Ginekologija i vagine....

Sve o zdravlju...

Moderator: anex

Koliko cesto posjecujete svog ginekologa/ginekologinju?

Vise od jednom godisnje
159
21%
Jednom godisnje (za PAPa test) + po potrebi
232
30%
Samo jednom godisnje za redovni pregled
36
5%
Pokusavam ici na godisnji pregled ali nekad su razmaci duzi
56
7%
Samo po potrebi
91
12%
Kad se sjetim
28
4%
Nisam nikad bila na ginekoloskom pregledu
151
20%
Moj porodicni ljekar obavlja sve moje testove, nisam bila kod ginekologa
15
2%
 
Total votes: 768

no_sikiriki
Posts: 16346
Joined: 11/12/2012 13:21

#3276 Re: Ginekologija i vagine....

Post by no_sikiriki »

uzas, stres je fakat koban, imala sam i ja tog nemenstrualnog krvarenja u periodima najveceg stresa u zivotu, ali nikad 40 dana, dobro si izgurala.
imim
Posts: 97
Joined: 20/08/2013 14:16

#3277 Re: Ginekologija i vagine....

Post by imim »

Ima li ko iskustva sa dr Hadže Kozarić? Tačnije, koliko je posvećen i detaljan? :D

Naime, meni je on do sad bio super jer je realno najnježniji ginekolog kod kojeg sam bila :D Čovjeka ne osjetiš :D

Bila sam prošle sedmice na redovnom pregledu, kaže ima neka upala (i otišla zbog pretjeranog iscjedka, dao mi MacMiror vaginalete za 12 dana). Jučer mi stiže papa nalaz, za koji je napisao da je uredan, ali vidim označena parakeratoza i hiperkeratoza. Google kaže da to može biti posljedica upale ili infekcije HPV-om. Imala sam HPV prije 2 godine i kondilome, koje sam spalila, od tada je nalaz uredan.

Nervira me što ginekolozi rijetko objasne sve što je označeno u papa nalazu. Elem, I guess da je moje pitanje da li da vjerujem dr Hadže kad kaže da je naalz uredan? :D
User avatar
teuta06
Posts: 1594
Joined: 28/03/2018 11:14

#3278 Re: Ginekologija i vagine....

Post by teuta06 »

wewa wrote: 10/02/2021 10:46
teuta06 wrote: 04/02/2021 17:11 Ovako u posljednje vrijeme imam konstantno bijelo pranjem. Svaki dan. Nije kolicinski puno, iscjedak je bijel i sirast. Malo me nervira svaki dan. Ne znam je li to normalno, svaki dan. Miris nekad osjetim, nekad ne.
Kao da mi nije prije tako bilo.

Ako moze mala pomoc :)
zvuci kao gljivicna infekcija. probaj s vaginalnim tabletama canestena, dodju 3 u pakovanju i jako su efikasne. ali usput poradi i na imunitetu, umanji ugljikohidrate u prehrani, posebno alkohol. obrati paznju i na ves, pamuk je tvoj prijatelj, izbjegavaj klix dnevne uloske dok infekcija ne prodje.
nakon Canestena obavezno uzmi vaginalni probiotik jer ce ti sluznica biti osjetljiva.

evo iskustvo...nisam na kraju uzela cansesten, nego sam našla lijek sa svinjskom masti. Navečer sam stavljala opranu svinjsku mast (isprala je u 9 voda), mazala na pamučne krpe i stavljala kao uložak 10 dana (jedan dan preskočila, zab). Također sam jedan dan umočila tampon u svinjsku mast i nosala 2-3 sata... i prošlo mi je :D ne mogu vjerovati.. :D našla recept na internetu...

imala sam i neki bol, u dnu stomaka, pa sam pila i čaj od vrkute i ne boli me više..a možda je i to pomoglo iscjetku
Ena432
Posts: 171
Joined: 07/01/2021 18:45

#3279 Re: Ginekologija i vagine....

