Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Najbolji i najgori filmovi, serije, sve o sedmoj umjetnosti...

Moderator: _BataZiv_0809

90minut
Posts: 12889
Joined: 07/04/2019 10:56

#54102 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by 90minut »

:thumbup:

Inace si me u zadnje vrijeme par puta iznenadio s dobrim filmovima koji nisu na ovim standardim filmskim kanalima pa sam joj palio da gleda, a pisao sam da nema fajde i kritikovao prije. :lol:
BJB
Posts: 4520
Joined: 16/10/2010 17:17
Location: California

#54103 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by BJB »

omar little
Posts: 16343
Joined: 14/03/2008 21:14

#54105 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by omar little »

Tito_i_Partija wrote: 15/05/2021 19:48 @omar little Sad tek upratih da je ovaj novi film sa Andjelinom djelo Taylora Sheridana, pa reko da te obavijestim jer znam da si stovateljka istog. :D
njah, trejler mi je dosta za vidjeti da nije za mene. ako angelina onako strsi u 2-3 minute trejlera, mogu misliti na sta to lici u sat i pol...a, on se na pocetku pokazao kao zanimljiv scenarista. imao je štih za te pogranicne svjetove, sto fizicke, sto moralne; za autsajdere i likove uhvacene u bespucima geografije i zivota. dobrodosla promjena od ustaljene ponude. radovi su mu bili maskulinitetni, ali nije glorificirao sirovinsku banalanost niti je koristio likove za projekciju superiornosti sa olinjalim virtue signaling. sicario, hell or high water, wind river. odlican niz. nakon wind river me je vec izgubio. nedavno pogledah yellowstone, najobicniji dallas dvajsprvog stoljeca. safunjaretina teska. obzirom sta sam od njega ocekivala, debelo razocaranje. pari mi da je on na kreativnoj nizbrdici, ali luksuzno putuje, hollywood style.
User avatar
Filter
Posts: 7928
Joined: 31/12/2010 11:42
Location: cirkus

#54106 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by Filter »

BJB wrote: 19/05/2021 00:02
dobar
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 10969
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#54107 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by Tito_i_Partija »

omar little wrote: 20/05/2021 17:54
Tito_i_Partija wrote: 15/05/2021 19:48 @omar little Sad tek upratih da je ovaj novi film sa Andjelinom djelo Taylora Sheridana, pa reko da te obavijestim jer znam da si stovateljka istog. :D
njah, trejler mi je dosta za vidjeti da nije za mene. ako angelina onako strsi u 2-3 minute trejlera, mogu misliti na sta to lici u sat i pol...a, on se na pocetku pokazao kao zanimljiv scenarista. imao je štih za te pogranicne svjetove, sto fizicke, sto moralne; za autsajdere i likove uhvacene u bespucima geografije i zivota. dobrodosla promjena od ustaljene ponude. radovi su mu bili maskulinitetni, ali nije glorificirao sirovinsku banalanost niti je koristio likove za projekciju superiornosti sa olinjalim virtue signaling. sicario, hell or high water, wind river. odlican niz. nakon wind river me je vec izgubio. nedavno pogledah yellowstone, najobicniji dallas dvajsprvog stoljeca. safunjaretina teska. obzirom sta sam od njega ocekivala, debelo razocaranje. pari mi da je on na kreativnoj nizbrdici, ali luksuzno putuje, hollywood style.
:thumbup: Sve potpisujem.

I meni je bio jako drag zbog tog "niza" sto si navela, prva tri filma su mu top top top, a sa cetvrtim je vec pocela pisanija da zapinje. I to ne malo, nego drasticno.

Sad tek vidjeh na imdb-u da je on pis'o i ovaj skorasnji Without Remorse sa Michael B. Jordanom, koji ima uzasne ocjene, kako od publike tako i od kriticara. Wow, frajer je grohn'o k'o Janez sa lipe. :-) :-D
User avatar
johnnykola
Posts: 10316
Joined: 15/10/2004 12:23
Contact:

#54108 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by johnnykola »

Image

RTS2 21.45 sati.



