Ginekologija - sve o tome

Sve o zdravlju...

Moderator: anex

Post Reply

Koliko cesto posjecujete svog ginekologa/ginekologinju?

Vise od jednom godisnje
159
21%
Jednom godisnje (za PAPa test) + po potrebi
233
30%
Samo jednom godisnje za redovni pregled
36
5%
Pokusavam ici na godisnji pregled ali nekad su razmaci duzi
56
7%
Samo po potrebi
92
12%
Kad se sjetim
28
4%
Nisam nikad bila na ginekoloskom pregledu
152
20%
Moj porodicni ljekar obavlja sve moje testove, nisam bila kod ginekologa
15
2%
 
Total votes: 771

User avatar
alica.k
Posts: 8775
Joined: 09/05/2007 17:20
Location: Calexico :D

#3151 Re: Ginekologija i vagine....

Post by alica.k »

VenomousV wrote:Nazalost Hadziomerovic ne radi vise :sad:

A prosle godine sam ja pitala za ovu Maju Slakovic, svakoj zeni nadje istu upalu i propise iste vaginalete :roll:

Idem iduce sedmice kod Eldara Mehmedbasica, redovni pregled, pa cemo vidjeti...
Jel Polygynax? To svaki ginekolog prepisuje, mora da su masne pare platili za reklamu... znaci meni u zadnjih godinu dana od 5 ginekologa, pet puta je prepisan Polygynax.

Inace, meni treba dobar dijagnosticar koji ce me saslusati i pokusati pomoci, a ne samo prebaciti na 'nije ovo ginekoloski problem' nakon jednog ultrazvuka. Sve sam drugo ispregledala, od hormona svega i svacega, krvi, urina, ultrazvuk sam maltene citavog tijela napravila samo jos nokte fali da ultrazvuk radim, bila kod urologa, gastroenterologa, pa cak i kod endokrinologa... nije nista od toga. Mrzim ici kod doktora al sto sam se nahodala u ovih par godina, dosta mi je za zivota.
Nijedan ginekolog me ne shvata ozbiljno. U pitanju je konstantan tupi bol ispod desnog jajnika, koji se pojacava i smanjuje u zavisnosti od ciklusa. Kako to moze da ne bude ginekoloski problem :/

@Nisrin, bila sam kod Anje, i znam da je ona jako jako dobar citolog, ali sto je neorganizovana... ja joj dosla na pregled u zakazano vrijeme, kaze sacekaj dok pojedem pitu... mislim ok, razumijem, sjednem ja, sacekam. Nesto mi na vrat na nos uradi ultrazvuk (previdila je i cistu na jajniku, i polip u maternici ali hajde), pa patnja oko papa testa i kolposkopije, i kaze, nazovi ti mene pa cu ti reci za papa. Hajde, prodje koliko vec, nazovem ja, eto napomeni me SMSom. Hajd ok, saljem joj SMSove redovno, elem, mogla sam i novi uraditi dok sam od nje dobila rezultate.

Nejra Pasic mi je dobra za ono... redovan pregled ako je sve u redu. Ako joj bilo kakav problem spomenes daje polygynax i ravensaru, i obavezno sam kod nje radila 3 papa testa godisnje jer eto, neka mala upala, pa da ponovim. Kad sam joj dosla s ovim svojim problemom, maltene mi je rekla da umisljam bol, kao moras se ti malo smiriti, vako nako, ti si navikla da te maze, ja ono ???
User avatar
wewa
Posts: 14765
Joined: 27/05/2010 15:20
Location: djah na brdu, djah u ravnici

#3152 Re: Ginekologija i vagine....

Post by wewa »

ja bih ti od srca preporucila Divanovica. nije od najpricljivijih ali je maher s uzv-om, sumnjive slucajeve s klinike salju njemu po misljenje.

Nejra Pasic je poznata po tome sto kancere proglasava trudnocama i obrnuto. daleko joj lijepa kuca.
User avatar
anchor85
Posts: 4201
Joined: 23/01/2014 13:47

#3153 Re: Ginekologija i vagine....

