Ginekologija - sve o tome

Sve o zdravlju...

Moderator: anex

Post Reply

Koliko cesto posjecujete svog ginekologa/ginekologinju?

Vise od jednom godisnje
159
21%
Jednom godisnje (za PAPa test) + po potrebi
232
30%
Samo jednom godisnje za redovni pregled
36
5%
Pokusavam ici na godisnji pregled ali nekad su razmaci duzi
56
7%
Samo po potrebi
92
12%
Kad se sjetim
28
4%
Nisam nikad bila na ginekoloskom pregledu
152
20%
Moj porodicni ljekar obavlja sve moje testove, nisam bila kod ginekologa
15
2%
 
Total votes: 770

User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#3026 Re: Ginekologija i vagine....

Post by vjesticanametli »

:shock: isto mi bilo...ja mislila bubrezi.....ma vadi to sranje...
MrsJ
Posts: 419
Joined: 28/03/2012 17:48

#3027 Re: Ginekologija i vagine....

Post by MrsJ »

Molim vas za preporuku kod koga uraditi ultrazvuj dojki, ko je najbolji u Sarajevu?
User avatar
wewa
Posts: 14765
Joined: 27/05/2010 15:20
Location: djah na brdu, djah u ravnici

#3028 Re: Ginekologija i vagine....

Post by wewa »

MrsJ wrote:Molim vas za preporuku kod koga uraditi ultrazvuj dojki, ko je najbolji u Sarajevu?
dr Klancevic
ima svoju ordinaciju na Visnjiku i odlicna je

http://mz.ks.gov.ba/ordinacije/privatna ... c-radiolog
julisiz es grant
Posts: 7469
Joined: 27/07/2008 23:34
Location: Oj Kupreško ravno poljce, što pozoba Crnogorce...

#3029 Re: Ginekologija i vagine....

Post by julisiz es grant »

Vidim da je bilo pitanja oko folikulometrije i nekih informacija, pa da dopunim.
Folikul puca obično kada dostigne promjer 25-28 mm. Već kad se približi toj veličini preporučuju se intenzivniji polni odnosi. Vrijeme ovulacije varira, i zato se rast prati serijski, svaka 2 dana od 10. dana ciklusa, najčešće.
Žuto tijelo se itekako vidi na vaginalnom ultrazvuku, bez ikakvih drugih pomagala. Npr. ovdje imate cijelu kolekciju slika: https://www.google.ba/search?q=corpus+l ... 20&bih=950

Ja ga gledam svaki dan, ili žuto tijelo, ili ciste žuitog tijela, i navedem to u nalazu onda kad smatram da može imati kliničkog značaja.
no_sikiriki
Posts: 17136
Joined: 11/12/2012 13:21

#3030 Re: Ginekologija i vagine....

Post by no_sikiriki »

pitanje za doktora ako ugrabite vremena: radim standardni nalaz urina jednom svaki mjesec (trudnoca) i trenutno koristim Macmiror vaginalete radi candide. Da li mogu raditi nalaz urina dok koristim vaginalete(podrazumijeva se da bih izvrsila "pripreme" kao i za svaki nalaz urina da bude sve "cisto") ili moram cekati da zavrsim vaginaletama prije nalaza? Unaprijed hvala
julisiz es grant
Posts: 7469
Joined: 27/07/2008 23:34
Location: Oj Kupreško ravno poljce, što pozoba Crnogorce...

#3031 Re: Ginekologija i vagine....

Post by julisiz es grant »

no_sikiriki wrote:pitanje za doktora ako ugrabite vremena: radim standardni nalaz urina jednom svaki mjesec (trudnoca) i trenutno koristim Macmiror vaginalete radi candide. Da li mogu raditi nalaz urina dok koristim vaginalete(podrazumijeva se da bih izvrsila "pripreme" kao i za svaki nalaz urina da bude sve "cisto") ili moram cekati da zavrsim vaginaletama prije nalaza? Unaprijed hvala
Bolje sačekati.
no_sikiriki
Posts: 17136
Joined: 11/12/2012 13:21

#3032 Re: Ginekologija i vagine....

