Gljivice ispod nokta - najbolje rješenje?

Sve o zdravlju...

Moderator: anex

User avatar
ferratilis
Posts: 7282
Joined: 25/11/2013 16:48

#1 Gljivice ispod nokta - najbolje rješenje?

Post by ferratilis »

Da li je neko imao ovaj problem i kako ste riješili? Imam gljivice ispod nokta na nožnom palcu. Ako odstrane čitav nokat, oporavak bi trajao mjesecima, što ja ne mogu priuštiti zbog posla. Svaki savjet je dobrodošao. Pozdrav
User avatar
irac300
Posts: 9031
Joined: 18/07/2009 18:36

#2 Re: Gljivice ispod nokta - najbolje rješenje?

Post by irac300 »

ferratilis wrote:Da li je neko imao ovaj problem i kako ste riješili? Imam gljivice ispod nokta na nožnom palcu. Ako odstrane čitav nokat, oporavak bi trajao mjesecima, što ja ne mogu priuštiti zbog posla. Svaki savjet je dobrodošao. Pozdrav
Ja sam prije desetak godina fasovao na ruci, zarazile mi palac, i nokat od palca, pa mi je dermatolog prepisao da kupim Lamisil kremu i tablete. Tablete su bile skupe, ne sjećam se sada cijene, ali sam ih morao piti baš zbog nokta, jer krema se ne može apsorbovat u nokat. Simptomi su nestali nakon desetak dana, ali sam terapiju morao preko mjesec dana da koristim, dok i zadnja pora od gljivica ne bude uništena, inače se vrate ako se prekine tretman.

Otiđi dermatologu neka ti pregleda.
Hadzi Lojo
Posts: 1538
Joined: 19/10/2010 19:51

#3 Re: Gljivice ispod nokta - najbolje rješenje?

Post by Hadzi Lojo »

Stari narodni recept:
Bakarni sulfat ili modra galica koja se koristi za zastitu voca posebno vinoveloze (CuSO4 x 5 H2O)!
Razmutis u malu casicu za rakiju 1 dio modre galice i tri dijela vode, uvece stapicem za usi namazes nokat i dio u kontaktu sa kozom.(ne oblaci papuce ili carape dok se ne osusi), to ponavljaj svako vece u toku sedam dana, Jedini problem da ce ti nokti biti plavi jedno mjesec dana ali gljivice nestaju zasigurno!
User avatar
ferratilis
Posts: 7282
Joined: 25/11/2013 16:48

#4 Re: Gljivice ispod nokta - najbolje rješenje?

Post by ferratilis »

Danas sam bio kod dermatologa, propisane su mi Funzol tablete i Exoderil kapi i krema, pa ćemo vidjeti..
User avatar
aurora313
Posts: 2203
Joined: 10/10/2010 12:47

#5 Re: Gljivice ispod nokta - najbolje rješenje?

Post by aurora313 »

ferratilis wrote:Imam gljivice ispod nokta na nožnom palcu...
Vidio sam u butiku Badem, onaj sa grickalicama i sličnom hranom u Sarajevu (preko puta zgrade starog Šipada u Titovoj pored McDonalda a drugi na Baščaršiji) da im je stiglo ulje od origana.

Ne postoji na zemlji bolji preparat koji je antibakterijski i antimikrobijalni, a to potvrđujem sa iskustvom koje imam sa ovim uljem u zadnjih dvadesetak godina.

Petnaestak kapi ulja od origana (mora da je hladno cijeđeno) rastvoreno u 30-50 ml maslinova ili palminog ulja, liječi apsolutno sve. Namaži nožne nokte a ljeti između prstiju da se spriječe gljivice, i nestaje kao rukom odnešeno. 4-5 kapi ovoga ako pokvarite stomak (ja ih stavim u kašikicu milerama) zaustaviće svaki proces uključujući krkljanje u stomaku i proljev. Ubija kandidu. 2-3 kapi origana sa malo vode pod pazduh, i ne treba vam nedjelju dana nikakav deodorant!

Lista je beskrajna. Jedino, ne stavljajte na ranu, oči ili sluznicu jer je veoma jak. Doduše, pomiješan sa vodom i par kapi propolisa pravi super sprej za prehade sa upalom grla ili krajnika. Gdje vas ubode komearac ili pčela, stavite kap smjese i riješili ste problem.

Ulje origana je slično australijskom Tea Tree Oil, ali je mnogo jače i učinkovitije.

