GLOBALNET - primjedbe i komentari

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Bobi

Locked
mIRCerka
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#1 GLOBALNET - primjedbe i komentari

Post by mIRCerka » 20/03/2008 09:30

Obzirom da ste i sami dozvolili da se prosla tema pretvori u koridu, ja cu vas zamoliti da na ovoj temi ostavite postove sa konkretnim primjedbama i komentarima, bez licnih prepucavanja, pominjanja bubuljica i cura, mama komsinica i ostalih.

Unaprijed hvala na SARADNJI.

starii
Has thanked: 2 times
Been thanked: 18 times

#2 Re: GLOBALNET - primjedbe i komentari

Post by starii » 20/03/2008 09:49

kad nekom hoces da preporucis internet konekciju kazes me: "da bog da ti bosko bio ISP" :dance:

mIRCerka

#3 Re: GLOBALNET - primjedbe i komentari

Post by mIRCerka » 20/03/2008 09:51

starii wrote:kad nekom hoces da preporucis internet konekciju kazes me: "da bog da ti bosko bio ISP" :dance:
Upravo je to problem sa proslom temom. Fokus na sukob s pojedincem, stil sjo vidi mu glave.

stachu
Has thanked: 41 times
Been thanked: 130 times

#4 Re: GLOBALNET - primjedbe i komentari

Post by stachu » 20/03/2008 11:03

Sjo vidi mu glave! :D

Animal

#5 Re: GLOBALNET - primjedbe i komentari

Post by Animal » 20/03/2008 11:26

Korisnik sam već godinu i pol i fakat mi je puko film.. Poslao sam prije par dana zahtjev za isključenje accounta i naglasio da im neću platiti račune za januar i februar (a i mart).. Konekcija Stalno puca, stranice se otvaraju jakoo sporo a u večernjim satima konekcija (kada je i ima) je jednaka dial-up-u.. Ja sam cijeli ovaj period imao velikih problema sa njima i čaša je prelivena..

Ok, da ne bude da samo nesto ser** mislim da su cak jedan mjesec snizili racune za 10% ili 20% :-)

Uglavnom, svim korisnicima Global neta preporučujem da prekinu sebi patnje i uzmu ADSL.. Znam da se dugo čeka al' na kraju se isplati..
Ako me tuže zbog ne plaćenih računa sada znam gdje ću tražiti sebi svjedoke.. Vjerovatno bi mnogi jedva dočekali :)

Da budemo jasni ja nemam pojma ko je Boško, niti me interesuje..

groar

#6 Re: GLOBALNET - primjedbe i komentari

Post by groar » 20/03/2008 11:38

tacno tako....nikoga i ne treba da interesuje ko je neki tamo Bosko......on je svojom arogancijom ucinio da to naucimo..............ja samo hocu uslugu koja je propisana ugovorom, a to sam za evo dvije godine koliko sam vec korisnik imao sve skupa 30-ak dana.

EDIT: Takodjer se nece tolerisati stil NE BIH DA TI KAZEM DA SI GLUP I DA NE VALJAS.

inferno75

#7 Re: GLOBALNET - primjedbe i komentari

Post by inferno75 » 20/03/2008 12:32

groar wrote:tacno tako....nikoga i ne treba da interesuje ko je neki tamo Bosko......on je svojom arogancijom ucinio da to naucimo..............ja samo hocu uslugu koja je propisana ugovorom, a to sam za evo dvije godine koliko sam vec korisnik imao sve skupa 30-ak dana.

EDIT: Takodjer se nece tolerisati stil NE BIH DA TI KAZEM DA SI GLUP I DA NE VALJAS.
Pazi, čovjece, moraš birati rijeci koje upucuješ liku koji svakog vrijeđa na gnusan način. Ipak je on prijatelj od Mirci nam i samim tim zaštičen ko međed.

