gitara&gitaristi

Diskusije o bh. i inostranim izvođačima, razmjena pjesama, CD-ova, muzičke oprema...

Moderator: _BataZiv_0809

Post Reply

moj izbor

fender
85
43%
gibson
65
33%
ostalo
46
23%
 
Total votes: 196

Hakiz
Posts: 39669
Joined: 30/07/2015 20:01

#726 Re: gitara&gitaristi

Post by Hakiz »

Ommadawn wrote:Ibanez mi je najudobnija gitara za svirati.

Mada i ovaj akustični Cort što imam mi leži odlično a i zvuk mi je topao.

@Hakiz: prika, nisam baš “na ti” sa štelovanjem vrata gitare a potrebno mi je to uraditi na Cort-u. Imaš li kakav savjet po tom pitanju, da se ne dam u avanturu i nešto ne sjebem? Da li da su žice zategnute ili otpuštene?
Kotiranje je pipav posao, nije velika filozofija, ali treba naučiti uraditi dobro. Evo jedan video koji objašnjava, od ovog lika sam ja kupio savjete:

.

Akustična gtara je malo drugačija priča, ne možeš dizati i spuštati žice na kobilici na tjelu (na bridgeu) ili namještati radijus, što može olakšati posao (manje stvari za namještanje) ili otežati (ako ti na primjer žica dodiruje pragove onda moraš turpijati pragove ili u nekim situacijama rezati kobilicu ili na tijelu ili na vratu ili obje ili ih u suprotnom slučaju čak i podizati što je kod akustične gitare skoro pa nemoguće nekome ko ne zna graditi gitare). Za namještanje samog truss roda to nije bitno, ali za namještanje radijusa (ako ti fretboard nije ravan), to je bitno. Vidi ovo:



Zato je preporuka koristiti žice koje je proizvođač odredio. Naime, ako ti se vrat poremeti zbog vlage itd, a gitara nije neko smeće pa je drvo bilo prilično suho kada je gitara građena, to i nije veliko namještanje, mali okret šipke u vratu lijevo ili desno i sve se namjesti.

Ali, ako koristiš žice debljine 10 (standardne) i hoćeš tanje (lakši bending) ili deblje (puniji zvuk), ili hoćeš kombinaciju (recimo najtanje 3 iz kompleta 11 da izbjegneš "tanak" zvuk, a ostale iz kopleta 10) onda namještanje vrata može biti veliki posao. Kao što rekoh, nije to neki komplikovan posao, ali se mora uraditi precizno, pa zato može biti težak.

Možeš se igrati ako imaš živaca, ako nemaš, odnesi nekome da ti to uradi. Lako je namještanjem savijenosti vrata izgubiti se toliko da više ne možeš da se vratiš na početnu poziciju. Tada ti profesionalac mora uraditi posao.

Ja sam kao opremu uz gitaru dobio šablon koji se stavi između praga i žice i onda se okreće šipka (truss rod) i namješta bridge (ako može, kod električne skoro svaki može, kod akustične je skoro sigurno onaj zalijepljeni za tijelo pa ne može) dok se razmak između žica i praga ne namjesti po šablonu. Uvelike olakšava posao. Naravno, debljina isporučenog šablona je standardna. Ako želiš žice više odmaknute od vrata ili žice bliže vratu (recimo za brže sviranje itd) onda moraš imati svoj custom šablon ili raditi "odokativno".

E, sad, kada sam sve ovo napisao, ovako:

Naštimaj gitaru.

Stavi kapodaster na prvi prag (prvo polje). Pritisni najdeblju (ili najtanju) žicu na 12. prag. Stavi šablon između 7. praga i žice. Okreći šipku dok ti žica ne dodirne šablon. Provjeri sa ostalim žicama. Ako je gitara dobra i prag nije previše oštećen, sve žice će na 7. pragu samo dodirivati šablon.

Zatim pritišći sve žice na svim pragovima i slušaj ima li struganja žica o pragove (buzz). Ako ima, taj prag ćeš morati ili brusiti ili mijenjati. Čak i ako na jednom pragu samo jedna žica pravi buzz a ostale ne, brusi se ili mijenja cijeli prag. Kao hitna popravka se može uraditi brušenje samo na mjestu te žice, ali to vremenom donosi druge probleme.

