Genijalni SEMAFOR u Barama/Šip

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

điđi
Posts: 68
Joined: 13/03/2008 23:08

#76 Re: Genijalni SEMAFOR u Barama/Šip

Post by điđi »

Ma saće tuNJel za Vogošću .. za koju godinu :lol: :lol: :lol:
User avatar
dinao
Posts: 971
Joined: 16/04/2010 19:16

#77 Re: Genijalni SEMAFOR u Barama/Šip

Post by dinao »

Capsicum wrote:Ova saobracajna nesreca se desila oko 200-300 metara udaljenosti od tog semafora, u pravcu stadiona Kosevo. Dakle sa raskrsnicom o kojoj je na ovoj temi rijec nema apsolutno nikakve veze. Ne moras crtat, osim ako ces tako smiriti povrijedjenu sujetu...

Hehehe..nije mi jasno kako mi je ovo moglo povrijediti sujetu, ali eto..
Helem, na mjestu pomenute raskrsnice, ili ti semafora koji je uzrok svakodnevnih guzvi, moguce je napraviti kruzni tok, koji bi, pretpostavljam da se slazemo, rijesio problem guzve. Istovremeno, rijesilo bi se skretanje iz pravca Bara, odnosno od Bosnalijeka prema Vogosci. Jer ako si vozio tim putem, znas da je nemoguce skrenuti u Vogoscu a da ne prodjes kroz zabranu ili presijeces punu liniju prilikom polukruznog kod pumpe.
A upravo to je uzrok cestih saobracajnih nesreca poput ove iz clanka.
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 72853
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7 GTI

#78 Re: Genijalni SEMAFOR u Barama/Šip

Post by Velkoski »

Pa odeš gore kod praonice i okreneš se. 8-)
User avatar
Capsicum
Posts: 2545
Joined: 23/04/2013 14:15

#79 Re: Genijalni SEMAFOR u Barama/Šip

Post by Capsicum »

Ma kruzni tok je jedino efikasno rjesenje na tom mjestu, to je jasno svima, ali eto, znate kako to vec kod nas ide... Napravit ce od toga milenijski projekat.
uncas
Posts: 524
Joined: 15/10/2005 20:51

#80 Re: Genijalni SEMAFOR u Barama/Šip

Post by uncas »

Pa pizda vam materina, od premijera KS pa do portira u vladi, hocete li rijesiti ovaj cirkus sa ovim semaforom?!?!?!?!? Vozim se 30 minuta of benz. pumpe mater vam jebem nesposobnu!!!! Ono hoce pravit autoput, a ne zna rijesiti osnovne stvari.
User avatar
Tercius
Posts: 1572
Joined: 21/01/2011 19:51

#81 Re: Genijalni SEMAFOR u Barama/Šip

Post by Tercius »

uncas wrote:Pa pizda vam materina, od premijera KS pa do portira u vladi, hocete li rijesiti ovaj cirkus sa ovim semaforom?!?!?!?!? Vozim se 30 minuta of benz. pumpe mater vam jebem nesposobnu!!!! Ono hoce pravit autoput, a ne zna rijesiti osnovne stvari.
Mislim da generalno nije samo taj semafor problem, problem su svi semafori od Bara do Vogosce, kako sam ja dao primjetiti.
User avatar
Capsicum
Posts: 2545
Joined: 23/04/2013 14:15

#82 Re: Genijalni SEMAFOR u Barama/Šip

Post by Capsicum »

Tercius wrote:
uncas wrote:Pa pizda vam materina, od premijera KS pa do portira u vladi, hocete li rijesiti ovaj cirkus sa ovim semaforom?!?!?!?!? Vozim se 30 minuta of benz. pumpe mater vam jebem nesposobnu!!!! Ono hoce pravit autoput, a ne zna rijesiti osnovne stvari.
Mislim da generalno nije samo taj semafor problem, problem su svi semafori od Bara do Vogosce, kako sam ja dao primjetiti.
Ma nisu samo semafori problem. Ne moze biti jedan od glavnih ulaza u grad cesta sa 2 trake. Tu je ljudi moji ogroman protok vozila. Dovoljan je jedan udes (a gotovo svakodnevni su) i imamo u 2 minute vec kilometarske kolone. Nece ni kruzni tok rijesiti potpuno situaciju. Morala bi se dograditi barem jos jedna traka koja bi bila aktivna u smjeru grada ujutro, a popodne prema Vogosci. Naravno od toga nece biti nista jer je dozvoljena gradnja tik uz cestu. Cak na Kobiljoj glavi ima garaza zbog kojih se kad otvore vrata mora zaustaviti saobracaj u jednoj traci?! Ovakvog cirkusa nema nigdje definitivno!

