Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Najbolji i najgori filmovi, serije, sve o sedmoj umjetnosti...

Moderator: _BataZiv_0809

nema me tamo
Posts: 13597
Joined: 30/10/2013 18:58

#35776 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by nema me tamo »

Ma ja mora tako, znaš ono vanzemaljci ovo ono..
User avatar
Kinaski
Posts: 7579
Joined: 08/05/2011 22:52

#35777 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by Kinaski »

Perfect strangers, talijanski film.
http://www.imdb.com/title/tt4901306/

Mnogo jaka stvar, nisam siguran da je neko preporucivao ovdje
User avatar
Jack Be Nimble
Posts: 11078
Joined: 15/01/2010 18:31

#35778 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by Jack Be Nimble »

Sto se tice bozicni filmova i komedija meni je dobro sjeo The Night Before.

Ipak pravi bozicni film je Umrite Muski :izet:...jedva cekam 24. Decembar pa da ga mogu gledati.
tutku
Posts: 1349
Joined: 18/06/2011 12:10

#35780 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by tutku »

Kinaski wrote:Perfect strangers, talijanski film.
http://www.imdb.com/title/tt4901306/

Mnogo jaka stvar, nisam siguran da je neko preporucivao ovdje
Pogledao ranije, odlican sve preporuke!
taureg71
Posts: 1199
Joined: 02/09/2008 23:02

#35782 Re: RE: Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by taureg71 »

Kinaski wrote:Perfect strangers, talijanski film.
http://www.imdb.com/title/tt4901306/

Mnogo jaka stvar, nisam siguran da je neko preporucivao ovdje
vise puta i meni se jako dopao

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
User avatar
markioni
Posts: 2448
Joined: 23/04/2008 17:59
Location: neocekivana sila koja se iznenada pojavljuje i rjesava stvar
Contact:

#35783 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by markioni »

Born to Be Blue (2015)
http://www.imdb.com/title/tt2133196/
Image

User avatar
johnnykola
Posts: 10316
Joined: 15/10/2004 12:23
Contact:

#35784 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by johnnykola »

HRT1 20.10:

Image

HRT3 21.00:

Image
User avatar
daors
Posts: 354
Joined: 10/10/2007 19:24
Location: 127.0.0.1

#35786 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by daors »

Naletih na zanimljive postere sa theshiznit.co.uk.
Ujedno su i preporuka :)

Image

Image

Image
last mohicans
Posts: 11982
Joined: 09/08/2012 23:19

#35787 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by last mohicans »

Odličan,baš osvjezenje na ovu tematiku. Bridges standardno dobar, ova dvojica iz mlađe postave odlično odglumili.
Preporučio bih i Snowdena iako je na momente usporen, ali vrijedi ga pogledati zbog cijele priče i upoznavanja sa stvarnim faktima. Vjerovatno sad ameri i ovaj komentar čitaju. :-D
deyan
Posts: 229
Joined: 09/01/2008 02:17

#35788 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by deyan »

Arrival

Image

Imam veliki respekt za Denis Villeneuve-a i sve sto je do sada uradio se moze okarakterisati kao ozbiljno i vrlo dobro.
Medjutim...eto...neminovno, doslo je vreme i prvog fail-a.
Sto se tice "mise en scène" i dalje je to skoro pa besprekorno (doduse, na momente i jako inspirisano Terrence Malick-om) ali to nikako ne steti vizuelnom delu.
Po istom sablonu (Villeneuve-om, naravno) imamo i odgovarajucu i tipicnu muzicku podlogu koja odlicno odradjuje i namenski stvara bas onu potrebnu nelagodnost kod gledaoca.

A ostalo? Ostalo je fokus na samo i iskljucivo Amy Adams.
Umesto Jeremy Renner-a i Forest Whitaker-e su bez problema mogli i saksijski fikusi, ruku dajem da to niko ziv ne bi ni primetio.
Ostalo je karikaturizacija i besmisleno-neuverljivi buckuris sa pretenzijom da nam uvali "Arrival" kao jedno krajnje inteligentno ostvarenje koje se bitno razlikuje od ostalih Hollywood-skih mediokriteta, ali nece moci, previse je tu apsurdnosti da bi tek tako proslo.