Post by no_sikiriki »

Ok, hvala Vam još jednom.
kredenac-ac
Posts: 144
Joined: 09/10/2011 19:56

#3033 Re: Ginekologija i vagine....

Post by kredenac-ac »

julisiz es grant wrote:Vidim da je bilo pitanja oko folikulometrije i nekih informacija, pa da dopunim.
Folikul puca obično kada dostigne promjer 25-28 mm. Već kad se približi toj veličini preporučuju se intenzivniji polni odnosi. Vrijeme ovulacije varira, i zato se rast prati serijski, svaka 2 dana od 10. dana ciklusa, najčešće.
Žuto tijelo se itekako vidi na vaginalnom ultrazvuku, bez ikakvih drugih pomagala. Npr. ovdje imate cijelu kolekciju slika: https://www.google.ba/search?q=corpus+l ... 20&bih=950

Ja ga gledam svaki dan, ili žuto tijelo, ili ciste žuitog tijela, i navedem to u nalazu onda kad smatram da može imati kliničkog značaja.
Postovani doktore, hvala mnogo za odgovor. Da li postoji mogucnost da se dodje do Vas na pregled bilo privatno ili u neku drzavnu instituciju?

Unaprijed hvala.
Coconut
Posts: 175
Joined: 25/06/2012 19:16
Location: Sarajevo

#3034 Re: Ginekologija i vagine....

Post by Coconut »

Ako bi mi cijenjeni doktor mogao da odgovori, bila bih mu neizmjerno zahvalna :)

Naime, zanima me od zbog cega imam promjene koje se vide kolposkopski (njezni awe, mozaik)? Tad mi je doktor rekao da su promjene vezane za hpv i da ocekuje cin1 na nalazu Pape. Medutim, danas dosao nalaz, Papa uredan.
Prosla kolposkopija (od prije 6 mjeseci) pokazala nezrelu metaplaziju; a papa test ASC-US. Tada mi je preporuceno da jacam imunitet, sto sam i radila.

Sad me zanima, zbog cega imam te promjene ako je papa uredan i da li to iskljucuje hpv infekciju?
Jonn Jonzz
Posts: 14
Joined: 14/09/2017 17:58

#3035 Re: Ginekologija i vagine....

Post by Jonn Jonzz »

:lol: :lol: :lol:

Image
User avatar
Nisrin
Posts: 5489
Joined: 26/04/2009 15:40
Location: Bistrik, RajvoSA

#3036 Re: Ginekologija i vagine....

Post by Nisrin »

Coconut wrote:Ako bi mi cijenjeni doktor mogao da odgovori, bila bih mu neizmjerno zahvalna :)

Naime, zanima me od zbog cega imam promjene koje se vide kolposkopski (njezni awe, mozaik)? Tad mi je doktor rekao da su promjene vezane za hpv i da ocekuje cin1 na nalazu Pape. Medutim, danas dosao nalaz, Papa uredan.
Prosla kolposkopija (od prije 6 mjeseci) pokazala nezrelu metaplaziju; a papa test ASC-US. Tada mi je preporuceno da jacam imunitet, sto sam i radila.

Sad me zanima, zbog cega imam te promjene ako je papa uredan i da li to iskljucuje hpv infekciju?

Ne znam od cega ali imam i ja mozaik, imala sam i abnormalne stanice (od cestih upala), imala sam i "ranicu" koju su mi skinuli zaledjivanjem tj krioterapijom...misleci da imam HPV, trazila sam sama da uradi test koji sam platila skoro 200KM i negativan je, hvala Bogu...
I dalje imam mozaik, moj ginekolog kaze da mnoge zene imaju i da to nije nista strasno...da, i vec 3 papa testa su uredna...nekad sam imala ASC-US pa se i to rijesilo :D
orhideya
Posts: 46
Joined: 12/06/2014 12:59
Location: Sarajevo

#3037 Re: Ginekologija i vagine....

