Ginekologija - sve o tome

Sve o zdravlju...

Moderator: anex

Koliko cesto posjecujete svog ginekologa/ginekologinju?

Vise od jednom godisnje
159
21%
Jednom godisnje (za PAPa test) + po potrebi
233
30%
Samo jednom godisnje za redovni pregled
36
5%
Pokusavam ici na godisnji pregled ali nekad su razmaci duzi
56
7%
Samo po potrebi
92
12%
Kad se sjetim
28
4%
Nisam nikad bila na ginekoloskom pregledu
152
20%
Moj porodicni ljekar obavlja sve moje testove, nisam bila kod ginekologa
15
2%
 
Total votes: 771

User avatar
teuta06
Posts: 1598
Joined: 28/03/2018 11:14

#3351 Re: Ginekologija - sve o tome

Post by teuta06 »

prosle godine od 4.mjeseca do kraja godine, kada trebam dobiti menstruaciju i tokom menstruacije boli me od bubrega i kompletna lijeva noga. Ja sam mislila da je od jajnika, pa sam u prvom mjesecu bila kod ginekologa. Rekao mi je bez pregleda da je to od kičme i da trebam ici ortopedu, pa me je pregledao i rekao da je jajnik uredu, tako da je vjerovatno od kičme. nije me bolilo evo sve do sada, trebam dobiti i opet me pocela bolit noga. znam trebam otici ortopedu, ali eto ima li tko slicna iskustva. samo da napomenem da je bas jaka bol i ne pomazu ibuprofeni
User avatar
Chloe
Photo mod
Posts: 72254
Joined: 03/10/2011 20:11

#3352 Re: Ginekologija - sve o tome

Post by Chloe »

teuta06 wrote: 24/04/2024 10:01 prosle godine od 4.mjeseca do kraja godine, kada trebam dobiti menstruaciju i tokom menstruacije boli me od bubrega i kompletna lijeva noga. Ja sam mislila da je od jajnika, pa sam u prvom mjesecu bila kod ginekologa. Rekao mi je bez pregleda da je to od kičme i da trebam ici ortopedu, pa me je pregledao i rekao da je jajnik uredu, tako da je vjerovatno od kičme. nije me bolilo evo sve do sada, trebam dobiti i opet me pocela bolit noga. znam trebam otici ortopedu, ali eto ima li tko slicna iskustva. samo da napomenem da je bas jaka bol i ne pomazu ibuprofeni
Prije nekoliko godina sam baš imala bolove, od krsta do koljena, pa se spuštala do stopala, al ja sam od onih koji ne uzimaju tabletu nego traže uzrok boli, tako sam i saznala da ima oštećen kičmeni pršljen, a tad sam malo više kg bila nabacila.
Nisam povezivala sa ginekologijom, a ne sjećam dal se bol možda pojačavala u menstrualnom periodu. :hm:
Ako ti je već mrsko ići doktoru, analiziraj malo način života, u kojem položaju sjediš, koliko dugo, pa ležanje, dizanje tereta i sl.
Probaj uvesti šetnje, plivanje ili vježbe, pa vidi kakvo će stanje biti.
Sretno! :kiss:
Post Reply