Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Najbolji i najgori filmovi, serije, sve o sedmoj umjetnosti...

Moderator: _BataZiv_0809

klosar pravi
Posts: 2720
Joined: 26/05/2018 12:00

#45376 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by klosar pravi »

markioni wrote:At First Light (2018)
https://www.imdb.com/title/tt5994166/
Image

skroz solidan SF.
https://www.imdb.com/title/tt6290798/

I ovaj isto
User avatar
medvjed23
Posts: 26836
Joined: 16/07/2010 13:49

#45377 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by medvjed23 »

Image

priča o preživljavanju, smještena u polijep krajolik i jednostavna, bez filozofije, bez spektakla
User avatar
Optimus09
Posts: 3083
Joined: 27/11/2017 06:48
Location: Berlin

#45379 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by Optimus09 »

Neke preporuke za dobru komediju?
Indijski,kineski,korejski,sve dolazi u obzir :D
1Dante1
Posts: 1208
Joined: 21/07/2012 20:09
Location: GB
Contact:

#45380 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by 1Dante1 »

The Grey - brutalan film, dugo sam ga izbjegavao jer mi na prvu plot nije lezao. Ocjena na imdb i preniska.
User avatar
karanana
Posts: 47252
Joined: 26/02/2004 00:00

#45381 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by karanana »

grey mi nije sjeo. volim ambijent i filmove u snijegu ali ovaj mi nikako nije lego. samo pocetak i zaplet je dobar, ostalo bas beze.

opa, moram pogledat i potrazit ovaj novi od sinjora gashpara.
johnny, ima li ga gdje?
1Dante1
Posts: 1208
Joined: 21/07/2012 20:09
Location: GB
Contact:

#45382 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by 1Dante1 »

karanana wrote:grey mi nije sjeo. volim ambijent i filmove u snijegu ali ovaj mi nikako nije lego. samo pocetak i zaplet je dobar, ostalo bas beze.

opa, moram pogledat i potrazit ovaj novi od sinjora gashpara.
johnny, ima li ga gdje?
Ne znam, meni je bas legao. Stvar ukusa valjda. :D
User avatar
johnnykola
Posts: 10316
Joined: 15/10/2004 12:23
Contact:

#45383 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by johnnykola »

1Dante1 wrote:The Grey - brutalan film, dugo sam ga izbjegavao jer mi na prvu plot nije lezao. Ocjena na imdb i preniska.
Realno.
User avatar
johnnykola
Posts: 10316
Joined: 15/10/2004 12:23
Contact:

#45384 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by johnnykola »

karanana wrote:grey mi nije sjeo. volim ambijent i filmove u snijegu ali ovaj mi nikako nije lego. samo pocetak i zaplet je dobar, ostalo bas beze.

opa, moram pogledat i potrazit ovaj novi od sinjora gashpara.
johnny, ima li ga gdje?
Tek izašao. Dabogda.
User avatar
johnnykola
Posts: 10316
Joined: 15/10/2004 12:23
Contact:

#45386 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by johnnykola »

Image

Image

RTS2 21.50.

Miljan (ne Brkić, stari ljigavac) Davisić:ppp je bio jedan od najvećih muzičara svih vremena. U ovom filmu koji se dijelom bazira na činjenicama (naročito onaj o nasilničkom ponašanju Miljana prema ženi mu Franki) prikazan je lik i djelo ovog starog trubadura. Dobar film u kojem ćete pored akcije naći i hejbet dobre glazbe.



Image

HRT2 21.00.

Možda ne toliko dobar kao Šuma summarum, ali ovaj film Viteza ima dobrih provala o ustašama, partizanima i Tiletu. Tako je u Endehaziji talent šou nazvan ne Faktor već Čimbenik, logično. :D

Image

HRT2 23.50.

Nakon dvadeset i pet godina uspješne televizijske karijere, voditelj vijesti na TV stanici UBS Howard Beale (P. Finch) dobiva otkaz koji će stupiti na snagu za dvije sedmice. Razlog je sve veći pad gledanosti njegove emisije kojem je i sam pridonio odavši se alkoholu poslije suprugine smrti. Neugodnu vijest priopći mu dugogodišnji prijatelj i producent informativnog programa Max Schumacher (W. Holden), gorko se našalivši da mu je sada jedini izlaz samoubistvo.

No, već u sutrašnjoj emisiji Beale će reći gledateljima da će se pred njihovim očima doista i ubiti za sedam dana, što zaprepasti i razbijesni vodstvo kuće na čelu s Frankom Hackettom (R. Duvall). Bealov očajnički potez iznenada privuče golemo zanimanje javnosti, pa njegova emisija koju šefovi ipak vrate u program odmah dođe na vrh gledanosti u zemlji. Uz pomoć beskrupulozne producentice opsjednute gledanošću Diane Christensen (F. Dunaway) Beale preko noći postane prava TV zvijezda, dok njegove nastupe oduševljena publika doživi kao proročki glas obespravljene Amerike. Takav razvoj situacije ogorči Maxa koji je suočen i s nesuglasicama sa suprugom Louisom (B. Straight). A dan najavljenog samoubistva sve je bliži... Jedan od najboljih filmova američke kinematografije 70-ih TV mreža redatelja S. Lumeta (Dvanaest gnjevnih ljudi, Pasje popodne) proročka je vizija razvoja masovnih medija, naročito televizije. Stoga Lumetov film nije doživljen samo kao rad iznimne umjetničke vrijednosti sa sinergičnim prožimanjem režije, scenarija i glume, nego i kao oštra kritika zloupotrebe medija u svrhu stjecanja ekstraprofita neovisno o elementarnim etičkim i profesionalnim načelima.

