Gledate seriju - preporučite je

Najbolji i najgori filmovi, serije, sve o sedmoj umjetnosti...

Moderator: _BataZiv_0809

User avatar
karanana
Posts: 47134
Joined: 26/02/2004 00:00

#26626 Re: Gledate seriju - preporučite je

Post by karanana »

Meni je malo prebrza. Nisam siguran da sve fatam i kontam.
omar little
Posts: 16351
Joined: 14/03/2008 21:14

#26627 Re: Gledate seriju - preporučite je

Post by omar little »

dobra je serija. dobar onaj glavni mali, milenijals pravi, prvi put ga vidim.
mali_balon
Posts: 11273
Joined: 12/09/2012 09:57

#26628 Re: Gledate seriju - preporučite je

Post by mali_balon »

tranquil wrote: 24/06/2022 08:59
Chmoljo wrote: 23/06/2022 03:22 I ja napokon nesto odgledao. :mrgreen:

Afterlife u prve dvije sezone odličan, treća dobra. Možda zrnce patetike, ali pregršt dobrih poruka i zdravorazumskog sagledavanja svog mjesta na svijetu, a bez pretencioznosti.

Svakako preporuka kome ne smeta sablažnjujući humor. Čudi me da ovo nije cenzurisano u USA, ili da nisu odmah snimili svoju verziju, pristupačniju osjetljivim ušima njihove publike.
:thumbup:

Jedina serija koja ima ovakav dijalog izmjeđu djeteta i odraslog:

- Pedo!
- I’m not a pedo, and if I was you’d be safe, you tubby little ginger cunt!
Ali da bi dialog upalio moras i kontati tu neku englesku "netrpeljivost" prema ginger twats...
User avatar
SanskiBiser
Posts: 8692
Joined: 14/05/2007 02:18
Location: Unsko-Sansko-Migrantski Kanton

#26629 Re: Gledate seriju - preporučite je

Post by SanskiBiser »

Krenuo Westworld 4 sezona. :shock: :shock: :shock: Ja kontao otkazana serija kad ono vidi vraga.
User avatar
zomri
Posts: 12812
Joined: 03/05/2006 07:31

#26630 Re: Gledate seriju - preporučite je

Post by zomri »

omar little wrote: 27/06/2022 00:49 dobra je serija. dobar onaj glavni mali, milenijals pravi, prvi put ga vidim.
Znam ga iz shameless odranije, mali je novi silvester testosterone. Ima cak ja mislim vizuelna posveta rambu u sedmoj epizodi. Ili je rocky, kada hoda ulicama sa onim zeljeznickim pothodnicima.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58435
Joined: 03/08/2010 19:04

#26631 Re: Gledate seriju - preporučite je

Post by kakavdanakneiskustvu »

SanskiBiser wrote: 27/06/2022 09:28 Krenuo Westworld 4 sezona. :shock: :shock: :shock: Ja kontao otkazana serija kad ono vidi vraga.
hvala na informaciji
User avatar
Truba
Posts: 81194
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#26632 Re: Gledate seriju - preporučite je

Post by Truba »

SanskiBiser wrote: 27/06/2022 09:28 Krenuo Westworld 4 sezona. :shock: :shock: :shock: Ja kontao otkazana serija kad ono vidi vraga.
meni je druga ili treća sezona bila negledljiva pa sam odustao
nije to to
User avatar
vicious
Posts: 6826
Joined: 05/03/2006 15:41
Location: zrakopraz

#26633 Re: Gledate seriju - preporučite je

Post by vicious »

Ali što usraše zadnju sezonu Peaky Blinders, smor, katastrofa, užas živi. Koliko god je bila dobra serija, ovom zadnjom sezonom kao da su se posrali na sve.
Ok, vjerovatno je smrt Helen McCrory sve poremetila pa su morali mijenjati priču, ali ovo je baš loše urađeno.
omar little
Posts: 16351
Joined: 14/03/2008 21:14