Post by anchor85 »

alica.k wrote:
wewa wrote:hvale oca i sina Kozarica, pa mozes probati s njima
Pogledacu i to.
Još jedna preporuka za Kozarića starijeg. Stvarno je super, detaljno pregleda, objasni, odgovori na pitanja. Mada, kod mene je sve ok, pa sam možda i jednostavan pacijent.
Nekada sam išla i kod Taiba Delića i meni je i on bio super, samo sam čula mnogo priča gdje je pofino zeznuo stvar, pa ne znam da li ga mogu preporučiti. ALi on ima jako lijep pristup, zna razbiti tremu, malo se našali, i lagan je za komunikaciju.
User avatar
VenomousV
Posts: 13221
Joined: 30/11/2010 15:45
Location: where oceans bleed into the sky

#3154 Re: Ginekologija i vagine....

Post by VenomousV »

alica.k wrote:
VenomousV wrote:Nazalost Hadziomerovic ne radi vise :sad:

A prosle godine sam ja pitala za ovu Maju Slakovic, svakoj zeni nadje istu upalu i propise iste vaginalete :roll:

Idem iduce sedmice kod Eldara Mehmedbasica, redovni pregled, pa cemo vidjeti...
Jel Polygynax? To svaki ginekolog prepisuje, mora da su masne pare platili za reklamu... znaci meni u zadnjih godinu dana od 5 ginekologa, pet puta je prepisan Polygynax.
Aha :roll: a ovdje mi je neka zena najavila da to tako ona propisuje :roll:

Hadziomerovic nije nikad <3

P.S. Nekako mi se nije dopala bez obzira na "upalu" i vaginalete
User avatar
Nisrin
Posts: 5489
Joined: 26/04/2009 15:40
Location: Bistrik, RajvoSA

#3155 Re: Ginekologija i vagine....

Post by Nisrin »

wewa wrote:kao neko s iskustvom lijecenja bracne neplodnosti, od srca mogu preporuciti da se zaobidje Mehmedbasic.

dobar ginekolog-endokrinolog Hadziomerovic, najbolji uzv dijagnosticar kod nas je dr Divanovic, Anja Cica-Tomic je vrstan citolog...
cula sam puno pohvala za Kozarice i Nidzaru Abadzic, a ima ekipa razvikanih koje s merakom zaobilazim (Drljevic, Taib Delic, Vernes Begovic, Nejra Pasic).

Ja nisam imala probleme pa bih se suzdrzala daljnih rasprava, za Mehmedbasica sam cula od bliskih osoba kojima je pomogao!
Ja sam isla Anji godinamam jeste dobar citolog, ali ne zna naci rjesenje...da nisam NA SVOJU RUKU otisla drugom Bog zna gdje bih zavrsila...

Endokrinolog jeste dobar Hadziomerovic, ali njega nisam spomenula jer vise ne radi, preuzela je Maja Slakovic ordijanciju...

Nidzaru od 5 mojih kolegica 4 kude jer je drska i povrsna i bitne su joj samo pare, 1 je hvali! Svih 5 su vodile trudnocu, kod jedne je napravila propust sa serklazom...


Sva su iskustva nazalost individualna za sve!
Last edited by Nisrin on 14/02/2019 09:11, edited 1 time in total.
User avatar
Nisrin
Posts: 5489
Joined: 26/04/2009 15:40
Location: Bistrik, RajvoSA

#3156 Re: Ginekologija i vagine....

Post by Nisrin »

alica.k wrote:
VenomousV wrote:Nazalost Hadziomerovic ne radi vise :sad:

A prosle godine sam ja pitala za ovu Maju Slakovic, svakoj zeni nadje istu upalu i propise iste vaginalete :roll:

Idem iduce sedmice kod Eldara Mehmedbasica, redovni pregled, pa cemo vidjeti...
Jel Polygynax? To svaki ginekolog prepisuje, mora da su masne pare platili za reklamu... znaci meni u zadnjih godinu dana od 5 ginekologa, pet puta je prepisan Polygynax.

