Glavobolja

Sve o zdravlju...

Moderator: anex

Ena432
Posts: 171
Joined: 07/01/2021 18:45

#1 Glavobolja

Post by Ena432 »

Zdravo svima! Nisam našla temu pod ovim nazivom..
Naime, vec duzi vremenski period me konstantno boli glava. Boli me svako drugi dan a ponekad i zaredom 2 dana. Imam gastritis pa ne bi smjela piti neke bas jake tablete. Brufen 600mg mi obicno pomogne ali se desi da mi treba i injekcija nakon brufena. Problem je sto se javlja tako cesto i stvarno sam vise umorna od tih ucestalih glavobolja. Doktoru sada ne smijem ici zbog covid situacije, imam rizicne osobe u kuci.. Savjet bi mi dobrodosao.. Hvala unaprijed.
User avatar
anex
Nindža revizor
Posts: 3446
Joined: 20/02/2007 13:25
Location: Grad sa željezarom bez dima
Grijem se na: čumur
Vozim: točak skot
Horoskop: imam
Contact:

#2 Re: Glavobolja

Post by anex »

Idi testiraj se, samo će ti se reći ostalo...
User avatar
petunija
Posts: 3023
Joined: 07/05/2009 09:22
Location: United States of Balcan

#3 Re: Glavobolja

Post by petunija »

Ena432 wrote: 21/03/2021 18:29 Zdravo svima! Nisam našla temu pod ovim nazivom..
Naime, vec duzi vremenski period me konstantno boli glava. Boli me svako drugi dan a ponekad i zaredom 2 dana. Imam gastritis pa ne bi smjela piti neke bas jake tablete. Brufen 600mg mi obicno pomogne ali se desi da mi treba i injekcija nakon brufena. Problem je sto se javlja tako cesto i stvarno sam vise umorna od tih ucestalih glavobolja. Doktoru sada ne smijem ici zbog covid situacije, imam rizicne osobe u kuci.. Savjet bi mi dobrodosao.. Hvala unaprijed.
Da nije migrena?
Ako je to, imala sam i grozno mi je bilo.
User avatar
plain vanilla
Posts: 66775
Joined: 05/10/2008 12:10
Location: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...

#4 Re: Glavobolja

Post by plain vanilla »

Ena432 wrote: 21/03/2021 18:29 Zdravo svima! Nisam našla temu pod ovim nazivom..
Naime, vec duzi vremenski period me konstantno boli glava. Boli me svako drugi dan a ponekad i zaredom 2 dana. Imam gastritis pa ne bi smjela piti neke bas jake tablete. Brufen 600mg mi obicno pomogne ali se desi da mi treba i injekcija nakon brufena. Problem je sto se javlja tako cesto i stvarno sam vise umorna od tih ucestalih glavobolja. Doktoru sada ne smijem ici zbog covid situacije, imam rizicne osobe u kuci.. Savjet bi mi dobrodosao.. Hvala unaprijed.
Glavobolja je uglavnom simptom neceg drugog. Problemi sa zelucem, ocima, stresom, visok/nizak krvni tlak...
Ena432
Posts: 171
Joined: 07/01/2021 18:45

#5 Re: Glavobolja

Post by Ena432 »

petunija wrote: 21/03/2021 20:43
Ena432 wrote: 21/03/2021 18:29 Zdravo svima! Nisam našla temu pod ovim nazivom..
Naime, vec duzi vremenski period me konstantno boli glava. Boli me svako drugi dan a ponekad i zaredom 2 dana. Imam gastritis pa ne bi smjela piti neke bas jake tablete. Brufen 600mg mi obicno pomogne ali se desi da mi treba i injekcija nakon brufena. Problem je sto se javlja tako cesto i stvarno sam vise umorna od tih ucestalih glavobolja. Doktoru sada ne smijem ici zbog covid situacije, imam rizicne osobe u kuci.. Savjet bi mi dobrodosao.. Hvala unaprijed.
Da nije migrena?
Ako je to, imala sam i grozno mi je bilo.

