Ginekologija i vagine....

Sve o zdravlju...

Moderator: anex

Post Reply

Koliko cesto posjecujete svog ginekologa/ginekologinju?

Vise od jednom godisnje
159
21%
Jednom godisnje (za PAPa test) + po potrebi
232
30%
Samo jednom godisnje za redovni pregled
36
5%
Pokusavam ici na godisnji pregled ali nekad su razmaci duzi
56
7%
Samo po potrebi
92
12%
Kad se sjetim
28
4%
Nisam nikad bila na ginekoloskom pregledu
152
20%
Moj porodicni ljekar obavlja sve moje testove, nisam bila kod ginekologa
15
2%
 
Total votes: 770

User avatar
Alhemicarkaa
Posts: 2522
Joined: 11/02/2008 21:12

#3076 Re: Ginekologija i vagine....

Post by Alhemicarkaa »

CherryLips wrote:
she+ wrote:
VenomousV wrote:Ima li ko iskustva sa dr. Majom Slakovic?
Prijateljica je kod nje vodila trudnoću i prezadovoljna je. Kaže da se školovala po Amerikama i da je nekad radila kod Mehmedbašića. Kao baš zna oko ultrazvuka i to.
Meni je uvažena dr.Maja i Mehmedbasic ( i mladi i stari) rekli da je beba sa Down sindromom.
Mogli nas kostati gubitka bebe zbog pretrpljenih trauma i strahova.
Da su jedini ginekolozi na svijetu , više me ne bi vidjeli.
I nevjerovatno mi je kako ljudi šute o tome , kada s nekim počneš na tu temu i izneseš svoje iskustvo sa navedenim doktorima , čuješ -pa i nama se isto desilo ili i mojoj prijateljici / sestri je isto bilo.
Ljude uhvate na strahove , uzimaju im silne pare na double i triple testove , pa na amniocentezu privatno.
I svima s kojima sam razgovarala je nalaz sa amnio bio ok i dobili ljudi zdrave i normalne bebe.
Isto iskustvo - pisala sam o tome na svim društvenim mrežama (i pod punim imenom i prezimenom), pa i ovdje. S tim da je meni izmjerila pogrešno nuhalni nabor, ona 3,2, druga dva dr 1,6. S obzirom na sve što sam doživjela od nje, ne bi me začudilo da je namjerno to uradila, jer su mi rekli da način na koji mi je izmjerila ne bi ni specijalizant. Uglavnom Maja monstrum.
she+
Posts: 477
Joined: 08/12/2017 18:31

#3077 Re: Ginekologija i vagine....

Post by she+ »

Alhemicarkaa wrote: Isto iskustvo - pisala sam o tome na svim društvenim mrežama (i pod punim imenom i prezimenom), pa i ovdje. S tim da je meni izmjerila pogrešno nuhalni nabor, ona 3,2, druga dva dr 1,6. S obzirom na sve što sam doživjela od nje, ne bi me začudilo da je namjerno to uradila, jer su mi rekli da način na koji mi je izmjerila ne bi ni specijalizant. Uglavnom Maja monstrum.
hvala za info!
User avatar
CherryLips
Posts: 1754
Joined: 07/10/2008 19:55

#3078 Re: Ginekologija i vagine....

Post by CherryLips »

Da sam Bogdo sve ovo znala prije nego sam nogom krocila u njihovu ordinaciju ali naš mentalitet i „sutnja je zlato“....
User avatar
dobar osjecaj
Posts: 3957
Joined: 01/08/2014 11:31

#3079 Re: Ginekologija i vagine....

