Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Najbolji i najgori filmovi, serije, sve o sedmoj umjetnosti...

Moderator: _BataZiv_0809

User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40844
Joined: 29/06/2011 23:39

#59426 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by dječak sa šibicama »

Meni je dobar 12 godina robije, zapravo nista specijalno ali solidna prica.

Django je bolji, naravno :D
User avatar
geralt
Posts: 5203
Joined: 14/09/2017 12:45

#59427 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by geralt »

n+1 wrote: 05/03/2024 00:37
dječak sa šibicama wrote: 05/03/2024 00:34 Pa proguglaj, imas kamaru tekstova o tome.

Bjelogrlic je udrobio svega pomalo, i Rankovicevu nestrpljivost i pritisak na naucnike da urade posao, i lijecenje u Francuskoj i tako dalje, taj dogadjaj je istinit a radi dramaturgije ubacena je famozna sveska sa formulama i paljenje iste u ime humanizma i zanimljivosti filma.
Googlao sam nakon gledanja filma, i došao do zaključka da događaji opisani u filmu nisu imali nikakve veze sa atomskom bombom, te da Jugoslavija nikada nije imala program razvoja iste, nego se u najboljem slučaju ideja razvoja bombe nekoliko puta navodno spomenula među vodećim komunistima i raspravljalo se o kapacitetima, te došlo do zaključka da ih Jugoslavija ne posjeduje.
U Vincu su ulozene ozbiljne pare za tadasnje uslove i tadasnji jugoslovenski budzet, i to nije bilo samo zbog "napretka nauke". Taj pokusaj iz 50-ih je bio corak, pa se pokusali u 70-im (isto corak), pa je bio u 80-im ozbiljniji pokusaj koji je vodio Branko Mamula i koji je jugoslovensko Predsjednistvo ukinulo 1987: https://journals.sagepub.com/doi/pdf/10.2968/056002016

Iz Pecaninovog intervjua za Dane sa Stevom Dedijerom, bivsim direktorom Vince (inace fascinantna historijska licnost, vrijedi sve procitati):
DEDIJER: Onda sam otisao u Vincu. Kardelj je rekao, cim dodjes u zemlju, dodji kod mene, i 17. januara '50. u njegovom kabinetu mi kaze: hocemo da napravimo atomsku bombu. Paja Savic treba da radi, osnovali smo institut, ali u njega sumnjamo da je sovjetski covjek. Tvoj zadatak je da vidis sta se radi u Vinci. Ja sam citao izvjestaj americkih ispita o atomskoj bombi, sta je potrebno, sta nije. Dosao sam u Vincu i nakon tri mjeseca otisao u Politbiro i rekao: nista.

DANI: Ne mozemo to raditi?

DEDIJER: Ne. Nisam rekao ne mozemo, rekao sam nista ne rade. Paja Savic gura jednu svoju liniju, a on je obecao. Onda meni posalju Jovu, imam tu njegovu sliku... Jovu Kapicica, pomocnika Rankovicevog...

DANI: Koji je sad u Beogradu izvanredan. Ne znam imate li informaciju, ode u Francusku 7 i psuje majku cetnicima. Oprostite, prekinuo sam Vas, Vi ste podnijeli izvjestaj Politbirou?

DEDIJER: Sjedili su oko stola. Rekao sam: vas izmotava Paja Savic. Kao prvo, niko ne izucava neutrone. Ja poceo eksperiment i unistio sebi bijela krvna zrnca. Ja sam rekao: nista se ne radi, rude nemamo, uran ne pravimo, moderatora nemamo. Dosao je Jovo Kapicic i odemo kod Paje. Tako su mene poslali kod Paje. A Pajo Savic i ja smo bili boy skauti i Oskar Davico. Sjecam se Paje, zvali smo ga Paja Pecurka, on bio ovolicni, sesir ovoliki skautski i zvali ka Paja Pecurka. Ja tako dodjem kod Paje, on zna, zvali ga iz Centralnog komiteta – dolazi Dedijer. On vidi sta je. Zove ga neko, kaze nema vode, a on kaze uhapsi sefa vodovoda. Ja kazem: Pajo, sta si ti, jesi li zandar ili naucnik, sto da hapsi sefa vodovoda? Paja je bio obecao, to je Peko Dapcevic govorio, imat cemo atomsku bombu. U novinama, otvoreno izlajao. I ja sam dao izvjestaj gdje smo, sta radimo. To je bila luda kuca. Pratio me... imenovali su nekog sekretara nuklearne komisije, onda ovaj udbas koji je uhapsio Drazu, Vucen Krstic i ja putujemo okolo i trazimo uran po Makedoniji.

