Gledate seriju - preporučite je

Najbolji i najgori filmovi, serije, sve o sedmoj umjetnosti...

Moderator: _BataZiv_0809

Post Reply
User avatar
thekupus
Posts: 6808
Joined: 25/06/2011 22:38

#15976 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by thekupus »

Zdravo ljudi, sta novo da pocnem gledati, ima li nesto sto je bas zanimljivo i snazno? Vidim da Killing Eve i Lost in Space izgledaju kao zanimljive, sta kazete?

Poceo sam gledati bio Counterpart, malo mi je predosadna bila
I Crossing je za sad dosta dosadan, al eto, gledam...
fear the beard
Posts: 137
Joined: 02/05/2018 15:24

#15977 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by fear the beard »

Jedino što valja od toga je Counterpart ostalo sve smece.
User avatar
thekupus
Posts: 6808
Joined: 25/06/2011 22:38

#15978 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by thekupus »

fear the beard wrote:Jedino što valja od toga je Counterpart ostalo sve smece.
pa ima li nesto drugo, kvalitetnije?
fear the beard
Posts: 137
Joined: 02/05/2018 15:24

#15979 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by fear the beard »

nema
User avatar
beni-bu-man
Posts: 17400
Joined: 10/04/2012 09:01
Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D

#15980 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by beni-bu-man »

Dosadno mii wrote:
beni-bu-man wrote:Sunset Beach
https://www.imdb.com/title/tt0118484/
Najbolja
Dolazim 99-te u BiH, 18:00 nigdje nikog u mahali, pusto :D
User avatar
Truba
Posts: 81629
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#15981 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by Truba »

cura otišla iz 2. razreda u australiju 1997.
došla 2000. na ljetovanje u sa
išla sa mnom na upisivanje ocjene ua FPN
ja je pitam gledaš li Hart break high :D
kaže serije su za zaglupljivanje ljudi

otada nikad nismo komunicirali nit sam je ikad vidio nit me zanima :lol:
User avatar
Truba
Posts: 81629
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#15982 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by Truba »

damn... taman sam se riješio tudorsa i ane bojlen privatnog života henrija 83. i izgubljenog princa

kad pročitah ovo

https://narod.hr/eu/pricuvni-se-princ-z ... -sto-spare

pricuvni-se-princ-zeni-sto-u-engleskoj-znaci-biti-heir-a-sto-spare

sad moram gledati i

the crown
https://www.imdb.com/title/tt4786824/?ref_=ttep_ep_tt
i ovo
https://www.imdb.com/title/tt5137338/?ref_=tt_rec_tt
User avatar
Mali_Vuk
Posts: 6289
Joined: 26/09/2008 16:34

#15983 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by Mali_Vuk »

thekupus wrote:Zdravo ljudi, sta novo da pocnem gledati, ima li nesto sto je bas zanimljivo i snazno? Vidim da Killing Eve i Lost in Space izgledaju kao zanimljive, sta kazete?

Poceo sam gledati bio Counterpart, malo mi je predosadna bila
I Crossing je za sad dosta dosadan, al eto, gledam...
Lost in Space jeste zabavna i zanimljiva serija. Treba je pogledati. Counterpart, iako izgleda na momente pomalo razvučeno, je isto sasvim solidna serija.

U Killing Eve su prve dvije epizode odlične, ostalo odron teški. Iskarikirani likovi, neki nazor pokušaj glume i humora, stečaj. A možda se i popravi vremenom. Ja nemam namjeru provjeravati.
User avatar
SanskiBiser
Posts: 8731
Joined: 14/05/2007 02:18
Location: Unsko-Sansko-Migrantski Kanton

#15984 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by SanskiBiser »

13 Reasons Why , 2 sezona je izasla citava. :thumbup:
aratet
Posts: 3142
Joined: 26/07/2016 12:33

#15985 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by aratet »

Dosta ljudi preporucilo La casa de Papel.
Odgledao prvu sezonu i 4 epizode druge, onako mi je, gledljiva je i lako se navuci na nju, ali generalno mislim da je previse safunjasta i da ima previse pretjeranih scena akcije, tipa kad ona glavna glumica otrese 3 specijalca sa puskama i pobjegla bi im sigurno da nije vidjela momka na prozoru (safunjara) ili kad se vrati sa motorom u fabriku pored citave policije. :lol:
User avatar
SanskiBiser
Posts: 8731
Joined: 14/05/2007 02:18
Location: Unsko-Sansko-Migrantski Kanton

#15986 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by SanskiBiser »

aratet wrote:Dosta ljudi preporucilo La casa de Papel.
Odgledao prvu sezonu i 4 epizode druge, onako mi je, gledljiva je i lako se navuci na nju, ali generalno mislim da je previse safunjasta i da ima previse pretjeranih scena akcije, tipa kad ona glavna glumica otrese 3 specijalca sa puskama i pobjegla bi im sigurno da nije vidjela momka na prozoru (safunjara) ili kad se vrati sa motorom u fabriku pored citave policije. :lol:
Sustina La Casa De Papel je da je jaaaako zabavna za gledati barem za publiku van USA i da su potrefili omjer svega pomalo, koktel zanrova...