Inace, meni treba dobar dijagnosticar koji ce me saslusati i pokusati pomoci, a ne samo prebaciti na 'nije ovo ginekoloski problem' nakon jednog ultrazvuka. Sve sam drugo ispregledala, od hormona svega i svacega, krvi, urina, ultrazvuk sam maltene citavog tijela napravila samo jos nokte fali da ultrazvuk radim, bila kod urologa, gastroenterologa, pa cak i kod endokrinologa... nije nista od toga. Mrzim ici kod doktora al sto sam se nahodala u ovih par godina, dosta mi je za zivota.
Nijedan ginekolog me ne shvata ozbiljno. U pitanju je konstantan tupi bol ispod desnog jajnika, koji se pojacava i smanjuje u zavisnosti od ciklusa. Kako to moze da ne bude ginekoloski problem :/

@Nisrin, bila sam kod Anje, i znam da je ona jako jako dobar citolog, ali sto je neorganizovana... ja joj dosla na pregled u zakazano vrijeme, kaze sacekaj dok pojedem pitu... mislim ok, razumijem, sjednem ja, sacekam. Nesto mi na vrat na nos uradi ultrazvuk (previdila je i cistu na jajniku, i polip u maternici ali hajde), pa patnja oko papa testa i kolposkopije, i kaze, nazovi ti mene pa cu ti reci za papa. Hajde, prodje koliko vec, nazovem ja, eto napomeni me SMSom. Hajd ok, saljem joj SMSove redovno, elem, mogla sam i novi uraditi dok sam od nje dobila rezultate.

Nejra Pasic mi je dobra za ono... redovan pregled ako je sve u redu. Ako joj bilo kakav problem spomenes daje polygynax i ravensaru, i obavezno sam kod nje radila 3 papa testa godisnje jer eto, neka mala upala, pa da ponovim. Kad sam joj dosla s ovim svojim problemom, maltene mi je rekla da umisljam bol, kao moras se ti malo smiriti, vako nako, ti si navikla da te maze, ja ono ???

Sve i jedan doktor, cak i magistre po apotekama imaju dogovore sa farmaceutskim kompanijama...sve sto propisu imaju neku "nagradu", da sad ne pisem kako se to tacno radi, nije uredu s moje strane, ali ne treba im previse vjerovati...Meni je Anja recimo govorila da uzmem Orthomol Imuno, koji je nigdje veze u odnosu na BetaGlukan, AloeVeru itd...ali Orthomol ima vrhunsku reklamu, a oni preko 10KM zarade po prodatoj kutiji..

problem sa Anjom je sto je meni isto javljala SMSOm i govorila OK, da bih ja KONACNO trecu godinu zaredom trazila od proslih godina te papa testove sto su OK i na svakome je pisalo da se javim za 4 mj, da postoji upala...koja me mogla glave kostati da nisam trazila daljnja misljenja! To joj nikad oprostiti necu, a ne sumnjam u njenu strucnost, nego je zena smetena totalno, puno posla, puno pacijenata, pa se gubi valjda...ali dosta ljekara upravo njoj daju da im ocita pape...cak je ona sumnjala na kolposkopiji ono sto 2 biopsije nisu potvrdile, nego tek LLETZ, znaci strucna jeste ali kada se dovojno posveti!

Ja ti zaista preporucujem da odes kod mog sadasnjeg ginekologa, posebno sto kazes da imas polip...ja sam trenutno zadovoljna njegovom strucnoscu, mada cu radi sebe otici jos nekome na redovni pregled da vidim da li ce im se poklopiti misljenja! Papa testovi(kolposkopija su nazalost nekad stvar subjektivnog misljenja/znanja ljekara...zato se nekad prave greske, a i nisu 100% pouzdani...
Znam nekoliko djevojaka kojima je uspio rijesiti problem probadanja, jajnika, polipa, maternice itd i to je jedini razlog zasto sam pocela ici njemu!
User avatar
DaffyDuck
Posts: 3778
Joined: 22/06/2009 22:54
Location: sarajevo-x

#3157 Re: Ginekologija i vagine....