Post by Ena432 »

Cao svima. Ovako imam 20 godina i problem sa bolnim menstruacijama vec sigurno 5 godina. Imam uzasne bolove, nekad su praceni mucninom, nekad ne. Dosta puta sam isla doktorima, prije 3 godine sam na jezeru bila kod 2 doktora na pregledu, prosle godine u domu zdravlja obavljala ultrazvuk, prije 2 mjeseca sam opet isla na ultrazvuk i kazu da mi je sve uredu osim toga sto mi je materica malo zavaljena ali to ne bi trebalo stvarati takve bolove vec eto desava se i nema objasnjenja. Prije dvije godine doktor mi je ukljucio kontracepcijske pilule AZ, ali nakon trece sam pocela povracati, zavrsila u hitnoj, pa sam prestala piti.. Ja sam svasta probala, neke prirodne preparate, kapi, cajeve..nista mi ne pomaze. Desavalo mi se da u toaletu padnem u nesvjest od bolova. Inace svaki mjesec moram 2 dana primati injekcije zbog tih bolova, jednostavno su nepodnosljivi. Nekada se desi da mi bude blaza menstruacija pa prodjem sa brufenima ali i to mozda jednom u 6 mjeseci. Pored toga su mi i cesto neredovne. Zna se desiti da dobijem vec nakon 15 dana a nekad mi preskoci po citav mjesec. Imate li vi neki savjet ili nekog dobrog ginekologa kod kojeg bi se trebala opet pregledati? Doktor mi je zadnji put rekao da sacekamo jos koji mjesec pa da probam opet sa kontracepcijom..
Molim vas za bilo koji savjet, ovo je stvarno uzasno trpiti svaki mjesec..
User avatar
zovi_me_crvena
Posts: 9
Joined: 11/08/2018 19:40

#3280 Re: Ginekologija i vagine....

Post by zovi_me_crvena »

Zna li iko koliko košta doplata za opštu anesteziju u Općoj bolnici?
Ne mogu da nađem tu informaciju nigdje.
akcija007
Posts: 2792
Joined: 17/05/2008 23:50

#3281 Re: Ginekologija i vagine....

Post by akcija007 »

Preporuke za privatnog ginekologa, kome otici!? Imam 70 godina i nisam bila 8-9 godina kod ginekologa. Isla sam u Dom zdravlja sada je tamo strajk samo trudnice i zivotno ugrozene primaju
User avatar
ilkbahar
Posts: 1108
Joined: 19/01/2014 21:36

#3282 Re: Ginekologija i vagine....

Post by ilkbahar »

akcija007 wrote: 29/06/2021 21:48 Preporuke za privatnog ginekologa, kome otici!? Imam 70 godina i nisam bila 8-9 godina kod ginekologa. Isla sam u Dom zdravlja sada je tamo strajk samo trudnice i zivotno ugrozene primaju
Imate u poliklinici Srce akciju na ginekoloski pregled kod dr. Puzic. Odlican doktor!
User avatar
vjeshalica
Posts: 16917
Joined: 31/03/2019 14:56

#3283 Re: Ginekologija i vagine....

Post by vjeshalica »

akcija007 wrote: 29/06/2021 21:48 Preporuke za privatnog ginekologa, kome otici!? Imam 70 godina i nisam bila 8-9 godina kod ginekologa. Isla sam u Dom zdravlja sada je tamo strajk samo trudnice i zivotno ugrozene primaju
Doktori ne strajkuju koliko je poznato
User avatar
ilkbahar
Posts: 1108
Joined: 19/01/2014 21:36

#3284 Re: Ginekologija i vagine....

Post by ilkbahar »

vjeshalica wrote: 29/07/2021 08:48
akcija007 wrote: 29/06/2021 21:48 Preporuke za privatnog ginekologa, kome otici!? Imam 70 godina i nisam bila 8-9 godina kod ginekologa. Isla sam u Dom zdravlja sada je tamo strajk samo trudnice i zivotno ugrozene primaju
Doktori ne strajkuju koliko je poznato

Ne primaju na redovne preglede, samo trudnice.
Neki dan zvala Skerlica, potvrdili da ne primaju na redovne preglede
crveni_makovi
Posts: 972
Joined: 09/05/2021 14:34

#3285 Re: Ginekologija i vagine....

Post by crveni_makovi »

akcija007 wrote: 29/06/2021 21:48 Preporuke za privatnog ginekologa, kome otici!? Imam 70 godina i nisam bila 8-9 godina kod ginekologa. Isla sam u Dom zdravlja sada je tamo strajk samo trudnice i zivotno ugrozene primaju
U poliklinici Sunce Agram sam zimus naisla na ljubaznu doktoricu. Ne sjecam joj se ni imena ni prezimena a nemam sad nalaze kod sebe. Pricala je na ekavici, bila jako ljubazna i edukativna.
User avatar
vjeshalica
Posts: 16917
Joined: 31/03/2019 14:56

#3286 Re: Ginekologija i vagine....

