Gledate seriju - preporučite je

Najbolji i najgori filmovi, serije, sve o sedmoj umjetnosti...

Moderator: _BataZiv_0809

Post Reply
Behem0th
Posts: 188
Joined: 11/05/2020 19:45

#21976 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by Behem0th »

dale cooper wrote: 20/05/2020 22:16
Behem0th wrote: 20/05/2020 22:10 vratite nam temu plz
otvorite novu o psihoanalizi serija i genijalaca iz serija i rl :mrgreen:
Prestani se klonirati! :roll:
genijalac, paranoja, forum ima moderatore za hvatanje, ako si ti pod dijagnozom ok
ljudi dolaze, novi, forum je otvoren, a mržnja spram svih novih osoba koji se regaju je stravična, fuj :run:
omar little
Posts: 16354
Joined: 14/03/2008 21:14

#21977 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by omar little »

jah.
Behem0th
Posts: 188
Joined: 11/05/2020 19:45

#21978 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by Behem0th »

omar little wrote: 20/05/2020 22:16 ja pak mislim da je rasprava tacno tamo gdje treba da bude. ako se mogu analizirati likovi fiktivnih serija, zasto ne bi mogli i dokumentarnih?

isto svicarski sat, jebote zitove, samo sto se progovori iole o cemu izvan debilske matrice poster-link-super/karina odma krece prigovaranje. :roll:

edit:
ajoj, akaunt napravljen prije deset dana. mrs.
tema je gledate seriju preporučite je, a ne gledare seriju-analizirajte je do u tančine
šteta da nemaš nikoga s kim bi analizirala serije nego jašeš ovdje i još mrškaš ljude jer nisu od 2005 na forumu, koji jad i nevoja :mrgreen:
User avatar
pepeljara
Posts: 6564
Joined: 22/08/2003 00:00

#21979 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by pepeljara »

White line, luda :)
User avatar
dale cooper
Posts: 28475
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#21980 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by dale cooper »

Behem0th wrote: 20/05/2020 22:24
dale cooper wrote: 20/05/2020 22:16
Behem0th wrote: 20/05/2020 22:10 vratite nam temu plz
otvorite novu o psihoanalizi serija i genijalaca iz serija i rl :mrgreen:
Prestani se klonirati! :roll:
genijalac, paranoja, forum ima moderatore za hvatanje, ako si ti pod dijagnozom ok
ljudi dolaze, novi, forum je otvoren, a mržnja spram svih novih osoba koji se regaju je stravična, fuj :run:
Kakva paranoja ba :lol: , nego identično pišeš sa svih dosadašnjih nickova. Da makar nešto promijeniš, da ne bude toliko očigledno.
Ali ne, uvijek je tu ta specifična agresivnost I svadljivost sa bilo kime oko bilo čega, i naravno nabijanje na nos starijim i iskusnijim
forumašima njihov post count. I uvijek smo svi fuj, a tebe banuju i opet se vraćaš po još. :-) :|

Do sada sam uspio skontati četiri nicka - vela666, DEMONIKA, anitkrkan i ovaj Behem0th. Dodaj ako sam šta fulio.
Strpljiva
Posts: 3123
Joined: 30/01/2010 23:49

#21981 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by Strpljiva »

Image
:mrgreen:
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55682
Joined: 15/12/2008 16:53

#21982 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by ultima_palabra »

ExNihilo wrote: 20/05/2020 22:13
ultima_palabra wrote: 20/05/2020 22:08 Gdje ga je popljuvao?
Kada veli da nije fer što je odbio da igra. Jebiga, jarane, ako išta možeš shvatiti, možeš to. Treba nekad biti timski igrač i van terena.
Pa nije bilo fer. Al ne da ni Scottie na sebe, kaze opet bih isto uradio :mrgreen:

Gotivan lik, steta sto prokocka jos jednu titulu sa Portlandom.
Behem0th
Posts: 188
Joined: 11/05/2020 19:45

