Gledali ste, ne preporučujete

Najbolji i najgori filmovi, serije, sve o sedmoj umjetnosti...

Moderator: _BataZiv_0809

Post Reply
Tyke
Posts: 2617
Joined: 23/02/2012 05:44

#6226 Re: Gledali ste, ne preporučujete

Post by Tyke »

Black Adam

Hajde sto nisam ljubitelj DC Univerzuma i tih superjunaka, ali ovo mi je bilo bas too much preseravanja od strane The Rocka.
Onako u krugu porodice odgledali, njima gledljivo i simpaticno iako malo pretjerano, ali meni bas tankosava. Nadam se da me one silne The Rock Project Black Adam majice za gym nece svaki put podsjetiti na ovaj film kad ih obucem na treningu. :D
sikstinajn
Posts: 1437
Joined: 15/01/2017 19:21

#6227 Re: Gledali ste, ne preporučujete

Post by sikstinajn »

Jul Briner se po teškom mrazu u sitni sat ušulja u italijanski logor sa eksplozivom i detonatorom sa ciljem da digne u zrak italijansko skladište goriva.

Na 50 metara dalje od njega smrznuti partizani čekaju da on obavi svoje.
Oni su to mogli obaviti puno jednostavnije.

Film koji je koštao kao svi oskarovci (do tad) kad se skupe.

Image

:D
User avatar
karanana
Posts: 47203
Joined: 26/02/2004 00:00

#6228 Re: Gledali ste, ne preporučujete

Post by karanana »

1899. Smetlje. Zadnje 3-4 sam premotavo cisto da vidim sta i kako i nista. Smetlje. Nit sam sta skonto nit me interesuje da pitam nekog da mi objasni.
Sam sam kriv, trebo sam ocekivati isto ko dark od kreatora darka jos kad citam komentare da je serija slabija od darka a meni dark smetlje. Frajer se nadrogiro, uzeo malo darka, malo matrixa, malo losta, malo kanta, malo platona i tako te filozofije i napravio ovo smetlje.
User avatar
Truba
Posts: 81592
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#6229 Re: Gledali ste, ne preporučujete

Post by Truba »

ma kakav dark dark je karina
tap3ah75
Posts: 5970
Joined: 07/09/2009 14:14

#6230 Re: Gledali ste, ne preporučujete

Post by tap3ah75 »

Nemojte tako
Dark je zanimljiv prvu sezonu
Druga je onako a treća je karina :lol:
User avatar
Altsa
Posts: 7337
Joined: 19/03/2004 18:31

#6231 Re: Gledali ste, ne preporučujete

Post by Altsa »

Prve dvije sezone darka odlicne. Trecu sam uspio samo zapoceti. E ova treca sezona Darka je qarina na isti fazon kao i ova qarina na kvadrat 1899.
User avatar
Truba
Posts: 81592
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#6232 Re: Gledali ste, ne preporučujete

Post by Truba »

netfliks postaje noci sy faj
Tyke
Posts: 2617
Joined: 23/02/2012 05:44

#6233 Re: Gledali ste, ne preporučujete

Post by Tyke »

Koji je ovo smor i glupost Tito mrtvi. Zaista rijetko da odustanem od filma, jos upalio sa zenom da pogledam jer vidim solidna glumacka postava, ali ovo je bas smor.
Barem za mene totalno negledljivo.

Image
User avatar
oldtajmer
Posts: 4970
Joined: 13/04/2013 09:43
Location: Royston Vasey

#6234 Re: Gledali ste, ne preporučujete

Post by oldtajmer »

Tyke wrote: 24/11/2022 13:22 Koji je ovo smor i glupost Tito mrtvi. Zaista rijetko da odustanem od filma, jos upalio sa zenom da pogledam jer vidim solidna glumacka postava, ali ovo je bas smor.
Barem za mene totalno negledljivo.