Znaci cekamo da naprave tunel ili neku potpuno novu saobracajnicu, ali nam treba bit jasno da smo od toga barem 50 godina daleko...
User avatar
muha_sa
Posts: 128643
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#83 Re: Genijalni SEMAFOR u Barama/Šip

Post by muha_sa »

šta mislite na prijedlog da poslodavci za svoje zaposlene obezbjede prevoz do posla i nazad--bil se tad smanjile gužve il bi i dalje po jedno u auto i drito u čaršiju :?
User avatar
petunija
Posts: 3038
Joined: 07/05/2009 09:22
Location: United States of Balcan

#84 Re: Genijalni SEMAFOR u Barama/Šip

Post by petunija »

muha_sa wrote:šta mislite na prijedlog da poslodavci za svoje zaposlene obezbjede prevoz do posla i nazad--bil se tad smanjile gužve il bi i dalje po jedno u auto i drito u čaršiju :?
Eeee kad su prošla ta divna vremena, kad su autobusi razvozili radnike :(
Sjećam se, dok sam bila student, pa iz Energoinvesta u Lukavici je išlo more autobusa prema svim dijelovima grada. I mi smo se, kao studenti, znali uvalit u neki od njih :oops:
funeral blues
Posts: 1764
Joined: 08/02/2011 11:15

#85 Re: Genijalni SEMAFOR u Barama/Šip

Post by funeral blues »

uncas wrote:Pa pizda vam materina, od premijera KS pa do portira u vladi, hocete li rijesiti ovaj cirkus sa ovim semaforom?!?!?!?!? Vozim se 30 minuta of benz. pumpe mater vam jebem nesposobnu!!!! Ono hoce pravit autoput, a ne zna rijesiti osnovne stvari.
U ljetnom računanju vremena je bilo trepereće žuto do 17:00h ili do 17:15h čini mi se, a nakon toga standardni rad semafora. Ipak, do tada veći dio vozila uspije proći. Sada kada je pomjereno računanje vremena, žuto svjetlo se pali u 4:15h i pravi jos veci kolaps. Kako javiti ovim kretenima da pomjere i taj rezim semafora za jedan sat?
User avatar
muha_sa
Posts: 128643
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#86 Re: Genijalni SEMAFOR u Barama/Šip

Post by muha_sa »

petunija wrote:
muha_sa wrote:šta mislite na prijedlog da poslodavci za svoje zaposlene obezbjede prevoz do posla i nazad--bil se tad smanjile gužve il bi i dalje po jedno u auto i drito u čaršiju :?
Eeee kad su prošla ta divna vremena, kad su autobusi razvozili radnike :(
Sjećam se, dok sam bila student, pa iz Energoinvesta u Lukavici je išlo more autobusa prema svim dijelovima grada. I mi smo se, kao studenti, znali uvalit u neki od njih :oops:
ništa ne bi falilo ni sad poslodavcima da za svoje uposlene iznajme kombi il nešto slicno i pod obavezno da se to koristi, al bi mi opet našli modus kako da sa svojim autom dodjemo do grada--jebo auto ako mi ga niko vidjet nece
User avatar
petunija
Posts: 3038
Joined: 07/05/2009 09:22
Location: United States of Balcan

#87 Re: Genijalni SEMAFOR u Barama/Šip

Post by petunija »

Ma daj, Muha, zar stvarno vjeruješ da bi se neki od novokomponovanih bizMismena mašio za novčanik i uzeo/plaćao kombi za prevoz radnika?
To je, u današnji vakat, naučna fantastika :sad: Pa ni plate im ne daju redovno. :sad:
Slučajno upoznala jednu bizniswoman, žena hoda u krznu i nekoj đipčini veličine autobusa, a vamo duguje na sve strane :sad:
User avatar
muha_sa
Posts: 128643
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#88 Re: Genijalni SEMAFOR u Barama/Šip

