gitara&gitaristi

Diskusije o bh. i inostranim izvođačima, razmjena pjesama, CD-ova, muzičke oprema...

Moderator: _BataZiv_0809

Post Reply

moj izbor

fender
85
43%
gibson
65
33%
ostalo
46
23%
 
Total votes: 196

User avatar
DaysleepeR
Posts: 14534
Joined: 29/05/2003 00:00
Location: Rajvosa

#201 Re: gitara&gitaristi

Post by DaysleepeR »

tatoo wrote: Ne vidim zasto bi bila hrabra. Hrabra isto kao i reci da je Ibanez generalno losa gitara. na osnovu koliko JS I JEM gitara je izvucen taj zakljucak? Koje su to tacno specificne slabosti? Bez Ed Romana ako moze.
time što npr. ne postoji Gibson a da nije made in USA. Ibanez postoji i made in china i made in indonesia, korea itd.

time sto je Ibanez za sve godine postojanje uspio slovom i brojem 3 (trojicu) globalno poznatih gitarista, dok Gibsona sviraju svi koji bilo šta znače u svijetu

time sto je Ibanez prezasitio trziste jeftinim modelima naustrb onih boljih, skupljih i kvalitetnijih, to kod Gibsona nema

time što je apsolutno besmisleno porediti to dvoje :D

ibanez je gitara pretezno za pocetnike, Gibson za profesionalce, i zbog broja proizvedenih gitara i zbog cijene, kvalitete, rucne izrade i svega ostalog
tatoo
Posts: 548
Joined: 05/01/2006 10:12

#202 Re: gitara&gitaristi

Post by tatoo »

DaysleepeR wrote:
tatoo wrote: Ne vidim zasto bi bila hrabra. Hrabra isto kao i reci da je Ibanez generalno losa gitara. na osnovu koliko JS I JEM gitara je izvucen taj zakljucak? Koje su to tacno specificne slabosti? Bez Ed Romana ako moze.
time što npr. ne postoji Gibson a da nije made in USA. Ibanez postoji i made in china i made in indonesia, korea itd.

time sto je Ibanez za sve godine postojanje uspio slovom i brojem 3 (trojicu) globalno poznatih gitarista, dok Gibsona sviraju svi koji bilo šta znače u svijetu

time sto je Ibanez prezasitio trziste jeftinim modelima naustrb onih boljih, skupljih i kvalitetnijih, to kod Gibsona nema

time što je apsolutno besmisleno porediti to dvoje :D

ibanez je gitara pretezno za pocetnike, Gibson za profesionalce, i zbog broja proizvedenih gitara i zbog cijene, kvalitete, rucne izrade i svega ostalog
Zar nisi sam napisao da nas jebe bukova politika i da ne podnosimo drugacije misljenje. A opet si spreman pljuvati po svemu sto ti ne volis dok ti ono sto ti je drago je najbolje i nikako drugacije :wink: . Malo konsekventnosti ne bi skodilo.


Izvini ali nisam trazio marketing podatke nego specificne slabosti Ibaneza od tebe jer ti licno smatras da je ibanez smece.

Sam si rekao da su to endorseri, a endorseri su tu radi novca. I mislim da bi bilo smijesno da Clapton endorse Ibaneza. Ili Gilmore Caparison. Ali nesto mi govori da Fender ne bi imao nista protiv Vaia ili Satcha kao endorsera ili mislis da bi odbili?

Gibson je preplavio trziste itekako Studio modelima, koji jesu USA ali po kvaliteti izrade puno ih ne opravdava ime koje nose. Cost Cutting je gadna stvar :mrgreen: . Ima djubra i iz USA, nije sve rezervisano za Aziju ;-) . A cijena studio LPa nije bas entry, ali je gitara entry, blago receno.

Zar hvaljeni Fender koji mi je licno drag ne ide uz pravilo da i treba probati sepet dok nadjes onog koji "je taj"? Pa kad je toliko dobar, trebao bi svaki kojeg uzmes biti taj pravi. A kosta 1050 eura. Ulazni model . . .

Koliko znam i Fender je znao uvaljati poplar umjesto aldera, pa to ne navesti u opisu gitare . . .
User avatar
DaysleepeR
Posts: 14534
Joined: 29/05/2003 00:00
Location: Rajvosa

#203 Re: gitara&gitaristi

Post by DaysleepeR »

Gibson nema endorsinga, rade samo historic signature modele

Studio nije entry level gitara, niti je loša gitara.