Čini mi se da je bočica 35 KM, ali ista može da traje godinama pa i van frižidera jer ulje ne može da se pokvari.
User avatar
ferratilis
Posts: 7282
Joined: 25/11/2013 16:48

#6 Re: Gljivice ispod nokta - najbolje rješenje?

Post by ferratilis »

aurora313 wrote:
ferratilis wrote:Imam gljivice ispod nokta na nožnom palcu...
Vidio sam u butiku Badem, onaj sa grickalicama i sličnom hranom u Sarajevu (preko puta zgrade starog Šipada u Titovoj pored McDonalda a drugi na Baščaršiji) da im je stiglo ulje od origana.

Ne postoji na zemlji bolji preparat koji je antibakterijski i antimikrobijalni, a to potvrđujem sa iskustvom koje imam sa ovim uljem u zadnjih dvadesetak godina.

Petnaestak kapi ulja od origana (mora da je hladno cijeđeno) rastvoreno u 30-50 ml maslinova ili palminog ulja, liječi apsolutno sve. Namaži nožne nokte a ljeti između prstiju da se spriječe gljivice, i nestaje kao rukom odnešeno. 4-5 kapi ovoga ako pokvarite stomak (ja ih stavim u kašikicu milerama) zaustaviće svaki proces uključujući krkljanje u stomaku i proljev. Ubija kandidu. 2-3 kapi origana sa malo vode pod pazduh, i ne treba vam nedjelju dana nikakav deodorant!

Lista je beskrajna. Jedino, ne stavljajte na ranu, oči ili sluznicu jer je veoma jak. Doduše, pomiješan sa vodom i par kapi propolisa pravi super sprej za prehade sa upalom grla ili krajnika. Gdje vas ubode komearac ili pčela, stavite kap smjese i riješili ste problem.

Ulje origana je slično australijskom Tea Tree Oil, ali je mnogo jače i učinkovitije.

Čini mi se da je bočica 35 KM, ali ista može da traje godinama pa i van frižidera jer ulje ne može da se pokvari.
Hvala na informaciji :thumbup:
User avatar
walter kurtz
Posts: 5917
Joined: 07/11/2014 08:27
Location: Nung river

#7 Re: Gljivice ispod nokta - najbolje rješenje?

Post by walter kurtz »

Hadzi Lojo wrote:Stari narodni recept:
Bakarni sulfat ili modra galica koja se koristi za zastitu voca posebno vinoveloze (CuSO4 x 5 H2O)!
Razmutis u malu casicu za rakiju 1 dio modre galice i tri dijela vode, uvece stapicem za usi namazes nokat i dio u kontaktu sa kozom.(ne oblaci papuce ili carape dok se ne osusi), to ponavljaj svako vece u toku sedam dana, Jedini problem da ce ti nokti biti plavi jedno mjesec dana ali gljivice nestaju zasigurno!
:shock:
User avatar
Saian
Posts: 15347
Joined: 08/04/2004 21:50

#8 Re: Gljivice ispod nokta - najbolje rješenje?

Post by Saian »

walter kurtz wrote:
Hadzi Lojo wrote:Stari narodni recept:
Bakarni sulfat ili modra galica koja se koristi za zastitu voca posebno vinoveloze (CuSO4 x 5 H2O)!
Razmutis u malu casicu za rakiju 1 dio modre galice i tri dijela vode, uvece stapicem za usi namazes nokat i dio u kontaktu sa kozom.(ne oblaci papuce ili carape dok se ne osusi), to ponavljaj svako vece u toku sedam dana, Jedini problem da ce ti nokti biti plavi jedno mjesec dana ali gljivice nestaju zasigurno!
:shock:
ovo sve isto i ako trebas istjerati hobotnicu ili ugora ispod hridi ili iz rupe :D samo umjesto ispod nokta gurnes galicu u rupu ili ispod hridi, prsti budu plavi heftu, al mozes bombat curama da si se porez'o, docim ti je babo grof :oops: :D
User avatar
walter kurtz
Posts: 5917
Joined: 07/11/2014 08:27
Location: Nung river

#9 Re: Gljivice ispod nokta - najbolje rješenje?

Post by walter kurtz »

Saiane bizaran si :skoljka: :mrgreen:
User avatar
ferratilis
Posts: 7282
Joined: 25/11/2013 16:48

#10 Re: Gljivice ispod nokta - najbolje rješenje?

Post by ferratilis »

Ima li ijedna tema da se na ovom forumu ne okrene na zajebanciju? :D
meapervitas
Posts: 55
Joined: 15/01/2014 07:50

#11 Re: Gljivice ispod nokta - najbolje rješenje?

