Gledate seriju - preporučite je

Najbolji i najgori filmovi, serije, sve o sedmoj umjetnosti...

Moderator: _BataZiv_0809

Post Reply
User avatar
alibaba_i_30_godina
Posts: 16995
Joined: 16/01/2010 19:15

#16951 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by alibaba_i_30_godina »

klosar pravi wrote:
alibaba_i_30_godina wrote:Pravda za sve nas i ban za lika koji Batman-a strpa u Marvel. :oops:

Htjedoh preporučiti La Casa de Papel, ali vjerovatno ste već svi i gledali.

Nije niko ništa strpo pogledao sam uzduž i poprijeko sve što valja iz oba tima poenta je bila da ima dobrih serija i filmova o superjunacima koji se na prvu cine kao da uopšte nisu o njima.
Zajebancija bolan. :thumbup:

Naravno da ima, samo ja skoro ništa to nisam gledao što vi spominjete. Jednostavno nemam toliko vremena za sve te silne serije.
klosar pravi
Posts: 2720
Joined: 26/05/2018 12:00

#16952 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by klosar pravi »

alibaba_i_30_godina wrote:
klosar pravi wrote:
alibaba_i_30_godina wrote:Pravda za sve nas i ban za lika koji Batman-a strpa u Marvel. :oops:

Htjedoh preporučiti La Casa de Papel, ali vjerovatno ste već svi i gledali.

Nije niko ništa strpo pogledao sam uzduž i poprijeko sve što valja iz oba tima poenta je bila da ima dobrih serija i filmova o superjunacima koji se na prvu cine kao da uopšte nisu o njima.
Zajebancija bolan. :thumbup:

Naravno da ima, samo ja skoro ništa to nisam gledao što vi spominjete. Jednostavno nemam toliko vremena za sve te silne serije.
Jedino što valja od ovih 13 marvelovih serija i to da je baš dobro je Daredevil i Punisher..
Kreni gledati punishera svakako je jedna sezona..
User avatar
alibaba_i_30_godina
Posts: 16995
Joined: 16/01/2010 19:15

#16953 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by alibaba_i_30_godina »

klosar pravi wrote:
Jedino što valja od ovih 13 marvelovih serija i to da je baš dobro je Daredevil i Punisher..
Kreni gledati punishera svakako je jedna sezona..
Nađoh ga evo na Netflixu, 13 epizoda. Ostavit ću to za kišnih dana, svakako eto ih ubrzo. :mrgreen:
klosar pravi
Posts: 2720
Joined: 26/05/2018 12:00

#16954 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by klosar pravi »

alibaba_i_30_godina wrote:
klosar pravi wrote:
Jedino što valja od ovih 13 marvelovih serija i to da je baš dobro je Daredevil i Punisher..
Kreni gledati punishera svakako je jedna sezona..
Nađoh ga evo na Netflixu, 13 epizoda. Ostavit ću to za kišnih dana, svakako eto ih ubrzo. :mrgreen:

A filmova ima mali milion :D
Cavendish
Posts: 471
Joined: 21/04/2013 17:12

#16955 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by Cavendish »

Izgleda da je se počelo sa snimanjem treće sezone la casa de papel.
User avatar
alibaba_i_30_godina
Posts: 16995
Joined: 16/01/2010 19:15

#16956 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by alibaba_i_30_godina »

klosar pravi wrote:
alibaba_i_30_godina wrote:
klosar pravi wrote:
Jedino što valja od ovih 13 marvelovih serija i to da je baš dobro je Daredevil i Punisher..
Kreni gledati punishera svakako je jedna sezona..
Nađoh ga evo na Netflixu, 13 epizoda. Ostavit ću to za kišnih dana, svakako eto ih ubrzo. :mrgreen:

A filmova ima mali milion :D
To pogotovo ne mogu .... a nije da ne mame. Neki dan sam tek pregledao Black Panther i nije mi nešto.
User avatar
alibaba_i_30_godina
Posts: 16995
Joined: 16/01/2010 19:15

#16957 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by alibaba_i_30_godina »

Cavendish wrote:Izgleda da je se počelo sa snimanjem treće sezone la casa de papel.
Jeste i izgleda da će im se pridružiti i Najwa Nimri koja glumi Zulejmu u Vis a Vis. :izet:
klosar pravi
Posts: 2720
Joined: 26/05/2018 12:00

#16958 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by klosar pravi »

alibaba_i_30_godina wrote:
Cavendish wrote:Izgleda da je se počelo sa snimanjem treće sezone la casa de papel.
Jeste i izgleda da će im se pridružiti i Najwa Nimri koja glumi Zulejmu u Vis a Vis. :izet:

Black Panther karina surinami što bi rek'o Johnykokakola

Onako na prvu kad bi ti morao izdvojiti jedan film marvela to je Iron Man i to samo prvi dio..
Ovo ostalo apsolutno ne moraš pogledati niti jedan.