Što se tiče Gibsona i Satriania, Gibson dobro zna šta Satriani voli svirati iz ljubavi

Image

:D
tatoo
Posts: 548
Joined: 05/01/2006 10:12

#204 Re: gitara&gitaristi

Post by tatoo »

DaysleepeR wrote:Gibson nema endorsinga, rade samo historic signature modele

Studio nije entry level gitara, niti je loša gitara.

Što se tiče Gibsona i Satriania, Gibson dobro zna šta Satriani voli svirati iz ljubavi

Image

:D
Da da. Sve je to lijepo i nema osobe koja ne zeli imati vintage gitare. Tako da si me sad stvarno posramio sa ovom slikom :D ? Ali opet na koncertu je Ibby. Kako taj endorsing deal nikad da istekne da se okrene ljubavi :lol: ? Peavey je otkantao ali Ibanez nije.


Nego jos mi ne odgovori koji je to uzorak na kojem si dosao do zakljucka da je Ibby neadekvatan za ista ozbiljno? Stvarno jel' moze kakav argument osim moj omiljeni muzicar ne svira Ibaneza i zemlje porijekla. Vidim da si ignorisao i svoj komentar o bukovoj . . .


Ja nisam rekao da je studio ili bilo koja druga marka losa, to ostavljam tebi. Kao sto rekoh ne biti iskljuciv i uvazavati tudja misljenje je sasvim ok. Moje misljenje je da studio nije dostojan da bude smatran LPjem i da je rip off.


Ah da, jel ono Jeff Healey svirao japanskog squiera vecinu karijere. Nije do gitare do gitariste je :thumbup: .
tatoo
Posts: 548
Joined: 05/01/2006 10:12

#205 Re: gitara&gitaristi

Post by tatoo »

Moze li i objasnjenje sta je Pete Towsend Custom Shop model? Historic a ujedno i signature :D?
Hendrix
Posts: 4101
Joined: 27/02/2004 00:00

#206 Re: gitara&gitaristi

Post by Hendrix »

Svi ti endorsement ugovori su samo marketing i ništa više, Satriani odnedavno opet Marshall svira a donedavno se kleo u Peavey,svoj model imao ali pukla tikva izgleda, sutra će otići u Mesa Boogie, ko zna....a raja nek kupuje skupa pojačala koja rade na kraju isto ko i "obična" nepotpisana. Koliko je samo Van Halen puta izmišljo gluposti o svojim custom pojačalima i magnetima, da bi sutra raja tražila da im ljudi naprave taj magični "mod" a lik je samo odvrnuo Marshalla do daske i sviro.
Custom ovo,signature ono, pa pedale sa potpisom....unedogled marketing i uzimanje love.
Satriani će i na Melodiji Mengeš zvučati fenomenalno, sve dalje od njegovih prstiju je samo alat koji čovjek mijenja po potrebi i finansijskim ponudama, kao i svi ostali gitarski heroji.
Ja lično preferiram AC/DC "keep it simple" zvuk, gitara , kabal i dobar lampaš iza, i ništa više ne treba za odličnu svirku....neko lošu svirku ne može sakriti ni sa 10000$ vrijednom opremom.

Ili ko što reče Jimmy Page, gitara je samo komad drveta sa 6 žica, ništa magično, sve je u rukama gitariste.
User avatar
DaysleepeR
Posts: 14534
Joined: 29/05/2003 00:00
Location: Rajvosa

#207 Re: gitara&gitaristi

Post by DaysleepeR »

tatoo wrote:
Da da. Sve je to lijepo i nema osobe koja ne zeli imati vintage gitare. Tako da si me sad stvarno posramio sa ovom slikom :D ? Ali opet na koncertu je Ibby. Kako taj endorsing deal nikad da istekne da se okrene ljubavi :lol: ? Peavey je otkantao ali Ibanez nije.


Nego jos mi ne odgovori koji je to uzorak na kojem si dosao do zakljucka da je Ibby neadekvatan za ista ozbiljno? Stvarno jel' moze kakav argument osim moj omiljeni muzicar ne svira Ibaneza i zemlje porijekla. Vidim da si ignorisao i svoj komentar o bukovoj . . .


Ja nisam rekao da je studio ili bilo koja druga marka losa, to ostavljam tebi. Kao sto rekoh ne biti iskljuciv i uvazavati tudja misljenje je sasvim ok. Moje misljenje je da studio nije dostojan da bude smatran LPjem i da je rip off.