Jebi ga...desava se.

PS. Godi cinjenica da je Villeneuve covek sa puno kredita i OK je da se ponekad i zazmuri.
User avatar
ljevoruki
Posts: 4754
Joined: 20/05/2011 22:49

#35789 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by ljevoruki »

Ne znam je li neko pomenuo ali Whiplash je odlican film. :thumbup:
J.K. Simmons dobio Oscara za epizodnu ulogu.
http://www.imdb.com/title/tt2582802/
User avatar
johnnykola
Posts: 10316
Joined: 15/10/2004 12:23
Contact:

#35790 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by johnnykola »

Večeras je na HRT1 Krivotvoritelji. Neki su ga hvalili.
omar little
Posts: 16354
Joined: 14/03/2008 21:14

#35791 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by omar little »

ljevoruki wrote:Ne znam je li neko pomenuo ali Whiplash je odlican film. :thumbup:
J.K. Simmons dobio Oscara za epizodnu ulogu.
http://www.imdb.com/title/tt2582802/

nije niko, ti si prvi, dvije godine star film, niko da zucne. :D :D
User avatar
zecko_kupuz
Posts: 2315
Joined: 11/01/2008 14:58
Location: Sarajevo

#35792 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by zecko_kupuz »

deyan wrote:Arrival

Image

Imam veliki respekt za Denis Villeneuve-a i sve sto je do sada uradio se moze okarakterisati kao ozbiljno i vrlo dobro.
Medjutim...eto...neminovno, doslo je vreme i prvog fail-a.
Sto se tice "mise en scène" i dalje je to skoro pa besprekorno (doduse, na momente i jako inspirisano Terrence Malick-om) ali to nikako ne steti vizuelnom delu.
Po istom sablonu (Villeneuve-om, naravno) imamo i odgovarajucu i tipicnu muzicku podlogu koja odlicno odradjuje i namenski stvara bas onu potrebnu nelagodnost kod gledaoca.

A ostalo? Ostalo je fokus na samo i iskljucivo Amy Adams.
Umesto Jeremy Renner-a i Forest Whitaker-e su bez problema mogli i saksijski fikusi, ruku dajem da to niko ziv ne bi ni primetio.
Ostalo je karikaturizacija i besmisleno-neuverljivi buckuris sa pretenzijom da nam uvali "Arrival" kao jedno krajnje inteligentno ostvarenje koje se bitno razlikuje od ostalih Hollywood-skih mediokriteta, ali nece moci, previse je tu apsurdnosti da bi tek tako proslo.

Jebi ga...desava se.

PS. Godi cinjenica da je Villeneuve covek sa puno kredita i OK je da se ponekad i zazmuri.
Ljudi počesto miješaju teme "preporučiti" i "ne preporučiti", ne znam je li namjerno. Ako jeste, onda to nije cool definitvno. Ne mora se bombardovati suprotna tema samo da bi se istakao vlastiti komentar.
Ne znam po čemu je ovaj film fail, kritički je pohvaljen i finansijki je uspio, čak i iznenadio. Vjerovatno će se pojaviti i u nekoliko kategorija na Oskarima iduće godine (Amy Adams za glavnu ulogu, možda fotografija i specijalni efekti, možda muzika, zvučni efekti skoro pa sigurno...).
Dakle, možemo izražavati lična mišljenja i argumentovati, ali ne i javno proklamovati nešto kao neuspjeh. Ovo nije remek djelo naučne fantastike, ali jeste odlično režiran, napet film s malo drugačijim pristupom temi o bliskim susretima treće vrste.

Mislim da Villaneuve definitvno nije ovdje zakazao, jer je opet uspio stvoriti odgovarajuću atmosferu, prikazati fantastične kadrove i čak se poigrati s tokom radnje kako bi dodatno istakao jednu od ideja - nelinearnost vremena. Moderni sci-fi, koliko vidim, počiva na dvije glavne teme - percepcija vremena i vještačka inteligencija. I možemo vidjeti neke odlične primjere obrade takvih tema (Ex Machina ili WW na tv-u, Interstellar donekle, Blade runner kao stariji primjer...).
Ako je film zakazao u nečemu, to nije režija već scenarij koji se do kraja previše okrene drami i proporcionalno zapostavi logiku (npr. doći do nekih "saznanja", ali i dalje istrajavati u "nečemu", što postane maltene bizarno). Po tome me malo podsjeća na Interstellar, gdje je žena neracionalno biće i samo vjeruje svome srcu, a slabo mozgu. :D Također se olako servira i ne ulazi previše u srž ideje o "daru" - predstavljeno je "zašto", ali ne i "kako" - to može biti frustrirajuće ili intrigantno.