Dakle Punishera sezonu i Iron Man to upiši sebi da pogledaš kad budeš imao vremena..
User avatar
alibaba_i_30_godina
Posts: 16995
Joined: 16/01/2010 19:15

#16959 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by alibaba_i_30_godina »

klosar pravi wrote:
alibaba_i_30_godina wrote:
Cavendish wrote:Izgleda da je se počelo sa snimanjem treće sezone la casa de papel.
Jeste i izgleda da će im se pridružiti i Najwa Nimri koja glumi Zulejmu u Vis a Vis. :izet:

Black Panther karina surinami što bi rek'o Johnykokakola

Onako na prvu kad bi ti morao izdvojiti jedan film marvela to je Iron Man i to samo prvi dio..
Ovo ostalo apsolutno ne moraš pogledati niti jedan.

Dakle Punishera sezonu i Iron Man to upiši sebi da pogledaš kad budeš imao vremena..
Hvala, pogledam Punishera i tog Daredevila kada ste se toliko raspisali o njima.

O filmovima ćemo na drugoj temi ... gledao sam Iron Mana, ipak nisam toliko zaostao. :mrgreen: :mrgreen:
klosar pravi
Posts: 2720
Joined: 26/05/2018 12:00

#16960 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by klosar pravi »

Pa šta si pogledo od marvelovih filmova?

Baš me zanima :D

Ja kad nešto krenem nema boga da ne završim koliko god da me smara film ja moram pogledat. :lol:
User avatar
alibaba_i_30_godina
Posts: 16995
Joined: 16/01/2010 19:15

#16961 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by alibaba_i_30_godina »

Odgovorio na pp da ne spamamo na temi.
User avatar
biggrin
Posts: 3459
Joined: 23/11/2010 09:47

#16962 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by biggrin »

klosar pravi wrote:
biggrin wrote:evo i ja sam je stavio na listu, pa mozda za jedno godinu da je i pogledam...dok dodje na red :D
Šta gledaš sad
daredevil s03, flash s05, AHS s08, doctor who s11, la casa de papel, legends of tomorrow s03, the expanse s02, modern family s10, supernatural s14, young sheldon s02, sword art online s03, TWD s09, tokyo ghoul s04

a uskoro krece i house of cards, the last kingdom, vikings, true detective, star trek discovery, castelvania

i u "šteku" cca.30 koje nisam ni započeo

...dakle nije ni za godinu sigurno da cu ovog bodygarda pocet
klosar pravi
Posts: 2720
Joined: 26/05/2018 12:00

#16963 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by klosar pravi »

biggrin wrote:
klosar pravi wrote:
biggrin wrote:evo i ja sam je stavio na listu, pa mozda za jedno godinu da je i pogledam...dok dodje na red :D
Šta gledaš sad
daredevil s03, flash s05, AHS s08, doctor who s11, la casa de papel, legends of tomorrow s03, the expanse s02, modern family s10, supernatural s14, young sheldon s02, sword art online s03, TWD s09, tokyo ghoul s04

a uskoro krece i house of cards, the last kingdom, vikings, true detective, star trek discovery, castelvania

i u "šteku" cca.30 koje nisam ni započeo

...dakle nije ni za godinu sigurno da cu ovog bodygarda pocet
Auu kakva ti sranja gledaš osim papela i daredevila :lol:

Al' koji si brat cuj uskoro krece hos last kingdom vikings true detective evo da ti dodam recimo sons of anarchy, ozark, narcos, LUTHER, mindhunter, FARGO..sve bolja do bolje serije ti gledaš to iznad. :D
Još ces mi reci da nisi gledao breaking bad :D
User avatar
biggrin
Posts: 3459
Joined: 23/11/2010 09:47

