Gledali ste, ne preporučujete

Najbolji i najgori filmovi, serije, sve o sedmoj umjetnosti...

Moderator: _BataZiv_0809

Post Reply
User avatar
dale cooper
Posts: 28477
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#5001 Re: Gledali ste ne preporucujete

Post by dale cooper »

omar little wrote:samo sto se ona vratila, odma aktivacija na ovoj temi. :D

ontopic. pogledala black panther konacno neki dan. na nicije iznenadjene - s dve noge da se krstim da se ono izdvaja kao nekakvo filmsko umijece i to jos vanserijske kvalitete.
Otkud ti da gledaš Marvelove uratke? :mrgreen:
omar little
Posts: 16354
Joined: 14/03/2008 21:14

#5002 Re: Gledali ste ne preporucujete

Post by omar little »

dale cooper wrote:
omar little wrote:samo sto se ona vratila, odma aktivacija na ovoj temi. :D

ontopic. pogledala black panther konacno neki dan. na nicije iznenadjene - s dve noge da se krstim da se ono izdvaja kao nekakvo filmsko umijece i to jos vanserijske kvalitete.
Otkud ti da gledaš Marvelove uratke? :mrgreen:
ne gledam, ovaj mi je prvi super heroj film. nahajpali su taj film toliko da sam morala pogledati, a i svaki put kad krenem srat po njemu ekipa koluta i da sta nisam pogledala i da treba probat pa kritizirat i da serem bezze. sad cu ga tek popljuvat :D
User avatar
dale cooper
Posts: 28477
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#5003 Re: Gledali ste ne preporucujete

Post by dale cooper »

banjaluka078 wrote:Zato što sam pola vremena kontala kako se davi tom ogromnom protezom.

Za prethodni komenar da je ovo izvrstan biografski uradak...pa ovdje nedostaje sva drama njegovog homoseksualizma, odnos s posljednjim partnerom, izmišljena činjenica da je bend od početka znao da je hiv pozitivan... Koliki je hype bio, očekivala sam barem da je Malek sve sam otpjevao. Otprilike je to taj neki oskarovski kont bio u prošlosti, bar su sami sve izveli u filmu, pjevanje ili fizičku transformaciju.

Ponavljam, nije mi film za ne preporučiti, ovdje sam ga stavila jedino zato što nije opravdao očekivanja i izvikanost.
I meni je film razočarenje, jedina stvar koja ga cijelo vrijeme gura je muzika Queena. Malek se trudio, bez sumnje, međutim lik fakat
konstitucijom ne liči na Mercurya. Mercury je bio krupnije građe, sa većom glavom i čeljusti u koju su se onda oni zubi uklapali.
Što kažeš Malek kao da se čitavo vrijeme davi i pati sa protezom. Poteze i manerizme na sceni je skinuo solidno. Međutim film čitavo
vrijeme prikazuje kompletnu Mercuryevu ličnost površinski, ne zadirući preduboko u ono što ga je pokretalo i motivisalo. Ista stvar je
i sa unutar bendovskom dinamikom i procesom stvaranja pjesama koja se svela na niz klišeja tipa "moramo eksperimentisati" kad su
došli pred snimanje A Night At The Opera albuma. Film je u suštini reklamni pamflet za muziku benda i niz promotivnih pasaža iz
različitih era benda čiji je cilj da očuva i romantizira zaostavštinu Queena bez da postavlja puno pitanja i zadire u stvarne međuodnose i
privatne živote članova benda.
User avatar
dale cooper
Posts: 28477
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#5004 Re: Gledali ste ne preporucujete

Post by dale cooper »

omar little wrote:
dale cooper wrote:
omar little wrote:samo sto se ona vratila, odma aktivacija na ovoj temi. :D

ontopic. pogledala black panther konacno neki dan. na nicije iznenadjene - s dve noge da se krstim da se ono izdvaja kao nekakvo filmsko umijece i to jos vanserijske kvalitete.
Otkud ti da gledaš Marvelove uratke? :mrgreen:
ne gledam, ovaj mi je prvi super heroj film. nahajpali su taj film toliko da sam morala pogledati, a i svaki put kad krenem srat po njemu ekipa koluta i da sta nisam pogledala i da treba probat pa kritizirat i da serem bezze. sad cu ga tek popljuvat :D
Meni je ok, definitivno ne najbolji Marvelov film. Ono što se često navodilo kao najbolji aspekt filma, njegova afrocentričnost i posvećenost
afričkoj kulturi po meni je tek površinski urađeno i moglo je biti mnogo, mnogo bolje.
omar little
Posts: 16354
Joined: 14/03/2008 21:14

#5005 Re: Gledali ste ne preporucujete

Post by omar little »

ne vidim ja ondje nikakve narocite vrijednosti, ponajmanje intelektualne. isprazna holivudska zabava.
User avatar
dale cooper
Posts: 28477
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#5006 Re: Gledali ste ne preporucujete

