Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Najbolji i najgori filmovi, serije, sve o sedmoj umjetnosti...

Moderator: _BataZiv_0809

90minut
Posts: 12889
Joined: 07/04/2019 10:56

#54176 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by 90minut »

Nadzornik wrote: 19/06/2021 21:28
90minut wrote: 17/06/2021 23:47

45 dana u kinu i onda ga puštaju šta hoces ovo je odlicno prije smo cekali po 90+. :D

Hajde druze preporuci jos koji film od ovih 300 ponudjenih za 0,99 centi koje cu uspjeti da pogledam dok ova akcija traje da ne bih pogadjao koji je dobar a koji nije a ti si ih vjerovatno mnoge vec pogledao:

https://www.amazon.de/gp/video/search/r ... se&ie=UTF8
Tucker and dale vs evil, dragged across concrete, good will hunting, the equalizer, american psycho, black mass, gone in 60 seconds, gangs of new york, snatch.
User avatar
Nadzornik
Posts: 13784
Joined: 30/05/2011 12:25

#54177 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by Nadzornik »

90minut wrote: 19/06/2021 21:33

Tucker and dale vs evil, dragged across concrete, good will hunting, the equalizer, american psycho, black mass, gone in 60 seconds, gangs of new york, snatch.
Hvala druze na preporuci... :thumbup:

Od nabrojanih sam pogledao samo Gangs of New York i The Equalizer... :-?
90minut
Posts: 12889
Joined: 07/04/2019 10:56

#54178 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by 90minut »

Nadzornik wrote: 19/06/2021 21:49
90minut wrote: 19/06/2021 21:33

Tucker and dale vs evil, dragged across concrete, good will hunting, the equalizer, american psycho, black mass, gone in 60 seconds, gangs of new york, snatch.
Hvala druze na preporuci... :thumbup:

Od nabrojanih sam pogledao samo Gangs of New York i The Equalizer... :-?
good will hunting i american psycho prvo gledaj
splinter
Posts: 7334
Joined: 08/10/2011 12:28

#54179 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by splinter »

90minut wrote: 19/06/2021 22:28
Nadzornik wrote: 19/06/2021 21:49
90minut wrote: 19/06/2021 21:33

Tucker and dale vs evil, dragged across concrete, good will hunting, the equalizer, american psycho, black mass, gone in 60 seconds, gangs of new york, snatch.
Hvala druze na preporuci... :thumbup:

Od nabrojanih sam pogledao samo Gangs of New York i The Equalizer... :-?
good will hunting i american psycho prvo gledaj
American psycho je definitivno neponovljiv
Obavezno pogledati
EKSER1337
Posts: 286
Joined: 24/09/2014 22:12

#54180 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by EKSER1337 »

https://www.imdb.com/title/tt0334226/

Evo i preporuka i pitanje. Ima li ovo gdje u 720/1080p? :-D
laik1981
Posts: 12895
Joined: 05/12/2012 13:04

#54181 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by laik1981 »

Another round

Nije los..
last mohicans
Posts: 11603
Joined: 09/08/2012 23:19

#54182 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by last mohicans »

Neko je pitao za Quiet Place II, imate ga na online streamovima.
User avatar
johnnykola
Posts: 10316
Joined: 15/10/2004 12:23
Contact:

#54183 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by johnnykola »

Image

FOX Movies deset minuta iza ponoći.

Odličan film braće Coen. Nesretni brijač koji živi u Kaliforniji sredinom 1940-ih otkrije da mu je supruga nevjerna te smisli ucjenjivački plan da bi joj očitao lekciju. Međutim njegov plan razotkrije mnogo mračnije tajne koje vode ubistvu.

Radnje smještene u uspavan gradić u sjevernoj Kaliforniji četrdesetih godina prošlog stoljeća, Čovjek kojeg nije bilo Joela i Ethana Coena u glavnoj ulozi ima Billyja Boba Thorntona kao Eda Cranea, skromnog brijača koji sumnja da ga njegova bezosjećajna i sklona opijanju supruga Doris (Frances McDormand) vara sa svojim šefom (James Gandolfini). Kada veseli stranac (Jon Polito) svrati u grad te nagovijesti da se velik novac može zaraditi ulaganjem u novi egzotični izum, hemijske čistionice, Ed smisli ucjenjivački plan za koji se nada da će mu istodobno donijeti bogatstvo i osvetu. Njegov plan krene u potpuno pogrešnom smjeru kada slučajno počini ubistvo za koje na kraju Doris bude okrivljena i poslana u zatvor, a Ed se nađe na milosti i nemilosti egoistična velegradskog odvjetnika Freddyja Riedenschneidera (Tony Shalhoub).