#26634 Re: Gledate seriju - preporučite je

Post by omar little »

zomri wrote: 27/06/2022 10:29
omar little wrote: 27/06/2022 00:49 dobra je serija. dobar onaj glavni mali, milenijals pravi, prvi put ga vidim.
Znam ga iz shameless odranije, mali je novi silvester testosterone. Ima cak ja mislim vizuelna posveta rambu u sedmoj epizodi. Ili je rocky, kada hoda ulicama sa onim zeljeznickim pothodnicima.
nisam americki shameless gledala. cijeli cast je uboden. richi je odlican, syd je odlicna, kompletna kuhinja ubodena. ja obozavam oliver platt, uvijek mi ga je drago vidjeti.

serija je odlicna, osvjezavajuca u skoro svakom pogledu. bez identity politics proljeva, bez svodjenja radnog mjesta na tinder, bez bljutave algoritamske muzike. odlicno napisano. vizualno zanimljivo. vrlo safdie brothers feel, sto je savrsen izbor za restoransku kuhinju. isla sam gledati sta su dop i redatelj prije radili - masu stand up komedije. ima smisla. i jedno i drugo se baziraju na stvaranju i prenosenju zive atmosfere. 


sedmu epizodu sam dva puta gledala back to back. prvi put sam pratila radnju i malo su mi performansi bili off. nije mi bilo najjasnije zasto su se odlucili zadrzati te izvedbe. nemoguce da glumci koji su svaku predhodnu scenu uboli perfektno, nisu mogli i te. na momente je strsila malkoc sydney, nijanse. zavrsi epizoda, ja si mislim, okej, tutta forza adrenalinski, ali i pored toga bas kratko. 20 minuta. zasto 20? vratim i skuzim da tu reza nema. otkako udju u kuhinju, ja reza nisam uspjela ubrati. ili su ga vjesto sakrili. bravo. za single take, performansi imaju smisla. lajkam.

drugu sezonu i zelim i ne zelim. zelim vidjeti sta bi vrlo kompetentan cast & crew uradio i kakvu bi pricu napravili. ne zelim jer se bojim da ce upasti u zamke serijalizacije. onog momenta kada izadju iz okvira kuhinje i hrane, tanak led romantizacije, seksualizacije, identitarenja. ne znam, mozda bi vrlo uspjesno prosirili svijet...

serija na sve moguce nacine izgleda kao da je A24, a nije. definitivno izgleda vise A24 nego irma vep koja to jeste. 


User avatar
vicious
Posts: 6826
Joined: 05/03/2006 15:41
Location: zrakopraz

#26635 Re: Gledate seriju - preporučite je

Post by vicious »

omar little wrote: 27/06/2022 15:47
zomri wrote: 27/06/2022 10:29

Znam ga iz shameless odranije, mali je novi silvester testosterone. Ima cak ja mislim vizuelna posveta rambu u sedmoj epizodi. Ili je rocky, kada hoda ulicama sa onim zeljeznickim pothodnicima.
nisam americki shameless gledala. cijeli cast je uboden. richi je odlican, syd je odlicna, kompletna kuhinja ubodena. ja obozavam oliver platt, uvijek mi ga je drago vidjeti.

serija je odlicna, osvjezavajuca u skoro svakom pogledu. bez identity politics proljeva, bez svodjenja radnog mjesta na tinder, bez bljutave algoritamske muzike. odlicno napisano. vizualno zanimljivo. vrlo safdie brothers feel, sto je savrsen izbor za restoransku kuhinju. isla sam gledati sta su dop i redatelj prije radili - masu stand up komedije. ima smisla. i jedno i drugo se baziraju na stvaranju i prenosenju zive atmosfere. 


