Ginekologija - sve o tome

Sve o zdravlju...

Moderator: anex

Post Reply

Koliko cesto posjecujete svog ginekologa/ginekologinju?

Vise od jednom godisnje
159
21%
Jednom godisnje (za PAPa test) + po potrebi
233
30%
Samo jednom godisnje za redovni pregled
36
5%
Pokusavam ici na godisnji pregled ali nekad su razmaci duzi
56
7%
Samo po potrebi
92
12%
Kad se sjetim
28
4%
Nisam nikad bila na ginekoloskom pregledu
152
20%
Moj porodicni ljekar obavlja sve moje testove, nisam bila kod ginekologa
15
2%
 
Total votes: 771

User avatar
sadie_forever
Posts: 6009
Joined: 24/08/2014 21:34

#2776 Re: Ginekologija i vagine....

Post by sadie_forever »

Ako zena ima menzes svakih 2 mjeseca,na sto to upucuje? ovdje doktori kazu nije za brigu :shock:
maksuma
Posts: 12
Joined: 20/08/2014 17:22

#2777 Re: Ginekologija i vagine....

Post by maksuma »

Ako me upita ko jel vise vrijedi cijena pregleda kod privatnika ili studenti na pregledu drzavno... :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:
User avatar
Nisrin
Posts: 5489
Joined: 26/04/2009 15:40
Location: Bistrik, RajvoSA

#2778 Re: Ginekologija i vagine....

Post by Nisrin »

Eleonora wrote:Oprostite ako ću pitati nešto što je već upitano. :) Nemam vremena da čitam postove...
Htjela bih preporuku za ginekologa. I zanimaju me cijene usluga?! Ako znate...
Žalosno je da moram ići privatniku iako imam plaćeno zdravstveno, jer nemam ni živaca ni vremena da čekam, plus sve te silne procedure.
Unaprijed hvala na odgovorima.
I još jednom izvinite- :)

preporuka za ANju Tomić-Čiča, odlican je citolog, nije skupa ninalo i radi vikendom, takodjer radi i na klinici...cijena papa test+ kolposkopija 100KM...
ja sam radila i hpv tipizaciju koja je kod nje 170KM, a vugsdje je preko 250...:D
PurpleSky
Posts: 323
Joined: 13/04/2014 16:16

#2779 Re: Ginekologija i vagine....

Post by PurpleSky »

Pitanje za doktora, hitno mi je.

Da li isticanje mucus plug-a znači da sam se krenula otvarati? Ili ne mora da znači ništa..

(bila sam na izazivanju poroda vaginaletama radi krupnoće bebe u 38. sedmici, dobila sam ih 4. danas cijeli dan pun uložak čepa i kontrakcije. Problem je što sam bila potpuno zatvorena. Prekosutra su mi rekli da opet dođem, a ja se nadam da sam se već jednom otvoriti :( Kontrakcije su pofine, bolovi menstrualni i tako to..)
MissFloraPink
Posts: 6
Joined: 15/09/2014 19:26

#2780 Re: Ginekologija i vagine....

Post by MissFloraPink »

Nadam se da nije pogresno postaviti pitanje na ovu temu.
Naime, zanima me cijena savjetovanja kod ginekologa (ponajvise dr Hadziomerovica, ako neko zna jer planiram otici kod njega, cula sam da je odlican ciko) vezano za kontracepcijske pilule, uz to i uraditi hormone jer logicno bez toga se ne smije.
User avatar
VenomousV
Posts: 13221
Joined: 30/11/2010 15:45
Location: where oceans bleed into the sky

#2781 Re: Ginekologija i vagine....

Post by VenomousV »

MissFloraPink wrote:Nadam se da nije pogresno postaviti pitanje na ovu temu.
Naime, zanima me cijena savjetovanja kod ginekologa (ponajvise dr Hadziomerovica, ako neko zna jer planiram otici kod njega, cula sam da je odlican ciko) vezano za kontracepcijske pilule, uz to i uraditi hormone jer logicno bez toga se ne smije.
Kontracepciju daje tek nakon kompletnog pregleda (papa test 50KM, UZV 50 KM, nalazi krvi i urina 50 KM + visina, tezina, pritisak, razgovor s tobom itd)
Dakle, 150 KM
Amy82
Posts: 388
Joined: 03/07/2006 10:19
Location: LaLaLand

#2782 Re: Ginekologija i vagine....

