GlobalNET Strikes again!

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

LOL_at_bihcable_net
Posts: 6
Joined: 08/04/2007 13:05

#1 GlobalNET Strikes again!

Post by LOL_at_bihcable_net »

Mali status koji sam napravio o GlobalNet-u najgorem ISPu u BiH, zato ako iko namjerava da se prikljuci na GlobalNET razmislite 15 puta jer ovako to trenutno izgleda.. :

Trenutno: 01:42h - vrijeme kada bi sve trebalo biti neoptereceno..
Brzina: 120/392 kbps (sa paketom od 1500/500)
Ping: 4800 na bilo kojem serveru
Site: Nikakva nova obavjestenja
Webmail: Nikad nije ni radio
Game server, Free zona: "Sta je to..?" - tehnicka podrska GlobalNET-a

Ozbiljno ovo treba prijaviti RAK-u ili tako nesto.. Najavili su prokleti VPN 07-og, danas je 18-ti.. NISTA nisu uradili i konekcija im je gora nego ikad..
Ja ne znam kako oni imaju ikakvu dozvolu za rad, jer ni 5% ne ispunjavaju svoje usluge. Kad god da nazovem tehnicka podrska ili nema pojma o cemu govorim i hoce da mi posalje nekakvog "tehnicara", ili kaze da ce se to srediti VPNom koji ce raditi nakon "nekoliko" dana ili "iza sedmice" lol..!

Kad im se nesto pokvari jednostavno iskljuce broj tehnicke podrske i kad god hoces da ih nazoves tel. im je zauzet..

..JE*EM IM JA SVE PO SPISKU

lol
User avatar
Comrad
Posts: 4326
Joined: 17/04/2007 12:40
Location: C:\Program files

#2

Post by Comrad »

Ma ko ih hebe, zato im skidam po 2-3GB na dan... :D
hitman05
Posts: 206
Joined: 12/12/2004 23:58
Location: Sarajevo
Contact:

#3

Post by hitman05 »

Comrad wrote:Ma ko ih hebe, zato im skidam po 2-3GB na dan... :D
Ja imam 256/128 paket i rekord mi je 2,3GB/dan, posjetite "free zonu" za brze linkove :)
Hendrix
Posts: 4114
Joined: 27/02/2004 00:00

#4

Post by Hendrix »

Mislim da je riječenje misterije u boldovanom dijelu citata sa GLobalnet stranice , čuj oni obećavaju bolje usluge , haha , fakat glupo.

Postovani korisnici,

GlobalNET poslije odredjenog vremena ponovo je u mogucnosti obecati svim korisnicima mnogo kvalitetniji pristup, vezu i brzinu spajanja na internet mrezu putem GlobalNET mreze. Ovim putem se ujedno izvinjavamo i svim korisnicima na dosadasnjim propustima sa nase strane te se zahvaljujemo na strpljenju te ukazanom povjerenju. Iza nadstojecih praznika se zavrsava BETA (testna) faza VPN autorizacije te u rad pustamo i nove servise kao sto su free zona, game server i ostalo.
User avatar
groar
Posts: 265
Joined: 10/05/2007 22:33
Location: Sarajevo

#5

Post by groar »

evo ovaj test ja mislim sve govori..........uradjen prije par minuta
zivci su vec odavno na rubu, a ovo postaje vec frustrirajuce..... mislim da bi im se trebalo poslati neko pismo ili im otici tamo u njihove prostiorije (20-ak ovakvih razbjesnjelih poput mene) i traziti da ako nista, ne naplacuju svoje "usluge" dok ne dovedu u red ono sto obecavaju otkako postoje

Personal test results
Speed

44.5 kilobits per second (od predviđenih 1024)
Communications 44.5 kilobits per second
Storage 5.4 kilobytes per second
1MB file download 3.1 minutes
Subjective rating Slow
Explain results

Info
Date & time Tuesday, May 22, 9:43AM*
Test type IDT4 Free
Connection type Cable
Region Europe
Data size 1024KB
IP address 77.78.195.2
Provider
Majstorinho
Posts: 1307
Joined: 12/04/2007 00:37
Location: Sarajevo, republika BiH

#6

Post by Majstorinho »

Mene boli briga,ja skidam gige i gige...
User avatar
stachu
Posts: 4039
Joined: 15/08/2006 10:20
Location: 43.8563° N, 18.4131° E
Contact:

#7

Post by stachu »

