Gledali ste, ne preporučujete

Najbolji i najgori filmovi, serije, sve o sedmoj umjetnosti...

Moderator: _BataZiv_0809

Post Reply
User avatar
problemnatravunu
Posts: 15636
Joined: 26/10/2014 07:41
Location: Sarajevo

#5426 Re: Gledali ste ne preporucujete

Post by problemnatravunu »

Point. wrote: 17/10/2020 09:24
Velkoski wrote: 17/10/2020 01:56 Pa dobro, tako je i sa Taken. Znaš da je kurac, ali gledaš ipak... Mada je Taken 3 troduplo gluplji od prva dva zajedno. :mrgreen:
Taken prvi je odličan film. Ostala dva su katastrofa.
kad sam u drugom Takenu u Stambolu vidio kako sa TAKSI mečkom w124 sve porazbija, a njoj ništa, .... :lol: :lol: :lol: :run:
User avatar
Point.
Posts: 27791
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#5427 Re: Gledali ste ne preporucujete

Post by Point. »

Tito_i_Partija wrote: 24/10/2020 05:46
Point. wrote: 17/10/2020 09:24
Velkoski wrote: 17/10/2020 01:56 Pa dobro, tako je i sa Taken. Znaš da je kurac, ali gledaš ipak... Mada je Taken 3 troduplo gluplji od prva dva zajedno. :mrgreen:
Taken prvi je odličan film. Ostala dva su katastrofa.
Niko nije ocekiv'o da ce prvi bit' onoliki hit. Ako im je vec toliko stalo do para, valjda su mogli sjest' pet minuta da skontaju makar malo bolju pricu za druga dva nastavka.

Bojo sam se da ce i John Wick krenut' tim putem, i drugi dio mi je bas bio za bacit', al' mi je treci bas bolje leg'o. Ona cijela tucnjava sa izlozima i nozevima mi je bila odlicna, nisam dugo gled'o onako kreativnu akciju.
Drugi dio mi je najlošiji. Pa mi bi sa foruma skontali bolju priču. Ono bacanje bombi po Stambolu ko da je Sutjeska '43, pa kad mu ćer treba voziti auto a kaže nisam nikad vozila manualac a nakon 5 sekundi vozi i šalta brzine ko da je Nikki Lauda iz najboljih dana pa predstavljanje Istanbula ko da je Kandahar.

Trećeg dijela se ne mogu sjetiti detalja sjećam se samo da mu ubiju ženu i na taj fazon se sveti.

No volim Liam Neesona tako da mu opraštam ova dva izleta. :D

John Wick nisam gledao osim na preskok prvi dio. Nije mi sjelo, tako da se nisam ni potrudio da pogledam nastavke.
Nedzada
Posts: 519
Joined: 14/09/2020 10:09

#5428 Re: Gledali ste ne preporucujete

Post by Nedzada »

REBECCA (2020)

Valjda je obrada Hičkokovog starog filma u pitanju.
Bezveze film skroz na skroz.
Spoiler
Show
očekujem neki tvist, nešto da se dogodi.... to bi i izvadilo film ... ali ništa .... samo završiše film
DonieBrasco
Posts: 15514
Joined: 31/08/2016 16:09

#5429 Re: Gledali ste ne preporucujete

Post by DonieBrasco »

https://www.imdb.com/title/tt10059518/

OK za ubit vrijeme tj. pogledati ali... glup film samo tako, logika filma je tako glupa da je to strasno, a shvatit cete zasto kada ga pogledate.
User avatar
Point.
Posts: 27791
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#5430 Re: Gledali ste ne preporucujete

Post by Point. »

Daj nemoj me jebat da je loš film, Russell Crowe i plus radnja slična Changing Lines.
Nedzada
Posts: 519
Joined: 14/09/2020 10:09

#5431 Re: Gledali ste ne preporucujete

Post by Nedzada »

Novi Borat - za zaobići.

Loše
User avatar
ExNihilo
Posts: 17073
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#5432 Re: Gledali ste ne preporucujete

Post by ExNihilo »

Unhinged je jedan od onih filmova koji se odrade da se zaradi plata, ali čak i u takvom filmu Russell Crowe glumom diže stvar na višu razinu. Čovjek profesionalac i majstor.
User avatar
Point.
Posts: 27791
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#5433 Re: Gledali ste ne preporucujete

Post by Point. »

Kurčina od filma. Posebno kraj.

