Ginekologija i vagine....

Sve o zdravlju...

Moderator: anex

Koliko cesto posjecujete svog ginekologa/ginekologinju?

Vise od jednom godisnje
159
21%
Jednom godisnje (za PAPa test) + po potrebi
232
30%
Samo jednom godisnje za redovni pregled
36
5%
Pokusavam ici na godisnji pregled ali nekad su razmaci duzi
56
7%
Samo po potrebi
92
12%
Kad se sjetim
28
4%
Nisam nikad bila na ginekoloskom pregledu
152
20%
Moj porodicni ljekar obavlja sve moje testove, nisam bila kod ginekologa
15
2%
 
Total votes: 770

User avatar
azurna_obala
Posts: 5572
Joined: 06/11/2010 03:22
Location: Tamo gdje nebo ljubi more

#3301 Re: Ginekologija i vagine....

Post by azurna_obala »

no_sikiriki wrote: 29/11/2021 20:03
azurna_obala wrote: 29/11/2021 17:23


Koliko znam, ovo mu je ordinacija od oca, jedino da nazoves i pitaš

https://mz.ks.gov.ba/ordinacije/privatn ... a-spahovic
:thumbup: hvala ti, zvala i rijesila.

Nema na čemu :)
foxy13
Posts: 244
Joined: 18/12/2010 19:56

#3302 Re: Ginekologija i vagine....

Post by foxy13 »

Pozdrav svima,

Molim vas da li neko zna gdje i kako se može nabaviti medijum za inseminaciju? Zvala sam sve apoteke u gradu, niko nema. Par ih je reklo da će u ponedjeljak zvati veledrogerije, ali ništa ne obećavaju, a u jednoj su mi rekli da apoteke to uopšte nemaju i ne smiju prodavati! Zna li iko bilo šta o ovome?

Edit: ako nekom nekad zatreba, Al Hana apoteka, Pejton. Takođe i Al Hana Baščaršija.
User avatar
CherryLips
Posts: 1754
Joined: 07/10/2008 19:55

#3303 Re: Ginekologija i vagine....

Post by CherryLips »

Zna li neko cjenovnik ordinacije Smajlovic, na stranici nikakve info.
Uz abdomena, dojki?
shandrprcSA
Posts: 9789
Joined: 23/02/2013 08:16

#3304 Re: Ginekologija i vagine....

Post by shandrprcSA »

abdomena je bilo 50KM
User avatar
selenofil
Posts: 4153
Joined: 10/09/2021 14:35

#3305 Re: Ginekologija i vagine....

Post by selenofil »

CherryLips wrote: 21/01/2022 19:42 Zna li neko cjenovnik ordinacije Smajlovic, na stranici nikakve info.
Uz abdomena, dojki?
UZ abdomena+ stitna je 60 KM ako idete prvi put.
User avatar
zubi
Posts: 5135
Joined: 16/07/2009 00:27

#3306 Re: Ginekologija i vagine....

Post by zubi »

selenofil wrote: 26/03/2022 14:09
CherryLips wrote: 21/01/2022 19:42 Zna li neko cjenovnik ordinacije Smajlovic, na stranici nikakve info.
Uz abdomena, dojki?
UZ abdomena+ stitna je 60 KM ako idete prvi put.
Sad je 80 KM, poskupio.
User avatar
selenofil
Posts: 4153
Joined: 10/09/2021 14:35

#3307 Re: Ginekologija i vagine....

Post by selenofil »

zubi wrote: 26/03/2022 16:49
selenofil wrote: 26/03/2022 14:09
UZ abdomena+ stitna je 60 KM ako idete prvi put.
Sad je 80 KM, poskupio.
😮😮 Nisam znala, hvala za info. 😁
User avatar
CherryLips
Posts: 1754
Joined: 07/10/2008 19:55

#3308 Re: Ginekologija i vagine....

Post by CherryLips »

Dr Kenan Drljevic, iskustva, nesto sto ste culi?
Predstoji mi neki operativni zahvat, u razgovoru sa doktoricom kod koje sam na pregledu bila je pomenut on kao opcija.
Radi privatno u sklopu Opće bolnice.
User avatar
liaar
Posts: 3784
Joined: 29/11/2016 11:09
Location: Grad zabranjenog imena
Grijem se na: na suze
Vozim: francusku nakazu
Contact:

#3309 Re: Ginekologija i vagine....

