Gem Collection, brza zarada ili prevara

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderator: O'zone

Post Reply
neka983

Gem Collection, brza zarada ili prevara

Post by neka983 » 27/11/2007 19:01

Prijatelj me pozvao u ovu "firmu" kaze brza zarada,a nista ne radis. Je li neko imao iskustva u ovome ili je ovo jedna u nizu onih piramidalnih prevara?

Alfons Kauders

Re: Gem Collection, brza zarada ili prevara

Post by Alfons Kauders » 27/11/2007 20:01

neka983 wrote:Prijatelj me pozvao u ovu "firmu" kaze brza zarada,a nista ne radis. Je li neko imao iskustva u ovome ili je ovo jedna u nizu onih piramidalnih prevara?

piramida, proguglaj malo hebo ga ti... :D

Qwert

Post by Qwert » 27/11/2007 20:39

brza zarada,a nista ne radis

:roll:

illuminated

Post by illuminated » 27/11/2007 21:07

neka983 wrote:Prijatelj me pozvao u ovu "firmu" kaze brza zarada,a nista ne radis. Je li neko imao iskustva u ovome ili je ovo jedna u nizu onih piramidalnih prevara?

btw, jak ti je prijatelj :) nedo Bog nikom'

illuminated

Post by illuminated » 27/11/2007 21:10

evo citam, u Novom Sadu se daje i kredit da se uclanis :)
samo daj pare..mi cemo sve ostalo :)

didierdase

Post by didierdase » 27/11/2007 21:25

evo ja cu ti reci.Radio sam puno "piramida". Zapravo to su multi level marketing sistemi. Jako su dobri i korisni i moze se zaraditi samo ako radis i ako imas dobru ekipu. A ovo kod njih je suplja prica.Ja sam ih licno ispreskako i ostali su bez teksta. Ovakava prevara se desila prije nekih 7 godina u Neumu. Kad su ljudima pokupili organizatori pokupili lovu i klisnuli do Dubrovnika pa onda na avion i gas. Ovdje se radi o malo vise para i pismenijim tipovima.Rade profesionalnije, vjeruj mi neko ce skiknut. Nema para bez motike.

mirness

Post by mirness » 27/11/2007 23:35

kad sam ja isao bilo je 2290€

islo se u Primosten i bilo je sve za 10 i dan danas je al samo za one koji mogu da dovedu nekoga kome nece reci sta je u pitanju nego samo dodji pa te onda uzmu u masinu i 3 dana te lome da pristanes.
pokazuju ti knjizice stedne i basnoslovne zarade, racunaju ti nenormalne sume novca ako samo 3 covjeka dovedes ....

BOLJE NEMOJ PRISTATI NI DA ODES

Pusur

Post by Pusur » 27/11/2007 23:43

Jaro moj
to ti je nesto najgore sto mozes ganjati, prevara najveca. Moja jaranica se nategla momacki a vodila i nas i isti fol, lomljenje i sume.....
Prijatelj i ja smo skontali odmah da je prevara jer ako imalo mozga imas nema sanse da mozes zaraditi ogromne sume novca ako kupis neke knjige i dovedes par ljudi. Jos te natjeraju da potpises da o tome sto si vidio na tom seminaru neces nikome pricati i da sve ostaje tu i da ako budes pricao taj ko te doveo ce nagrabusiti.........

Uglavnom kani se toga, nema ba lake milionske zarade hehehehehe

Suicidal Siberian

Post by Suicidal Siberian » 27/11/2007 23:49

Moj brat je imao obicaj da kaze za te folove (jedan jaran je njega htjeo na amway da prikači):

Odvojis se ti,prislonim se ja, razgulis ti, najebem ja...hahahah...

kaze on meni: ja cim sam vidjeo da oni sami sebi aplaudiraju, ja se pokupio i razgulio... :)

amrica

Post by amrica » 28/11/2007 00:04

koji idiot moze dati 5.000 KM za suplju pricu?

Neelix

Post by Neelix » 28/11/2007 00:23

mene i jarana su jednom nekakvi odvukli :lol: u neki stan na grbavici gdje su nam objasnjavali navodno 100 km trebalo dat i onda ti se otvarala mogucnost kupovine u nekom trgovackom centru koji "samo sto se nije poceo gradit" u blizini mercatora, gdje ce cijene bit po 30% nize nego drugdje :lol: a dotad, ima taj centar u Zg vec, pa ima neki lik koji svako malo ide do tamo i moci ce dovlacit sta god mi narucimo :lol:

prodje otad 6-7 godina, a centar se ne gradi... :D

ahmed&nedzad

Post by ahmed&nedzad » 28/11/2007 00:37

Neelix wrote:mene i jarana su jednom nekakvi odvukli :lol: u neki stan na grbavici gdje su nam objasnjavali navodno 100 km trebalo dat i onda ti se otvarala mogucnost kupovine u nekom trgovackom centru koji "samo sto se nije poceo gradit" u blizini mercatora, gdje ce cijene bit po 30% nize nego drugdje :lol: a dotad, ima taj centar u Zg vec, pa ima neki lik koji svako malo ide do tamo i moci ce dovlacit sta god mi narucimo :lol:

prodje otad 6-7 godina, a centar se ne gradi... :D

Pa to si bio ti?! :shock:
Joj, halali, da sam znao ne bih te ubijedio u to sve. Samo, ne mogu vjerovati da još uvijek misliš da će se graditi neki centar?! :roll:

:D :D :D

DaysleepeR

Post by DaysleepeR » 28/11/2007 01:58

Kladim se da nije u pitanju prijatelj kojeg vidjas svaki dan nego neko koga si davno upoznao, druzio se neko vrijeme pa se kontakt prekinuo.

Kad poslije par godine odjednom on zove da ti ponudi poso snova :D

E ako sam u pravu to ti je klasican primjer prevare i ublehe jer navuceni u piramidalne prevare prvo pokusavaju uvuci najblize pa kako ispise foru onda bjesomucno kopaju po starim imenicima i bivsim prijateljima i poznanicima samo kako bi doukli sto vise ljudi...

DobroJutroKolumbo

Post by DobroJutroKolumbo » 28/11/2007 08:32

DaysleepeR wrote:

Kladim se da nije u pitanju prijatelj kojeg vidjas svaki dan nego neko koga si davno upoznao, druzio se neko vrijeme pa se kontakt prekinuo.

Kad poslije par godine odjednom on zove da ti ponudi poso snova :D

E ako sam u pravu to ti je klasican primjer prevare i ublehe jer navuceni u piramidalne prevare prvo pokusavaju uvuci najblize pa kako ispise foru onda bjesomucno kopaju po starim imenicima i bivsim prijateljima i poznanicima samo kako bi doukli sto vise ljudi...

Upravo meni se to desilo , ali ja nisam nasjeo...Otisao sam tamo u Travnik , gdje se i nalazi to sranje Gem Collection...platis kvotizaciju oko 20-30 KM ne sjecam se vise i moras potpisati da neces pricati o tome ( evo ja pricam ko ih jebe) , ja ulazim u salu kad ljudi pljescu i to uz rock muziku onu iz herojskih americkih filmova , vesela lica , svi sretni , bajka...pomislih vidi budala , majko moja...i na pauzi prodavanja magle, oni mene ubjedjuju , ekipa ljudi koja me je dovela i taj moj davno zaboravljeni prijatelj , kazu oni meni ovo je super samo trebas naci dvoje ljudi i ti si zaradio i izvukao svoju lovu, a trebas uplatiti oko 2000 Eura , tako nesto...A ja kazem PIRAMIDA , a oni mene pa ovo-ono , nije to PIRAMIDA , ja opet PIRAMIDA...i vide oni da mi ne mogu nista i odustanu , e onda se zavrsio taj show i onda zakuska , svedski sto...kad sam jarane poceo jesti , reko necete ni mojih tih 20-30 KM kvotizacije dobiti hahahaha...Tako da sam i to nekako uspio izvuci , natrpao sam u zeludac... :D :D :D :lol: :lol: :lol: Tako da je taj moj jaran popusio lovu , jer nije mogao naci dva levata da makar izvadi svoju lovu...ali ima tamo opasnih likova koji zive na visokoj nozi od toga , to su vec uhodane ekipe , koje mlate lovu od toga...JEDNOSTAVNO RECENO , TO JE PREVARA , DOBIJES ZA UPLATU 2000 EURA NEKE PAPIRE KAKO BITI USPJESAN I TO KAO LAFO PRODAJES...TO SLUZI SAMO KAO POKRICE , ZA PREVARU...U SLUCAJU DA NEKO POCNE KOPAT ONI KAZU PA MI PRODAJEMO TO I TO...TAKO DA IM NIKO NISTA NE MOZE...ALI AKO MISLIS DA MOZES NACI DVA NOVA LEVATA DA UPLATE LOVU , ONDA SLOBODNO IDI... :D :D :lol: :lol: JER STVARNO CES ZARADITI , ISPLATICE ONI TEBI LOVU , NECE TE NIKO PREVARITI ZA LOVU...FOL JE U TOME STO MNOGI UPLATE I ODUSTANU JER NE MOGU NACI NIKOG NOVOG I TAKO IM PROPADNE UPLACENO...AKO NADJES LJUDE U TOM PIRAMIDALNOM PROCESU STVARNO CE TI ISPLATITI PARE , TO SE NE SEKIRAJ...ETO AKO VOLIS DA KOCKAS , OVO TI JE PRAVA STVAR... :D :D :D :lol: :lol:

mona

Post by mona » 28/11/2007 08:44

Bila... ubleha...
poslije me ubjeđuju da kupim njihov "proizvod" a ja lika iz Splita (glavni neki) pitam zna li razliku između usluge i proizvoda????
helem taj "proizvod" košta skoro 5.000 KM :-) i ima sve karakteristike usluge : neopipljiv, prolazan i ostalo