Glavobolja je uglavnom simptom neceg drugog. Problemi sa zelucem, ocima, stresom, visok/nizak krvni tlak...
[/quote]


Ne znam da li je migrena msm ne znam ni kakvi su bolovi kod migrene ali sumnjam da jeste..
Krvni pritisak izmjerim ponekad uvijek je uredu. Cesto me zna boljeti samo u potiljku a nekad i cijela glava. Prvo imam osjecaj da mi je jako teska glava kao neki pritisak u glavi i onda pocnu bolovi. Veceras sam brufen popila i sada jos uvijek osjecam kao neke zigove u potiljku sa lijeve strane.
I sada me bas strah i za zeludac i jetru jer pijem puno brufena a svakako imam problem sa zelucom..
Da li je moguc uzrocnik anemija? Zadnji put kad sam radila nalaze zeljezo mi je bilo 6 msm nije previse nisko da imam ovakve glavobolje ali eto..
Isla bih doktoru ali sada ne smijem zbog ove situacije sa covidom..
User avatar
Gerro
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 10376
Joined: 19/12/2018 20:19

#6 Re: Glavobolja

Post by Gerro »

Korona
Ena432
Posts: 171
Joined: 07/01/2021 18:45

#7 Re: Glavobolja

Post by Ena432 »

Gerro wrote: 22/03/2021 00:46Korona
Haha ali bukvalno se za koronu veze sve
Ne vjerujem msm sigurna sam da nije jer ovo traje vec dugo a zarazila bih jos nekoga..
User avatar
Gerro
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 10376
Joined: 19/12/2018 20:19

#8 Re: Glavobolja

Post by Gerro »

Ena432 wrote: 22/03/2021 01:03
Gerro wrote: 22/03/2021 00:46Korona
Haha ali bukvalno se za koronu veze sve
Ne vjerujem msm sigurna sam da nije jer ovo traje vec dugo a zarazila bih jos nekoga..
Ma izvadi nalaze i znat ces neke stvari, pogotovo ako tako dugo traje. Sretno :thumbup:
Ena432
Posts: 171
Joined: 07/01/2021 18:45

#9 Re: Glavobolja

Post by Ena432 »

Gerro wrote: 22/03/2021 01:05
Ena432 wrote: 22/03/2021 01:03
Gerro wrote: 22/03/2021 00:46Korona
Haha ali bukvalno se za koronu veze sve
Ne vjerujem msm sigurna sam da nije jer ovo traje vec dugo a zarazila bih jos nekoga..
Ma izvadi nalaze i znat ces neke stvari, pogotovo ako tako dugo traje. Sretno :thumbup:
Sutra cu ici privatno provjeriti zeljezo pa cemo vidjetii
Hvala puno!
User avatar
petunija
Posts: 3023
Joined: 07/05/2009 09:22
Location: United States of Balcan

#10 Re: Glavobolja

Post by petunija »

Ena432 wrote: 22/03/2021 00:39 Cesto me zna boljeti samo u potiljku a
Ovaj problem ima i moj muž, kod njega je u pitanju loš protok krvi, ali najbolje se konsultovati sa doktorom
I da, nije migrena, mogu ti samo reći da si sretna što je nemaš :-D
U svakom slučaju, želim ti da se što prije riješiš tog problema :sax:
no_sikiriki
Posts: 16543
Joined: 11/12/2012 13:21

#11 Re: Glavobolja

Post by no_sikiriki »

Ne bih ti prisjedala na muku, ali cisto sumnjam da zeljezo i anemija imaju veze s tim, imala sam i ja i anemiju i imam ali nije mi nikad uzrokovala glavobolje. Ne znam koliko dugo imas te glavobolje, ali ja bih isla i odradila MRI/CT i sl. da bar iskljucis nesto ozbiljnije.

Samo mogu reci da je jako tesko naci dobrog doktora neurologa i da treba biti vrlo oprezan jer znaju lupati totalne gluposti. Meni je jedan rekao da je vezano za protok krvi jer mi kao nema dovoljno protoka krvi s jedne strane, ali onda su drugi neurohirurzi i neurolozi rekli da to nema veze sa zivotom jer moze da normalno protice krv kroz jednu arteriju itd. Tako da ici samo s debelom preporukom nekome.
Ena432
Posts: 171
Joined: 07/01/2021 18:45

#12 Re: Glavobolja

Post by Ena432 »

petunija wrote: 22/03/2021 07:26
Ena432 wrote: 22/03/2021 00:39 Cesto me zna boljeti samo u potiljku a
Ovaj problem ima i moj muž, kod njega je u pitanju loš protok krvi, ali najbolje se konsultovati sa doktorom
I da, nije migrena, mogu ti samo reći da si sretna što je nemaš :-D
U svakom slučaju, želim ti da se što prije riješiš tog problema :sax:
Hvala puno!
User avatar
Vsvp
Posts: 430
Joined: 13/06/2013 00:46

#13 Re: Glavobolja

Post by Vsvp »