Da je neko od nas napisao jednom moderatoru ono što je "nedodrljivi" na prošloj temi o GNETu, dobio bi automatski trajni ban. Uglavnom, dupli aršini i ovdje vrijede, zar ne Mirci?!

mIRCerka

#8 Re: GLOBALNET - primjedbe i komentari

Post by mIRCerka » 20/03/2008 12:34

inferno75 wrote:
groar wrote:tacno tako....nikoga i ne treba da interesuje ko je neki tamo Bosko......on je svojom arogancijom ucinio da to naucimo..............ja samo hocu uslugu koja je propisana ugovorom, a to sam za evo dvije godine koliko sam vec korisnik imao sve skupa 30-ak dana.

Pazi, čovjece, moraš birati rijeci koje upucuješ liku koji svakog vrijeđa na gnusan način. Ipak je on prijatelj od Mirci nam i samim tim zaštičen ko međed.

Da je neko od nas napisao jednom moderatoru ono što je "nedodrljivi" na prošloj temi o GNETu, dobio bi automatski trajni ban. Uglavnom, dupli aršini i ovdje vrijede, zar ne Mirci?!
Kao sto vec jednom rekoh, da zelim da ga branim i da je nedodirljiv uopste ne bi bilo teme o GNEtu ....
Vase licne razmirice ostavite za drugih foruma, PPova i ostalih sredstava komunikacije.
Kao sto to govorim tebi, to vazi i za boshka.
END OF DISCUSSION. :D

inferno75

#9 Re: GLOBALNET - primjedbe i komentari

Post by inferno75 » 20/03/2008 12:42

Razumem, šefice! ;-)

I nek si se vala kutarisala onog dial-upa :D

mIRCerka

#10 Re: GLOBALNET - primjedbe i komentari

Post by mIRCerka » 20/03/2008 12:48

inferno75 wrote:Razumem, šefice! ;-)

cak sam to platila bihnetu, nisam htjela nista ganjat preko stele i preko raje.
Hvala na razumijevanju, ali moras shvatiti da ja, kao i svi ostali modovi, ovdje volontiramo, ali smo preuzeli obavezu cuvanja foruma, i kad odete u bubuljica analizu, umjesto da ste konkretni sa primjedbama, onda izludjujete druge korisnike i onda ja pored svog posla, pored forumanja i moderiranja, moram jos i zalbe citati :D

Eto, nadam se da je jasno cemu ova tema treba da sluzi.
Hvala jos jedared na anderstendingu i nemojte da se ponavljam Tita vam...

LP

groar

#11 Re: GLOBALNET - primjedbe i komentari

Post by groar » 20/03/2008 12:52

mIRCerka wrote:
inferno75 wrote:

Kao sto vec jednom rekoh, da zelim da ga branim i da je nedodirljiv uopste ne bi bilo teme o GNEtu ....
Vase licne razmirice ostavite za drugih foruma, PPova i ostalih sredstava komunikacije.
Kao sto to govorim tebi, to vazi i za boshka.
END OF DISCUSSION. :D
Znaci i ti si ista kao on??? Zabranjeno je kritikovati nekoga kada to tebi ne odgovara????

mIRCerka

#12 Re: GLOBALNET - primjedbe i komentari

Post by mIRCerka » 20/03/2008 12:54

groar wrote: Znaci i ti si ista kao on??? Zabranjeno je kritikovati nekoga kada to tebi ne odgovara????
Ja sam jos gora. Nije zabranjeno kritikovati rad neke firme, ali praviti koridu od teme pride pominjati necije majke..

To ne prolazi. Ja vise upozoravati necu, ni tebe ni boshka ni inferna :D

inferno75

#13 Re: GLOBALNET - primjedbe i komentari

Post by inferno75 » 20/03/2008 12:56

mIRCerka wrote:
inferno75 wrote:Razumem, šefice! ;-)

cak sam to platila bihnetu, nisam htjela nista ganjat preko stele i preko raje.
Hvala na razumijevanju, ali moras shvatiti da ja, kao i svi ostali modovi, ovdje volontiramo, ali smo preuzeli obavezu cuvanja foruma, i kad odete u bubuljica analizu, umjesto da ste konkretni sa primjedbama, onda izludjujete druge korisnike i onda ja pored svog posla, pored forumanja i moderiranja, moram jos i zalbe citati :D

Eto, nadam se da je jasno cemu ova tema treba da sluzi.
Hvala jos jedared na anderstendingu i nemojte da se ponavljam Tita vam...