Image
90minut
Posts: 12889
Joined: 07/04/2019 10:56

#5434 Re: Gledali ste ne preporucujete

Post by 90minut »

ExNihilo wrote: 25/10/2020 22:12 Unhinged je jedan od onih filmova koji se odrade da se zaradi plata, ali čak i u takvom filmu Russell Crowe glumom diže stvar na višu razinu. Čovjek profesionalac i majstor.
Koliko je dobro odradio ulogu nasmijava me i budi jezu u isto vrijeme, majstor stvarno. :D

Ova prva scena je zlato. :lol:
User avatar
ExNihilo
Posts: 17073
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#5435 Re: Gledali ste ne preporucujete

Post by ExNihilo »

90minut wrote: 02/11/2020 00:47
ExNihilo wrote: 25/10/2020 22:12 Unhinged je jedan od onih filmova koji se odrade da se zaradi plata, ali čak i u takvom filmu Russell Crowe glumom diže stvar na višu razinu. Čovjek profesionalac i majstor.
Koliko je dobro odradio ulogu nasmijava me i budi jezu u isto vrijeme, majstor stvarno. :D

Ova prva scena je zlato. :lol:
Al' kako je dobra glumica, to nije razumu shvatljivo. :lol:

Cijeli film je sekvenca dvije misli: "alaj russel dobro glumi - jes' glumica dobra - alaj russel dobro glumi - jes' glumica dobra".

--

Al' jebo to. Imamo većih problema. Nolan je konačno odlijepio. :lol: :lol: :lol:
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66194
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#5436 Re: Gledali ste ne preporucujete

Post by _BataZiv_0809 »

Dobra koka ili dobra glumica. Ako je prvo de kakav materijalni dokaz.
User avatar
ExNihilo
Posts: 17073
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#5437 Re: Gledali ste ne preporucujete

Post by ExNihilo »

_BataZiv_0809 wrote: 02/11/2020 11:06 Dobra koka ili dobra glumica. Ako je prvo de kakav materijalni dokaz.
Ma dobra koka, nije mi prije pala pod radar.

Al' nije tvoj tip. :D :D :D
90minut
Posts: 12889
Joined: 07/04/2019 10:56

#5438 Re: Gledali ste ne preporucujete

Post by 90minut »

ExNihilo wrote: 02/11/2020 11:04
90minut wrote: 02/11/2020 00:47
ExNihilo wrote: 25/10/2020 22:12 Unhinged je jedan od onih filmova koji se odrade da se zaradi plata, ali čak i u takvom filmu Russell Crowe glumom diže stvar na višu razinu. Čovjek profesionalac i majstor.
Koliko je dobro odradio ulogu nasmijava me i budi jezu u isto vrijeme, majstor stvarno. :D

Ova prva scena je zlato. :lol:
Al' kako je dobra glumica, to nije razumu shvatljivo. :lol:

Cijeli film je sekvenca dvije misli: "alaj russel dobro glumi - jes' glumica dobra - alaj russel dobro glumi - jes' glumica dobra".

--

Al' jebo to. Imamo većih problema. Nolan je konačno odlijepio. :lol: :lol: :lol:
I ubrzavanje filma dok jure po cesti. :lol:
omar little
Posts: 16354
Joined: 14/03/2008 21:14

#5439 Re: Gledali ste ne preporucujete

Post by omar little »

sto je nolan odlijepio, sta je bilo?

svidja mi se kako crowe stari i bira uloge. odlicno je igrao roger ailes u the loudest voice. serija je okej, nije spektakularna, ali on je odlican. uzdize je na visu razinu svojerucno.
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 11051
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#5440 Re: Gledali ste ne preporucujete

Post by Tito_i_Partija »

@ExNihilo , slazem se sa kolegicom, de napisi malo opsirnije sta je bilo sa Nolanom. Nije ti leg'o Tenet nikako, pretpostavljam.
User avatar
ExNihilo
Posts: 17073
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#5441 Re: Gledali ste ne preporucujete

Post by ExNihilo »

Tito_i_Partija wrote: 03/11/2020 14:47 @ExNihilo , slazem se sa kolegicom, de napisi malo opsirnije sta je bilo sa Nolanom. Nije ti leg'o Tenet nikako, pretpostavljam.
Film je sraman. :lol:

Da se razumijemo, ja Nolana volim, spada u rijetke režisere koji su mi must watch u kinu, gledao sam mu čak i amaterske kratke filmove, a pod radarom mi je još od Mementa. Njegov Following mi je među najdražim prvijencima. Ali ovdje je frajer zaboravio uzeti Snickers tokom snimanja.