DANI: Je li Rankovic bio u toj komisiji?

DEDIJER: Prvo je bio Svetozar Vukmanovic, koji je konjina jedna. Prvo sto sam uradio... Kazem, mi moramo da vodimo ljude po laboratorijama po Evropi. A oni su krali casopise na koje se mozes pretplatiti! Udba krade po bibliotekama. Sto se ne pretplatis, pise cijena, naruci! A on kaze: zar to moze? Na tom nivou sam radio.
DANI: O atomskoj komisiji mi je govorio rahmetli Alija Isakovic: on je bio u toj Rankovicevoj komisiji na Kosovu, po Makedoniji, i pricao je da je imao ogromnu platu.

DEDIJER: Gledaj, mene dodju pa pitaju: mi imamo radnika koji kopaju, da li bi njima prestao da radi kurac ako ima radijacije? ( :lol: ) Onda neki pukovnik kaze: mi moramo da radimo prakticne stvari - da ustanovimo uticaj gama-zraka nakon eksplozije na uniformu. Kazem, prvo probaj kursum u uniformi, i takve budalastine... E, gledaj, ja odvedem prvu delegaciju, Savica, Supeka, Peterina, iz Ljubljane, i odemo u Evropu - Italiju, Francusku, u Cambridge, u Oxford, u Norvesku... Jednostavno: napisem i zamolim da mi, jugoslovenski naucnici, dodjemo i posjetimo ih. Divno nas primili. I onda sam trazio od ovoga koji je dobio Nobelovu nagradu za otkrice fisije, Hani Stresmann, isto to. A Paja (Savic, op.a.) je bio otkrio Ameriku a mislio da je Indija: on je otkrio da se nesto cudno dogadja kad bombardujes uran sa neutronima, a nije razumio da je to fisija. I kad su oni pokazali sve to, Paja je skoro imao nervni slom. Supek se pravio velikim naucnikom. On je prestao biti naucnik '43, od tada je o nauci filozofirao. On je saradjivao sa Rankovicem, bio mu naucni savjetnik 10 godina, i poslije, kad je Rankovic odletio, on ga napao. Ja sam tada pisao Bakaricu: kako moze, sjedio je kod njega, savjetovao ga, a nije mu nikad rekao - pusti se te budalastine o atomskoj bombi.
User avatar
dale cooper
Posts: 28477
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#59428 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by dale cooper »

geralt wrote: 05/03/2024 21:12
n+1 wrote: 05/03/2024 00:37
dječak sa šibicama wrote: 05/03/2024 00:34 Pa proguglaj, imas kamaru tekstova o tome.

Bjelogrlic je udrobio svega pomalo, i Rankovicevu nestrpljivost i pritisak na naucnike da urade posao, i lijecenje u Francuskoj i tako dalje, taj dogadjaj je istinit a radi dramaturgije ubacena je famozna sveska sa formulama i paljenje iste u ime humanizma i zanimljivosti filma.
Googlao sam nakon gledanja filma, i došao do zaključka da događaji opisani u filmu nisu imali nikakve veze sa atomskom bombom, te da Jugoslavija nikada nije imala program razvoja iste, nego se u najboljem slučaju ideja razvoja bombe nekoliko puta navodno spomenula među vodećim komunistima i raspravljalo se o kapacitetima, te došlo do zaključka da ih Jugoslavija ne posjeduje.
U Vincu su ulozene ozbiljne pare za tadasnje uslove i tadasnji jugoslovenski budzet, i to nije bilo samo zbog "napretka nauke". Taj pokusaj iz 50-ih je bio corak, pa se pokusali u 70-im (isto corak), pa je bio u 80-im ozbiljniji pokusaj koji je vodio Branko Mamula i koji je jugoslovensko Predsjednistvo ukinulo 1987: https://journals.sagepub.com/doi/pdf/10.2968/056002016