#21983 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by Behem0th »

dale cooper wrote: 20/05/2020 22:35
Behem0th wrote: 20/05/2020 22:24
dale cooper wrote: 20/05/2020 22:16

Prestani se klonirati! :roll:
genijalac, paranoja, forum ima moderatore za hvatanje, ako si ti pod dijagnozom ok
ljudi dolaze, novi, forum je otvoren, a mržnja spram svih novih osoba koji se regaju je stravična, fuj :run:
Kakva paranoja ba :lol: , nego identično pišeš sa svih dosadašnjih nickova. Da makar nešto promijeniš, da ne bude toliko očigledno.
Ali ne, uvijek je tu ta specifična agresivnost I svadljivost sa bilo kime oko bilo čega, i naravno nabijanje na nos starijim i iskusnijim
forumašima njihov post count. I uvijek smo svi fuj, a tebe banuju i opet se vraćaš po još. :-) :|

Do sada sam uspio skontati četiri nicka - vela666, DEMONIKA, anitkrkan i ovaj Behem0th. Dodaj ako sam šta fulio.
:lol:
blago tebi, nije ti lahko, tolika genijalnost i paranoja, jbga babi milo što se babi snilo, pa sanjaj
nije ni tema a ni mjesto, osim da sebi samom dižeš...ego misleći kako briljiraš :mrgreen:
idi lik uživaj i mani se mene ;-)
User avatar
dale cooper
Posts: 28475
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#21984 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by dale cooper »

Behem0th wrote: 20/05/2020 22:41

:lol:
blago tebi, nije ti lahko, tolika genijalnost i paranoja, jbga babi milo što se babi snilo, pa sanjaj
nije ni tema a ni mjesto, osim da sebi samom dižeš...ego misleći kako briljiraš :mrgreen:
idi lik uživaj i mani se mene ;-)
Za tobom me uopšte nije briga, ali jeste za ova sranja što pišeš. :mrgreen:
omar little
Posts: 16354
Joined: 14/03/2008 21:14

#21985 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by omar little »

Behem0th wrote: 20/05/2020 22:33
omar little wrote: 20/05/2020 22:16 ja pak mislim da je rasprava tacno tamo gdje treba da bude. ako se mogu analizirati likovi fiktivnih serija, zasto ne bi mogli i dokumentarnih?

isto svicarski sat, jebote zitove, samo sto se progovori iole o cemu izvan debilske matrice poster-link-super/karina odma krece prigovaranje. :roll:

edit:
ajoj, akaunt napravljen prije deset dana. mrs.
tema je gledate seriju preporučite je, a ne gledare seriju-analizirajte je do u tančine
a, jel? ti si autoritet za odredjivati takve stvari? zbog svog trolerskog staza ili sta? :D
ja cu jahati ovdje koliko i kako mi bude kurcu cejf. :D
Behem0th
Posts: 188
Joined: 11/05/2020 19:45

#21986 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by Behem0th »

dale cooper wrote: 20/05/2020 22:43
Behem0th wrote: 20/05/2020 22:41

:lol:
blago tebi, nije ti lahko, tolika genijalnost i paranoja, jbga babi milo što se babi snilo, pa sanjaj
nije ni tema a ni mjesto, osim da sebi samom dižeš...ego misleći kako briljiraš :mrgreen:
idi lik uživaj i mani se mene ;-)
Za tobom me uopšte nije briga, ali jeste za ova sranja što pišeš. :mrgreen:
kontradiktorno, ali ok
mene ako ne zanima osoba, ne zanimaju me ni sranja koja piše :mrgreen:
User avatar
dale cooper
Posts: 28475
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#21987 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by dale cooper »

Zagađuješ teme...plain and simple. Kontao sam da će prestati nakon prva dva bana, ali stvari sve više eskaliraju. :|
Behem0th
Posts: 188
Joined: 11/05/2020 19:45