Majstorinho wrote:Mene boli briga,ja skidam gige i gige...
Normala! :D
Hendrix
Posts: 4114
Joined: 27/02/2004 00:00

#8

Post by Hendrix »

Pa nije baš da te boli briga ako plaćaš brzinu koja je 3 puta manja od predviđene kao što čovjeku gore ispade.Navečer je postalo stvarno surfat bezveze , a igre posebno , jedino download ide kako treba ali nisam uezo internet samo za skidanje giga :roll:
Ide sve super i onda stane sekundu -dvije pa tako stalno ,kad igram na serverima ubi ovo živce.
B-Baller
Posts: 100
Joined: 23/04/2007 15:38
Location: SouthSide

#9

Post by B-Baller »

groar wrote:evo ovaj test ja mislim sve govori..........uradjen prije par minuta
zivci su vec odavno na rubu, a ovo postaje vec frustrirajuce..... mislim da bi im se trebalo poslati neko pismo ili im otici tamo u njihove prostiorije (20-ak ovakvih razbjesnjelih poput mene) i traziti da ako nista, ne naplacuju svoje "usluge" dok ne dovedu u red ono sto obecavaju otkako postoje
Zovi kad god hoces ja sam spreman. Ja sam ih odmah na pocetku pritisnuo pa mi je onda Kablovski operator pojacao signal na maximum tako da kad je manje prometa mi fakat radi na max brzini koju mogu postici. Al to ne moze nikako opravdati da svako vece prekida veza i to, barem kod mene, da ne mogu po 5 minuta da otvorim nista, osim Google, i onda proradi pa opet nece i non-stop tako. Prekjuce san posalo e-mail GlobalNet-u sa par pitanja, jest mozda malo u ostrijem tonu :D al eto, a evo kakav mi je odgovor stigao:

'Nadam se da redovno izmirujete racune za internet,
u suprotnom slijedi pravni postupak.'

Za poluditi ja ne znam stvarno ko njima dodijeli licencu za rad, pa ne mogu da uspostave VPN to je smijesno, a sto se tice ovog placanja vjerujte mi kad vam kazem da nemaju pojma ko im placa a ko ne ;-)
User avatar
groar
Posts: 265
Joined: 10/05/2007 22:33
Location: Sarajevo

#10

Post by groar »

ne znam kako je kod ostalih, ali meni je brzina dobra samo preko noci (2-8) i solidna (8-11 ili 12) i onda popodne i uvecer je katatrofa....stranice se sporo otvaraju, ili se neke cak ne mogu ni otvoriti, a brzina downloada je sigurno makar 60%, 70% slabija

kod p2p programa tipa utorrent ili limewire, emule, je situacija slicna, nocu sve ide kao podmazano, a preko dana je gotovo nemoguce govoriti o nekim gigama koje se skidaju

ako neko ima neki server na kojem je brzina konstantno dobra cijeli dan i sa kojeg skida tolike gige, kao sto ovi gore spominju, dajte podijelite linkove, evo sto ne i na ovoj temi
User avatar
Comrad
Posts: 4326
Joined: 17/04/2007 12:40
Location: C:\Program files

#11

Post by Comrad »

Ja koristim limewire, zavisno od broja izvora konekcija mi ide i do 60kBps (paket 1024 kbps).
Hendrix
Posts: 4114
Joined: 27/02/2004 00:00

#12

Post by Hendrix »

Pa postoji server , Rapidshare ali sa premium accountom.Ako imate koga da vam uplati mislim da sad može i kod nas Paypal , za 20 KM imate mjesec dana downloada na 120Kb/s , samo iskreno, ja skidam 10ak dana i više mi dojadilo , bolje je utalit se s jaranima dok ovi nisu skontali VPN a dabogda da ga ikad skontaju :-D
latinalover
Posts: 961
Joined: 29/10/2004 22:01

#13

Post by latinalover »

da usluga nula...ali zato mozes skidati gige i gige u paketu od 1034/256..ako ti se potrefi dobra brzina...npr. 100KB /sek....ako ti neki server dozvoli mozes skidati koliko hoces..jos uvihjek se ne mejri protok...


a sto se rapidshare tice..nema mi nista mrze nego ono kad kaze NESTO KAO:" YOU ARE USING VPN ADRESS...".ILI KAKO VEC :x :x pa ne mozes skinutii nista...

