Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Najbolji i najgori filmovi, serije, sve o sedmoj umjetnosti...

Moderator: _BataZiv_0809

User avatar
animus
Posts: 5728
Joined: 21/06/2012 13:13

#41501 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by animus »

He1972 wrote:
Drvosjeca iz Dejcica wrote:Mother :thumbup:




P.S Nekima je film mračan i čudan ali meni je baš onako dubok, nosi snažnu poruku.

Koju poruku, prosvijetli me????
Cuvajmo planetu zemlju jer kad joj pukne film onda cemo svi u p.m.
Jeli ti dobra poruka?
User avatar
Drvosjeca iz Dejcica
Posts: 16757
Joined: 23/06/2004 15:46
Location: Sarajevo

#41502 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by Drvosjeca iz Dejcica »

He1972 wrote:
Drvosjeca iz Dejcica wrote:Mother :thumbup:




P.S Nekima je film mračan i čudan ali meni je baš onako dubok, nosi snažnu poruku.

Koju poruku, prosvijetli me????
Jbt. ovdje sve nadrkano i isfrustrirano ne smiješ reći svoje mišljenje o filmu ili ga preporučiti, koji vam je moj? :oops:
Last edited by Drvosjeca iz Dejcica on 12/12/2017 18:41, edited 1 time in total.
User avatar
He1972
Posts: 1497
Joined: 17/09/2017 08:05

#41503 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by He1972 »

animus wrote:
He1972 wrote:
Drvosjeca iz Dejcica wrote:Mother :thumbup:




P.S Nekima je film mračan i čudan ali meni je baš onako dubok, nosi snažnu poruku.

Koju poruku, prosvijetli me????
Cuvajmo planetu zemlju jer kad joj pukne film onda cemo svi u p.m.
Jeli ti dobra poruka?

ok mislim da ima smisla mada mi je film i dalje bljak ali je dženifer ko zvono
User avatar
He1972
Posts: 1497
Joined: 17/09/2017 08:05

#41504 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by He1972 »

Drvosjeca iz Dejcica wrote:
He1972 wrote:
Drvosjeca iz Dejcica wrote:Mother :thumbup:




P.S Nekima je film mračan i čudan ali meni je baš onako dubok, nosi snažnu poruku.

Koju poruku, prosvijetli me????
Jbt. ovdje sve nadrkano i isfrustrirano ne smiješ reći svoje mišljenje o filmu ili ga preporučiti, koji vam je moj? :oops:

ozbiljno sam pitao ali kolega duh je odgovorio, ja nisam mogao da vidim poruku a izdržao sam čitav film, nisam bio zlonamjeran ako to misliš, pogrešan mi je bio izražaj moguće, izvini
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58369
Joined: 03/08/2010 19:04

#41505 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by kakavdanakneiskustvu »

ferratilis wrote:Malo koji film moze s*ebat covjeka kao ovaj

Image

uh,bas tako
User avatar
Drvosjeca iz Dejcica
Posts: 16757
Joined: 23/06/2004 15:46
Location: Sarajevo

#41506 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by Drvosjeca iz Dejcica »

He1972 wrote:
ozbiljno sam pitao ali kolega duh je odgovorio, ja nisam mogao da vidim poruku a izdržao sam čitav film, nisam bio zlonamjeran ako to misliš, pogrešan mi je bio izražaj moguće, izvini

Je li moguće da nisi povezao?

Dublja simbolika, kuća=zemlja, majka=priroda, pisac= kreator/Bog, čovjek koji im dolazi u kuću kao stranac je biblijski Adam, ima ranu na rebru=žena stvorena od rebra čovjeka koja dolazi iza njega u njihovu kuću, dvoje njihovih sinova (biblijski Abel i Kain) ubija ga, on je pisac (Bog) piše (svete knjige), dolaze da ga obožavaju (Bog) da gga vide, dodirnu, pogrešno razumiju nejgove riječi, žena mu rađa sina (spasitelja), masa mu ubija sina, jede i pije krv...(tijelo Isusovo i krv=vino), traži da oprosti masi (ljudima), ratovi, protesti, ubistva, lažni proroci, izopaćenost, licemjerje, rituali koji nemaju vezez sa onim što je on rekao, žena lomi kristal (zabranjeno voće), istjerani su iz sobe (raja)...sve je usko povezano, sve je u cikličnim krugovima, iz pepela se rađa život, majčinska ljubav je neuništiva...itd.

