Gledate seriju - preporučite je

Najbolji i najgori filmovi, serije, sve o sedmoj umjetnosti...

Moderator: _BataZiv_0809

Post Reply
User avatar
biggrin
Posts: 3459
Joined: 23/11/2010 09:47

#19377 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by biggrin »

[quote="alibaba_i_30_godin
irac300 wrote:
alibaba_i_30_godina wrote:
biggrin wrote:nakon osamdesetikusur epizoda i završetka serije, evo i ja upalio da vidim the 100. fina priroda i boje, jedno iznimno dupe...sve u svemu ima potencijala da bude solidna razbibriga
The 100 se nije završila. O čemu ti?[/quot

Mozda kont'o na zadnju sezonu. :D
Strefi me, rekoh nije valjda da su nesto zglajzali, a ne vidjoh sta mi bi sa Oktavijom. :oops:
nemojte mi spoilati! :D negdje sam pročitao da je ovo zadnja sezona...doduše nisam provjeravao info, tako da ako vas dvojica kažete da nije gotovo, biće da je tako
User avatar
alibaba_i_30_godina
Posts: 16995
Joined: 16/01/2010 19:15

#19378 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by alibaba_i_30_godina »

biggrin wrote:[quote="alibaba_i_30_godin
irac300 wrote:
alibaba_i_30_godina wrote: The 100 se nije završila. O čemu ti?[/quot

Mozda kont'o na zadnju sezonu. :D
Strefi me, rekoh nije valjda da su nesto zglajzali, a ne vidjoh sta mi bi sa Oktavijom. :oops:
nemojte mi spoilati! :D negdje sam pročitao da je ovo zadnja sezona...doduše nisam provjeravao info, tako da ako vas dvojica kažete da nije gotovo, biće da je tako
Unosiš nemir ovdje medju nama. :mrgreen:

Naručene su ja mislim jos 2 sezone.
PSC
Posts: 83
Joined: 02/04/2017 18:56

#19379 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by PSC »

zomri wrote:
dječak sa šibicama wrote:Leftovers je popravi rad kreatora Losta gosn Lindelofa, i mora se reci da je polozio sa peticom.
jest od druge sezone do kraja, prva je baš li-la. još se tražio tu i pokušao prodati neke iste fore iz LOSTa, sreća brzo je skontao da je u grešci :mrgreen:
i lost ide na listu gledanja, pa ne prepoznajem te fazone, ali slazem se da nikako ne treba odustati od prve sezone nakon 2 3 ep...mne je zadrzao taj neki super nadrealizam: dovoljno lynch da te pomilki po glavi, a dovoljno autorski da to prvi put vidis...
patti me traumira na kathy bates nacin, sjajna je. s2 je kaleidoskopicna :-D zahvaljujem jos jednom.
_Coconut_
Posts: 109
Joined: 07/07/2018 16:02

#19380 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by _Coconut_ »

I jedna i druga jedinstvene i unikatne serije. Kome smeta kraj Losta neka se tjesi i trazi one sa "epic" ending.
Leftoversi druga planeta, univerzum.
User avatar
biggrin
Posts: 3459
Joined: 23/11/2010 09:47

#19381 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by biggrin »

alibaba_i_30_godina wrote:
biggrin wrote:
irac300 wrote:[quote="alibaba_i_30_god
The 100 se nije završila. O čemu ti?[/quot

Mozda kont'o na zadnju sezonu. :D
Strefi me, rekoh nije valjda da su nesto zglajzali, a ne vidjoh sta mi bi sa Oktavijom. :oops:
nemojte mi spoilati! :D negdje sam pročitao da je ovo zadnja sezona...doduše nisam provjeravao info, tako da ako vas dvojica kažete da nije gotovo, biće da je tako[/quot
Unosiš nemir ovdje medju nama. :mrgreen:

Naručene su ja mislim jos 2 sezone.
obradovao si mi oči informacijom da će oktaviju gledati još barem 6 sezona :D inače je serija vrlo bindžvočljiva
tibetanac
Posts: 93
Joined: 29/04/2019 15:05

#19382 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by tibetanac »

The 100 ima jos jedna sezona koliko sam ja upratio. Valjda da zakljuce na 100 epizoda ukupno i vozdra. Na momente je bila i dobra serija, mislim druga sezona ono bas je bilo zanimljivo. Ova sad onako, prosla je bila losa. Dosta uspona i padova. Zato su trebe vrhunske :D i moglo bi se jos gledati.

Mindhunter sam bas iscekivao, volim takve teme, a posebno sto se radi o stvarnim ljudima. Nisam jos cijelu sezonu pregledao, ali mi je ok do sad. Ocekivano.

https://www.imdb.com/title/tt5618256/
Evo jos jedna ko voli takve teme. Ted Kacynski ili Unabomber kako su ga nazvali. Pocetak profilisanja ubica. Kao sto napisah zanimljiva mi je tema tako da je svaka serija ili film za mene dobro utroseno vrijeme. Druga sezona izlazi naredne godine, barem je tako najavljeno. Naravno i to ce se rado pogledati.