Post by dobar osjecaj »

CherryLips wrote:Da sam Bogdo sve ovo znala prije nego sam nogom krocila u njihovu ordinaciju ali naš mentalitet i „sutnja je zlato“....
Meni niko nije kriv sto nisam makar na google ukucala naziv ordinacije. Da sam prije odlaska citala samo stare clanke iz Dana nikad se ne bih narucila tamo.
Poslije mog iskustva s njima ja svim prijateljicama i poznanicama koje razmisljaju da se naruce kod njih kazem po cemu ih pamtim.
User avatar
Alhemicarkaa
Posts: 2522
Joined: 11/02/2008 21:12

#3080 Re: Ginekologija i vagine....

Post by Alhemicarkaa »

CherryLips wrote:Da sam Bogdo sve ovo znala prije nego sam nogom krocila u njihovu ordinaciju ali naš mentalitet i „sutnja je zlato“....
Kad se tebi desilo? Ja sam ovdje pisala o tome, mislim i na ovom i na topicu trudnice. Pisala sam i po mamecim grupama na fb nas zato da neko ne prodje agoniju koju sam ja sa njom - tipa na telefon mi nonsalantno saopsti imate veliku sansu da vam djete ima down sindrom, nakon toga mi skoci mi pritisak na 150/60 sto niste uzeli apaurin, a sama mi tvrdila na pregledu prine da je teratogen. Katastrofa i covjek i doktor.
she+
Posts: 477
Joined: 08/12/2017 18:31

#3081 Re: Ginekologija i vagine....

Post by she+ »

Mene zanima i šta se desilo kod dobar osjecaj, mada su ti članci iz Dana i više nego dovoljni.

Ja sam eto pisala o Mašiću, pa se ispostavilo da sam tražila i očekivala previše. Svejedno, i dalje stojim iza toga da mi je on to mogao na uljudniji način dati do znanja. Doduše sad kad vidim koliko su i privatnici bahati, ništa me ne čudi. Ali to nikako ne znači da trebamo dopustiti da se tako ponašaju prema nama.

Usput, što se tiče drugog dijela moje žalbe na dotičnog i načina, tj. vremena u kojem sam trebala vaditi hormone, novi ginekolog mi je rekao da sam bila upravu i da je sve oke.
User avatar
CherryLips
Posts: 1754
Joined: 07/10/2008 19:55

#3082 Re: Ginekologija i vagine....

Post by CherryLips »

Alhemicarkaa wrote:
CherryLips wrote:Da sam Bogdo sve ovo znala prije nego sam nogom krocila u njihovu ordinaciju ali naš mentalitet i „sutnja je zlato“....
Kad se tebi desilo? Ja sam ovdje pisala o tome, mislim i na ovom i na topicu trudnice. Pisala sam i po mamecim grupama na fb nas zato da neko ne prodje agoniju koju sam ja sa njom - tipa na telefon mi nonsalantno saopsti imate veliku sansu da vam djete ima down sindrom, nakon toga mi skoci mi pritisak na 150/60 sto niste uzeli apaurin, a sama mi tvrdila na pregledu prine da je teratogen. Katastrofa i covjek i doktor.
Sredinom 2015...ja sam je skoro vidjela , zena mi se smjeska , meni doslo da je pljunem , nako od srca
User avatar
JanuaryJones
Posts: 4191
Joined: 25/08/2013 13:31

#3083 Re: Ginekologija i vagine....

Post by JanuaryJones »

Čitam vas i onda mi bude još više žao, ako je to ikako moguće, što nam ode dobri Neno Nakaš :( :( :(
User avatar
CherryLips
Posts: 1754
Joined: 07/10/2008 19:55

#3084 Re: Ginekologija i vagine....

Post by CherryLips »

Ma strasno je ovo sve , nekad se uhvatim kako razmisljam o jos jednoj bebi i onda pomislim pa u cije bi ruke pala....naravno da je sve u Bozijim rukama ali ko je sve danas doktor...strah te otici na vadjenje zuba a kamo li sta drugo..
User avatar
wewa
Posts: 14765
Joined: 27/05/2010 15:20
Location: djah na brdu, djah u ravnici

#3085 Re: Ginekologija i vagine....

