GERMANWINGS II

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderator: O'zone

Post Reply
zmijaIzmaj

Post by zmijaIzmaj » 04/04/2007 23:23

Niskobudžetna njemačka avio-kompanija "GermanWings" iz Kelna neće dobiti odobrenje za letove za Sarajevo sve dok bh. institucije ne ratifikuju Sporazum sa EU o zajedničkoj evropskoj vazduhoplovnoj ...

... oblasti, rekao je juče Đorđe Ratkovica, direktor Direkcije za civilnu vazdušnu plovidbu BiH.

"Prema važećem bilateralnom sporazumu Njemačka ima 12 linija. Za dodatne linije potreban je novi sporazum", rekao je Ratkovica i dodao da sporazum treba da ratifikuju Predsjedništvo, Savjet ministara i parlament i Delegacija evropske komisije u BiH.

Hajnc Joahim Šotes, portparol "German Wingsa", izjavio je "Nezavisnim" da je ta kompanija veoma razočarana i da neodobravanje letova šteti imidžu BiH i putnicima koji su željeli letjeti za Evropu. On navodi da je sporazum potpisan u junu prošle godine i da je do sada morao biti verifikovan.

"Da su htjeli dozvolu su nam mogli dati bez problema. Svi letovi su bili dobro popunjeni", rekao je Šotes i dodao da su na njihov zahtjev predstavnici njemačkog Ministarstva za saobraćaj stupili u kontakt sa Ministarstvom prometa i veza BiH. U tom ministarstvu su nam, međutim, rekli da oni nisu upoznati s tim jer taj posao vodi Direkcija.

U Međunarodnom aerodromu Sarajevo kažu da su spremni odmah odobriti letove "German Wingsa".

"Mi nismo uskratili dozvolu, već Direkcija. Nama je u interesu da lete jer je to dobro za naše putnike koji će imati letove po niskim cijenama", rekla je Edita Sulejmanović, portparol sarajevskog aerodroma.

http://www.biznis.ba/index.php?option=c ... 8&Itemid=2

Kako mrzim :D ovu Direkciju...zaposljavaju ljude preko stele, znam iz iskustva, vjerovatno ih se tako vecina zaposlila, pa olako shvacaju pos'o, bez trunke odgvornosti, o poslovnosti da ne govorim...

tueg

Post by tueg » 04/04/2007 23:47

Letovi izmedju 7. i 25. aprila su definitivno odgodjeni. Sa stranice Germanwingsa:

Flights to and from Sarajevo between 7 - 25 April 07

Owing to the fact that Germanwings has still not received from the Bosnian authorities its previously agreed authorisation to operate flights, we unfortunately have been forced to cancel flights between Cologne and Sarajevo between April 7 and April 25 2007.

Passengers who have booked flights to and from Sarajevo during this period can change their bookings via our call centre. Passengers who do not wish to rebook will of course be granted a full refund.

Mittwoch, 4. April 2007

drug_komesar

Post by drug_komesar » 05/04/2007 01:07

e bas me pogodilo
za onih dvadesetak letova sto sam planirao morat cu opet da koristim air pink!
:sad:

_BosanaC

Post by _BosanaC » 12/04/2007 09:47

Pusur wrote:Flights to and from Sarajevo between 7 - 25 April 07

Owing to the fact that Germanwings has still not received from the Bosnian authorities its previously agreed authorisation to operate flights, we unfortunately have been forced to cancel flights between Cologne and Sarajevo between April 7 and April 25 2007.

Passengers who have booked flights to and from Sarajevo during this period can change their bookings via our call centre. Passengers who do not wish to rebook will of course be granted a full refund.
Mittwoch, 4. April 2007

http://www.germanwings.com/en/6305.html

Koji su ovi nasi politicari kreteni nepismeni, majo daraga!!!!

amalia

Post by amalia » 13/04/2007 12:25

Najnovije informacije:
Upravo sam dobila mail od GermanWigsa u kojem me obavjestavaju da je let za Sarajevo u julu ove godine otkazan.
Nude mi let za Hrvatsku ili novac nazad.
Znaci, od GermanWingsa nema nista.
Bravo mi! :x

ozbiljna

Post by ozbiljna » 13/04/2007 16:26

I meni su upravo otkazali za maj i juni! (a vec su mi otkazali za slijedecu sedmicu)
i ja sam isto :x
dajte odgovornog da ga zadavim! tako sam ljuta... :-x

ne mogu da vjerujem da se niko NIGDJE ne oglasava u vezi s ovim!