Za provjeru da li su ti žice previše udaljene od nekih pragova, na, primjer 4. žica na 8. pragu je više udaljena od ostalih žica na tom pragu ili su sve žice od tog praga previše udaljene u odnosu na ostale pragove. To možeš uraditi ili vizuelno (gledanjem, time možeš vidjeti velike udaljenosti) ili opet šablonima (za greške nevidljive golim okom). Ako to primijetiš, taj prag je ili cijeli ili samo na mjestu te žice potrošen. Jedini način da to popraviš je izmjena cijelog praga.

Pronađi uputstvo za upotrebu tvoje gitare. U njemu bi trebalo pisati koliku udaljenost na 7. pragu (kada se na 1. prag stavi kapodaster i pritisnu žice na 12. pragu) preporučuje proižvođač. Kao što vidiš, to zavisi od debljina žica i ostalih karakteristika dizajna svake gitare.

Šablon može biti komad kartona ili plastike ili drugog materijala te debljine. A nije loše kupiti onaj alat koji ima metalne listiće sa različitim debljinama i na listićima piše koje su debljine, nešto kao ovaj: https://www.homelectrical.com/sites/def ... k=vr3Enf5S
User avatar
Ommadawn
Posts: 8370
Joined: 20/02/2014 21:15
Location: ...uvijek na pogresnom mjestu u pravo vrijeme!

#727 Re: gitara&gitaristi

Post by Ommadawn »

@Hakiz: hvala care! Svaka čast! Trenutno nemam gitaru sa sobom ali reći ću ti na kojim je pragovima problem čim stignem kući.
I da - ja volim da su žice bliže i koristim što mekše žice za akustičnu gitaru.
Hvala još jednom.
Hakiz
Posts: 39669
Joined: 30/07/2015 20:01

#728 Re: gitara&gitaristi

Post by Hakiz »

Ommadawn wrote:@Hakiz: hvala care! Svaka čast! Trenutno nemam gitaru sa sobom ali reći ću ti na kojim je pragovima problem čim stignem kući.
I da - ja volim da su žice bliže i koristim što mekše žice za akustičnu gitaru.
Hvala još jednom.
Ne znam koliko ti mogu pomoći, naime, nismo blizu da ti uradim kotiranje, a i nisam stručnjak da bih se usudio drugima to raditi. Sebi radim, jer ako sebe zeznem nije velika frka, ali da zaznem drugog, to već ne bih :) Probaj sam, ako nećeš ili ne možeš iz bilo kog razloga, odnesi nekome da ti to uradi. Odeš u prodavnicu instrumenata i pitaš ko ti to može uraditi.

Imam jednu akustičnu koju sam rekonstruisao. Dobio je od druga, kako sam učio malo o pravljenju gitara iskoristio sam je za vježbanje. Skinuo staru boju, stavio novu, promijenio mašinice i most na vratu. Izbrusio fingerboard, nije se mogla drugačije očistiti prljavština. A onda sam vidio da su žice toliko daleko od vrata da bih morao skidati skoro 5 mm sa kobilice na tijelu da bih približio žice vratu kako treba. A kobilica je 4 mm visoka :) Tako da poslije svog uloženog truda, vremena i novca, na kraju ću je baciti. A gitara ima sjajan zvuk, samo što je skoro nesvirljiva. Onaj ko je pravio nije dobro izračunao, promašio geometriju i napravio gitaru predivnog zvuka a nemoguću za sviranje. Može služiti kao ukras na zidu i to je sve. U stvari, ne. Može služiti za sviranje slideom.
r_faruk
Posts: 4661
Joined: 20/01/2003 00:00

#729 Re: gitara&gitaristi

Post by r_faruk »

eyesburn wrote:hvala drug :thumbup: :thumbup: :thumbup:

btw, imaš li ikakva iskustva sa SX kopijama strata i gio serijom ibaneza? valja li išta to?
ja imam jedan bas od sx-a i dobro sam ga se nasvirao. jeftina gitara, svirljiva, i dan danas je malo zasviram za svoj ceif, ali dok sam imao bend svirao sam i po nekoliko sati svaki dan, ne rastimava se, malo je tvrdji vrat, ali mi to nije predstavljalo nikakav problem.
evo je ispod, na vratu pise "custom handmade :D " gitaru sam kupio novu :) kostala je 400KM.
sto se tice gio Jebaneza :), svirao sam od prijatelja gio seriju i nije bilo nikakve razlike izmedju nje i moje yamahe EG112 . i jedna i druga su prilicno svirljive gitare, takodjer nije bilo problema sa rastimavanjem, solidan zvuk (pogotovu sa kvalitetnim pojacalom). kada sam ukljucio svoju yamahu u lampasa :shock: , a i nju sam svirao po pet-sest sati dnevno, takodjer u bendu.... u glavnom gitare su dobre s obzirom na cijenu. probao sam i neke niskobudzetne fendere od 1200-1500 KM koji su me razocarali. na kraju sam uzeo Blade-a (texas pro), a kupio sam je zbog zvuka koji je imala na bridge-u i sirokog vrata.... eto valjda nisam udavio..