Post by wewa »

CherryLips wrote:Ma strasno je ovo sve , nekad se uhvatim kako razmisljam o jos jednoj bebi i onda pomislim pa u cije bi ruke pala....naravno da je sve u Bozijim rukama ali ko je sve danas doktor...strah te otici na vadjenje zuba a kamo li sta drugo..
probaj da ne razmisljas tako.

ja sam trudnocu pratila kod dr divanovica, a planirala kod Nene na porod, jer me nekad davno operisao.
na kraju je bio hitni carski i zapala me dezura na GAK-u, nije moglo dalje od planiranog, pa je opet na kraju sve bilo hvala Bogu dobro.
palestinka
Posts: 1080
Joined: 15/07/2006 21:51

#3086 Re: Ginekologija i vagine....

Post by palestinka »

strong69 wrote:
JanuaryJones wrote:
vjesticanametli wrote:Ode i Nakas :(
Tuga pregolema :( :( :( :(
Sjedio sam s njim prije 10 dana. Znao je za problem koji ima ali se ponasao kao da nema taj problem i kaze mi, kroz smijeh, da svi moramo umrijeti i da se toga ne treba plasiti. Necu da ulazim u pojedinosti razgovora ali nisam mogao doci sebi kada sam cuo da je umro... :( :( :(
Ljudina, I dalje mi ne ide u glavu da takav čovjek može otići preko noći. Užasno mi je žao, a mogu tek misliti kako je porodici, prijateljima, kad ja imam utisak da mi je umro najrođeniji koliko je on bio dobar, sve, doktor, covjek, šaljivdžija,
User avatar
Alhemicarkaa
Posts: 2522
Joined: 11/02/2008 21:12

#3087 Re: Ginekologija i vagine....

Post by Alhemicarkaa »

CherryLips wrote:
Alhemicarkaa wrote:
CherryLips wrote:Da sam Bogdo sve ovo znala prije nego sam nogom krocila u njihovu ordinaciju ali naš mentalitet i „sutnja je zlato“....
Kad se tebi desilo? Ja sam ovdje pisala o tome, mislim i na ovom i na topicu trudnice. Pisala sam i po mamecim grupama na fb nas zato da neko ne prodje agoniju koju sam ja sa njom - tipa na telefon mi nonsalantno saopsti imate veliku sansu da vam djete ima down sindrom, nakon toga mi skoci mi pritisak na 150/60 sto niste uzeli apaurin, a sama mi tvrdila na pregledu prine da je teratogen. Katastrofa i covjek i doktor.
Sredinom 2015...ja sam je skoro vidjela , zena mi se smjeska , meni doslo da je pljunem , nako od srca
A meni krajem 2015. I kad se sjetim koliko je to dugo trajalo jer ni u ludilu nisam pomislila da to može neko raditi, sve dok me prijateljica nije nagovorila da idem po drugo mišljenje, pa onda i po trece. Vrhunac mi je bio kad sam pročitala u dnu nalaza sitnim slovima ordinacija ne odgovara za pogrešno izmjeren nuhalni nabor.
User avatar
corsa
Posts: 2579
Joined: 15/12/2005 10:35
Location: Sarajevo

#3088 Re: Ginekologija i vagine....

Post by corsa »

palestinka wrote:
strong69 wrote:
JanuaryJones wrote: Tuga pregolema :( :( :( :(
Sjedio sam s njim prije 10 dana. Znao je za problem koji ima ali se ponasao kao da nema taj problem i kaze mi, kroz smijeh, da svi moramo umrijeti i da se toga ne treba plasiti. Necu da ulazim u pojedinosti razgovora ali nisam mogao doci sebi kada sam cuo da je umro... :( :( :(
Ljudina, I dalje mi ne ide u glavu da takav čovjek može otići preko noći. Užasno mi je žao, a mogu tek misliti kako je porodici, prijateljima, kad ja imam utisak da mi je umro najrođeniji koliko je on bio dobar, sve, doktor, covjek, šaljivdžija,
Bio je gromada od čovjeka i hvala mu za sve što je učinio za moju porodicu! Ovo je veliki gubitak za ovaj grad, ako ne i za državu.
User avatar
JanuaryJones
Posts: 4191
Joined: 25/08/2013 13:31

#3089 Re: Ginekologija i vagine....