NETFLIX je preuzeo produkciju na sebe i radice 3 sezonu, trebala bi se emitovati 2019, potpuno nova pljacka u reziji Profesora. :izet:
aratet
Posts: 3142
Joined: 26/07/2016 12:33

#15987 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by aratet »

SanskiBiser wrote:
aratet wrote:Dosta ljudi preporucilo La casa de Papel.
Odgledao prvu sezonu i 4 epizode druge, onako mi je, gledljiva je i lako se navuci na nju, ali generalno mislim da je previse safunjasta i da ima previse pretjeranih scena akcije, tipa kad ona glavna glumica otrese 3 specijalca sa puskama i pobjegla bi im sigurno da nije vidjela momka na prozoru (safunjara) ili kad se vrati sa motorom u fabriku pored citave policije. :lol:
Sustina La Casa De Papel je da je jaaaako zabavna za gledati barem za publiku van USA i da su potrefili omjer svega pomalo, koktel zanrova...

NETFLIX je preuzeo produkciju na sebe i radice 3 sezonu, trebala bi se emitovati 2019, potpuno nova pljacka u reziji Profesora. :izet:
Pa to, zabavna je i mogu reci da sam se navukao, i da sam je brzo izgledao ali sam isto tako svjestan cinjenice da i nije bas tako kvalitetna.

Lik koji glumi Berlina je prejak, meni daleko najjaci od svih u seriji.
Cura koja glumi Allison je preslatka.
User avatar
SanskiBiser
Posts: 8731
Joined: 14/05/2007 02:18
Location: Unsko-Sansko-Migrantski Kanton

#15988 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by SanskiBiser »

aratet wrote:
SanskiBiser wrote:
aratet wrote:Dosta ljudi preporucilo La casa de Papel.
Odgledao prvu sezonu i 4 epizode druge, onako mi je, gledljiva je i lako se navuci na nju, ali generalno mislim da je previse safunjasta i da ima previse pretjeranih scena akcije, tipa kad ona glavna glumica otrese 3 specijalca sa puskama i pobjegla bi im sigurno da nije vidjela momka na prozoru (safunjara) ili kad se vrati sa motorom u fabriku pored citave policije. :lol:
Sustina La Casa De Papel je da je jaaaako zabavna za gledati barem za publiku van USA i da su potrefili omjer svega pomalo, koktel zanrova...

NETFLIX je preuzeo produkciju na sebe i radice 3 sezonu, trebala bi se emitovati 2019, potpuno nova pljacka u reziji Profesora. :izet:
Pa to, zabavna je i mogu reci da sam se navukao, i da sam je brzo izgledao ali sam isto tako svjestan cinjenice da i nije bas tako kvalitetna.

Lik koji glumi Berlina je prejak, meni daleko najjaci od svih u seriji.
Cura koja glumi Allison je preslatka.
Serija ima svoje slabosti ali se to sve lako oprosti kad je gledas kao cjelinu, za ove pare za koje su je napravili Amerikanci ne bi sastavili ni dvije-tri epizode slicne serije. Vidjecemo sta ce Netflix napraviti jer para imaju sto se kaze za bacanje. Ako hoces da vidis sta Spanci mogu napraviti kad ozbiljno rade nesto na ovakvu temu, policija, kriminalci, jedna zgrada u kojoj se vecina radnje dogadja pogledaj film Celda 211...

aratet
Posts: 3142
Joined: 26/07/2016 12:33

#15989 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by aratet »

[quote="SanskiBiser"]

Gledao, kao i vecinu njihovih poznatijih filmova.
Dobri su nema govora, ne samo oni nego i neke druge zemlje njihovog govornog podrucja, meni licno Mexico posebno dobar ali ni Argentina ne zaostaje puno.
Cak i Cile i Kolumbija.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58687
Joined: 03/08/2010 19:04

#15990 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by kakavdanakneiskustvu »

aratet wrote:
SanskiBiser wrote:
aratet wrote:Dosta ljudi preporucilo La casa de Papel.
Odgledao prvu sezonu i 4 epizode druge, onako mi je, gledljiva je i lako se navuci na nju, ali generalno mislim da je previse safunjasta i da ima previse pretjeranih scena akcije, tipa kad ona glavna glumica otrese 3 specijalca sa puskama i pobjegla bi im sigurno da nije vidjela momka na prozoru (safunjara) ili kad se vrati sa motorom u fabriku pored citave policije. :lol:
Sustina La Casa De Papel je da je jaaaako zabavna za gledati barem za publiku van USA i da su potrefili omjer svega pomalo, koktel zanrova...