Image
User avatar
Dupli_skalp
Posts: 3280
Joined: 05/08/2008 13:14
Location: pleme Šavašavaha

#730 Re: gitara&gitaristi

Post by Dupli_skalp »

zna li neko čovjeka/momka po imenu kenan ili kemal, bavi se setup-ovanjem električnih gitara negdje na skenderiji ili oko skenderije?
sikstinajn
Posts: 1423
Joined: 15/01/2017 19:21

#731 Re: gitara&gitaristi

Post by sikstinajn »

The Nightwatchman wrote:

ima li vas gitarista? sviruckate li? za svoju dusu ili u bendu?

sta svirate?

kakve gitare imate, a kakve zelite?
Sviram. Za svoju dusu I svoje autorske pjesme.
Svirati tudje pjesme mi je postalo dosadno.

I da..gitara mi je losa Ali su mi pjesme extra.
(Bar tako drugi kazu)
User avatar
Dupli_skalp
Posts: 3280
Joined: 05/08/2008 13:14
Location: pleme Šavašavaha

#732 Re: gitara&gitaristi

Post by Dupli_skalp »

jeli iko sarađivao sa ovim čovjekom: https://www.facebook.com/Kemal-Custom-G ... 775849861/ ?

mislio sam odnijeti gitaru da se odradi profi setup.
User avatar
agent_zero
Posts: 10478
Joined: 27/01/2010 23:58
Location: tamni vilajet SDA zlotvora!

#733 Re: gitara&gitaristi

Post by agent_zero »

Da i ja koju priupitam na ovoj temi :D

Elem,skoro 20 godina imam, već na ovim prostorima, legendardnu yamahu c-40 klasičnu gitaru, pa već neko vrijeme razmišljam da je možda promijenim za neku akustičnu (naravno, u tom slučaju bih ovu prodao). Za oko mi je zapala yamaha f-310p, koja na svim recenzijama je u samom vrhu budžet ponude.

Ono što me zanima je sljedeće:

1. Ima li neka akustična gitara u istom cjenovnom rangu kao yamaha f-310p, a da je bolja?

2. Ima li neka klasična gitara u istom cjenovnom rangu koja je bolja i od ove akustične f-310p i ove klasične koju imam (c-40)?

3. Postoji li ikakva verzija najlonskih žica za akustičnu gitaru (ukoliko odlučim da kupim akustičnu)?
User avatar
Ommadawn
Posts: 8370
Joined: 20/02/2014 21:15
Location: ...uvijek na pogresnom mjestu u pravo vrijeme!

#734 Re: gitara&gitaristi

Post by Ommadawn »

agent_zero wrote:Da i ja koju priupitam na ovoj temi :D

Elem,skoro 20 godina imam, već na ovim prostorima, legendardnu yamahu c-40 klasičnu gitaru, pa već neko vrijeme razmišljam da je možda promijenim za neku akustičnu (naravno, u tom slučaju bih ovu prodao). Za oko mi je zapala yamaha f-310p, koja na svim recenzijama je u samom vrhu budžet ponude.

Ono što me zanima je sljedeće:

1. Ima li neka akustična gitara u istom cjenovnom rangu kao yamaha f-310p, a da je bolja?

2. Ima li neka klasična gitara u istom cjenovnom rangu koja je bolja i od ove akustične f-310p i ove klasične koju imam (c-40)?