#21988 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by Behem0th »

dale cooper wrote: 20/05/2020 22:45 Zagađuješ teme...plain and simple. Kontao sam da će prestati nakon prva dva bana, ali stvari sve više eskaliraju. :|
nisi ti normalan, pišem na teme, regao se nedavno, koji je tebi vrag?
popusti lik Allaha ti i Boga, fala
ja mislio ti se šališ, kao ono :run:

sory svi sa ove teme odoh da ne oftopičim
Samprotivsviju
Posts: 6411
Joined: 03/12/2011 13:10

#21989 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by Samprotivsviju »

kakavdanakneiskustvu wrote: 20/05/2020 19:30
Samprotivsviju wrote: 20/05/2020 17:31
ultima_palabra wrote: 20/05/2020 16:51

Ova druga verzija 1996-98 da. Prva onako vala, vecina igraca se ne istice nikako. Mozda je i do toga sto je kod nas rat bio, nije se pratilo tada.
Odlican serijal, jedini minus bi dao mislim glavna tema citavoj serijala su bili Chicago Bullsi predvodjeni Jordanom...nije mi jasno da su vecu minutazu dobile Jordanke, Steve Kerr i Bill Wenington nego jedan Ron Harper koji je bio u pocetnoj startnoj petorci ekipe...bio jedan od najboljih igraca u finalima..Isti Harper koji je jos dva prstena osvojio sa Lakersima, nakon sto je napustio Bullse isto tako Luc Longley centar ekipe...nekako su objasnili sto se Bill Wenington pojavljuje a ne Luc, iako je Bill bio rezerva..nisu imali budzeta da idu u australiju da snimaju Luca...hajd to mogu prezvakati, ali Harpera koji je po svakom parametru bio bolji od Kerra, osim 3ca (ima vecu minutazu u serijalu nego Rodman ili Kukoc) a koji je grijao klupu, ne mogu.
kerr je trenutno mladjoj raji poznatiji nego harper ili kukoc,mozda zato
Harper je jedini igrac uz Jordana koji je u toj sezoni nastupio sve 82 utakmice regularnog prvenstva.

Kerr je realno igrac koji je samo znao pogadjati 3ce, svi ostali su mu parametri bili ispod prosjeka...Kukoc koni je realno bio 3-4 najbolji igrac Bullsa nema sve ukupno 3 minute u citavom serijalu.

Jordan jeste goat, ali meni je ovaj dokumentarac nekako egocentrican...mislim trebalo je biti o Chicago bullsima, ma kraju je vise licilo na njegovu licnu autobiografiju.
Last edited by Samprotivsviju on 20/05/2020 23:12, edited 2 times in total.
User avatar
hadzinicasa
Posts: 13620
Joined: 08/11/2005 16:08
Location: u tranziciji

#21990 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by hadzinicasa »

MJ dozivljava sve licno. sve sto radi je licno, sve sto drugi rade je licno, zato sto je toliko "invested" da zivi ono sto radi. otuda i tako tvrd stav prema svemu i svima. nemilosrdna selekcija u kojoj najbolji opstaju, bez prostora za izlike i opravdanja, pozicije zrtve itd.
ili jesi ili nisi.
zvuci supacki ali ako pogledas kolicinu ulozenog, tu "determination" usmjerenost cilju, prodornost, neophodnu snagu karaktera, zvuci tvrdo no ne i nerazumljivo.

ne znaci da je superiornost odnosno postignuce card blanche za planetarnog supka, naravno da ima samozatajnih genijalaca, plemenitih altruista, etc. ali empatiju koji ne primjenjujes na samom sebi vec se tjeras i sam si sebi najveci sudija, gonic robova bez oprosta, primjenjujes na sebe jedan set pravila koji je neophodan da bi bio tu gdje jesi i bez kojeg na kraju krajeva ne bi bio tu gdje jesi, zahtijevajuci sve i jos vise; vrlo je tesko primjeniti na druge i za njih naci opravdanja i izgovore koje sebi ne dozvoljavas.
User avatar
ExNihilo
Posts: 17073
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#21991 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by ExNihilo »

https://www.klix.ba/sport/kosarka/sta-s ... /200520082

Čitaju nas s portala, ali opet nisu sposobni donijeti kvalitetan zaključak. :P :skoljka:
Behem0th
Posts: 188
Joined: 11/05/2020 19:45