NETFLIX je preuzeo produkciju na sebe i radice 3 sezonu, trebala bi se emitovati 2019, potpuno nova pljacka u reziji Profesora. :izet:
Pa to, zabavna je i mogu reci da sam se navukao, i da sam je brzo izgledao ali sam isto tako svjestan cinjenice da i nije bas tako kvalitetna.

Lik koji glumi Berlina je prejak, meni daleko najjaci od svih u seriji.
Cura koja glumi Allison je preslatka.
:thumbup:
User avatar
black
Posts: 17150
Joined: 19/06/2004 16:00
Location: ispod tresnje

#15991 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by black »

vicious wrote:Gleda li ko ovu Deep State što ide na Foxu? Valja li šta? Vidim tematika je špijuni, bliski istok, kontam moglo bi biti zanimljivo.
nista specijalno, al' eto moze se gledati
obe su ok
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58687
Joined: 03/08/2010 19:04

#15992 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by kakavdanakneiskustvu »

Nije losa the looming tower,poslije 4 odgledane epizode
User avatar
SanskiBiser
Posts: 8731
Joined: 14/05/2007 02:18
Location: Unsko-Sansko-Migrantski Kanton

#15993 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by SanskiBiser »

13 Reasons Why 2 sezona odron teski. :lol:


Poceo gledati Humans (britanska verzija svedske serije Real Humans...) odlicna mi je, mislim nakon 3 pogledane epizode da bi se i kolegi @karanani dopala :D
User avatar
karanana
Posts: 47211
Joined: 26/02/2004 00:00

#15994 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by karanana »

SanskiBiser wrote:13 Reasons Why 2 sezona odron teski. :lol:


Poceo gledati Humans (britanska verzija svedske serije Real Humans...) odlicna mi je, mislim nakon 3 pogledane epizode da bi se i kolegi @karanani dopala :D
budem razmotrio. poceo gledati drugu sezonu 13 reasons i ugasio nakon jedno 20 minuta prve epizode. ja mislim da necu ni nastavljati iako mi se prva stvarno svidila i trebe dobre, a i u drugoj sezoni ovo malo sto sam vidio dzesika bljesti. ali premisa oko druge mi se cini kao odron odrona i na silu bildanje na kvaliteti prve sezone. kao i mnoge serije kojima lova udje u pamet. zna ovaj netflix podobro i usrati stvari.
brain bubbles
Posts: 519
Joined: 04/12/2012 00:17

#15995 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by brain bubbles »

Vidim podijeljena misljenja oko Altered Carbon. Nakon 4 epizode, meni je legla, volim ovu tematiku. Malo "baca" na Westworld, a tu je i Mark Antony :D
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 72773
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7 GTI

#15996 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by Velkoski »

Ne gubite vrijeme na 13 razloga, vjerujte mi...
brat moj
Posts: 102
Joined: 18/05/2018 10:27

#15997 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by brat moj »

brain bubbles wrote:Vidim podijeljena misljenja oko Altered Carbon. Nakon 4 epizode, meni je legla, volim ovu tematiku. Malo "baca" na Westworld, a tu je i Mark Antony :D

Po cemu su podijeljena?

90 posto kaze da je dobra i standardnih 10 da im nije nesto.
User avatar
Truba
Posts: 81629
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#15998 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by Truba »

90% je voli
a 110% ne voli :D
User avatar
thekupus
Posts: 6808
Joined: 25/06/2011 22:38

#15999 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by thekupus »

Mali_Vuk wrote:
thekupus wrote:Zdravo ljudi, sta novo da pocnem gledati, ima li nesto sto je bas zanimljivo i snazno? Vidim da Killing Eve i Lost in Space izgledaju kao zanimljive, sta kazete?

Poceo sam gledati bio Counterpart, malo mi je predosadna bila
I Crossing je za sad dosta dosadan, al eto, gledam...
Lost in Space jeste zabavna i zanimljiva serija. Treba je pogledati. Counterpart, iako izgleda na momente pomalo razvučeno, je isto sasvim solidna serija.

U Killing Eve su prve dvije epizode odlične, ostalo odron teški. Iskarikirani likovi, neki nazor pokušaj glume i humora, stečaj. A možda se i popravi vremenom. Ja nemam namjeru provjeravati.
Hvala ti za preporuku, počeo sam gledati Lost in Space, ne čini se da je dosadna. Counterpart je sigurno dobra serija, samo prestao sam je gledati kad sam skontao da sam pola epizode proveo na telefonu, ništa se nije dešavalo. Probat ću opet, malo strpljivije.
User avatar
bingov buraz
Posts: 11329
Joined: 14/04/2009 20:23

#16000 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by bingov buraz »

Pogledao prvu Altered Carbon prije mjesec i nemam ni zelju da gledam dalje.
Onu dansku Rain sam sastavio čak 3 epizode ali će i ta na "možda nekad nastavim" listu odakle se slabo koja vrati :mrgreen:
Post Reply