Ako ćeš iskreno po meni nisam vidio odavno bolju obradu biblijske priče o postanku na ovakav način. Sigurno jedan od boljih filmova u zadnjih 4-5 godina.
User avatar
harač
Posts: 5274
Joined: 13/02/2006 13:30

#41507 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by harač »

Drvosjeca iz Dejcica wrote:
He1972 wrote:
ozbiljno sam pitao ali kolega duh je odgovorio, ja nisam mogao da vidim poruku a izdržao sam čitav film, nisam bio zlonamjeran ako to misliš, pogrešan mi je bio izražaj moguće, izvini

Je li moguće da nisi povezao?

Dublja simbolika, kuća=zemlja, majka=priroda, pisac= kreator/Bog, čovjek koji im dolazi u kuću kao stranac je biblijski Adam, ima ranu na rebru=žena stvorena od rebra čovjeka koja dolazi iza njega u njihovu kuću, dvoje njihovih sinova (biblijski Abel i Kain) ubija ga, on je pisac (Bog) piše (svete knjige), dolaze da ga obožavaju (Bog) da gga vide, dodirnu, pogrešno razumiju nejgove riječi, žena mu rađa sina (spasitelja), masa mu ubija sina, jede i pije krv...(tijelo Isusovo i krv=vino), traži da oprosti masi (ljudima), ratovi, protesti, ubistva, lažni proroci, izopaćenost, licemjerje, rituali koji nemaju vezez sa onim što je on rekao, žena lomi kristal (zabranjeno voće), istjerani su iz sobe (raja)...sve je usko povezano, sve je u cikličnim krugovima, iz pepela se rađa život, majčinska ljubav je neuništiva...itd.

Ako ćeš iskreno po meni nisam vidio odavno bolju obradu biblijske priče o postanku na ovakav način. Sigurno jedan od boljih filmova u zadnjih 4-5 godina.
meni je puno elegantnije tumačenje sljedeće (prvobitno uopće nisam povezao priču o ekologiji, iako je to po svemu sudeći i namjera aronofskog):
Bardem = artist; Lawrence = idea; baby = finished creative work; revelers = public; murderers = critics
ipak, činjenica da se može tumačiti na tako različite načine samo je snaga filma
User avatar
Drvosjeca iz Dejcica
Posts: 16757
Joined: 23/06/2004 15:46
Location: Sarajevo

#41508 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by Drvosjeca iz Dejcica »

harač wrote:
Drvosjeca iz Dejcica wrote:
He1972 wrote:
ozbiljno sam pitao ali kolega duh je odgovorio, ja nisam mogao da vidim poruku a izdržao sam čitav film, nisam bio zlonamjeran ako to misliš, pogrešan mi je bio izražaj moguće, izvini

Je li moguće da nisi povezao?

Dublja simbolika, kuća=zemlja, majka=priroda, pisac= kreator/Bog, čovjek koji im dolazi u kuću kao stranac je biblijski Adam, ima ranu na rebru=žena stvorena od rebra čovjeka koja dolazi iza njega u njihovu kuću, dvoje njihovih sinova (biblijski Abel i Kain) ubija ga, on je pisac (Bog) piše (svete knjige), dolaze da ga obožavaju (Bog) da gga vide, dodirnu, pogrešno razumiju nejgove riječi, žena mu rađa sina (spasitelja), masa mu ubija sina, jede i pije krv...(tijelo Isusovo i krv=vino), traži da oprosti masi (ljudima), ratovi, protesti, ubistva, lažni proroci, izopaćenost, licemjerje, rituali koji nemaju vezez sa onim što je on rekao, žena lomi kristal (zabranjeno voće), istjerani su iz sobe (raja)...sve je usko povezano, sve je u cikličnim krugovima, iz pepela se rađa život, majčinska ljubav je neuništiva...itd.

Ako ćeš iskreno po meni nisam vidio odavno bolju obradu biblijske priče o postanku na ovakav način. Sigurno jedan od boljih filmova u zadnjih 4-5 godina.
meni je puno elegantnije tumačenje sljedeće (prvobitno uopće nisam povezao priču o ekologiji, iako je to po svemu sudeći i namjera aronofskog):
Bardem = artist; Lawrence = idea; baby = finished creative work; revelers = public; murderers = critics
ipak, činjenica da se može tumačiti na tako različite načine samo je snaga filma
Naravno svako može protumačiti na svoj način. :thumbup:
User avatar
He1972
Posts: 1497
Joined: 17/09/2017 08:05

#41509 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by He1972 »

Je li moguće da nisi povezao?