Post by vjeshalica »

ilkbahar wrote: 29/07/2021 09:11
vjeshalica wrote: 29/07/2021 08:48

Doktori ne strajkuju koliko je poznato

Ne primaju na redovne preglede, samo trudnice.
Neki dan zvala Skerlica, potvrdili da ne primaju na redovne preglede
Ja kad sam bolovanje uzimala uzela sam regularno i zena mi je rekla da oni ne strajkuju.
To je sve. Ostalo dalje ne znam a to je bilo prije mozda 15tak dana
User avatar
ilkbahar
Posts: 1108
Joined: 19/01/2014 21:36

#3287 Re: Ginekologija i vagine....

Post by ilkbahar »

vjeshalica wrote: 29/07/2021 11:59
ilkbahar wrote: 29/07/2021 09:11


Ne primaju na redovne preglede, samo trudnice.
Neki dan zvala Skerlica, potvrdili da ne primaju na redovne preglede
Ja kad sam bolovanje uzimala uzela sam regularno i zena mi je rekla da oni ne strajkuju.
To je sve. Ostalo dalje ne znam a to je bilo prije mozda 15tak dana
E meni su prije dva tri dana rekli da strajkuju i da primaju samo ako je nesto bas hitno, krvarenje i sl. I trudnice...ovo redovni pregeldi, papa, uvz nista
User avatar
vjeshalica
Posts: 16917
Joined: 31/03/2019 14:56

#3288 Re: Ginekologija i vagine....

Post by vjeshalica »

Izvini onda, ali opet doduse ja sam isla ljekaru opce prakse
User avatar
alica.k
Posts: 8765
Joined: 09/05/2007 17:20
Location: Calexico :D

#3289 Re: Ginekologija i vagine....

Post by alica.k »

akcija007 wrote: 29/06/2021 21:48 Preporuke za privatnog ginekologa, kome otici!? Imam 70 godina i nisam bila 8-9 godina kod ginekologa. Isla sam u Dom zdravlja sada je tamo strajk samo trudnice i zivotno ugrozene primaju
Ja sam se 'preselila' kod Amre u Clarus i stvarno prefina je
kazo
Posts: 1513
Joined: 08/03/2012 19:57

#3290 Re: Ginekologija i vagine....

Post by kazo »

imim wrote: 12/02/2021 08:52 Ima li ko iskustva sa dr Hadže Kozarić? Tačnije, koliko je posvećen i detaljan? :D

Naime, meni je on do sad bio super jer je realno najnježniji ginekolog kod kojeg sam bila :D Čovjeka ne osjetiš :D

Bila sam prošle sedmice na redovnom pregledu, kaže ima neka upala (i otišla zbog pretjeranog iscjedka, dao mi MacMiror vaginalete za 12 dana). Jučer mi stiže papa nalaz, za koji je napisao da je uredan, ali vidim označena parakeratoza i hiperkeratoza. Google kaže da to može biti posljedica upale ili infekcije HPV-om. Imala sam HPV prije 2 godine i kondilome, koje sam spalila, od tada je nalaz uredan.

Nervira me što ginekolozi rijetko objasne sve što je označeno u papa nalazu. Elem, I guess da je moje pitanje da li da vjerujem dr Hadže kad kaže da je naalz uredan? :D
Jeste da je post davno postavljen, ali moze nekome koristiti u buducnosti.

Sve nedoumice i pitanja mozete postaviti online ginekologu :-D
https://eginekolog.ba/ginekolog-online/
Plava Vjeverica
Posts: 10
Joined: 17/01/2018 14:25

#3291 Re: Ginekologija i vagine....

Post by Plava Vjeverica »