Alfons Kauders

Post by Alfons Kauders » 28/11/2007 11:14

ma u jednu ruku :D nije mi ni zao onih koji su spremni pasti na ovakvu suplju :D zasluzili su da zijane 5k :D

elem, vazda je najlakse bilo zaraditi na tudjoj pohlepi... :D

Black swan

Post by Black swan » 28/11/2007 11:35

:lol: :lol: :lol:

gem collector ili naguzite se da vas guzimo :lol: :lol: :lol:

DobroJutroKolumbo

Post by DobroJutroKolumbo » 28/11/2007 11:42

komi wrote::lol: :lol: :lol:

gem collector ili naguzite se da vas guzimo :lol: :lol: :lol:

FINO TI KAZE SAM NAZIV...GEM COLLECTOR... :D :D :D

tbaharis

Post by tbaharis » 28/11/2007 11:50

rodica i danas otplacuje kredit... jebena zavala pravo... bio u neumu 2002... ko ne skonta da je to prevara nije nista drugo ni zasluzio... glavno je kad onog rudara iz banovica izvedu i daju mu sampanjac... covjek zaradio prvi milion.... :lol: :lol: :lol:

rebus

Post by rebus » 28/11/2007 12:01

Pa zar su se opet aktivirali??? :x

(Sjećam se da je rok za skupljanje para bio 3-4 dana nakon famoznog "izlag(iv)anja" kojekavih hercegovačkih i hrvatskih vucibatina pojačanih domaćim hohštaplerima. Ja odmahivao rukom i bio totalno nepovjerljiv. Trećeg dana draga mi ženica rekla kako je našla lovu...)

Pas mater.

Alfons Kauders

Post by Alfons Kauders » 28/11/2007 12:30

hmmm... moji izvori iz... hmmm odredjenih organa... kazu da su pocetkom jula pravili skup u kaknju... :D

muriju naravno to plaho ne zanima :D pogodite sto :D

a ni nasi novinari nisu dorasli zadatku :D il su se haman debili i sami upecali :D pa ih stid :D

DobroJutroKolumbo

Post by DobroJutroKolumbo » 28/11/2007 12:45

Alfons Kauders wrote:hmmm... moji izvori iz... hmmm odredjenih organa... kazu da su pocetkom jula pravili skup u kaknju... :D

muriju naravno to plaho ne zanima :D pogodite sto :D

a ni nasi novinari nisu dorasli zadatku :D il su se haman debili i sami upecali :D pa ih stid :D

Da bi neko dobio informacije sta se desava , mora prisustvovati tome , ako javno ista kaze, u ugovoru koji je prije potpisao, nego sto je pristupio sastanku pise, da je minimalna odsteta 10.000,00 Eura pa navise...Evo ja sam im potpisao i boli me racku...evo pricam na internetu...ali da mi dodje neki novinar da mu ispricam , mora meni potpisati ugovor da ce sve sto oni mene utuze on platiti...pa ako ima zainteresovanih novinara bujrum... :D :D :D :lol: A jednostavnije im je da sami odu i vide pa plate odstetu za sebe... :D :D :lol: Fahro i Hilmo uplatite svojim novinarima odstetu , da napisu koji red o ovome...haj' nemojte biti misevi...sta je to za vas hiljadica gore-dole... :D :D :D :lol: :lol: :lol:

cico x

Post by cico x » 28/11/2007 12:57

hahahaha,kako je interesantno poslije rata ta expanzija,kako smo bilo pogodno tlo,kako je to neko osmislio,konta narod iz rata,dace guze za pare...

ccc

cim su rekli,nista ne radis,zaradujes milione,znao sma da je suplja,stara jednom krenula fol,nisam joj dao,reko bona daj meni te pare da se obucem od glave do pete,bar cemo ih pametno potrositi,al nije lose otici na te sastanke,jeb ga nekad se i rucak organizuje,popije se pivo gratis,ko ih jebe,jahahahaahha

DobroJutroKolumbo

Post by DobroJutroKolumbo » 28/11/2007 13:01

Meni sad uvaljuju zivotno osiguranje...ma daj mi SAD da jedem i pijem , a ovo cemo vec nekako...Mislim nije lose to osiguranje, ko radi opasan posao , npr, istrazivacko novinarstvo... :D :D :D :lol: :lol:

DaysleepeR

Post by DaysleepeR » 28/11/2007 13:05

Ako jos malo ova tema zazivi, pojavice se jedan od uspjecnih Gemova pa ce ovdje propagirati kako je to super stvar :D

Zivi bili pa vidjeli

Post Reply