Pokušaj smanjiti stres , baviti se sportom ili šetanjem u prirodi , možda više redovnog sna , manje telefona i kompjutera , možda je i kafa na prazan želudac .
Pokušaj voditi dnevnik kad te zaboli i koliko dugo traje pa da probaš sama saznati uzrok jer ti ni doktori ne mogu puno pomoći .
Ovo iz iskustva govorim jer sam i ja obilazio specijaliste i radio sve pretrage .
Vremenom sam se jednostavno pomirio da je tako i da nema nekog lijeka , jedino što društveni i ljubavni život nije lagano održavati .
no_sikiriki
Posts: 16543
Joined: 11/12/2012 13:21

#14 Re: Glavobolja

Post by no_sikiriki »

...
Last edited by no_sikiriki on 09/10/2021 21:05, edited 1 time in total.
User avatar
Vsvp
Posts: 430
Joined: 13/06/2013 00:46

#15 Re: Glavobolja

Post by Vsvp »

Pa teško, i mene hvata 3, 4 puta sedmično, nekad baš jake glavobolje koje traju i po dva dana.
Tada nisam sposoban ni za šta i gledam da se zamračim u sobu i popijem brufen u prahu 600 mg.
Nekad i po 3 brufena ako baš ne prestaje.
A zaspati nikako ne smijem sa glavoboljom jer se tada probudim u sred noći sa 5 puta pojačanim bolom i tad mi nema pomoći.
hotaa
Posts: 334
Joined: 02/01/2013 18:32

#16 Re: Glavobolja

Post by hotaa »

Pocni koristiti ulje od kanabisa :wink:
User avatar
Vsvp
Posts: 430
Joined: 13/06/2013 00:46

#17 Re: Glavobolja

Post by Vsvp »

Pa mislio sam to još probati ili neku medicinsku marihuanu smotati za opuštanje .
User avatar
vaučer
Posts: 8896
Joined: 04/08/2009 15:22
Location: Living in the past

#18 Re: Glavobolja

Post by vaučer »

Moj savjet je da pokušaš kroz nekoliko tjedana eliminirati očite i lako ispravljive uzroke kronične glavobolje. Ako imaš lošiji vid i ignoriraš naočale - nosi ih, smanji vrijeme provedeno u kući/uredu i vrijeme provedeno za ekranima i obrati ozbiljnu pažnju na hidraciju, dehidriranost je automatska glavobolja. Također probaj bar jednom dnevno šetati u prirodi.

Naravno, nastavi s nalazima i lječničkom dijagnozom - ali pokušaj eliminirati očite izvore glavobolje.
hotaa
Posts: 334
Joined: 02/01/2013 18:32

#19 Re: Glavobolja

Post by hotaa »

Vsvp wrote: 22/03/2021 13:58 Pa mislio sam to još probati ili neku medicinsku marihuanu smotati za opuštanje .
Vjeruj da je konzumiram vec duzi period( preko 4-5 godina ), doduse nije medicinska haha, ali vjeruj mi da nisam imao problema sa bolovima u glavi, stomaku, prehladom, gripom od kako je konzumiram, a hvala Bogu evo i koronom jos uvijek. Moguce da to i nije razlog mog zdravlja i toga sto hvala Bogu nemam problema, ali sam uvjeren da jeste. I uveliko pocinjem vjerovati u ovu biljku, najvise iz razloga sto mi se bas bas dobar prijatelj izlijecio od MS-a, a iz prve ruke znam da mu je otac imao bas problema sa migrenom, poceo covjek kalemiti, malo i ulje od kanabisa poceo koristiti, sada zdrav covjek ko dren.
User avatar
Qler
Posts: 23547
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#20 Re: Glavobolja

Post by Qler »

Ja sa migrenama kuburim sad vise i ne pamtim od kad... mislim da sam bio osnovna skola kad je pocelo.. Ljudi ne vjeruju kad im kazem da mene glava konstantno boli, samo je pitanje intenziteta, da li mogu da trpim.

Nema sta nisam radio, gdje nisam isao, i CT i magnetna, i posto sam naocale nosio kod oftamologa redovan, i sam laserom skinuo doptriju i isao i poslije na kontrole dugo, na kraju i na akupunkturi sam bio, ne ide... tablete kao tik tak nosam i to je to... pomirio se...
no_sikiriki
Posts: 16543
Joined: 11/12/2012 13:21

#21 Re: Glavobolja

Post by no_sikiriki »

Vsvp, to ako zamracujes sobu itd. zvuci onda kao migrena. Svaka cast jer djeluje da se dobro nosis s tim, kod mene nisu ni migrene nego obicne glavobolje, ali sam psihicki potonula.