Ah da, jel ono Jeff Healey svirao japanskog squiera vecinu karijere. Nije do gitare do gitariste je :thumbup: .
ovako cemo se ti i ja dogovorit, ti sviraj i budi zadovojlan svojim Ibanezom, a ja cu sa svojim Fenderom i Gibsonom.

Moze li tako?
User avatar
DaysleepeR
Posts: 14534
Joined: 29/05/2003 00:00
Location: Rajvosa

#208 Re: gitara&gitaristi

Post by DaysleepeR »

Hendrix wrote:Svi ti endorsement ugovori su samo marketing i ništa više, Satriani odnedavno opet Marshall svira a donedavno se kleo u Peavey,svoj model imao ali pukla tikva izgleda, sutra će otići u Mesa Boogie, ko zna....a raja nek kupuje skupa pojačala koja rade na kraju isto ko i "obična" nepotpisana. Koliko je samo Van Halen puta izmišljo gluposti o svojim custom pojačalima i magnetima, da bi sutra raja tražila da im ljudi naprave taj magični "mod" a lik je samo odvrnuo Marshalla do daske i sviro.
Custom ovo,signature ono, pa pedale sa potpisom....unedogled marketing i uzimanje love.
Satriani će i na Melodiji Mengeš zvučati fenomenalno, sve dalje od njegovih prstiju je samo alat koji čovjek mijenja po potrebi i finansijskim ponudama, kao i svi ostali gitarski heroji.
Ja lično preferiram AC/DC "keep it simple" zvuk, gitara , kabal i dobar lampaš iza, i ništa više ne treba za odličnu svirku....neko lošu svirku ne može sakriti ni sa 10000$ vrijednom opremom.

Ili ko što reče Jimmy Page, gitara je samo komad drveta sa 6 žica, ništa magično, sve je u rukama gitariste.
upravo tako prijatelju, volio bih da mi neko nađe video na youtube da je neko ustekao JEM ibaneza ili JS ibaneza drito u pojacalo i da ima dobar zvuk (ne mislim na modelling pojacalo) nego u marshalla, mesu, engla itd.
nema teorije, toj gitari treba procesor da bi postigla jedan ton koji ima svaka bila od 500 KM ili 5000 KM
User avatar
DaysleepeR
Posts: 14534
Joined: 29/05/2003 00:00
Location: Rajvosa

#209 Re: gitara&gitaristi

Post by DaysleepeR »

tatoo wrote:Moze li i objasnjenje sta je Pete Towsend Custom Shop model? Historic a ujedno i signature :D?
to ti je gitara cije samo neobradjeno drvo vrijedi vise od najskupljeg moguceg Ibaneza :D
tatoo
Posts: 548
Joined: 05/01/2006 10:12

#210 Re: gitara&gitaristi

Post by tatoo »

DaysleepeR wrote:
tatoo wrote:
Da da. Sve je to lijepo i nema osobe koja ne zeli imati vintage gitare. Tako da si me sad stvarno posramio sa ovom slikom :D ? Ali opet na koncertu je Ibby. Kako taj endorsing deal nikad da istekne da se okrene ljubavi :lol: ? Peavey je otkantao ali Ibanez nije.


Nego jos mi ne odgovori koji je to uzorak na kojem si dosao do zakljucka da je Ibby neadekvatan za ista ozbiljno? Stvarno jel' moze kakav argument osim moj omiljeni muzicar ne svira Ibaneza i zemlje porijekla. Vidim da si ignorisao i svoj komentar o bukovoj . . .


Ja nisam rekao da je studio ili bilo koja druga marka losa, to ostavljam tebi. Kao sto rekoh ne biti iskljuciv i uvazavati tudja misljenje je sasvim ok. Moje misljenje je da studio nije dostojan da bude smatran LPjem i da je rip off.


Ah da, jel ono Jeff Healey svirao japanskog squiera vecinu karijere. Nije do gitare do gitariste je :thumbup: .
ovako cemo se ti i ja dogovorit, ti sviraj i budi zadovojlan svojim Ibanezom, a ja cu sa svojim Fenderom i Gibsonom.

Moze li tako?

