Glavobolja? Kad se treba zabrinuti?

Sve o zdravlju...

Moderator: anex

User avatar
Nisrin
Posts: 5488
Joined: 26/04/2009 15:40
Location: Bistrik, RajvoSA

#26 Re: Glavobolja? Kad se treba zabrinuti?

Post by Nisrin »

Meni ponekad glavobolje traju danima, a 2x mjesecno me toliko zaboli glava da mi se povraca, na oci ne mogu gledati i jedva zaspim, ali ujutro sam kao nova...
Vid uredu, pritisak uredu, te glavobolje imam jos otkad sam dijete bila,a dr, vjeruju da je povezano sa ratnim dogadjanjima...

Tablete nekad djecuju nekad ne. pijem samo neofen...imam problema sa sinusima, pa povezujem i s tim!

Molim godinama da uradim CT glave, jer kazu NIJE TI NISTA, ali eto dr. ne popustaju...proci ce! :D
njonjica
Posts: 3972
Joined: 05/06/2006 02:45
Location: Šeher

#27 Re: Glavobolja? Kad se treba zabrinuti?

Post by njonjica »

dusa_raskopuša wrote:Da pitam ovdje, mozda ima neko neku preporuku a da ni'e ona 'idi doktoru'. Vec neko vrijeme, povremeno mi se primanta iz cista mira. Sjedim i samo mi se krene mantat'. I to traje nekih 5-10 minuta. Kontala sam ic' doktoru da snimim glavu, al' mi se ne da peglati sa zakazivanjem i razvlacenjem sa doktorima. :roll:
Mantanje moze biti poslijedica (i) visokih triglicerida.

Mislim da ces morati doktoru ipak....ja se ne bih zafrkavala sa tim.
no_sikiriki
Posts: 16548
Joined: 11/12/2012 13:21

#28 Re: Glavobolja? Kad se treba zabrinuti?

Post by no_sikiriki »

Sta raditi/kojem doktoru ici za ceste glavobolje? U zadnjih godinu dana obavezno bar jednom, a najcesce dvaput sedmicno moram popiti tabletu za glavobolju (caffetin-zakon :D, ali u zadnje vrijeme se pojacava i na triput sedmicno,ne znam sta/kome ici, pogotovo u ovo doba corone. Dok je bilo dvaput sedmicno kontala sam da je poprilicno "normalno", to su te standardne tension glavobolje, ali se sad mi postaje zabrinjavajuce.
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#29 Re: Glavobolja? Kad se treba zabrinuti?

Post by vjesticanametli »

no_sikiriki wrote: 28/08/2020 12:48 Sta raditi/kojem doktoru ici za ceste glavobolje? U zadnjih godinu dana obavezno bar jednom, a najcesce dvaput sedmicno moram popiti tabletu za glavobolju (caffetin-zakon :D, ali u zadnje vrijeme se pojacava i na triput sedmicno,ne znam sta/kome ici, pogotovo u ovo doba corone. Dok je bilo dvaput sedmicno kontala sam da je poprilicno "normalno", to su te standardne tension glavobolje, ali se sad mi postaje zabrinjavajuce.
baci odmah kafetin....dok se nisi navukla .....ja sam nazalost 3 godine ubijala se kafetinom ............ja sam istu stvar imala i imam......ispostavilo se da sam u momentu mjerenja pritiska u bolnici imala 190/100 pritisak....nisam znala da me to handri 3 god a ubijala se od sporta plivanja i tableta......doktor u DE je rekao da se tijelo navuce na kafetin i da sada imam prob sto sam ga bacila ali eto pomalo biva bolje :run:

provjeri pritisak, stres je uzrocnik svega, a ja sam ga imala i imam, mada radim na tome, kamaru, baci cigare koliko mozes i alkohol izbij

ja sam u teretani, bacila kafetin, idem na masaze vrat/leDZa, odjebi sve od sebe

izvini pisem s posla pa je kupus ali mogu ti na pp detaljnije.........ali vidi pritisak def
no_sikiriki
Posts: 16548
Joined: 11/12/2012 13:21

#30 Re: Glavobolja? Kad se treba zabrinuti?

