Go west

Najbolji i najgori filmovi, serije, sve o sedmoj umjetnosti...

Moderator: _BataZiv_0809

Post Reply
Tisina
Posts: 1603
Joined: 21/03/2004 14:24
Contact:

#1 Go west

Post by Tisina »

sta mslite o tom filmu? po onome sto cuh vidjeh a imam i dosta povjerenja u umjetnicki kvalitet Ahmeta Imamovica, imam osecaj da ce to biti jedan od najboljih BiH flmova?
dario-x
Posts: 177
Joined: 30/09/2002 19:32
Location: Sarajevo
Contact:

#2

Post by dario-x »

Jesu li napravili web stranicu? Kada ce i gdje biti premijera?
Arrival
Posts: 127
Joined: 01/02/2005 21:26

#3

Post by Arrival »

Bijedan pokusaj svodenja ratne fabule na problem dva pedera, koji, kakve li ironije, bjeze u vukojebinjice kraj Trebinja...

Mozda ako homo lobby sta urgira..bude kakvog "uspjeha" :-?

Sve u svemu, ogavno.
glasnost
Posts: 396
Joined: 20/08/2003 00:00

#4

Post by glasnost »

koje su sve hulje i bitange pricale protiv tog filma, sve nesto osjecam da ce mi se dopasti 8)
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#5

Post by mIRCerka »

Arrival wrote:Bijedan pokusaj svodenja ratne fabule na problem dva pedera, koji, kakve li ironije, bjeze u vukojebinjice kraj Trebinja...

Mozda ako homo lobby sta urgira..bude kakvog "uspjeha" :-?

Sve u svemu, ogavno.

daj ba, ne zatvaraj oci pred onime sto postoji..... slijedeci put kad odes u Merkator ili drugi shopping centar, obrati paznju na ljude...nisu svi onakvi kakvim ti se cine....a ti bi, obzirom na svoju profesiju, trebao malo drugacije da posmatras stvari...i ne bi smio tako da sudis ljude....
Tisina
Posts: 1603
Joined: 21/03/2004 14:24
Contact:

#6

Post by Tisina »

Arrival wrote:Bijedan pokusaj svodenja ratne fabule na problem dva pedera, koji, kakve li ironije, bjeze u vukojebinjice kraj Trebinja...

Mozda ako homo lobby sta urgira..bude kakvog "uspjeha" :-?

Sve u svemu, ogavno.
vidim uticaj CD-a Senadovog ovdje:)
jesi vidio film?
e pa kad bude izasao iil sudis na osnovu Walterovog pisanja? kad pogledas onda mozda i imas pravo da sudis?
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#7

Post by mIRCerka »

Tisina wrote:vidim uticaj CD-a Senadovog ovdje:)
jesi vidio film?
e pa kad bude izasao iil sudis na osnovu Walterovog pisanja? kad pogledas onda mozda i imas pravo da sudis?
znas da jeko sve zna i da je vidovit i njemu ne terba da vidi film da bi ga Osudio.....
Arrival
Posts: 127
Joined: 01/02/2005 21:26

#8

Post by Arrival »

tematika u kojoj se nedi sadisfakcija jednoj populaciji bolesnih ljudi sa poremecajem seksualnog nagona, nije nesto cime sam zadovoljan

njima treba pomoci a nikako njihovu nastarnu prirodu propagirati i dizati na nivo drustveno prihvatljivog

ne ulazeci u politicku polemiku o koristenju tragedije Bosne za propagiranje dekadence

stoga jos jednom OGAVNO :-?
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#9

Post by mIRCerka »

Jeko, i tovji komentari su precesto van domena "drustveno prihvatljivog" ...
sanjanin
Posts: 572
Joined: 17/07/2003 00:00
Contact:

#10

Post by sanjanin »

A je li stvarno ta dva homoseksualca bjeze iz Sarajeva u okolinu Trebinja u sred rata? :shock:

Ako je to istina onda mora da je zaista u pitanju neki lobi.

Episkop Trebinjsko-Zahumski Grigorije na RTRS prije malo vise od dvije godine vrlo je slikovito opisao stav 95% Srba iz Istocne Hercegovine.

Govorio je o zlocinu, zlocinu sa lijeve i sa desne strane krsta i eksplicitno rekao da postoji zlocin koji je "Bogu milo djelo" a mislio je na zlocin protiv svih onih koji nisu pravoslavni, Srbi.

Tako da je stvarno tragedija ako je u filmu prikazano da su ta dva homoseksualca nasli spas u okolini Trebinja u sred rata. :shock:

U Sarajevu bi mozda bilo mrtvih na Gay paradi, u Trebinju bi ih zive pojeli. :shock:

Tisina, mislis da je Senad homoseksualce prikazao u losem svijetlu?

