Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Najbolji i najgori filmovi, serije, sve o sedmoj umjetnosti...

Moderator: _BataZiv_0809

Post Reply
cowboy
Posts: 358
Joined: 07/12/2003 00:00

#76

Post by cowboy »

The Motorcycle Diaries - odlican film o putovanju mladog Ernesta Che Guevare kroz Juznu Ameriku. Gabriel Garcia Bernal glumi fenomenalno, muzika je odlicna, a fotografija za 10.
100% recommended.

Maria full of grace - film o mladoj djevojci iz Kolumbije koja odluci da zaradi novac tako sto ce postati "mula" za prenosenje heroina u USA. Mlada glumica Catalina Sandino Moreno je radi ove uloge nominovana za Oscara ove godine (najbolja zenska uloga).


Sideways
- Veoma realan film, o veoma realnim zivotnim problemima profesora Engleskog jezika i neuspjelog pisca. On je odlucio odvesti jarana s fakulteta na kratko putovanje prije nego se jaran ozeni. Jaran je pravi fakin, i cilj mu je da povali sto vise zena prije zenidbe. Iako s vremena na vrijeme pomalo depresivan, film obiluje smijesnim detaljima i dijalogom.

Toliko za sad, iako ih ima jos hejbet...
User avatar
Truba
Posts: 81671
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#77

Post by Truba »

preporučujem

Oldboy

men se čini korejski film uglavnom je iz azije

o čikici kojeg su zatvorili u jedan stančić na 15 godina :D saznajte zašto
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#78

Post by mIRCerka »

komi wrote:preporučujem

Oldboy

men se čini korejski film uglavnom je iz azije

o čikici kojeg su zatvorili u jedan stančić na 15 godina :D saznajte zašto
drama? triler? komedija? akcija(obzirom da je koreja u pitanju, imaju i oni svoje borilacke vjestine) :D
User avatar
Truba
Posts: 81671
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#79

Post by Truba »

http://www.imdb.com/title/tt0364569/

za one kojima je imdb pokazatelj kvalitete filma... na 105. je mjestu a jučer je bio na 205.

:D:D:D
ja sam mislio da je neki horor
ali je više triler drama
uglavnom

MISTERIIIIIIIII
dinash
Posts: 2002
Joined: 03/10/2002 00:00
Location: ljubljana
Contact:

#80

Post by dinash »

za sideways sam cuo da je odlican. idem gledati sutra (mrzim kad takvi filmovi igraju u multipleksima ali ...)


inace ... old boy je jako dobar film. koga briga za zanr ...

Image

Old Boy [18]

Dir. Park Chan-wook | 2004
Womanising businessman Oh is returning home one night to his wife and baby daughter, when he’s drugged and kidnapped. He wakes in a small cell, where he spends the next fifteen years, with no clue as to his abductors and only a small tv for company. As if this wasn’t bad enough he learns his wife has been killed and he’s been framed for her murder. Finally he’s released as abruptly as he was taken – but can he discover the identity of his kidnappers, and gain revenge? Bloody, brutal and brilliant.
User avatar
Truba
Posts: 81671
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#81

Post by Truba »

zna ovaj dinaš zanat 8)
dinash
Posts: 2002
Joined: 03/10/2002 00:00
Location: ljubljana
Contact:

#82

Post by dinash »

@komi :)
ma radio sam jedan mini sajt za filmski festival korejskog filma prosle godine ...


nego evo danasnje preporuke. ovaj film sam doduse gledao poodavno ali svejedno. radi se o dokumentarcu (ali dokumentarcu, ne agenda movie michaela moorea) the corporation.

Image
One hundred and fifty years ago, the corporation was a relatively insignificant entity. Today, it is a vivid, dramatic and pervasive presence in all our lives. Like the Church, the Monarchy and the Communist Party in other times and places, the corporation is today’s dominant institution. But history humbles dominant institutions. All have been crushed, belittled or absorbed into some new order. The corporation is unlikely to be the first to defy history. In this complex and highly entertaining documentary, Mark Achbar, co-director of the influential and inventive MANUFACTURING CONSENT: NOAM CHOMSKY AND THE MEDIA, teams up with co-director Jennifer Abbott and writer Joel Bakan to examine the far-reaching repercussions of the corporation’s increasing preeminence. Based on Bakan’s book The Corporation: The Pathological Pursuit of Profit and Power, the film is a timely, critical inquiry that invites CEOs, whistle-blowers, brokers, gurus, spies, players, pawns and pundits on a graphic and engaging quest to reveal the 4corporation’s inner workings, curious history, controversial impacts and possible futures. Featuring illuminating interviews with Noam Chomsky, Michael Moore, Howard Zinn and many others, THE CORPORATION charts the spectacular rise of an institution aimed at achieving specific economic goals as it also recounts victories against this apparently invincible force.
evo sajt ... http://www.thecorporation.com/