Post by dale cooper »

omar little wrote:ne vidim ja ondje nikakve narocite vrijednosti, ponajmanje intelektualne. isprazna holivudska zabava.
Nisam ni rekao da ima neke naročite intelektualne vrijednosti. Pop corn blockbluster flick koji zahtjeva određeni suspension of disbelief
da bi se uživalo. Svaki drugi pristup ovom tipu filmova je promašen.
omar little
Posts: 16354
Joined: 14/03/2008 21:14

#5007 Re: Gledali ste ne preporucujete

Post by omar little »

kompletan filmski svijet se iskolobacio od velicanja kvaliete tog filma i kovanja ga u svevremenske zvijezde. promasenost tu lezi, najvise od svega.
User avatar
dale cooper
Posts: 28477
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#5008 Re: Gledali ste ne preporucujete

Post by dale cooper »

U kategoriji kojoj pripada (blockbuster) je ok film. Ne mislim da ga se treba porediti sa nekim...ozbiljnijim tipovima filmova...za nedostatak adekvatnije riječi. Niti mislim da su ovi hvalospjevi koje spominješ upućeni u tom smjeru.
omar little
Posts: 16354
Joined: 14/03/2008 21:14

#5009 Re: Gledali ste ne preporucujete

Post by omar little »

ne slazem se. itekako su upucene u filmskom smjeru, ne ekonomskom ili zabavnom. kuknjava i placipickarenje (kriticara, ne samo rulje sa drustvenih mreza) sto nije nominiran za vise nagrada ili za neku "ozbiljniju" oskarovsku kategoriju tipa scenario, montaza, rezija, je vise nego indikacija opce sizofrenije po pitanju ovog filma.

znamo svi da ja nisam ljubitelj tih stirpovskih stvari :D, ali, na primjer, prvi deadpool sam gledala i to je tarantino naspram ovog truleksa.

p.s.
jel deadpool uopce taj marvel/dc kurac ili sam za sebe ide? :D
User avatar
dale cooper
Posts: 28477
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#5010 Re: Gledali ste ne preporucujete

Post by dale cooper »

omar little wrote:ne slazem se. itekako su upucene u filmskom smjeru, ne ekonomskom ili zabavnom. kuknjava i placipickarenje (kriticara, ne samo rulje sa drustvenih mreza) sto nije nominiran za vise nagrada ili za neku "ozbiljniju" oskarovsku kategoriju tipa scenario, montaza, rezija, je vise nego indikacija opce sizofrenije po pitanju ovog filma.

znamo svi da ja nisam ljubitelj tih stirpovskih stvari :D, ali, na primjer, prvi deadpool sam gledala i to je tarantino naspram ovog truleksa.

p.s.
jel deadpool uopce taj marvel/dc kurac ili sam za sebe ide? :D
Ja sam mišljenja da odavno treba da postoji kategorija koje će da prepozna i ovaj tip filmova. Ne kažem sad da Black Panther treba da
bude taj film koji će probiti led, međutim pun mi je kurac te samo-ozbiljnosti filmske akademije koja sa visine gleda na ovaj tip filmova,
a opet ne zna ni da prepozna ono što zaslužuje da dobije nagradu iz domene onoga što bi trebalo da bude njihov fah.

Deadpool je Marvel, ali još ga nisu povezali sa cjelokupnim marvelovim filmskim univerzumom.
User avatar
Filter
Posts: 8051
Joined: 31/12/2010 11:42
Location: cirkus

#5011 Re: Gledali ste ne preporucujete

Post by Filter »

hunter killer... strahoba
User avatar
yoda82
Posts: 1611
Joined: 27/09/2013 09:53
Location: Dagobah

#5012 Re: Gledali ste ne preporucujete

Post by yoda82 »

omar little wrote:ne slazem se. itekako su upucene u filmskom smjeru, ne ekonomskom ili zabavnom. kuknjava i placipickarenje (kriticara, ne samo rulje sa drustvenih mreza) sto nije nominiran za vise nagrada ili za neku "ozbiljniju" oskarovsku kategoriju tipa scenario, montaza, rezija, je vise nego indikacija opce sizofrenije po pitanju ovog filma.

znamo svi da ja nisam ljubitelj tih stirpovskih stvari :D, ali, na primjer, prvi deadpool sam gledala i to je tarantino naspram ovog truleksa.

p.s.
jel deadpool uopce taj marvel/dc kurac ili sam za sebe ide? :D
BP je najgori Marvelov film. Znači dno dna. Mada mu je u konkurenciji i ovaj Venom što ga je Sony radio.
DP je beton film,i jeste i on je Marvelov junak, a isto ga je Sony radio.

I ovaj Bohemian Raspody je prosječan film. Meni je npr "Straight Outta Compton" dosta bolji.

Fakat je sramota da su BP i BR nominovani za oskara.