Inception i Memento su povremeno patili od njegovog pokušaja da bude avangardan s narativnom tehnikom, što me je lično naučilo da kompleksno i konfuzno nije isto, ali riječi ne mogu opisati koliko je poludio ovdje. :lol:

Najdalje do trećeg čina filma ti više ne znaš ko pije, a ko plaća. Što je najgore, dođeš u onu fazu gdje te boli qrz, ni ne pokušavaš upratiti, postane ti zajebancija. Drug je u jednom trenutku ustao i rekao sačekat ću te ispred. :lol:

Ali hajd nije ni to problem, uvijek ima nada da ćeš upratiti šizofreni narativni tok uz neku internet mapu poslije filma i sa trećim gledanjem, ali ne želiš ni to, jer je film karina.

Dijalozi su kao rap battle. Ko će ispljunuti više informacija u jedinici vremena. Isto da sam gledao film na 1.25x brzini. Došlo mi da pitam onog gore za projektorom da provjeri settings. Čekaj druže, de malo lakše, objašnjavaš mi logiku putovanja kroz vrijeme zapetljano u međunarodnu intrigu, mogu li glumci barem udahnuti. :lol: I nakon što tako biflaju 15 minuta, objašnjavaju sve od nuklearnog naoružanja do grandfather paradoksa, na kraju sami likovi obično zaključe kako niko ne konta cijelu stvar i bolje je ne pitati ništa.

U jednom trenutku Robert Pattinson priča kako antagonisti iz budućnosti hoće da anihiliraju čovječanstvo, kad samo čuješ protagonistkinju: "Including my son?". :lol: Do te faze film već bolje funkcionira kao komedija. Hebo te onaj ko ti je napisao dijalog.

Ima i onaj stari Nolanov problem, što ne zna napisati likove s kojima se gledatelj može identificirati, jednostavno te boli kita i za nju i njenog sina, a i za protagonista koji nema ime, jer ionako nikome ime nećeš zapamtiti, pa might as well ostaviti likove bez imena.

Ali je uprkos narativnim eksperimentima i tankim likovima Nolan uvijek znao nametnuti velike ideje, od transcedentne snage ljubavi u Insterstellaru preko dekartovsko-frojdovske dijalektike nad time što je stvarnost u Inceptionu pa sve do odnosa žrtve i ambicije u Prestižu. Ovdje nedostaje velika ideja, zbog čega Nolanove mane više dolaze do izražaja nego u ranijim filmovima.

Najviše mi je žao što ovo i nije time travel film, jer se Nolan odbija zadržavati nad filozofskim implikacijama istog. Kao što rekoh ranije, protagonisti insistiraju da se ne pokušava shvatiti cijela stvar, što je sasvim neobičan izbor za Nolana, pa je putovanje kroz vrijeme samo izgovor za poigravanje narativnim tokom u jednom sasvim klišeiziranom špijunskom trileru.

Negdje se možda nazire ideja determinizma, ona ista ideja koju je 12 Monkeys obradio mnogo bolje, ideja da je vrijeme zatvorena petlja, i da svako vraćanje u vrijeme zapravo doprinosi ishodu kojeg želimo promijeniti. Kažem tek nazire, jer Nolanu to nije ovdje važno, što je razočaravajuće, jer je imao priliku zaroviti se u filozofsku kutiju s blagom, i napraviti ultimativni time travel film, s obzirom da se nakon Inceptiona i Interstellara nametnuo kao sci-fi autoritet našeg vremena.