titami

Post by titami » 14/04/2007 14:00

ima danas
Last edited by titami on 04/11/2007 14:20, edited 1 time in total.

razumibezumlje

Post by razumibezumlje » 18/05/2007 21:52

izgleda da nema nista od germanwingsa letova za rajvosa ove godine .......
a bili smo blizu .......

basta sljezove boje

Post by basta sljezove boje » 18/05/2007 22:11

zmijaIzmaj wrote:Niskobudžetna njemačka avio-kompanija "GermanWings" iz Kelna neće dobiti odobrenje za letove za Sarajevo sve dok bh. institucije ne ratifikuju Sporazum sa EU o zajedničkoj evropskoj vazduhoplovnoj ...

... oblasti, rekao je juče Đorđe Ratkovica, direktor Direkcije za civilnu vazdušnu plovidbu BiH.

"Prema važećem bilateralnom sporazumu Njemačka ima 12 linija. Za dodatne linije potreban je novi sporazum", rekao je Ratkovica i dodao da sporazum treba da ratifikuju Predsjedništvo, Savjet ministara i parlament i Delegacija evropske komisije u BiH.

Hajnc Joahim Šotes, portparol "German Wingsa", izjavio je "Nezavisnim" da je ta kompanija veoma razočarana i da neodobravanje letova šteti imidžu BiH i putnicima koji su željeli letjeti za Evropu. On navodi da je sporazum potpisan u junu prošle godine i da je do sada morao biti verifikovan.

"Da su htjeli dozvolu su nam mogli dati bez problema. Svi letovi su bili dobro popunjeni", rekao je Šotes i dodao da su na njihov zahtjev predstavnici njemačkog Ministarstva za saobraćaj stupili u kontakt sa Ministarstvom prometa i veza BiH. U tom ministarstvu su nam, međutim, rekli da oni nisu upoznati s tim jer taj posao vodi Direkcija.

U Međunarodnom aerodromu Sarajevo kažu da su spremni odmah odobriti letove "German Wingsa".

"Mi nismo uskratili dozvolu, već Direkcija. Nama je u interesu da lete jer je to dobro za naše putnike koji će imati letove po niskim cijenama", rekla je Edita Sulejmanović, portparol sarajevskog aerodroma.

Kako mrzim :D ovu Direkciju...zaposljavaju ljude preko stele, znam iz iskustva, vjerovatno ih se tako vecina zaposlila, pa olako shvacaju pos'o, bez trunke odgvornosti, o poslovnosti da ne govorim...

njemacki privrednici su vec govorili o tome kako se u BiH za otvaranje businessa otvoreno trazi mito. U Njemackoj je prije postojala poreska olaksica kojom se mogao traziti povrat novca koji je dat kao mito za business u nekim zemljama, medjutim to se vise ne moze. Normalno je da je Aerodromu u interesu da se otvore ovi letovi, jer naplacuje redovitu taksu po putniku. Gospoda iz direkcije lete prvom klasom Lufthanse i boli ih neka stvar za obican narod. Bas sramotna direkcija!

mrs. zurbrigen

Post by mrs. zurbrigen » 18/05/2007 22:14

basta sljezove boje wrote:
zmijaIzmaj wrote:Niskobudžetna njemačka avio-kompanija "GermanWings" iz Kelna neće dobiti odobrenje za letove za Sarajevo sve dok bh. institucije ne ratifikuju Sporazum sa EU o zajedničkoj evropskoj vazduhoplovnoj ...

njemacki privrednici su vec govorili o tome kako se u BiH za otvaranje businessa otvoreno trazi mito. U Njemackoj je prije postojala poreska olaksica kojom se mogao traziti povrat novca koji je dat kao mito za business u nekim zemljama, medjutim to se vise ne moze. Normalno je da je Aerodromu u interesu da se otvore ovi letovi, jer naplacuje redovitu taksu po putniku. Gospoda iz direkcije lete prvom klasom Lufthanse i boli ih neka stvar za obican narod. Bas sramotna direkcija!

lufthansa na letovima iz sarajeva nema prve klase. ;)

iz kojih je gradova germanwings trebao letjeti za sarajevo?

