Gledate seriju - preporučite je

Najbolji i najgori filmovi, serije, sve o sedmoj umjetnosti...

Moderator: _BataZiv_0809

Post Reply
User avatar
zomri
Posts: 12845
Joined: 03/05/2006 07:31

#18876 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by zomri »

karanana wrote: jesam.
sve same kite. velike, male, lijepe, ruzne.....
ako vjerujes, mislim da nije prikazan niti djelic sise a da ne kazem sta konkretnije. a brat-bratu 15-20 kita prikazano.
(sad ce zenske s foruma pocet gledat)

ide mi na neku stvar ona glavna glumica i njeni drogeraski tripovi. ma nako. necu odustati, ali nije bog zna sta.
pogledah i ja. što ti kažeš ova mi opasno piči po živcima a i nisam se povezao ni sa jednim likom il likušom. nastavim još koju epizodu, ajd bar je dobra fotografija i montaža ali nije ovo baš neka serija. zagrebe neke teške teme ali se njima ne bavi duboko nego površinski, senzacionalistički. ko zna, možda to odgovara novim generacijama, a ja možda fakat prestar za ovo :D

ps.ona likuša gleda "i to mi je neki život" na laptopu, sramota da u ovome spominju takvu serijetinu.
mali_balon
Posts: 11366
Joined: 12/09/2012 09:57

#18877 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by mali_balon »

Znaci serija je njemacka drugi sv. rat.....neki odose u ss neki u konc logore, serija prikazuje zivote jednog drustvanceta ima jevreja i svaba.....kako se zove...ako iko zna...zahvalan
User avatar
hadzinicasa
Posts: 13620
Joined: 08/11/2005 16:08
Location: u tranziciji

#18878 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by hadzinicasa »

mali_balon wrote:Znaci serija je njemacka drugi sv. rat.....neki odose u ss neki u konc logore, serija prikazuje zivote jednog drustvanceta ima jevreja i svaba.....kako se zove...ako iko zna...zahvalan
Unsere Mütter, unsere Vätter (Generation War)
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58711
Joined: 03/08/2010 19:04

#18879 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by kakavdanakneiskustvu »

hadzinicasa wrote:
mali_balon wrote:Znaci serija je njemacka drugi sv. rat.....neki odose u ss neki u konc logore, serija prikazuje zivote jednog drustvanceta ima jevreja i svaba.....kako se zove...ako iko zna...zahvalan
Unsere Mütter, unsere Vätter (Generation War)

odlična serija,ako @mali balon misli na tu
mali_balon
Posts: 11366
Joined: 12/09/2012 09:57

#18880 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by mali_balon »

kakavdanakneiskustvu wrote:
hadzinicasa wrote:
mali_balon wrote:Znaci serija je njemacka drugi sv. rat.....neki odose u ss neki u konc logore, serija prikazuje zivote jednog drustvanceta ima jevreja i svaba.....kako se zove...ako iko zna...zahvalan
Unsere Mütter, unsere Vätter (Generation War)

odlična serija,ako @mali balon misli na tu
:thumbup:

To je to blagodarim....davno gledao mogao bi jos jednom
User avatar
arzuhal
Posts: 20826
Joined: 03/06/2008 11:26
Location: u čajdžinici "Kod nefsu-l-levvame"

#18881 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by arzuhal »

LEGION :thumbup:

Krenula treća sezona, na Pop Cornu ugledah dvije epizode. Završnica ludila :mrgreen:

Image
User avatar
phillie
Posts: 9356
Joined: 01/05/2008 15:32
Location: vrijeme, prostor - zdra'o

#18882 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by phillie »

mali_balon wrote:Znaci serija je njemacka drugi sv. rat.....neki odose u ss neki u konc logore, serija prikazuje zivote jednog drustvanceta ima jevreja i svaba.....kako se zove...ako iko zna...zahvalan
Pretpostavljam ko je gdje otisao :D
User avatar
karanana
Posts: 47238
Joined: 26/02/2004 00:00

#18883 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by karanana »

Point. wrote:
90minut wrote:
Point. wrote:Pregledao 2 epizode i odlična je. Kevin madafaka. :thumbup:


Image
Brate prije 2 minute pregledao 2 epizodu ide treca :lol:

Tacno za ne povjerovati kakvi debili daju ocjene na imdb da ovo ima 7.9 trenutno.
Meni je odlična. Boston I like big time.
pogledo prvu. nije lose.
osjeti se danf aflaka i damona. mislim da su imali i onaj film u bostonu sa pljackama ovih kamiona sto prevoze lovu.
dobar bacon. nisam ga haman ni prepozno.
User avatar
Point.
Posts: 27754
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#18884 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by Point. »

karanana wrote:
pogledo prvu. nije lose.
osjeti se danf aflaka i damona. mislim da su imali i onaj film u bostonu sa pljackama ovih kamiona sto prevoze lovu.
dobar bacon. nisam ga haman ni prepozno.
Odmah sam pomislio na The Town nakon što sam pogledao prvu epizodu. Mada mi ovaj crnac ne sjeda, ima neku arogantnu, usporenu facu.
90minut
Posts: 12889
Joined: 07/04/2019 10:56

#18885 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by 90minut »

Point. wrote:
karanana wrote:
pogledo prvu. nije lose.
osjeti se danf aflaka i damona. mislim da su imali i onaj film u bostonu sa pljackama ovih kamiona sto prevoze lovu.
dobar bacon. nisam ga haman ni prepozno.
Odmah sam pomislio na The Town nakon što sam pogledao prvu epizodu. Mada mi ovaj crnac ne sjeda, ima neku arogantnu, usporenu facu.
Preglumljuje previše.
User avatar
SanskiBiser
Posts: 8744
Joined: 14/05/2007 02:18
Location: Unsko-Sansko-Migrantski Kanton

#18886 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by SanskiBiser »

Sutra na NETFLIX

kakavdanakneiskustvu
Posts: 58711
Joined: 03/08/2010 19:04

#18887 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by kakavdanakneiskustvu »

toliko puno serija,filmova a nema se vremena sve pogledati
User avatar
ćiribiribela
Posts: 14373
Joined: 04/03/2013 02:53
Location: Gotham

#18888 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by ćiribiribela »

Nevjerovatno koliko je ova serija stranger things precijenjena. :run:
User avatar
SanskiBiser
Posts: 8744
Joined: 14/05/2007 02:18
Location: Unsko-Sansko-Migrantski Kanton

#18889 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by SanskiBiser »

ćiribiribela wrote:Nevjerovatno koliko je ova serija stranger things precijenjena. :run:

Image


Image


Zabavna, ljetna serija sta hoces vise :lol:
User avatar
SanskiBiser
Posts: 8744
Joined: 14/05/2007 02:18
Location: Unsko-Sansko-Migrantski Kanton

#18890 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by SanskiBiser »

Swamp Thing meni odlicna, pola sezone je izaslo vec, druge sezone nece biti zbog finansijskih problema, prva je kostala crno ispod nokata a drzava u kojoj je snimana serija nije uradila povrat novca producentima oko 30 miliona dolara. Ko voli serije prema knjigama Stephen King mislim da ce mu se i ovo dopasti jer je na tragu i pricom i atmosferom nevezano za sam strip...

User avatar
beni-bu-man
Posts: 17400
Joined: 10/04/2012 09:01
Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D

#18891 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by beni-bu-man »

SanskiBiser wrote:Sutra na NETFLIX

jedva cekam :mrgreen:
90minut
Posts: 12889
Joined: 07/04/2019 10:56

#18892 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by 90minut »

ćiribiribela wrote:Nevjerovatno koliko je ova serija stranger things precijenjena. :run:
Nije precijenjena sekunde koliko je serija ustvari djecija, seriju vrijedi gledati zbog atmosfere i koliko je dobro napravljena u detalj u vremenu gdje se nalazi.