Post by orhideya »

Zene cure :)
Ima li neko da podijeli iskustvo u vezi ginekologa dr Kozarića ?? :?:

Hvala unaprijed.
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50407
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#3038 Re: Ginekologija i vagine....

Post by Bloo »

orhideya wrote:Zene cure :)
Ima li neko da podijeli iskustvo u vezi ginekologa dr Kozarića ?? :?:

Hvala unaprijed.
sve najbolje :thumbup:
no_sikiriki
Posts: 17136
Joined: 11/12/2012 13:21

#3039 Re: Ginekologija i vagine....

Post by no_sikiriki »

pitanje za doktora ako vidite na vrijeme:

Bris vagine rađen u 36. sedmici trudnoće (na Streptokok haemolyticus grupe B), izolovana gardnerella (iako nije bilo simptoma), tretirano sa Canestenom po preporuci ginekologa.
Kontrolni bris rađen sa 37+5- da bi se vidjelo je li terapija bila uspjesna, da bi sad bio izolovan Streptokok haemolyticus grupe B. Nisam u prilici vidjeti dr. prije utorka (sad sam vec 38+1)- možete li mi reći da li se ovdje antibiotici primaju tek na porodu ili ce mi biti ukljuceni sad, da li moze cekati utorak ili je hitno?
User avatar
liaar
Posts: 3784
Joined: 29/11/2016 11:09
Location: Grad zabranjenog imena
Grijem se na: na suze
Vozim: francusku nakazu
Contact:

#3040 Re: Ginekologija i vagine....

Post by liaar »

Je l' moguće da ženska ima užasne bolove u predjelu bubrega i jajnika svaki put kada se sexualno napali, do te mjere da okine plakati ?
User avatar
vesela_sveska
Posts: 56015
Joined: 06/01/2010 23:32
Location: na dekici za piknik

#3041 Re: Ginekologija i vagine....

Post by vesela_sveska »

.
she+
Posts: 477
Joined: 08/12/2017 18:31

#3042 Re: Ginekologija i vagine....

Post by she+ »

Ljuta sam pa moram iznijeti par činjenica vezano za dr. Salku Mašića. Trenutno ordinira u Zavodu za zaštitu uposlenika MUP-a.

1) Javljam mu se jer planiram trudnoću. Pitam šta sve trebam obaviti od pretraga prije. Pita me da li sam radila papa test - naravno, radim ga od 20 i neke, svake godine, sve uredno. Kaže - eto super, uzimajte folnu kiselinu i to je to. :? Rekoh, zar ne bih trebala uraditi bris na mikoplazmu, ureaplazmu i klamidiju? Čitala sam.. Šta ste čitali? :evil: ... :zoka: Čitala sam da iste mogu izazvati pobačaj, i da uredan papa test ne znači da nemam ništa od toga. Je li tako ili? Jeste, ali možete se opet poslije negdje zaraziti na prljavom wc-u i šta onda? I može to sve biti uredno, a da vi opet pobacite i šta ćemo onda? :shock: Pa rekoh bar ću znati da nije do toga, i ako trenutno imam nešto valjda mi je bolje piti antibiotike prije nego ostanem trudna, nego u trudnoći, zar ne? :-? Naravno, ali šta bi Vi, da bude sve čisto, pa da ostanete trudni? :o Da?