Dublja simbolika, kuća=zemlja, majka=priroda, pisac= kreator/Bog, čovjek koji im dolazi u kuću kao stranac je biblijski Adam, ima ranu na rebru=žena stvorena od rebra čovjeka koja dolazi iza njega u njihovu kuću, dvoje njihovih sinova (biblijski Abel i Kain) ubija ga, on je pisac (Bog) piše (svete knjige), dolaze da ga obožavaju (Bog) da gga vide, dodirnu, pogrešno razumiju nejgove riječi, žena mu rađa sina (spasitelja), masa mu ubija sina, jede i pije krv...(tijelo Isusovo i krv=vino), traži da oprosti masi (ljudima), ratovi, protesti, ubistva, lažni proroci, izopaćenost, licemjerje, rituali koji nemaju vezez sa onim što je on rekao, žena lomi kristal (zabranjeno voće), istjerani su iz sobe (raja)...sve je usko povezano, sve je u cikličnim krugovima, iz pepela se rađa život, majčinska ljubav je neuništiva...itd.

Ako ćeš iskreno po meni nisam vidio odavno bolju obradu biblijske priče o postanku na ovakav način. Sigurno jedan od boljih filmova u zadnjih 4-5 godina.[/quote]


Naravno svako može protumačiti na svoj način. :thumbup:[/quote]

Pa što ne snimiše još jednu Pasiju i gotovo, a što mi idu ove parabole na neku stvar! A Dženifer da bude Marija Magdalena...
User avatar
johnnykola
Posts: 10316
Joined: 15/10/2004 12:23
Contact:

#41510 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by johnnykola »

markioni wrote:valjal ova Zaba cemu? jel tegoba sama il da idem bez tableta?
Vrhunski film! Najtoplija preporuka.
O njemu:

Žaba
Zoya
Posts: 23144
Joined: 09/06/2008 14:54

#41511 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by Zoya »

Drvosjeca iz Dejcica wrote:
A sada najozbiljnije, ako ti je to glavni kriterij i motiv gledanja filmova onda si ti zalutala ovdje. Mislim da gubiš vrijeme generalno gledajući bilo koji film sa takvim stavom.
Image
User avatar
Drvosjeca iz Dejcica
Posts: 16757
Joined: 23/06/2004 15:46
Location: Sarajevo

#41512 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by Drvosjeca iz Dejcica »

kakavdanakneiskustvu wrote:
ferratilis wrote:Malo koji film moze s*ebat covjeka kao ovaj

Image

uh,bas tako
Pogledah maloprije, onako, meni nije baš nešto sjeo. Meni je recimo na tu temu bolji Misery iz 1990. godine, rekao bih dosta bolji.

User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50321
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#41513 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by Bloo »

Drvosjeca iz Dejcica wrote:
Pogledah maloprije, onako, meni nije baš nešto sjeo. Meni je recimo na tu temu bolji Misery iz 1990. godine, rekao bih dosta bolji.
Meni je bilo malo muka poslije oba filma, ali na razlicite nacine.



Kada si ti postao avatarski hipsterski drvosjeca? :-?
User avatar
ferratilis
Posts: 7177
Joined: 25/11/2013 16:48

#41514 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by ferratilis »

Mene je stomak zabolio pri kraju filma. Jos mi je bilo gore gledat scene koje nemaju nikakvo nasilje, ali vise djeluju psiholoski :-) Misery je odlican film, ali malo ko ima slifa za bolesne filmove kao Azijati :)
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 10969
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#41515 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by Tito_i_Partija »

Ja sam cuo da je ta audicija pravo bolestan film. Sto znaci da ga necu nikad pogledat', jer sto mi to treba u zivotu?
User avatar
AhmetShabo
Posts: 2879
Joined: 03/03/2011 09:12

#41516 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by AhmetShabo »

Misery je masterpiece, devetka ko kuca
User avatar
markioni
Posts: 2448
Joined: 23/04/2008 17:59
Location: neocekivana sila koja se iznenada pojavljuje i rjesava stvar
Contact:

#41517 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by markioni »

johnnykola wrote:
markioni wrote:valjal ova Zaba cemu? jel tegoba sama il da idem bez tableta?
Vrhunski film! Najtoplija preporuka.
O njemu:

Žaba
isao..gledao...jaka gluma hiperrealizam na kub . meni su govorili davno dai dem predstavu gledati ali jedva sam ovo izdrzao sa vakim zivcima a nedo bog predstavu da sam morao...
User avatar
johnnykola
Posts: 10316
Joined: 15/10/2004 12:23
Contact:

#41518 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by johnnykola »

markioni wrote:
johnnykola wrote:
markioni wrote:valjal ova Zaba cemu? jel tegoba sama il da idem bez tableta?
Vrhunski film! Najtoplija preporuka.
O njemu:

Žaba
isao..gledao...jaka gluma hiperrealizam na kub . meni su govorili davno dai dem predstavu gledati ali jedva sam ovo izdrzao sa vakim zivcima a nedo bog predstavu da sam morao...
Jesi vidio? Jukić i cijela ekipa su naprosto razvalili. I produkcija je vrhunska, a ne kao ono Danisovo furanje na "budemo snimili film sa čačkalicom". Mislim na Smrt u Sarajevu.
User avatar
markioni
Posts: 2448
Joined: 23/04/2008 17:59
Location: neocekivana sila koja se iznenada pojavljuje i rjesava stvar
Contact:

#41519 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by markioni »

da...bas sto bi se reklo "zapazena ostvarenja" glumacke ekipe :) ma pusti danisa ego triperko i demagog prve klase...a i ne bio ko mu je stara..
nema me tamo
Posts: 13597
Joined: 30/10/2013 18:58

#41520 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by nema me tamo »

Black swan wrote:
animus wrote:
nema me tamo wrote:Pokušao sam Blade Runnera iz 1982 da gledam 3 puta prije nego što sam ga danas završio nakon 2 dana...
Film je tad u to vrijeme bio flop u kinima i nije imao 10 posto besmrtnosti što ima danas..

Ja nit' kazem da je loš nit' da je dobar između je..
Mada iskreno zadnjih 15 minuta filma je vrh...

Eto morao sam ga ovdje preporucit jer ne ide uopšte da ovo pisem na temi gledali ste ne preporucujete..
Ovaj novi s Goslingom imam osjecaj da je drama dobar s novom tehnologijom.
Ja sam na pola filma odustao. Losa predvidljivost u razvoju tehnologije je prevelika. Jednostavno bode oci iz danasnje perspektive kada gledas.
s prijezirom odbacujem vaš filmski neukus i nedavanje mašti oduška... to što su telekomunikacije zajebale mnoge filmaše ne znači da u mašti i SFu razvoj društva nije mogao ići na kloniranje umjesto u mobitele za djecu
Nije samo to..
To je mali dio, recimo veliki dio je gluma Harissona Forda tacno da se sjebe covjek..
Kao B produkcija.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58369
Joined: 03/08/2010 19:04

#41521 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by kakavdanakneiskustvu »

Drvosjeca iz Dejcica wrote:
kakavdanakneiskustvu wrote:
ferratilis wrote:Malo koji film moze s*ebat covjeka kao ovaj

Image

uh,bas tako
Pogledah maloprije, onako, meni nije baš nešto sjeo. Meni je recimo na tu temu bolji Misery iz 1990. godine, rekao bih dosta bolji.


a ovaj audition je mozda me3ni bio tezi za gledati kad sam prvi put gledao,prije 15 i vise godina,prije par godina vec ne bas tako,a misery je vrhunski film
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58369
Joined: 03/08/2010 19:04

#41522 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by kakavdanakneiskustvu »

ferratilis wrote:Mene je stomak zabolio pri kraju filma. Jos mi je bilo gore gledat scene koje nemaju nikakvo nasilje, ali vise djeluju psiholoski :-) Misery je odlican film, ali malo ko ima slifa za bolesne filmove kao Azijati :)

da,ili nama to izgleda bolesnije nego inace jer je toi za nas daleki svijet,dosta drukciji
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58369
Joined: 03/08/2010 19:04

#41523 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by kakavdanakneiskustvu »

markioni wrote:da...bas sto bi se reklo "zapazena ostvarenja" glumacke ekipe :) ma pusti danisa ego triperko i demagog prve klase...a i ne bio ko mu je stara..


lamija?
User avatar
zomri
Posts: 12804
Joined: 03/05/2006 07:31

#41524 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by zomri »

Novi Yorgos je vani :wink:
nema me tamo
Posts: 13597
Joined: 30/10/2013 18:58

#41525 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by nema me tamo »

kakavdanakneiskustvu wrote:
markioni wrote:da...bas sto bi se reklo "zapazena ostvarenja" glumacke ekipe :) ma pusti danisa ego triperko i demagog prve klase...a i ne bio ko mu je stara..


lamija?
Srce mi ko dzamija?
Post Reply