Glavaticevo i Neretva

Očuvanje čovjekove okoline.

Moderator: anex

Post Reply
zijancer
Posts: 4749
Joined: 03/08/2004 20:52
Location: 39

#176 Re: Glavaticevo i Neretva

Post by zijancer »

Oki, mislila sam da govoriš o Neretvi. Izvini za salatu od misli, izgleda da nisam Marie Kondo tip. :sad:
User avatar
asMir11
Posts: 107
Joined: 31/08/2009 09:20
Grijem se na: Gree Hansol 12
Contact:

#177 Re: Glavaticevo i Neretva

Post by asMir11 »

Pozdrav, društvo. Da li je neko u posljednjih godinu ili dvije išao autom preko Bjelašnice i Tušila do Glavatičeva? Je li istina da je sad put asfaltiran i da se može malim autom? Planiram ovog ljeta napraviti izlet do Neretve, pa bih volio ovim putem ako se može autom proći. :bih:
Guadalajara
Posts: 32809
Joined: 24/04/2019 18:10
Contact:

#178 Re: Glavaticevo i Neretva

Post by Guadalajara »

asMir11 wrote: 22/05/2020 15:40 Pozdrav, društvo. Da li je neko u posljednjih godinu ili dvije išao autom preko Bjelašnice i Tušila do Glavatičeva? Je li istina da je sad put asfaltiran i da se može malim autom? Planiram ovog ljeta napraviti izlet do Neretve, pa bih volio ovim putem ako se može autom proći. :bih:
Išao sam ja na vikendicu...Milina za voziti.. sve laganom vožnjom...nije proslo 100 auta iz suprotnog smjera. Pola je asfaltirano, drugi dio tako-tako...Nema potrebe da zuris tako da i taj dio sto je malo losiji toliko i ne osjetis. Utopli se hladno je gore.

Poslije produzis preko Borackog i u Konjic se spustis. :D
User avatar
W0rM
Posts: 2341
Joined: 26/11/2011 13:49
Location: Jedna Jedina
Grijem se na: sunčevu energiju
Vozim: se po mahali

#179 Re: Glavaticevo i Neretva

Post by W0rM »

Guadalajara wrote: 22/05/2020 15:51
asMir11 wrote: 22/05/2020 15:40 Pozdrav, društvo. Da li je neko u posljednjih godinu ili dvije išao autom preko Bjelašnice i Tušila do Glavatičeva? Je li istina da je sad put asfaltiran i da se može malim autom? Planiram ovog ljeta napraviti izlet do Neretve, pa bih volio ovim putem ako se može autom proći. :bih:
Išao sam ja na vikendicu...Milina za voziti.. sve laganom vožnjom...nije proslo 100 auta iz suprotnog smjera. Pola je asfaltirano, drugi dio tako-tako...Nema potrebe da zuris tako da i taj dio sto je malo losiji toliko i ne osjetis. Utopli se hladno je gore.

Poslije produzis preko Borackog i u Konjic se spustis. :D
Ruta je top preko Bjelasnice, skoro svugdje je pokrice 3G/4G, znam da ti mozda ne znaci, al meni jest znacilo :) To je tako dok ne stignes u Bjelimice, onda padne, odatle samo nizbrdo i stici ces u Glavaticevo., ako pak krenes uzbrdo stici ces u Kalinovik :D
Guadalajara
Posts: 32809
Joined: 24/04/2019 18:10
Contact:

#180 Re: Glavaticevo i Neretva

Post by Guadalajara »

W0rM wrote: 22/05/2020 16:01
Guadalajara wrote: 22/05/2020 15:51
asMir11 wrote: 22/05/2020 15:40 Pozdrav, društvo. Da li je neko u posljednjih godinu ili dvije išao autom preko Bjelašnice i Tušila do Glavatičeva? Je li istina da je sad put asfaltiran i da se može malim autom? Planiram ovog ljeta napraviti izlet do Neretve, pa bih volio ovim putem ako se može autom proći. :bih:
Išao sam ja na vikendicu...Milina za voziti.. sve laganom vožnjom...nije proslo 100 auta iz suprotnog smjera. Pola je asfaltirano, drugi dio tako-tako...Nema potrebe da zuris tako da i taj dio sto je malo losiji toliko i ne osjetis. Utopli se hladno je gore.