Ja lično jesam pogledao obje sezone, al' nisam nešto plaho uzivao u njima eh sad tebi jedino mogu napisati da nema potrebe uopšte da se maltretiraš zbog neceg što neko postavlja ovdje kao da si uzela lično to što neko seriju smatra nekim " božanstvom ". :D


Ukratko serija je ciljano napravljena za djeciju publiku što opet ne znaci ništa jer kako vidimo ima i starijih da je gledaju.
Inace vidi se da djeca nabijaju ocjenu na imdb jer ovo niti u upside svijetu ne može imati 8.9 ocjenu.
User avatar
beni-bu-man
Posts: 17400
Joined: 10/04/2012 09:01
Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D

#18893 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by beni-bu-man »

90minut wrote:
ćiribiribela wrote:Nevjerovatno koliko je ova serija stranger things precijenjena. :run:
Nije precijenjena sekunde koliko je serija ustvari djecija, seriju vrijedi gledati zbog atmosfere i koliko je dobro napravljena u detalj u vremenu gdje se nalazi.

Ja lično jesam pogledao obje sezone, al' nisam nešto plaho uzivao u njima eh sad tebi jedino mogu napisati da nema potrebe uopšte da se maltretiraš zbog neceg što neko postavlja ovdje kao da si uzela lično to što neko seriju smatra nekim " božanstvom ". :D


Ukratko serija je ciljano napravljena za djeciju publiku što opet ne znaci ništa jer kako vidimo ima i starijih da je gledaju.
Inace vidi se da djeca nabijaju ocjenu na imdb jer ovo niti u upside svijetu ne može imati 8.9 ocjenu.
mene baca u djetisntvo :mrgreen:
User avatar
ćiribiribela
Posts: 14373
Joined: 04/03/2013 02:53
Location: Gotham

#18894 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by ćiribiribela »

A pogledala sam i ja prve dvije sezone, nisam rekla da ne valja, nego da je precijenjena, sto zbog ocjene sto zbog ovog nenormalnog hypea.
90minut
Posts: 12889
Joined: 07/04/2019 10:56

#18895 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by 90minut »

ćiribiribela wrote:A pogledala sam i ja prve dvije sezone, nisam rekla da ne valja, nego da je precijenjena, sto zbog ocjene sto zbog ovog nenormalnog hypea.
I meni je u momentima obje sezone bila smor ogroman i dalje ne mogu da se odlucim da li je zbog toga što je previše djecija ili jednostavno kvalitet nije na mjestu to jest što ti kazes da je precijenjena.

Nego bjezim od te rijeci jer je gluma stvarno na nivou i atmosfera ne mogu a da ne spomenem da je to moglo bolje odraditi dosta, a mozda i nije..

Inace nisam siguran da je trenutno neki veliki hype mislim znam da jest nego zaboravila si da serije nema od oktobra 2017..

Inace kad smo vec kod ove teme ona mala Millie bobby brown prije 5 mjeseci napunila 15, i ima u banci 5 miliona. :lol:
User avatar
karanana
Posts: 47238
Joined: 26/02/2004 00:00

#18896 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by karanana »

pogledo prvu sezonu.
kontam na sta idu i kako kupe poene, serije nije losa, ali mogu bez nje. nisam pogledo drugu, sumnjam da cu se vratiti na nju.
u sustini slazem se da je precjenjena jer igraju na nostalgiju gooniesa, et-a i drugih filmova i serija 80ih, a tu je jako i veliko trziste.
ali i prva sezona me je pomalo smorila.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58711
Joined: 03/08/2010 19:04

#18897 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by kakavdanakneiskustvu »

ima li gdje nasih prevoda za 5. sezonu serije line of duty?
90minut
Posts: 12889
Joined: 07/04/2019 10:56

#18898 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by 90minut »

kakavdanakneiskustvu wrote:ima li gdje nasih prevoda za 5. sezonu serije line of duty?
Sjecam se kad je izasla 5 da mi je bio mali problem naci engleski, da ne pricam o našim kontam da je do sada trebalo biti i nasih dosta a eto jebeno naci.
User avatar
Point.
Posts: 27754
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#18899 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by Point. »

Je li ko kreno gledati ovu novu seriju od Russell Crowea, valja li čemu?
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58711
Joined: 03/08/2010 19:04

#18900 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by kakavdanakneiskustvu »

90minut wrote:
kakavdanakneiskustvu wrote:ima li gdje nasih prevoda za 5. sezonu serije line of duty?
Sjecam se kad je izasla 5 da mi je bio mali problem naci engleski, da ne pricam o našim kontam da je do sada trebalo biti i nasih dosta a eto jebeno naci.

ja ne nađoh
Post Reply