Da ne bude sve crno, rekao bih da je soundtrack fenomenalan. Ali ne u Hans Zimmer smislu, gdje kontaš alaj je dobra pjesma, nego prosto postoji neka sinhronizacija scene sa soundtrackom koja dešavanjima na ekranu daje dinamiku.
User avatar
JoseMujica
Posts: 27606
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: škripe oko Lištice
Grijem se na: Legitimnost
Vozim: Političko Sarajevo
Horoskop: Poskok

#5442 Re: Gledali ste ne preporucujete

Post by JoseMujica »

ExNihilo wrote: 03/11/2020 20:10
Tito_i_Partija wrote: 03/11/2020 14:47 @ExNihilo , slazem se sa kolegicom, de napisi malo opsirnije sta je bilo sa Nolanom. Nije ti leg'o Tenet nikako, pretpostavljam.
Film je sraman. :lol:

Da se razumijemo, ja Nolana volim, spada u rijetke režisere koji su mi must watch u kinu, gledao sam mu čak i amaterske kratke filmove, a pod radarom mi je još od Mementa. Njegov Following mi je među najdražim prvijencima. Ali ovdje je frajer zaboravio uzeti Snickers tokom snimanja.

Inception i Memento su povremeno patili od njegovog pokušaja da bude avangardan s narativnom tehnikom, što me je lično naučilo da kompleksno i konfuzno nije isto, ali riječi ne mogu opisati koliko je poludio ovdje. :lol:

Najdalje do trećeg čina filma ti više ne znaš ko pije, a ko plaća. Što je najgore, dođeš u onu fazu gdje te boli qrz, ni ne pokušavaš upratiti, postane ti zajebancija. Drug je u jednom trenutku ustao i rekao sačekat ću te ispred. :lol:

Ali hajd nije ni to problem, uvijek ima nada da ćeš upratiti šizofreni narativni tok uz neku internet mapu poslije filma i sa trećim gledanjem, ali ne želiš ni to, jer je film karina.

Dijalozi su kao rap battle. Ko će ispljunuti više informacija u jedinici vremena. Isto da sam gledao film na 1.25x brzini. Došlo mi da pitam onog gore za projektorom da provjeri settings. Čekaj druže, de malo lakše, objašnjavaš mi logiku putovanja kroz vrijeme zapetljano u međunarodnu intrigu, mogu li glumci barem udahnuti. :lol: I nakon što tako biflaju 15 minuta, objašnjavaju sve od nuklearnog naoružanja do grandfather paradoksa, na kraju sami likovi obično zaključe kako niko ne konta cijelu stvar i bolje je ne pitati ništa.

U jednom trenutku Robert Pattinson priča kako antagonisti iz budućnosti hoće da anihiliraju čovječanstvo, kad samo čuješ protagonistkinju: "Including my son?". :lol: Do te faze film već bolje funkcionira kao komedija. Hebo te onaj ko ti je napisao dijalog.

Ima i onaj stari Nolanov problem, što ne zna napisati likove s kojima se gledatelj može identificirati, jednostavno te boli kita i za nju i njenog sina, a i za protagonista koji nema ime, jer ionako nikome ime nećeš zapamtiti, pa might as well ostaviti likove bez imena.

Ali je uprkos narativnim eksperimentima i tankim likovima Nolan uvijek znao nametnuti velike ideje, od transcedentne snage ljubavi u Insterstellaru preko dekartovsko-frojdovske dijalektike nad time što je stvarnost u Inceptionu pa sve do odnosa žrtve i ambicije u Prestižu. Ovdje nedostaje velika ideja, zbog čega Nolanove mane više dolaze do izražaja nego u ranijim filmovima.

Najviše mi je žao što ovo i nije time travel film, jer se Nolan odbija zadržavati nad filozofskim implikacijama istog. Kao što rekoh ranije, protagonisti insistiraju da se ne pokušava shvatiti cijela stvar, što je sasvim neobičan izbor za Nolana, pa je putovanje kroz vrijeme samo izgovor za poigravanje narativnim tokom u jednom sasvim klišeiziranom špijunskom trileru.