Naravno. I onda post ispod opet pljuvanje. Sto ti je mentalitet :D ?
tatoo
Posts: 548
Joined: 05/01/2006 10:12

#211 Re: gitara&gitaristi

Post by tatoo »

DaysleepeR wrote:
Hendrix wrote:Svi ti endorsement ugovori su samo marketing i ništa više, Satriani odnedavno opet Marshall svira a donedavno se kleo u Peavey,svoj model imao ali pukla tikva izgleda, sutra će otići u Mesa Boogie, ko zna....a raja nek kupuje skupa pojačala koja rade na kraju isto ko i "obična" nepotpisana. Koliko je samo Van Halen puta izmišljo gluposti o svojim custom pojačalima i magnetima, da bi sutra raja tražila da im ljudi naprave taj magični "mod" a lik je samo odvrnuo Marshalla do daske i sviro.
Custom ovo,signature ono, pa pedale sa potpisom....unedogled marketing i uzimanje love.
Satriani će i na Melodiji Mengeš zvučati fenomenalno, sve dalje od njegovih prstiju je samo alat koji čovjek mijenja po potrebi i finansijskim ponudama, kao i svi ostali gitarski heroji.
Ja lično preferiram AC/DC "keep it simple" zvuk, gitara , kabal i dobar lampaš iza, i ništa više ne treba za odličnu svirku....neko lošu svirku ne može sakriti ni sa 10000$ vrijednom opremom.

Ili ko što reče Jimmy Page, gitara je samo komad drveta sa 6 žica, ništa magično, sve je u rukama gitariste.
upravo tako prijatelju, volio bih da mi neko nađe video na youtube da je neko ustekao JEM ibaneza ili JS ibaneza drito u pojacalo i da ima dobar zvuk (ne mislim na modelling pojacalo) nego u marshalla, mesu, engla itd.
nema teorije, toj gitari treba procesor da bi postigla jedan ton koji ima svaka bila od 500 KM ili 5000 KM
Jao autoriteta i izjava. I kaze ode tema u k$%^#c . . . Malo mi znas o overdriven amp.
Izvini, pretpostavljam da je bitno biti autoritet na forumu cool al sto lupas kuku. Nisi sve naucio kad kupis polovnog gibsona :D . . .

http://www.youtube.com/watch?v=GElCkb9P ... re=related

Izvoli zeljeni link, preskoci od 1:20 do 2:20, sve ostalo je gitara u pojacalo, a jos si duzan objasnjenje sta je lose sa Ibanezom. Podsjecas me na Zelu. Zele :mrgreen: jesi to ti?
tatoo
Posts: 548
Joined: 05/01/2006 10:12

#212 Re: gitara&gitaristi

Post by tatoo »

User avatar
DaysleepeR
Posts: 14534
Joined: 29/05/2003 00:00
Location: Rajvosa

#213 Re: gitara&gitaristi

Post by DaysleepeR »

tatoo wrote: Jao autoriteta i izjava. I kaze ode tema u k$%^#c . . . Malo mi znas o overdriven amp.
Izvini, pretpostavljam da je bitno biti autoritet na forumu cool al sto lupas kuku. Nisi sve naucio kad kupis polovnog gibsona :D . . .

http://www.youtube.com/watch?v=GElCkb9P ... re=related

Izvoli zeljeni link, preskoci od 1:20 do 2:20, sve ostalo je gitara u pojacalo, a jos si duzan objasnjenje sta je lose sa Ibanezom. Podsjecas me na Zelu. Zele :mrgreen: jesi to ti?
ovo je tebi dobar ton? cool :D

btw. nije Zele, Mića je :D i tema je otišla u neku stvar jer braniš neodbranjivo sorry, nema veze šta ja imam ili nemam Ibanez ne postade ništa bolji radi toga i opet mi postaš neke linkove koje neću ni pogledat neke strip junake Zappinog malog i sl. daj mi link nekog benda uzivo, besmislena su instrumentalno pozersko solerska izdrkavanja zaista

http://www.youtube.com/watch?v=CM7GbCnPw2Y

I rest my case
tatoo
Posts: 548
Joined: 05/01/2006 10:12

#214 Re: gitara&gitaristi

Post by tatoo »

DaysleepeR wrote:
tatoo wrote: Jao autoriteta i izjava. I kaze ode tema u k$%^#c . . . Malo mi znas o overdriven amp.
Izvini, pretpostavljam da je bitno biti autoritet na forumu cool al sto lupas kuku. Nisi sve naucio kad kupis polovnog gibsona :D . . .