Post by liaar »

Pozdrav, gdje otići ginekologu za potvrdu trudnoće i eventualne dalje konsultacije? Pomoglo bi i da znate koja cifra nas očekuje za te početne testove
User avatar
Rijeka_snova
Posts: 1265
Joined: 26/07/2011 01:12

#3310 Re: Ginekologija i vagine....

Post by Rijeka_snova »

liaar wrote: 11/06/2022 19:28 Pozdrav, gdje otići ginekologu za potvrdu trudnoće i eventualne dalje konsultacije? Pomoglo bi i da znate koja cifra nas očekuje za te početne testove
Preporučujem dr. Jasminku Čehajić u poliklinici kod dr. Nabila. Doktorica inače radi i u DZ Novi Grad ali koliko znam, čeka se bas dugo. Tako da potencijalna trudnica moze ići privatno na pregled a nastaviti kasnije u DZ da ne plaća džaba.

Cijenu ne znam, nazovite pa pitajte.

Opet, najbolje bi bilo da potencijalna trudnica uradi nalaz beta hcg, to će pokazati 100% da li je trudnoća u pitanju ako je i bas rana, moze se uraditi vec 15-ak dana nakon potencijalnog zaceca a svakako i u nedostatku mjesecnice. Moze uzeti uputnicu iz od svoje doktorice pa na DIP uraditi ili u nekoj od privatnih labaratorija. Ako je bas rana, koliko znam ginekolog to na UZ ne moze da vidi. Obični je taj prvi pregled nekad kasnije, međutim za konsultacije se vjerovatno moze javiti.

Zelim vam svu sreću i da ispod srca kuca drugo srce :srce: :srce: :srce:
User avatar
GarfieldLover
Posts: 406
Joined: 05/03/2013 13:07

#3311 Re: Ginekologija i vagine....

Post by GarfieldLover »

CherryLips wrote: 17/05/2022 09:20 Dr Kenan Drljevic, iskustva, nesto sto ste culi?
Predstoji mi neki operativni zahvat, u razgovoru sa doktoricom kod koje sam na pregledu bila je pomenut on kao opcija.
Radi privatno u sklopu Opće bolnice.
Malo prepotentan, mada korektan :) U vrijeme dok je jos bio redovni zaposlenik Opce bolnice dr.Mehmedbasic me njemu poslao na porod carskim rezom, jer je usput trebalo ukloniti miome iz materice. Vec tada se specijalizorao za takve operacije i dr.Mehmedbasic mu je mislim bio i neki mentor. Isla sam kasnije i par puta na priv.preglede u njegovu ordinaciju na Grbavici (kod ZOO centra). Supruga mu je extra dermatolog, i njene smo usluge koristili :)
Sve u svemu - pozitivno iskustvo.
User avatar
GarfieldLover
Posts: 406
Joined: 05/03/2013 13:07

#3312 Re: Ginekologija i vagine....

Post by GarfieldLover »

liaar wrote: 11/06/2022 19:28 Pozdrav, gdje otići ginekologu za potvrdu trudnoće i eventualne dalje konsultacije? Pomoglo bi i da znate koja cifra nas očekuje za te početne testove
Prvi i najsigurniji je BetaHCG, test iz krvi. Jednistavan, brz i nije skup. Svaki ginekolog ce to preporuciti ako je bas rana trudnoca.
Sretno :kiselavoda:
crveni_makovi
Posts: 972
Joined: 09/05/2021 14:34

#3313 Re: Ginekologija i vagine....