to je vec kobno..
vryzas
Posts: 11511
Joined: 12/11/2004 22:44
Location: Athens

#14

Post by vryzas »

B-Baller wrote:
groar wrote:evo ovaj test ja mislim sve govori..........uradjen prije par minuta
zivci su vec odavno na rubu, a ovo postaje vec frustrirajuce..... mislim da bi im se trebalo poslati neko pismo ili im otici tamo u njihove prostiorije (20-ak ovakvih razbjesnjelih poput mene) i traziti da ako nista, ne naplacuju svoje "usluge" dok ne dovedu u red ono sto obecavaju otkako postoje
Zovi kad god hoces ja sam spreman. Ja sam ih odmah na pocetku pritisnuo pa mi je onda Kablovski operator pojacao signal na maximum tako da kad je manje prometa mi fakat radi na max brzini koju mogu postici. Al to ne moze nikako opravdati da svako vece prekida veza i to, barem kod mene, da ne mogu po 5 minuta da otvorim nista, osim Google, i onda proradi pa opet nece i non-stop tako. Prekjuce san posalo e-mail GlobalNet-u sa par pitanja, jest mozda malo u ostrijem tonu :D al eto, a evo kakav mi je odgovor stigao:

'Nadam se da redovno izmirujete racune za internet,
u suprotnom slijedi pravni postupak.'

Za poluditi ja ne znam stvarno ko njima dodijeli licencu za rad, pa ne mogu da uspostave VPN to je smijesno, a sto se tice ovog placanja vjerujte mi kad vam kazem da nemaju pojma ko im placa a ko ne ;-)
dvije firme-isti vlasnik...pa ti skontaj :shock:

BHCabelNET I GlobalNET :-) 8)
B-Baller
Posts: 100
Joined: 23/04/2007 15:38
Location: SouthSide

#15

Post by B-Baller »

vryzas wrote:dvije firme-isti vlasnik...pa ti skontaj :shock:

BHCabelNET I GlobalNET :-) 8)
Pa ovo fakat nisam znao j...m im. Uh pa sad neke stvari dobivaju skroz drugi kontekst. Ja se nesto zalio BHCabelNet-u a tek sad vidim i shvatam njihove boli nas briga reakcije. Ovo je definitivni razlog za prelazak na Europronet pa kakav god on bio, ne dam ovim govnima vise ni marke dabogda im za hljeba zafalilo.
Hendrix
Posts: 4114
Joined: 27/02/2004 00:00

#16

Post by Hendrix »

latinalover wrote:

a sto se rapidshare tice..nema mi nista mrze nego ono kad kaze NESTO KAO:" YOU ARE USING VPN ADRESS...".ILI KAKO VEC :x :x pa ne mozes skinutii nista...

to je vec kobno..
Ja sam govorio o premium accountu na Rapidshare stranici , tada je brzina 120KB/s uvijek , podržava sve download managere i acceleratore a nema veze koja ti je IP jer autorizacija ide preko cookiesa.
User avatar
shiljak
Posts: 6496
Joined: 13/01/2005 11:58
Location: internet

#17

Post by shiljak »

Hendrix wrote:
latinalover wrote:

a sto se rapidshare tice..nema mi nista mrze nego ono kad kaze NESTO KAO:" YOU ARE USING VPN ADRESS...".ILI KAKO VEC :x :x pa ne mozes skinutii nista...

to je vec kobno..
Ja sam govorio o premium accountu na Rapidshare stranici , tada je brzina 120KB/s uvijek , podržava sve download managere i acceleratore a nema veze koja ti je IP jer autorizacija ide preko cookiesa.
a ko ima premium account? Niko!! Ja kad skidam isto sa neke stranice kao sto je http://www.download.com ili sa microsoftove stranice brzina mi je 120kb/s
Hendrix
Posts: 4114
Joined: 27/02/2004 00:00

#18

Post by Hendrix »

Pregledaj malo gore pa ćeš vidjeti da sam stavio da se isplati utalit sa jaranom ili jaranicom ili više njih i kupit mjesec dana account na Rapidshare za 20KM , ja sam to uradio i imam još par dana skidanja neograničenog.Naravno kad se limit uvede :lol: onda se više neće isplatit ova investicija.
Paypal je proradio u BiH tako da se može kupiti account sada.
User avatar
shiljak
Posts: 6496
Joined: 13/01/2005 11:58
Location: internet

#19

Post by shiljak »