http://www.youtube.com/watch?v=GElCkb9P ... re=related

Izvoli zeljeni link, preskoci od 1:20 do 2:20, sve ostalo je gitara u pojacalo, a jos si duzan objasnjenje sta je lose sa Ibanezom. Podsjecas me na Zelu. Zele :mrgreen: jesi to ti?
ovo je tebi dobar ton? cool :D

btw. nije Zele, Mića je :D i tema je otišla u neku stvar jer braniš neodbranjivo sorry, nema veze šta ja imam ili nemam Ibanez ne postade ništa bolji radi toga i opet mi postaš neke linkove koje neću ni pogledat neke strip junake Zappinog malog i sl. daj mi link nekog benda uzivo, besmislena su instrumentalno pozersko solerska izdrkavanja zaista

http://www.youtube.com/watch?v=CM7GbCnPw2Y

I rest my case
Da da . . . u pravi si, sve je receno.
User avatar
XL4
Posts: 30
Joined: 21/09/2010 09:06

#215 Re: gitara&gitaristi

Post by XL4 »

@tatoo, moram izraziti svoje postovanje! Pokazujes jedan visoki nivo profesionalizma i znanja sto je na Balkanu rijetkost, pa se iz tog razloga valjda, takvi stavovi ne cijene.
Samo se upitaj na kojem je nivou gitarsta koji bi kupio gitaru online!?
BloodOverdrive
Posts: 86
Joined: 30/08/2010 12:31

#216 Re: gitara&gitaristi

Post by BloodOverdrive »

ako ste željni takvih rasprava (kojima rijetko ima kraj) ima ih dosta na muzičkim forumim,ostavite svoje mišljenje za sebe pa kakvo god bilo,hajd da malo razmjenjujemo korisne informacije,da napredujemo ko muzičari i gitaristi..
pošto sam samouk meni treba neka dobra knjiga muzičke teorije ili historije (poželjno na našem jeziku) ?
imal ko šta preporučiti?kakvu online knjigu i to? Unapred zahvalan!
Muris_Varajic
Posts: 6
Joined: 03/11/2010 02:12

#217 Re: gitara&gitaristi

Post by Muris_Varajic »

Jos jednom pozdrav svima. :)

Malo sam citao predhodne stranice ta bih volio da dodam nekoliko rijeci i obrazlozim par stvari, ako dopustite.

Dakle, u AG-u sam svirao Korg Pandoru PX4D jer svirka nije bila
previse tonski zahtjevna da bih morao nositi AxeFx.
Pod tonski zahtjevna mislim da situacije gdje svira zivi bend i gdje ton mora dobro izlaziti u mixu
a gdje nisi u mogucnosti jednom rukom svirati a drugom rukom smanjiti matricu ako zatreba (bas, bubanj i sl)
bez da dobijes flasu u glavu od kolege iz benda. :-)

Eh sad, "manje je vise...shred vs. blues itd.
Ja sam profesionalac, zivim od muzike i gitare, puno radim kao session muzicar
i moje sviranje, mogu slobodno reci, ne naginje nigdje kao takvo, sviram ono sto se od mene ocekuje
u odredjenom momentu, situaciji ili angazmanu.
Svirka u AG-u je prije nego je i pocela bila okarakterisana kao noc nekakvog "virtuoziteta",
puno mladih gitarista je doslo upravo da cuje to divljanje (nekome se to svidja manje, nekome vise, stvar ukusa)
te smo Emir i ja pokusali da im ponudimo i tog "shreda" iako licno mrzim tu rijec. :D

Kolega ranije rece da nije prolazio do bine te da su bolje prosle stvari tipa Comfortably Numb
neko Satriani, Mojo Oro i sl.
Ne zelim ulaziti ni u kakvu raspravu po tom pitanju al u prvim redovima je bilo jako puno ljudi (pretezno omladina)
koji su bolje reagovali na ovu drugu kategoriju, vjerovatno su zato i bili odmah ispred bine
a mozda neki od njih nisu ni culi za numere tipa Time i sl, haj mu ga znaj. :)
Al se 100% slazem sa konstatacijom da jako puno mladih gitarista
preskace osnove kao sto su blues, classic rock i sl i prelazi odmah na taj crni shred sto vrlo cesto
rezultira u, kako kolega rece, totalno neuportebljivom muzicaru za bend ili sl.