Edin H.
Has thanked: 12 times
Been thanked: 1 time

Post by Edin H. » 18/05/2007 22:14

Njemacka posla :D

Kad su stipse pa nisu uletili tamo gdje je trebalo :oops:

Neka ih je stid i Boga i naroda :-)

basta sljezove boje

Post by basta sljezove boje » 18/05/2007 22:27

mrs. zurbrigen wrote:lufthansa na letovima iz sarajeva nema prve klase. ;)

a ti mislis da gospoda iz Direkcije saobracaju samo na letovima Sarajevo - Njemacka? :D

ovo drugo - Köln, koliko ja znam

ima Zagreb, Split, Dubrovnik, Pristina :-D

basta sljezove boje

Post by basta sljezove boje » 18/05/2007 22:32

Edin H. wrote:Njemacka posla :D

Kad su stipse pa nisu uletili tamo gdje je trebalo :oops:

Neka ih je stid i Boga i naroda :-)

de, ne pisi gluposti

Germanwings

Keine Flugrechte für Sarajewo

Die von Lufthansa kontrollierte Billigfluggesellschaft Germanwings bekommt keine Start- und Landerechte für Sarajevo.

Deshalb würden die im bereits geltenden Sommerflugplan vorgesehenen drei Flüge pro Woche aus Köln/Bonn in die Hauptstadt von Bosnien und Herzegowina wieder gestrichen, teilte das Unternehmen am Montag mit. Germanwings warf den Verkehrsbehörden des Landes vor, die Verkehrsrechte zu blockieren, obgleich Bosnien und Herzegowina das Abkommen für einen freien Flugverkehr innerhalb Europas unterschrieben habe.

"Wir haben kein Verständnis für die protektionistische Haltung der Behörden von Bosnien und Herzegowina“, sagte Germanwings-Chef Thomas Winkelmann. „Trotz intensiver Verhandlungen, an denen sich auch die deutschen Behörden beteiligt hatten, konnte keine Einigung erzielt werden.“
Es gebe eine starke Nachfrage nach Flügen zwischen Deutschland und Sarajevo, wie die bisherigen Buchungen und Anfragen zeigten. Bislang bietet vor allem die mehrheitlich staatliche B&H Airlines Flüge zwischen Sarajevo und deutschen Flughäfen an. In Deutschland besitzt seit 1998 lediglich Lufthansa Flugrechte und fliegt Sarajevo von München aus direkt an.

zalite se nasim vlastima ...

mrs. zurbrigen

Post by mrs. zurbrigen » 18/05/2007 22:39

mrs. zurbrigen wrote:lufthansa na letovima iz sarajeva nema prve klase. ;)

a ti mislis da gospoda iz Direkcije saobracaju samo na letovima Sarajevo - Njemacka? :D

ovo drugo - Köln, koliko ja znam

ima Zagreb, Split, Dubrovnik, Pristina :-D

pa ja sve kontam, ljudi iz direkcije imaju puno posla, dje oni imaju vremena letjeti po svijetu. ;)

ja uopce ne razumijem, zasto ta gospoda donose tako glupe odluke. ja mislim, da bi bas na toj relaciji imali dobar promet. außerdem platzt der flughafen von sarajevo auch nicht gerade aus allen nähten, dass man nicht noch einige flüge mehr verkraften könnte. ali izgleda, da se taktika zove: ako mozes negdje napraviti gresku, napravi!

Princess Fiona

Post by Princess Fiona » 18/05/2007 22:49

razumibezumlje wrote:izgleda da nema nista od germanwingsa letova za rajvosa ove godine .......
a bili smo blizu .......

Ovo su objavili na website-u jos prije mjesec dana

Germanwings has cancelled the start of its new flight connection to Sarajevo / The transportation authorities of Bosnia Herzegovina continue to deny the German airline open access to the market
COLOGNE/BONN – Germanwings today announced plans to abandon plans for a new scheduled connection between Cologne/Bonn and Sarajevo, due to the continuing blockade by the transportation authorities of Bosnia Herzogovina. Shortly before the planned inaugural flight to Sarajevo at the end of March, the transportation authorities were denying flying rights to Germany´s premier low-cost airline, despite the country having signed the European Open Skies Agreement, which regulates free access to markets for airlines within Europe and from which foreign airlines also profit in Germany.

Despite intensive negotiations, in which the German authorities had also been participating, no agreement could be reached and Germanwings continues to be denied market access. Thomas Winkelmann, Spokesman for the Board of Germanwings, commented: “We cannot understand the protectionist attitude of the authorities of Bosnia Herzegovina. Bookings for the route and feedback from both at home and from Bosnia Herzegovina over the last few weeks demonstrate that our low-cost connections have been eagerly anticipated. Travellers now have no other choice than to continue paying very high prices for flights or to make an arduous journey by car.” Thomas Winkelmann continues: “We can only hope that free competition in air transportation is introduced in this part of Europe as quickly as possible.”