Film se na mapi Movielanda nalazi u meni najboljem kvadrantu D7:

Image
User avatar
Nadzornik
Posts: 13784
Joined: 30/05/2011 12:25

#54184 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by Nadzornik »

90minut wrote: 19/06/2021 22:28
good will hunting i american psycho prvo gledaj
Hvala na preporuci druze,pogledao sam oba film i potvrdjujem da su filmovi odlicni... :thumbup:

Malo mi problem pravi sinhronizacija koja je na njemackom jeziku koji odlicno poznajem ali ne i 100% tako da su mi filmovi sa vise dijaloga malo nezgodni za potpuno razumijevanje i previse ce koncentrisem na prijevod koji mi odvlaci i kvari ugodjaj.
Recimo Dark serija na Netflix-u za koju mnogi tvrde da je odlicna i ja sam je pokusao gledati ali sam odustao jer jezik moras 100% razumjeti da bi uopste mogao da pratis seriju a pogotovo ovakvu kao Dark punu misterija,monologa i razgovora... :-)

U medjuvremenu sam pogledao i ovaj odlican film THE Raid 2 koji je zaista film za svaku pohvalu... :shock:

Image
90minut
Posts: 12889
Joined: 07/04/2019 10:56

#54185 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by 90minut »

Nadzornik wrote: 21/06/2021 21:48
90minut wrote: 19/06/2021 22:28
good will hunting i american psycho prvo gledaj
Hvala na preporuci druze,pogledao sam oba film i potvrdjujem da su filmovi odlicni... :thumbup:

Malo mi problem pravi sinhronizacija koja je na njemackom jeziku koji odlicno poznajem ali ne i 100% tako da su mi filmovi sa vise dijaloga malo nezgodni za potpuno razumijevanje i previse ce koncentrisem na prijevod koji mi odvlaci i kvari ugodjaj.
Recimo Dark serija na Netflix-u za koju mnogi tvrde da je odlicna i ja sam je pokusao gledati ali sam odustao jer jezik moras 100% razumjeti da bi uopste mogao da pratis seriju a pogotovo ovakvu kao Dark punu misterija,monologa i razgovora... :-)

U medjuvremenu sam pogledao i ovaj odlican film THE Raid 2 koji je zaista film za svaku pohvalu... :shock:

Image
Raid je top akcija, a gledao si prvi dio isto?
User avatar
Nadzornik
Posts: 13784
Joined: 30/05/2011 12:25

#54186 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by Nadzornik »

90minut wrote: 21/06/2021 21:50

Raid je top akcija, a gledao si prvi dio isto?
Sto je najsmjesnije u ovom mom slucaju,pogledao sam prvo ovaj Raid 2 posto sam slucajno naletio na njega gledajuci ponudjene filmove za 0,99 centi i kad sam ga odgledao skontam da je ovo drugi dio i mora da postoji i prvi i potrazim i njega i nadjem i zatim odgledam i njega... :D

Ovaj drugi dio je mnogo bolji jer se prvi dio kao film odvija cijelo vrijeme u jednoj zgradi ali je takodje dobar film... :thumbup:
User avatar
chakany
Posts: 2906
Joined: 05/09/2010 14:05

#54187 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by chakany »

Kao što je neko i napisao bila akcija u CineStaru Sarajevo, pa se pogledalo bruku filmova :lol:
Voyagers, The Courier, Godzilla Vs. Kong, Spiral i A Quiet Place Part 2 :lol:
Čak je za vikend onaj tamo, a i ovu subotu i nedjelju do 17 sati bila karta 5 KM, a prošli ponedjeljak pa sve do srijede bilo u pola cijene.
A Quiet Place Part 2 gledao u 4DX za 5,5 KM :lol:

Eh sad, od svega ovoga što se pogledalo izdvojio bih The Courier sa odličnim Benedictom Cumberbachom i naravno A Quiet Place Part 2, koji mi je možda i bolji od prvog nastavka.

The United States VS. Billie Holiday isto preporučujem :thumbup:
User avatar
johnnykola
Posts: 10316
Joined: 15/10/2004 12:23
Contact:

#54188 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by johnnykola »

Image

RTS1 21.50 sati.

Klasik s jednom od najpoznatijih zviždućih tema na filmu ikad. Ubio se za pogledati ga u ove vrele dane/noći. Radnja filma se također odvija u vruće ljetne dane.