Ena432 wrote: 04/04/2021 03:02 Cao svima. Ovako imam 20 godina i problem sa bolnim menstruacijama vec sigurno 5 godina. Imam uzasne bolove, nekad su praceni mucninom, nekad ne. Dosta puta sam isla doktorima, prije 3 godine sam na jezeru bila kod 2 doktora na pregledu, prosle godine u domu zdravlja obavljala ultrazvuk, prije 2 mjeseca sam opet isla na ultrazvuk i kazu da mi je sve uredu osim toga sto mi je materica malo zavaljena ali to ne bi trebalo stvarati takve bolove vec eto desava se i nema objasnjenja. Prije dvije godine doktor mi je ukljucio kontracepcijske pilule AZ, ali nakon trece sam pocela povracati, zavrsila u hitnoj, pa sam prestala piti.. Ja sam svasta probala, neke prirodne preparate, kapi, cajeve..nista mi ne pomaze. Desavalo mi se da u toaletu padnem u nesvjest od bolova. Inace svaki mjesec moram 2 dana primati injekcije zbog tih bolova, jednostavno su nepodnosljivi. Nekada se desi da mi bude blaza menstruacija pa prodjem sa brufenima ali i to mozda jednom u 6 mjeseci. Pored toga su mi i cesto neredovne. Zna se desiti da dobijem vec nakon 15 dana a nekad mi preskoci po citav mjesec. Imate li vi neki savjet ili nekog dobrog ginekologa kod kojeg bi se trebala opet pregledati? Doktor mi je zadnji put rekao da sacekamo jos koji mjesec pa da probam opet sa kontracepcijom..
Molim vas za bilo koji savjet, ovo je stvarno uzasno trpiti svaki mjesec..
jel krvna slika i željezo OK ?
no_sikiriki
Posts: 16346
Joined: 11/12/2012 13:21

#3292 Re: Ginekologija i vagine....

Post by no_sikiriki »

Kod koga biste prije otisli na UZV da vidite generalno stanje (nije trudnoca), dr. Maja Slakovic ili dr. Kozaric? Nemam iskustva ni sa jednom od tih klinika...
akcija007
Posts: 2792
Joined: 17/05/2008 23:50

#3293 Re: Ginekologija i vagine....

Post by akcija007 »

Imam zadebljanje endometra 11mm. Treba se odstraniti. Privatno je.2000.KM .
Kako je u bolnicama u Sarajevo. Koji dr je dobar za zahvat
no_sikiriki
Posts: 16346
Joined: 11/12/2012 13:21

#3294 Re: Ginekologija i vagine....

Post by no_sikiriki »

akcija007 wrote: 04/11/2021 20:21 Imam zadebljanje endometra 11mm. Treba se odstraniti. Privatno je.2000.KM .
Kako je u bolnicama u Sarajevo. Koji dr je dobar za zahvat
nisam znala da muskarci mogu imati zadebljanje endometrija? :-)

u svakom slucaju ako se mora u bolnicu uvijek je Vojna bolja, dr Spahovic ima dobru reputaciju.
no_sikiriki
Posts: 16346
Joined: 11/12/2012 13:21

#3295 Re: Ginekologija i vagine....

Post by no_sikiriki »

Zna li iko da li dr Asim Spahovic radi privatno, ili samo u Vojnoj bolnici? i njegov broj ako radi privatno?
User avatar
Dinostula
Posts: 3592
Joined: 30/04/2009 19:10
Location: Sarajevo
Contact:

#3296 Re: Ginekologija i vagine....

Post by Dinostula »

Ena432 wrote: 04/04/2021 03:02 Cao svima. Ovako imam 20 godina i problem sa bolnim menstruacijama vec sigurno 5 godina. Imam uzasne bolove, nekad su praceni mucninom, nekad ne. Dosta puta sam isla doktorima, prije 3 godine sam na jezeru bila kod 2 doktora na pregledu, prosle godine u domu zdravlja obavljala ultrazvuk, prije 2 mjeseca sam opet isla na ultrazvuk i kazu da mi je sve uredu osim toga sto mi je materica malo zavaljena ali to ne bi trebalo stvarati takve bolove vec eto desava se i nema objasnjenja. Prije dvije godine doktor mi je ukljucio kontracepcijske pilule AZ, ali nakon trece sam pocela povracati, zavrsila u hitnoj, pa sam prestala piti.. Ja sam svasta probala, neke prirodne preparate, kapi, cajeve..nista mi ne pomaze. Desavalo mi se da u toaletu padnem u nesvjest od bolova. Inace svaki mjesec moram 2 dana primati injekcije zbog tih bolova, jednostavno su nepodnosljivi. Nekada se desi da mi bude blaza menstruacija pa prodjem sa brufenima ali i to mozda jednom u 6 mjeseci. Pored toga su mi i cesto neredovne. Zna se desiti da dobijem vec nakon 15 dana a nekad mi preskoci po citav mjesec. Imate li vi neki savjet ili nekog dobrog ginekologa kod kojeg bi se trebala opet pregledati? Doktor mi je zadnji put rekao da sacekamo jos koji mjesec pa da probam opet sa kontracepcijom..
Molim vas za bilo koji savjet, ovo je stvarno uzasno trpiti svaki mjesec..
Ja sam cuo da boli dok zensko ne izgubi nevinost e sad ne znam je li to tacno. :D
no_sikiriki
Posts: 16346
Joined: 11/12/2012 13:21

#3297 Re: Ginekologija i vagine....

