Gnjavaza sa Turskim serijama

Najbolji i najgori filmovi, serije, sve o sedmoj umjetnosti...

Moderator: _BataZiv_0809

Mocni Vladar
Posts: 39
Joined: 23/01/2018 00:48

#1 Gnjavaza sa Turskim serijama

Post by Mocni Vladar »

Neznam sta je ovo samo Turske sapunice na svakom kanalu,nek su Turske al su dosadni stalno neke fukare,migranti,kriminalci :D dodje ti da razbijes tv americkih vise ni za lijeka mora da su ove jeftinije na kilu :-D ,samo je jedna valjala Djevojka Imena Feriha pa hajd imala je neku radnju,serija u Zapadnjackom tipicnom stili,mogla se gledat,a ovo ostalo i Serija Sulejman V. koja je u Turskoj zabranjena jer iskrivljuje Povijest :) ispade da je sultan samo pravio djecu u haremu a covjek je ratovo po svjetu,cesto isjecene scene naselja da kao u Indijskim serijama pucanstvo nebi naslo uzor sebi za pobunu protiv vlasti :D :lol: .
User avatar
hekaton
Posts: 863
Joined: 19/12/2013 11:31

#2 Re: Gnjavaza sa Turskim serijama

Post by hekaton »

Mocni Vladar wrote:Neznam sta je ovo samo Turske sapunice na svakom kanalu,nek su Turske al su dosadni stalno neke fukare,migranti,kriminalci :D dodje ti da razbijes tv americkih vise ni za lijeka mora da su ove jeftinije na kilu :-D ,samo je jedna valjala Djevojka Imena Feriha pa hajd imala je neku radnju,serija u Zapadnjackom tipicnom stili,mogla se gledat,a ovo ostalo i Serija Sulejman V. koja je u Turskoj zabranjena jer iskrivljuje Povijest :) ispade da je sultan samo pravio djecu u haremu a covjek je ratovo po svjetu,cesto isjecene scene naselja da kao u Indijskim serijama pucanstvo nebi naslo uzor sebi za pobunu protiv vlasti :D :lol: .
cudan vakat dosao...covjek se pozeli spanskih i meksickih sapunica :D
Mocni Vladar
Posts: 39
Joined: 23/01/2018 00:48

#3 Re: Gnjavaza sa Turskim serijama

Post by Mocni Vladar »

Bile nekad Spanske,pa Talijanske,sve gore i gore koda namjerno hoce da .ebu narod u zdrav mozak,nije mi jasno citava je serija o tome kako je zavolila taxistu koji ju je silovo i to cak preko interneta gledaju pojedine :?
User avatar
Truba
Posts: 82134
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#4 Re: Gnjavaza sa Turskim serijama

Post by Truba »

trend....

ima neki čiko tamo okupi ekipu i smisle novi trend za balkan kad se istroše kasandre i sante barbare :D ili što je bilo popularno

u moje doba Rosa salvahe i emperatriz :D

bježalo se iz škole da se pogleda posljednja epizoda divlje ruže :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: koje dno

nek me isprave diasporci ali mislim da ovoga nema u normalnim demokratskim društvima pogotovo anglosaksonskim
koji njeguju vlastitu proizvodnju
ali iz zbog kulture raznovrsnosti programa
Mocni Vladar
Posts: 39
Joined: 23/01/2018 00:48

#5 Re: Gnjavaza sa Turskim serijama

Post by Mocni Vladar »

Nema spanskih serija na Zapadu a ni Turskih samo kod nas dave s time...
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#6 Re: Gnjavaza sa Turskim serijama

Post by insomnia78 »

Ima domacih :D
bhnapoleon1
Posts: 6510
Joined: 11/05/2014 23:47

#7 Re: Gnjavaza sa Turskim serijama

Post by bhnapoleon1 »

Ezel je bio dobar, ostalo prdimahovina
Zoya
Posts: 23177
Joined: 09/06/2008 14:54

#8 Re: Gnjavaza sa Turskim serijama

Post by Zoya »

Black swan wrote:trend....

ima neki čiko tamo okupi ekipu i smisle novi trend za balkan kad se istroše kasandre i sante barbare :D ili što je bilo popularno

u moje doba Rosa salvahe i emperatriz :D

bježalo se iz škole da se pogleda posljednja epizoda divlje ruže :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: koje dno

nek me isprave diasporci ali mislim da ovoga nema u normalnim demokratskim društvima pogotovo anglosaksonskim
koji njeguju vlastitu proizvodnju
ali iz zbog kulture raznovrsnosti programa
:D

User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#9 Re: Gnjavaza sa Turskim serijama

Post by insomnia78 »

Francuzi imaju svoju “plus belle la vie”, meščini da je išla i kod nas. Snima se od 2004-e. 14 sezona i preko 3000 epizoda
User avatar
Better Man
Posts: 16804
Joined: 01/10/2006 20:10

#10 Re: Gnjavaza sa Turskim serijama

Post by Better Man »

Organski se osipam ne samo na Turske, već sve vrste sapunica i ne zamaram se takvim glupostima.
User avatar
Krokodajl
Posts: 8237
Joined: 27/01/2016 12:36

#11 Re: Gnjavaza sa Turskim serijama

Post by Krokodajl »

Jedinu Tursku seriju što sam gledao je bila ona Ludo Srce (Deli Yurek), prije nekih 10 godina a OBN, glumio onaj glumac što glumi Ezela, Kenan nešto nešto.