Velika uspješnica i višestruko Oscarom nagrađeni film britanskog redatelja Davida Leana nastao je prema romanu Pierrea Boullea o ratnim zarobljenicima koje su u Burmi, 1943. godine, zarobili Japanci.

Skupina britanskih zarobljenika sa zapovjednikom Nicholsonom dobiva radni zadatak u logoru. Zapovjednik japanskog logora Saito ne pridržava se konvencije da su oficiri oslobođeni rada u zarobljeništvu i Nicholsonov otpor strogo kažnjava. Ne uspjevši slomiti otpor, te součen s činjenicom da most neće biti sagrađen u zadanom roku, Saito prihvaća Nicholsonov prijedlog da on i njegovi vojnici sagrade most na rijeci Kwai.

Pod Nicholsonovim zapovjedništvom i uz pomoć nekolicine oficira vojnici započinju graditi most. Most bi trebao služiti Japancima za dopremu vojske i ratnog materijala i premda bi bilo logično da britanski zarobljenici sabotiraju izgradnju kako bi most bio loše kvalitete, Nicholson ima drugu viziju. Smatra da most mora biti savršeno izgrađen kako bi ostao primjerom vještine i znanja britanskih vojnika.

S druge strane, američki zarobljenik Shears koji je iz Saitova logora uspio pobjeći i dokopati se britanske vojne baze, dobiva zadatak predvoditi skupinu vojnika radi uništenja logora i rušenja netom sagrađenog mosta.

Film je nagrađen sa sedam Oscara uključujući one za najbolji film, režiju, glavnoga glumca, kameru, montažu, scenarij i muziku od koje je najpoznatija ostala melodija zviždanjem Marš pukovnika Bogeya.

Redatelj sir David Lean poznat je po filmovima kao što su: Veliko očekivanje, Oliver Tvist, Kratki susret, Lawrence od Arabije, Ryanova kći, Doktor Živago, Put u Indiju i dr. Za svoj je rad višestruko nagrađivan. Dobio je dva Oscara i devet je puta nominiran za prestižnu nagradu.

Film se na mapi Movielanda nalazi u kvadrantu C4:

Image
User avatar
Spiritbreaker
Posts: 1503
Joined: 24/06/2020 14:41

#54189 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by Spiritbreaker »

Steta sto niko nije preporucio The Nuremberg Trials, na HRTu1 bio neki dan, ubija!
User avatar
vicious
Posts: 6826
Joined: 05/03/2006 15:41
Location: zrakopraz

#54190 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by vicious »

Spiritbreaker wrote: 22/06/2021 14:52 Steta sto niko nije preporucio The Nuremberg Trials, na HRTu1 bio neki dan, ubija!
Preporučivao je @johnnykola na onoj drugoj temi Filmovi na tv-u, nekima smeta kad se ovdje objavljuju te preporuke :D
User avatar
johnnykola
Posts: 10316
Joined: 15/10/2004 12:23
Contact:

#54191 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by johnnykola »

vicious wrote: 23/06/2021 11:02
Spiritbreaker wrote: 22/06/2021 14:52 Steta sto niko nije preporucio The Nuremberg Trials, na HRTu1 bio neki dan, ubija!
Preporučivao je @johnnykola na onoj drugoj temi Filmovi na tv-u, nekima smeta kad se ovdje objavljuju te preporuke :D
Večeras je odličan Fordov. Ima na temi tamo.
Tyke
Posts: 2590
Joined: 23/02/2012 05:44

#54192 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by Tyke »

zigubigule wrote: 10/06/2021 23:51 The dry

:thumbup:
Upamtio tvoju preporuku i rekoh da ga odgledam, cinio mi se zanimljiv, kad ono brate sporoca maksimalna, ne pamtim sporiji film. Ali eto vrijedi radi kraja odgledati, ako nista drugo.
User avatar
Logovan
Posts: 94100
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#54193 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by Logovan »

Zanimljiv wrong turn, nije onaj klasičan. :oops: :D

Image
User avatar
johnnykola
Posts: 10316
Joined: 15/10/2004 12:23
Contact:

#54194 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by johnnykola »

Image

Na TV-u danas. Anđeli i demoni nisu oni po djelu Dana Browna već se radi o odličnom trileru:

Image

Fenton Meeks (Matthew McConaughey), prijavljuje svoga brata Adama FBI–ju. Sumnja da je on serijski ubica koji sam sebe naziva Božjom rukom, a kojeg traži FBI. Film koristi flešbekove kao bi dočara Meeksovo djetinjstvo provedeno s ocem (Bill Paxton) koji je vjerovao da je poslan od Boga kako bi uništio demone nastanjene u ljudskim tijelima. Fenton je smatrao da mu je otac zao dok ga je Adam doživljavao kao heroja.