Post by no_sikiriki »

vjesticanametli, i ja sam bas citala oko caffetina i tok navlacenja, pa sam pokusavala zamijeniti paracetamolom ili aspirinom ali nista nije tako efektivno. Ali nakon sto procitah ovo tvoje probacu ipak opet sa ovim drugim otrovima pa makar se mucila duze.

Sto se tice pritiska, ja imam izuzetno nizak pritisak citav zivot (prosjek 85/55 ;D tako da ne mislim da je u tome problem, ne pijem niti pusim, idem u teretanu par puta sedmicno...imam preddijabetes ali ne mislim da je u tome stvar, pijem dosta vode uvijek tako da nije dehidracija. Jedino sto primjecujem da me uvijek i vrat/ramena bole zajedno s glavom, i sto je interesantno da kad popijem tabletu i prodje mi glavobolje, onda kao da ta bol predje na vrat/ledja i tu se zadrzi neko vrijeme.
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#31 Re: Glavobolja? Kad se treba zabrinuti?

Post by vjesticanametli »

no_sikiriki wrote: 28/08/2020 13:43 vjesticanametli, i ja sam bas citala oko caffetina i tok navlacenja, pa sam pokusavala zamijeniti paracetamolom ili aspirinom ali nista nije tako efektivno. Ali nakon sto procitah ovo tvoje probacu ipak opet sa ovim drugim otrovima pa makar se mucila duze.

Sto se tice pritiska, ja imam izuzetno nizak pritisak citav zivot (prosjek 85/55 ;D tako da ne mislim da je u tome problem, ne pijem niti pusim, idem u teretanu par puta sedmicno...imam preddijabetes ali ne mislim da je u tome stvar, pijem dosta vode uvijek tako da nije dehidracija. Jedino sto primjecujem da me uvijek i vrat/ramena bole zajedno s glavom, i sto je interesantno da kad popijem tabletu i prodje mi glavobolje, onda kao da ta bol predje na vrat/ledja i tu se zadrzi neko vrijeme.
kao da si opisala moju situaciju....tako to kafetin radi ..... 3 godine mi donose iz bosne a ja kad se vracam kupim po 5 kutija ili vise ...... ipak izmjeri pritisak....meni otkrili prije 3 mjeseca .....malo je reci da sam sokirana..... treniram radim ko konj pritisak vazda bio u podrumu i bub....ali ja znam sta je kod mene dovelo do toga tako da :sad:

pazi se kad pocnes tab za pritisak piti najebaces :sad:
no_sikiriki
Posts: 16548
Joined: 11/12/2012 13:21

#32 Re: Glavobolja? Kad se treba zabrinuti?

Post by no_sikiriki »

obavezno bacam Caffetin, ali vjeruj da pritisak kod mene nema veze, meni treba nesto da ga digne haha, ne pijem kafu i sl. tako da je uvijek nizak ali nije mi to nikada predstavljalo problem.
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#33 Re: Glavobolja? Kad se treba zabrinuti?

Post by vjesticanametli »

Javi svakako sta je bilo
no_sikiriki
Posts: 16548
Joined: 11/12/2012 13:21

#34 Re: Glavobolja? Kad se treba zabrinuti?

Post by no_sikiriki »

Iskreno sumnjam da cu saznati u skorijem periodu, ako do sada nisam isla doktorima zbog naseg divnog zdravstvenog sistema, sigurno da sad necu, mogu misliti sta bi rekli, hajde bona popi tabletu, sta ime veze :D jedino da odem nekom specijalisti konkretno, ne znam da li neurologu ili sta, zato i pitam ovdje sta/kako da vidim ima li ko iskustva sa tim.
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#35 Re: Glavobolja? Kad se treba zabrinuti?

Post by vjesticanametli »

Neurolog svakako....a kafetin ne uzimaj
Post Reply