Post by DaffyDuck »

wewa wrote:ja bih ti od srca preporucila Divanovica. nije od najpricljivijih ali je maher s uzv-om, sumnjive slucajeve s klinike salju njemu po misljenje.

Nejra Pasic je poznata po tome sto kancere proglasava trudnocama i obrnuto. daleko joj lijepa kuca.
I od mene preporuka za dr. Divanovica. Covjek sa toliko iskustva i znanja je neprocjenjiv. I jako, jako detaljan.
Jos je sad cini mi se pricljiviji nego sto je bio :D
User avatar
dobar osjecaj
Posts: 3957
Joined: 01/08/2014 11:31

#3158 Re: Ginekologija i vagine....

Post by dobar osjecaj »

alica.k wrote:
Nisam upratila da li si isla i je li ti iko preporucivao doktora Sanjina Dekovica. Ja sam se jucer narucila po preporuci prijateljice kojoj je vodio dvije trudnoce i koja ga okiva u zvijezde kao najpazljivijeg i najdetaljnijeg doktora kod kojeg je ikad bila. Dobila sam termin tek krajem marta.
she+
Posts: 477
Joined: 08/12/2017 18:31

#3159 Re: Ginekologija i vagine....

Post by she+ »

DaffyDuck wrote:
wewa wrote:ja bih ti od srca preporucila Divanovica. nije od najpricljivijih ali je maher s uzv-om, sumnjive slucajeve s klinike salju njemu po misljenje.
I od mene preporuka za dr. Divanovica. Covjek sa toliko iskustva i znanja je neprocjenjiv. I jako, jako detaljan.
Jos je sad cini mi se pricljiviji nego sto je bio :D
Vrijedi li ovo i za ultrazvuk dojki? Ja bih to konačno da napravim, nisam nikad :skoljka: pa evo ne znam sad gdje bih. Pitala sam ove Kozariće za cijenu - 70,00 KM. Ne znam evo ni je li to prosjek il iznad il ispod il šta, kako, pa bih cijenila preporuke. U međuvremenu čačkam po netu i čekam idući ciklus jer sam negdje pročitala da je optimalno raditi isti između 7og i 10og dana..
no_sikiriki
Posts: 17293
Joined: 11/12/2012 13:21

#3160 Re: Ginekologija i vagine....

Post by no_sikiriki »

Vecina ginekologa se uopce ne bavi dojkama niti UZ dojki. Standardna cijena UZ dojki je oko 50 KM. Ja sam isla kod Melike Klancevic par puta, dobila sam preporuke za nju (radiolog). I tako nekako upravo oko 9-10. dana ciklus je optimalno, poslije menstruacije a prije ovulacije.
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#3161 Re: Ginekologija i vagine....

Post by moonca »

hm..da kod nas nije nekako navika da se nakon 30 -te radi mamografija svake godine- i da to bas ginekolozi daju uputnicu za..kako je inace vani.
she+
Posts: 477
Joined: 08/12/2017 18:31

#3162 Re: Ginekologija i vagine....

Post by she+ »

@no_sikiriki hvala za info

@moonca mamografija u 30im svake godine?! zar ne ide to od 40e i to na svakih 2..
User avatar
wewa
Posts: 14765
Joined: 27/05/2010 15:20
Location: djah na brdu, djah u ravnici

#3163 Re: Ginekologija i vagine....

Post by wewa »

Vrijedi i za dojke, pa i za stitnu zlijezdu, sve on to pogleda. A za dojke je maher i dr Klancevic.
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#3164 Re: Ginekologija i vagine....