Iz Pecaninovog intervjua za Dane sa Stevom Dedijerom, bivsim direktorom Vince (inace fascinantna historijska licnost, vrijedi sve procitati):
DEDIJER: Onda sam otisao u Vincu. Kardelj je rekao, cim dodjes u zemlju, dodji kod mene, i 17. januara '50. u njegovom kabinetu mi kaze: hocemo da napravimo atomsku bombu. Paja Savic treba da radi, osnovali smo institut, ali u njega sumnjamo da je sovjetski covjek. Tvoj zadatak je da vidis sta se radi u Vinci. Ja sam citao izvjestaj americkih ispita o atomskoj bombi, sta je potrebno, sta nije. Dosao sam u Vincu i nakon tri mjeseca otisao u Politbiro i rekao: nista.

DANI: Ne mozemo to raditi?

DEDIJER: Ne. Nisam rekao ne mozemo, rekao sam nista ne rade. Paja Savic gura jednu svoju liniju, a on je obecao. Onda meni posalju Jovu, imam tu njegovu sliku... Jovu Kapicica, pomocnika Rankovicevog...

DANI: Koji je sad u Beogradu izvanredan. Ne znam imate li informaciju, ode u Francusku 7 i psuje majku cetnicima. Oprostite, prekinuo sam Vas, Vi ste podnijeli izvjestaj Politbirou?

DEDIJER: Sjedili su oko stola. Rekao sam: vas izmotava Paja Savic. Kao prvo, niko ne izucava neutrone. Ja poceo eksperiment i unistio sebi bijela krvna zrnca. Ja sam rekao: nista se ne radi, rude nemamo, uran ne pravimo, moderatora nemamo. Dosao je Jovo Kapicic i odemo kod Paje. Tako su mene poslali kod Paje. A Pajo Savic i ja smo bili boy skauti i Oskar Davico. Sjecam se Paje, zvali smo ga Paja Pecurka, on bio ovolicni, sesir ovoliki skautski i zvali ka Paja Pecurka. Ja tako dodjem kod Paje, on zna, zvali ga iz Centralnog komiteta – dolazi Dedijer. On vidi sta je. Zove ga neko, kaze nema vode, a on kaze uhapsi sefa vodovoda. Ja kazem: Pajo, sta si ti, jesi li zandar ili naucnik, sto da hapsi sefa vodovoda? Paja je bio obecao, to je Peko Dapcevic govorio, imat cemo atomsku bombu. U novinama, otvoreno izlajao. I ja sam dao izvjestaj gdje smo, sta radimo. To je bila luda kuca. Pratio me... imenovali su nekog sekretara nuklearne komisije, onda ovaj udbas koji je uhapsio Drazu, Vucen Krstic i ja putujemo okolo i trazimo uran po Makedoniji.

DANI: Je li Rankovic bio u toj komisiji?

DEDIJER: Prvo je bio Svetozar Vukmanovic, koji je konjina jedna. Prvo sto sam uradio... Kazem, mi moramo da vodimo ljude po laboratorijama po Evropi. A oni su krali casopise na koje se mozes pretplatiti! Udba krade po bibliotekama. Sto se ne pretplatis, pise cijena, naruci! A on kaze: zar to moze? Na tom nivou sam radio.
DANI: O atomskoj komisiji mi je govorio rahmetli Alija Isakovic: on je bio u toj Rankovicevoj komisiji na Kosovu, po Makedoniji, i pricao je da je imao ogromnu platu.

