Globalizacija u BiH

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

User avatar
pitt
Posts: 27093
Joined: 03/12/2002 00:00
Location: Steelers Nation

#26

Post by pitt »

digger wrote:
Svemirski_Jebach wrote:...Stiglitz je prof kod nas na faksu a evo savjetnik Srbijanske vlade, a Djelic je bio partner u Baker&Mackenzie u New Yorku, covjek ima background jak ko zemlja, puno kontakata...zamisli njega i nekog naseg levata (Terzic, Spiric ili ona Borjana Kristo) u toj ulozi. Ko dva svijeta.

Jebi ga, kad nemamo ljude koji prate sta se desava u svijetu... :(
Kada bi BiH imala samo dio lobija kakav ima Srbija, to bi bila pjesma. Ne samo da su isti potekli od dugotrajnih etnicki i religioznih veza (Grcka, Rusija, Bugarska), nego i na zapadu kroz visokokvalitetan nivo emigracije i zelje istih da odrzava dobre kontakte sa onima koji mogu dobro doci.

Rezultat ovoga je bio ocit za vrijeme rata gdje su srpski nacionalisti u drugim zemljama bili jako dobro organizovani i vidljivi. Bili su u novinama, na TV, pravili su web stranice, i sve sto je trebalo da se zapad bolje lobira.

I sigurno je da redovno nalaze nacina da sto bolje iskoriste Davos.

Volio bih da znam sta je Ceric tamo mogao da ucini za SVE nas.

Btw, da li neko zna da li Ceric govori strane jezike i koje?
lobi + diplomatska ofanziva. Jebote, njihovi ambasadori i konzuli non stop putuju medju dijasporom, rjesavaju problema, kupe savjete i ideje....itd. Nasha ambasada nece poziv da ti uzvrati a kamoli sta drugo...a pola ih i ne priznaju zemlju za koj u "rade". nema nafake...... :roll:
User avatar
aNTropocentrio
Posts: 1053
Joined: 01/07/2006 12:05
Location: zapadni krak Mliječnog puta

#27

Post by aNTropocentrio »

boucheron wrote:Sve dok mi budemo cekali da nam neko drugi da sadaku i dok budemo slali politicare sa ogranicenim dejstvima koji svojim izjavama napadaju moju i vasu inteligenciju, nece nikada biti bolje. .
:thumbup:
Svemirski_Jebach
Posts: 3929
Joined: 13/08/2003 00:00
Location: Tel Aviv

#28

Post by Svemirski_Jebach »

jednostavno katastrofa vlast.

Doduse, ima tu velikim dijelom i toga sto pola zaposlenika ambasada i ministarstava ne priznaje drzavu u kojoj radi, ali ima i toga da nam se vlast bez vizije, bez znanja i bez zelje da dovede ljude koji imaju kontakte i znanje.
Locked