Post by Amy82 »

Nisrin wrote:
Eleonora wrote:Oprostite ako ću pitati nešto što je već upitano. :) Nemam vremena da čitam postove...
Htjela bih preporuku za ginekologa. I zanimaju me cijene usluga?! Ako znate...
Žalosno je da moram ići privatniku iako imam plaćeno zdravstveno, jer nemam ni živaca ni vremena da čekam, plus sve te silne procedure.
Unaprijed hvala na odgovorima.
I još jednom izvinite- :)

preporuka za ANju Tomić-Čiča, odlican je citolog, nije skupa ninalo i radi vikendom, takodjer radi i na klinici...cijena papa test+ kolposkopija 100KM...
ja sam radila i hpv tipizaciju koja je kod nje 170KM, a vugsdje je preko 250...:D

Spahovic salje u lab Nalaz na Grbavicu i ja platila 80KM tipizaciju (ali to je bila neka akcija pa je bilo jeftnije)

Inace je 135KM
http://www.nalaz.org/wp/pozurite-u-nalaz-po-svoj-nalaz/
User avatar
Nisrin
Posts: 5489
Joined: 26/04/2009 15:40
Location: Bistrik, RajvoSA

#2783 Re: Ginekologija i vagine....

Post by Nisrin »

Amy82 wrote:
Nisrin wrote:
Eleonora wrote:Oprostite ako ću pitati nešto što je već upitano. :) Nemam vremena da čitam postove...
Htjela bih preporuku za ginekologa. I zanimaju me cijene usluga?! Ako znate...
Žalosno je da moram ići privatniku iako imam plaćeno zdravstveno, jer nemam ni živaca ni vremena da čekam, plus sve te silne procedure.
Unaprijed hvala na odgovorima.
I još jednom izvinite- :)

preporuka za ANju Tomić-Čiča, odlican je citolog, nije skupa ninalo i radi vikendom, takodjer radi i na klinici...cijena papa test+ kolposkopija 100KM...
ja sam radila i hpv tipizaciju koja je kod nje 170KM, a vugsdje je preko 250...:D

Spahovic salje u lab Nalaz na Grbavicu i ja platila 80KM tipizaciju (ali to je bila neka akcija pa je bilo jeftnije)

Inace je 135KM
http://www.nalaz.org/wp/pozurite-u-nalaz-po-svoj-nalaz/

Jos mi nalaz pred nosom :D
Helem, nisam se kod njih raspitivala, nego u drugim ginekoloiskim ordinacijama i pucali su mi cijene od 25o do 350KM :D
Amy82
Posts: 388
Joined: 03/07/2006 10:19
Location: LaLaLand

#2784 Re: Ginekologija i vagine....

Post by Amy82 »

...
Last edited by Amy82 on 20/10/2019 14:52, edited 1 time in total.
arslanbey
Posts: 1387
Joined: 12/04/2014 23:51

#2785 Re: Ginekologija i vagine....

Post by arslanbey »

sta to znaci kada imas ciste/plikove na jajnicima koji nisu oko jajnika (dakle u krugu) vec malo neredovno rasporedjene. :?
User avatar
manekenka u penziji
Posts: 4000
Joined: 03/07/2013 08:37

#2786 Re: Ginekologija i vagine....

Post by manekenka u penziji »

Zna li neko koliko kosta nalaz hormona privatno?
Ovi na DIP-u nemaju reagensa, pa ne znam da li mi se isplati cekati.
User avatar
Cholina_Lokica
Posts: 11119
Joined: 20/10/2008 23:16
Location: ...

#2787 Re: Ginekologija i vagine....