Gledao sam jos Poldark seriju 4 sezone, mislim da je bas sad izasla 5.sezona. Radnja se odvija u Britaniji poslije americkog rata za nezavisnost. Kao neka romansa. BBC produkcija, dobra kostimografija, gluma onako, prica, opet meni, nekako zanimljiva. Fino je prikazan taj jaz izmedju staleza i razlika u zivotima ljudi. Takodjer se u to vrijeme u Francuskoj budi revolucija i krvavi rat sto se dosta prenosi i na Britaniju.
Ko voli takve serije, vrijeme odvijanja, kostime i dobro prikazanu bahatost ovih iz viseg staleza svakako preporuka.
https://www.imdb.com/title/tt3636060/?r ... f_=nv_sr_1

Mislim da je to to za sad :lol:
1Dante1
Posts: 1205
Joined: 21/07/2012 20:09
Location: GB
Contact:

#19383 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by 1Dante1 »

Druga sezona MIndhuntera grmi :thumbup:
90minut
Posts: 12889
Joined: 07/04/2019 10:56

#19384 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by 90minut »

_Coconut_ wrote:I jedna i druga jedinstvene i unikatne serije. Kome smeta kraj Losta neka se tjesi i trazi one sa "epic" ending.
Leftoversi druga planeta, univerzum.
Lost je serija koja je na pola puta izgubila kompas i do kraja serije je kreator petljao i petljao i petljao dok nije skroz usrao s onim krajem.

I ne nisam jedan od tih tvojih koji traži " epic ending " vec kad je nešto loše i katastrofa onda je loše i katastrofa.
_Coconut_
Posts: 109
Joined: 07/07/2018 16:02

#19385 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by _Coconut_ »

Izgubila il ne izgubila kompas i dalje je bolja i zanimljivija od hrpu serija koje izmedju eto ostalog imaju i zadovoljavajuce
svrsetke. It's as simple as that
Da se razumijemo svjestan sam kao i mnogi da se ekipa njih 3-4 zapetljala sa privodjenjem serije kraju ali katastrofa? ?
Mislim, tvoje mišljenje postujem to, ali nije objektivno u poredjenju sa drugim ekranizacijama.
90minut
Posts: 12889
Joined: 07/04/2019 10:56

#19386 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by 90minut »

_Coconut_ wrote:Izgubila il ne izgubila kompas i dalje je bolja i zanimljivija od hrpu serija koje izmedju eto ostalog imaju i zadovoljavajuce
svrsetke. It's as simple as that
Da se razumijemo svjestan sam kao i mnogi da se ekipa njih 3-4 zapetljala sa privodjenjem serije kraju ali katastrofa? ?
Mislim, tvoje mišljenje postujem to, ali nije objektivno u poredjenju sa drugim ekranizacijama.
Prvih par sezona vrhunske i onda drastičan pad kvaliteta znam jer sam seriju gledao u komadu kad se sva završila vec i mogu slobodno reci bez problema da je zadnji dio serija katastrofa to jest jel ono 2 sezone mozda i 3.
User avatar
zomri
Posts: 12838
Joined: 03/05/2006 07:31

#19387 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by zomri »

Kraj serije je zločin protiv čovječnosti, nema dalje. Treba napraviti još bar 3 serije kvalitete Leftoversa da zaboravim na ono što je uradio sa Lostom!
_Coconut_
Posts: 109
Joined: 07/07/2018 16:02

#19388 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by _Coconut_ »

zomri wrote:Kraj serije je zločin protiv čovječnosti, nema dalje. Treba napraviti još bar 3 serije kvalitete Leftoversa da zaboravim na ono što je uradio sa Lostom!
Kenjas brate al na baterije. :P
90minut
Posts: 12889
Joined: 07/04/2019 10:56

#19389 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by 90minut »

_Coconut_ wrote:
zomri wrote:Kraj serije je zločin protiv čovječnosti, nema dalje. Treba napraviti još bar 3 serije kvalitete Leftoversa da zaboravim na ono što je uradio sa Lostom!
Kenjas brate al na baterije. :P

Ti si u onih 1 posto kojem se svidjela i nemam ja ništa protiv toga, činjenice su činjenice ipak.
User avatar
zomri
Posts: 12838
Joined: 03/05/2006 07:31

#19390 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by zomri »

_Coconut_ wrote:
zomri wrote:Kraj serije je zločin protiv čovječnosti, nema dalje. Treba napraviti još bar 3 serije kvalitete Leftoversa da zaboravim na ono što je uradio sa Lostom!
Kenjas brate al na baterije. :P
Smiri hormone.
User avatar
dale cooper
Posts: 28463
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#19391 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by dale cooper »

zomri wrote:Kraj serije je zločin protiv čovječnosti, nema dalje. Treba napraviti još bar 3 serije kvalitete Leftoversa da zaboravim na ono što je uradio sa Lostom!
:thumbup: Bukvalno zadnja sezona sa onim flash-sidewaysom/afterlifom i krajem izvučeno iz guzice. :mrgreen:
User avatar
zomri
Posts: 12838
Joined: 03/05/2006 07:31