Post by moonca »

she+ wrote:
@moonca mamografija u 30im svake godine?! zar ne ide to od 40e i to na svakih 2..
Zavisi od familijarne istorije- tako i odrede ucestalost pregleda.
User avatar
alica.k
Posts: 8775
Joined: 09/05/2007 17:20
Location: Calexico :D

#3165 Re: Ginekologija i vagine....

Post by alica.k »

no_sikiriki wrote:Vecina ginekologa se uopce ne bavi dojkama niti UZ dojki. Standardna cijena UZ dojki je oko 50 KM. Ja sam isla kod Melike Klancevic par puta, dobila sam preporuke za nju (radiolog). I tako nekako upravo oko 9-10. dana ciklus je optimalno, poslije menstruacije a prije ovulacije.
Za dr Klancevic svaka preporuka!!!
she+
Posts: 477
Joined: 08/12/2017 18:31

#3166 Re: Ginekologija i vagine....

Post by she+ »

oki onda kod nje ću

hvala svima na preporukama
Amy82
Posts: 388
Joined: 03/07/2006 10:19
Location: LaLaLand

#3167 Re: Ginekologija i vagine....

Post by Amy82 »

.
User avatar
DaffyDuck
Posts: 3778
Joined: 22/06/2009 22:54
Location: sarajevo-x

#3168 Re: Ginekologija i vagine....

Post by DaffyDuck »

she+ wrote:
DaffyDuck wrote:
wewa wrote:ja bih ti od srca preporucila Divanovica. nije od najpricljivijih ali je maher s uzv-om, sumnjive slucajeve s klinike salju njemu po misljenje.
I od mene preporuka za dr. Divanovica. Covjek sa toliko iskustva i znanja je neprocjenjiv. I jako, jako detaljan.
Jos je sad cini mi se pricljiviji nego sto je bio :D
Vrijedi li ovo i za ultrazvuk dojki? Ja bih to konačno da napravim, nisam nikad :skoljka: pa evo ne znam sad gdje bih. Pitala sam ove Kozariće za cijenu - 70,00 KM. Ne znam evo ni je li to prosjek il iznad il ispod il šta, kako, pa bih cijenila preporuke. U međuvremenu čačkam po netu i čekam idući ciklus jer sam negdje pročitala da je optimalno raditi isti između 7og i 10og dana..
E ne znam, nisam ni ja. Nisam ni pitala...
Ali cula sam za dobru stvar- generalno za sistematski. Poliklinika Sunce UZ dojki, ginekoloski pregled, papa test, ultrazvuk donjeg i gornjeg abdomena, rtg pluca, analiza krvi i urina i oregled interniste. Oko 300 KM.
Ako ima neko da je isao, nek pise iskustva.
User avatar
anchor85
Posts: 4201
Joined: 23/01/2014 13:47

#3169 Re: Ginekologija i vagine....

Post by anchor85 »

DaffyDuck wrote:
she+ wrote:
Vrijedi li ovo i za ultrazvuk dojki? Ja bih to konačno da napravim, nisam nikad :skoljka: pa evo ne znam sad gdje bih. Pitala sam ove Kozariće za cijenu - 70,00 KM. Ne znam evo ni je li to prosjek il iznad il ispod il šta, kako, pa bih cijenila preporuke. U međuvremenu čačkam po netu i čekam idući ciklus jer sam negdje pročitala da je optimalno raditi isti između 7og i 10og dana..
E ne znam, nisam ni ja. Nisam ni pitala...
Ali cula sam za dobru stvar- generalno za sistematski. Poliklinika Sunce UZ dojki, ginekoloski pregled, papa test, ultrazvuk donjeg i gornjeg abdomena, rtg pluca, analiza krvi i urina i oregled interniste. Oko 300 KM.
Ako ima neko da je isao, nek pise iskustva.
Išla sam ja na sistematski u Sunce nekoliko godina, cijena je malo više od 300 KM (zadnji put), doduše za firme i više osoba pa ne znam da li je to cijena za individualno (meni su firme plaćale). Uglavnom, to je najbolje što svi mi za sebe možemo uraditi jer zaista odrade detaljan pregled od-do. Znam da i kod Kozarića se može uraditi sistematski, malo manje detaljan ali pokrije glavne stvari (krvna slika, abdomen, ginekološki, itd).

