Gledate seriju - preporučite je

Najbolji i najgori filmovi, serije, sve o sedmoj umjetnosti...

Moderator: _BataZiv_0809

Post Reply
User avatar
Dosadno mii
Posts: 2540
Joined: 16/06/2014 20:33

#17151 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by Dosadno mii »

normala brate wrote:
dječak sa šibicama wrote:Ova prva sezona Narcos Mexico ce biti samo uvod, sudbina naseg gud gaja Kike Kamarena je tragicna, a vec je polako predstavljen i Chapo, u sustini upoznaju nas sa pocecima klana Sinaloa, Gallardom i tako dalje.

Ko zna pricu, sve mu je jasno. Mislim da je ovo i jaca prica od Kolumbije, jer je jos uvijek neispricana odnosno nema kraja. Narko karteli u Mexicu su drzavni inventar. Ne znam jel Guzman opet uhvacen, stalno im bjezi.

Da mnogo jaca prica kad gledaš u globalu iz Kolumbije se jedino Pablo istice, al' je fazon što se toliko istice da vjerovatno vrijede one dvije sezone kao ovih 5 iz Meksika.Naravno ovo se odnosi na regularno mišljenje ljudi sirom svijeta što se mene tice ja volim ove price i gledacu ih kako god okreneš..

Guzman je kao sto znaš pobjegao iz Meksickog zatvora nakon što su napravili tunel baš pun kurac metara..
Nakon toga je prebacen u Ameriku i to bi mu bilo to.. :D
https://www.klix.ba/vijesti/svijet/sudj ... /181105008
User avatar
SanskiBiser
Posts: 8766
Joined: 14/05/2007 02:18
Location: Unsko-Sansko-Migrantski Kanton

#17152 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by SanskiBiser »

omar little wrote:kad se serija zove narcos mexico i pocinje od prve sezone sasvim je logicno se radi o necemu novom i da nema veze sa starom serijom u smislu kontinuiteta. da ima bila bi cetvrta sezona i imala bi vise od par usputno spomenutih likova iz prvobitnog serijala. mozda se nadovezuju tematski, ali nikako narativno sto je, jel, karakteristika serije. :D spin off antologija je ovo neka. krajina :D

nebitno, pocela sam gledati, tri sam odgledala. ono sto mi je najdraze u cijeloj stvari je sto se prica spanjolski. <3 sto se mene tice mogu engleski komplet izbaciti. repetitivno i ne narocito inventivno, scarface vonabi zabava vise nego ista drugo, ali gledljivo. nema ovdje dubine narocite. ne pari mi da ce se posvetiti razvoju likova, mozda fokusirati se samo na po jednog glavnog iz oba tabora, pena i onaj mrki. rafa je iritantna kartonska karikatura i smijesno je imati takvog lika u seriji narcos ambicija. jos ona koza neka njegova sa bonnie i clyde drkotinama. :roll: bojanic gidra je okej, comic relief svojevrsni. vojsover je i dalje iritantan i uvredljiv za inteligenciju. definitivno pik meni mrki. :D :D
U pravu si. :skoljka: ali moram ja bockati malo :evil:

Rafa je Scarface klon cak u seriji ima jedan momenat vezan za to. :lol:

Meni je Gidra najbolje razvijen lik :-) , duboko "tragican" lik i utociste nalazi u sevdahu prema kraju serije :lol: , komotno u jednoj sceni su mogli pustiti Safeta i Dva Morica umjesto Mamá Ven a Sentarte Aquí 8-)

Graphic Violence je za razliku Narcos ovdje uradjen bas ono uglavnom campy i cesto crnohumorno izgleda, vjerovatno zato sto ga puno ima pa da bi lakse bilo svarljivo publici...mada meni malo smeta.