#16964 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by biggrin »

za navedene serije je definisano kada ce se poceti prikazivati nove sezone. ostalo sto si nabrojao, izuzev sons of anarchy, ili sam gledao ili su u ovih 30. dosta od ovih koje sam pobrojao gledam nekako tradicionalno. nisu ga baš baš zasrali, pa mi žao prestati (supernatural,TWD, AHS). the expanse je odlican! ostali superheroji su fina razbibriga ;)
klosar pravi
Posts: 2720
Joined: 26/05/2018 12:00

#16965 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by klosar pravi »

biggrin wrote:za navedene serije je definisano kada ce se poceti prikazivati nove sezone. ostalo sto si nabrojao, izuzev sons of anarchy, ili sam gledao ili su u ovih 30. dosta od ovih koje sam pobrojao gledam nekako tradicionalno. nisu ga baš baš zasrali, pa mi žao prestati (supernatural,TWD, AHS). the expanse je odlican! ostali superheroji su fina razbibriga ;)

:thumbup:

Znaci sve što sam iskuckao si gledao?
User avatar
karanana
Posts: 47254
Joined: 26/02/2004 00:00

#16966 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by karanana »

Vau. Trisom u zadnjoj epizodi jutro ce promeniti sve. Vau. Samo da je scena duze trajala i da se malo vise vidjelo. Ali vidjele su se profesorkine sike (ona treba koja glumi parologinju u senkama na balkanu). Idem revajndovat nazad pa da se odradim pred spavanje.
User avatar
biggrin
Posts: 3459
Joined: 23/11/2010 09:47

#16967 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by biggrin »

klosar pravi wrote:
biggrin wrote:za navedene serije je definisano kada ce se poceti prikazivati nove sezone. ostalo sto si nabrojao, izuzev sons of anarchy, ili sam gledao ili su u ovih 30. dosta od ovih koje sam pobrojao gledam nekako tradicionalno. nisu ga baš baš zasrali, pa mi žao prestati (supernatural,TWD, AHS). the expanse je odlican! ostali superheroji su fina razbibriga ;)

:thumbup:

Znaci sve što sam iskuckao si gledao?
Ozark, narcos i mindhunter su na listi. bb i fargo odgledao. Sons of anarchy nisam i nemam namjeru...luthera jedino nisam upratio od ovih koje si naveo
klosar pravi
Posts: 2720
Joined: 26/05/2018 12:00

#16968 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by klosar pravi »

biggrin wrote:
klosar pravi wrote:
biggrin wrote:za navedene serije je definisano kada ce se poceti prikazivati nove sezone. ostalo sto si nabrojao, izuzev sons of anarchy, ili sam gledao ili su u ovih 30. dosta od ovih koje sam pobrojao gledam nekako tradicionalno. nisu ga baš baš zasrali, pa mi žao prestati (supernatural,TWD, AHS). the expanse je odlican! ostali superheroji su fina razbibriga ;)

:thumbup:

Znaci sve što sam iskuckao si gledao?
Ozark, narcos i mindhunter su na listi. bb i fargo odgledao. Sons of anarchy nisam i nemam namjeru...luthera jedino nisam upratio od ovih koje si naveo
Narcos i Luthera momentalno trebaš poceti..
User avatar
Altsa
Posts: 7346
Joined: 19/03/2004 18:31

#16969 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by Altsa »

alibaba_i_30_godina wrote:Pravda za sve nas i ban za lika koji Batman-a strpa u Marvel. :oops:

Htjedoh preporučiti La Casa de Papel, ali vjerovatno ste već svi i gledali.
Prvu sezonu odgledao u cugu. drugu ne mogu nikako da zavrsim. toliko je iritantno sta sve El Profesoru polazi za rukom da mi se smucilo. sta god tip zamisli sprovede. ma aj u pm.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58760
Joined: 03/08/2010 19:04

#16970 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by kakavdanakneiskustvu »

odgledah vratice se rode :thumbup: :thumbup:
nelle_tz
Posts: 849
Joined: 30/09/2012 19:11

#16971 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by nelle_tz »