Post by muha_sa »

znam petunija, al mogli bi ovi iz Telekoma, Elektroprivrede, Vodovoda.................... državnih, federalnih, kantonalnih i inih institucija to organizovat.
Ništa od toga, al eto--hajd da na sabahu malo šupljiram :lol:
uncas
Posts: 524
Joined: 15/10/2005 20:51

#89 Re: Genijalni SEMAFOR u Barama/Šip

Post by uncas »

funeral blues wrote:
uncas wrote:Pa pizda vam materina, od premijera KS pa do portira u vladi, hocete li rijesiti ovaj cirkus sa ovim semaforom?!?!?!?!? Vozim se 30 minuta of benz. pumpe mater vam jebem nesposobnu!!!! Ono hoce pravit autoput, a ne zna rijesiti osnovne stvari.
U ljetnom računanju vremena je bilo trepereće žuto do 17:00h ili do 17:15h čini mi se, a nakon toga standardni rad semafora. Ipak, do tada veći dio vozila uspije proći. Sada kada je pomjereno računanje vremena, žuto svjetlo se pali u 4:15h i pravi jos veci kolaps. Kako javiti ovim kretenima da pomjere i taj rezim semafora za jedan sat?

i ja mislim da su idioti to zaboravili promijeniti. Tako je svake godine.
betametazon
Posts: 1606
Joined: 22/06/2011 23:56

#90 Re: Genijalni SEMAFOR u Barama/Šip

Post by betametazon »

pocele su guzve i prije promjene sata...semafor je problem ali i opcenito cinjenica da ulaz/izlaz u/iz glavnog grad ide samo jednom trakom..metropola, yebo kandahar...
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#91 Re: Genijalni SEMAFOR u Barama/Šip

Post by Tomahawk11 »

betametazon wrote:pocele su guzve i prije promjene sata...semafor je problem ali i opcenito cinjenica da ulaz/izlaz u/iz glavnog grad ide samo jednom trakom..metropola, yebo kandahar...
Koji je tek cirkus prema stadionu Kosevo u spici. Onom drugom trakom se zalete svi koji imaju kakvo bijesno auto, pa onda gore na raskrsnici idu bukvalno suprotnom trakom da se uvale :-)
funeral blues
Posts: 1764
Joined: 08/02/2011 11:15

#92 Re: Genijalni SEMAFOR u Barama/Šip

Post by funeral blues »

betametazon wrote:pocele su guzve i prije promjene sata...semafor je problem ali i opcenito cinjenica da ulaz/izlaz u/iz glavnog grad ide samo jednom trakom..metropola, yebo kandahar...
Naravno da problem postoji opcenito. Posebno je kritican septembar i oktobar, ali drasticno je pogorsanje ako semafor pocne normalni rezim rada prije 17:00h. Ovo iz svakodnevnog visegodisnjeg iskustva govorim.
User avatar
Promoe
Posts: 322
Joined: 25/08/2015 20:30

#93 Re: Genijalni SEMAFOR u Barama/Šip

Post by Promoe »

muha_sa wrote:šta mislite na prijedlog da poslodavci za svoje zaposlene obezbjede prevoz do posla i nazad--bil se tad smanjile gužve il bi i dalje po jedno u auto i drito u čaršiju :?
Mislim da ima Bosnalijek i Sarajevogas svoj autobus za prevoz radnika.
betametazon
Posts: 1606
Joined: 22/06/2011 23:56

#94 Re: Genijalni SEMAFOR u Barama/Šip

Post by betametazon »