Mark Knopfler je za mene sigurno nesto "posebno", na njegovom koncertu sam i plakao ko djete malo :-D
al necu reci da mi je on najdrazi ili gluho bilo, "najbolji" gitarista,
volim, cijenim i slusam svakoga od koga imam nesto da naucim a takvih je naravno i previse
da bih pomenuo samo nekolicinu, ima ih X a bit ce ih XY.

Sve najbolje i do skora. :)
Muris_Varajic
Posts: 6
Joined: 03/11/2010 02:12

#218 Re: gitara&gitaristi

Post by Muris_Varajic »

tatoo wrote:@Daysleeper, jel' Muris koristi Axe Fx? Ako da, znam kvalitet sounda ali me zanima kako ide s tim na zivim svirkama?
Ja to koristim najjednostavnije moguce, direkt u miksetu i to je to. :)
User avatar
DaysleepeR
Posts: 14534
Joined: 29/05/2003 00:00
Location: Rajvosa

#219 Re: gitara&gitaristi

Post by DaysleepeR »

XL4 wrote:@tatoo, moram izraziti svoje postovanje! Pokazujes jedan visoki nivo profesionalizma i znanja sto je na Balkanu rijetkost, pa se iz tog razloga valjda, takvi stavovi ne cijene.
Samo se upitaj na kojem je nivou gitarsta koji bi kupio gitaru online!?
pokušajte da shvatite da svi ne gledaju forum kao stvarni život već kao nešto virtuelno te isti koriste da bi liječili dosadu a to se najlakše radi sa malo podjebavanja, kontriranja i malkice vrijeđenja i omalovažavanja

uživo sam veoma tolerantan sugovornik i nije mi problem promijeniti mišljenje ako sam suočen sa dobrim argumentima

forum je za zajebanciju i podjebavanje

Tatoo se cini kao odličan i strpljiv momak u svojim pokušajima da zadrtog tokmaka (mene) urazumi koliko je god to moguće, ali to bi onda bilo dosadno :D

kad smo već kod zdravog razuma, Muris je po meni rekao sve i presudio u diskusiji, svi su po tome ispali malo u pravu i malo u krivu što je i najbolje
User avatar
XL4
Posts: 30
Joined: 21/09/2010 09:06

#220 Re: gitara&gitaristi

Post by XL4 »

DaysleepeR wrote:
XL4 wrote:@tatoo, moram izraziti svoje postovanje! Pokazujes jedan visoki nivo profesionalizma i znanja sto je na Balkanu rijetkost, pa se iz tog razloga valjda, takvi stavovi ne cijene.
Samo se upitaj na kojem je nivou gitarsta koji bi kupio gitaru online!?
pokušajte da shvatite da svi ne gledaju forum kao stvarni život već kao nešto virtuelno te isti koriste da bi liječili dosadu a to se najlakše radi sa malo podjebavanja, kontriranja i malkice vrijeđenja i omalovažavanja

uživo sam veoma tolerantan sugovornik i nije mi problem promijeniti mišljenje ako sam suočen sa dobrim argumentima

forum je za zajebanciju i podjebavanje

Tatoo se cini kao odličan i strpljiv momak u svojim pokušajima da zadrtog tokmaka (mene) urazumi koliko je god to moguće, ali to bi onda bilo dosadno :D

kad smo već kod zdravog razuma, Muris je po meni rekao sve i presudio u diskusiji, svi su po tome ispali malo u pravu i malo u krivu što je i najbolje
Ja sam siguran da si uzivo mnogo tolerantniji, ali na forumu si izgleda suprotnost samom sebi. Na svakoj temi si u konfliktu sa drugima, bez da si u pravu i bez kvalitetnih argumenata. Sada si pojasnio da to radis namjerno. To se zove spamanje i time pokazujes da ne postujes druge korisnike foruma. Dakle, tipicno balkanski :D .

Sto se tice Murisa, covjek je profesionalac i njegovo misljenje je s jedne strane odraz iskustva koje je stekao uceci svoj posao i radeci ga, te s druge strane namjere da mu to i ostane profesija. Nije njega niko pozvao, niti je on dosao da bude medijator u diskusiji, nego da iznese svoj stav.
Primjetno je da si savrseno tolerantan prema ljudima koji znaju tvoj pravi idenditet.