Post by JanuaryJones »

Porodica, rodbina, prijatelji i kolege oprostili se na gradskom groblju Bare od Nedžada Nakaša, šefa Klinike za ginekologiju Kliničkog centra Univerziteta u Sarajevu.

Na groblju se okupio se veliki broj ljudi, dok su se u tužnoj koloni koja je danas krenula na posljednji ispraćaj dr. Nedžada Nakaša, mogli čuti samo bolni uzdasi i plač.

Nakaš je među pacijentima važio je za velikog stručnjaka, a njegove kolege su uvijek imale samo riječi hvale.

image
DR. NEDŽAD NAKAŠ
Brojni čitatelji javili su nam se pišući o dr. Nedžadu Nakašu, njegovoj predanosti poslu i neizmjernoj stručnosti.

"Dr. Nakaš i ja prvi put smo se sreli u životu 25 minuta prije nego što je rođen moj sin. U tih 25 minuta stalo je dovoljno stručnosti da se rutinska vizita pretvori u brzo dijagnosticiranje preklampsije i (vrlo) hitan carski rez, dovoljno hrabrosti da uzme moj život u svoje ruke iako je operacija bila zastrašujuće rizična, dovoljno ljudskosti i odgovornosti da ne okrene glavu na drugu stranu. U tih 25 minuta stao je čitav život mog sina, kao zdravog djeteta, nepovrijeđenog takvim ishodom trudnoće i čitav ovaj život u kojem ću imati prilike da ga gledam kako odrasta. Taj život nećemo protraćiti – ispunićemo ga istim tim vrijednostima i zahvalnošću.

Mama i tata

U uglu sobe još uvijek stoji zapakovan poklon za doktora Nakaša. Skroman, ali od srca uz veliku želju da se sretnemo i upoznamo plemenitog čovjeka koji je spasio kćerku jedinicu i radost našeg života i koji je pomogao našem unuku da dođe na svijet. Željeli smo da mu, kad malo poraste, s ponosom kažemo: “Evo, to je doktor Nedžad koji ti je dao život i spasio tvoju dragu mamu”. Ali, život često lista svoje strane ne pitajući nas šta želimo. Ostaće slika iz novina, buket bijelog cvijeća i Vaša kratka poruka koja će pratiti našeg unuka kroz život: “Nek’ je sa srećom, drug!”.

Baka i deda

U ime cijele porodice ovom prilikom mu ponovo zahvaljujemo, a porodici upućujemo izraze iskrenog saučešća.
julisiz es grant
Posts: 7469
Joined: 27/07/2008 23:34
Location: Oj Kupreško ravno poljce, što pozoba Crnogorce...

#3090 Re: Ginekologija i vagine....

Post by julisiz es grant »

Ispratismo ga danas dok je nebo plakalo...isto kao prije skoro 13 godina, kada zemlji predadosmo ostatke mog prvog i trajnog uzora i vodilje u životu. Tada Nenu ni znao nisam...i nakon tako kratkog vremena, moradoh se oprostiti i od njega.
Još ne vjerujem...i danas sam u onoj masi svijeta, pod kišom, bio potpuno izgubljen...sve je bilo u njegovom stilu, svuda se osjećalo njegovo prisustvo, njegov duh sam vidio u svim tim licima, slikama, zvukovima...kao da smo u zemlju stavili nekog drugog, a on će se odnekud pojaviti i onako veselo uzviknuti: "Šta vam je ba? Jel to neko umro?"
Neki ljudi kao da ne mogu umrijeti. Zato je teže prihvatiti stvarnost kada odu.
User avatar
JanuaryJones
Posts: 4191
Joined: 25/08/2013 13:31

#3091 Re: Ginekologija i vagine....