Post by crveni_makovi »

GarfieldLover wrote: 11/06/2022 20:18
CherryLips wrote: 17/05/2022 09:20 Dr Kenan Drljevic, iskustva, nesto sto ste culi?
Predstoji mi neki operativni zahvat, u razgovoru sa doktoricom kod koje sam na pregledu bila je pomenut on kao opcija.
Radi privatno u sklopu Opće bolnice.
Malo prepotentan, mada korektan :) U vrijeme dok je jos bio redovni zaposlenik Opce bolnice dr.Mehmedbasic me njemu poslao na porod carskim rezom, jer je usput trebalo ukloniti miome iz materice. Vec tada se specijalizorao za takve operacije i dr.Mehmedbasic mu je mislim bio i neki mentor. Isla sam kasnije i par puta na priv.preglede u njegovu ordinaciju na Grbavici (kod ZOO centra). Supruga mu je extra dermatolog, i njene smo usluge koristili :)
Sve u svemu - pozitivno iskustvo.
Moja prijateljica je isla kod Drljevica i zgrozena je koliko se razlicito ponasao prilikom prvog pregleda kad je bio uljudan, temeljit i posvecen i drugog pregleda kad je bio sve suprotno od toga. Nekoliko dana se osjecala jadno i istraumirano i rekla da nikad vise ne bi otisla kod njega na pregled.
User avatar
GarfieldLover
Posts: 406
Joined: 05/03/2013 13:07

#3314 Re: Ginekologija i vagine....

Post by GarfieldLover »

Zato sam pocela post sa "prepotentan"... Definitivno se ne pretrze od neke ljubaznosti. Ali je meni u tom periodu najvaznije bilo da neko profesionalno i kvalitetno uradi operaciju. Vodio me dr.Mehmedbasic i vjerovala sam njemu i njegovoj preporuci. S TE STRANE, nemam zamjerki. Operacija odradjena odlicno, a i rez estetski skoro pa nevidljiv.
User avatar
liaar
Posts: 3784
Joined: 29/11/2016 11:09
Location: Grad zabranjenog imena
Grijem se na: na suze
Vozim: francusku nakazu
Contact:

#3315 Re: Ginekologija i vagine....

Post by liaar »

GarfieldLover wrote: 11/06/2022 20:22
liaar wrote: 11/06/2022 19:28 Pozdrav, gdje otići ginekologu za potvrdu trudnoće i eventualne dalje konsultacije? Pomoglo bi i da znate koja cifra nas očekuje za te početne testove
Prvi i najsigurniji je BetaHCG, test iz krvi. Jednistavan, brz i nije skup. Svaki ginekolog ce to preporuciti ako je bas rana trudnoca.
Sretno :kiselavoda:
betaHCG "pozitivan", 175 rezultat, a 0-5 je referentna, normalna vrijednost. :mrgreen:
User avatar
azurna_obala
Posts: 5572
Joined: 06/11/2010 03:22
Location: Tamo gdje nebo ljubi more

#3316 Re: Ginekologija i vagine....

Post by azurna_obala »

liaar wrote: 11/06/2022 19:28 Pozdrav, gdje otići ginekologu za potvrdu trudnoće i eventualne dalje konsultacije? Pomoglo bi i da znate koja cifra nas očekuje za te početne testove
Čestitam :-D
Prof. dr. Jadranka Stojakanović. Obje trudnoće vodila kod nje, stručna i ljubazna. Pregled je 50 KM, bar bio prije godinu.
Ne znam na koje testove tačno mislite, dr. ce vas uputiti svakako.
User avatar
GarfieldLover
Posts: 406
Joined: 05/03/2013 13:07

#3317 Re: Ginekologija i vagine....

Post by GarfieldLover »

liaar wrote: 14/06/2022 13:07
GarfieldLover wrote: 11/06/2022 20:22

Prvi i najsigurniji je BetaHCG, test iz krvi. Jednistavan, brz i nije skup. Svaki ginekolog ce to preporuciti ako je bas rana trudnoca.
Sretno :kiselavoda:
betaHCG "pozitivan", 175 rezultat, a 0-5 je referentna, normalna vrijednost. :mrgreen:


ČESTITKE! Da sve prođe lijepo, lagano, s uživanjem :srce: :srce: :srce: :srce: :srce:
User avatar
CherryLips
Posts: 1754
Joined: 07/10/2008 19:55

#3318 Re: Ginekologija i vagine....