Odličan miks akcije i crnog humora u šest priča. Argentinski, ali kao da ga je Holivud radio. Najtoplije preporuke. Film je prikazan na dvadesetom SFF-u 2014. godine u okviru Open air programa. Iz biltena festivala:

Image

Image

Bilten u kojem je tekst o Divljim pričama možete preuzeti na sljedećem linku, žurnal dvadesetog SFF-a možete preuzeti na sljedećem linku, a katalog na linku.
User avatar
johnnykola
Posts: 10316
Joined: 15/10/2004 12:23
Contact:

#54109 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by johnnykola »

Image

HRT3 23.40 sati.

Izvrsna ekranizacija istoimenog debitantskog romana mladog američkog književnika Chucka Palahniuka, objavljenog 1996., gotovo preko noći je, kao i književni predložak, dobila kultni status.

Sasvim zasluženo, jer četvrti film darovitog redatelja Davida Finchera tjeskobno je, vizualno fascinantno, intelektualno izazovno, precizno režirano i besprijekorno odglumljeno remek-djelo. Fincher je roman pretvorio u iznimno slojevitu psihološku dramu koja savršeno funkcionira i kao vrlo zanimljiva politička alegorija. Isprva oštra i beskompromisna kritika otuđenog i dehumaniziranog suvremenog društva okrenutog površnoj zabavi i konzumerizmu, Klub boraca postupno postaje kompleksan psihološki portret samoživog i nezrelog pojedinca koji izlaz iz depresije i vlastiti odušak pronalazi u predavanju životinjskim nagonima i atavističkim porivima.

Glavne uloge dojmljivo tumače dvojica možda najboljih glumaca svoje generacije, E. Norton i B. Pitt. Klub boraca je 2000. nominiran za Oscara za specijalne efekte.

Image

Dok u ustima osjeća hladnu cijev pištolja koji drži odlučni Tyler Durden (B. Pitt), prestrašeni Jack (E. Norton) prisjeća se kako je uopće dospio u tu situaciju. Još donedavno bio je činovnik u automobilskoj tvrtki i živio konformistički. Boreći se protiv neuroza i nesanice, odlučio je poslušati liječnički savjet i posjetiti grupnu terapiju pacijenata koji su teško bolesni.

Susret sa stvarnim ljudskim nevoljama isprva mu je izuzetno pomogao, pa je počeo obilaziti različite skupne seanse i tako je upoznao ekscentričnu Marlu Singer (H. Bonham Carter). A onda je slijedilo poznanstvo s Tylerom Durdenom, neobičnim prodavačem sapuna, koji mu je ponudio smještaj nakon što je Jacku izgorio stan.

Njihovo se intenzivno druženje polako počelo pretvarati u prijateljstvo sve dok jedne večeri Tyler nije od Jacka zatražio da ga snažno udari. Doživljena bol i prepuštanje životinjskim nagonima obojici su se izuzetno svidjeli, te su zaredale tučnjave. Postupno su se oko njih počeli okupljati znatiželjnici koji su se s vremenom i sami stali međusobno tući. Stoga su Tyler i Jack odlučili osnovati Klub boraca.

Film se na mapi Movielanda nalazi u kvadrantu E4:

Image
User avatar
House
Posts: 46560
Joined: 17/03/2010 15:36

#54110 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by House »

Image

ništa posebno
User avatar
Snake Eyes
Posts: 5191
Joined: 12/04/2013 14:02

#54112 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by Snake Eyes »

Katastrofalno los film, nula je prejaka ocjena za njega.
User avatar
johnnykola
Posts: 10316
Joined: 15/10/2004 12:23
Contact:

#54113 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by johnnykola »

Image



Na mapi Movielanda film s nalazi u kvadrantu C4:

Image

Image

Image

Odlična komedija o ludilu današnjeg svijeta. Ima tu i Zuhre, Istanbulske konvencije, news portala, korumpiranih policajaca i političara. Svega.