Bilo mi šega gledat seriju u mafijaškom američkom stilu, a radnja ko da se odvija tu kod nas, svi brkati, masni, piju kahvu, izuvaju se po kući, nane aminuju, sofra se meće...

Poslije kada je krenuo ovaj val novih serija, možda par epizoda Sulejmana da sam pogledao ili ono 1001 noć (ona je mslm i pokrenula val).
Mocni Vladar
Posts: 39
Joined: 23/01/2018 00:48

#12 Re: Gnjavaza sa Turskim serijama

Post by Mocni Vladar »

Da bar naprave da se cuje engleski glas pa nek je Turska nego uvjek taj jezik od kojeg i razumijemo ponesto i dok ne prevedu. :-D
User avatar
triconja
Posts: 16211
Joined: 29/04/2012 07:04

#13 Re: Gnjavaza sa Turskim serijama

Post by triconja »

Ako poslije 10te serije na turskom ne naucis turski onda čabe ste krečili
User avatar
johnnykola
Posts: 10316
Joined: 15/10/2004 12:23
Contact:

#14 Re: Gnjavaza sa Turskim serijama

Post by johnnykola »

Turskim se usred rečenice piše malim slovima.
User avatar
Truba
Posts: 82134
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#15 Re: Gnjavaza sa Turskim serijama

Post by Truba »

turski je najsličniji japanskom
tako sam čuo
:mrgreen:


al kad sam čuo da govore hajdemo
i da je boja turcizam

zatvorio sam internet sobu i tv
i otišao u drva
Heller
Posts: 4404
Joined: 02/05/2012 22:32
Location: Tuzla

#16 Re: Gnjavaza sa Turskim serijama

Post by Heller »

Smeće, al Jenkiji snime kvalitet u 24 epizode, a Turci isto al dedet put jeftinije 300 epizoda. I kome ces ba ovdje Fargo il Doctor Who prikazivat?
User avatar
dulekrele
Posts: 3858
Joined: 10/04/2014 18:25

#17 Re: Gnjavaza sa Turskim serijama

Post by dulekrele »

kakva je ono prikazivana serija na Face TV, turska naravski a radnja se odvija za vrijeme agresije na BiH od strane vec znamo koga. znaci u seriji cetnici, armija BiH i sl. katastrofa ziva.
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#18 Re: Gnjavaza sa Turskim serijama

Post by insomnia78 »

Black swan wrote:turski je najsličniji japanskom
tako sam čuo
:mrgreen:


al kad sam čuo da govore hajdemo
i da je boja turcizam

zatvorio sam internet sobu i tv
i otišao u drva
:lol:
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#19 Re: Gnjavaza sa Turskim serijama

Post by insomnia78 »

Heller wrote:Smeće, al Jenkiji snime kvalitet u 24 epizode, a Turci isto al dedet put jeftinije 300 epizoda. I kome ces ba ovdje Fargo il Doctor Who prikazivat?
Poredis potpuno razlicite zanrove. Sapunice od milju i vise epizoda postoje i u Americi
User avatar
irac300
Posts: 9042
Joined: 18/07/2009 18:36

#20 Re: Gnjavaza sa Turskim serijama

Post by irac300 »

Odgled'o sam Sulju Veličanstvenog. Safunjara, ali eto, moglo se malo zaviriti i na neke historijske događaje. Jest da su ih Turci romantizirali do maksimuma. Bilo je čak i finih prizora borbe, npr. bitka na Mohaču.
User avatar
l33t
Posts: 4334
Joined: 04/09/2011 22:15
Location: Sarajevo

#21 Re: Gnjavaza sa Turskim serijama

Post by l33t »

Veličanstveni je serija i po za ove ostale ....
Heller
Posts: 4404
Joined: 02/05/2012 22:32
Location: Tuzla

#22 Re: Gnjavaza sa Turskim serijama

Post by Heller »

insomnia78 wrote:
Heller wrote:Smeće, al Jenkiji snime kvalitet u 24 epizode, a Turci isto al dedet put jeftinije 300 epizoda. I kome ces ba ovdje Fargo il Doctor Who prikazivat?
Poredis potpuno razlicite zanrove. Sapunice od milju i vise epizoda postoje i u Americi
Govorim za masovno prikazivanje na Televizijam. Neko je gore spomenuo Američke serije.
User avatar
Hasan006
Posts: 686
Joined: 14/06/2015 20:45

#23 Re: Gnjavaza sa Turskim serijama

Post by Hasan006 »

Al glavni argument gledaoca istih "pa normalno da ću ovo gledat, ovako je u životu, neću gledat nekakve tamo zmajeve i gluposti"
Heller
Posts: 4404
Joined: 02/05/2012 22:32
Location: Tuzla

#24 Re: Gnjavaza sa Turskim serijama

Post by Heller »

Hasan006 wrote:Al glavni argument gledaoca istih "pa normalno da ću ovo gledat, ovako je u životu, neću gledat nekakve tamo zmajeve i gluposti"
Đe ima svemirski brod. Džaba bacaju pare bolje sirotinji da daju. :lol:
User avatar
mousstapha
Posts: 4181
Joined: 14/07/2008 03:13
Location: Stuttgart

#25 Re: Gnjavaza sa Turskim serijama

Post by mousstapha »

Vazda je buranija gledala sapunice u kojima se bogatas zaljubi u neku siromasnu trebu koju onda pola serije handri svekrva. :D
Post Reply