Post by no_sikiriki »

Dinostula wrote: 29/11/2021 14:49
Ena432 wrote: 04/04/2021 03:02 Cao svima. Ovako imam 20 godina i problem sa bolnim menstruacijama vec sigurno 5 godina. Imam uzasne bolove, nekad su praceni mucninom, nekad ne. Dosta puta sam isla doktorima, prije 3 godine sam na jezeru bila kod 2 doktora na pregledu, prosle godine u domu zdravlja obavljala ultrazvuk, prije 2 mjeseca sam opet isla na ultrazvuk i kazu da mi je sve uredu osim toga sto mi je materica malo zavaljena ali to ne bi trebalo stvarati takve bolove vec eto desava se i nema objasnjenja. Prije dvije godine doktor mi je ukljucio kontracepcijske pilule AZ, ali nakon trece sam pocela povracati, zavrsila u hitnoj, pa sam prestala piti.. Ja sam svasta probala, neke prirodne preparate, kapi, cajeve..nista mi ne pomaze. Desavalo mi se da u toaletu padnem u nesvjest od bolova. Inace svaki mjesec moram 2 dana primati injekcije zbog tih bolova, jednostavno su nepodnosljivi. Nekada se desi da mi bude blaza menstruacija pa prodjem sa brufenima ali i to mozda jednom u 6 mjeseci. Pored toga su mi i cesto neredovne. Zna se desiti da dobijem vec nakon 15 dana a nekad mi preskoci po citav mjesec. Imate li vi neki savjet ili nekog dobrog ginekologa kod kojeg bi se trebala opet pregledati? Doktor mi je zadnji put rekao da sacekamo jos koji mjesec pa da probam opet sa kontracepcijom..
Molim vas za bilo koji savjet, ovo je stvarno uzasno trpiti svaki mjesec..
Ja sam cuo da boli dok zensko ne izgubi nevinost e sad ne znam je li to tacno. :D
bez ovog tvog nevjerovatno korisnog komentara ne bismo nigdje dogurali, mnogo ti hvala, vjerujem da si joj rijesio problem :thumbup:
User avatar
Dinostula
Posts: 3592
Joined: 30/04/2009 19:10
Location: Sarajevo
Contact:

#3298 Re: Ginekologija i vagine....

Post by Dinostula »

no_sikiriki wrote: 29/11/2021 14:54
Dinostula wrote: 29/11/2021 14:49

Ja sam cuo da boli dok zensko ne izgubi nevinost e sad ne znam je li to tacno. :D
bez ovog tvog nevjerovatno korisnog komentara ne bismo nigdje dogurali, mnogo ti hvala, vjerujem da si joj rijesio problem :thumbup:
NIje poenta bila da nikog uvrijedim nego samo kazem sto sam cuo od zenskih jaranica koje tako kazu.Ne znam da li je to istina ili njihovo nagadjanje zato i pitam ovdje imaju li veze menstrualni bolovi sa tim ili ne.Ne znam sta ti nije jasno ?
User avatar
azurna_obala
Posts: 5564
Joined: 06/11/2010 03:22
Location: Tamo gdje nebo ljubi more

#3299 Re: Ginekologija i vagine....

Post by azurna_obala »

no_sikiriki wrote: 29/11/2021 14:44 Zna li iko da li dr Asim Spahovic radi privatno, ili samo u Vojnoj bolnici? i njegov broj ako radi privatno?

Koliko znam, ovo mu je ordinacija od oca, jedino da nazoves i pitaš

https://mz.ks.gov.ba/ordinacije/privatn ... a-spahovic
no_sikiriki
Posts: 16346
Joined: 11/12/2012 13:21

#3300 Re: Ginekologija i vagine....

Post by no_sikiriki »

azurna_obala wrote: 29/11/2021 17:23
no_sikiriki wrote: 29/11/2021 14:44 Zna li iko da li dr Asim Spahovic radi privatno, ili samo u Vojnoj bolnici? i njegov broj ako radi privatno?

Koliko znam, ovo mu je ordinacija od oca, jedino da nazoves i pitaš

https://mz.ks.gov.ba/ordinacije/privatn ... a-spahovic
:thumbup: hvala ti, zvala i rijesila.
Post Reply