Post by Cholina_Lokica »

manekenka u penziji wrote:Zna li neko koliko kosta nalaz hormona privatno?
Ovi na DIP-u nemaju reagensa, pa ne znam da li mi se isplati cekati.
U zadnjih par mjeseci dosta zena, sto porodice sto prijateljica, na dipu kad odu za raznorazne hormonalne nalaze, i nema reagensa, ali uvijek su dosi najvise za sedmicu dana. Pa ako ti nije hitno pricekaj, svima su dosta brzo uradili nalaze. Ako ne stigne uvijek mozes privatno otici
User avatar
manekenka u penziji
Posts: 4000
Joined: 03/07/2013 08:37

#2788 Re: Ginekologija i vagine....

Post by manekenka u penziji »

Nije hitno, posto svakako imam terapiju da ispijem, tako da mogu sacekati sedmicu-dvije.
Hvala ti puno!
User avatar
Eleonora
Posts: 1318
Joined: 06/04/2008 14:05

#2789 Re: Ginekologija i vagine....

Post by Eleonora »

Amy82 wrote:
Nisrin wrote:
Eleonora wrote:Oprostite ako ću pitati nešto što je već upitano. :) Nemam vremena da čitam postove...
Htjela bih preporuku za ginekologa. I zanimaju me cijene usluga?! Ako znate...
Žalosno je da moram ići privatniku iako imam plaćeno zdravstveno, jer nemam ni živaca ni vremena da čekam, plus sve te silne procedure.
Unaprijed hvala na odgovorima.
I još jednom izvinite- :)

preporuka za ANju Tomić-Čiča, odlican je citolog, nije skupa ninalo i radi vikendom, takodjer radi i na klinici...cijena papa test+ kolposkopija 100KM...
ja sam radila i hpv tipizaciju koja je kod nje 170KM, a vugsdje je preko 250...:D

Spahovic salje u lab Nalaz na Grbavicu i ja platila 80KM tipizaciju (ali to je bila neka akcija pa je bilo jeftnije)

Inace je 135KM
http://www.nalaz.org/wp/pozurite-u-nalaz-po-svoj-nalaz/
Hvala na preporuci. Uzeću u obzir.
Za to vrijeme, dok ovo nisam vidjela. Bila sam kod doktorice Amre Hadzismajlović.
Čekam još neki nalaz do utorka bi trebao biti gotov, mada mi nije najjasnije za šta je. :skoljka:
Hajd razgovor sa mnom je obavila, ali mi nije rekla ništa što već ne znam: čajevi, pamučni veš i te gluposti.
Helem, obični pregled i bris i eto taj razgovor me je izašao 90 KM.
Prije sam bila kod Spahovića, prije 2 godine. Znači, on još radi?! Čovjek mi je tada bio star, mislila sam da je u penziji. :-) :D
Što se tiče iskustva sa njim, sjećam se da me sam savjetovao gdje mogu šta uraditi besplatno ili povoljnije, da mi ne uzme pare. Fin čiko.

Da kažem nešto o mom problemu:
pola godine - gljivice, barem mislim. Da bi mi sada rekla da nije ni Candida, ni nema Trihomonas, već nešto - lijevo. Nije prezicirala šta. Malo me je prpa uhvatila
Za to vrijeme mi je dala vaginalete Albothyl i kremu Travocort.
Sinoć bilo drugo večer od stavljanja. Prvi dan osjetila poboljštanje, evo drugi - opet isto: žarenje, blago peckanje i svrbež, i ponekada tupi bol. Ludim više :-) :-) :-)

Iskustva sa pomenutim vaginaletama, pliz?!
User avatar
Eleonora
Posts: 1318
Joined: 06/04/2008 14:05

#2790 Re: Ginekologija i vagine....