Image
haj moze proci film za razbibrigu ali sat poslije se i ne sjetis da si ga gledao
User avatar
teskeredzic_22
Posts: 19397
Joined: 12/07/2021 15:41
Location: Nije patriotizam kada zakačiš zastavu na profil već kad baciš smeće u kontejner !

#6235 Re: Gledali ste, ne preporučujete

Post by teskeredzic_22 »

sikstinajn wrote: 19/11/2022 21:38 Jul Briner se po teškom mrazu u sitni sat ušulja u italijanski logor sa eksplozivom i detonatorom sa ciljem da digne u zrak italijansko skladište goriva.

Na 50 metara dalje od njega smrznuti partizani čekaju da on obavi svoje.
Oni su to mogli obaviti puno jednostavnije.

Film koji je koštao kao svi oskarovci (do tad) kad se skupe.

Image

:D
Ubjedljivo najbolji i najvažniji bosansko-hercegovački film kao i film čija je radnja smještena u Bosnu i Hercegovinu.
O samom značaju i važnosti same Bitke na Neretvi, kada je četnicima zadat udarac od kog se više nikada neće oporaviti , za ovu zemlju i njene narode suvišno je govoriti , valjda će generacije za 50 godina još više shvatati značaj ove Bitke ?

Pablo Pikaso je naslikao plakat za film , dakle puka najava filma je umjetničko djelo.
User avatar
Ludzak
Posts: 5467
Joined: 23/03/2013 21:56
Location: Grad na Drini

#6236 Re: Gledali ste, ne preporučujete

Post by Ludzak »

sikstinajn wrote: 19/11/2022 21:38 Jul Briner se po teškom mrazu u sitni sat ušulja u italijanski logor sa eksplozivom i detonatorom sa ciljem da digne u zrak italijansko skladište goriva.

Na 50 metara dalje od njega smrznuti partizani čekaju da on obavi svoje.
Oni su to mogli obaviti puno jednostavnije.

Film koji je koštao kao svi oskarovci (do tad) kad se skupe.

Image

:D
Valja to sutra gledati
User avatar
Ludzak
Posts: 5467
Joined: 23/03/2013 21:56
Location: Grad na Drini

#6237 Re: Gledali ste, ne preporučujete

Post by Ludzak »

teskeredzic_22 wrote: 24/11/2022 19:59
sikstinajn wrote: 19/11/2022 21:38 Jul Briner se po teškom mrazu u sitni sat ušulja u italijanski logor sa eksplozivom i detonatorom sa ciljem da digne u zrak italijansko skladište goriva.

Na 50 metara dalje od njega smrznuti partizani čekaju da on obavi svoje.
Oni su to mogli obaviti puno jednostavnije.

Film koji je koštao kao svi oskarovci (do tad) kad se skupe.

Image

:D
Ubjedljivo najbolji i najvažniji bosansko-hercegovački film kao i film čija je radnja smještena u Bosnu i Hercegovinu.
O samom značaju i važnosti same Bitke na Neretvi, kada je četnicima zadat udarac od kog se više nikada neće oporaviti , za ovu zemlju i njene narode suvišno je govoriti , valjda će generacije za 50 godina još više shvatati značaj ove Bitke ?

Pablo Pikaso je naslikao plakat za film , dakle puka najava filma je umjetničko djelo.
Nece se nikada oporaviti? Četnici i dan danas djeluju, a gdje su partizani??
User avatar
teskeredzic_22
Posts: 19397
Joined: 12/07/2021 15:41
Location: Nije patriotizam kada zakačiš zastavu na profil već kad baciš smeće u kontejner !

#6238 Re: Gledali ste, ne preporučujete

Post by teskeredzic_22 »

Ludzak wrote: 24/11/2022 20:16
teskeredzic_22 wrote: 24/11/2022 19:59

Ubjedljivo najbolji i najvažniji bosansko-hercegovački film kao i film čija je radnja smještena u Bosnu i Hercegovinu.
O samom značaju i važnosti same Bitke na Neretvi, kada je četnicima zadat udarac od kog se više nikada neće oporaviti , za ovu zemlju i njene narode suvišno je govoriti , valjda će generacije za 50 godina još više shvatati značaj ove Bitke ?