sedmu epizodu sam dva puta gledala back to back. prvi put sam pratila radnju i malo su mi performansi bili off. nije mi bilo najjasnije zasto su se odlucili zadrzati te izvedbe. nemoguce da glumci koji su svaku predhodnu scenu uboli perfektno, nisu mogli i te. na momente je strsila malkoc sydney, nijanse. zavrsi epizoda, ja si mislim, okej, tutta forza adrenalinski, ali i pored toga bas kratko. 20 minuta. zasto 20? vratim i skuzim da tu reza nema. otkako udju u kuhinju, ja reza nisam uspjela ubrati. ili su ga vjesto sakrili. bravo. za single take, performansi imaju smisla. lajkam.

drugu sezonu i zelim i ne zelim. zelim vidjeti sta bi vrlo kompetentan cast & crew uradio i kakvu bi pricu napravili. ne zelim jer se bojim da ce upasti u zamke serijalizacije. onog momenta kada izadju iz okvira kuhinje i hrane, tanak led romantizacije, seksualizacije, identitarenja. ne znam, mozda bi vrlo uspjesno prosirili svijet...

serija na sve moguce nacine izgleda kao da je A24, a nije. definitivno izgleda vise A24 nego irma vep koja to jeste. 


Nije serija nego film, ali jesi gledala Boiling Point? Opet restoran i kuhinja, cijeli film bez ijednog reza.
gold'n'brown
Posts: 1611
Joined: 20/02/2007 16:20

#26636 Re: Gledate seriju - preporučite je

Post by gold'n'brown »

vicious wrote: 27/06/2022 13:31 Ali što usraše zadnju sezonu Peaky Blinders, smor, katastrofa, užas živi. Koliko god je bila dobra serija, ovom zadnjom sezonom kao da su se posrali na sve.
Ok, vjerovatno je smrt Helen McCrory sve poremetila pa su morali mijenjati priču, ali ovo je baš loše urađeno.
Jesu vala, koliko se cekalo i bas na silu.
User avatar
phillie
Posts: 9350
Joined: 01/05/2008 15:32
Location: vrijeme, prostor - zdra'o

#26637 Re: Gledate seriju - preporučite je

Post by phillie »

User avatar
dale cooper
Posts: 28398
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#26638 Re: Gledate seriju - preporučite je

Post by dale cooper »



Odgledao prvu epizodu, obećava. :thumbup:
User avatar
zomri
Posts: 12812
Joined: 03/05/2006 07:31

#26639 Re: Gledate seriju - preporučite je

Post by zomri »

vicious wrote: 28/06/2022 09:16
omar little wrote: 27/06/2022 15:47

nisam americki shameless gledala. cijeli cast je uboden. richi je odlican, syd je odlicna, kompletna kuhinja ubodena. ja obozavam oliver platt, uvijek mi ga je drago vidjeti.

serija je odlicna, osvjezavajuca u skoro svakom pogledu. bez identity politics proljeva, bez svodjenja radnog mjesta na tinder, bez bljutave algoritamske muzike. odlicno napisano. vizualno zanimljivo. vrlo safdie brothers feel, sto je savrsen izbor za restoransku kuhinju. isla sam gledati sta su dop i redatelj prije radili - masu stand up komedije. ima smisla. i jedno i drugo se baziraju na stvaranju i prenosenju zive atmosfere. 


sedmu epizodu sam dva puta gledala back to back. prvi put sam pratila radnju i malo su mi performansi bili off. nije mi bilo najjasnije zasto su se odlucili zadrzati te izvedbe. nemoguce da glumci koji su svaku predhodnu scenu uboli perfektno, nisu mogli i te. na momente je strsila malkoc sydney, nijanse. zavrsi epizoda, ja si mislim, okej, tutta forza adrenalinski, ali i pored toga bas kratko. 20 minuta. zasto 20? vratim i skuzim da tu reza nema. otkako udju u kuhinju, ja reza nisam uspjela ubrati. ili su ga vjesto sakrili. bravo. za single take, performansi imaju smisla. lajkam.

drugu sezonu i zelim i ne zelim. zelim vidjeti sta bi vrlo kompetentan cast & crew uradio i kakvu bi pricu napravili. ne zelim jer se bojim da ce upasti u zamke serijalizacije. onog momenta kada izadju iz okvira kuhinje i hrane, tanak led romantizacije, seksualizacije, identitarenja. ne znam, mozda bi vrlo uspjesno prosirili svijet...

serija na sve moguce nacine izgleda kao da je A24, a nije. definitivno izgleda vise A24 nego irma vep koja to jeste. 