#21992 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by Behem0th »

Samprotivsviju wrote: 20/05/2020 23:03
kakavdanakneiskustvu wrote: 20/05/2020 19:30
Samprotivsviju wrote: 20/05/2020 17:31

Odlican serijal, jedini minus bi dao mislim glavna tema citavoj serijala su bili Chicago Bullsi predvodjeni Jordanom...nije mi jasno da su vecu minutazu dobile Jordanke, Steve Kerr i Bill Wenington nego jedan Ron Harper koji je bio u pocetnoj startnoj petorci ekipe...bio jedan od najboljih igraca u finalima..Isti Harper koji je jos dva prstena osvojio sa Lakersima, nakon sto je napustio Bullse isto tako Luc Longley centar ekipe...nekako su objasnili sto se Bill Wenington pojavljuje a ne Luc, iako je Bill bio rezerva..nisu imali budzeta da idu u australiju da snimaju Luca...hajd to mogu prezvakati, ali Harpera koji je po svakom parametru bio bolji od Kerra, osim 3ca (ima vecu minutazu u serijalu nego Rodman ili Kukoc) a koji je grijao klupu, ne mogu.
kerr je trenutno mladjoj raji poznatiji nego harper ili kukoc,mozda zato
Harper je jedini igrac uz Jordana koji je u toj sezoni nastupio sve 82 utakmice regularnog prvenstva.

Kerr je realno igrac koji je samo znao pogadjati 3ce, svi ostali su mu parametri bili ispod prosjeka...Kukoc koni je realno bio 3-4 najbolji igrac Bullsa nema sve ukupno 3 minute u citavom serijalu.

Jordan jeste goat, ali meni je ovaj dokumentarac nekako egocentrican...mislim trebalo je biti o Chicago bullsima, ma kraju je vise licilo na njegovu licnu autobiografiju.
:thumbup:
User avatar
ExNihilo
Posts: 17073
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#21993 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by ExNihilo »

Samprotivsviju wrote: 20/05/2020 23:03
kakavdanakneiskustvu wrote: 20/05/2020 19:30
Samprotivsviju wrote: 20/05/2020 17:31

Odlican serijal, jedini minus bi dao mislim glavna tema citavoj serijala su bili Chicago Bullsi predvodjeni Jordanom...nije mi jasno da su vecu minutazu dobile Jordanke, Steve Kerr i Bill Wenington nego jedan Ron Harper koji je bio u pocetnoj startnoj petorci ekipe...bio jedan od najboljih igraca u finalima..Isti Harper koji je jos dva prstena osvojio sa Lakersima, nakon sto je napustio Bullse isto tako Luc Longley centar ekipe...nekako su objasnili sto se Bill Wenington pojavljuje a ne Luc, iako je Bill bio rezerva..nisu imali budzeta da idu u australiju da snimaju Luca...hajd to mogu prezvakati, ali Harpera koji je po svakom parametru bio bolji od Kerra, osim 3ca (ima vecu minutazu u serijalu nego Rodman ili Kukoc) a koji je grijao klupu, ne mogu.
kerr je trenutno mladjoj raji poznatiji nego harper ili kukoc,mozda zato
Harper je jedini igrac uz Jordana koji je u toj sezoni nastupio sve 82 utakmice regularnog prvenstva.

Kerr je realno igrac koji je samo znao pogadjati 3ce, svi ostali su mu parametri bili ispod prosjeka...Kukoc koni je realno bio 3-4 najbolji igrac Bullsa nema sve ukupno 3 minute u citavom serijalu.