Vojsover prestane potpuno od cini mi se 4 ili 5 epizode...
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58761
Joined: 03/08/2010 19:04

#17153 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by kakavdanakneiskustvu »

zerkalo wrote:Image

:thumbup:
ruzmarin32
Posts: 39
Joined: 06/12/2017 14:51

#17154 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by ruzmarin32 »

Ja tek sad otkrio Brooklyn Nine-Nine, odlicna mi je
User avatar
Sarah24
Posts: 10014
Joined: 08/06/2010 11:12
Location: Somewhere over the rainbow

#17155 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by Sarah24 »

ruzmarin32 wrote:Ja tek sad otkrio Brooklyn Nine-Nine, odlicna mi je
:thumbup: :thumbup:

Hocel' se taj Mindhunter nekad nastaviti? :roll: :mrgreen:
User avatar
Jack Be Nimble
Posts: 11078
Joined: 15/01/2010 18:31

#17156 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by Jack Be Nimble »

Sarah24 wrote:
ruzmarin32 wrote:Ja tek sad otkrio Brooklyn Nine-Nine, odlicna mi je
:thumbup: :thumbup:

Hocel' se taj Mindhunter nekad nastaviti? :roll: :mrgreen:
Zadnje sto sam cuo april-oktobar 2019.
omar little
Posts: 16354
Joined: 14/03/2008 21:14

#17157 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by omar little »

SanskiBiser wrote:
U pravu si. :skoljka: ali moram ja bockati malo :evil:

Rafa je Scarface klon cak u seriji ima jedan momenat vezan za to. :lol:

Meni je Gidra najbolje razvijen lik :-) , duboko "tragican" lik i utociste nalazi u sevdahu prema kraju serije :lol: , komotno u jednoj sceni su mogli pustiti Safeta i Dva Morica umjesto Mamá Ven a Sentarte Aquí 8-)

Graphic Violence je za razliku Narcos ovdje uradjen bas ono uglavnom campy i cesto crnohumorno izgleda, vjerovatno zato sto ga puno ima pa da bi lakse bilo svarljivo publici...mada meni malo smeta.

Vojsover prestane potpuno od cini mi se 4 ili 5 epizode...
na sedmoj sam, ima vojsover jos uvijek na pocetku i onda kasnije kao objasnjenje za morone ako se kuje neki plan ili se nesto kombinira. peta epizoda im je vrhunac sezone, odgovorno tvrdim. :D onaj redatelj od prvih par mi je mozak na slamku pio sa zumom i blurom, ovaj u petoj crisp as a winter morning. naravno, pocasni gosti :D imaju puno sa cjelokupnim uspjehom epizode.

sad vidim zasto govoris to za gidru i da, slazem se. tragicni su oni svi, ali njegova je tragedija specificna (vidjecemo u sta ce to napraviti i uobliciti, za sada nisu narocito kreativni ni autenticni). bolje kreiran lik od rafe. tacno mi epizodu pokvare kad ga stave u kadar sa lejm i predvidljivom pricom. atoma jednog originalnosti u cijeloj njegovoj prici nema.

sve u svemu, okej je ovo, gledjivo i zabavno.

dva tutta forza fan servisa no svjedeno betoncici. ne klikati bez gledanja pete. :D

https://www.youtube.com/watch?v=PHEyFmShn8o

https://www.youtube.com/watch?v=SerCKNoJ9MY
User avatar
biggrin
Posts: 3459
Joined: 23/11/2010 09:47

#17158 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by biggrin »

počeo gledati treću sezonu The Last Kingdom. nije loše...jedino što se i oni počinju furati na Vikinge, pa bespotrebno ima viška eksplicitne brutalnosti
brain bubbles
Posts: 519
Joined: 04/12/2012 00:17

#17159 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by brain bubbles »

Meni je Mexico dosta dobar serijal za sada, tj ovih 7 epizoda sto sam pogledao. Nisam previse nostalgican za Pablom, mozda zbog toga :P

Btw, Maria, zena od Felixa, zena zmaj :)
Po mom ukusu, bolja od Isabelle, iako se vjerujem mnogi nece sloziti sa mnom
User avatar
SanskiBiser
Posts: 8766
Joined: 14/05/2007 02:18
Location: Unsko-Sansko-Migrantski Kanton