DEDIJER: Gledaj, mene dodju pa pitaju: mi imamo radnika koji kopaju, da li bi njima prestao da radi kurac ako ima radijacije? ( :lol: ) Onda neki pukovnik kaze: mi moramo da radimo prakticne stvari - da ustanovimo uticaj gama-zraka nakon eksplozije na uniformu. Kazem, prvo probaj kursum u uniformi, i takve budalastine... E, gledaj, ja odvedem prvu delegaciju, Savica, Supeka, Peterina, iz Ljubljane, i odemo u Evropu - Italiju, Francusku, u Cambridge, u Oxford, u Norvesku... Jednostavno: napisem i zamolim da mi, jugoslovenski naucnici, dodjemo i posjetimo ih. Divno nas primili. I onda sam trazio od ovoga koji je dobio Nobelovu nagradu za otkrice fisije, Hani Stresmann, isto to. A Paja (Savic, op.a.) je bio otkrio Ameriku a mislio da je Indija: on je otkrio da se nesto cudno dogadja kad bombardujes uran sa neutronima, a nije razumio da je to fisija. I kad su oni pokazali sve to, Paja je skoro imao nervni slom. Supek se pravio velikim naucnikom. On je prestao biti naucnik '43, od tada je o nauci filozofirao. On je saradjivao sa Rankovicem, bio mu naucni savjetnik 10 godina, i poslije, kad je Rankovic odletio, on ga napao. Ja sam tada pisao Bakaricu: kako moze, sjedio je kod njega, savjetovao ga, a nije mu nikad rekao - pusti se te budalastine o atomskoj bombi.
Mogu samo reći - dobro je što nisu ozbiljnije raspravljali o razvoju atomske bombe :lol: . Kako su pristupali tome, sudeći po ovom intervju, cijela
Jugoslavija je mogla postati Černobil. :mrgreen:
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66227
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#59429 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by _BataZiv_0809 »

dječak sa šibicama wrote: 05/03/2024 20:25 Meni je dobar 12 godina robije, zapravo nista specijalno ali solidna prica.

Django je bolji, naravno :D
Ma i meni je dobar
Ali mi tema nije bliska i pomalo me smara
Hakiz
Posts: 40551
Joined: 30/07/2015 20:01

#59430 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by Hakiz »

"Živjeti" (Living), 2022. Adaptacija filma "Ikiru" Akire Kurosave iz 1952. Koji je djelom baziran na djelu "Smrt Ivana Iljiča" od Tolstoja.

Oba filma, i ovaj i Kurosavin, su odlični.
Schumann
Posts: 91
Joined: 05/02/2021 20:10

#59431 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by Schumann »

_BataZiv_0809 wrote: 05/03/2024 21:37Ma i meni je dobar
Ali mi tema nije bliska i pomalo me smara
Nisi nikad radio za privatnika?
Hakiz
Posts: 40551
Joined: 30/07/2015 20:01

#59432 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by Hakiz »

Da li iko zna naslov švajcarskog filma o čovjeku koji treba da dobije otkaz (nakon što su svi njegove kolege iz tog sektora, dale otkaz) da bi firma ugasila jedan sektor i njegovu borbu sa čovjekom kojeg je firma poslala u taj sektor da ga zatvori, da utiče na radnike da sami daju otkaze?

Mislim da nije kino film, nego je TV film, pa je, vjerujem, većini nepoznat.

Ili barem gdje bi bilo najbolje raspitati se o tom filmu. Da, ambasada Švajcarske, znam :lol:
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66227
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#59433 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by _BataZiv_0809 »

Schumann wrote: 05/03/2024 22:01
_BataZiv_0809 wrote: 05/03/2024 21:37Ma i meni je dobar
Ali mi tema nije bliska i pomalo me smara
Nisi nikad radio za privatnika?
Nisam nikad radio za drzavu :D
User avatar
mirota
Posts: 2350
Joined: 11/01/2018 11:42

#59434 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by mirota »

https://www.imdb.com/title/tt14230458/?ref_=ext_shr_lnk

fantastican film, Ema razbila, od mene 9/10
User avatar
Altsa
Posts: 7346
Joined: 19/03/2004 18:31