Poslije produzis preko Borackog i u Konjic se spustis. :D
Ruta je top preko Bjelasnice, skoro svugdje je pokrice 3G/4G, znam da ti mozda ne znaci, al meni jest znacilo :) To je tako dok ne stignes u Bjelimice, onda padne, odatle samo nizbrdo i stici ces u Glavaticevo., ako pak krenes uzbrdo stici ces u Kalinovik :D
Ja sam zalutao u Šabiće, ušao u selo :lol: Još kiša sastavila prolom oblaka :mrgreen: Do Glavatičeva prestala...ima dosta onih puteva...zalutat sad pa sad....
User avatar
W0rM
Posts: 2341
Joined: 26/11/2011 13:49
Location: Jedna Jedina
Grijem se na: sunčevu energiju
Vozim: se po mahali

#181 Re: Glavaticevo i Neretva

Post by W0rM »

Guadalajara wrote: 22/05/2020 15:51
Ja sam zalutao u Šabiće, ušao u selo :lol: Još kiša sastavila prolom oblaka :mrgreen: Do Glavatičeva prestala...ima dosta onih puteva...zalutat sad pa sad....
Znam, ne moras mi nista pricati, ima par raskrsnica gdje je potrebno znak postaviti da se vozaci ne zbune, jer ne stoji nista a vrlo je lahko krenuti pogresnim pravcem. Ali je priroda za 10!, ima cini mi se jedno odmaraliste pored ces, sa kao betonskim stolom i betonskim klupama, ljeti, pred zalazak sunca milina tu sjediti i odmarati se :)
User avatar
dobar osjecaj
Posts: 3957
Joined: 01/08/2014 11:31

#182 Re: Glavaticevo i Neretva

Post by dobar osjecaj »

Guadalajara wrote: 22/05/2020 15:51
asMir11 wrote: 22/05/2020 15:40 Pozdrav, društvo. Da li je neko u posljednjih godinu ili dvije išao autom preko Bjelašnice i Tušila do Glavatičeva? Je li istina da je sad put asfaltiran i da se može malim autom? Planiram ovog ljeta napraviti izlet do Neretve, pa bih volio ovim putem ako se može autom proći. :bih:
Išao sam ja na vikendicu...Milina za voziti.. sve laganom vožnjom...nije proslo 100 auta iz suprotnog smjera. Pola je asfaltirano, drugi dio tako-tako...Nema potrebe da zuris tako da i taj dio sto je malo losiji toliko i ne osjetis. Utopli se hladno je gore.

Poslije produzis preko Borackog i u Konjic se spustis. :D
Koji je dio tako tako? Ja isla prije desetak dana ne sjecam se makadama ili neke posebno lose ceste.
Guadalajara
Posts: 32809
Joined: 24/04/2019 18:10
Contact:

#183 Re: Glavaticevo i Neretva

Post by Guadalajara »

dobar osjecaj wrote: 23/05/2020 08:27
Guadalajara wrote: 22/05/2020 15:51
asMir11 wrote: 22/05/2020 15:40 Pozdrav, društvo. Da li je neko u posljednjih godinu ili dvije išao autom preko Bjelašnice i Tušila do Glavatičeva? Je li istina da je sad put asfaltiran i da se može malim autom? Planiram ovog ljeta napraviti izlet do Neretve, pa bih volio ovim putem ako se može autom proći. :bih:
Išao sam ja na vikendicu...Milina za voziti.. sve laganom vožnjom...nije proslo 100 auta iz suprotnog smjera. Pola je asfaltirano, drugi dio tako-tako...Nema potrebe da zuris tako da i taj dio sto je malo losiji toliko i ne osjetis. Utopli se hladno je gore.

Poslije produzis preko Borackog i u Konjic se spustis. :D
Koji je dio tako tako? Ja isla prije desetak dana ne sjecam se makadama ili neke posebno lose ceste.
Ja sam isao po kisi, gore vjetar puse sve nanosi pijesak i sljunak po cesti.
User avatar
dobar osjecaj
Posts: 3957
Joined: 01/08/2014 11:31

#184 Re: Glavaticevo i Neretva

Post by dobar osjecaj »

A istina ima puno nanesenog po cesti kad se silazi s Visocice.
User avatar
coek
Posts: 864
Joined: 24/08/2007 16:28
Location: najcesce negdje na planini blizu Sarajeva

#185 Re: Glavaticevo i Neretva

Post by coek »

Rece mi jaran da je put Bjelimici - Tušila skroz afaltiran? Znam da je falilo par km donedavno
User avatar
dadoka84
Posts: 3476
Joined: 04/08/2006 00:30

#186 Re: Glavaticevo i Neretva

Post by dadoka84 »