Post by meapervitas »

ulje divljeg origana imate u svim apotekama, malo je jeftinije nego u bademu, pakovanje od 8 ml je od 21 KM (apoteka PharmaSA Ciglane), 23 KM (apoteka Dina), dok je pakovanje od 10 ml od 33 KM......
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#12 Re: Gljivice ispod nokta - najbolje rješenje?

Post by vjesticanametli »

aurora313 wrote:
ferratilis wrote:Imam gljivice ispod nokta na nožnom palcu...
Vidio sam u butiku Badem, onaj sa grickalicama i sličnom hranom u Sarajevu (preko puta zgrade starog Šipada u Titovoj pored McDonalda a drugi na Baščaršiji) da im je stiglo ulje od origana.

Ne postoji na zemlji bolji preparat koji je antibakterijski i antimikrobijalni, a to potvrđujem sa iskustvom koje imam sa ovim uljem u zadnjih dvadesetak godina.

Petnaestak kapi ulja od origana (mora da je hladno cijeđeno) rastvoreno u 30-50 ml maslinova ili palminog ulja, liječi apsolutno sve. Namaži nožne nokte a ljeti između prstiju da se spriječe gljivice, i nestaje kao rukom odnešeno. 4-5 kapi ovoga ako pokvarite stomak (ja ih stavim u kašikicu milerama) zaustaviće svaki proces uključujući krkljanje u stomaku i proljev. Ubija kandidu. 2-3 kapi origana sa malo vode pod pazduh, i ne treba vam nedjelju dana nikakav deodorant!

Lista je beskrajna. Jedino, ne stavljajte na ranu, oči ili sluznicu jer je veoma jak. Doduše, pomiješan sa vodom i par kapi propolisa pravi super sprej za prehade sa upalom grla ili krajnika. Gdje vas ubode komearac ili pčela, stavite kap smjese i riješili ste problem.

Ulje origana je slično australijskom Tea Tree Oil, ali je mnogo jače i učinkovitije.

Čini mi se da je bočica 35 KM, ali ista može da traje godinama pa i van frižidera jer ulje ne može da se pokvari.

ovo je super...nisam znala... :-D hvala
ja71
Posts: 5400
Joined: 31/03/2006 14:45

#13 Re: Gljivice ispod nokta - najbolje rješenje?

Post by ja71 »

aurora313 wrote:... liječi apsolutno sve ...
cim ovo procitam postajem skeptican da nije u pitanju reklama
User avatar
aurora313
Posts: 2203
Joined: 10/10/2010 12:47

#14 Re: Gljivice ispod nokta - najbolje rješenje?

Post by aurora313 »

ja71 wrote:
aurora313 wrote:... liječi apsolutno sve ...
cim ovo procitam postajem skeptican da nije u pitanju reklama
Eh jebiga... da sam napisao koje tačno da kupiš, hajde de. Al' ovako?!
User avatar
agent_zero
Posts: 10478
Joined: 27/01/2010 23:58
Location: tamni vilajet SDA zlotvora!

#15 Re: Gljivice ispod nokta - najbolje rješenje?

Post by agent_zero »

ferratilis wrote:Ako odstrane čitav nokat, oporavak bi trajao mjesecima, što ja ne mogu priuštiti zbog posla.
Ko ti je to rekao? :shock:

Meni su dva nokta čupana, jedan na basketu, drugi hirurški, samo previjaš par dana da zaraste i normalno hodaš, kakvi crni mjeseci.
User avatar
ferratilis
Posts: 7282
Joined: 25/11/2013 16:48

#16 Re: Gljivice ispod nokta - najbolje rješenje?

Post by ferratilis »

agent_zero wrote:
ferratilis wrote:Ako odstrane čitav nokat, oporavak bi trajao mjesecima, što ja ne mogu priuštiti zbog posla.
Ko ti je to rekao? :shock:

Meni su dva nokta čupana, jedan na basketu, drugi hirurški, samo previjaš par dana da zaraste i normalno hodaš, kakvi crni mjeseci.
Za koliko ti je izrastao čitav nokat?
User avatar
agent_zero
Posts: 10478
Joined: 27/01/2010 23:58
Location: tamni vilajet SDA zlotvora!

#17 Re: Gljivice ispod nokta - najbolje rješenje?

Post by agent_zero »

ferratilis wrote:
agent_zero wrote:
ferratilis wrote:Ako odstrane čitav nokat, oporavak bi trajao mjesecima, što ja ne mogu priuštiti zbog posla.
Ko ti je to rekao? :shock:

Meni su dva nokta čupana, jedan na basketu, drugi hirurški, samo previjaš par dana da zaraste i normalno hodaš, kakvi crni mjeseci.
Za koliko ti je izrastao čitav nokat?
Ne sjećam se tačno sad, davno je to bilo... nekoliko mjeseci, do godinu dana (i ovo lupam).

