Glavaticevo i Neretva

Očuvanje čovjekove okoline.

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
dadoka84
Posts: 3476
Joined: 04/08/2006 00:30

#101 Re: Glavaticevo i Neretva

Post by dadoka84 »

Ovdje ima par mojih slikica sa neretve... Losije su kvalitete posto su sa mobitela, i nekih par drugih aparata. Nikako da odem sa slr pa da poslikam kako treba...

http://www.panoramio.com/user/1695305
riko-ga
Posts: 2232
Joined: 17/03/2008 16:43

#102 Re: Glavaticevo i Neretva

Post by riko-ga »

dadoka84 wrote:Ovdje ima par mojih slikica sa neretve... Losije su kvalitete posto su sa mobitela, i nekih par drugih aparata. Nikako da odem sa slr pa da poslikam kako treba...

http://www.panoramio.com/user/1695305

Slike su extra.Vec odkud ti u mome kraju :mrgreen:
User avatar
dadoka84
Posts: 3476
Joined: 04/08/2006 00:30

#103 Re: Glavaticevo i Neretva

Post by dadoka84 »

Hvala. Heh, pa mamini roditelji su odatle. A ja sam odrastao tamo, tj svakog ljeta sam tu provodio dane. A ti si iz?
riko-ga
Posts: 2232
Joined: 17/03/2008 16:43

#104 Re: Glavaticevo i Neretva

Post by riko-ga »

dadoka84 wrote:Hvala. Heh, pa mamini roditelji su odatle. A ja sam odrastao tamo, tj svakog ljeta sam tu provodio dane. A ti si iz?

Hmmmmmm pa mozda se i znamo :mrgreen: Uglavnom ja sam sa druge strane Neretve malo nizvodno od Ocrkavlja :-D i ja sam redovan gore.Proveo rat tu cak i ranjen preko puta Ocrkavlja :sad:
User avatar
dadoka84
Posts: 3476
Joined: 04/08/2006 00:30

#105 Re: Glavaticevo i Neretva

Post by dadoka84 »

Moguce je. Bas sam prosli vikend bio. pekla se rakija. :D
riko-ga
Posts: 2232
Joined: 17/03/2008 16:43

#106 Re: Glavaticevo i Neretva

Post by riko-ga »

dadoka84 wrote:Moguce je. Bas sam prosli vikend bio. pekla se rakija. :D

Sljiva ili kruska?Posto ti je :mrgreen: Ja uskoro planiram gore malo onako na 5-6 dana da mozak odmorim.Idem na Suhore.Jeli znas gdje su Suhore?
User avatar
dadoka84
Posts: 3476
Joined: 04/08/2006 00:30

#107 Re: Glavaticevo i Neretva

Post by dadoka84 »

Trebalo bi biti par km nizvodno, otprilike ispod bjelimica ali u kanjonu. Ova moja se ne prodaje, ali imam rodjaka koji je pravio na veliko pa mogu provjeriti :D
riko-ga
Posts: 2232
Joined: 17/03/2008 16:43

#108 Re: Glavaticevo i Neretva

Post by riko-ga »

dadoka84 wrote:Trebalo bi biti par km nizvodno, otprilike ispod bjelimica ali u kanjonu. Ova moja se ne prodaje, ali imam rodjaka koji je pravio na veliko pa mogu provjeriti :D

Jeste Suhore su nizvodno.Rakije necu zezao se ja imam ja svoje sljive :D E ovo su ti te Suhore.

Image
User avatar
dadoka84
Posts: 3476
Joined: 04/08/2006 00:30

#109 Re: Glavaticevo i Neretva

Post by dadoka84 »

Nice. U planu mi je malo vise obletiti podrucje oko ovog dijela neretve pa napraviti i vise fotkica. Drago mi je vidjeti da i ovdje na forumu ima komsija ;D
User avatar
Santasa
Posts: 48
Joined: 06/08/2009 20:39
Location: Sarajevo
Contact:

#110 Re: Glavaticevo i Neretva

Post by Santasa »

triton wrote:Image
Slabo se silazilo pod Konačine :thumbup:
User avatar
PapakizSarajeva
Posts: 738
Joined: 17/06/2010 13:03
Location: Rajvosa