Post by CherryLips »

crveni_makovi wrote: 11/06/2022 20:29
GarfieldLover wrote: 11/06/2022 20:18

Malo prepotentan, mada korektan :) U vrijeme dok je jos bio redovni zaposlenik Opce bolnice dr.Mehmedbasic me njemu poslao na porod carskim rezom, jer je usput trebalo ukloniti miome iz materice. Vec tada se specijalizorao za takve operacije i dr.Mehmedbasic mu je mislim bio i neki mentor. Isla sam kasnije i par puta na priv.preglede u njegovu ordinaciju na Grbavici (kod ZOO centra). Supruga mu je extra dermatolog, i njene smo usluge koristili :)
Sve u svemu - pozitivno iskustvo.
Moja prijateljica je isla kod Drljevica i zgrozena je koliko se razlicito ponasao prilikom prvog pregleda kad je bio uljudan, temeljit i posvecen i drugog pregleda kad je bio sve suprotno od toga. Nekoliko dana se osjecala jadno i istraumirano i rekla da nikad vise ne bi otisla kod njega na pregled.
Hvala na podijeljenom iskustvu... Moja doktorica kaže da je za ovakve slučajeve (kao moja problematika) sve zene slala rahmetli Nakašu, sve super odradjivao...sad mi pominje Drljevica i Murtezica sa GAK-a....
Murtezic mi nije nesto ostavio utisak kad sam u trudnocama bila gore... Ne znam ni sama...
crveni_makovi
Posts: 972
Joined: 09/05/2021 14:34

#3319 Re: Ginekologija i vagine....

Post by crveni_makovi »

@CherryLips Žao mi je što nemam baš nikoga preporučiti. Kolegici se desilo da u dva mjeseca od nekoga ko puca od zdravlja i ima sve neke idealne pokazatelje reproduktivnog zdravlja nakon prvog poremećaja u ciklusu dođe do prijedloga da joj se uradi preventivno odstranjivanje materice. U dobi od četrdeset godina i meni i njoj je to prestrašan prijedlog. Mislila sam da smo odavno izašli iz mračnog doba kad se olako odstranjivala materica a u zadnje vrijeme često čujem da se predlaže i radi ta operacija relativno mladim ženama.

S druge strane, imamo prijateljicu tek par godina stariju koja je ovih dana s neopisivom radošću baš mislim kod Murtezića otišla na odstranjivanje materice. Godinama se muči s nekim miomima a neće da se odrekne mnogih loših navika kojima vjerovatno značajno narušava i taj aspekt zdravlja. Nisam komentarisala kad je s užitkom pričala kako će ići na tu operaciju a iskreno ne dijelim njeno oduševljenje i ne bih se bez teške muke odlučila na takvu operaciju.
User avatar
CherryLips
Posts: 1754
Joined: 07/10/2008 19:55

#3320 Re: Ginekologija i vagine....

Post by CherryLips »

Hvala na bilo kojoj sugestiji. .. Tuga je sto se bas nijedno ime ne izdvaja u moru ovih naših ginekologa...
Brus Lee
Posts: 851
Joined: 01/10/2010 19:35

#3321 Re: Ginekologija i vagine....

Post by Brus Lee »

CherryLips wrote: 16/06/2022 15:29 Hvala na bilo kojoj sugestiji. .. Tuga je sto se bas nijedno ime ne izdvaja u moru ovih naših ginekologa...
Po meni je to dobro, jer indirektno govori o ujednacenosti, u ovom slucaju, ginekoloske usluge. Da li je, generalno, kvalitet dobar ili ne to je stvar diskusije i analize.
User avatar
zubi
Posts: 5135
Joined: 16/07/2009 00:27

#3322 Re: Ginekologija i vagine....

Post by zubi »

Brus Lee wrote: 12/09/2022 13:22
CherryLips wrote: 16/06/2022 15:29 Hvala na bilo kojoj sugestiji. .. Tuga je sto se bas nijedno ime ne izdvaja u moru ovih naših ginekologa...
Po meni je to dobro, jer indirektno govori o ujednacenosti, u ovom slucaju, ginekoloske usluge. Da li je, generalno, kvalitet dobar ili ne to je stvar diskusije i analize.
E bas, dobro je sto su ujednaceno losi...
imim
Posts: 97
Joined: 20/08/2013 14:16

#3323 Re: Ginekologija i vagine....