Najbolje je bi bilo kad ih ne bi nikako bilo, meni samo probleme i dalje prave. Što ga nema i što je manji, tim bolje.
User avatar
ferratilis
Posts: 7282
Joined: 25/11/2013 16:48

#18 Re: Gljivice ispod nokta - najbolje rješenje?

Post by ferratilis »

agent_zero wrote:Ne sjećam se tačno sad, davno je to bilo... nekoliko mjeseci, do godinu dana (i ovo lupam).

Najbolje je bi bilo kad ih ne bi nikako bilo, meni samo probleme i dalje prave. Što ga nema i što je manji, tim bolje.
I meni je već jednom izrastao potpuno zdrav novi nokat i onda se vratilo na isto, rekla mi dermatologinja nikad se nećeš toga otarasit u potpunosti.. A jbg potrošio sam stotine maraka na razne preparate i sranja i opet se vrati na isto...
User avatar
KiSSgirl
Posts: 518
Joined: 23/04/2011 04:05
Location: nema me

#19 Re: Gljivice ispod nokta - najbolje rješenje?

Post by KiSSgirl »

.
User avatar
kr0 0ss
Posts: 408
Joined: 11/07/2016 20:15

#20 Re: Gljivice ispod nokta - najbolje rješenje?

Post by kr0 0ss »

ferratilis wrote:
agent_zero wrote:Ne sjećam se tačno sad, davno je to bilo... nekoliko mjeseci, do godinu dana (i ovo lupam).

Najbolje je bi bilo kad ih ne bi nikako bilo, meni samo probleme i dalje prave. Što ga nema i što je manji, tim bolje.
I meni je već jednom izrastao potpuno zdrav novi nokat i onda se vratilo na isto, rekla mi dermatologinja nikad se nećeš toga otarasit u potpunosti.. A jbg potrošio sam stotine maraka na razne preparate i sranja i opet se vrati na isto...

Da bi se riješio gljivica moraš obratiti pažnju na sledeće:

izbjegavaj bazene i javna kupališta. Tu se najčešće dobiju zaraze. Gljivice vole vlagu i toplotu! Obavezno mjenjaj svaki dan čarape i ako ako treba 2x na dan. Peri ih posebno od drugih. Ima da se kupi tečnost koja uništava gljivice, viruse i bakterije sa odjeće. Stavlja se tokom pranja.
Stopala ti ne smiju biti vlažna a posebno oko prstiju! Tu se gljivice najbolje osjećaju. Kada si u stanu ne nosi nikakvu obuću!!!
Izbjegavaj obuću u kojoj ti se stopala znoje!!!!

Procedura oslobadjanja gljivica je dosadna i traje oko godinu dana.
User avatar
Dr.medicine
Posts: 1780
Joined: 20/02/2011 17:17
Location: London, UK

#21 Re: Gljivice ispod nokta - najbolje rješenje?

Post by Dr.medicine »

aurora313 wrote:
ferratilis wrote:Imam gljivice ispod nokta na nožnom palcu...
Vidio sam u butiku Badem, onaj sa grickalicama i sličnom hranom u Sarajevu (preko puta zgrade starog Šipada u Titovoj pored McDonalda a drugi na Baščaršiji) da im je stiglo ulje od origana.

Ne postoji na zemlji bolji preparat koji je antibakterijski i antimikrobijalni, a to potvrđujem sa iskustvom koje imam sa ovim uljem u zadnjih dvadesetak godina.

Petnaestak kapi ulja od origana (mora da je hladno cijeđeno) rastvoreno u 30-50 ml maslinova ili palminog ulja, liječi apsolutno sve. Namaži nožne nokte a ljeti između prstiju da se spriječe gljivice, i nestaje kao rukom odnešeno. 4-5 kapi ovoga ako pokvarite stomak (ja ih stavim u kašikicu milerama) zaustaviće svaki proces uključujući krkljanje u stomaku i proljev. Ubija kandidu. 2-3 kapi origana sa malo vode pod pazduh, i ne treba vam nedjelju dana nikakav deodorant!

Lista je beskrajna. Jedino, ne stavljajte na ranu, oči ili sluznicu jer je veoma jak. Doduše, pomiješan sa vodom i par kapi propolisa pravi super sprej za prehade sa upalom grla ili krajnika. Gdje vas ubode komearac ili pčela, stavite kap smjese i riješili ste problem.