Pregled dojki sam ja počela raditi kada sam imala 25 upravo na tim sistematskim i poslije sam nastavila, tako da ga radim jednom godišnje. Radila sam i u Skerlićevoj jednom, samo me iritira što se moram zakazati mjesec dana ranije, pa sam se vratila na privatno. To je jako bitno, a zanemarimo lako. KOd Kozarića sam nedavno uzela paket ginekološki sistematski koji sadrži pregled, uz, papa, pregled i uz dojki. Cijena 120 KM, a to je prejeftino.
User avatar
Chloe
Photo mod
Posts: 72068
Joined: 03/10/2011 20:11

#3170 Re: Ginekologija i vagine....

Post by Chloe »

moonca wrote:hm..da kod nas nije nekako navika da se nakon 30 -te radi mamografija svake godine- i da to bas ginekolozi daju uputnicu za..kako je inace vani.
Nakon 40 +, svako dvije godine kod nas je praksa. UZV može primjetiti promjene, u slučaju nekih "nedefinisanih" promjena tek slati na mamograf.




Inače, moja kolegica je u polovinom oktobra odradila i UZV i mamograf (kantonalna bolnica u Bihaću), te imala uredne nalaze.

Samopregledom u januaru je napipala kvržicu. Trenutno je na kemoterapijama.

Druga kolegica, redovno je radila ginekološke preglede i nalaze, paralelno, kod nas i kod naše dr. Karlovcu. Zadnji nalazi su bili u augustu, uredni, u januaru također dijagnosticiran karcinom jajnika, nakon nekih smetnji koje je osjetila. Trenutno je u teškom psihičkom stanju ali se nadamo da će
ubrzo pristati na kemoterapije, jer isto je reagovala i kolegica koju sam prethodno spomenula.

Da naglasim, USK je vodeći po oboljelima od karcinoma, a Velika Kladuša je vodeća općina u Federaciji.
User avatar
Nisrin
Posts: 5489
Joined: 26/04/2009 15:40
Location: Bistrik, RajvoSA

#3171 Re: Ginekologija i vagine....

Post by Nisrin »

kladusanka wrote:
moonca wrote:hm..da kod nas nije nekako navika da se nakon 30 -te radi mamografija svake godine- i da to bas ginekolozi daju uputnicu za..kako je inace vani.
Nakon 40 +, svako dvije godine kod nas je praksa. UZV može primjetiti promjene, u slučaju nekih "nedefinisanih" promjena tek slati na mamograf.




Inače, moja kolegica je u polovinom oktobra odradila i UZV i mamograf (kantonalna bolnica u Bihaću), te imala uredne nalaze.

Samopregledom u januaru je napipala kvržicu. Trenutno je na kemoterapijama.

Druga kolegica, redovno je radila ginekološke preglede i nalaze, paralelno, kod nas i kod naše dr. Karlovcu. Zadnji nalazi su bili u augustu, uredni, u januaru također dijagnosticiran karcinom jajnika, nakon nekih smetnji koje je osjetila. Trenutno je u teškom psihičkom stanju ali se nadamo da će
ubrzo pristati na kemoterapije, jer isto je reagovala i kolegica koju sam prethodno spomenula.

Da naglasim, USK je vodeći po oboljelima od karcinoma, a Velika Kladuša je vodeća općina u Federaciji.

Od aug do jan napredovao karcinom?! Je li onda to bio propust ljekara, zar to nisu trebali vidjeti u nekom pocetnom stadijumu...ma bas je zavladalo to sa karcinonima..jedino da idemo svaki mjesec na preglede..nema vise pravila! :run:
User avatar
Chloe
Photo mod
Posts: 72068
Joined: 03/10/2011 20:11

#3172 Re: Ginekologija i vagine....

