio da je majoneza pokvarena. Salamonela se moze fasovati svugdje i cini mi se da sam cuo ili procitao da su je nasli i u spinatu. Ako je tako onda je jedan jedini krivac za to a zove se dobavljac.
Ona je kao direktor dužna da ima kontakt sa dobavljačem kao i da mu traži sve potrebne certifikate. Nije to radila... Dakle, ona nema od dobavljača garanciju kvalitete što bi joj skinulo odgovornost. Ona mora zakonski sa vremena na vrijeme raditi kontrole, a i van zakona radi sebe.. jok ništa nije uradila :zzzz: Salmonela se nije pojavila "u špinatu" kako kažeš, nego u obradi špinata.. dakle u nekoj namirnici bešamel sosa ili kako se već pravio špinat.
Zaljepila se za fotelju i ne da , hebo te, kao da je babovina...
Ovim, naravno ne umanjujem odgovornost dobavljača, ali nikako ni onog ko mu je dao tender
User avatar
hrasno38
Posts: 31485
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#86 Re: Gold Mignon 'tal' firma, ko su vlasnici

Post by hrasno38 »

KatarinaKosaca wrote:
hrasno38 wrote:Kato...nikako ama bas nikako ne moze biti odgovorna direktorica ako je inspekcija utvrdila da je u kuhinji sve po propisima i da su ljudi koji rade u kuhinji zdravi. Da je drukcije ona bi imala direktnu krivicu. Za tender ide komisija pa tek onda direktor ako cemo bas u detalje a nisam siguran da sto se tice opskrbe nema direktne veze i samo minsitarstvo obrazovanja posto se radi o firmi koja ne opskrbljuje samo onoga ko se nije prijavio.
E sad ono retoricko pitanje...kupis konzervu u prodavnici ili majonezu na kojoj je datum OK i fasujes salamonelu. Jesi li ti kriva za to???? Normalno da nisi jer nisi vidovita. U Pomodorinu je 500 ljudi jelo i niko nije osjetio da je majoneza pokvarena. Salamonela se moze fasovati svugdje i cini mi se da sam cuo ili procitao da su je nasli i u spinatu. Ako je tako onda je jedan jedini krivac za to a zove se dobavljac.
Ona je kao direktor dužna da ima kontakt sa dobavljačem kao i da mu traži sve potrebne certifikate. Nije to radila... Dakle, ona nema od dobavljača garanciju kvalitete što bi joj skinulo odgovornost. Ona mora zakonski sa vremena na vrijeme raditi kontrole, a i van zakona radi sebe.. jok ništa nije uradila :zzzz: Salmonela se nije pojavila "u špinatu" kako kažeš, nego u obradi špinata.. dakle u nekoj namirnici bešamel sosa ili kako se već pravio špinat.
Zaljepila se za fotelju i ne da , hebo te, kao da je babovina...
Ovim, naravno ne umanjujem odgovornost dobavljača, ali nikako ni onog ko mu je dao tender
http://www.startbih.info/Aktuelnost.aspx?id=35591

Prema ovom spisku korisnika tesko da na dobavljaca ima ikakvog uticaja direktorica JU ali nejse valjda ce se ta istraga odraditi kako treba oa cemo stvarno znati ko je pravi krivac. Jos jednom ponavljam ne moze direktor svaki dan provjeravati ispravnost hrane. Zadnji put salamonela je bila u JU 2009 godine i sta da je recimo uradila tu kontrolu par dana prije pojave salamonele. Nisam ja rekao da nju treba da zaboli za ovo sve sto se desilo ali jednostavno ne mogu nikako nju da uvezem u krivicu za pojavu salamonele. Da se to desilo makar jos jednom u njenom mandatu onda OK a ovako tesko da ima njene krivice. Dobavljac ocito da ima sve certifikate cim radi sa ovoliko klijenata ili pak ima ledja ko kineski zid:)
User avatar
KatarinaKosaca
Posts: 20066
Joined: 30/08/2008 17:28
Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova

#87 Re: Gold Mignon 'tal' firma, ko su vlasnici

Post by KatarinaKosaca »

hrasno38 wrote:Prema ovom spisku korisnika tesko da na dobavljaca ima ikakvog uticaja direktorica JU ali nejse valjda ce se ta istraga odraditi kako treba oa cemo stvarno znati ko je pravi krivac. Jos jednom ponavljam ne moze direktor svaki dan provjeravati ispravnost hrane. Zadnji put salamonela je bila u JU 2009 godine i sta da je recimo uradila tu kontrolu par dana prije pojave salamonele. Nisam ja rekao da nju treba da zaboli za ovo sve sto se desilo ali jednostavno ne mogu nikako nju da uvezem u krivicu za pojavu salamonele. Da se to desilo makar jos jednom u njenom mandatu onda OK a ovako tesko da ima njene krivice. Dobavljac ocito da ima sve certifikate cim radi sa ovoliko klijenata ili pak ima ledja ko kineski zid:)
Krivica nije= odgovornost. Dakle, iako nije kriva jeste i te kako odgovorna.. Po tebi čistačica i direktor imaju isti stupanj odgovornosti. Rijetko će za šta direktor biti "kriv" u bilo kojoj firmi, jer ne duži referat :D , ali jeste odgovoran za sve probleme koji nastanu, kao i za sve uspjehe koji, eventualno, nastanu.
saja_dj
Posts: 459
Joined: 03/05/2012 14:02

#88 Re: Gold Mignon 'tal' firma, ko su vlasnici

Post by saja_dj »

Nista se direktor ne pita cim ovakva firma ima ovoliko tendera i vlasnicko prezime. :D

Postavljena od upravo ljudi koji imaju velikog tala u ovakvim firmama, ili bliskim saradnicima. Tako da i da da ostavku, glavni krivci ce novog postavit, opet trovat, zatim taj novi ce dati ostavku...i tako u krug, dok pravi krivci nece osjetiti stetu na vlastitoj kozi. :izet:
User avatar
KatarinaKosaca
Posts: 20066
Joined: 30/08/2008 17:28
Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova

#89 Re: Gold Mignon 'tal' firma, ko su vlasnici

Post by KatarinaKosaca »

saja_dj wrote:Nista se direktor ne pita cim ovakva firma ima ovoliko tendera i vlasnicko prezime. :D

Postavljena od upravo ljudi koji imaju velikog tala u ovakvim firmama, ili bliskim saradnicima. Tako da i da da ostavku, glavni krivci ce novog postavit, opet trovat, zatim taj novi ce dati ostavku...i tako u krug, dok pravi krivci nece osjetiti stetu na vlastitoj kozi. :izet:
Pa, ako je tako, onda ona sama nije drugo nego igrač "pravih krivaca"... tako da.. :zzzz:
almir90
Posts: 7799
Joined: 08/06/2008 00:56

#90 Re: Gold Mignon 'tal' firma, ko su vlasnici

Post by almir90 »

Ne vezano za ovu firmu, mene interesuje možemo li mi obični smrtnici registrovati D.O.O. sa kojim ćemo se baviti uvozom raznih vrsta proizvoda i prodavati dalje, veleprodaja i maloprodaja?
User avatar
Hajvan
Posts: 9637
Joined: 25/10/2008 13:21
Location: SaraJovo

#91 Re: Gold Mignon 'tal' firma, ko su vlasnici

Post by Hajvan »

zunazu wrote:
Reisova wrote:Joj Tito što nisi još stoju živio...
Da je živio ti sad ne bi ovo pisao i ne bi mogao slušati muziku sa YouTube-a usput jer bi pola stranica bilo blokirano. :D

Zato šuti i ne prizivaj zlo. Bilo i ne ponovilo se.

:-)

Smiješno i žalosno, u isto vrijeme.
Mada, mislim da se zajebavaš…
User avatar
KatarinaKosaca
Posts: 20066
Joined: 30/08/2008 17:28
Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova

#92 Re: Gold Mignon 'tal' firma, ko su vlasnici

Post by KatarinaKosaca »

almir90 wrote:Ne vezano za ovu firmu, mene interesuje možemo li mi obični smrtnici registrovati D.O.O. sa kojim ćemo se baviti uvozom raznih vrsta proizvoda i prodavati dalje, veleprodaja i maloprodaja?
Možeš, naravno.. Položiš 2.000KM, registriaš doo i radiš.. treba ti štela za tendere samo :D
almir90
Posts: 7799
Joined: 08/06/2008 00:56

#93 Re: Gold Mignon 'tal' firma, ko su vlasnici

Post by almir90 »

KatarinaKosaca wrote: Možeš, naravno.. Položiš 2.000KM, registriaš doo i radiš.. treba ti štela za tendere samo :D
Ma nisam ni razmišljao o tome da se radi u javnom sektoru, ne ide se tamo plivat sa morskim psima. Mislio sam na to da jednostavno od garaže napravim skladište, naručujem preko neta i prodajem online. Nisam puno ovo pratio, pa tako da nisam ni znao da je moguće. Dobro je da može, kad bude malo više love, da se zna šta ganjati. :D
User avatar
zunazu
Posts: 1429
Joined: 02/11/2014 11:20