LP
Sve o.k., samo ti radi što trebaš, sa moje strane ovo smatram završenim!

Ugodan ostatak dana želim!

groar

#14 Re: GLOBALNET - primjedbe i komentari

Post by groar » 20/03/2008 13:09

Ja se niakda nisam dovodio na taj bubuljicasti i tome slican nivo uslijed kojeg je prethodna tema i zatvorena. Ponavljam, taj Bosko me kao osoba uopste ne interesuje, niti je onaj moj post koji si skratila u sebi krio onaj stil koji si oznacila crvenim.....meni to ne treba nit me zanima......Ono sto mi terba je stabilna konekcija, koju da imam, nikada ne bih ni zano ko je Bosko, i jedino sto je bitno je da se njegova firma ocigledno sastoji od ljudi koji su ili nesposobni ili su teski prevaranti, jer ponavljam, za dvije godine ugovor je postovan svega 30-ak dana. I posto je doticni zabranio da se o onome sto on naziva konekcijom raspravlja na forumu gneta, mislim da je ovo pravo mjesto za to. Bubuljice i ostalo naravno i sam smatram nepotrebnim i necu im pribjegavati, niti sam ikada. I s moje strane je zavrsena rasprava te vrste.

Konekcija je danas dobra, ali bila je i svih ovih dana. Problem obicno nastaje oko 16 sati, pa cemo vidjeti....javim se sa izvjestajem.

miop
Has thanked: 1 time
Been thanked: 5 times

#15 Re: GLOBALNET - primjedbe i komentari

Post by miop » 20/03/2008 13:15

Ja stvarno ne znam sto se zalite. Valjda imamo trzisnu ekonomiju.
Uzmes, vidis valja li ne valja, ako nevalja ODJAVIS se i predjes kod drugog.

A vi ste mazohisti, ne valja, zalite se, a ipak i dalje DVIJE GODINE ne mjenjate ISP-a

Ajd vozdra.

groar

#16 Re: GLOBALNET - primjedbe i komentari

Post by groar » 20/03/2008 13:22

miop wrote:Ja stvarno ne znam sto se zalite. Valjda imamo trzisnu ekonomiju.

A vi ste mazohisti, ne valja, zalite se, a ipak i dalje DVIJE GODINE ne mjenjate ISP-a

Ajd vozdra.
Ocigledno da nisi informisan da kod nas sve funkcionise po principu monopola na odredjeni dio grada.
Alternativa je ADSL koji je ipak za nekoga preskup.

miop

#17 Re: GLOBALNET - primjedbe i komentari

Post by miop » 20/03/2008 13:25

groar wrote:

Ajd vozdra.
Ocigledno da nisi informisan da kod nas sve funkcionise po principu monopola na odredjeni dio grada.
ADSL - 19KM najjeftiniji paket, e ako ti je to preskupo onda stvarno ovaj global sigurno daje dzabe, pa onda suti i trpi, poklonu se u zube ne gleda -:)

Comrad

#18 Re: GLOBALNET - primjedbe i komentari

Post by Comrad » 20/03/2008 13:31

Ajd vozdra.
Normala, evo i ja upravo odoh da odjavim svoj fiksni telefon pa da predjem kod drugog providera. I Toplane sam isto neki dan odhebao, sta cu se peglat kad ima i drugih firmi. :thumbup:

:-) :?

groar

#19 Re: GLOBALNET - primjedbe i komentari

Post by groar » 20/03/2008 13:34

miop wrote:
groar wrote:

Ajd vozdra.
ADSL - 19KM najjeftiniji paket, e ako ti je to preskupo onda stvarno ovaj global sigurno daje dzabe, pa onda suti i trpi, poklonu se u zube ne gleda -:)
Da...paket od 1.5 GB koji se potrosi samo otvaranjem stranica.
No ovo nije tema za ADSL, tako da nema potrebe da ih ovdje reklamiramo.
Nismo mi ni glupi ni mazohisti, nego jednostavno osim global-neta nemamo drugu kablovsku alternativu.