Image

U ponajviše komediji braće Coen Ave, Cezare! radnja prati holivudskog fixera (čovjek koji pazi da skandali velikih zvijezda ne završe u novinama, glumi ga Josh Brolin) koji pomaže da snimanje novog filma poznatog, ali vječno pijanog i problematičnog glumca Bairda Whitlocka (George Clooney) prođe bez poteškoća. Stvar se dodatno zakomplicira kad zvijezdu otme skupina pod imenom The Future.

Na mapi Movielanda film se nalazi u kvadrantu D3:

Image

Image

Charlie Koller (C. Aznavour) radi kao pijanist u popularnom baru bježeći od svoje tragične prošlosti. Njegovo pravo ime je Edouard Saroyan, nekad je bio slavni koncertni pijanist, a karijeru je prekinuo nakon ženinog samoubistva. Trenutačno živi s mlađim bratom Fidom (R. Kanayan), a sve mu se više sviđa kolegica s posla, lijepa konobarica Lena (M. Dubois). U međuvremenu, Charlieju se za pomoć obrate njegova braća Richard (J.-J. Aslanian) i Chico (A. Rémy). Richard i Chico su sitni kriminalci koji su upravo prevarili gangstere Moma (C. Mansard) i Ernesta (D. Boulanger). Ni kriv ni dužan, Charlie će se, štiteći braću, upetljati u međumafijaški obračun.

Na mapi Movielanda film se nalazi u kvadrantu I5:

Image
User avatar
necko_hz
Posts: 3586
Joined: 18/04/2009 12:36

#54196 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by necko_hz »

Image

Nije loš za ubiti vrijeme, pogledah sinoć.
90minut
Posts: 12889
Joined: 07/04/2019 10:56

#54197 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by 90minut »

necko_hz wrote: 27/06/2021 02:57 Image

Nije loš za ubiti vrijeme, pogledah sinoć.
:kiss: :D
User avatar
necko_hz
Posts: 3586
Joined: 18/04/2009 12:36

#54198 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by necko_hz »

90minut wrote: 27/06/2021 03:16
Mojne ba, napalit ćeš me u sitne sate... :mrgreen:
User avatar
johnnykola
Posts: 10316
Joined: 15/10/2004 12:23
Contact:

#54199 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by johnnykola »

Image

Prva 23.10 sati.

Odlična komedija. Najtoplija preporuka za kraj ovog vrelog ljetnog dana.

Paul Vitti (R. De Niro), najmoćniji čovjek njujorškog podzemlja, nakon posjeta liječniku mora prihvatiti činjenicu da su njegovi zdravstveni problemi posljedica neriješenih psihičkih konflikata. Budući da ga za dvije sedmice očekuje sveamerički sastanak mafijaša, odluči pronaći psihijatra koji će u nekoliko dana riješiti sve njegove probleme. Izabran je dr. Ben Sobol (B. Crystal), razvedeni čovjek koji živi sa sinom tinejdžerom i upravo je pred drugim brakom. Sobol se ne želi upuštati u posao s mafijašima i imati FBI za vratom, no Vitti je odlučan - liječit će se upravo kod njega. Kad Sobol otputuje na Floridu, gdje se treba vjenčati s novinarkom Laurom MacNamara (L. Kudrow), za njim stiže i Vitti, s cijelom svojom pratnjom, i od psihijatra očekuje da mu bude dvadeset četiri sata na raspolaganju.

Na mapi Movielanda film se nalazi u kvadrantu H2:

Image
User avatar
chakany
Posts: 2906
Joined: 05/09/2010 14:05

#54200 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by chakany »

No mataras

Gledao španski No mataras (Cross the Line; Pogrešan korak) sa Mariom Casasom u glavnoj ulozi.
Zanimljiv thriller, Španci znaju napraviti dobar i napet film. Ne traje dugo, nekih 95 minuta, taman je to i brzo prođe.
Nije sad poput Contratiempo, ali je i ovaj dobar film, a Casas je i ovdje izdominirao u filmu s ulogom.
Preporuka od mene :thumbup:

E sad pitanje da li je neko gledao ovaj Dvorac od stakla (The Glass Castle)? Vidim da je igrao u srijedu na HRT 1, nešto razmišljam da ga pustim do srijede i pogledam, pa prvo da vidim vrijedi li čemu :D
Post Reply