a evo ko sve govori u filmu ... who's who!

--------------------------------------------------

inace najlakse ga je nabaviti sa kakvog P2P networka ...
Arrival
Posts: 127
Joined: 01/02/2005 21:26

#83

Post by Arrival »

Image :)
The_Fluid
Posts: 5591
Joined: 02/08/2002 00:00
Location: Earth

#84

Post by The_Fluid »

dinash wrote:@komi :)
ma radio sam jedan mini sajt za filmski festival korejskog filma prosle godine ...


nego evo danasnje preporuke. ovaj film sam doduse gledao poodavno ali svejedno. radi se o dokumentarcu (ali dokumentarcu, ne agenda movie michaela moorea) the corporation.

Image
One hundred and fifty years ago, the corporation was a relatively insignificant entity. Today, it is a vivid, dramatic and pervasive presence in all our lives. Like the Church, the Monarchy and the Communist Party in other times and places, the corporation is today’s dominant institution. But history humbles dominant institutions. All have been crushed, belittled or absorbed into some new order. The corporation is unlikely to be the first to defy history. In this complex and highly entertaining documentary, Mark Achbar, co-director of the influential and inventive MANUFACTURING CONSENT: NOAM CHOMSKY AND THE MEDIA, teams up with co-director Jennifer Abbott and writer Joel Bakan to examine the far-reaching repercussions of the corporation’s increasing preeminence. Based on Bakan’s book The Corporation: The Pathological Pursuit of Profit and Power, the film is a timely, critical inquiry that invites CEOs, whistle-blowers, brokers, gurus, spies, players, pawns and pundits on a graphic and engaging quest to reveal the 4corporation’s inner workings, curious history, controversial impacts and possible futures. Featuring illuminating interviews with Noam Chomsky, Michael Moore, Howard Zinn and many others, THE CORPORATION charts the spectacular rise of an institution aimed at achieving specific economic goals as it also recounts victories against this apparently invincible force.
evo sajt ... http://www.thecorporation.com/

a evo ko sve govori u filmu ... who's who!

--------------------------------------------------

inace najlakse ga je nabaviti sa kakvog P2P networka ...

to dinash,
ovaj film odavno zhelim pogledati, imash li neki link (pa na PP) ili?
dinash
Posts: 2002
Joined: 03/10/2002 00:00
Location: ljubljana
Contact:

#85

Post by dinash »

ja sam skinuo kopiju sa eMule-a ... na torrentu ima sigurno ... ne znam sta koristish ...
User avatar
NeKi_LiK
Posts: 946
Joined: 05/09/2002 00:00

#86

Post by NeKi_LiK »

Komi šta valja od ove kosooke produkcije ovdje http://www.davestrailerpage.co.uk/trailers_asian.shtml pa da pogledam trailere... ili je ovo komercijala za tvoj ukus :D
The_Fluid
Posts: 5591
Joined: 02/08/2002 00:00
Location: Earth

#87

Post by The_Fluid »

Vecheras je u okviru emisije Latinica, na HRT1 prikazan prvi dio talijanskog filma Srce u jami ili u bezdanu. Repriza iste je vecheras u 02.30h, takodjer na kanalu HRT1. Drugi dio filma je sutra navecher na drugom kanalu hrvatske televizije, u 20.40h.

Film je podigao dosta prashine u Sloveniji i u Hrvatskoj, posebno u Istri, iz razumljivih razloga, tema filma je protjerivanje i ubijanje talijanske manjine od strane partizana pred kraj Drugog svjetskog rata i poslije. Film je navodno naruchen od strane talijanske desnice, a jednu od glavnih uloga ostvaruje Dragan Bjelogrlitj.