3. Postoji li ikakva verzija najlonskih žica za akustičnu gitaru (ukoliko odlučim da kupim akustičnu)?
Pa sad, misljenja su subjektivna po tom pitanju ali evo dat cu ti par primjera iz vlastitog iskustva. Najbolje ti je da odes sam u muzicku radnju i probas koja ti gitara odgovara u tom cjenovnom rangu za koju si spreman dati pare. Ja sam isao na maksimalno 250 eura i trazio koja mi gitara najbolje odgovara dok mi prodavac nije iznio Cort AD880CE i nisam se dugo razmisljao da je kupim.
Tako da na tvoja pitanja:
1. probaj Cort AD880CE ili Cort AD810 (po mogucnosti i AD880) - razlika izmedju ove prve i ovih dvaju zadnjih modela je sto ova prva ima cutaway. Nesto malko su skuplje od Yamahe ali meni licno su bolje legle. Inace sam prije gotivio Yamahu i isao sam na to da ili Yamaha ili Ibanez ali preovladao je Cort.
2. Pogledaj broj 1.
3. Gledaj hoces li normal tension ili hard tension? U tom slucaju imas Daddario (normal tension) ili Daddario Pro Arte hard tension, koje su vise za spansku gitaru.
r_faruk
Posts: 4661
Joined: 20/01/2003 00:00

#735 Re: gitara&gitaristi

Post by r_faruk »

agent_zero wrote:Da i ja koju priupitam na ovoj temi :D

Elem,skoro 20 godina imam, već na ovim prostorima, legendardnu yamahu c-40 klasičnu gitaru, pa već neko vrijeme razmišljam da je možda promijenim za neku akustičnu (naravno, u tom slučaju bih ovu prodao). Za oko mi je zapala yamaha f-310p, koja na svim recenzijama je u samom vrhu budžet ponude.

Ono što me zanima je sljedeće:

1. Ima li neka akustična gitara u istom cjenovnom rangu kao yamaha f-310p, a da je bolja?

2. Ima li neka klasična gitara u istom cjenovnom rangu koja je bolja i od ove akustične f-310p i ove klasične koju imam (c-40)?

3. Postoji li ikakva verzija najlonskih žica za akustičnu gitaru (ukoliko odlučim da kupim akustičnu)?
Meni je svaka gitara preporucena od recenzenata sa interneta bila 'nako. sav se nasiljim idem kupiti gitaru, citao sam da je dobra, ali kada je uzmes u ruke..... corak. tanak i tup zvuk, tvrd vrat, previsok action...... ja jos nisam naletio na dobru akustaru. uzeo sam sebi prije dvije godine klasicnu gitaru "La patria Etude" malo je tvrdja gitara, ali joj je zvuk nevjerovatno bogat i bluesi (ako se moze ovako reci) :)

skoro sam probao i jednog akusticnog blade-a, cijena je preko 1500KM, razocarao sam se. na kraju se sve svodi na licni dozivljaj. ovu "La patria etude"
ne ispustam iz ruku.

s obzirom da sviras 20 godina, lako ces naci gitaru koja ti odgovara (kada naletis na nju :) )
desilo mi se da idem kupiti jednu gitaru odredjenih karakteristika, a izadjem iz radnje sa necim sasvim drugim :)
User avatar
Ommadawn
Posts: 8370
Joined: 20/02/2014 21:15
Location: ...uvijek na pogresnom mjestu u pravo vrijeme!

#736 Re: gitara&gitaristi

Post by Ommadawn »

r_faruk wrote:
agent_zero wrote:Da i ja koju priupitam na ovoj temi :D

Elem,skoro 20 godina imam, već na ovim prostorima, legendardnu yamahu c-40 klasičnu gitaru, pa već neko vrijeme razmišljam da je možda promijenim za neku akustičnu (naravno, u tom slučaju bih ovu prodao). Za oko mi je zapala yamaha f-310p, koja na svim recenzijama je u samom vrhu budžet ponude.

Ono što me zanima je sljedeće:

1. Ima li neka akustična gitara u istom cjenovnom rangu kao yamaha f-310p, a da je bolja?

2. Ima li neka klasična gitara u istom cjenovnom rangu koja je bolja i od ove akustične f-310p i ove klasične koju imam (c-40)?

3. Postoji li ikakva verzija najlonskih žica za akustičnu gitaru (ukoliko odlučim da kupim akustičnu)?
Meni je svaka gitara preporucena od recenzenata sa interneta bila 'nako. sav se nasiljim idem kupiti gitaru, citao sam da je dobra, ali kada je uzmes u ruke..... corak. tanak i tup zvuk, tvrd vrat, previsok action...... ja jos nisam naletio na dobru akustaru. uzeo sam sebi prije dvije godine klasicnu gitaru "La patria Etude" malo je tvrdja gitara, ali joj je zvuk nevjerovatno bogat i bluesi (ako se moze ovako reci) :)

skoro sam probao i jednog akusticnog blade-a, cijena je preko 1500KM, razocarao sam se. na kraju se sve svodi na licni dozivljaj. ovu "La patria etude"
ne ispustam iz ruku.