Najgore je sto se zapravo glavobolje mogu dobiti i od prekomjernog uzimanja tableta, dakle nesto sto se zove rebound headache, tako da je to zacarani krug...
User avatar
Vsvp
Posts: 430
Joined: 13/06/2013 00:46

#22 Re: Glavobolja

Post by Vsvp »

A nije jednostavno održavati društvo i curu u takvim situacijama. Odeš sa momačke ranije, sa svadbe ranije, rođendana itd. Sa curom ispališ 100 izlazaka jer te uhvati i moraš otkazati. Nemaju svi razumijevanja za to jer njih nije nikad zabolilo takvim intenzitetom.
Ali nemoj da toneš psihički, nemaš razloga, nađi ljude koji razumiju tu bol i neće zamjerati ako ih ne možeš pratiti sa pijanstvom ili izlascima ili sama nađi nešto i radi što te ispunjava.
Ena432
Posts: 171
Joined: 07/01/2021 18:45

#23 Re: Glavobolja

Post by Ena432 »

Ja sam danas evo radila željezo i pokazalo 7.0
Ne vjerujem da je sad toliko nisko da mi stvara glavobolju svaki dann. Uzela sam svakako tablete za zeljezo pa sam evo pocela piti. Glava me vec boli od nekih 17h nisu jos uvijek jaki bolovi pa pokusavam malo smanjiti brufene stvarno ih previse pijem. Najgore sto kada popijem brufen i djeluje mi za nekih 2h osjetim olaksanje, prestane me glava jer me cijela zaboli ali jos uvijek osjecam neku ruznu tupu bol u potiljku sa lijeve strane koja nikako ne prestaje nakon analgetika. Nekad mi ni tableta ne djeluje pa primim injekciju i onda ne osjecam nikakvu bol. Sreca mama mi moze dati injekciju uvijek pa ne moram ici u hitnu po ovakvoj situaciji.
Ako se nastave ove glavobolje svaki dan morat cu traziti uzrok jer stvarno psihicki slomi covjeka, ne bude mi ni do cega citav dan. Ujutro otvorim oci odmah provjeravam boli li me glava..
User avatar
Hemel
Posts: 6605
Joined: 08/11/2003 00:00
Location: prije i poslije tobe ista

#24 Re: Glavobolja

Post by Hemel »

Glavobolja moze biti i nasljedna.
Imam probleme sa glavoboljom veoma cesto. Popijem nesto protiv bolova i to odmah duplo ako pretpostavim da ce preci u migrenu.
Nekada radi promjene vremena dobijem glavobolju, izduvni gasovi mi smetaju, jaki mirisi...sretan sam kada me glava ne boli. Najgore je budjenje sa glavoboljom.
Hiljade razloga moze biti uzrok i nemoguce je to sve eliminisati onome ko je sklon glavoboljama nego mora se nauciti zivjeti sa tim.
Uvijek imati nesto protiv bolova. Nekome bolje djeluju jedne tablete a nekome druge tako da se i tu traba prilagoditi.

Prica mi covjek da ga nikada nije glava zaboljela. Eto ima i takvih. :roll:
Ena432
Posts: 171
Joined: 07/01/2021 18:45

#25 Re: Glavobolja

Post by Ena432 »

Hemel wrote: 22/03/2021 20:29 Glavobolja moze biti i nasljedna.
Imam probleme sa glavoboljom veoma cesto. Popijem nesto protiv bolova i to odmah duplo ako pretpostavim da ce preci u migrenu.
Nekada radi promjene vremena dobijem glavobolju, izduvni gasovi mi smetaju, jaki mirisi...sretan sam kada me glava ne boli. Najgore je budjenje sa glavoboljom.
Hiljade razloga moze biti uzrok i nemoguce je to sve eliminisati onome ko je sklon glavoboljama nego mora se nauciti zivjeti sa tim.
Uvijek imati nesto protiv bolova. Nekome bolje djeluju jedne tablete a nekome druge tako da se i tu traba prilagoditi.

Prica mi covjek da ga nikada nije glava zaboljela. Eto ima i takvih. :roll:
Nadam se da nece biti trajno msm da ce se moci izlijeciti nekako. I prije sam imala glavobolje ali to je bilo u 15 dana jednom ili dva puta. Sada skoro svaki dan..
I ja znam covjeka koji tvrdi da ne zna kakav je osjecaj kada boli glava :roll:
Post Reply