Epilog, nije mi dao uputnice nizašta od navedenog, privatno radila mikoplazme i otkrivena mi ureaplazma, popila turu antibiotika, čekam da prođe neko vrijeme pa da ponovim bris. Klamidiju su mi nekako pristali uraditi u VCCT centru (i dosta dr. spolno prenosivih bolesti). Negativna. :)

2) Neuredni mi ciklusi. Želim provjeriti hormone i raditi folikulometriju. Začudo, nije problem. Dobijem uputnicu, reagensa naravno nema, privatno obavim, refundiram sredstva. Eh sad.. prvi put se hormoni vade na 3-5 dan ciklusa. Progesteron ide po pravilu 21 dan ALI ako su uredni ciklusi!! Znači poenta je 7 dana nakon ovulacije. Ja lijepo kažem meni su neuredni ciklusi, radi toga i radimo hormone, zar ne bih trebala izračunati kad mi je ovulacija pa 7 dana poslije toga vaditi progesteron. Kaže on, nema veze, mi ćemo sve to školski! :-? I hajd, školski, prvi dio uredan, kaže ponovite i estradiol, nešto Vam je niži nego treba biti (a u referentnim mi je vrijednostima za folikularnu fazu). Oke, ponovim, estradiol došao na svoje, progesteron kritično nizak :( Sad sam se već odlučila za novog ginekologa, ali odnesem njemu nalaze, da usput pokupim karton i to sve. Kaže nije to ništa strašno, vjerovatno ćete morati piti neku terapiju, pokažite ove nalaze drugom ginekologu, znati će on, sretno. Rekoh hvala i doviđenja. Naredni ciklus odradim privatno progesteron treći i 7 dana nakon ovulacije, u mom slučaju 28. dan ciklusa (pratila bazalnu temp) i evo ga, sve oke - 56,03. A već sam se psihički pripremila da ću morati uzimati kojekakve terapije. :cry:

Ne znam da li se on tako ponaša prema drugima. Da li je problem što sam ja eto čitala šta bih trebala i planiram trudnoću, a nisam se pojavila sa stomakom, pa bi onda možda imao više razumijevanja ili je jednostavno nezainteresovan inače, pojma nemam.

I da, prestrašno mi je da se ovi brisevi, TORCH, testovi na trombofiliju i ko zna šta još, rade tek po opetovanim pobačajima.
User avatar
otherside
Posts: 4917
Joined: 30/10/2004 00:32
Location: sarajevo

#3043 Re: Ginekologija i vagine....

Post by otherside »

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
koja kolicina nebuloza :lol:
kapa dole za dr Masica ako je smireno sve ovo slusao i davao odgovore :lol:

keywords: ekonomika zdravstva, klinicki vodici i protokoli.
btw, je li to zdrav organizam majke garant zdrave trudnoce?

ne mogu pobjeci od analogije: sad sam zdrava al jednog dana cu umrijeti. haj da do besvijesti sada radim nalaze i ponavljam ih svake godine jer mi je neprihvatljivo da saznam da sam bolesna kad vec jesam bolesna :D :D :D
she+
Posts: 477
Joined: 08/12/2017 18:31

#3044 Re: Ginekologija i vagine....

Post by she+ »

otherside wrote::lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
koja kolicina nebuloza :lol:
kapa dole za dr Masica ako je smireno sve ovo slusao i davao odgovore :lol:

keywords: ekonomika zdravstva, klinicki vodici i protokoli.
btw, je li to zdrav organizam majke garant zdrave trudnoce?

ne mogu pobjeci od analogije: sad sam zdrava al jednog dana cu umrijeti. haj da do besvijesti sada radim nalaze i ponavljam ih svake godine jer mi je neprihvatljivo da saznam da sam bolesna kad vec jesam bolesna :D :D :D
Izvini ali ne kontam analogiju.

Mogao je lijepo reći da po protokolu javnog zdravstva uputnice može dati tek nakon što dođe do pobačaja ako je to zaista slučaj, a ne ovako. Bris na mikoplazme privatno košta oko 60 KM i to mi je itakako vrijedno mogućeg izbjegavanja traume komplikacija u trudnoći ili pobačaja.

Naravno da ne očekujem će mi par testova garantovati zdravu trudnoću, ali ću učiniti sve da minimiziram rizike. Ne razumijem šta je tu smiješno.