Po mom misljenju nije. A one dvije krave :D iz "Face to Face" pokazale su svu svoju glupost. :shock: Obje. :D

U svakom slucaju, meni je zao sto homoseksualce u "razvijenom" svijetu ptikazuju kao osobe koje su iz raja izasle. U filmovima pogotovo. To je lose. Jako lose i pokazuje u kom smjeru ide "zapadna"kultura.
User avatar
CiCiban
Posts: 2075
Joined: 17/02/2002 00:00

#11

Post by CiCiban »

sori Tisina, ali sama si trazila da svako daa misljenje Na NEvidjeno, zar ne?
prema tome..
debela
Posts: 3201
Joined: 02/07/2002 00:00

#12

Post by debela »

po onome sto cuh ne mogu iscekati da ga pogledam.
mya
Posts: 471
Joined: 20/10/2004 08:24

#13

Post by mya »

ja gledala :)
zadovoljna pravo.

premijera bi trebala biti pocetkom aprila.

suplja vam je ta o pederima. nije to tema filma.
The_Fluid
Posts: 5591
Joined: 02/08/2002 00:00
Location: Earth

#14

Post by The_Fluid »

mya wrote:ja gledala :)
zadovoljna pravo.

premijera bi trebala biti pocetkom aprila.

suplja vam je ta o pederima. nije to tema filma.

mya
ne sekiraj se, film tje pogledati vishe ljudi nego shto mislish, i to vishe tje biti ovih shto ga kude :D :-)
daredevil
Posts: 179
Joined: 17/01/2005 15:12

#15

Post by daredevil »

Arrival wrote:Bijedan pokusaj svodenja ratne fabule na problem dva pedera, koji, kakve li ironije, bjeze u vukojebinjice kraj Trebinja...

Mozda ako homo lobby sta urgira..bude kakvog "uspjeha" :-?

Sve u svemu, ogavno.
A hajde mi samo objasni gdje si to ti gledao film i kako mozes opste pricati o necemu sto nisi vidio?

Hm, ili se mozda zoves Fatmir, Alispahic Fatmir???

Koji si ti bijednik?
smackhead
Posts: 69
Joined: 21/01/2005 16:21

#16

Post by smackhead »

=stavrogin=seas of cheese
User avatar
CiCiban
Posts: 2075
Joined: 17/02/2002 00:00

#17

Post by CiCiban »

sanjanin wrote:A je li stvarno ta dva homoseksualca bjeze iz Sarajeva u okolinu Trebinja u sred rata? :shock:

Ako je to istina onda mora da je zaista u pitanju neki lobi.

Episkop Trebinjsko-Zahumski Grigorije na RTRS prije malo vise od dvije godine vrlo je slikovito opisao stav 95% Srba iz Istocne Hercegovine.

Govorio je o zlocinu, zlocinu sa lijeve i sa desne strane krsta i eksplicitno rekao da postoji zlocin koji je "Bogu milo djelo" a mislio je na zlocin protiv svih onih koji nisu pravoslavni, Srbi.

Tako da je stvarno tragedija ako je u filmu prikazano da su ta dva homoseksualca nasli spas u okolini Trebinja u sred rata. :shock:

U Sarajevu bi mozda bilo mrtvih na Gay paradi, u Trebinju bi ih zive pojeli. :shock:

Tisina, mislis da je Senad homoseksualce prikazao u losem svijetlu?

Po mom misljenju nije. A one dvije krave :D iz "Face to Face" pokazale su svu svoju glupost. :shock: Obje. :D

U svakom slucaju, meni je zao sto homoseksualce u "razvijenom" svijetu ptikazuju kao osobe koje su iz raja izasle. U filmovima pogotovo. To je lose. Jako lose i pokazuje u kom smjeru ide "zapadna"kultura.
interesantno
User avatar
CiCiban
Posts: 2075
Joined: 17/02/2002 00:00

#18

Post by CiCiban »

mislim da postoji izvjesna slicnost sa kuduzom... po komplikovanosti teme koju obradjuje.. ako je tema ljubav..
ako imamovic zeli da pokaze .. ono sto je sidran tako genijalno uspio pokazati kroz odnos ocuha i curice..
tada se nadam da je svjestan velicine zalogaja koji je zagrizao..i da mu je dorastao
sve manje od toga... bilo bi sramota
igla
Posts: 217
Joined: 19/05/2003 00:00
Location: sarajevo

#19

Post by igla »

jel iko u stvari pogledao film???????????
mya
Posts: 471
Joined: 20/10/2004 08:24

#20

Post by mya »

jesam ja.
sanjanin wrote:A je li stvarno ta dva homoseksualca bjeze iz Sarajeva u okolinu Trebinja u sred rata? :shock:

Tako da je stvarno tragedija ako je u filmu prikazano da su ta dva homoseksualca nasli spas u okolini Trebinja u sred rata. :shock:

U Sarajevu bi mozda bilo mrtvih na Gay paradi, u Trebinju bi ih zive pojeli. :shock:
.
jest stvarno, njih dvojica bjeze iz Sarajeva u okolinu Trebinja usred rata.
i tamo ih nisu "zive pojeli" zato sto ne znaju da su homoseksualci.
User avatar
horns&drums
Posts: 15667
Joined: 16/03/2004 16:24
Location: Quaff a cup to the dead already and hooray for the next to die

#21

Post by horns&drums »

dario-x wrote:JKada ce i gdje biti premijera?
Ako sve bude išlo po planu prva kopija filma se ocekuje u februaru ili martu ove godine. Nastojace se da se film prikaže na nekom od filmskih festivala A kategorije, a na kojem ce to festivalu biti zavisi od rasporeda festivala. Prvo ce se ici na festivale, a tek onda na distribuciju filma. Film ce najvjerovatnije biti prikazan i u okviru 11 SFF-a. :D :D
smackhead
Posts: 69
Joined: 21/01/2005 16:21

#22

Post by smackhead »

CiCiban wrote:mislim da postoji izvjesna slicnost sa kuduzom... po komplikovanosti teme koju obradjuje.. ako je tema ljubav..
ako imamovic zeli da pokaze .. ono sto je sidran tako genijalno uspio pokazati kroz odnos ocuha i curice..
tada se nadam da je svjestan velicine zalogaja koji je zagrizao..i da mu je dorastao
sve manje od toga... bilo bi sramota
odnos ocuha i curice je drugaciji od odnosa izmedju dvije odrasle osobe, makar dva pedera. mozda je u islamu "ljubav" izmedju ocuha i nemocne curice na isti nacin perverzna kao pederska "ljubav" izmedju dvojice kamiondzija pa pod takvim uticajem imas malo klimavu percepciju...
User avatar
CiCiban
Posts: 2075
Joined: 17/02/2002 00:00

#23

Post by CiCiban »

uglavnom razumijem sta te zbunjuje..
a pravilno si uocio da je taj odnos drugaciji
Tisina
Posts: 1603
Joined: 21/03/2004 14:24
Contact:

#24

Post by Tisina »

Napade na "Go west" i uopce na homoseksualce objerucke je prihvatio i nastavio i jedan ekstremni sarajevski tjednik. U sarajevskim medijima tako je zapoceo svojevrstan rat zbog te teme, a mediji skloni Imamovicevu uratku isticu kako se zeli progurati teza o tome kako medju Bosnjacima nema homoseksualaca.

Najutjecajniji medij, Federalna televizija, jedan je od koproducenata cijelog projekta, a u ponedjeljak navecer ekskluzivno je prikazala kadrove iz filma.

Tarik Filipoviæ, 'homic' iz filma: Neka ih bude sram! Tarik Filipovic, koji u filmu "Go West" glumi homoseksualca Milana Rankovica, o novom valu zestokih kritika radikalnih bosnjackih novinara i publicista prema Ahmedu Imamovicu doznao je od nas, a nakon sto smo mu procitali zamjerke filmu iz bosanskohercegovackog tiska, Tarik je ljutito prokomentirao:

Gluposti. Neka ih bude sram. Kako Imamovica, koji se borio u ratu, i mene, koji sam tada dozivio obiteljsku tragediju, mogu optuzivati da se izrugujemo bosnjackoj tragediji. Kako tako nesto uopce mogu pomisliti. Istina je da u Bosni drukcije gledaju na pitanje homoseksualnosti. Moram istaknuti da prica filma "Go west" nema veze s mojim ili Ahmedovim stavom prema homoseksualnosti. Ja sam glumac koji bez predrasuda glumi lik homoseksualca Milana. Smijesna je optuzba, dodaje Tarik, da se film dodvorava homoseksualnom lobiju.

Pa to je jedna ljudska prica. Samo ljudi koji nemaju veze o filmu mogu pisati tako negativne stvari, a pisu ih samo da bi imali o cemu pisati. Da sam na njihovu mjestu, upitao bih se zasto ih prica o homoseksualcima toliko vrijedja, cega se boje. Mene ne vrijedja sto glumim homoseksualca jer nemam nikakvih predrasuda i strahova, kaze Tarik.
Kukuruz_Barbe-q
Posts: 1041
Joined: 09/01/2005 22:25

#25

Post by Kukuruz_Barbe-q »

Desava se ono sto se na zapadu vec odavno radi.Kroz filmove i serije se propagira homoseksualizam kao neka super stvar.Sve vristi ˝budi gej budi gej˝.Licno nemam nista protiv homoseksualaca ali ova propaganda jednostavno nije uredu!!pa i normalan covjek se pocne zapitkivati nije li bolje da je i on gej!!
Post Reply