Pablo Pikaso je naslikao plakat za film , dakle puka najava filma je umjetničko djelo.
Nece se nikada oporaviti? Četnici i dan danas djeluju, a gdje su partizani??
Četnička vojska je proglašena za izdajničku i kvinslišku.
Draža Mihajlović je uhapšen i strijeljan kao presuđeni ratni zločinac 1945 godine.
Posljednje četničke bande koje su se krile po planinama nakon rata su likvidirane 1950 godine.
Svaka četnička ikonografija ili isticanje tih simbola je bilo najstožije zabranjeno i kažnjavalo se najstrožijim kaznama zatvora.

Partizani su izgubili vlast na "prvim demokratskim izborima" 1990 godine i od tada imaju taj usud da ih krive svi za sve ono što se desilo od 1991 do danas iako ni za šta nisu krivi jer ih nema više ko braniti , da se partizanskim herojima i rodoljubima koji su položili svoje živote besramno i bezobrazno brišu ulice i škole , da im novočetnici i novoustaše razvaljuju i skrnave grobove i spomenike jer ih nema ko zaštiti i da su šizofrenom metodologijom 30 godina od nestanka komunizma s velike svjetske scene te raspada Jugoslavije , partizani i dan-danas omiljena meta napada svih velikonacionalizama i šovinista u bivšoj Jugoslaviji jer nema instiucije koja će ih odbraniti.

25 novembar nije nikakav "praznik" , to je DAN ZAVNOBIH-a , kada su nakon 1000 godina postojanja ove zemlje , njeni narodi KONAČNO ODLUČILI DA OVU ZEMLJU GRADE SKUPA u okviru jugoslovenske zajednice i ZAVNOBIH kao Dan državnosti , nema nikakve veze ni sa kakvim kraljevima , banovima , fanovima , amovima , nego isključivo i samo SA NARODOM koji se u okviru PARTIZANSKE VOJSKE izborio za svoju slobodu.

Koliko god partizanski "romantizirani " filmovi bili smiješni i komični jer brojni to zaista jesu u nizu aspekata , Bitka na Nertevi nije smiješna , to je dobar film i sigurno naš najvažniji film koji dočarava jednu od najvažnijih bitaka kojom su svoju slobodu izborili ova zemlja i njeni ljudi.

I za razliku od "hrvatskog" HDZ-a i njegovih silnih glasača , "bošnjačke" SDA i njenih silnih glasača , partizani nisu nikada koalirali sa četnicima nakon decembra 1941 i sazananja o prvim zločinima.
Za četnike je bio spreman samo - metak.
sikstinajn
Posts: 1437
Joined: 15/01/2017 19:21

#6239 Re: Gledali ste, ne preporučujete

Post by sikstinajn »

teskeredzic_22 wrote: 24/11/2022 21:35





Koliko god partizanski "romantizirani " filmovi bili smiješni i komični jer brojni to zaista jesu u nizu aspekata


Image

bitka na neretvi jeste konačni poraz četalja u ww2
prije vaskrsenija

npr....kada su ričarda bartona zvali i ponudili mu da glumi druga tita u filmu ''sutjeska'' on je pitao '' ko je taj?''.

tako veli ovaj lik u dokumentarcu, nisam ja to izmislio.
User avatar
tranquil
Posts: 6638
Joined: 11/08/2007 00:55
Location: Mare Tranquillitatis

#6240 Re: Gledali ste, ne preporučujete

Post by tranquil »

Kineski "Ratnici budućnosti". Šta je ba ono, naručili "Starship troopers" od Kineza, i eto...

Da budem iskren, za dvije večeri sam uspio odgledati samo 36 minuta, možda je poslije bolji , ali sumnjam, već je u ovih pola sata u žestokoj silaznoj putanji.