To avoid further disruption to the travel plans of passengers, Germanwings has now taken all affected flights off its summer flight schedule. Customers will be reimbursed the full cost of their flights as well as any taxes and fees. Germanwings very much regrets the inconvenience caused to its customers.

Montag, 16. April 2007

basta sljezove boje

Post by basta sljezove boje » 18/05/2007 22:55

mrs. zurbrigen wrote:pa ja sve kontam, ljudi iz direkcije imaju puno posla, dje oni imaju vremena letjeti po svijetu. ;)

ja uopce ne razumijem, zasto ta gospoda donose tako glupe odluke. ja mislim, da bi bas na toj relaciji imali dobar promet. außerdem platzt der flughafen von sarajevo auch nicht gerade aus allen nähten, dass man nicht noch einige flüge mehr verkraften könnte. ali izgleda, da se taktika zove: ako mozes negdje napraviti gresku, napravi!

jedini problem je navedena Direkcija, Aerodrom je svakako bio za uvodjenje linija, jer bi zaradio po svakom putniku aerodromsku taksu. Zanimljivo je da se German Wings uspio dogovoriti sa Kosovom i da leti jednom nedeljno iz Kölna za Pristinu

Princess Fiona

Post by Princess Fiona » 18/05/2007 23:01

mrs. zurbrigen wrote:pa ja sve kontam, ljudi iz direkcije imaju puno posla, dje oni imaju vremena letjeti po svijetu. ;)

jedini problem je navedena Direkcija, Aerodrom je svakako bio za uvodjenje linija, jer bi zaradio po svakom putniku aerodromsku taksu. Zanimljivo je da se German Wings uspio dogovoriti sa Kosovom i da leti jednom nedeljno iz Kölna za Pristinu

I sa Beogradom, ali ocigledno nekom smeta iz Direkcije da lete za Sarajevo.

Muratowitz

GW

Post by Muratowitz » 21/05/2007 13:33

Mozda je problem u BH AIRLINES-u!! Ko bi letio sa njima za par stotina eurića kad možeš GW-oma za par desetina :-)!

Kupujmo domaće...štitimo domaće...ma koliko skupo bilo :-)

Discball

Post by Discball » 30/05/2007 11:04

Definitivno su nas izbacili sa liste destinacija i ko zna do kada,.... :x

daduli_sa

Post by daduli_sa » 07/10/2007 14:13

Do kada cemo imati najskuplje letove? pa postali smo crna rupa, Pristina, Ohrid i mnogo manje vukohebine imaju mogucnost jeftinih letova a mi ko debili!
Nebitno ko je kriv i ciji je interes... znam da je putniku najgore.... i najskuplje :x

Image

kao novi

Post by kao novi » 07/10/2007 14:51

daduli_sa wrote:Do kada cemo imati najskuplje letove? pa postali smo crna rupa, Pristina, Ohrid i mnogo manje vukohebine imaju mogucnost jeftinih letova a mi ko debili!
Nebitno ko je kriv i ciji je interes... znam da je putniku najgore.... i najskuplje :x

Image

mi jesmo debili i ovo je najgora vukojebina.. shvati to. ja tebe razumijem i nadam se da ce GW raditi i ovdje.. ali cinjenica je da sve vise tonemo i zaostajemo za svima BG i ZG su vec daleko a kako je krenulo i ohrid ce biti, hahaha

nausnica

Post by nausnica » 07/10/2007 14:54

Da, dokle smo dosli s ovom temom? :-D

ed0

Post by ed0 » 07/10/2007 17:55

Jel istina da Alitalia prekida liniju od kraja oktobra?

Edin H.
Has thanked: 12 times
Been thanked: 1 time

Post by Edin H. » 07/10/2007 17:58

Nije bitno koliko se place za letove ka Sarajevu, bitan je snazan i dinamican razvoj domaceg vazduhoplovstva :D

Alfons Kauders

Post by Alfons Kauders » 07/10/2007 19:06

Edin H. wrote:Nije bitno koliko se place za letove ka Sarajevu, bitan je snazan i dinamican razvoj domaceg vazduhoplovstva :D

... u vlasnistvu ugledne ratnoprofiterske obitelji cengic... :D

Post Reply