Jordan jeste goat, ali meni je ovaj dokumentarac nekako egocentrican...mislim trebalo je biti o Chicago bullsima, ma kraju je vise licilo na njegovu licnu autobiografiju.
Kad pogledaš dokumentarac, neminovno stekneš utisak da je sve ove igrače, njihove karijere, napravio lično i personalno MJ. Oni koji su pratili NBA znaju da to ne odgovara istini, makar Jordan jeste znao da u trenutku izvuče dodatnu kap znoja iz njih.

Što je jedan od problema od kojih pati The Last Dance - dokumentarac Jordana o samom sebi.
omar little
Posts: 16354
Joined: 14/03/2008 21:14

#21994 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by omar little »

ma, cista hagiografija.
User avatar
dale cooper
Posts: 28475
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#21995 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by dale cooper »

Samprotivsviju wrote: 20/05/2020 23:03
kakavdanakneiskustvu wrote: 20/05/2020 19:30
Samprotivsviju wrote: 20/05/2020 17:31

Odlican serijal, jedini minus bi dao mislim glavna tema citavoj serijala su bili Chicago Bullsi predvodjeni Jordanom...nije mi jasno da su vecu minutazu dobile Jordanke, Steve Kerr i Bill Wenington nego jedan Ron Harper koji je bio u pocetnoj startnoj petorci ekipe...bio jedan od najboljih igraca u finalima..Isti Harper koji je jos dva prstena osvojio sa Lakersima, nakon sto je napustio Bullse isto tako Luc Longley centar ekipe...nekako su objasnili sto se Bill Wenington pojavljuje a ne Luc, iako je Bill bio rezerva..nisu imali budzeta da idu u australiju da snimaju Luca...hajd to mogu prezvakati, ali Harpera koji je po svakom parametru bio bolji od Kerra, osim 3ca (ima vecu minutazu u serijalu nego Rodman ili Kukoc) a koji je grijao klupu, ne mogu.
kerr je trenutno mladjoj raji poznatiji nego harper ili kukoc,mozda zato
Harper je jedini igrac uz Jordana koji je u toj sezoni nastupio sve 82 utakmice regularnog prvenstva.

Kerr je realno igrac koji je samo znao pogadjati 3ce, svi ostali su mu parametri bili ispod prosjeka...Kukoc koni je realno bio 3-4 najbolji igrac Bullsa nema sve ukupno 3 minute u citavom serijalu.

Jordan jeste goat, ali meni je ovaj dokumentarac nekako egocentrican...mislim trebalo je biti o Chicago bullsima, ma kraju je vise licilo na njegovu licnu autobiografiju.
Sa ovime se mogu složiti. Ali vjerovatno da se drugačije nije ni mogao napraviti, a da dobije blagoslov i dozvolu MJ-a.
Behem0th
Posts: 188
Joined: 11/05/2020 19:45

#21996 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by Behem0th »

ExNihilo wrote: 20/05/2020 23:13 https://www.klix.ba/sport/kosarka/sta-s ... /200520082

Čitaju nas s portala, ali opet nisu sposobni donijeti kvalitetan zaključak. :P :skoljka:
A da li je to više uopće važno, lik je legenda (a i ego manijak, jbga imao je sve razlog da to i bude :mrgreen: )
kažu da bi se trebao odvojiti lik od djela (kao sa nobelovcem Handkeom)
meni je to nekako licemjerno, ali ok
ako ih se gleda s aspekta u njihovom domenu, bili su i jesu genijalci
a ako ih se gleda s aspekta ljudskosti, oni su samo ljudi sa manama i greškama, kojima se gleda kroz prste upravo jer su , kao, genijalci
User avatar
ExNihilo
Posts: 17073
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#21997 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by ExNihilo »