Negdje se možda nazire ideja determinizma, ona ista ideja koju je 12 Monkeys obradio mnogo bolje, ideja da je vrijeme zatvorena petlja, i da svako vraćanje u vrijeme zapravo doprinosi ishodu kojeg želimo promijeniti. Kažem tek nazire, jer Nolanu to nije ovdje važno, što je razočaravajuće, jer je imao priliku zaroviti se u filozofsku kutiju s blagom, i napraviti ultimativni time travel film, s obzirom da se nakon Inceptiona i Interstellara nametnuo kao sci-fi autoritet našeg vremena.

Da ne bude sve crno, rekao bih da je soundtrack fenomenalan. Ali ne u Hans Zimmer smislu, gdje kontaš alaj je dobra pjesma, nego prosto postoji neka sinhronizacija scene sa soundtrackom koja dešavanjima na ekranu daje dinamiku.
znači, kolka sam shvatio, samo smotat jedan pa gledat :lol:
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 11051
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#5443 Re: Gledali ste ne preporucujete

Post by Tito_i_Partija »

Hahaha, sjajno napisano, bas onako kako samo ti znas. Meni licno highlight je bio:
ExNihilo wrote: 03/11/2020 20:10

Najdalje do trećeg čina filma ti više ne znaš ko pije, a ko plaća. Što je najgore, dođeš u onu fazu gdje te boli qrz, ni ne pokušavaš upratiti, postane ti zajebancija. Drug je u jednom trenutku ustao i rekao sačekat ću te ispred. :lol:
:lol: :thumbup:

Jos ga nisam gled'o tako da necu pricat' o filmu, al' fakat se Nolan zna nekad preseravat' u svojim filmovima, i samo je haman gori kako stari. A nema mi nista mrze nego kad ti servira onu staru sprdacinu: "ne pitaj zasto, jednostavno je tako," sto je haman slucaj i u ovom filmu i sto Nolan sve cesce koristi. Inception i Interstellar su definitivno patili od slicnih problema.

Buraz mu ima isti problem sa Westworld.
User avatar
chakany
Posts: 2919
Joined: 05/09/2010 14:05

#5444 Re: Gledali ste, ne preporučujete

Post by chakany »

Evo i ja pogledao Tenet u CineStaru. Nikako mi nije legao film. Početak mi se dopao, kasnije sve lošije i lošije, kraj mi je onako solidno urađen.
Ma zaobići u svakom smislu te riječi.
Kao što je neko napisao, ma više ti je i svejedno šta će se desiti u filmu, samo jedva čekaš da se približi kraju.
Nekako mi je mješavina svega i svačega, pogotovo ta sredina filma, svega ima nabacanog, baš svega.
User avatar
Logovan
Posts: 94403
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#5445 Re: Gledali ste, ne preporučujete

Post by Logovan »

Vrtim kanale i naletim na film Punisher War Zone, kakva glupost. :D
User avatar
skvo
Posts: 564
Joined: 07/01/2007 21:05
Location: Tuzla

#5446 Re: Gledali ste, ne preporučujete

Post by skvo »

Hillbilly elegy

Možda će nekome ovaj film biti poučan, meni je bio smor.
Volim Glen Close pa sam odgledala do kraja.
nekome
Posts: 2937
Joined: 17/05/2011 10:41

#5447 Re: Gledali ste, ne preporučujete

Post by nekome »

Greenland (2020)
User avatar
JoseMujica
Posts: 27606
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: škripe oko Lištice
Grijem se na: Legitimnost
Vozim: Političko Sarajevo
Horoskop: Poskok

#5448 Re: Gledali ste, ne preporučujete

Post by JoseMujica »

nekome wrote: 26/11/2020 21:43 Greenland (2020)
:thumbup:

baš shit od filma
Tyke
Posts: 2629
Joined: 23/02/2012 05:44

#5449 Re: Gledali ste, ne preporučujete

Post by Tyke »

The Drop

Vidis da su tu Hardy i Gandolfini, a film talasika, ne znam koji me vrag navrati da odgledam. Mozda se nekome svidio, ali meni na-aaa
Nedzada
Posts: 519
Joined: 14/09/2020 10:09

#5450 Re: Gledali ste, ne preporučujete

Post by Nedzada »

Ne kontam ljude koji kažu da su Tenet odmah još jednom pregledali. Film je nazor prenpuhan i najjjjlošiji je Nolanov film.

Odoh Memento sutra pogledati da se popravim malo
Post Reply