Ulje origana je slično australijskom Tea Tree Oil, ali je mnogo jače i učinkovitije.

Čini mi se da je bočica 35 KM, ali ista može da traje godinama pa i van frižidera jer ulje ne može da se pokvari.

superiška ovo za sve :)))
hvala:)))
samo kako znati da li je hladno cijeđeno??? trgovci ce uvaliti kakvo god da je. piše li ili?
User avatar
kr0 0ss
Posts: 408
Joined: 11/07/2016 20:15

#22 Re: Gljivice ispod nokta - najbolje rješenje?

Post by kr0 0ss »

Nikakvo ulje ne može uništiti gljivice u noktima !!!!!!!!! Ko u ovo vjeruje sam je kriv :-)
Samo fungicid suzbija razvoj gljivica !!!!! Ja mislim da i poljoprivrednici to znaju kada prskaju pšenicu ;-)
User avatar
aurora313
Posts: 2203
Joined: 10/10/2010 12:47

#23 Re: Gljivice ispod nokta - najbolje rješenje?

Post by aurora313 »

kr0 0ss wrote:Nikakvo ulje ne može uništiti gljivice u noktima !!!!!!!!! Ko u ovo vjeruje sam je kriv :-)
Samo fungicid suzbija razvoj gljivica !!!!! Ja mislim da i poljoprivrednici to znaju kada prskaju pšenicu ;-)
Da, ima lijekova i fungicida i koječega.
Ovdje se govori o prirodnom produktu.
A ako si znatiželjan, nađi više oko origana pa ćeš shvatiti da se radi o izvanrednom prirodnom sredstvu protiv gnjivica NA noktima, kao i za masu drugih upotreba.
User avatar
aurora313
Posts: 2203
Joined: 10/10/2010 12:47

#24 Re: Gljivice ispod nokta - najbolje rješenje?

Post by aurora313 »

Dr.medicine wrote:...samo kako znati da li je hladno cijeđeno??? trgovci ce uvaliti kakvo god da je. piše li ili?
Nisam siguran jer ja to donosim iz Kanade. U svakom slučaju, može i ne biti hladno cijeđeno što će vjerovatno samo nešto umanjiti efekat kao što se događa sa Tea Tree Oil iz Australije.
Mislim da je i ovdje dosta skupo pa predpostavljam da je hladno.
A da je učinkovito, jeste!
User avatar
kr0 0ss
Posts: 408
Joined: 11/07/2016 20:15

#25 Re: RE: Re: Gljivice ispod nokta - najbolje rješenje?

Post by kr0 0ss »

aurora313 wrote:
kr0 0ss wrote:Nikakvo ulje ne može uništiti gljivice u noktima !!!!!!!!! Ko u ovo vjeruje sam je kriv :-)
Samo fungicid suzbija razvoj gljivica !!!!! Ja mislim da i poljoprivrednici to znaju kada prskaju pšenicu ;-)
Da, ima lijekova i fungicida i koječega.
Ovdje se govori o prirodnom produktu.
A ako si znatiželjan, nađi više oko origana pa ćeš shvatiti da se radi o izvanrednom prirodnom sredstvu protiv gnjivica NA noktima, kao i za masu drugih upotreba.

Da znam i to mi je već odavno poznato.
Ja se isključivo zanimam sve što je na prirodnoj bazi. Ali ponekad ne možeš ni hemiju da zaobidjes jer u nekim slučajevima djeluje brže i bolje

Kod upotrebe origana trebaju se oko pola sata zahvaćeni nokti sa gljivicama ili bolje čitava stopala u toploj vodi masirati. Tako će nokti biti mekši i moći će brže u sebe da prime ulje.
Kada je to gotovo onda nokte treba posušiti i dobro uljem natopiti. To ponoviti 2 do 3 puta na dan. I to svaki dan ....

Ova metoda nije baš za sportski aktivne ili one koji rade 9 ili više sati na dan.

Ipak lak za nokte koji sadrži fungicid je bolja opcija ;-)

Ili krema koja ti oboljeli nokat omekša tako da za 7 dana opadne bez bola i onda raste novi zdrav nokat.

Ova procedura sa lakom i kremom dugo dugo traje jer nokat sporo raste. Zavisi sve kolika je površina nokta oboljela.

Ako smo na samom početku onda može i tvoja metoda sa uljem da pomogne. Ali što je nokat površinski više inficiran tu nema pomoći na prirodnoj bazi...
Post Reply