Sve u svemu, od mene je preporuka, ali samo za raju koja strpljivo gledaju filmove i poštuju različite oblasti filmskog zanata (režiju, fotografiju, muziku, efekte...), a ne samo akciju i neki pompezan zaokret u radnji. Jer je ovo spor film, osrednjeg budžeta, koji djeluje skupo i ambiciozno, a ustvari ima apstraktnu ideju i malo klišeiziranu poruku o čovječanstvu.
Mr.Penguin
Posts: 3239
Joined: 27/05/2011 20:46

#35793 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by Mr.Penguin »

Snake Eyes wrote:
Njanjavi wrote:I meni se accountant svidio, nista posebno al ima neki smek, solidan film sto jes jes iako ne mogu afflecka ko glumca.
Al et u batmanu i ovom accountantu je sasvim gledljiv.
Nego ljudi haj pomozite malo, pokusavam nac od jim jarmuscha paterson sa adam driver-om na torrentima i nidje ga nema, imal ko kakvu ideju gdje bi se mogao iskopat ovaj film titavam :-?
Accountant baš onakav kakav je Hitman trebao biti :thumbup:

Ben Afleck :thumbup:
Film je super :thumbup: malo me podsjeća na John Wick-a
User avatar
ljevoruki
Posts: 4754
Joined: 20/05/2011 22:49

#35794 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by ljevoruki »

omar little wrote:
ljevoruki wrote:Ne znam je li neko pomenuo ali Whiplash je odlican film. :thumbup:
J.K. Simmons dobio Oscara za epizodnu ulogu.
http://www.imdb.com/title/tt2582802/

nije niko, ti si prvi, dvije godine star film, niko da zucne. :D :D
Image
:?
User avatar
markioni
Posts: 2448
Joined: 23/04/2008 17:59
Location: neocekivana sila koja se iznenada pojavljuje i rjesava stvar
Contact:

#35795 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by markioni »

Zeit der Kannibalen (2014)
http://www.imdb.com/title/tt2723240/

Image
User avatar
johnnykola
Posts: 10316
Joined: 15/10/2004 12:23
Contact:

#35797 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by johnnykola »

Traumatik ekspiriencis, ali odličan:

Image
User avatar
KB9
Posts: 8449
Joined: 26/10/2014 08:20

#35798 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by KB9 »

http://www.imdb.com/title/tt3682448/

fin film na temu hladnog rata, spilberg i henks, tesko da moze bit fule, nista epski dobro i savrseno al sasvim uredan film za pregledat, dobro docarana sva atmosfera u taj vakat sto bi se reklo (film je jedino malkice predug) :-D

http://www.imdb.com/title/tt2709768/

preporuka za crtani, animirani il sta vec (ah te tehnikalije :mrgreen: ), sporedni likovi ubjedljivo najbolji dio svega, ima ih tako prejakih da to nije normalno :lol:
User avatar
Truba
Posts: 81781
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#35799 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by Truba »

Image

iako nije moj fah dobar je predložak a i kinematografija
jedino me jebala nesinkronizirana kopija a nisam imao živaca novu skidati
sizifinho
Posts: 3464
Joined: 31/05/2014 13:14

#35800 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by sizifinho »

Ni ja nisam oduševljen Arrival-om. Onako, fin je film - nije FLOP - ali ja sam dobio manje nego što sam očekivao, a sve zbog medijske pompe. Da sam otišao gledati, onako divlje, ovaj film, vjerovatno bih bio oduševljen. Ovako mi ga je internet uništio, hvaleći film, dižući ga u nebesa - a ono na kraju kratak domet.
Ne znam, fali nešto u filmu, fali i osjeti se to.
Post Reply