#94 Re: Gold Mignon 'tal' firma, ko su vlasnici

Post by zunazu »

Hajvan wrote:
zunazu wrote:
Reisova wrote:Joj Tito što nisi još stoju živio...
Da je živio ti sad ne bi ovo pisao i ne bi mogao slušati muziku sa YouTube-a usput jer bi pola stranica bilo blokirano. :D

Zato šuti i ne prizivaj zlo. Bilo i ne ponovilo se.

:-)

Smiješno i žalosno, u isto vrijeme.
Mada, mislim da se zajebavaš…
Uopšte se ne zajebavam, 1000% bi imao zabrane da je jugoslavija još malo potrajala.
User avatar
KatarinaKosaca
Posts: 20066
Joined: 30/08/2008 17:28
Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova

#95 Re: Gold Mignon 'tal' firma, ko su vlasnici

Post by KatarinaKosaca »

zunazu wrote:Uopšte se ne zajebavam, 1000% bi imao zabrane da je jugoslavija još malo potrajala.
titova yugoslavija bi imala cenzure i zabrane, sasvim sigurno. I ovi koji mu se klanjaju, valjda su toliko sjesni da bi bilo tako. U svakom slučaju nije tema..
VjecitiStudent
Posts: 18920
Joined: 14/08/2008 13:42
Location: Životinjska farma

#96 Re: Gold Mignon 'tal' firma, ko su vlasnici

Post by VjecitiStudent »

Ulažu se znatni napori da se poslovni uspjesi Zlatnog minjona nimalo ne pomute.
U prvom uzorku uzetom u ponedjeljak 20. aprila iz makarona sa jajima i sirom nađena je salmonela, ali u kontrolnom nalazu je nije bilo.
http://www.oslobodjenje.ba/vijesti/sara ... setak-dana
Kako stvari idu, zaključak inspekcije će biti da su se djeca sama potrovala.
User avatar
Saian
Posts: 15347
Joined: 08/04/2004 21:50

#97 Re: Gold Mignon 'tal' firma, ko su vlasnici

Post by Saian »

U prvom uzorku uzetom u ponedjeljak 20. aprila iz makarona sa jajima i sirom nađena je salmonela, ali u kontrolnom nalazu je nije bilo.
http://www.oslobodjenje.ba/vijesti/sara ... setak-dana
pa naljutila se i otisla, ko bi je krivio :oops:
User avatar
Reisova
Posts: 1008
Joined: 15/08/2011 16:28

#98 Re: Gold Mignon 'tal' firma, ko su vlasnici

Post by Reisova »

zunazu wrote:
Reisova wrote:Joj Tito što nisi još stoju živio...
Da je živio ti sad ne bi ovo pisao i ne bi mogao slušati muziku sa YouTube-a usput jer bi pola stranica bilo blokirano. :D

Zato šuti i ne prizivaj zlo. Bilo i ne ponovilo se.
Vjerovatno si upravu za blokade ali ni ti ja ne bi kakili po ovom forumu o svemu i svačemu :D
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#99 Re: Gold Mignon 'tal' firma, ko su vlasnici

Post by JThomas »

tito nije bio samo veliki mudonja nego i vrlo prilagodljiv oportunista po potrebi. nezahvalno je kontati šta bi bilo kad bi bilo i kad bi čovjek mogao živjeti 200 godina, ali ja tipujem da bi se prilagodio vremenu. njegova (ne)liberalnost se mora suditi po njegovom vremenu, a bilo je tad i jako ružnih i represivnim stvarima u teoretski demokratskim i slobodnim državama.
User avatar
zunazu
Posts: 1429
Joined: 02/11/2014 11:20

#100 Re: Gold Mignon 'tal' firma, ko su vlasnici

Post by zunazu »

Reisova wrote:Vjerovatno si upravu za blokade ali ni ti ja ne bi kakili po ovom forumu o svemu i svačemu :D
Neka, ovako je ljepše. :D
KatarinaKosaca wrote:titova yugoslavija bi imala cenzure i zabrane, sasvim sigurno. I ovi koji mu se klanjaju, valjda su toliko sjesni da bi bilo tako. U svakom slučaju nije tema..
Slažem se.
Post Reply