miop

#20 Re: GLOBALNET - primjedbe i komentari

Post by miop » 20/03/2008 13:35

Comrad wrote:

Ajd vozdra.
Normala, evo i ja upravo odoh da odjavim svoj fiksni telefon pa da predjem kod drugog providera. I Toplane sam isto neki dan odhebao, sta cu se peglat kad ima i drugih firmi. :thumbup:

:-) :?
Ako su ti internet i gradske instalacije isto onda nemamo o cemu diskutovati. Zlonamjetno izvrces stvari. Zasto nisi uporedio sa mobilnim operatorima. Jok, pa trebao si i elektroprivredu i kanalizaciju i vodovod uporedit'. Jaci je argument.

mIRCerka

#21 Re: GLOBALNET - primjedbe i komentari

Post by mIRCerka » 20/03/2008 13:36

groar wrote:

Ajd vozdra.
Prikljucak ti je 10km, najmanji paket je 19 km, mozes prijaviti i online, i cekas sedam dana ako si sretan pa imaju modema :D
Ili, imas svoj ADSL modem i prijavis se i samo trebas pripremiti kopiju licne i cipsove prijave kad ti dodju priljuciti...i prst u uho...

miop

#22 Re: GLOBALNET - primjedbe i komentari

Post by miop » 20/03/2008 13:36

groar wrote:

Da...paket od 1.5 GB koji se potrosi samo otvaranjem stranica.
No ovo nije tema za ADSL, tako da nema potrebe da ih ovdje reklamiramo.
Nismo mi ni glupi ni mazohisti, nego jednostavno osim global-neta nemamo drugu kablovsku alternativu.
Pa onda suti i trpi. :dance:

miop

#23 Re: GLOBALNET - primjedbe i komentari

Post by miop » 20/03/2008 13:38

mIRCerka wrote:
groar wrote:

Ajd vozdra.
Prikljucak ti je 10km, najmanji paket je 19 km, mozes prijaviti i online, i cekas sedam dana ako si sretan pa imaju modema :D
Ili, imas svoj ADSL modem i prijavis se i samo trebas pripremiti kopiju licne i cipsove prijave kad ti dodju priljuciti...i prst u uho...
Ha ja, nemoras trpit' sad ima sad nema.
Jel' tako mirci :lol:

mIRCerka

#24 Re: GLOBALNET - primjedbe i komentari

Post by mIRCerka » 20/03/2008 13:43

miop wrote:
Ha ja, nemoras trpit' sad ima sad nema.
Jel' tako mirci :lol:
Ama vamo tek budalastine, adsl upaljen, nijedan program nije, odjednom pokaze bilo 30 MB prometa... :lol:

A jos nisam instalirala to za freezone, ne moRe kazu preko Total Commandera, mora ono nesto drugo, zaboravih mu ime...

Ja cu otvorit svoju ISP firmu Tita mi, pa da vidimo ko kosi ko vodu nosi :D

Kruler

#25 Re: GLOBALNET - primjedbe i komentari

Post by Kruler » 20/03/2008 13:45

Evo čitam onu temu o GlobalNet-u pa ni meni nikako nije jasno. Ukoliko vam ne odgovara, zašto tako velika polemika. Mislim, ok, napisali ste da ne valja, što će za nadati se, spasiti nove korisnike greške koju ste napravili i to je dobro. Kao što miop reče, tržišna je ekonomija. Ukoliko vam nešto ne odgovara, raskinete ugovor (ako je dugoročni, a krši se uvijek imate kršenje odredbi ugovora kao razlog). Dvije, tri godine pod uslovima koje ste naveli u vašim postovima uz profesionalnost i ljubaznost osoblja na nivou koji je naveden jednostavno se može okarakterisati kao mazohizam.

Evo gledam upravo cijene i koliko vidim nisu nešto različite od ADSL cjena. Dakle, cijene nisu problem. Ukoliko je nedostupnost ADSL-a (još ima dijelova grada gdje Telecom, iz nekih njima poznatih razloga, ne uvodi ADSL) u pitanju, ili vam ne odgovara da vas podkradaju (ali nije ovo BH Telecom tema) ponovo imate alternativu u vidu Wireless Interneta.

Locked