Ako ti nije problem da napišeš šta si ti uradila od pretraga prije trudnoće ili šta planiraš ako nisi već rađala.
User avatar
VenomousV
Posts: 13221
Joined: 30/11/2010 15:45
Location: where oceans bleed into the sky

#3045 Re: Ginekologija i vagine....

Post by VenomousV »

Ima li ko iskustva sa dr. Majom Slakovic?
she+
Posts: 477
Joined: 08/12/2017 18:31

#3046 Re: Ginekologija i vagine....

Post by she+ »

VenomousV wrote:Ima li ko iskustva sa dr. Majom Slakovic?
Prijateljica je kod nje vodila trudnoću i prezadovoljna je. Kaže da se školovala po Amerikama i da je nekad radila kod Mehmedbašića. Kao baš zna oko ultrazvuka i to.
User avatar
VenomousV
Posts: 13221
Joined: 30/11/2010 15:45
Location: where oceans bleed into the sky

#3047 Re: Ginekologija i vagine....

Post by VenomousV »

she+ wrote:
VenomousV wrote:Ima li ko iskustva sa dr. Majom Slakovic?
Prijateljica je kod nje vodila trudnoću i prezadovoljna je. Kaže da se školovala po Amerikama i da je nekad radila kod Mehmedbašića. Kao baš zna oko ultrazvuka i to.

ja pitam za 'nako :D standardni pregled, UZ i papa test al' good to know i to :thumbup:
User avatar
LolaLola
Posts: 314
Joined: 07/05/2013 22:57

#3048 Re: Ginekologija i vagine....

Post by LolaLola »

she+ wrote:Ljuta sam pa moram iznijeti par činjenica vezano za dr. Salku Mašića. Trenutno ordinira u Zavodu za zaštitu uposlenika MUP-a.

1) Javljam mu se jer planiram trudnoću. Pitam šta sve trebam obaviti od pretraga prije. Pita me da li sam radila papa test - naravno, radim ga od 20 i neke, svake godine, sve uredno. Kaže - eto super, uzimajte folnu kiselinu i to je to. :? Rekoh, zar ne bih trebala uraditi bris na mikoplazmu, ureaplazmu i klamidiju? Čitala sam.. Šta ste čitali? :evil: ... :zoka: Čitala sam da iste mogu izazvati pobačaj, i da uredan papa test ne znači da nemam ništa od toga. Je li tako ili? Jeste, ali možete se opet poslije negdje zaraziti na prljavom wc-u i šta onda? I može to sve biti uredno, a da vi opet pobacite i šta ćemo onda? :shock: Pa rekoh bar ću znati da nije do toga, i ako trenutno imam nešto valjda mi je bolje piti antibiotike prije nego ostanem trudna, nego u trudnoći, zar ne? :-? Naravno, ali šta bi Vi, da bude sve čisto, pa da ostanete trudni? :o Da?

Epilog, nije mi dao uputnice nizašta od navedenog, privatno radila mikoplazme i otkrivena mi ureaplazma, popila turu antibiotika, čekam da prođe neko vrijeme pa da ponovim bris. Klamidiju su mi nekako pristali uraditi u VCCT centru (i dosta dr. spolno prenosivih bolesti). Negativna. :)

2) Neuredni mi ciklusi. Želim provjeriti hormone i raditi folikulometriju. Začudo, nije problem. Dobijem uputnicu, reagensa naravno nema, privatno obavim, refundiram sredstva. Eh sad.. prvi put se hormoni vade na 3-5 dan ciklusa. Progesteron ide po pravilu 21 dan ALI ako su uredni ciklusi!! Znači poenta je 7 dana nakon ovulacije. Ja lijepo kažem meni su neuredni ciklusi, radi toga i radimo hormone, zar ne bih trebala izračunati kad mi je ovulacija pa 7 dana poslije toga vaditi progesteron. Kaže on, nema veze, mi ćemo sve to školski! :-? I hajd, školski, prvi dio uredan, kaže ponovite i estradiol, nešto Vam je niži nego treba biti (a u referentnim mi je vrijednostima za folikularnu fazu). Oke, ponovim, estradiol došao na svoje, progesteron kritično nizak :( Sad sam se već odlučila za novog ginekologa, ali odnesem njemu nalaze, da usput pokupim karton i to sve. Kaže nije to ništa strašno, vjerovatno ćete morati piti neku terapiju, pokažite ove nalaze drugom ginekologu, znati će on, sretno. Rekoh hvala i doviđenja. Naredni ciklus odradim privatno progesteron treći i 7 dana nakon ovulacije, u mom slučaju 28. dan ciklusa (pratila bazalnu temp) i evo ga, sve oke - 56,03. A već sam se psihički pripremila da ću morati uzimati kojekakve terapije. :cry:

Ne znam da li se on tako ponaša prema drugima. Da li je problem što sam ja eto čitala šta bih trebala i planiram trudnoću, a nisam se pojavila sa stomakom, pa bi onda možda imao više razumijevanja ili je jednostavno nezainteresovan inače, pojma nemam.

I da, prestrašno mi je da se ovi brisevi, TORCH, testovi na trombofiliju i ko zna šta još, rade tek po opetovanim pobačajima.

Da sebi prekratis puno muka, a vidim da ti je stalo :kiss:, izvadi i FSH i AMH, kao i TSH. Pohvalno bi bilo da uradis i prohodnost jajovoda. Ah da, i muz spermiogram. Ovo sve za pocetak, da ti glava ne puca kasnije.
Sretno.
User avatar
CherryLips
Posts: 1754
Joined: 07/10/2008 19:55

#3049 Re: Ginekologija i vagine....

Post by CherryLips »

she+ wrote:
VenomousV wrote:Ima li ko iskustva sa dr. Majom Slakovic?
Prijateljica je kod nje vodila trudnoću i prezadovoljna je. Kaže da se školovala po Amerikama i da je nekad radila kod Mehmedbašića. Kao baš zna oko ultrazvuka i to.
Meni je uvažena dr.Maja i Mehmedbasic ( i mladi i stari) rekli da je beba sa Down sindromom.
Mogli nas kostati gubitka bebe zbog pretrpljenih trauma i strahova.
Da su jedini ginekolozi na svijetu , više me ne bi vidjeli.
I nevjerovatno mi je kako ljudi šute o tome , kada s nekim počneš na tu temu i izneseš svoje iskustvo sa navedenim doktorima , čuješ -pa i nama se isto desilo ili i mojoj prijateljici / sestri je isto bilo.
Ljude uhvate na strahove , uzimaju im silne pare na double i triple testove , pa na amniocentezu privatno.
I svima s kojima sam razgovarala je nalaz sa amnio bio ok i dobili ljudi zdrave i normalne bebe.
Last edited by CherryLips on 15/02/2018 10:02, edited 1 time in total.
User avatar
male_okice
Posts: 2746
Joined: 22/06/2009 13:33

#3050 Re: Ginekologija i vagine....

Post by male_okice »

LolaLola wrote:
she+ wrote:Ljuta sam pa moram iznijeti par činjenica vezano za dr. Salku Mašića. Trenutno ordinira u Zavodu za zaštitu uposlenika MUP-a.

1) Javljam mu se jer planiram trudnoću. Pitam šta sve trebam obaviti od pretraga prije. Pita me da li sam radila papa test - naravno, radim ga od 20 i neke, svake godine, sve uredno. Kaže - eto super, uzimajte folnu kiselinu i to je to. :? Rekoh, zar ne bih trebala uraditi bris na mikoplazmu, ureaplazmu i klamidiju? Čitala sam.. Šta ste čitali? :evil: ... :zoka: Čitala sam da iste mogu izazvati pobačaj, i da uredan papa test ne znači da nemam ništa od toga. Je li tako ili? Jeste, ali možete se opet poslije negdje zaraziti na prljavom wc-u i šta onda? I može to sve biti uredno, a da vi opet pobacite i šta ćemo onda? :shock: Pa rekoh bar ću znati da nije do toga, i ako trenutno imam nešto valjda mi je bolje piti antibiotike prije nego ostanem trudna, nego u trudnoći, zar ne? :-? Naravno, ali šta bi Vi, da bude sve čisto, pa da ostanete trudni? :o Da?