Nadam se da ces napisano uzeti poucnim, radije nego uvredljivim. Pozdrav!
User avatar
DaysleepeR
Posts: 14534
Joined: 29/05/2003 00:00
Location: Rajvosa

#221 Re: gitara&gitaristi

Post by DaysleepeR »

ne slažem se sa svim sto si rekao kao to da je u pitanju spammanje, da nemam kvalitetnih argumenta u diskusijama.

smatram da imam, ali da ih iznosim zacinjene sa malom dozom bezobrazluka iz zezancije, bez licnog vrijedjanja bilo koga a kamoli insinuiranja da o nekom nesto kao znam kako bih to iskoristio u diskusiji

puno je gora tvoja insinuacija da znas ko sam, bez da ja znam ko si ti, vjerujuci da cu se kao kao prepasti nesto a ti ispast lafcina jer si usutkao provokatora

nit se cega stidim, nit me mozes sa nekim podatkom upitne vjerodostojnosti poklopiti a ti izvoli buraz samo naprijed

ljude koji znaju ko sam ja, ocito poznajem licno i naravno da ih necu nervirati, nit je zabavno nit zanimljivo
User avatar
XL4
Posts: 30
Joined: 21/09/2010 09:06

#222 Re: gitara&gitaristi

Post by XL4 »

DaysleepeR wrote:ne slažem se sa svim sto si rekao kao to da je u pitanju spammanje, da nemam kvalitetnih argumenta u diskusijama.

smatram da imam, ali da ih iznosim zacinjene sa malom dozom bezobrazluka iz zezancije, bez licnog vrijedjanja bilo koga a kamoli insinuiranja da o nekom nesto kao znam kako bih to iskoristio u diskusiji

puno je gora tvoja insinuacija da znas ko sam, bez da ja znam ko si ti, vjerujuci da cu se kao kao prepasti nesto a ti ispast lafcina jer si usutkao provokatora

nit se cega stidim, nit me mozes sa nekim podatkom upitne vjerodostojnosti poklopiti a ti izvoli buraz samo naprijed

ljude koji znaju ko sam ja, ocito poznajem licno i naravno da ih necu nervirati, nit je zabavno nit zanimljivo
Da ne idemo suvise izvan teme DaysleepeR, ja te ne poznajem, niti bilo gdje podmecem da te poznajem. Ono na sto se odnosila recenica na koju mozda mislis je tvoje i Murisovo poznanstvo koje si i sam pomenuo u ranijem postu na ovoj istoj temi.

Vratimo se gitarama i gitaristima :-D

Evo meni jedan jako drag gitarista kojeg vjerujem cjenjeni Muris licno poznaje.



Volio bih cuti sta mislite.
User avatar
DaysleepeR
Posts: 14534
Joined: 29/05/2003 00:00
Location: Rajvosa

#223 Re: gitara&gitaristi

Post by DaysleepeR »

OK

Evo da se i ja uključim u temu, Gustavo je jedan od meni najdražih youtube heroja

meni najdraža njegova obrada

User avatar
2407
Posts: 4437
Joined: 26/07/2007 21:32
Location: on a 50 milion year trip...

#224 Re: gitara&gitaristi

Post by 2407 »

Joj sinoc ludnice i dobre svirke u Markiju(Marquee). Ne znam sta je bilo bolje dal svirka Murisa i Hota koja se ne moze opisati, dal onaj momak koji donese napravljenu gitaru na obicnoj letvi sa senzorom za wah umjesto pedale, dal Sinan Alimanovic koji popravi miksetu malo jacim udarom ruke :lol: , dal Djulzulejha otpjevana i odsvirana tako da bi se i rahmetli Safet i zivi Haris postidjeli :thumbup:
Radi onakvih momenata kao sinoc vrijedi zivjeti :thumbup:
User avatar
DaysleepeR
Posts: 14534
Joined: 29/05/2003 00:00
Location: Rajvosa

#225 Re: gitara&gitaristi

Post by DaysleepeR »

2407 wrote:Joj sinoc ludnice i dobre svirke u Markiju(Marquee). Ne znam sta je bilo bolje dal svirka Murisa i Hota koja se ne moze opisati, dal onaj momak koji donese napravljenu gitaru na obicnoj letvi sa senzorom za wah umjesto pedale, dal Sinan Alimanovic koji popravi miksetu malo jacim udarom ruke :lol: , dal Djulzulejha otpjevana i odsvirana tako da bi se i rahmetli Safet i zivi Haris postidjeli :thumbup:
Radi onakvih momenata kao sinoc vrijedi zivjeti :thumbup:
ta je letva hit odavno :D

Post Reply