Image

Odlična, kultna komedija je Beskrajni dan.

Image

Naganjanje pravde i to.
User avatar
pici
Posts: 43531
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#54114 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by pici »



:lol: :lol: :lol: :thumbup: bautista mi postaje sve drazi glumac... kad je glumio negativce, onako, nije cemu al ove priglupe kvazi pozitivce je ubod u sridu... vin dizel je bio dobar u ovakvim ulogama al dave bautista mi je bolji.
User avatar
johnnykola
Posts: 10316
Joined: 15/10/2004 12:23
Contact:

#54115 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by johnnykola »

Image

Ove sedmice na TV-u. Večeras:

Image

TV 1000 21.00 sati.

Odlična animirana komedija Team America: World Police od tvoraca South Parka.



:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Film se na mapi Movielanda nalazi u kvadrantu G1:

Image
User avatar
karanana
Posts: 47117
Joined: 26/02/2004 00:00

#54116 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by karanana »

auuu, je li ti clerks u top 50 90ih?
strasan film. i drugi nije los, ali razlicite dekade.
User avatar
johnnykola
Posts: 10316
Joined: 15/10/2004 12:23
Contact:

#54117 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by johnnykola »

karanana wrote: 24/05/2021 04:41 auuu, je li ti clerks u top 50 90ih?
strasan film. i drugi nije los, ali razlicite dekade.
Tad kad sam sastavljao nije uletio na listu, ali bio je u širem izboru. Sad kad bih sastavljao, ko zna, možda bi uletio. Odličan film, da.
User avatar
johnnykola
Posts: 10316
Joined: 15/10/2004 12:23
Contact:

#54119 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by johnnykola »



Avijatičarska inženjerka Kyle Pratt u velikoj je tuzi zbog smrti voljenog supruga u Berlinu. S njihovom šestogodišnjom kćerkicom Julijom i suprugovim lijesom Kyle se ukrca na let za New York kako bi ga ondje pokopala. Tijekom leta zaspi, a kad se probudi, shvati da Julije nema. Uzbuni posadu, pretraže avion i ne nađu djevojčicu.

Štoviše, ispostavi se da Julije nema na listi putnika i da je niko od članova posade ili drugih putnika nije vidio. Kapetan i njegova posada uvjereni su da je Kyle izmaštala kćerkicu u dubokoj boli zbog gubitka supruga. Međutim, Kyle zna da ne izmišlja i potragu preuzme u svoje ruke.

Image

Njemački redatelj Robert Schwentke dobio je veliku priliku da u svom dugometražnom američkom debiju radi s jednom od najslavnijih glumica današnjice, dvostrukom oskarovkom Jodie Foster (Optužena, Kad jaganjci utihnu).

Schwentke je opravdao povjerenje režiravši napeti triler u tradiciji Alfreda Hitchcocka (osnovna ideja podsjeća na bardov glasoviti britanski film Dama koja nestaje, ali još više na kultni klasik Otta Premingera Bunny Lake je nestala), koji je u svjetskoj kinodistribuciji zaradio 223 miliona dolara, obilato vrativši uložena sredstva.

Na mapi Movielanda film se nalazi u kvadrantu D5:

Image
User avatar
johnnykola
Posts: 10316
Joined: 15/10/2004 12:23
Contact:

#54120 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by johnnykola »

Image

Image

The Spy Who Dumped Me je zabavna komedija koja je zatvorila dvadesetičetvrti SFF 2018. godine. Prikazan je u okviru Open air programa.

Paul Verhoeven je poznati nizozemski režiser koji je između ostalih filmova režirao i Robocapa, Basic Instict te Starship Troopers. Režiser je filma Krv i meso.

Image

HRT3 23.30 sati.