Negativac je general Rancor iz Spy Hard.
User avatar
yoda82
Posts: 1607
Joined: 27/09/2013 09:53
Location: Dagobah

#6241 Re: Gledali ste, ne preporučujete

Post by yoda82 »

Tyke wrote: 24/11/2022 13:22 Koji je ovo smor i glupost Tito mrtvi. Zaista rijetko da odustanem od filma, jos upalio sa zenom da pogledam jer vidim solidna glumacka postava, ali ovo je bas smor.
Barem za mene totalno negledljivo.

Image
Meni top film. Vjerovatno jedan od najboljih koji sam gledao u 2022.

To samo pokazuje koliko se ukusi razlikuju.
User avatar
n+1
Posts: 7012
Joined: 23/02/2022 09:38
Location: https://shorturl.at/bkpqD

#6242 Re: Gledali ste, ne preporučujete

Post by n+1 »

Ma odron. :D
User avatar
zomri
Posts: 12838
Joined: 03/05/2006 07:31

#6243 Re: Gledali ste, ne preporučujete

Post by zomri »

Pridružujem se selamima za Barbarian i to ne što je posebno loš film, nego što je loš spram onoga šta je mogao biti.
Tyke
Posts: 2617
Joined: 23/02/2012 05:44

#6244 Re: Gledali ste, ne preporučujete

Post by Tyke »

yoda82 wrote: 09/12/2022 11:25
Tyke wrote: 24/11/2022 13:22 Koji je ovo smor i glupost Tito mrtvi. Zaista rijetko da odustanem od filma, jos upalio sa zenom da pogledam jer vidim solidna glumacka postava, ali ovo je bas smor.
Barem za mene totalno negledljivo.

Image
Meni top film. Vjerovatno jedan od najboljih koji sam gledao u 2022.

To samo pokazuje koliko se ukusi razlikuju.
To definitivno. Nekad se zeznes pa vidis neko pise negativno o nekom filmu/seriji i odustanes ili odgodis gledanje, a ono ti bas legne kad se i ako se nakanis ipak odgledati.
Last edited by Tyke on 11/12/2022 09:55, edited 1 time in total.
User avatar
karanana
Posts: 47203
Joined: 26/02/2004 00:00

#6245 Re: Gledali ste, ne preporučujete

Post by karanana »

Ali nekako na temi upratis ljude i ukuse i onda mozes neciju preporuku ili nepreporuku uzeti za legitimnu za sebe.
User avatar
oldtajmer
Posts: 4970
Joined: 13/04/2013 09:43
Location: Royston Vasey

#6246 Re: Gledali ste, ne preporučujete

Post by oldtajmer »

Image

:run:
User avatar
tranquil
Posts: 6638
Joined: 11/08/2007 00:55
Location: Mare Tranquillitatis

#6247 Re: Gledali ste, ne preporučujete

Post by tranquil »

oldtajmer wrote: 13/12/2022 16:46 Image

:run:
Nekako sam predosjećao da će se taj film naći na ovoj temi, po načinu na koji mu je hvalospjeve pisala "Ona O Kojoj Ovdje Ne Smije Da Se Priča" :lol:
omar little
Posts: 16354
Joined: 14/03/2008 21:14

#6248 Re: Gledali ste, ne preporučujete

Post by omar little »

koja? bloo?

edit: aaa, got it. gledam tekmu pa slabije mozak radi. D:
User avatar
tranquil
Posts: 6638
Joined: 11/08/2007 00:55
Location: Mare Tranquillitatis

#6249 Re: Gledali ste, ne preporučujete

Post by tranquil »

Oj tekma

Znao sam da sam nešto zaboravio, hvala na napomeni, sada ću se uključiti

Edit: FUUUUUUUUUU
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 11039
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#6250 Re: Gledali ste, ne preporučujete

Post by Tito_i_Partija »

Prije nekoliko godina mi je izgledalo k'o da je se Mel Gibson opet izborio do vrha Holivuda, onda kad je bio nominiran za Oskara za najbolju režiju u Hacksaw Ridge. Međutim, vrijeme je pokazalo da haman nema ništa od toga. :(
Post Reply