P.S. zar nema ni jeadan drugi "crnački" film u 2018 godini?
User avatar
yoda82
Posts: 1611
Joined: 27/09/2013 09:53
Location: Dagobah

#5013 Re: Gledali ste ne preporucujete

Post by yoda82 »

Bumblebee loš kao i ostali transformersi, samo malo zabavniji. Ima nekih simpatičnih scena.
Radnja i logika u filmu, dno dna!
User avatar
Altsa
Posts: 7346
Joined: 19/03/2004 18:31

#5014 Re: Gledali ste ne preporucujete

Post by Altsa »

yoda82 wrote:Bumblebee loš kao i ostali transformersi, samo malo zabavniji. Ima nekih simpatičnih scena.
Radnja i logika u filmu, dno dna!
:lol: pa ko jos trazi logiku u transformersima. e svasta :-)
normala brate
Posts: 1322
Joined: 13/11/2018 15:25

#5015 Re: Gledali ste ne preporucujete

Post by normala brate »

:lol: :lol: :lol:

Ocekuje covjek poruku kojom ce se voditi kroz život :D
User avatar
Donnie Smith
Posts: 1720
Joined: 23/06/2012 11:48

#5016 Re: Gledali ste ne preporucujete

Post by Donnie Smith »

omar little wrote:samo sto se ona vratila, odma aktivacija na ovoj temi. :D

.
:-) :lol: :oops:
User avatar
yoda82
Posts: 1611
Joined: 27/09/2013 09:53
Location: Dagobah

#5017 Re: Gledali ste ne preporucujete

Post by yoda82 »

Altsa wrote:
yoda82 wrote:Bumblebee loš kao i ostali transformersi, samo malo zabavniji. Ima nekih simpatičnih scena.
Radnja i logika u filmu, dno dna!
:lol: pa ko jos trazi logiku u transformersima. e svasta :-)
I to što kažeš, ali ipak, bar minimum.
normala brate
Posts: 1322
Joined: 13/11/2018 15:25

#5018 Re: Gledali ste ne preporucujete

Post by normala brate »

yoda82 wrote:
Altsa wrote:
yoda82 wrote:Bumblebee loš kao i ostali transformersi, samo malo zabavniji. Ima nekih simpatičnih scena.
Radnja i logika u filmu, dno dna!
:lol: pa ko jos trazi logiku u transformersima. e svasta :-)
I to što kažeš, ali ipak, bar minimum.
Minimum?

Mala se bori za ono što je pravedno, dobra poruka? :D
User avatar
kokuz_sa
Posts: 8494
Joined: 29/05/2010 21:11
Location: nisam u inostranstvu :D

#5019 Re: Gledali ste ne preporucujete

Post by kokuz_sa »

moonca wrote:Image
Ovaj drugi dio je bas beze..ja nisam uspio pregledam zadnjih 15min..odustao..

Prvi dio je filmcina
User avatar
Altsa
Posts: 7346
Joined: 19/03/2004 18:31

#5020 Re: Gledali ste ne preporucujete

Post by Altsa »

kokuz_sa wrote:
moonca wrote:Image
Ovaj drugi dio je bas beze..ja nisam uspio pregledam zadnjih 15min..odustao..

Prvi dio je filmcina
taj dio drugog dijela je nagori.
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#5021 Re: Gledali ste ne preporucujete

Post by moonca »

Denzel postaje dosadan --- cak me i iritira.. :zoka:
User avatar
JoseMujica
Posts: 27606
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: škripe oko Lištice
Grijem se na: Legitimnost
Vozim: Političko Sarajevo
Horoskop: Poskok

#5022 Re: Gledali ste ne preporucujete

Post by JoseMujica »

moonca wrote:Denzel postaje dosadan --- cak me i iritira.. :zoka:
propo haman ko Cage
User avatar
suad-sarajevo
Posts: 3046
Joined: 22/08/2006 01:54
Location: Memli strana
Contact:

#5023 Re: Gledali ste ne preporucujete

Post by suad-sarajevo »

https://www.imdb.com/title/tt5774450/

Image
Summer of 84. Kakav piece of shit. Unistih sebi 2 sata zivota. Odoh sebi staviti prst u usta da povratim ko covjek.

3/10
normala brate
Posts: 1322
Joined: 13/11/2018 15:25

#5024 Re: Gledali ste ne preporucujete

Post by normala brate »

JoseMujica wrote:
moonca wrote:Denzel postaje dosadan --- cak me i iritira.. :zoka:
propo haman ko Cage
jel te stid
normala brate
Posts: 1322
Joined: 13/11/2018 15:25

#5025 Re: Gledali ste ne preporucujete

Post by normala brate »

suad-sarajevo wrote:https://www.imdb.com/title/tt5774450/

Image
Summer of 84. Kakav piece of shit. Unistih sebi 2 sata zivota. Odoh sebi staviti prst u usta da povratim ko covjek.

3/10

dobar film ako ga uzmeš kao zabavu
Post Reply