Jeste skroz je asfaltiran. Ja išao skuterom.
zippoo87
Posts: 15470
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#187 Re: Glavaticevo i Neretva

Post by zippoo87 »

da li je neko ove godine zbog ove situacije razmisljao bolje upoznati i obici ljepote BiH ?
ono da se napravi neka tura od 5-7 dana,dvije tri lokacije da se posjete i bude tu po 2-3 dana ...ono negdje kampovanje,negdje bungalov,negdje hotel ili neki pansion,zavisno sta ima ?

ja recimo puno vise volim nase rijeke,jezera i netaknutu prirodu od mora...nista mi nije ljepse od prirode,pa onda vatrice pored ,pa cuganja sa dobrom ekipom i smijeha i tako to

ovo sam prije radio cesto...skoro svako ljeto sam isao na neko kampovanje negdje i svaki puta mi je bilo odlicno...a isao sam i sa svojom ekipom i sa ljudima sa kojima sam se tada prvi puta upoznao

mene recimo zanima zasto kod nas djevojke jako malo vole prirodu i tako ta druzenja uz rostilj i vatru i prirodu...ono sve komentari,jao komarac,jao buba,kao zmija,jao ptica...sve im smeta,sve su kao princeze na zrnu graska
i na ovim mojim izletima je bilo vrlo malo djevojaka a i na tim lokacijama gdje se kampuje i sjedi...Boracko jezero isto tako...bude tu i djevojaka ali vecinom dolaze ono iz Konjica jednodnevno

ima li ovdje ljudi koji vole avanture u nepoznato ?

ja recimo dugo/predugo planiram par dana na Uni...1-2 puta sam samo prosao pored nje i ono je nestvarna ljepota...rekao sam sebi da cu kad tad gore "odraditi" par dana
broj dva
Posts: 4532
Joined: 15/07/2014 20:59
Location: Šeher Oslo

#188 Re: Glavaticevo i Neretva

Post by broj dva »

Cjela ljudska istorija je pokusaj pokoravanja prirode covjeku tako da ja savrseno razumijem sve sto nece u prirodu - jednostavno jeu udobnije ( i cesto interesantnije) van prirode, u urbanim centrima.
Kauc, kafe late,biblioteka, kino, 4G mreza, samoposluga, beton za hodanje, pekare, kurve, dileri....grad ima sve.
User avatar
banjaluka078
Moderator
Posts: 7406
Joined: 16/01/2007 23:38

#189 Re: Glavaticevo i Neretva

Post by banjaluka078 »

Imate li preporuku za neku dobru lokaciju na ovom potezu, nešto za kupanje, pristupačnu "plažu", eventualno negdje gdje se može zabaciti štap da dragi ne svisne od dosade :D ? Volimo ići uz rijeke, vjerovatno će se čitav godišnji vrtiti oko njih, ali se uglavnom vraćamo Krajini. Sad bismo malo južno.
Guadalajara
Posts: 32809
Joined: 24/04/2019 18:10
Contact:

#190 Re: Glavaticevo i Neretva

Post by Guadalajara »

banjaluka078 wrote: 10/06/2020 14:25 Imate li preporuku za neku dobru lokaciju na ovom potezu, nešto za kupanje, pristupačnu "plažu", eventualno negdje gdje se može zabaciti štap da dragi ne svisne od dosade :D ? Volimo ići uz rijeke, vjerovatno će se čitav godišnji vrtiti oko njih, ali se uglavnom vraćamo Krajini. Sad bismo malo južno.
Ima koliko hoces...ako ideš preko Bjelašnice...bas je uzivancija...Samo Neretva je ledena za kupanje...
User avatar
dadoka84
Posts: 3476
Joined: 04/08/2006 00:30

#191 Re: Glavaticevo i Neretva

Post by dadoka84 »

Računaj kad je vani preko 30 da je neretva nekih 10-12... kad se naviknes i utrneš dobro je :)
User avatar
banjaluka078
Moderator
Posts: 7406
Joined: 16/01/2007 23:38

#192 Re: Glavaticevo i Neretva

Post by banjaluka078 »

dadoka84 wrote: 10/06/2020 16:47 Računaj kad je vani preko 30 da je neretva nekih 10-12... kad se naviknes i utrneš dobro je :)
To sam naučila na Uni. :D Uskočila i, čini mi se, odbila se o površinu, toliko brzo sam izletila iz one studeni.
User avatar
Entropio
Posts: 7807
Joined: 21/11/2010 21:49

