gitara&gitaristi

Diskusije o bh. i inostranim izvođačima, razmjena pjesama, CD-ova, muzičke oprema...

Moderator: _BataZiv_0809

Post Reply

moj izbor

fender
85
43%
gibson
65
33%
ostalo
46
23%
 
Total votes: 196

vs84sa
Posts: 259
Joined: 12/04/2009 13:42

#276 Re: gitara&gitaristi

Post by vs84sa »

da se i ja malo ukljucim :)

http://www.youtube.com/watch?v=Oik6qbPDi88

meni jedan od najdrazih rifova :thumbup:
User avatar
Sir Jack Daniels
Posts: 72
Joined: 26/09/2011 18:41
Location: Praha

#277 Re: gitara&gitaristi

Post by Sir Jack Daniels »

Pomalo se svirucka, za svoju dusu, nista specijalno, nemam neku masineriju kao ostale " guitar kolege " . Marka Valencia, zvuci zaista dobro , mogu cak reci i daleko bolje od svog cjenovnog ranga . Ubilo se za finog dernecica i pjevanja curicama :)


Image
User avatar
notsure
Posts: 1128
Joined: 31/07/2008 19:57

#278 Re: gitara&gitaristi

Post by notsure »

Ova se meni sviđa:

Image

Pravi je Švicarac Rolf Spuler: http://www.rolfspuler.com/gb/index.php? ... Itemid=120

A posebna je po tome što ima poseban pickup da može zvučati kao akustična (na 2:50):
User avatar
Ateista
Posts: 46229
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#279 Re: gitara&gitaristi

Post by Ateista »

notsure wrote:Ova se meni sviđa:

Image

Pravi je Švicarac Rolf Spuler: http://www.rolfspuler.com/gb/index.php? ... Itemid=120

A posebna je po tome što ima poseban pickup da može zvučati kao akustična (na 2:50):
Dizajnom pravo podsjeca na bas gitaru, prvo sam i pomislio da je bas dok se nisam zagledao u zice. :D
Hendrix
Posts: 4074
Joined: 27/02/2004 00:00

#280 Re: gitara&gitaristi

Post by Hendrix »

Šta je ovo sve nešto na akustarama svirate, fino je sve to ali....

Image
bez ovoga , odvrnutog do daske nema rock and rolla, svaki gitarista bi trebo makar jednom u životu da doživi punu snagu lampaša i 4x12'' box iza leđa. :)


Evo kako je čika Hendrix to radio nekada .... :lol:

Image
User avatar
Ateista
Posts: 46229
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#281 Re: gitara&gitaristi

Post by Ateista »

Hendrix wrote:Šta je ovo sve nešto na akustarama svirate, fino je sve to ali....

Image
bez ovoga , odvrnutog do daske nema rock and rolla, svaki gitarista bi trebo makar jednom u životu da doživi punu snagu lampaša i 4x12'' box iza leđa. :)


Evo kako je čika Hendrix to radio nekada .... :lol:

Image
Ja bih radije JCM800 ili plexi. :D :-)
Hendrix
Posts: 4074
Joined: 27/02/2004 00:00

#282 Re: gitara&gitaristi

Post by Hendrix »

Može naravno, još bolje heheh, slika je ilustracije radi. :D
User avatar
srce_ruke_lopata
Posts: 407
Joined: 09/09/2007 17:23
Location: Čeljugovići

#283 Re: gitara&gitaristi

Post by srce_ruke_lopata »

Image

Ja se upravo rijesio jednog! Nije bio lampas ali je opet fino zvucao, nakon 5+ godina mi jednostavno bio dosadio, utalio sam ga ebayu.
Nabavio sam trenutno ovo:

Image

Poprilicno fin i cist zvuk za tranzistorca, ima finu distorziju za blues-a i rocka, 100W snage, a nov je kostao oko $250, tako da sam pravo zadovaljan...za sada :D
User avatar
rossoner
Posts: 499
Joined: 12/12/2004 01:29
Location: Država Željo

#284 Re: gitara&gitaristi

Post by rossoner »

Ateista wrote:
rossoner wrote:Recimo da je meni Floyd i Dire Straits trenutno izazov broj 1...
:thumbup: :thumbup:

Kako sviras pjesme od Dire straits, prstima ili trzalicom?

