Gledali ste, ne preporučujete

Najbolji i najgori filmovi, serije, sve o sedmoj umjetnosti...

Moderator: _BataZiv_0809

Post Reply
deyan
Posts: 229
Joined: 09/01/2008 02:17

#4326 Re: Gledali ste ne preporucujete

Post by deyan »

kakavdanakneiskustvu wrote:
deyan wrote:
kakavdanakneiskustvu wrote:
Kakav danak neiskustvu.

jbg,trailer po obicaju dobro izgleda,bezze film
Nikad, nista ne citati/ne gledati o filmu...zlatno pravilo! Put u nepoznato.
Ovo nije blockbuster, vec neka druga prica.
Nisu svi World War Z i dobro da je tako. :wink:
Film je odlican.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58369
Joined: 03/08/2010 19:04

#4327 Re: Gledali ste ne preporucujete

Post by kakavdanakneiskustvu »

nisam ni ocekivao da je kao world war z ,davno vidio trailer,reko ajd da pogledam,meni je film nista osobito
User avatar
beni-bu-man
Posts: 17400
Joined: 10/04/2012 09:01
Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D

#4328 Re: Gledali ste ne preporucujete

Post by beni-bu-man »

Ni dusmanu ne bih ga preporucio


Image
deyan
Posts: 229
Joined: 09/01/2008 02:17

#4329 Re: Gledali ste ne preporucujete

Post by deyan »

karanana wrote:meni nije bio toliko los.
mislim da sam mu dao 6/10.
ako si gledo bone tomahawk od istog frajera onda je to otprilike to sto se ocekivanja tice i tih nekih "krvavih scena"
Kad smo se ti i ja slozili oko nekog filma/neke serije drug karanana? Takoreci nikad. :)
Ne cudi me da ste se nasli...ti i ovaj "film". ;-)
User avatar
karanana
Posts: 47117
Joined: 26/02/2004 00:00

#4330 Re: Gledali ste ne preporucujete

Post by karanana »

deyan wrote:
karanana wrote:meni nije bio toliko los.
mislim da sam mu dao 6/10.
ako si gledo bone tomahawk od istog frajera onda je to otprilike to sto se ocekivanja tice i tih nekih "krvavih scena"
Kad smo se ti i ja slozili oko nekog filma/neke serije drug karanana? Takoreci nikad. :)
Ne cudi me da ste se nasli...ti i ovaj "film". ;-)
doduse u pravu si.
bas nikad. totalno drugaciji ukusi cini mi se. zato jos uvijek razmisljam da li da dam sansu thelmi jer si tu dao cini mi se ipak negativnu ocjenu na kraju. mozda bi meni kraj valjao.
mada ga preporucujes izgleda.
deyan
Posts: 229
Joined: 09/01/2008 02:17

#4331 Re: Gledali ste ne preporucujete

Post by deyan »

karanana wrote:
deyan wrote:
karanana wrote:meni nije bio toliko los.
mislim da sam mu dao 6/10.
ako si gledo bone tomahawk od istog frajera onda je to otprilike to sto se ocekivanja tice i tih nekih "krvavih scena"
Kad smo se ti i ja slozili oko nekog filma/neke serije drug karanana? Takoreci nikad. :)
Ne cudi me da ste se nasli...ti i ovaj "film". ;-)
doduse u pravu si.
bas nikad. totalno drugaciji ukusi cini mi se. zato jos uvijek razmisljam da li da dam sansu thelmi jer si tu dao cini mi se ipak negativnu ocjenu na kraju. mozda bi meni kraj valjao.
mada ga preporucujes izgleda.
Iz jednog razloga ce ti se sigurno svideti, ruku dajem (+obe noge). ;-)
Za ostalo ne mogu da garantujem, film je spor, ima dobru fotografiju, manje-vise pametan scenario, dugo kadriranje, nelagodnu atmosferu...u mom fahu je, sto de facto znaci da nije u tvom. ;-)
Ako izuzmemo poslednjih 10min. film je bombona, uprskan njanjavim krajem ali to je moje misljenje.
User avatar
vicious
Posts: 6826
Joined: 05/03/2006 15:41
Location: zrakopraz