Nominiran je za deset Oscara, uključujući i kategorije najboljeg filma i najbolje režije, TV mreža je osvojila četiri: za originalni scenarij, za glavnu mušku ulogu (P. Finch), za glavnu žensku ulogu (F. Dunaway), te za najbolju epizodnu žensku ulogu (B. Straight). Preminuvši u januaru 1977. Finchu je nagrada pripala posthumno, dok je Straight priznanje osvojila odglumivši jednu od najkraćih nagrađenih rola u istoriji Oscara. Film je dobio i četiri Zlatna globusa.

Film se na mapi Movielanda nalazi kao remek-djelo u kvadrantu F3:

Image

Film na TV-u
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58751
Joined: 03/08/2010 19:04

#45387 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by kakavdanakneiskustvu »

network je bas filmcina,remek djelo,finch maestralan
User avatar
Capajebo
Posts: 20752
Joined: 15/03/2012 02:47
Location: Berzakh bb

#45389 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by Capajebo »

Je li se isplati ici u kino da se gleda Venom? Jel' ko gled'o? :zoka:
User avatar
beni-bu-man
Posts: 17400
Joined: 10/04/2012 09:01
Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D

#45390 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by beni-bu-man »

Capajebo wrote:Je li se isplati ici u kino da se gleda Venom? Jel' ko gled'o? :zoka:
nije valjda zapelo do tih 8 marki, naravno bez kokica ovo ono :mrgreen:
Korisničkoime
Posts: 4828
Joined: 18/11/2010 00:26

#45391 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by Korisničkoime »

Capajebo wrote:Je li se isplati ici u kino da se gleda Venom? Jel' ko gled'o? :zoka:
Ne ispalti, barem meni nije nesto.
Pola filma dok postane Venom onda se on na sve to navikne i privikne za 5 minuta i onda ostatak uguraju u zadnjih 10 minuta.
klosar pravi
Posts: 2720
Joined: 26/05/2018 12:00

#45392 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by klosar pravi »

Baš nAki kokuzi ovdje :D
User avatar
johnnykola
Posts: 10316
Joined: 15/10/2004 12:23
Contact:

#45393 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by johnnykola »

Na sam dan izbora priča o djevojci koja sama sebe izmuči, kao što to sebi i Bosna čini. Težina jedna teška, ali odličan kad mu se prepustiš. Moment terorizma je baš onako odvojeno od ljudskog u totalnom zatupljenju emocija prikazan. Sam čin. Ovom se temom i u trećoj epizodi Malog Quinquina Dumont pozabavio.

Image

Pink World Cinema 21.00.

Film je prikazan u okviru programa Posvećeno Bruni Dumontu na 16. SFF-u 2010. godine.

Image

Image

HRT2 u ponoć.

Pod očinskim, ali strogim vodstvom nekad starog obožavatelja, a danas redatelja i kulturnog diplomata, te na iznenađenje čitavog svijeta, bivši jugoslavenski, a danas slovenski kultni bend Laibach postao je prvi rock sastav u istoriji koji je nastupio u zatvorenoj državi Sjevernoj Koreji.

U sukobu strogih ideologija i kulturnih različitosti, ovi su se muzičari morali potruditi da provuku svoje pjesme kroz cenzorsku ušicu prije no što ih se izloži publici koja se nikada nije imala prilike susresti s alternativnim rock'n'rollom. Istodobno, duž granice dviju Koreja postavljeni su propagandni zvučnici i najavljeno je odbrojavanje do rata. Njihove pjesme, njihovi snovi.

Film je prikazan u okviru programa Summer Screen na 23. SFF-u 2017. godine.



Film na TV-u
User avatar
markioni
Posts: 2448
Joined: 23/04/2008 17:59
Location: neocekivana sila koja se iznenada pojavljuje i rjesava stvar
Contact:

#45394 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by markioni »

ovo vizavi laibacha je toliko nadrealno da je must see veceras ... :thumbup:
User avatar
johnnykola
Posts: 10316
Joined: 15/10/2004 12:23
Contact:

#45395 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by johnnykola »

I Crvena kapela isto o posjeti Sjevernoj Koreji razara.
User avatar
JoseMujica
Posts: 27606
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: škripe oko Lištice
Grijem se na: Legitimnost
Vozim: Političko Sarajevo
Horoskop: Poskok

#45399 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by JoseMujica »

Arizona (2018)
1h 25min | Comedy , Thriller | 24 August 2018 (USA)

https://www.imdb.com/title/tt2140629/

Image

solidan uradak B produkcije :thumbup:
John Cleese
Posts: 37281
Joined: 25/05/2010 18:30

#45400 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by John Cleese »

johnnykola wrote:Odličan, da.
Ozbiljan coJek - koscenarist filma Jagten (Lov), izmedju ostalog.

Pogledah ovih dana i:

Image

https://www.imdb.com/title/tt1434443/
Post Reply