#59435 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by Altsa »

Digla_da_kreci wrote: 04/03/2024 20:47
problemnatravunu wrote: 17/08/2023 19:36 prije par dana na SFF-u
https://www.imdb.com/title/tt27503384/?ref_=hm_rvi_tt_i_2] Perfect Days (2023)

Image
Mene je ovaj film smorio. :D Mislim, razumijem taj simple zivot i minimalizam, radovanju malim stvarima, zivjeti u momentu, i generalno tu mantru mono no aware, ali ipak me nije toliko odusevio za film godine.

Jako su me dojmile scene voznje i slusanje starog rocka na kasetama. :-D
Na mene je poprilicno relaksirajuci djelovao. Svaki dan ista prica.
Hakiz
Posts: 40551
Joined: 30/07/2015 20:01

#59436 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by Hakiz »

Šta ste očekivali, Wenders da pravi Terminatora :shock: :mrgreen:

Meni je pravo drag njegov film "Lisbon Story". I zbog toga što mi je Lisabon drag :-D
User avatar
karanana
Posts: 47264
Joined: 26/02/2004 00:00

#59437 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by karanana »

_BataZiv_0809 wrote: 04/03/2024 19:12
karanana wrote: 04/03/2024 19:03
_BataZiv_0809 wrote: 04/03/2024 19:01 Evo nek @karanana pokusa pa mi javi
jel ti kasno dan-dva dok pokusam? ne znam hocu li stici bas odmah ali recimo do srijede....
Moze sacekam do srijede
necu stici bati.
vjerovatno za vikend. nemam 2 i po sata mira, a vidjevsi koje je druge filmove ovaj napravio, za ovaj se vjerovatno moras i malo psihicki i ritualno pripremiti za pogledat.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66227
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#59438 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by _BataZiv_0809 »

karanana wrote: 06/03/2024 15:12
_BataZiv_0809 wrote: 04/03/2024 19:12
karanana wrote: 04/03/2024 19:03

jel ti kasno dan-dva dok pokusam? ne znam hocu li stici bas odmah ali recimo do srijede....
Moze sacekam do srijede
necu stici bati.
vjerovatno za vikend. nemam 2 i po sata mira, a vidjevsi koje je druge filmove ovaj napravio, za ovaj se vjerovatno moras i malo psihicki i ritualno pripremiti za pogledat.
Cekam onda i dalje
User avatar
n+1
Posts: 7012
Joined: 23/02/2022 09:38
Location: https://shorturl.at/bkpqD

#59439 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by n+1 »

geralt wrote: 05/03/2024 21:12
n+1 wrote: 05/03/2024 00:37
dječak sa šibicama wrote: 05/03/2024 00:34 Pa proguglaj, imas kamaru tekstova o tome.

Bjelogrlic je udrobio svega pomalo, i Rankovicevu nestrpljivost i pritisak na naucnike da urade posao, i lijecenje u Francuskoj i tako dalje, taj dogadjaj je istinit a radi dramaturgije ubacena je famozna sveska sa formulama i paljenje iste u ime humanizma i zanimljivosti filma.
Googlao sam nakon gledanja filma, i došao do zaključka da događaji opisani u filmu nisu imali nikakve veze sa atomskom bombom, te da Jugoslavija nikada nije imala program razvoja iste, nego se u najboljem slučaju ideja razvoja bombe nekoliko puta navodno spomenula među vodećim komunistima i raspravljalo se o kapacitetima, te došlo do zaključka da ih Jugoslavija ne posjeduje.
U Vincu su ulozene ozbiljne pare za tadasnje uslove i tadasnji jugoslovenski budzet, i to nije bilo samo zbog "napretka nauke". Taj pokusaj iz 50-ih je bio corak, pa se pokusali u 70-im (isto corak), pa je bio u 80-im ozbiljniji pokusaj koji je vodio Branko Mamula i koji je jugoslovensko Predsjednistvo ukinulo 1987: https://journals.sagepub.com/doi/pdf/10.2968/056002016
Meni se čini izvjesnim, s obzirom na druge poteze koje su povlačili, poput masovne izgradnje atomskih skloništa i masovnog naoružavanja, a sve u pripremi za nuklearni rat, da je atomska bomba i našim komunistima izazivala noćnu poluciju. :D