#4332 Re: Gledali ste ne preporucujete

Post by vicious »

karanana wrote:
deyan wrote:
karanana wrote:meni nije bio toliko los.
mislim da sam mu dao 6/10.
ako si gledo bone tomahawk od istog frajera onda je to otprilike to sto se ocekivanja tice i tih nekih "krvavih scena"
Kad smo se ti i ja slozili oko nekog filma/neke serije drug karanana? Takoreci nikad. :)
Ne cudi me da ste se nasli...ti i ovaj "film". ;-)
doduse u pravu si.
bas nikad. totalno drugaciji ukusi cini mi se. zato jos uvijek razmisljam da li da dam sansu thelmi jer si tu dao cini mi se ipak negativnu ocjenu na kraju. mozda bi meni kraj valjao.
mada ga preporucujes izgleda.
Sto deyo nahvali ovaj brawl :D bas sam ga konto gledati ovih dana, ali sad sumnjam.

A thelma i louise (ako pricate o tom filmu): vrhunski film meni, kraj manje-vise, ali vazan je put, sto bi rekli... :)
I jos geena davis u to doba bila avion! ;-)
User avatar
johnnykola
Posts: 10316
Joined: 15/10/2004 12:23
Contact:

#4333 Re: Gledali ste ne preporucujete

Post by johnnykola »

vicious wrote:
A thelma i louise (ako pricate o tom filmu): vrhunski film meni, kraj manje-vise, ali vazan je put, sto bi rekli... :)
I jos geena davis u to doba bila avion! ;-)
Da, frendšip i to. Odličan film.

Film na TV-u
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50321
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#4334 Re: Gledali ste ne preporucujete

Post by Bloo »

kakavdanakneiskustvu wrote:nisam ni ocekivao da je kao world war z ,davno vidio trailer,reko ajd da pogledam,meni je film nista osobito
Hmm da, i meni je bio čisti prosjek
User avatar
Truba
Posts: 81017
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#4335 Re: Gledali ste ne preporucujete

Post by Truba »

it comes at night nije loš film

samo je podvala
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58369
Joined: 03/08/2010 19:04

#4336 Re: Gledali ste ne preporucujete

Post by kakavdanakneiskustvu »

Black swan wrote:it comes at night nije loš film

samo je podvala
da,moglo bi se i tako reci
nema me tamo
Posts: 13597
Joined: 30/10/2013 18:58

#4337 Re: Gledali ste ne preporucujete

Post by nema me tamo »

Nema sta moglo, naveli me majmuni da ce neko doc i pojesti ih a ono šipak :D

Dobar film inace
User avatar
vicious
Posts: 6826
Joined: 05/03/2006 15:41
Location: zrakopraz

#4338 Re: Gledali ste ne preporucujete

Post by vicious »

johnnykola wrote:
vicious wrote:
A thelma i louise (ako pricate o tom filmu): vrhunski film meni, kraj manje-vise, ali vazan je put, sto bi rekli... :)
I jos geena davis u to doba bila avion! ;-)
Da, frendšip i to. Odličan film.

Film na TV-u
Me'ščini da smo fulili - tamo na drugoj temi je deyan spominjao film Thelma (bez Louise), karananina referenca je išla u tom smjeru :D

gledali-ste-film-preporucite-ga-drugima ... #p14126769
deyan
Posts: 229
Joined: 09/01/2008 02:17

#4340 Re: Gledali ste ne preporucujete

Post by deyan »

nema me tamo wrote:Nema sta moglo, naveli me majmuni da ce neko doc i pojesti ih a ono šipak :D

Dobar film inace
Upravo se o tome i radi, danas je na ceni povrsnost.
Daj da sljasti, da puca na sve strane, da gledamo vatromet & milion sarenih boja.
Uporedo cemo baciti pogled na fon ili tablet jer nemamo ni vremena ni strpljenja.
Glava moze i u susednoj sobi ili kod komsije, tja...ionako je tu samo bezveze.
Zasto bi izlazili iz komforne zone, terali sebe na razmisljanje, preispitivali autora, sebe, tumacili ili trazili neko znacenje?
Zasto kada smo drustvu najbolji, najbolji, kao zombizirana telad.