Post by imim »

Imam nekoliko pitanja, pa me interesuju odgovori na njih, ko god ih ima :D

Naime, već skoro 2 godine znam da imam miom na materici, tačnije 2, koja su prije 2 godine bila oko 1cm, mali miomi koje je dr rekao da se ne diraju, samo se prate. U martu ove godine je vidio da je jedan miom sada 2x3 cm, i dalje je preporuka samo pratiti.
Sada u septembru je miom skoro 5cm i preporuka je naravno što prije hirurški odstraniti.

E sad mene interesuje, jel kod nas znaju samo probleme i bilo šta što se pojavi pratiti i pratiti, ne dirati dok ne dođe za pod nož? Pitam se, a od šoka ne sjetih se doktora pitati, zašto mi nije rekao da ga odstranim kad je bio 1-2 cm i da to tada odstranim kada je manje i lakše ga odstraniti, i kada ne bih morala pod nož. Preporučuje mi da se javim Murteziću na Jezeru da se to hirurški odstrani. Zna li neko da li se može, kada dođeš na onu komisiju na GAK-u tražiti koji dr da te operiše? Ili će biti ko me zapadne?
Drugo, čula sam da Plava poliklinika u Tuzli radi histeroskopski (manje invazivno) otklanjanje mioma na materici. Je li neko to radio kod njih i kakva su iskustva?

Kad pomislim na hirurško odstranjivanje na GAK-u malo mi je muka, jer sam operisala cistu na jajniku prije 8 godina gore, i onaj horor ne bih nikome poželjela.
crveni_makovi
Posts: 972
Joined: 09/05/2021 14:34

#3324 Re: Ginekologija i vagine....

Post by crveni_makovi »

Doktorica Ajanović, koja je jutros gostovala na N1 oko 8:30 mi se dopala tokom dva redovna pregleda koja sam obavila kod nje. Jako lijepo, polako i strpljivo sve objašnjava, voli svoj posao i ovo što je pričala jutros na N1 o vakcinaciji i sve čega se dotakla u razgovoru je edukativno. Kao da mi je čitala misli kad sam razmišljala o sigurnosti bilo čijeg nalaza papa testa i koliko je pametno samoinicijativno i krišom od prvog doktora ponavljati papa test da budeš siguran da li je stvarno sve ok objasnila je zašto to može biti beskorisno, čak i jako loše u slučaju kad se ne vjeruje u prvi loš nalaz jer se skine površinski sloj i nema vremena da se možda obnovi za uzimanje validnog uzorka. Ako neko od ljekara koji su nekoć pratili temu ima neko drugo mišljenje o tome, ne bunim se da učim.
User avatar
zubi
Posts: 5135
Joined: 16/07/2009 00:27

#3325 Re: Ginekologija i vagine....

Post by zubi »

crveni_makovi wrote: 10/11/2022 10:54 Doktorica Ajanović, koja je jutros gostovala na N1 oko 8:30 mi se dopala tokom dva redovna pregleda koja sam obavila kod nje. Jako lijepo, polako i strpljivo sve objašnjava, voli svoj posao i ovo što je pričala jutros na N1 o vakcinaciji i sve čega se dotakla u razgovoru je edukativno. Kao da mi je čitala misli kad sam razmišljala o sigurnosti bilo čijeg nalaza papa testa i koliko je pametno samoinicijativno i krišom od prvog doktora ponavljati papa test da budeš siguran da li je stvarno sve ok objasnila je zašto to može biti beskorisno, čak i jako loše u slučaju kad se ne vjeruje u prvi loš nalaz jer se skine površinski sloj i nema vremena da se možda obnovi za uzimanje validnog uzorka. Ako neko od ljekara koji su nekoć pratili temu ima neko drugo mišljenje o tome, ne bunim se da učim.
Je li ovo ta doktorica?

https://www.poliklinika-agram.ba/doktor ... -ajanovic/
Post Reply