#19392 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by zomri »

dale cooper wrote:
zomri wrote:Kraj serije je zločin protiv čovječnosti, nema dalje. Treba napraviti još bar 3 serije kvalitete Leftoversa da zaboravim na ono što je uradio sa Lostom!
:thumbup: Bukvalno zadnja sezona sa onim flash-sidewaysom/afterlifom i krajem izvučeno iz guzice. :mrgreen:
NEVER 4GET!!!! :mrgreen:
_Coconut_
Posts: 109
Joined: 07/07/2018 16:02

#19393 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by _Coconut_ »

zomri wrote: Smiri hormone.
Nema tu hormona nikakvih .Jeste nešto svi nešto nategnuti ovdje samo da je tenziju dići.
Forum je, niti se moze kako uvrijediti ko niti vrijedi to sta preko poruka :wink: We are cool.
Nego sto se tice serije logicno Lost je jedan a za vas pet recimo protiv mene je katastrofa. Ok treba to prihvatiti ali za veliki broj
fanova koji su uzivali od pocetka ne misle tako. Uglavnom moja poenta je bila da je i takva bolja od hrpu visoko rangiranih serija.
Da je sl situacija za Twin Peaks pitam se kakva bi konstatacija bila @ dale cooper-a . Jelde :mrgreen:
Evo biti realan i reci da je finalizacija Got-a ogroman zlocin?
User avatar
iceman ze
Posts: 6511
Joined: 18/11/2004 00:25
Location: Sarajevo

#19394 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by iceman ze »

Mislim da filmofili su blizu antagonizmima recimo fanovima autobila honda u odnosu na bmw, a svi zajedno vole auta na 4 tocka :)
_Coconut_
Posts: 109
Joined: 07/07/2018 16:02

#19395 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by _Coconut_ »

iceman ze wrote:Mislim da filmofili su blizu antagonizmima recimo fanovima autobila honda u odnosu na bmw, a svi zajedno vole auta na 4 tocka :)
A fina je raja ovdje uglavnom, nego s obzirom na broj strucnjaka koji se zna naci na temi "logicno" ponekad se malo zagrije atmosfera. :thumbup:
User avatar
dale cooper
Posts: 28463
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#19396 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by dale cooper »

_Coconut_ wrote:
zomri wrote: Smiri hormone.
Nema tu hormona nikakvih .Jeste nešto svi nešto nategnuti ovdje samo da je tenziju dići.
Forum je, niti se moze kako uvrijediti ko niti vrijedi to sta preko poruka :wink: We are cool.
Nego sto se tice serije logicno Lost je jedan a za vas pet recimo protiv mene je katastrofa. Ok treba to prihvatiti ali za veliki broj
fanova koji su uzivali od pocetka ne misle tako. Uglavnom moja poenta je bila da je i takva bolja od hrpu visoko rangiranih serija.
Da je sl situacija za Twin Peaks pitam se kakva bi konstatacija bila @ dale cooper-a . Jelde :mrgreen:
Evo biti realan i reci da je finalizacija Got-a ogroman zlocin?
Ali nije slična jer se Twin Peaks završio odlično...i to dvaput. :mrgreen: Neki od nas se nadaju možda i trećem putu. :D

#hopingandpraying #lynchmakeitso
_Coconut_
Posts: 109
Joined: 07/07/2018 16:02

#19397 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by _Coconut_ »

dale cooper wrote:
Ali nije slična jer se Twin Peaks završio odlično...i to dvaput. :mrgreen: Neki od nas se nadaju možda i trećem putu. :D

#hopingandpraying #lynchmakeitso
Nadamo se dakako.:) Citao sam skoro negdje da je izmedju ostalog jedan od problema taj sto Davidu treba podugacak period
za novu sezonu.
Znajuci njega ima smisla.
User avatar
Point.
Posts: 27729
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#19398 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by Point. »

Za kraj Losta bi se u normalnim državama odgovoralo na sudu i završilo na robiji i 100 bičevanja produžnim kablom. Kraj je bukvalno bilo pišanje po fanovima koji su strpljivo čekali godinama na odmotavanje klupka i svih nelogičnosti i misterija i na kraju dobili gigantski qurac po čelu zajedno sa pišanjem.

Leftovers je za mene imao solidan svršetak.
User avatar
ferratilis
Posts: 7264
Joined: 25/11/2013 16:48

#19399 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by ferratilis »

Dobra druga sezona Mindhuntera. Svi ovi glumci sto glume ubojice su odlican posao odradili, pogotovo onaj sto glumi Mansona. :thumbup:
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58676
Joined: 03/08/2010 19:04

#19400 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by kakavdanakneiskustvu »

https://www.imdb.com/title/tt7157248/?f ... F8YRMixwXs

jedva cekam,prve dvije epizode premijerno prikazane na filmskom festivalu u Veneciji
Post Reply