Hendrix wrote:Pregledaj malo gore pa ćeš vidjeti da sam stavio da se isplati utalit sa jaranom ili jaranicom ili više njih i kupit mjesec dana account na Rapidshare za 20KM , ja sam to uradio i imam još par dana skidanja neograničenog.Naravno kad se limit uvede :lol: onda se više neće isplatit ova investicija.
Paypal je proradio u BiH tako da se može kupiti account sada.
ako budu iduci mjesec opet kupili account, pitaj ih jel moze 10km da platim ultrakarticom... :-D (posto neznam nikoga sa premium accountom)
User avatar
groar
Posts: 265
Joined: 10/05/2007 22:33
Location: Sarajevo

#20

Post by groar »

jutroj je bio prekid od nekih sat i po.....i nekim cudom sam uspio odmah dobiti njihov broj, i na moje pitanje zasto ne radi internet, "ljubazna" sluzbenica mi je odgovorila: "A instaliraju neki nemam pojma, proradiće....." :-) :-) :-) sta god joj to znacilo :x

eto s kim mi imamo posla....da mi je samo znati sta su to instalirali jutros
User avatar
groar
Posts: 265
Joined: 10/05/2007 22:33
Location: Sarajevo

#21

Post by groar »

i usput pitanje, kako se kod nas moze uplatiti neki iznos na paypal....nisam znao da je kod nas proradio, a nisam bas ni najbolje upucen, pa ako bi neko mogao objasniti
hvala
Hendrix
Posts: 4114
Joined: 27/02/2004 00:00

#22

Post by Hendrix »

groar wrote:jutroj je bio prekid od nekih sat i po.....i nekim cudom sam uspio odmah dobiti njihov broj, i na moje pitanje zasto ne radi internet, "ljubazna" sluzbenica mi je odgovorila: "A instaliraju neki nemam pojma, proradiće....." :-) :-) :-) sta god joj to znacilo :x

eto s kim mi imamo posla....da mi je samo znati sta su to instalirali jutros
Microsoft office ? :lol:

Što se tiče accounta na Rapidshare jaran je uplatio ne znam kako pitaću ga ali tad nije radio paypal malo otiđite na njihovu stranicu kako se plaća.
Hendrix
Posts: 4114
Joined: 27/02/2004 00:00

#23

Post by Hendrix »

:x :x :x :x :x :x :x :x
Ok , pošto je ovo izgleda izgubilo svaki smisao sutra zovem Globalnet posljednji put u vezi njihovog nepostojećeg sistema interneta.
Svaku noć od prije par dana isto , sporo, ne radi , sporo , radi malo , sporo .... ne može više ovako.Evo po 5 puta klikam na link da na ovaj forum uletim.
Idem im gore na vrata pa sam konto ako neko hoće da ide sa mnom , nećemo se tući :) samo da im kažemo da se ne zajebavaju više i da idem onim likovima za zaštitu potrošača ili RAKu koje već nadležan za ovakve uhljupe.
Pobjegnem od Bitchneta da dođem kod internet provajdera koji nema limit jer ima problema i kojem web stranice rade nasumice a download manageri rade na punoj brzini pa ja fakat ne kontam kako ovo uspiju.
User avatar
groar
Posts: 265
Joined: 10/05/2007 22:33
Location: Sarajevo

#24

Post by groar »

ma svaki download je gotovo nemoguc od 12 ujutru pa do negdje 1 ili 2 navecer.......danas mi se album od 60 MB skidao tri sata....pa to valjda dovoljno govori.....ako neko ima nacin da se brzina poveca u ovim "busy" satima kada je vjerovatno najvise ljudi za kompjuterom....neka ga podijeli, jer istini za volju nisam pokusao sa get rightom, download acceleratotom i ostalim alatima tog tipa...pa ako neko ima preporuku, bio bih zahvalan........

a sto se ovih uhljupa tice, ne znam ko im uopste dade licencu, ali vjerujem da je i to kao i sve ostalo regulisano nekim rodbinskim, lopovskim ili ko zna kakvim relacijama karakteristicnim vec za ovu drzavu
:x :x :x :x :x :x
User avatar
Neelix
Posts: 11864
Joined: 15/12/2006 14:08
Location: Ostani uz mene, i puni mi redenik
Contact:

#25

Post by Neelix »

cuj s bihneta na globalnet :lol: :lol: e moj hendrix... :D pa to nije s konja na magarca... :D to je sa zirafe na amebu :D :D
Post Reply