Međutim, nisam ubijeđen da su imali išta što bi se moglo nazvati programom nuklearnog naoružanja ni na nakon čitanja članka koji si postavio, prvenstveno zato što se autori pozivaju na dokumente koje će navodno predstaviti u članku naslova "Yugoslavia’s Covert Nuclear Weapons Programs", i za kojeg kažu da je forthcoming, ali 20+ godina kasnije, koliko vidim, isti se nikada nije pojavio. Također se pozivaju na draft Dedijerove knjige "Tito’s Bomb", a koja također nije ugledala svjetlost dana.

Ključni argument im je dokument "O dva bitna uslova za razvitak atomske energije kod nas", a u kojem je navodno razvoj nuklearnog naoružanja naveden kao državni cilj. U jednom drugom radu o jugoslovenskom nuklearnom programu (link ispod) nalazim tvrdnju da je autor gore spomenutog dokumenta Dedijer, i da je isti napisao kao kritiku jugoslovenskog nuklearnog programa, te dostavio Titu, pa nisam siguran da se može uzimati kao dokaz službenog stava države. Uz to, dokument nije dostupan javnosti, pa je teško provjeriti šta tamo piše uopće.

Sve ostalo je rekla-kazala na bazi nepostojećih dokumenata, pogotovo dio koji se odnosi na period iza 1974., odnosno navodnog ponovnog pokretanja programa nuklearnog naouržanja, između ostalog jer bi cijela stvar bila suprotna zvaničnom stavu Jugoslavije o nuklearnom oružju i principima Nesvrstanih, na koje je Jugoslavija bila mnogo ponosna.

Ima jedan američki izvještaj iz 1997. naslova "Yugoslavia's nuclear legacy: Should we worry?" (link ispod) koji zaključuje:
This report has reviewed past and present security and environmental concerns surrounding Yugoslavia’s nuclear program. Recent allegations and past fears aside, there is a lack of open-source information to verify that Yugoslavia ever had a serious “nuclear weapons program.” While Tito likely aspired to have a nuclear weapons production capability, and did conduct research into both plutonium reprocessing and uranium enrichment, these activities do not appear to have reached a level of technical competence nor to have involved enough weapons-related research to be considered a “nuclear weapons program".
Mislim da je to ujedno i najbolji opis.

https://www.etd.ceu.edu/2022/miljkovic_marko.pdf
https://www.nonproliferation.org/wp-content/uploads/npr/koch43.pdf
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66227
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#59442 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by _BataZiv_0809 »

Image

Duvall razorio :thumbup:
Osmi Socrates
Posts: 8108
Joined: 19/10/2020 15:33

#59443 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by Osmi Socrates »

Nolan konačno dobio Oscara za režiju. Zasluženo, Oppenheimer mu je najkompletniji film. Meni je i dalje Insomnia najbolji :lol: , mada je remake.

U svakom slučaju, Nolan bez Oscara bi bilo jedno od žešćih propusta Akademije, da ga nikad nije dobio.

Evo, i oduvijek jedna od mojih miljenica, Emma Stone, dobi drugog Oscara. :thumbup: Uloga života.
Last edited by Osmi Socrates on 11/03/2024 03:21, edited 1 time in total.
Osmi Socrates
Posts: 8108
Joined: 19/10/2020 15:33

#59444 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by Osmi Socrates »

Najbolji film Oppenheimer.
User avatar
Digla_da_kreci
Posts: 4437
Joined: 01/05/2010 19:03

#59445 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by Digla_da_kreci »

Oppenheimer izdominirao sa 7 Oskara. Cillian za najbolju musku ulogu i Nolan za best direktora ocekivano. :thumbup:

4 kipica za Poor Things i Emma zasluzeno za najbolju zensku ulogu.