Pravi dozivljaj i pravi zvuk se dobije tek kad se svira prstima kao Mark Knopfler, tek je onda i pravi izazov. :D
Pa da budem iskren pokušavam prstima. Ne ide mi loše, samo što mi je njih skroz teško pohvatati 100 % po sluhu, uvijek se pomažem tablaturama sa neta ili GP fajlovima. Mislim da je svakome ko svira gitaru duže od 2 godine savršeno jasno kakva je razlika u ove 2 tehnike sviranja. Skinem si matrice za gitaru na back guitar track i sviram preko Guitar Riga 4, obzirom da sam sa pojačalom kriza, a ni procesor nemam iako sviram više od 5 godina. Uvijek nešto preče... Sad skupljam neke novce.
ShprenX
Posts: 64
Joined: 16/02/2011 00:26

#285 Re: gitara&gitaristi

Post by ShprenX »

Trenutno imam samo ovu, al planiram uskoro strata uzet :dance:

Image
User avatar
inSighT
Posts: 425
Joined: 15/10/2008 20:50
Vozim: na guranje

#286 Re: gitara&gitaristi

Post by inSighT »

Svira li ko dvanaesterac? :D
BloodOverdrive
Posts: 86
Joined: 30/08/2010 12:31

#287 Re: gitara&gitaristi

Post by BloodOverdrive »

ja sebi neki dan priuštio Corta 12" stavio nove žicurine...i sve ostalo je bajka...

:-)
chino
Posts: 686
Joined: 21/11/2002 00:00

#288 Re: gitara&gitaristi

Post by chino »

evo moje :)
Image
User avatar
Ateista
Posts: 46229
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#290 Re: gitara&gitaristi

Post by Ateista »

Nije, ima jos Rasa na vilsonovom i Magaza na carsiji, samo sto su u Rasi toliko "ljubazni" da ih ne bih nikom preporucio a Magaza ima pravo mali izbor. :D

To je ono sto ja znam, mislim da nema vise ni jedan.

Edit: za neku sicu tipa zice, stimeri, pedale, sve sto se moze lako poslati, preporucujem Ebay, veci izbor a najcesce i izadje jeftinije. :D
User avatar
inSighT
Posts: 425
Joined: 15/10/2008 20:50
Vozim: na guranje

#291 Re: gitara&gitaristi

Post by inSighT »

Sto se ovih shopova tice imas ja mislim, iako nikad nisam ulazio, YAMAHA, na onoj raskrsnici kod mosta Suade i vilsa, iza parlamenta. Velikim slovima pise YAMAHA i logo onaj ljubicasti. Mislim da i tu imas instrumente.

btw. Ima li ko da me posavjetuje :-D

Planiram uzeti sebi ovu gitaricu Washburn WD 10S12. Cijena je 400km.
Image

I poslije je ozvuciti, ugraditi pickup i mikrofon i sta vec :mrgreen:
User avatar
Ateista
Posts: 46229
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#292 Re: gitara&gitaristi

Post by Ateista »

inSighT wrote:Sto se ovih shopova tice imas ja mislim, iako nikad nisam ulazio, YAMAHA, na onoj raskrsnici kod mosta Suade i vilsa, iza parlamenta. Velikim slovima pise YAMAHA i logo onaj ljubicasti. Mislim da i tu imas instrumente.

btw. Ima li ko da me posavjetuje :-D

Planiram uzeti sebi ovu gitaricu Washburn WD 10S12. Cijena je 400km.
Image

I poslije je ozvuciti, ugraditi pickup i mikrofon i sta vec :mrgreen:
To je Rasa, i veoma su neljubazni, iako imaju dosta pristojan izbor, ja sam tu kupio jednu gitaru jer nigdje drugo nisu imali. :D

Washburn bi trebala da bude dosta pristojna marka, neki srednji kvalitet za dosta pristupacnu cijenu, ali nisam nikad probao pa ne mogu davati neki konkretan komentar.
Ako mislis ugradjivati pickup, mozda bi ti bilo bolje da odmah uzmes ozvucenu, malo su skuplje ali da se ne peglas sa tim?

Sa srecom. :thumbup:
User avatar
Bluesman
Posts: 244
Joined: 13/12/2011 21:51
Location: Searching....