Epilog, nije mi dao uputnice nizašta od navedenog, privatno radila mikoplazme i otkrivena mi ureaplazma, popila turu antibiotika, čekam da prođe neko vrijeme pa da ponovim bris. Klamidiju su mi nekako pristali uraditi u VCCT centru (i dosta dr. spolno prenosivih bolesti). Negativna. :)

2) Neuredni mi ciklusi. Želim provjeriti hormone i raditi folikulometriju. Začudo, nije problem. Dobijem uputnicu, reagensa naravno nema, privatno obavim, refundiram sredstva. Eh sad.. prvi put se hormoni vade na 3-5 dan ciklusa. Progesteron ide po pravilu 21 dan ALI ako su uredni ciklusi!! Znači poenta je 7 dana nakon ovulacije. Ja lijepo kažem meni su neuredni ciklusi, radi toga i radimo hormone, zar ne bih trebala izračunati kad mi je ovulacija pa 7 dana poslije toga vaditi progesteron. Kaže on, nema veze, mi ćemo sve to školski! :-? I hajd, školski, prvi dio uredan, kaže ponovite i estradiol, nešto Vam je niži nego treba biti (a u referentnim mi je vrijednostima za folikularnu fazu). Oke, ponovim, estradiol došao na svoje, progesteron kritično nizak :( Sad sam se već odlučila za novog ginekologa, ali odnesem njemu nalaze, da usput pokupim karton i to sve. Kaže nije to ništa strašno, vjerovatno ćete morati piti neku terapiju, pokažite ove nalaze drugom ginekologu, znati će on, sretno. Rekoh hvala i doviđenja. Naredni ciklus odradim privatno progesteron treći i 7 dana nakon ovulacije, u mom slučaju 28. dan ciklusa (pratila bazalnu temp) i evo ga, sve oke - 56,03. A već sam se psihički pripremila da ću morati uzimati kojekakve terapije. :cry:

Ne znam da li se on tako ponaša prema drugima. Da li je problem što sam ja eto čitala šta bih trebala i planiram trudnoću, a nisam se pojavila sa stomakom, pa bi onda možda imao više razumijevanja ili je jednostavno nezainteresovan inače, pojma nemam.

I da, prestrašno mi je da se ovi brisevi, TORCH, testovi na trombofiliju i ko zna šta još, rade tek po opetovanim pobačajima.

Da sebi prekratis puno muka, a vidim da ti je stalo :kiss:, izvadi i FSH i AMH, kao i TSH. Pohvalno bi bilo da uradis i prohodnost jajovoda. Ah da, i muz spermiogram. Ovo sve za pocetak, da ti glava ne puca kasnije.
Sretno.
Zasto bi to radila? mislim ok pohvalno je sto ona zeli da uradi odredjene nalaze da bi se osigurala da joj trudnica bude ok...ali iako sve uradi ovo to ne znaci prvo niti da ce doci do trudnoce ikada, a kamoli da ce sve biti ok. pa ja imam 2 kolegice koje su 100% bile zdrave u svakom smislu pa i reproduktivnom i trudnoce zapocele normalno da bi se u 6 mjesecu otvorile i borile bukvalno za zivot bebe.

a da ne govorim da je ovaj test sto si joj ti navela dio obrade kada se utvrdi neplodnost kod para, a i da boli. na kraju krajeva ja sam ga radila, jer 6 godina smo pokusavali da dobijemo bebu. ono ok je biti oprezan i edukovan, ali treba i na vrijeme znati stati i ne dirati neke stvari za koje nema nikakve potrebe da se diraju.
Post Reply