Nije serija nego film, ali jesi gledala Boiling Point? Opet restoran i kuhinja, cijeli film bez ijednog reza.
Oteo si mi post :mrgreen: sedma epizoda je bas hommage filmu.
Nego citao sam omarkin post vise puta i ne mogoh naci da ga je pljucnula bar malo. Forum, iskustva? @Tito i partija
omar little
Posts: 16351
Joined: 14/03/2008 21:14

#26640 Re: Gledate seriju - preporučite je

Post by omar little »

vicious wrote: 28/06/2022 09:16
Nije serija nego film, ali jesi gledala Boiling Point? Opet restoran i kuhinja, cijeli film bez ijednog reza.
jesam, naravno.

zomri, imam ja primjedbi, normalno. ar ju krejzi? :D zadnja epizoda je a bit mač i nije dobro narativno privedeno kraju. cop-out teski. najslabija epizoda je zadnja. onaj monolog je isto previse i predvidljiv je.

also, fuck risotto and fuck the crowd that comes with it. :D
User avatar
SanskiBiser
Posts: 8692
Joined: 14/05/2007 02:18
Location: Unsko-Sansko-Migrantski Kanton

#26641 Re: Gledate seriju - preporučite je

Post by SanskiBiser »

dale cooper wrote: 28/06/2022 12:17

Odgledao prvu epizodu, obećava. :thumbup:
Sherwood je dobra serija, dosta dobro skriptovana i mora se bas paziti sta se desava i na dijaloge, nema cackanja po telefonu i gledanja istovremeno. :D
User avatar
dale cooper
Posts: 28398
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#26642 Re: Gledate seriju - preporučite je

Post by dale cooper »

SanskiBiser wrote: 28/06/2022 15:25
dale cooper wrote: 28/06/2022 12:17

Odgledao prvu epizodu, obećava. :thumbup:
Sherwood je dobra serija, dosta dobro skriptovana i mora se bas paziti sta se desava i na dijaloge, nema cackanja po telefonu i gledanja istovremeno. :D
Interesantna mi je ova pozadina dešavanja, ti rudarski štrajkovi u Engleskoj koji su i danas bolno poglavlje za ljude koji su prošli kroz to.
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 10997
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#26643 Re: Gledate seriju - preporučite je

Post by Tito_i_Partija »

zomri wrote: 28/06/2022 12:45
vicious wrote: 28/06/2022 09:16
Nije serija nego film, ali jesi gledala Boiling Point? Opet restoran i kuhinja, cijeli film bez ijednog reza.
Oteo si mi post :mrgreen: sedma epizoda je bas hommage filmu.
Nego citao sam omarkin post vise puta i ne mogoh naci da ga je pljucnula bar malo. Forum, iskustva? @Tito i partija
Pođoh da napišem da je konačno presedan napravljen, al' je haman došla tobe na vrijeme. :-D

Al' moram se zahvalit' kolegici, jer sam zbog nje konačno počeo da gledam Succession, a ona je bila daleko najveći fanatik na ovom forumu. Odavno nisam gled'o ovako dobru glumu i pisaniju u jednom paketu, odličan crnohumorski osvrt na bezdušnost medijsko-korporacijske sfere kroz prizmu familije. Fantastično.