Izasla nova Sabrina na Netflixu, sve su epizode tu
Ko pogleda, nek javi kakva je
Komentari sa imdb-a, opet propagandu uvaljuju u serije

komentari sa imdb-a
-Yet another show that spread propaganda on how much white men are privilaged, on how much poor women are oppressed or even that sex is just a social construct and you can choose to not be a man or a woman based on your preferences because feelings are more important than facts. In short: a dirty parade of abominations that not even PT Barnum would have exhibit.
-What's with all these shows that try to debunk society like that? I am sick of looking left and right on TV and find only angry man hating lesbians yelling me that society is oppressing them. If you care so much about women's rights and issues then don't bother the society that allow such offensive and stupid shows to exist? Why don't you pack up your s*** and try fighting real women issues for those who really suffer like Iranian or Pakistan women? No? It's a lot more confortable criticize western society even thought it is even more tolerant than it should be? This shows are dangerous.
-Seriously, just no. The mere fact that they replaced the talking cat Salem with a random black cousin is already extremely cringeworthy and screams 'OH NO WE NEED TO MAKE THIS SHOW DIVERSE' to me. Sure, Salem is still there, but his original role is now replaced by a human, which is a big nono to me. Salem was the one role they shouldn't have touched/changed at ALL, yet here they go and it ruined the entire show for me. Adding diversity is fine, but don't replace the talking cat, ffs.

Anyway, besides that horrible mistake, their new takes on Hilda and Zelda are just terrible.
-Only watched the first episode and so far it's terrible. It's full of propaganda and forced diversity. Black and mentally disabled friends.
-I saw the previews; found the plot interesting, so I gave it a shot. Man, do I regret it. In the 30 mins I watch of ep. 1, I've already been fed so much propaganda about the evil white patriarchy, and how our heroes are going to take it on. Seriously, whoever wrote this should be fired because the issues with the writing only starts there. The episode is filled with cringy moments where you can tell even the actors, and directors are having issues trying to portray the proper emotions on screen. It has plotpoints that lead to nowhere that would have been better if they were just cut.
-the continuity errors and extreme reliance on bad CG. Computer generated blood already looks bad compared to practical. But when you have horrible continuity errors where big puddles and splatters of blood are disappearing, re-appearing, and completely changing shape between shots, it looks terrible. There's so many continuity errors that I have no idea how they could have possibly gotten by.
User avatar
ferratilis
Posts: 7282
Joined: 25/11/2013 16:48

#16972 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by ferratilis »

Netflix Marvel serije, po mom misljenju:
Daredevil 10/10
Defenders 5/10 (losi efekti, los scenario, neobjasnjena pozadina za 'the Hand')
Jessica Jones, Luke Cage i Iron Fist su smece

Cudo je kako nesto odlicno kao Daredevil i smece kao Jessica Jones i Iron Fist mogu biti u istom 'cinematic universe' :-)
nelle_tz
Posts: 849
Joined: 30/09/2012 19:11

#16973 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by nelle_tz »

ferratilis wrote:Netflix Marvel serije, po mom misljenju:
Daredevil 10/10
Defenders 5/10 (losi efekti, los scenario, neobjasnjena pozadina za 'the Hand')
Jessica Jones, Luke Cage i Iron Fist su smece

Cudo je kako nesto odlicno kao Daredevil i smece kao Jessica Jones i Iron Fist mogu biti u istom 'cinematic universe' :-)
Meni je Jessica odlicna tamo gdje se pojavljuje Tennant, sezona 1 je bas ok. Mozda bi jedno 8 epizoda bilo dovoljno za tu sezonu, ali puno bolje od vecina serija Marvelovih ( sezona 1), jer mi je to jedan od boljih negativaca ( Kilgrave)
User avatar
sve_ovo_ja
Posts: 1960
Joined: 13/07/2016 11:10

#16974 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by sve_ovo_ja »

karanana wrote:
Velkoski wrote:karanana, ovaj elite je za nas, pregled'o sam prvu epizodu samo, dosta golih -20 Španjolki koje nisu ni ružne :mrgreen:
Nemoj zaebavat? Ima golotinje? Vidio trailer i nije me nesto dojmio. Mada sam vidio da glumi ona pichoka iz casa de papel, ona cickava kcerka ambasadora. Fenomenalan pichcich. Eh sad mi je na listi. Cim svrsim making murderera, ozark i vjerovatno ovu house on hounted hill ili kako se vec zove
Ona plavka Carla daleko najbolja u seriji, a najvise se i pokazuje :izet:
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 72884
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7 GTI

#16975 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by Velkoski »

+1

Od prve scene zrači nenormalno :mrgreen:

Pregled'o sam sve, serija puna stereotipa, sve je već viđeno 100 puta, al' isplati se gledati :mrgreen:
Post Reply