#17160 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by SanskiBiser »

biggrin wrote:počeo gledati treću sezonu The Last Kingdom. nije loše...jedino što se i oni počinju furati na Vikinge, pa bespotrebno ima viška eksplicitne brutalnosti
a furali bi se oni od pocetka na Vikinge ali budzet nije bas dopustao sad kad je potpuno NETFLIX produkcija imas seriju koja je hibrid Vikinga (iz prvih sezona sto je kompliment za seriju) i ocigledan je uticaj i GOT. BTW Zivjela eksplicitna brutalnost narocito na kraju sezone bice ti drago za eksplicitnost. :D
User avatar
biggrin
Posts: 3459
Joined: 23/11/2010 09:47

#17161 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by biggrin »

SanskiBiser wrote:
biggrin wrote:počeo gledati treću sezonu The Last Kingdom. nije loše...jedino što se i oni počinju furati na Vikinge, pa bespotrebno ima viška eksplicitne brutalnosti
a furali bi se oni od pocetka na Vikinge ali budzet nije bas dopustao sad kad je potpuno NETFLIX produkcija imas seriju koja je hibrid Vikinga (iz prvih sezona sto je kompliment za seriju) i ocigledan je uticaj i GOT. BTW Zivjela eksplicitna brutalnost narocito na kraju sezone bice ti drago za eksplicitnost. :D
bumo vidjel :lol:
User avatar
Sarah24
Posts: 10014
Joined: 08/06/2010 11:12
Location: Somewhere over the rainbow

#17162 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by Sarah24 »

Jack Be Nimble wrote:
Sarah24 wrote:
ruzmarin32 wrote:Ja tek sad otkrio Brooklyn Nine-Nine, odlicna mi je
:thumbup: :thumbup:

Hocel' se taj Mindhunter nekad nastaviti? :roll: :mrgreen:
Zadnje sto sam cuo april-oktobar 2019.
Ko ziv ko mrtav :mrgreen:
User avatar
Njanjavi
Posts: 4713
Joined: 09/04/2015 23:08
Location: So close to the gdje chevapi mirishu :)

#17163 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by Njanjavi »

Imal se gdje na netu nac druga sezona ubice mog oca?
Gledo prvu na youtubetu, treca ima na dailymotion al mi bezze pocinjat trecu a nisam pregledo drugu sezonu.
Ako ko zna kakav streaming site ili torente gdje imaju javnite pls na pp.
chino
Posts: 689
Joined: 21/11/2002 00:00

#17164 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by chino »

Jack Be Nimble wrote:Sta bi preporucili od HBO Europa? Vidim ima neka ceska wasteland ili pustina. Kazu da to kobiva valja.

Madžarska serija Golden Life odn. Aranyelet, nećeš se zeznuti
omar little
Posts: 16354
Joined: 14/03/2008 21:14

#17165 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by omar little »

pojela narcose, gotovo. :D miguela zaozbilje doveli u sebe i u proper el jefe de jefes tek u zadnjih par epizoda. bojanic gidra poslije njega najpametniji i najpromucurniji od svih njih.
User avatar
karanana
Posts: 47254
Joined: 26/02/2004 00:00

#17166 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by karanana »

ja sam zavrsio s cetvrtom epizodom. sta ja znam, ne ide mi glat ko prve dvije sezone sa pablom. nekako su mi likovi razvodnjeni, prica mi nekako nema dobar support. sa pablom smo vidjeli sta su radili i kako su radili a onda smo vidjeli i sav taj glamur i kako su trosili pare. s pablom sam nekako imao osjecaj da u svakom trenutku znam sta radi sta jede kad kaki kad piski.
ovde nekako odmah upadaju u taj lovatorski fazon ali ne vidim neki razvoj njih od relativno sitnih regionalnih narcosa do organizacije kakvu smo vidjeli sa pablom. nekako mi premlako, nema neke puno rokacine ni nemilosrdnosti. mozda bude kasnije, ali s pablom je to odmah krenulo malte ne. i jesu mi nekakvi i karakteri mlaki. ovaj felix me podsjeca na nekog ali ne mogu skontat na koga, mozda malo na edvarda nortona. i on nekakav mlak nikakav. i rafa, nemam pojma vise ni kako bi njega opisao, seljacina i nekako beze. sve u svemu los razvoj karaktera.
ali vec vidim glavnu poruku price a to je da cia vrti sta i kako hoce s njima, to je poruka iz prve tri sezone pa i iz ove, evo sad se vidi nakon cetvrte epizode.
don netto najjaci, a i on slabo razvijen kao karakter.
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40830
Joined: 29/06/2011 23:39