Post by JanuaryJones »

julisiz es grant wrote:Ispratismo ga danas dok je nebo plakalo...isto kao prije skoro 13 godina, kada zemlji predadosmo ostatke mog prvog i trajnog uzora i vodilje u životu. Tada Nenu ni znao nisam...i nakon tako kratkog vremena, moradoh se oprostiti i od njega.
Još ne vjerujem...i danas sam u onoj masi svijeta, pod kišom, bio potpuno izgubljen...sve je bilo u njegovom stilu, svuda se osjećalo njegovo prisustvo, njegov duh sam vidio u svim tim licima, slikama, zvukovima...kao da smo u zemlju stavili nekog drugog, a on će se odnekud pojaviti i onako veselo uzviknuti: "Šta vam je ba? Jel to neko umro?"
Neki ljudi kao da ne mogu umrijeti. Zato je teže prihvatiti stvarnost kada odu.
Ostadoše mi 3 ožiljka što je vlastoručno ishekl'o, dva kad mi je djecu donio na svijet a treći od operacije koju nijedan doktor nije htio prihvatiti da uradi - a on uradio bez pogovora ("vidimo se kad povadiš nalaze") - ožiljci kao doživotni podsjetnik i uspomena na njega, jedno vanserijsko ljudsko biće :(
kredenac-ac
Posts: 144
Joined: 09/10/2011 19:56

#3092 Re: Ginekologija i vagine....

Post by kredenac-ac »

JanuaryJones wrote:
julisiz es grant wrote:Ispratismo ga danas dok je nebo plakalo...isto kao prije skoro 13 godina, kada zemlji predadosmo ostatke mog prvog i trajnog uzora i vodilje u životu. Tada Nenu ni znao nisam...i nakon tako kratkog vremena, moradoh se oprostiti i od njega.
Još ne vjerujem...i danas sam u onoj masi svijeta, pod kišom, bio potpuno izgubljen...sve je bilo u njegovom stilu, svuda se osjećalo njegovo prisustvo, njegov duh sam vidio u svim tim licima, slikama, zvukovima...kao da smo u zemlju stavili nekog drugog, a on će se odnekud pojaviti i onako veselo uzviknuti: "Šta vam je ba? Jel to neko umro?"
Neki ljudi kao da ne mogu umrijeti. Zato je teže prihvatiti stvarnost kada odu.
Ostadoše mi 3 ožiljka što je vlastoručno ishekl'o, dva kad mi je djecu donio na svijet a treći od operacije koju nijedan doktor nije htio prihvatiti da uradi - a on uradio bez pogovora ("vidimo se kad povadiš nalaze") - ožiljci kao doživotni podsjetnik i uspomena na njega, jedno vanserijsko ljudsko biće :(
Dusa mi se lomi na komade. Isto je rekao da se nista ne sekiram i dodjem s nalazima. Spasio mi je zivot, zbog njega danas disem, a pri svakom narednom susretu se ponasao toliko skromno i nije dao reci da je ista on za to zasluzan. Neponovljiv, skroman i beskrajno divan
palestinka
Posts: 1080
Joined: 15/07/2006 21:51

#3093 Re: Ginekologija i vagine....

Post by palestinka »

julisiz es grant wrote:Ispratismo ga danas dok je nebo plakalo...isto kao prije skoro 13 godina, kada zemlji predadosmo ostatke mog prvog i trajnog uzora i vodilje u životu. Tada Nenu ni znao nisam...i nakon tako kratkog vremena, moradoh se oprostiti i od njega.
Još ne vjerujem...i danas sam u onoj masi svijeta, pod kišom, bio potpuno izgubljen...sve je bilo u njegovom stilu, svuda se osjećalo njegovo prisustvo, njegov duh sam vidio u svim tim licima, slikama, zvukovima...kao da smo u zemlju stavili nekog drugog, a on će se odnekud pojaviti i onako veselo uzviknuti: "Šta vam je ba? Jel to neko umro?"
Neki ljudi kao da ne mogu umrijeti. Zato je teže prihvatiti stvarnost kada odu.
:(
kredenac-ac
Posts: 144
Joined: 09/10/2011 19:56

#3094 Re: Ginekologija i vagine....