Speaking of which, ne znam da li je ikad kritikovala Succession. Da li je presedan već napravljen a da nismo uopšte bili svjesni? :D
User avatar
dale cooper
Posts: 28398
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#26644 Re: Gledate seriju - preporučite je

Post by dale cooper »

@zomri @Tito_i_Partija morali ste vas dvojica tražiti dodatna objašnjenja i pokvariti iluziju. :D
omar little
Posts: 16351
Joined: 14/03/2008 21:14

#26645 Re: Gledate seriju - preporučite je

Post by omar little »

mozes se ti meni, tito, i direktno obratiti. nisam stolica da me se spominje u trecem licu. :D :D

jesam, succession sam nakon prvih par epizoda opaucila jer nije bilo jasno sta oce i sta rade. iz medijskog materijala je izgledalo kao da ce biti o murdochovima prica, ali to nije bila. plus autisticni jeremy strong i konferencijske sale non-stop... poslije tih prvih nekoliko epizoda postane jasno sta rade i krene progresivno na bolje pa se samim tim i moje misljenje promijenilo i prilagodilo. ja kritiziram, ali gledam. i nikad nemam problem promijeniti misljenje. :D druga sezona >>> prva sezona.

inace, for all mankind treca sezona je tesko sranje do sada.

edit: pocelo je snimanje cetvrte sezone succession, baj d vej. bas vidjeh neki dan. ne rekose kada se ocekuje emitovanje.
User avatar
dale cooper
Posts: 28398
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#26646 Re: Gledate seriju - preporučite je

Post by dale cooper »

omar little wrote: 28/06/2022 18:17 mozes se ti meni, tito, i direktno obratiti. nisam stolica da me se spominje u trecem licu. :D :D

jesam, succession sam nakon prvih par epizoda opaucila jer nije bilo jasno sta oce i sta rade. iz medijskog materijala je izgledalo kao da ce biti o murdochovima prica, ali to nije bila. plus autisticni jeremy strong i konferencijske sale non-stop... poslije tih prvih nekoliko epizoda postane jasno sta rade i krene progresivno na bolje pa se samim tim i moje misljenje promijenilo i prilagodilo. ja kritiziram, ali gledam. i nikad nemam problem promijeniti misljenje. :D druga sezona >>> prva sezona.

inace, for all mankind treca sezona je tesko sranje do sada.

edit: pocelo je snimanje cetvrte sezone succession, baj d vej. bas vidjeh neki dan. ne rekose kada se ocekuje emitovanje.
Šta tebi konkretno ne valja? Meni je malo teško više suspend disbelief je bi ovo trebali biti likovi u 60-tim ili čak 70-tim godinama
života, a još su aktivni astronauti. Ako su već htjeli zadržati iste likove i glumce trebali su polako stavljati u druge uloge i dovesti
nove setove likova. Dobra stvar u prvoj epizodi je onaj pregled 90-tih i reunion Beatlesa. :D Lennon nikada nije ubijen u ovom timelineu.
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 10997
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#26647 Re: Gledate seriju - preporučite je

Post by Tito_i_Partija »

Vidio sam vijesti za četvrtu sezonu. Da sam znao, ne bi ni počeo gledat'. Zbog nekog razloga sam kont'o da je serija završena, a volim onaj rahat kad mogu cijelu priču u cugu završit' a da ne moram kontat' gdje smo stali prije godinu dana.

Završio sam prvu sezonu juče, i jedino što mi ide na ganglije je to što Alan Ruck glumi kompletnog retarda koji je skroz out of place u Loganovom drakonskom režimu emocionalnog terora i ucjene. Nije krivica glumca, simpatičan mi je stvarno, nego tu je se haman Armstrong malo previše razmah'o. Nadam se da će ga malo bolje razvit' u drugoj sezoni. Generalna mahana mi je to što se malo i previše fokusira na Kenija, iako je Strong jak k'o zemlja.
omar little
Posts: 16351
Joined: 14/03/2008 21:14