@vicious

Brawl moze ali samo ako zelis rak na mozgu. :)
nema me tamo
Posts: 13597
Joined: 30/10/2013 18:58

#4341 Re: Gledali ste ne preporucujete

Post by nema me tamo »

pametuješ bez potrebe film je trebao da bude horor i neko je trebao da dođe, al' niko nije došao..
A pusti se pametovanja da sve treba da nosi poruku nismo svi opsjednuti kako nas život jede vjerovao ili ne ima nas i sretnih

Lijep pozdrav
User avatar
micko green eyes
Posts: 180
Joined: 22/03/2011 21:42

#4342 Re: Gledali ste ne preporucujete

Post by micko green eyes »

Serija Salvation.
Bezezeeee, nit smrdi nit mirise al vise smrdi
User avatar
Dasi
Posts: 2227
Joined: 27/05/2006 01:06

#4343 Re: Gledali ste ne preporucujete

Post by Dasi »

The Mountain Between Us
http://www.imdb.com/title/tt2226597/
Image

Koja saFunjara boze dragi, bolje da sam ponovo pregledao 7 sezonu The Walking Dead. Najgluplji kraj koji sam vidio, jebo tinejdzerske romanticne komedije kakav je ovo krs.
User avatar
karanana
Posts: 47117
Joined: 26/02/2004 00:00

#4344 Re: Gledali ste ne preporucujete

Post by karanana »

e jebi ga. taman ga htio navit. neko preporucio na drugoj temi. e sad necu. odoh konacno na dunkirk.
BJB
Posts: 4520
Joined: 16/10/2010 17:17
Location: California

#4345 Re: Gledali ste ne preporucujete

Post by BJB »

Dasi wrote:The Mountain Between Us
http://www.imdb.com/title/tt2226597/
Image

Koja saFunjara boze dragi, bolje da sam ponovo pregledao 7 sezonu The Walking Dead. Najgluplji kraj koji sam vidio, jebo tinejdzerske romanticne komedije kakav je ovo krsi.
Ni mene nisu odusevili..Idris Elba je prezgodan ali izmedju njega i Kate 0 hemija. Bas su lose odglumili i jedno i drugo...
nema me tamo
Posts: 13597
Joined: 30/10/2013 18:58

#4346 Re: Gledali ste ne preporucujete

Post by nema me tamo »

Ma idris je gotivan lik malo je reci, a nervira me što osim luthera i the wire bukvalno ništa više nema vrijedno spomena
deyan
Posts: 229
Joined: 09/01/2008 02:17

#4347 Re: Gledali ste ne preporucujete

Post by deyan »

nema me tamo wrote:pametuješ bez potrebe film je trebao da bude horor i neko je trebao da dođe, al' niko nije došao..
A pusti se pametovanja da sve treba da nosi poruku nismo svi opsjednuti kako nas život jede vjerovao ili ne ima nas i sretnih

Lijep pozdrav
Skapirao si poentu mog upisa kao sto si skapirao poentu filma.
To sto su oni marketinški odradili trailer jer znaju na sta se danasnji random gledalac pali (sta će najvise privući ljude i doneti im sto vise $ - jer gle čuda, i indie reziserima su potrebna materijalna sredstva, kako bi realiozavali neke buduće projekte) je drugi par rukava.

I jeste ovaj Trey Edward Shults klasični nemač pojma, mogao je inspiraciju potraziti kod debilnih autora "Stranger Things" i servirati nam balavog monstruma sa 101 glavom, kako bi ti srećno dočekao nekog ko je trebao da dodje a nije dosao.
"It Comes at Night" surfuje na nekim drugim vodama, nepopularnim za siroke mase, zato i ima (ne)prodju koju ima.
Reziser smekerski koristi kartu najvećeg ljudskog straha, onog iskonskog. Straha od nepoznatog i nevidljivog.