Post by Eleonora »

[/quote]


preporuka za ANju Tomić-Čiča, odlican je citolog, nije skupa ninalo i radi vikendom, takodjer radi i na klinici...cijena papa test+ kolposkopija 100KM...
ja sam radila i hpv tipizaciju koja je kod nje 170KM, a vugsdje je preko 250...:D[/quote]


Spahovic salje u lab Nalaz na Grbavicu i ja platila 80KM tipizaciju (ali to je bila neka akcija pa je bilo jeftnije)

Inace je 135KM
http://www.nalaz.org/wp/pozurite-u-nalaz-po-svoj-nalaz/[/quote]

Hvala na preporuci. Uzeću u obzir.
Za to vrijeme, dok ovo nisam vidjela. Bila sam kod doktorice Amre Hadzismajlović.
Čekam još neki nalaz do utorka bi trebao biti gotov, mada mi nije najjasnije za šta je. :skoljka:
Hajd razgovor sa mnom je obavila, ali mi nije rekla ništa što već ne znam: čajevi, pamučni veš i te gluposti.
Helem, obični pregled i bris i eto taj razgovor me je izašao 90 KM.
Prije sam bila kod Spahovića, prije 2 godine. Znači, on još radi?! Čovjek mi je tada bio star, mislila sam da je u penziji. :-) :D
Što se tiče iskustva sa njim, sjećam se da me sam savjetovao gdje mogu šta uraditi besplatno ili povoljnije, da mi ne uzme pare. Fin čiko.

Da kažem nešto o mom problemu:
pola godine - gljivice, barem mislim. Da bi mi sada rekla da nije ni Candida, ni nema Trihomonas, već nešto - lijevo. Nije prezicirala šta. Malo me je prpa uhvatila
Za to vrijeme mi je dala vaginalete Albothyl i kremu Travocort.
Sinoć bilo drugo večer od stavljanja. Prvi dan osjetila poboljštanje, evo drugi - opet isto: žarenje, blago peckanje i svrbež, i ponekada tupi bol. Ludim više :-) :-) :-)

Iskustva sa pomenutim vaginaletama, pliz?![/quote]


p.s. i da, menzes mi kasni tačno 7 dana. Nisam trudna 100 %
Amy82
Posts: 388
Joined: 03/07/2006 10:19
Location: LaLaLand

#2791 Re: Ginekologija i vagine....

Post by Amy82 »

.
Mezopotamija
Posts: 122
Joined: 21/10/2009 20:52

#2792 Re: Ginekologija i vagine....

Post by Mezopotamija »

Zene, sta radite kada vam se desava pa ne mogu nazvati da je bilo bijelo pranje/neki iscjedak nego se jednostavno kao tecnost bez boje - vodenasto cisto razlije par puta na dan, da nemam zastitu tipa uloska/gaze izgledalo bi kao da sam se upiskila?

To je trajalo nekih mjesec dana i samo prestalo, odem ja nakon toga ginekologu po nesreci (Nejri Pasic) uzme vaginalni bris i kaze da je neka bakterija i da mi ciprofal, stanje isto kao i prije. Zavrsila sam s tom "terapijom" sad mi se povremeno desava da se to nesto ali skroz malo razlije, ali ipak... ne znam kad ce me potrefiti, dakle opet moram nosati neku pelenicu.


Otici cu ja svakako ponovo ginekologu, ali do tad, sta mislite sta bi ovo moglo biti, neki savjet?
User avatar
Čudna sorta
Posts: 3231
Joined: 30/03/2008 11:56

#2793 Re: Ginekologija i vagine....

Post by Čudna sorta »

Je li neko nekad imao problem da nastane neredovna menstruacija uslijed prevelikog stresa u tom periodu? Čekati da samo prođe, nakon što prođe i stres, ili...?

PMS, sipmtomi ne prate ciklus, sve se poremetilo... :|
User avatar
Female_Sa
Posts: 343
Joined: 10/06/2008 08:10

#2794 Re: Ginekologija i vagine....

Post by Female_Sa »

Je li neko koristio vaginalete Albothyl? Nedavno sam bila na redovnom godišnjem pregledu kod Dr. Mašića, uradjen papa-test koji je bio ok ali posto je bilo malo krvavog uzorka, preporuceno da se test ponovi za 4 mjeseca.