#111 Re: Glavaticevo i Neretva

Post by PapakizSarajeva »

riko-ga wrote:
dadoka84 wrote:Moguce je. Bas sam prosli vikend bio. pekla se rakija. :D

Sljiva ili kruska?Posto ti je :mrgreen: Ja uskoro planiram gore malo onako na 5-6 dana da mozak odmorim.Idem na Suhore.Jeli znas gdje su Suhore?
kako bi na Suhorama ? Ima li Avdije Kovaca ? Kod Avdije sam u njegovoj kolibi nocio nebrojeno puta ... Najbolji pastrmku sam uhvatio pod Jasenom ....
riko-ga
Posts: 2232
Joined: 17/03/2008 16:43

#112 Re: Glavaticevo i Neretva

Post by riko-ga »

PapakizSarajeva wrote:
riko-ga wrote:
dadoka84 wrote:Moguce je. Bas sam prosli vikend bio. pekla se rakija. :D

Sljiva ili kruska?Posto ti je :mrgreen: Ja uskoro planiram gore malo onako na 5-6 dana da mozak odmorim.Idem na Suhore.Jeli znas gdje su Suhore?
kako bi na Suhorama ? Ima li Avdije Kovaca ? Kod Avdije sam u njegovoj kolibi nocio nebrojeno puta ... Najbolji pastrmku sam uhvatio pod Jasenom ....

Nazalost nisam jos isao na Suhore.Obaveze i zivotne nedace se umjesaju kad se najmanje nadas.Avdija je dobro bas juce ga vidjo na Otoci.
User avatar
triton
Posts: 523
Joined: 09/08/2006 13:42

#113 Re: Glavaticevo i Neretva

Post by triton »

Santasa wrote:
triton wrote:Image
Slabo se silazilo pod Konačine :thumbup:
? gdje su konacine
User avatar
Santasa
Posts: 48
Joined: 06/08/2009 20:39
Location: Sarajevo
Contact:

#114 Re: Glavaticevo i Neretva

Post by Santasa »

triton wrote:
Santasa wrote:
triton wrote:Image
Slabo se silazilo pod Konačine :thumbup:
? gdje su konacine
Konačine se zove stijena ispod koje stoji onaj koji je slikao - ne baš bukvalno pod stijenom, fotograf se nalazi nizvodno od stijene nekih 40-ak metara. Dakle, sve od te stijene koja se nalazi uzvodno sa iste strane kao fotograf pa sve do krivene nizvodno od ovog mjesta (opet nekih 40-ak metara) su KONAĆINE.

Tu je trebalo da se gradi hidroelektrana HE Glavatičevo po posljednjoj varijanti iz projekta Intrade-energija, a da li će se ikad ostvariti ti planovi to ćemo jođ da vidimo.... :x

Veliki pozdrav iz Sarajeva ;-)
User avatar
triton
Posts: 523
Joined: 09/08/2006 13:42

#115 Re: Glavaticevo i Neretva

Post by triton »

iza mene je bila suma :D , nekih desetak metara nizvodno je izvor najhladnije vode koju sam pio,
osim mozda seonog ;)
a stijena je 3 metra uzvodno preko puta ovog ostrva,
Mislio sam da je brana predvidjena jos malo uzvodno kod zicare.
al nema nista od brane - ja nedam :D
User avatar
Santasa
Posts: 48
Joined: 06/08/2009 20:39
Location: Sarajevo
Contact:

#116 Re: Glavaticevo i Neretva

Post by Santasa »

triton wrote:iza mene je bila suma :D , nekih desetak metara nizvodno je izvor najhladnije vode koju sam pio,
osim mozda seonog ;)
a stijena je 3 metra uzvodno preko puta ovog ostrva,
Mislio sam da je brana predvidjena jos malo uzvodno kod zicare.
al nema nista od brane - ja nedam :D
brana je trebala biti uz največu stijenu koja je 20-30 metara iznad ovog ostrva-stijene - tu se Neretva sjuri niz brzak-buk i odbija od tu ogromnu stjenčugu na lijevoj obali i pravi uzak ali dubok vir uz sami zid stjene, tek nizvodno dođe ovo ostrvo i široki vir na kojem se ti nalaziš i slikaš uzvodu
elem, Konaćine su cijeli taj potez od uzvodnog brzaka do mjesta gdje stojiš :dance:
User avatar
Santasa
Posts: 48
Joined: 06/08/2009 20:39
Location: Sarajevo
Contact:

#117 Re: Glavaticevo i Neretva

Post by Santasa »

Kome je smetao blog "Neretva River In Peril" - hakovan!
(Postao i kao posebnu temu Santasa dana 31/12/2010 20:18)

Decembra 28, 2010 su mi upali u Google račun, preko njega na povezane servise YouTube kanal, Blogger račun i blog Neretva River In Peril, i druge te je sve obrisano i računi zatvoreni - smeta im kad želite iskazati svoje mišljenje ili protivljenje !!!