Post by kredenac-ac »

Da li neko zna otprilike kakve su cijene u poliklinici Kozaric (zanimaju me samo gin.usluge)?
Unaprijed hvala
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50323
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#3095 Re: Ginekologija i vagine....

Post by Bloo »

kredenac-ac wrote:Da li neko zna otprilike kakve su cijene u poliklinici Kozaric (zanimaju me samo gin.usluge)?
Unaprijed hvala
Hm, ja sam išla preko kupona
Platite samo 115 KM sistematski ginekološki pregled, papa test, ultrazvučni kolor dopler pregled maternice i jajnika aparatom visoke rezolucije, te klinički i ultrazvučni pregled dojki

Ali mislim da je 120 sa papa testom. pregledom, ultrazvuk.

Mislim da imaju i opcije na rate :)
kredenac-ac
Posts: 144
Joined: 09/10/2011 19:56

#3096 Re: Ginekologija i vagine....

Post by kredenac-ac »

Hvala mnogo.
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50323
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#3097 Re: Ginekologija i vagine....

Post by Bloo »

kredenac-ac wrote:Hvala mnogo.
Iznimno su ljubazni i susretljivi, tako da ih možeš kontaktirati i telefonom i tražiti cijenu ili opciju plaćanja na rate :)

Sretno!
User avatar
DaffyDuck
Posts: 3778
Joined: 22/06/2009 22:54
Location: sarajevo-x

#3098 Re: Ginekologija i vagine....

Post by DaffyDuck »

wewa wrote:
CherryLips wrote:Ma strasno je ovo sve , nekad se uhvatim kako razmisljam o jos jednoj bebi i onda pomislim pa u cije bi ruke pala....naravno da je sve u Bozijim rukama ali ko je sve danas doktor...strah te otici na vadjenje zuba a kamo li sta drugo..
probaj da ne razmisljas tako.

ja sam trudnocu pratila kod dr divanovica, a planirala kod Nene na porod, jer me nekad davno operisao.
na kraju je bio hitni carski i zapala me dezura na GAK-u, nije moglo dalje od planiranog, pa je opet na kraju sve bilo hvala Bogu dobro.
Meni je dr. Divanovic (stariji) super, jako detaljan i oprezan. Nekad se cini da je skrt na rijecima ali je upravo to iz predostroznosti da ne kaze nesto sto mozda nije tacno.
Na drugom porodu sam SRECOM upoznala dr. Dekovića, i on je toliko pozitivan i smiren da sam se prijatno iznenadila. Pošto sam lezala na patologiji vise dana i imala priliku upoznati sve dokotore gore, on je jedini sa svakom zenom uljudno porazgoravaro, nasmijao se i odgovorio na eventualna pitanja.
no_sikiriki
Posts: 16543
Joined: 11/12/2012 13:21

#3099 Re: Ginekologija i vagine....

Post by no_sikiriki »

Da li se iko uspjesno izborio sa eserihijom u vaginalnom brisu i ako da, kako?
Anabella_
Posts: 76
Joined: 18/03/2018 22:08

#3100 Re: Ginekologija i vagine....

Post by Anabella_ »

Da je li ko imao iskusto sa klamidijom?

Meni je otkrivena prije par mjeseci, pila sam dva puta antibiotike ali još uvijek sam pozitivna. Ne znam više šta radim an rubu sam ludila, da li da mijenjam ginekologa, ili...
Post Reply