s obzirom da sviras 20 godina, lako ces naci gitaru koja ti odgovara (kada naletis na nju :) )
desilo mi se da idem kupiti jednu gitaru odredjenih karakteristika, a izadjem iz radnje sa necim sasvim drugim :)
Naravno, to stoji - najbolje je da probas razne gitare i koja ti najbolje lezi, tu i uzmes.
Ja sam mislio prije nego sto sam usao u radnju da cu izaci iz radnje sa nekom Yamahom ili Ibanezom a izasao sa Cortom. Legla mi, svidja mi se zvuk, cak i moj otac koji se bas i ne razumije previse u gitare niti zna svirati, (ali voli muziku) kaze "Ovo ti je do sada najbolja gitara, zvuci fantasticno".
Eh sad, gledao sam i probavao neke Cort gitare kada sam ljetos bio u Bosni i mogu ti reci da mi se apsolutno nijedna nije svidjela. Kontao uzeti sebi da imam kad dodjem pa da mogu sa rajom sjedit i svirat :D
User avatar
agent_zero
Posts: 10478
Joined: 27/01/2010 23:58
Location: tamni vilajet SDA zlotvora!

#737 Re: gitara&gitaristi

Post by agent_zero »

Ok, sve što ste napisali stoji i podržavam, ali možemo li pokušati barem malo generalizovati? :) Recimo da probam sebi sam razlučiti jesu li taj cort a810 ili yamaha f310 bolje gitare od ove klasične yamahe c40 koju imam? Ili bih došao na slično?

I druga stvar, ima li klasična gitara u tom cjenovnom rangu da je bolja od yamahe c40?

A ovo za najlonske žice nisam baš najbolje razumio, jeli to znači da ipak postoje najlonske za akustičnu gitaru?


p.s. To što je imam od 1999te, ne znači da je sviram svih ovih 19 godina, uzmem tu i tamo povremeno, znao sam nekad po godinu dana i više da je i ne dotaknem. Jer sviram i klavir pomalo.
r_faruk
Posts: 4661
Joined: 20/01/2003 00:00

#738 Re: gitara&gitaristi

Post by r_faruk »

agent_zero wrote:Ok, sve što ste napisali stoji i podržavam, ali možemo li pokušati barem malo generalizovati? :) Recimo da probam sebi sam razlučiti jesu li taj cort a810 ili yamaha f310 bolje gitare od ove klasične yamahe c40 koju imam? Ili bih došao na slično?

I druga stvar, ima li klasična gitara u tom cjenovnom rangu da je bolja od yamahe c40?

A ovo za najlonske žice nisam baš najbolje razumio, jeli to znači da ipak postoje najlonske za akustičnu gitaru?


p.s. To što je imam od 1999te, ne znači da je sviram svih ovih 19 godina, uzmem tu i tamo povremeno, znao sam nekad po godinu dana i više da je i ne dotaknem. Jer sviram i klavir pomalo.
prvi bold: ja ti zaista ne bih mogao reci jer su mi sve akustare do sada bile smece osim jednog Tanglewood-a starog boga pitaj koliko (ne znam ni koji je model). jos nisam naisao na dobru akusticnu gitaru (nije da ih nema, nego ih nema kod nas) i ne mogu reci jesu li bolje od yamahe C40.

drugi bold: meni je svaka Valencia bila bolja od yamahe C40
User avatar
agent_zero
Posts: 10478
Joined: 27/01/2010 23:58
Location: tamni vilajet SDA zlotvora!

#739 Re: gitara&gitaristi

Post by agent_zero »

r_faruk wrote:
agent_zero wrote:Ok, sve što ste napisali stoji i podržavam, ali možemo li pokušati barem malo generalizovati? :) Recimo da probam sebi sam razlučiti jesu li taj cort a810 ili yamaha f310 bolje gitare od ove klasične yamahe c40 koju imam? Ili bih došao na slično?

I druga stvar, ima li klasična gitara u tom cjenovnom rangu da je bolja od yamahe c40?