Tomahawk11 wrote:
betametazon wrote:pocele su guzve i prije promjene sata...semafor je problem ali i opcenito cinjenica da ulaz/izlaz u/iz glavnog grad ide samo jednom trakom..metropola, yebo kandahar...
Koji je tek cirkus prema stadionu Kosevo u spici. Onom drugom trakom se zalete svi koji imaju kakvo bijesno auto, pa onda gore na raskrsnici idu bukvalno suprotnom trakom da se uvale :-)
i sam sam sudionk saobraćaja na datoj dionici svakim radnim danom, iako nemam bijesno auto nekada se uvalim u lijevu traku ali rijetko. stvar je u tome da ako bi svi ostali u desnoj traci onda bi se kolona protegla do početka alipašine...jednostavno svi ti ljudi moraju negdje da se smjeste, ne znam...
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#95 Re: Genijalni SEMAFOR u Barama/Šip

Post by Tomahawk11 »

betametazon wrote:
Tomahawk11 wrote:
betametazon wrote:pocele su guzve i prije promjene sata...semafor je problem ali i opcenito cinjenica da ulaz/izlaz u/iz glavnog grad ide samo jednom trakom..metropola, yebo kandahar...
Koji je tek cirkus prema stadionu Kosevo u spici. Onom drugom trakom se zalete svi koji imaju kakvo bijesno auto, pa onda gore na raskrsnici idu bukvalno suprotnom trakom da se uvale :-)
i sam sam sudionk saobraćaja na datoj dionici svakim radnim danom, iako nemam bijesno auto nekada se uvalim u lijevu traku ali rijetko. stvar je u tome da ako bi svi ostali u desnoj traci onda bi se kolona protegla do početka alipašine...jednostavno svi ti ljudi moraju negdje da se smjeste, ne znam...
Nije problem sto se ide tom trakom, nego sto gore na raskrsnici vecina tih iz lijeve trake bezobrazno stvaraju jos vecu guzvu tako sto voze bukvalno suprotnom trakom, ne bi li valjda natjerali ove iz desne da ih puste. Onda se stvori krkljanac na raskrsnici i sve stane. Ukljuci se ko covjek iz lijeve u desnu tamo gdje je predvidjeno, ali ne mogu lole sa Mercedesima, BMW-ovima i raznim dzipovima da cekaju.
betametazon
Posts: 1606
Joined: 22/06/2011 23:56

#96 Re: Genijalni SEMAFOR u Barama/Šip

Post by betametazon »

eh druze, a onaj sto se u desnoj traki pola sata penje uzbrdo od pijace jedva ceka da pusti nekog...ali opet, nije to glavni problem nego losa infrastruktura (samo jedna traka) u kombinaciji sa losom regulacijom...
uncas
Posts: 524
Joined: 15/10/2005 20:51

#97 Re: Genijalni SEMAFOR u Barama/Šip

Post by uncas »

Pa ako nemaš para za nove trake, stavi brate saobraćajca gore svaki dan neka reguliše sat vremena i ako ništa smanjiće problem.
funeral blues
Posts: 1764
Joined: 08/02/2011 11:15

#98 Re: Genijalni SEMAFOR u Barama/Šip

Post by funeral blues »

Ja ne kontam zasto raja izbjegava lijevu traku? Valjda poenta i jeste da se smanji duzina kolone. Naravno da ne treba biti seljačina kad se ubacuješ ponovo u desnu..izbaci žmigavac i čekaj kakvog kandidata koji je tek položio :D
User avatar
dinao
Posts: 971
Joined: 16/04/2010 19:16

#99 Re: Genijalni SEMAFOR u Barama/Šip

Post by dinao »

Kad bi svako propustio po jedno vozilo iz lijeve trake, ne bi bilo problema. Ali jok, bolje je drzat auto na kvacilu. Zasto postoji lijeva ako ce svi vozit desnom?
Radim u Vogosci tako da vidim svako jutro kolonu vozila od Vogosce prema gradu. Poslijepodne obratno.
Nije mi jasno kako vlast, opstina, grad, kanton ne cini nista po pitanju ovog ulaza u grad. Pa vi ste ovdje dali super prijedloga, nije valjda da su forumasi pametniji od budzetlija ciji je posao da ovo rijese.
User avatar
zli_hordas
Posts: 1250
Joined: 27/05/2010 08:58

#100 Re: Genijalni SEMAFOR u Barama/Šip

Post by zli_hordas »

A kad se ukljucujes iz Bara treba ti dobra dova.
Post Reply