U Istri su najvishe prashine digli ljudi chije su chitave familije zbrisane i pobijene od strane talijanskih fashista tokom Drugog svjetskog rata.
igla
Posts: 217
Joined: 19/05/2003 00:00
Location: sarajevo

#88

Post by igla »

Million dollar baby-mnogo dobar film, dotice se nekih pravo teskih tema. Meni je fenomenalno kako je snimljen, igra svjetla u kadrovima, a pored toga price likova su fenomenalno ispricane.
Jedan od rijetkih filmova gdje naracija nije dosadna i suvisna.
The_Fluid
Posts: 5591
Joined: 02/08/2002 00:00
Location: Earth

#89

Post by The_Fluid »

igla wrote:Million dollar baby-mnogo dobar film, dotice se nekih pravo teskih tema. Meni je fenomenalno kako je snimljen, igra svjetla u kadrovima, a pored toga price likova su fenomenalno ispricane.
Jedan od rijetkih filmova gdje naracija nije dosadna i suvisna.

igra sutra u Meeting Point-u, i vjerovatno je jedan od boljih filmova od novije hollywoodske produkcije.
dinash
Posts: 2002
Joined: 03/10/2002 00:00
Location: ljubljana
Contact:

#90

Post by dinash »

The_Fluid wrote:Film je podigao dosta prashine u Sloveniji i u Hrvatskoj, posebno u Istri, iz razumljivih razloga, tema filma je protjerivanje i ubijanje talijanske manjine od strane partizana pred kraj Drugog svjetskog rata i poslije. Film je navodno naruchen od strane talijanske desnice, a jednu od glavnih uloga ostvaruje Dragan Bjelogrlitj.
ja sam bash zbog bjelogrlicha nekidan napola u zajebanciji povlacio paralele izmedju ovog filma i lepih sela ... :)

fojbe su zaista BIG DEAL u sloveniji. nazaboravimo, talijani su od tita "dobili" ponajvise slovenacke teritorije ... jebiga ... znash vec kako ide ... TRST JE NAS!
dinash
Posts: 2002
Joined: 03/10/2002 00:00
Location: ljubljana
Contact:

#91

Post by dinash »

NeKi_LiK wrote:Komi šta valja od ove kosooke produkcije ovdje http://www.davestrailerpage.co.uk/trailers_asian.shtml pa da pogledam trailere... ili je ovo komercijala za tvoj ukus :D
gledaj sve. 2046 je odlichan ... ghost in the shell isto tako ... hero je lijep ... House of Flying Daggers isto tako ... shaolin soccer je TOTALNA pishurija od filma ...

elem, zadaj se ... na toj listi ima svega (mada je pretezno komercijala za komijev ukus, to ti odmah kazem :):))
The_Fluid
Posts: 5591
Joined: 02/08/2002 00:00
Location: Earth

#92

Post by The_Fluid »

dinash wrote:
The_Fluid wrote:Film je podigao dosta prashine u Sloveniji i u Hrvatskoj, posebno u Istri, iz razumljivih razloga, tema filma je protjerivanje i ubijanje talijanske manjine od strane partizana pred kraj Drugog svjetskog rata i poslije. Film je navodno naruchen od strane talijanske desnice, a jednu od glavnih uloga ostvaruje Dragan Bjelogrlitj.
ja sam bash zbog bjelogrlicha nekidan napola u zajebanciji povlacio paralele izmedju ovog filma i lepih sela ... :)

fojbe su zaista BIG DEAL u sloveniji. nazaboravimo, talijani su od tita "dobili" ponajvise slovenacke teritorije ... jebiga ... znash vec kako ide ... TRST JE NAS!

Poznato mi je to, dinash, dapache, poznato mi je i da su, svojedobno, Slovenci odbili da Trst udje u Sloveniju, iz dva razloga: Trst bi bio vetji centar od Ljubljane i bilo bi previshe Talijana, iz ugla tadashnjeg slovenachkog rukovodstva.
cowboy
Posts: 358
Joined: 07/12/2003 00:00

#93

Post by cowboy »

divan film.
Image
Greta Garbo
Posts: 1
Joined: 01/03/2005 19:12

#94

Post by Greta Garbo »

-maria full of grace

-ne bojim se (io non ho paura)
dariosa
Posts: 512
Joined: 03/05/2003 00:00

#95

Post by dariosa »

Respiro i Zapadni Bejrut
User avatar
Fair Life
Posts: 14219
Joined: 02/03/2004 00:00

#96

Post by Fair Life »

DOKTOR LUDOSTI

Odlicna "crna" komedija apsurdnih situacija...