#17167 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by dječak sa šibicama »

Mozda ce u drugoj sezoni ubaciti malo brendinga meksickih kartela, ono Los Zetas, Sinaloa fazoni, rezanje ljudi motornim pilama, sjekirom ruke odfikare dok je ovaj jos ziv ili guljenje koze sa zivog covjeka.

Naravno nece, jer je nemoguce zbog gledalaca, ali to su oni. Bez toga je i "mlaka prica". Koliko ja pratim, i nema tu neke pucacine u Mexicu, uglavnom se sakate medjusobno. Jedino eto taj segment price CIA i tako to.

Pregledao sam samo tri epizode, ne znam jel Kike ubijen do kraja sezone, ako jeste jesu li prikazali kako. Jer je lik ubijan dva dana, sve su mu koske polomili i ko zna sta jos uradili.

To su manijaci.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58761
Joined: 03/08/2010 19:04

#17168 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by kakavdanakneiskustvu »

black sails sezona 1 :thumbup:
User avatar
Jimmy McNulty
Čiča Gliša
Posts: 6520
Joined: 11/04/2012 11:32

#17169 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by Jimmy McNulty »

kakavdanakneiskustvu wrote:black sails sezona 1 :thumbup:
Kasnije ofali ali vrh serija.
User avatar
MarlboroGold
Posts: 21580
Joined: 24/06/2013 17:14
Location: Chaos Sanctuary

#17170 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by MarlboroGold »

Jest dobra. Baš me pozitivno iznenadila.
Neki dan sam završio zadnju sezonu.

Captain Charles Vane najjači 8-)
Ramsey8
Posts: 657
Joined: 04/11/2018 11:23

#17171 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by Ramsey8 »

kakavdanakneiskustvu wrote:black sails sezona 1 :thumbup:
Da
User avatar
karanana
Posts: 47254
Joined: 26/02/2004 00:00

#17172 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by karanana »

Jimmy McNulty wrote:
kakavdanakneiskustvu wrote:black sails sezona 1 :thumbup:
Kasnije ofali ali vrh serija.
da. sezona 1 vrh. kasnije kvalitet pocne opadati, cak i seks smanje. ali ok je.
milejovic1971
Posts: 1766
Joined: 09/08/2018 08:13

#17173 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by milejovic1971 »

https://www.imdb.com/title/tt6866266/?ref_=nv_sr_1

nakon 2. ep mogu reci da obecava... :thumbup:
User avatar
chakany
Posts: 2919
Joined: 05/09/2010 14:05

#17174 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by chakany »

chino wrote:
Jack Be Nimble wrote:Sta bi preporucili od HBO Europa? Vidim ima neka ceska wasteland ili pustina. Kazu da to kobiva valja.

Madžarska serija Golden Life odn. Aranyelet, nećeš se zeznuti
Definitivno Aranyelet, Golden Life. Ja ove sedmice završavam sa gledanjem, ostala mi je još posljedna epizoda. Mnogo će mi faliti ova serija, nekako sam se s godinama gledanja poprilično vezao za nju.
Osim Aranyelet, preporučio bih i Umbre iz HBO Rumunija produkcije.
ado81
Posts: 173
Joined: 31/08/2018 18:27

#17175 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by ado81 »

karanana wrote:
Jimmy McNulty wrote:
kakavdanakneiskustvu wrote:black sails sezona 1 :thumbup:
Kasnije ofali ali vrh serija.
da. sezona 1 vrh. kasnije kvalitet pocne opadati, cak i seks smanje. ali ok je.
Meni se čini da je nekako glupo završila, ja čeko sljedeću sezonu, nisam ni slutio da je kraj, mada više se nije ni moglo vrtiti u krug. Tako mi je i ona lost glupo završila.
Post Reply