A ovo za najlonske žice nisam baš najbolje razumio, jeli to znači da ipak postoje najlonske za akustičnu gitaru?


p.s. To što je imam od 1999te, ne znači da je sviram svih ovih 19 godina, uzmem tu i tamo povremeno, znao sam nekad po godinu dana i više da je i ne dotaknem. Jer sviram i klavir pomalo.
prvi bold: ja ti zaista ne bih mogao reci jer su mi sve akustare do sada bile smece osim jednog Tanglewood-a starog boga pitaj koliko (ne znam ni koji je model). jos nisam naisao na dobru akusticnu gitaru (nije da ih nema, nego ih nema kod nas) i ne mogu reci jesu li bolje od yamahe C40.

drugi bold: meni je svaka Valencia bila bolja od yamahe C40
Prvi bold: ok, hvala ali da vidimo šta kažu i ostali :)

Drugi bold: ozbiljno? pa te valencie su dosta jefitinije od yamahe c40 i sve su made in china. i gledam slike nekoliko modela, nekako mi jefino izrada izgleda. sad si me baš zadeverao :roll:
User avatar
Ommadawn
Posts: 8370
Joined: 20/02/2014 21:15
Location: ...uvijek na pogresnom mjestu u pravo vrijeme!

#740 Re: gitara&gitaristi

Post by Ommadawn »

Udji u prodavnicu i probaj - koja ti gitara najbolje lezi.

Ljudi govore za Fender Stratocaster da je odlicna gitara, sto to ona i jeste ali meni ne lezi nikako.
mad mike
Posts: 332
Joined: 06/08/2011 16:19

#741 Re: gitara&gitaristi

Post by mad mike »

Da se uključim u raspravu oko kupovine. Da li je bolje kupiti gitaru kod nas ili negdje "vani" ? Ne znam je li kod nas,kada su u pitanju gitare, roba 3. klase kao što je slučaj za neke druge proizvode :?
User avatar
Ommadawn
Posts: 8370
Joined: 20/02/2014 21:15
Location: ...uvijek na pogresnom mjestu u pravo vrijeme!

#742 Re: gitara&gitaristi

Post by Ommadawn »

mad mike wrote:Da se uključim u raspravu oko kupovine. Da li je bolje kupiti gitaru kod nas ili negdje "vani" ? Ne znam je li kod nas,kada su u pitanju gitare, roba 3. klase kao što je slučaj za neke druge proizvode :?
Pa sad u tačnost te priče se ne smijem zakleti ali moram reći kad sam razmišljao o kupovini gitare u BiH, oni što sam probao od renomiranih brendova i modela me nije ostavilo imponiranim ali pitanje je koliko su (i kakve) žice bile stare, vrat naštelovan...
mad mike
Posts: 332
Joined: 06/08/2011 16:19

#743 Re: gitara&gitaristi

Post by mad mike »

Znači da je vrlo moguće da je to slučaj i sa gitarama :-D Volio bih da neko napiše i svoje iskustvo ukoliko je imao sa kupovinom gitare u inostranstvu
User avatar
DeNiro
Posts: 10557
Joined: 12/03/2007 10:31

#744 Re: gitara&gitaristi

Post by DeNiro »

sviram pomalo, za svoju dusu .. trenutno imam ovu

Image


.. a zelja bi mi bila da kupim ovu


Image
Zoya
Posts: 23144
Joined: 09/06/2008 14:54

#745 Re: gitara&gitaristi

Post by Zoya »

Kupi saz.
User avatar
DeNiro
Posts: 10557
Joined: 12/03/2007 10:31

#746 Re: gitara&gitaristi

Post by DeNiro »

Zoya wrote:Kupi saz.

:) .. tako ce na kraju i biti
User avatar
-storm-
Posts: 1881
Joined: 05/04/2018 15:06

#747 Re: gitara&gitaristi

Post by -storm- »

Meni onako ljubiteljski, da je Hetfieldov ESP....meni dosta :D

Image
Zoya
Posts: 23144
Joined: 09/06/2008 14:54

#748 Re: gitara&gitaristi

Post by Zoya »

DeNiro wrote:
Zoya wrote:Kupi saz.

:) .. tako ce na kraju i biti
:thumbup: :)
r_faruk
Posts: 4661
Joined: 20/01/2003 00:00

#749 Re: gitara&gitaristi

Post by r_faruk »

.... Prodaje li neko saz?
User avatar
Ommadawn
Posts: 8370
Joined: 20/02/2014 21:15
Location: ...uvijek na pogresnom mjestu u pravo vrijeme!

#750 Re: gitara&gitaristi

Post by Ommadawn »

r_faruk wrote:.... Prodaje li neko saz?
Imaš ih kupiti u i okolini Tuzle.
Post Reply