Scenarij i rezija:
Fadil Hadzic.

U glavnim ulogama:
Pero Kvrgic
Olga Pakalovic
Zoran Pokupec
Elizabeta Kukic
Zarko Potocnjak
Predrag Vusovic
Damir Loncar
Milan Strljic

Crna komedija Fadila Hadzica " Doktor ludosti" zasniva se na uvjerenju glavnog lika, psihijatra, da je "svatko danas lud dok mu se ne dokaze da je normalan". To je ironicna, apsurdna prica koja se dogada danas i ovdje, u rasponu od samo dva sata.
Mjesto radnje je cekaonica tog istog psihijatra (Pero Kvrgic), a sudionici su pacijenti, pojedinci koji se manje vise neuspjesno snalaze u danasnjem drustvu. Oni su iskompleksirani, uplaseni, zbunjeni, ljutiti i nesretni u svojim malim velikim pricama iz vlastita zivota, sto su pak skice za ocrtavanje opceg stanje duha u drustvu koje ih, poput njihova psihijatra, ignorira jer vodi racuna samo o svojim brigama.
U paleti likova nizu se tajnovit, njem policajac ili spijun (drazen Kuhn), koji je odvec vidljiv u naivno prepoznatljivom "crnom imageu". Slijedi novinar (Igor Mesin) koji zmiganjem i nedostatkom koncentracije otkriva osobu pod stresom, pa dobrocudni gospodin Dobrohotnic (Zarko Potocnjak) kojega izbezumljuje spoznaja da se omrazena supruga, sto je umrla, vratila u njegov zivot u obliku bijesne crne macke.
Tu su jos znanstvenik svjetskog glasa Zbujankovic (Zoran Pokopec), koji je sanjao Nobelovu nagradu, te njegova izgubljena kci sto stize iz inozemstva (Olga Pakalovic). Opcoj konfuziji ordinacije pridonose narogusena dama, sklona opernim arijama (Elizabeta Kukic), i njezin nekadasnji, ali i buduci suprug, inace, super aktivni i beskrupulozni poduzetnik (Damir Loncar), te jos jedan novinar, ambiciozan i poduzetan kao suradnik crne kronike (Milan Strljic). Napokon, tu je i voda "vojske narodnog spasa" (Predo Vusovic) sa suludim teroristickim planovima.


Image
The_Fluid
Posts: 5591
Joined: 02/08/2002 00:00
Location: Earth

#97

Post by The_Fluid »

Vecheras na HRT1, u 00:50h, Dogville, preporuchujem, posebno za ljubitelje Lars Von Trier-ovih filmova
dinash
Posts: 2002
Joined: 03/10/2002 00:00
Location: ljubljana
Contact:

#98

Post by dinash »

The_Fluid wrote:Vecheras na HRT1, u 00:50h, Dogville, preporuchujem, posebno za ljubitelje Lars Von Trier-ovih filmova

mmm ... dogvil ... ja sam ostao zapanjen zavrsetkom tog filma. najtarantinovskiji zavrsetak von trierovog filma.

mada su one fotografije na creditsima malo previse. gledash ono i kontash "ok ok i get the point!" ...
en_jackal
Posts: 69
Joined: 02/12/2002 00:00

#99

Post by en_jackal »

najtarantinovskiji zavrsetak von trierovog filma.

mada su one fotografije na creditsima malo previse. gledash ono i kontash "ok ok i get the point!" ...


:shock: c c c c c
dinash
Posts: 2002
Joined: 03/10/2002 00:00
Location: ljubljana
Contact:

#100

Post by dinash »

en_jackal wrote:
najtarantinovskiji zavrsetak von trierovog filma.

mada su one fotografije na creditsima malo previse. gledash ono i kontash "ok ok i get the point!" ...


:shock: c c c c c

sta je tu cudno? stojim iza toga sto sam napisao. ali mi se fakat ne da pisati.
Post Reply