#293 Re: gitara&gitaristi

Post by Bluesman »

Ovo je moja gitara :

Image

Classic player 60' strat :-D

Prezadovoljan sam gitarom inace.Prava je zvijer 8)
User avatar
inSighT
Posts: 425
Joined: 15/10/2008 20:50
Vozim: na guranje

#294 Re: gitara&gitaristi

Post by inSighT »

Zna li iko ziv gdje mogu kupiti normalan kapodaster u Sarajevu. Treba mi za klasicne gitare! Necu neka sranja i izume neke, hocu na ovaj fol:
http://www.gewamusic.com/shop/media/cat ... resto_.jpg

Neki dan u Amadexu trazim kad imaju sve, ama bas sve osim ovakvog kapodastera. Imaju nesto pa moras vezati oko vrata fol, joj gluposti, ko kais neki qurci palci :x :x :x :x :x :x
Baudelaire
Posts: 4772
Joined: 13/04/2011 20:40

#295 Re: gitara&gitaristi

Post by Baudelaire »

inSighT wrote:Zna li iko ziv gdje mogu kupiti normalan kapodaster u Sarajevu. Treba mi za klasicne gitare! Necu neka sranja i izume neke, hocu na ovaj fol:
http://www.gewamusic.com/shop/media/cat ... resto_.jpg

Neki dan u Amadexu trazim kad imaju sve, ama bas sve osim ovakvog kapodastera. Imaju nesto pa moras vezati oko vrata fol, joj gluposti, ko kais neki qurci palci :x :x :x :x :x :x
I mene ovo zanima. Isti problem imam. I da li neko zna da li se mogu negdje uzimati žice na komad, imam milion žica po kući, ali naravno puca samo E. I onda moraš radi jedne žice dati 15-20 KM.
User avatar
inSighT
Posts: 425
Joined: 15/10/2008 20:50
Vozim: na guranje

#296 Re: gitara&gitaristi

Post by inSighT »

Baudelaire wrote:
I mene ovo zanima. Isti problem imam. I da li neko zna da li se mogu negdje uzimati žice na komad, imam milion žica po kući, ali naravno puca samo E. I onda moraš radi jedne žice dati 15-20 KM.
Amadex prodaje zice na komad, ali ako je akusticna gitara odnosno metalne zice za akusticnu. Za klasicne moras kupiti svih 6, i tako je u artistu takodjer i brothersu. Mijenjao sam nedavno zice pa sam se bas raspitao oko toga, nazalost morao sam kupiti svih 6 radi 'ebene "A" žice koja je pukla.
:|

ps.
Jadan ja kad uzmem dvanaesterac :lol:
Mr. Brightside
Posts: 31338
Joined: 26/02/2011 13:07

#297 Re: gitara&gitaristi

Post by Mr. Brightside »

inSighT wrote:Zna li iko ziv gdje mogu kupiti normalan kapodaster u Sarajevu. Treba mi za klasicne gitare! Necu neka sranja i izume neke, hocu na ovaj fol:
http://www.gewamusic.com/shop/media/cat ... resto_.jpg

Neki dan u Amadexu trazim kad imaju sve, ama bas sve osim ovakvog kapodastera. Imaju nesto pa moras vezati oko vrata fol, joj gluposti, ko kais neki qurci palci :x :x :x :x :x :x
imas na stupu u onoj radnji :D (siguran sam jedno 80%)
isto i zice na komad :)
Baudelaire
Posts: 4772
Joined: 13/04/2011 20:40

#298 Re: gitara&gitaristi

Post by Baudelaire »

Gdje je ta radnja na Stupu, ako možeš samo da objasniš? :)
Mr. Brightside
Posts: 31338
Joined: 26/02/2011 13:07

#299 Re: gitara&gitaristi

Post by Mr. Brightside »

Baudelaire wrote:Gdje je ta radnja na Stupu, ako možeš samo da objasniš? :)
s desne strane pravac prema ilidzi, nekih 100tinjak metara prije energoinvesta
http://brothers-music.com/mape_gradova/sarajevo.html
velika zuta(ili prljava bijela) kuca, shop je na lijevoj strani :)
Baudelaire
Posts: 4772
Joined: 13/04/2011 20:40

#300 Re: gitara&gitaristi

Post by Baudelaire »

Hvala ti :)
Post Reply