I batalite već jednom trivijalne opise i prejudiciranja o pojedincima, o kojima faktički ne znate nista.
To svodjenje priče na ličnom nivou (onda kada se debatuje o jebenim filmovima) zapravo govori, koliko smo kao drustvo u banani.
Svrha svih foruma je da (valjda) njegovi učesnici razmene svoja misljenje?
To sto se po navici, glumi namrstenost i nadrndanost i ljudima spočitava da pametuju onda kada najnormalnije pokusavaju da argumentuju je tek glupost epskih razmera.

PS. Naravno, post sam pisao gorko ridajući uz gomilu slanih suza.
Skrhan od bola i tuge i jako nesrećan jer sam jedan od onih kome se jako dopada Shults-ov rad.
Sasvim logično, nije ni bilo druge mogućnosti.
nema me tamo
Posts: 13597
Joined: 30/10/2013 18:58

#4348 Re: Gledali ste ne preporucujete

Post by nema me tamo »

Previše slova znaci da sam ipak pogodio..

Zelim ti ugodan ostatak života.
deyan
Posts: 229
Joined: 09/01/2008 02:17

#4349 Re: Gledali ste ne preporucujete

Post by deyan »

Jesi! :thumbup:
Ti si naj baja ovog foruma.
User avatar
johnnykola
Posts: 10316
Joined: 15/10/2004 12:23
Contact:

#4350 Re: Gledali ste ne preporucujete

Post by johnnykola »

deyan wrote:
nema me tamo wrote:pametuješ bez potrebe film je trebao da bude horor i neko je trebao da dođe, al' niko nije došao..
A pusti se pametovanja da sve treba da nosi poruku nismo svi opsjednuti kako nas život jede vjerovao ili ne ima nas i sretnih

Lijep pozdrav
Skapirao si poentu mog upisa kao sto si skapirao poentu filma.
To sto su oni marketinški odradili trailer jer znaju na sta se danasnji random gledalac pali (sta će najvise privući ljude i doneti im sto vise $ - jer gle čuda, i indie reziserima su potrebna materijalna sredstva, kako bi realiozavali neke buduće projekte) je drugi par rukava.

I jeste ovaj Trey Edward Shults klasični nemač pojma, mogao je inspiraciju potraziti kod debilnih autora "Stranger Things" i servirati nam balavog monstruma sa 101 glavom, kako bi ti srećno dočekao nekog ko je trebao da dodje a nije dosao.
"It Comes at Night" surfuje na nekim drugim vodama, nepopularnim za siroke mase, zato i ima (ne)prodju koju ima.
Reziser smekerski koristi kartu najvećeg ljudskog straha, onog iskonskog. Straha od nepoznatog i nevidljivog.

I batalite već jednom trivijalne opise i prejudiciranja o pojedincima, o kojima faktički ne znate nista.
To svodjenje priče na ličnom nivou (onda kada se debatuje o jebenim filmovima) zapravo govori, koliko smo kao drustvo u banani.
Svrha svih foruma je da (valjda) njegovi učesnici razmene svoja misljenje?
To sto se po navici, glumi namrstenost i nadrndanost i ljudima spočitava da pametuju onda kada najnormalnije pokusavaju da argumentuju je tek glupost epskih razmera.

PS. Naravno, post sam pisao gorko ridajući uz gomilu slanih suza.
Skrhan od bola i tuge i jako nesrećan jer sam jedan od onih kome se jako dopada Shults-ov rad.
Sasvim logično, nije ni bilo druge mogućnosti.
E moj Jode, bude sve u redu. Ako već nisi pogledaj It Follows i Under the Shadow, u njih je vizavi
straha destinejšn anoun. Stranger Things je tu ponajviše zarad nostalgije za osamedesetim, ne moraš
sve insane pa tako i mene nazivati imbecilima zato što nam se serijica sviđa.
Još više ćeš horora naći u Hanekea večeras (pretpostavljam da i to znaš). VIdi tamo na
drugoj temi.

Živija!
Post Reply