Drago mi je da je ekipa Godzille dobila Oskara za efekte.

Navijala sam da Ruffalo pobijedi za supporting role jer je pokidao ulogu u PT, ali eto, kad vec on nije, neka su dali Robertu.

Na crvenom tepihu mi je ona Zendaya iz Dune bila najljepse obucena, prekrasna je u ovoj haljini.
Spoiler
Show
Image
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66227
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#59446 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by _BataZiv_0809 »

Robert Downey Jr. :sretan:
User avatar
chakany
Posts: 2919
Joined: 05/09/2010 14:05

#59447 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by chakany »

Sreća pa HRT 1 nije bio zatamnjen :lol:
Gledao sve od 23:30 do 3:30 :lol:
Onu Arianu Grande sam jedva poznao. Kako se samo promjenila djevojka. Nekakva mi je premršava :( .
Drago mi je za Emmu Stone, ipak se nekako njena uloga u Ubogim stvorenjima izdvojila od ostalih :thumbup:
Najveći gubitnik, ako se tako može kazati definitivno je bio film Ubice cvijetnog mjeseca, nije osvojio nijednu nagradu, poslije njega i Maestro bez nagrada.
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40844
Joined: 29/06/2011 23:39

#59448 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by dječak sa šibicama »

Oscar odavno nema veze sa kvalitetom filma a ni holivud generalno.

Nolanov najbolji, za mene uvjerljivo, Crni vitez. Ovo kasnije sve vise lici na Leonarda, kme kme dajte mi kipic kme idem snimiti cijepanje atoma pocepao sam vazduh na vodonik i kiseonik.
User avatar
karanana
Posts: 47264
Joined: 26/02/2004 00:00

#59449 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by karanana »

_BataZiv_0809 wrote: 06/03/2024 15:15
karanana wrote: 06/03/2024 15:12
_BataZiv_0809 wrote: 04/03/2024 19:12

Moze sacekam do srijede
necu stici bati.
vjerovatno za vikend. nemam 2 i po sata mira, a vidjevsi koje je druge filmove ovaj napravio, za ovaj se vjerovatno moras i malo psihicki i ritualno pripremiti za pogledat.
Cekam onda i dalje
pogledo jucer. sta ja znam. gledljivo je ali nista posebno. neka kombinacija grand hotel budapesta, human centipede i nekog tinejdz coming of age i sex price. ima sise ponegdje, ima sexa, ali zovite me gejom ali mene ema stone ne radi. mislim, solidno je odglumila, ali je uloga takva da je nabacena za oskara.
sve u svemu od mene 6,5 sto znaci da se moze pogledati.

gledam na drugoj "ne preporucujem" temi, komentare tipa odvratno, gadno, bolesno, uzasno.....e djeco niste vi gledali bolesne filmove.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66227
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#59450 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by _BataZiv_0809 »

karanana wrote: 11/03/2024 17:33
_BataZiv_0809 wrote: 06/03/2024 15:15
karanana wrote: 06/03/2024 15:12

necu stici bati.
vjerovatno za vikend. nemam 2 i po sata mira, a vidjevsi koje je druge filmove ovaj napravio, za ovaj se vjerovatno moras i malo psihicki i ritualno pripremiti za pogledat.
Cekam onda i dalje
pogledo jucer. sta ja znam. gledljivo je ali nista posebno. neka kombinacija grand hotel budapesta, human centipede i nekog tinejdz coming of age i sex price. ima sise ponegdje, ima sexa, ali zovite me gejom ali mene ema stone ne radi. mislim, solidno je odglumila, ali je uloga takva da je nabacena za oskara.
sve u svemu od mene 6,5 sto znaci da se moze pogledati.

gledam na drugoj "ne preporucujem" temi, komentare tipa odvratno, gadno, bolesno, uzasno.....e djeco niste vi gledali bolesne filmove.
Hvala priki
Preskacem
Ema Ston nidje veze treba
Post Reply