#26648 Re: Gledate seriju - preporučite je

Post by omar little »

dale cooper wrote: 28/06/2022 18:38
Šta tebi konkretno ne valja? Meni je malo teško više suspend disbelief je bi ovo trebali biti likovi u 60-tim ili čak 70-tim godinama
života, a još su aktivni astronauti. Ako su već htjeli zadržati iste likove i glumce trebali su polako stavljati u druge uloge i dovesti
nove setove likova. Dobra stvar u prvoj epizodi je onaj pregled 90-tih i reunion Beatlesa. :D Lennon nikada nije ubijen u ovom timelineu.
Spoiler
Show
lennon nije ali tacerka jeste. :D

pa to. admiral baldwin skoro sedam banki, a glavni baja. otimaju se za njega. :lol: svo im se vizualno starenje svelo na par bora i par sijedih. forestgampizacija opca, isti likovi imaju prste u svakom vaznom globalnom dogadjaju od sezdesdevete. ona prva epizoda je bas safunjarenje sa sve zapletom i raspletom. karen, besmislen lik koji je trebao biti eliminiran nakon prve sezone sada glumi bezos musk kombinaciju. ma daj. autoritet za space travel jer je drzala kafanu. pokupila usput. <3 i ona cijela nit sa njom i sinom je idiotluk od kojeg ne odustaju. gdje god zagrebes, bez veze mi je. prije je makar bilo zanimljivo ono oko nase i space travel. sad najvise lici na workplace sapunicu. ocito micu figure po tabli ovih prvih nekoliko epizoda, ali cisto sumnjam da ce se ispraviti. viccemo.

molly jedina i dalje rula. :D
User avatar
dale cooper
Posts: 28398
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#26649 Re: Gledate seriju - preporučite je

Post by dale cooper »

omar little wrote: 28/06/2022 19:22
dale cooper wrote: 28/06/2022 18:38
Šta tebi konkretno ne valja? Meni je malo teško više suspend disbelief je bi ovo trebali biti likovi u 60-tim ili čak 70-tim godinama
života, a još su aktivni astronauti. Ako su već htjeli zadržati iste likove i glumce trebali su polako stavljati u druge uloge i dovesti
nove setove likova. Dobra stvar u prvoj epizodi je onaj pregled 90-tih i reunion Beatlesa. :D Lennon nikada nije ubijen u ovom timelineu.
Spoiler
Show
lennon nije ali tacerka jeste. :D

pa to. admiral baldwin skoro sedam banki, a glavni baja. otimaju se za njega. :lol: svo im se vizualno starenje svelo na par bora i par sijedih. forestgampizacija opca, isti likovi imaju prste u svakom vaznom globalnom dogadjaju od sezdesdevete. ona prva epizoda je bas safunjarenje sa sve zapletom i raspletom. karen, besmislen lik koji je trebao biti eliminiran nakon prve sezone sada glumi bezos musk kombinaciju. ma daj. autoritet za space travel jer je drzala kafanu. pokupila usput. <3 i ona cijela nit sa njom i sinom je idiotluk od kojeg ne odustaju. gdje god zagrebes, bez veze mi je. prije je makar bilo zanimljivo ono oko nase i space travel. sad najvise lici na workplace sapunicu. ocito micu figure po tabli ovih prvih nekoliko epizoda, ali cisto sumnjam da ce se ispraviti. viccemo.

molly jedina i dalje rula. :D
Slažem se, u pravu si u potpunosti, odličan assessment. :thumbup:
User avatar
Ommadawn
Posts: 8370
Joined: 20/02/2014 21:15
Location: ...uvijek na pogresnom mjestu u pravo vrijeme!

#26650 Re: Gledate seriju - preporučite je

Post by Ommadawn »

dale cooper wrote: 28/06/2022 12:17

Odgledao prvu epizodu, obećava. :thumbup:
A na šta s’ gled’o?
Netfliks il’ nešta?
Post Reply