Behem0th wrote: 20/05/2020 23:34
ExNihilo wrote: 20/05/2020 23:13 https://www.klix.ba/sport/kosarka/sta-s ... /200520082

Čitaju nas s portala, ali opet nisu sposobni donijeti kvalitetan zaključak. :P :skoljka:
A da li je to više uopće važno, lik je legenda (a i ego manijak, jbga imao je sve razlog da to i bude :mrgreen: )
kažu da bi se trebao odvojiti lik od djela (kao sa nobelovcem Handkeom)
meni je to nekako licemjerno, ali ok
ako ih se gleda s aspekta u njihovom domenu, bili su i jesu genijalci
a ako ih se gleda s aspekta ljudskosti, oni su samo ljudi sa manama i greškama, kojima se gleda kroz prste upravo jer su , kao, genijalci
Pa važno je ako imputiraš da postoji kauzalna veza između njegovog ophođenja prema drugima i njegovih rezultata.

OK, jasno je da je MJ veliki igrač uprkos tome što je često tretirao druge kako je tretirao, baš kao što je Handke veliki pisac uprkos tome što je pisao o Srbiji i ratovima na Balkanu.

Ali ako imputiraš da je veliki baš zato što je tako tretirao druge, kako to autor članka radi, to bi bilo ekvivalentno tvrdnji kako je Handke veliki baš zbog toga što je pisao o Srbiji i ratovima na Balkanu.
Behem0th
Posts: 188
Joined: 11/05/2020 19:45

#21998 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by Behem0th »

ExNihilo wrote: 20/05/2020 23:42
Behem0th wrote: 20/05/2020 23:34
ExNihilo wrote: 20/05/2020 23:13 https://www.klix.ba/sport/kosarka/sta-s ... /200520082

Čitaju nas s portala, ali opet nisu sposobni donijeti kvalitetan zaključak. :P :skoljka:
A da li je to više uopće važno, lik je legenda (a i ego manijak, jbga imao je sve razlog da to i bude :mrgreen: )
kažu da bi se trebao odvojiti lik od djela (kao sa nobelovcem Handkeom)
meni je to nekako licemjerno, ali ok
ako ih se gleda s aspekta u njihovom domenu, bili su i jesu genijalci
a ako ih se gleda s aspekta ljudskosti, oni su samo ljudi sa manama i greškama, kojima se gleda kroz prste upravo jer su , kao, genijalci
Pa važno je ako imputiraš da postoji kauzalna veza između njegovog ophođenja prema drugima i njegovih rezultata.

OK, jasno je da je MJ veliki igrač uprkos tome što je često tretirao druge kako je tretirao, baš kao što je Handke veliki pisac uprkos tome što je pisao o Srbiji i ratovima na Balkanu.

Ali ako imputiraš da je veliki baš zato što je tako tretirao druge, kako to autor članka radi, to bi bilo ekvivalentno tvrdnji kako je Handke veliki baš zbog toga što je pisao o Srbiji i ratovima na Balkanu.
Baš sam to htio citirati
A Michael Jordan jeste bio tiranin. I egocentrik. I težak karakter. I nije trpio ničija sr**a. I mislio je da je najpametniji. I mislio je da je najbolji. I želio je pobijediti po svaku cijenu u svemu, ne samo u sportu.

I zato i jeste najveći.
zapalo mi za oko i ostadoh paf :mrgreen:
jbga vi ste bacali komentare ovdje i veličali ga uz fanfare i klix tekstopisac se upecao, pa našao kauzalnu vezu između njegovog egocentrizma i uspjeha :mrgreen:
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 72883
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7 GTI

#21999 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by Velkoski »

Frajer je organizovao pravljenje dokumentarca samo zbog LeBrona :zjev: :mrgreen:
User avatar
ExNihilo
Posts: 17073
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#22000 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by ExNihilo »

Pa hajmo reći da je simptomatično da se su ovi materijali buđavili više od 20 godina, a baš sad ih se neko sjetio. :lol:
Post Reply