#193 Re: Glavaticevo i Neretva

Post by Entropio »

dadoka84 wrote: 10/06/2020 16:47 Računaj kad je vani preko 30 da je neretva nekih 10-12... kad se naviknes i utrneš dobro je :)
Uh jebote, pa to je bas hladno. Samo pivu ohladiti u njoj, a kupao se ne bih nema sanse.
User avatar
coek
Posts: 864
Joined: 24/08/2007 16:28
Location: najcesce negdje na planini blizu Sarajeva

#194 Re: Glavaticevo i Neretva

Post by coek »

Sjećam se jednog raftinga, +100C, gori nebo i zemlja. Skiper nas ubijedi da nam ne treba neopren. Zjb zesci. Neretva ko žilet
User avatar
dadoka84
Posts: 3476
Joined: 04/08/2006 00:30

#195 Re: Glavaticevo i Neretva

Post by dadoka84 »

banjaluka078 wrote: 10/06/2020 18:46
dadoka84 wrote: 10/06/2020 16:47 Računaj kad je vani preko 30 da je neretva nekih 10-12... kad se naviknes i utrneš dobro je :)
To sam naučila na Uni. :D Uskočila i, čini mi se, odbila se o površinu, toliko brzo sam izletila iz one studeni.
Bolje i to nego kao ja zaroniti i ukociti se.
User avatar
dadoka84
Posts: 3476
Joined: 04/08/2006 00:30

#196 Re: Glavaticevo i Neretva

Post by dadoka84 »

coek wrote: 11/06/2020 05:02 Sjećam se jednog raftinga, +100C, gori nebo i zemlja. Skiper nas ubijedi da nam ne treba neopren. Zjb zesci. Neretva ko žilet
Lol, tek sa neoprenom je ok kupanje :D
User avatar
dobar osjecaj
Posts: 3957
Joined: 01/08/2014 11:31

#197 Re: Glavaticevo i Neretva

Post by dobar osjecaj »

banjaluka078 wrote: 10/06/2020 14:25 Imate li preporuku za neku dobru lokaciju na ovom potezu, nešto za kupanje, pristupačnu "plažu", eventualno negdje gdje se može zabaciti štap da dragi ne svisne od dosade :D ? Volimo ići uz rijeke, vjerovatno će se čitav godišnji vrtiti oko njih, ali se uglavnom vraćamo Krajini. Sad bismo malo južno.
Ima super mjesta za ribolov, tisinu, opustanje, ja i zaplivam kratko sad u odrasloj dobi a u djetinjstvu me satima nisu mogli istjerati iz Neretve, sve sa modrim usnama. Ima puno vodenih zmija koje mi nekad izazivaju strah a nekad ih uzivam gledati.

Pristup tom kraju preko Bjelasnice i Visocice je zaista vrijedan svakog trenutka. U tom gornjem dijelu cete vidjeti vise prosirenja gdje se parkiraju ribolovci. Mi zastajkujemo svuda i zavlacimo se po raznim logama. Sve generacije u mojoj porodici obozavaju taj kraj i oni koji nemaju nikakve porodicne ni regionalne veze s tim krajem.
User avatar
banjaluka078
Moderator
Posts: 7406
Joined: 16/01/2007 23:38

#198 Re: Glavaticevo i Neretva

Post by banjaluka078 »

dobar osjecaj wrote: 11/06/2020 11:17 Ima super mjesta za ribolov, tisinu, opustanje, ja i zaplivam kratko sad u odrasloj dobi a u djetinjstvu me satima nisu mogli istjerati iz Neretve, sve sa modrim usnama. Ima puno vodenih zmija koje mi nekad izazivaju strah a nekad ih uzivam gledati.

Pristup tom kraju preko Bjelasnice i Visocice je zaista vrijedan svakog trenutka. U tom gornjem dijelu cete vidjeti vise prosirenja gdje se parkiraju ribolovci. Mi zastajkujemo svuda i zavlacimo se po raznim logama. Sve generacije u mojoj porodici obozavaju taj kraj i oni koji nemaju nikakve porodicne ni regionalne veze s tim krajem.
Hvala. Mi dolazimo iz suprotnog smjera, iz Banjaluke preko Jablanice i (pretpostavljam) Konjica. Čini mi se da sam na Vi s geografijom tog kraja, osim glavne ceste Jablanica - sami jug.
Guadalajara
Posts: 32809
Joined: 24/04/2019 18:10
Contact:

#199 Re: Glavaticevo i Neretva

Post by Guadalajara »

Nemoj da odes za Prozor :lol:
Post Reply