Dakle, prvi put od kad sam na Internetu (od '95-e) doživio da mi neko provali u Google račun, rasturi i zatvori YouTube kanal sa klipovima o Neretvi i branama, o endemskim pastrmkama; zatim uđe na Blogger i obriše mi 7 blogova od kojih su mi najvažniji 2 bloga, jedan o Neretvi (Neretva River In Peril) i drugi o neretvanskim pastrmkama (Trout from Neretva)!

E, sad najzanimljivije: uspio sam povratiti Google račun u vrlo kratkom roku (10-ak min) i djelimično Blogger račun, međutim od 7 blogova nisam vratio onaj o Neretvi, EFT-u i branama i uopšte energetskom lobiju (Neretva River In Peril), koji je i najvažniji i največi (po broju članaka).
YouTube račun još uvijek nisam vratio pa tako ni video-klipove.

U oba slučaja čekam odgovore od YouTuba i Bloggera, i nadam se da ću moči vratiti blog Neretva River In Peril kao i račun i video klipove na YouTube-u.

Nadam da je stvar potpuno jasna, bezobzira...

SRETNA NOVA GODINA!
Santa

PS. Sad je jedino važno da se glas o ovom čuje među ljudima, prijateljima, ribarima itd. To je sve što se može izvući dobroga iz ove prljave rabote.
HVALA unaprijed svima koji će raširiti glas o ovom, neka potraje bar nekoliko dana - jer, naposlijetku, i ovo je na neki način korisna informacija o prirodi ovih "društveno korisnih projekata koji su u nacionalnom interesu", o onim koji nam ih podmeću, itd...
User avatar
dadoka84
Posts: 3476
Joined: 04/08/2006 00:30

#118 Re: Glavaticevo i Neretva

Post by dadoka84 »

Zao mi je sto ti se to desilo... Steta sto nemas kopiju na kompu. Nekom ocigledno odgovara da se sve gurne pod tepih.
User avatar
kekec
Posts: 4854
Joined: 18/05/2004 15:40
Location: EU

#119 Re: Glavaticevo i Neretva

Post by kekec »

22. mart - Svjetski Dan voda
Image
Cijenimo je dok je imamo,
ako je izgubimo, biti ce kasno da se kajemo.
User avatar
black
Posts: 17120
Joined: 19/06/2004 16:00
Location: ispod tresnje

#120 Re: Glavaticevo i Neretva

Post by black »

kekec wrote:22. mart - Svjetski Dan voda
Cijenimo je dok je imamo,
ako je izgubimo, biti ce kasno da se kajemo.
Image

Pusti rijeku neka teče !
User avatar
Toto
Posts: 8103
Joined: 21/04/2009 11:09
Location: 38° 26′ 55″ N, 122° 42′ 17″ W
Grijem se na: solarno
Vozim: EJ

#121 Re: Glavaticevo i Neretva

Post by Toto »

.....
User avatar
zulfikkar
Posts: 294
Joined: 05/04/2008 11:29
Location: Bistrik

#122 Re: Glavaticevo i Neretva

Post by zulfikkar »

Image
Image
Image
Image
Image
User avatar
zulfikkar
Posts: 294
Joined: 05/04/2008 11:29
Location: Bistrik

#123 Re: Glavaticevo i Neretva

Post by zulfikkar »

Image
Image
Image
User avatar
zulfikkar
Posts: 294
Joined: 05/04/2008 11:29
Location: Bistrik

#124 Re: Glavaticevo i Neretva

Post by zulfikkar »

Image
Image
Image
Image
User avatar
zulfikkar
Posts: 294
Joined: 05/04/2008 11:29
Location: Bistrik

#125 Re: Glavaticevo i Neretva

Post by zulfikkar »

Image
Image
Image
Post Reply