Pustolovni film. U neimenovanoj zemlji u zapadnoj Europi 1501. godine plemić Arnolfini (F. Hilbeck) uz pomoć svoje vojske i nemilosrdnih plaćenika uspije zauzeti grad iz kojeg je svojedobno protjeran. Plaćenike predvodi Hawkwood (J. Thompson), a među njegovim ljudima koji nakon pobjede pljačkaju, pale i siluju je i odvažni Martin (R. Hauer). Da bi ih se oslobodio, Arnolfini u dogovoru s Hawkwoodom njegove ljude na prijevaru izbaci iz grada, zbog čega Martin odluči osvetiti se obojici. Prilika za to ukazat će mu se kad dozna da se Arnolfinijev sin Steven (T. Burlinson) uskoro ženi privlačnom princezom Agnes (J. Jason Leigh), koja stiže upoznati budućeg supruga. Martin okupi skupinu pljačkaša i otme Agnes, u koju će se uskoro zaljubiti.

Realizirana u međunarodnoj koprodukciji, ova izvrsna kostimirana pustolovna drama bila je prvi u svjetskim razmjerima zapaženi projekt danas glasovitog nizozemskog scenarista i redatelja Paula Verhoevena. Kao jedan od najkontroverznijih redatelja, stekavši nadimke "gospodar šoka" i "ludi Nizozemac", Verhoeven se tijekom karijere nametnuo kao autor sklon crnom humoru i apsurdu, koji tematiziranjem ekstremnog nasilja, seksualnosti i gdjekad patološki perverznog nemorala nudi pomaknutu, zavodljivo dekadentnu, ironičnu, pesimističnu i mračnu, no istodobno i izuzetno zabavnu sliku suvremenog društva. Uz izvrsnu režiju te dojmljivo scenografski i ikonografski rekonstruirano razdoblje kraja srednjeg vijeka, film Krv i meso odlikuju dinamična naracija, snažna energija, impresivna fotografija Verhoevenovog čestog suradnika Josta Vacanoa i velikog Basila Poledourisa te iznimno raspoloženi nastupi glumačke postave predvođene R. Hauerom i J. Jason Leigh.

Film se na mapi Movielanda nalazi u kvadrantu D4:

Image
90minut
Posts: 12889
Joined: 07/04/2019 10:56

#54121 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by 90minut »

Vrhunski Another Round.
milejovic1971
Posts: 1766
Joined: 09/08/2018 08:13

#54122 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by milejovic1971 »

zadnja scena pokidala, objasnio Mikelsen zasto je glumcina
User avatar
Point.
Posts: 27503
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#54123 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by Point. »

Odlican ovaj novi od Guy Ritchie, akcija slash heist slash revenge film. Statham standardan, mali od Clinta Eastwooda isto odlican u filmu , isti otac jebo sebe, Hartnett takoder dobra sporedna uloga. Preporuka. :thumbup:

Image
last mohicans
Posts: 11603
Joined: 09/08/2012 23:19

#54124 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by last mohicans »

Point. wrote: 31/05/2021 00:20 Odlican ovaj novi od Guy Ritchie, akcija slash heist slash revenge film. Statham standardan, mali od Clinta Eastwooda isto odlican u filmu , isti otac jebo sebe, Hartnett takoder dobra sporedna uloga. Preporuka. :thumbup:

Image
Ma top, tako mi se dopada kako lik radi, nevjerovatno.. Kako radnju zapetljava, pa otpetljava, vraca događaje, ali da to nije davez i smor. Odlična akcija, a ni priča nije loša. Muzika fenomenalna, zao mi je što ga u kinu nisam pogledao. Zanimljivi kadrovi, dosta je odabrao nekih industrijskih zona za snimanje što je dalo poseban štimung. Jason hladan, prehladan i za njega, ali se ubio za ove uloge. Riči ili ko vec za njega radi kasting, 100% ubude s glumcima. The Gentleman (za njega preporuka također :thumbup: ) je savršen s McConaugheyem pa i Hugh mi je u njemu nepropoznatljiv. Jedva čekam naredni uradak.
90minut
Posts: 12889
Joined: 07/04/2019 10:56

#54125 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by 90minut »

Image

Dosta težak, al' odlican film podsjeca u nekim momentima dosta na Born on fourth of july.
Kao da je neka moderna verzija istog.
Post Reply