GInekolog ustanovio da imam krvni sud na, citiram, "gornjoj usni grlica maternice i isti prokrvari i pri najmanjem dodiru" (zbog toga je bilo krvi u uzorku papa-testa). Dijagnoza Colpitis mixta i dao mi vaginalete Albothyl da ih koristim svaki treci dan, a izmedju toga obicne vaginalete sa kantarionom. Zanima me da li neko ima iskustva sa ovim vaginaletamam(izgledaju mi pravo jake) i prosirenim krvnim sudom na maternici? Pri pregledu nije uocena nikakva ranica na maternici osim manje kolicine iscjetka sto je i normalno jer su mi trenutno plodni dani. Gin.je rekao da ukoliko mi ove vaginalete ne pomognu u vezi sa tim krvnim sudom, da bih trebala ici na "spaljivanje" tog krvnog suda, a sto se obavlja ambulantno uz lokalnu anesteziju.. :? :?
User avatar
sadie_forever
Posts: 6009
Joined: 24/08/2014 21:34

#2795 Re: Ginekologija i vagine....

Post by sadie_forever »

Jel se neko bori s pcos na prirodan nacin? kako ,sta?
User avatar
sadie_forever
Posts: 6009
Joined: 24/08/2014 21:34

#2796 Re: Ginekologija i vagine....

Post by sadie_forever »

Moze li se s pcos-om imati mali broj folikula? :?
User avatar
manekenka u penziji
Posts: 4000
Joined: 03/07/2013 08:37

#2797 Re: Ginekologija i vagine....

Post by manekenka u penziji »

Sta znaci boriti se sa tim na prirodan nacin?

Mene moji ciklusi izludise, pms traje po mjesec dana. Hormoni, apetit, promjene na kozi...konstantno se mijenjaju.

Pila sam neke cajeve, nisam bila dosljedna pa je mozda i zbog tog neka ozbiljnija promjena izostala.

Ja nisam imala ni ovulaciju a kamo li folikule. (na prirodan nacin).

Poslje poroda se situacija mijenja. Menzesi koji su prije izostajali po 6 mj.su se poceli javljati sa kasnjenjem od mjesec dana.
Na proslom pregledu je doktor ustanovio i ovulaciju i folikule.
Kao da su neke stvari ipak dosle na svoje.
Jos uvijek ne koristim nikakve kontracepcijske pilule.

Evo sad mi je menzes kasnio samo 15 dana, sto me je i vise nego iznenadilo. Ako ovako nastavi, mozda se i kasnjenje smanji.

Ako sam sta pomogla, drago mi je.
User avatar
sadie_forever
Posts: 6009
Joined: 24/08/2014 21:34

#2798 Re: Ginekologija i vagine....

Post by sadie_forever »

manekenka u penziji wrote:Sta znaci boriti se sa tim na prirodan nacin?

Mene moji ciklusi izludise, pms traje po mjesec dana. Hormoni, apetit, promjene na kozi...konstantno se mijenjaju.

Pila sam neke cajeve, nisam bila dosljedna pa je mozda i zbog tog neka ozbiljnija promjena izostala.

Ja nisam imala ni ovulaciju a kamo li folikule. (na prirodan nacin).

Poslje poroda se situacija mijenja. Menzesi koji su prije izostajali po 6 mj.su se poceli javljati sa kasnjenjem od mjesec dana.
Na proslom pregledu je doktor ustanovio i ovulaciju i folikule.
Kao da su neke stvari ipak dosle na svoje.
Jos uvijek ne koristim nikakve kontracepcijske pilule.

Evo sad mi je menzes kasnio samo 15 dana, sto me je i vise nego iznenadilo. Ako ovako nastavi, mozda se i kasnjenje smanji.

Ako sam sta pomogla, drago mi je.
Kako si uspjela zatrudniti bez ovulacije,sta si koristila?
User avatar
sadie_forever
Posts: 6009
Joined: 24/08/2014 21:34

#2799 Re: Ginekologija i vagine....

Post by sadie_forever »

Jel ko cuo za RAMIZU ORMAN,lijeci navodno uspjesno pcos prirodno'? mnoge je hvale
Arminaa
Posts: 77
Joined: 07/03/2012 12:16

#2800 Re: Ginekologija i vagine....

Post by Arminaa »

Zna li neko koja je cijena analize cervikalnih briseva u Sarajevu i gdje se moze uraditi?
Post Reply