Post by Chloe »

Nisrin wrote:

Od aug do jan napredovao karcinom?! Je li onda to bio propust ljekara, zar to nisu trebali vidjeti u nekom pocetnom stadijumu...ma bas je zavladalo to sa karcinonima..jedino da idemo svaki mjesec na preglede..nema vise pravila! :run:

Oba ova slučaja su me zbunila. Dvije žene koje su zaista brinule o svom zdravlju i redovno vršile kontrole.

Čini mi se da karcinom jajnika ima najopodmuklije simptome, tj. skoro pa ih nema,
a cura je normalno vršila kontrole i to kod dvije ginkologinje.
User avatar
male_okice
Posts: 2746
Joined: 22/06/2009 13:33

#3173 Re: Ginekologija i vagine....

Post by male_okice »

ja sam prosle godine radila UZ dojki privatno i platila sam 60 KM doduse u sanskom mostu, poliklinika Muminovic. Bilo je sve ok, ali otprilike tako se krecu cijene u Sani, Prijedoru, Banja Luci. U bolnici je bio oko 30 KM cini mi se na knjizicu, ali se ceka bas dugo a meni se nije dalo.
Nisam radila nikad mamografiju mada sam jos i mlada za nju sa 30 godina.

Ali opet sa druge strane imam ranicu na grlicu koju evo jos pratimo, vidjecemo sta ce sad ovaj papa nalaz pokazati pa sta dalje. sve u svemu nije lako biti zensko. :( :sad:
User avatar
dobar osjecaj
Posts: 3957
Joined: 01/08/2014 11:31

#3174 Re: Ginekologija i vagine....

Post by dobar osjecaj »

DaffyDuck wrote: Ali cula sam za dobru stvar- generalno za sistematski. Poliklinika Sunce UZ dojki, ginekoloski pregled, papa test, ultrazvuk donjeg i gornjeg abdomena, rtg pluca, analiza krvi i urina i oregled interniste. Oko 300 KM.
Ako ima neko da je isao, nek pise iskustva.
Ja sam ranijih godini isla na godisnje sistematske u Sunce koje sam placala iz svog dzepa. Bila sam jako zadovoljna covjekom koji je radio ultrazvucne detaljne preglede stitnjace, grudi i abdomena. Polako, detaljno, sve fino objasni. Proteklih 4-5 godina sam presla na sistematske u Al-Tawil cisto zbog blizine i jer mi se dopadaju svi ljekari na koje sam tamo naisla. U toj klinici mi Aida Sefic mi isto detaljno radi ultrazvuk, polako mi sve objasni, daje pregrst savjeta i poslije svakog pregleda sam zadovoljna i vjerujem joj. Osnovni nalazi krvi i urina i taj ultrazvucni pregled stitnjace, grudi i abdomena je kod njih 160 KM.
User avatar
Nisrin
Posts: 5489
Joined: 26/04/2009 15:40
Location: Bistrik, RajvoSA

#3175 Re: Ginekologija i vagine....

Post by Nisrin »

male_okice wrote:ja sam prosle godine radila UZ dojki privatno i platila sam 60 KM doduse u sanskom mostu, poliklinika Muminovic. Bilo je sve ok, ali otprilike tako se krecu cijene u Sani, Prijedoru, Banja Luci. U bolnici je bio oko 30 KM cini mi se na knjizicu, ali se ceka bas dugo a meni se nije dalo.
Nisam radila nikad mamografiju mada sam jos i mlada za nju sa 30 godina.

Ali opet sa druge strane imam ranicu na grlicu koju evo jos pratimo, vidjecemo sta ce sad ovaj papa nalaz pokazati pa sta dalje. sve u svemu nije lako biti zensko. :( :sad:

Nekome ranicu godinama prate i bude bez problema, a nekome dohaka...:S razviju se CINovi, HPV itd.. :run:
Post Reply